לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-11-2012, 07:22
  משתמש זכר Smilop Smilop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.12
פייגלין: נבנה את בית המקדש במרומי הר הבית

שניים מהמנצחים הגדולים של הפריימריז בליכוד הערב (שני) הם חבר הכנסת, דני דנון, וראש תנועת "מנהיגות יהודית", משה פייגלין, המייצגים את האגף הימני ביותר במפלגה. "זה לא סוף, זו רק ההתחלה, עד שנגיע לבנות את בית המקדש במרומי הר הבית ונגשים את ייעודינו בארץ הזאת. אני קורא לנתניהו לעשות כל מאמץ לצרף אל הליכוד-ביתנו גם את הבית היהודי ואת שאר חלקי המחנה הלאומי", אמר פייגלין.

"הציבור הישראלי כולו מבין כבר שהרעיונות הללו של חלוקת הארץ אלו רעיונות עוועים, רעיונות לא נכונים שהובילו לתל אביב מופגזת ומופצצת", הוסיף נציג המתנחלים במפלגת השלטון. "בואו נחזור לערכי היסוד שלנו, ערכים שלרוחם נוכל גם להגן על עצמינו".

"מי שאוהב את ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל הוא קיצוני?", הגיב דנון לכינוי שדבק בו. "אני מאמין בערכים האמיתיים של הליכוד. גם הציבור בישראל רואה מה קורה היום ברצועת עזה ומבין מה הערכים האמיתיים".

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=940476
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-11-2012, 13:16
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
פתרון פשוט, לא? - רוטציה!
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "עזוב, זה מתחיל הרבה לפני כן...."

פעם אשכנזי חרדי ליטאי פעם ספרדי, פעם אשכנזי חרדי חסיד, פעם מיזרוחניק, פעם תימני, פעם אשה רפורמית.

כל אחד שנה. במשמרת של התימני כולם ירצו להקריב קורבנות כי הוא בטח יביא לחוח וג'חנון ויחלק לכוהנים. הפרות הכי יאהבו את המשמרת של הרפורמית כי היא טבעונית. 5 שנים אח"כ בג"צ יחיב את משרד הדתות לנמק 'מדוע לא ישמש ערבי ככהן גדול'. המועצה לשימור אתרים תוציא צו נגד פגיעה באלאקצה ומחלקת ההנדסה של ירושלים תקפיא בנית עזרות בגלל חריגות מהתב"ע. פייגלין לא יודע למה הוא נכנס... אולי עדיף שיתחיל ממשימה פשוטה יותר: לשכנע את כל אלה שהצביעו בשבילו בפריימריס להצביע לליכוד בבחירות.

ישן 28-11-2012, 19:02
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מה זה משנה שרק הכוהנים אוכלים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
מה זה משנה שרק הכוהנים אוכלים את זה? הבשר לא נזרק, הוא נאכל. ואפילו העור נשאר לשימושים אחרים.

זה משנה, כי כמו שאמרתי, ואתה התעלמת, רק חלק מהקורבנות מותר לאכול, ואחרים נשרפים סתם כך.
לגבי הקורבנות שמותר רק לכהנים לאכול - אני לא מכיר את העובדות ההיסטוריות, אבל אני מניח שאם לוקחים בחשבון את כמות הקורבנות שהגיעו לבית המקדש, אל מול כמות הכהנים שהיו שם, לא סביר שהם הצליחו לאכול את הכל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
ומה זה משנה מה מטרתו של הטקס? ואם בחווה שמציעה ציד ספורטיבי לעירוניים מפונקים אוכלים את הבשר שנצוד, זה הופך את זה ליותר רע מסתם לשחוט חזיר במשחטה?

בעייני כן, כי כאשר אתה הולך לצוד, אתה נהנה מעצם ההרג, ולדעתי יש בכך טעם לפגם.

ישן 28-11-2012, 23:36

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אז אתה לא יודע באמת איך מתנהל..."

לא אני החלטתי. ויקיפדיה החליטה בקישור שאתה בעצמך הבאת.
ציטוט:
חטאות אלו נקראות חטאות פנימיות או פרים ושעירים הנשרפים. אימוריהן מוקרבים על המזבח החיצון, כבכל קורבן, אבל שאר בשרם אינו מוקטר על המזבח וגם אינו נאכל, אלא יש להוציאו אל מחוץ לעיר ולשורפו שם

ציטוט:
מנחות מסוימות, כגון מנחה הבאה כנספח לקורבן, או מנחה שבעליה הוא כהן, מוקטרות כליל על המזבח.

ציטוט:
קודשי קודשים - קרבנות שקדושתם חמורה: עולה, חטאת ואשם, ושלמים שהציבור מביא (בחג השבועות). קרבנות אלה נשחטים בצפון העזרה. בשרם נאכל (פרט לעולה, שבשרה מוקטר על המזבח) על ידי הכהנים במקדש בלבד. זמן האכילה הוא יום ההקרבה והלילה שלאחריו בלבד

ולגבי הסוגיה השנייה - אם אתה צד בשביל לאכול, אין עם זה בעיה, אבל אם אתה צד בשביל הכיף, ועל הדרך גם אוכל את זה, בעייני יש עם זה בעיה.

ישן 30-11-2012, 13:34
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כן, אתה החלטת, כשעוד לפני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
מי שהיה צד בעצמו היה נרתע מהר יותר מהפעולה.

בתור צמחוני הרשה לי לשער כי מי שהיה מנסה לצוד את שור הבר היה נרתע הרבה יותר מהר מ..שור הבר

לגבי סוגית הקורבנות וכמה מהם היו נשרפים כליל - אנחנו צריכים לזמן איזה צ'אנב לדיון כדי לקבל חוות דעת של מישהו שלמד את הנושא מעבר לויקיפדיה. אני משער שהמשקל הכולל של הקורבנות שהיו נשרפים עד תום בשנת עבודה בבית המקדש היה עדיין קטן מכמות הבשר המתכלה לשוא בגלל חוסר מיומנות נפנוף או רכש יתר בסופשבוע אחד בפארק רמת גן. בוא נאמר שבית המקדש לא אמור להיות הדבר שיטריד יותר מכל את האגודות לזכויות בע"ח בארץ.

ישן 27-11-2012, 12:29
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
מה זה "נבנה"?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "פייגלין: נבנה את בית המקדש במרומי הר הבית"

ממתי פייגלין הוא סיני? הוא התכוון להגיד

"נחליט על בניה ויאנג, צ'אן ודונג יבנו". בכל מקרה... אני לא מקנא במי שיצתרף להעביר במחלקת אישורי בניה בעיריית ירושלים את תוכנית ההריסה של כיפת הסלע, כמו גם את הפרסלציה של ביהמ"ק... איזה סיוט זה יהיה! בשביל להקים פאקינג כמה מגדלים היה צריך לשחד ראש עירייה, תארו לכם כמה טלנסקיים יהיה צריך רק בשביל להקים את עזרת הנשים! וזה עוד בלי להכנס לקומבינות של הקמת דוכני הצ'יינג' בסטיו המלכותי! יאללה אני מריח מחדל בסגנון כיכר אתרים! פיל לבן, זה מה יהיה לנו שמה!

עזבו... תנו להשאר עם הדגם במוזאון ישראל.

ישן 27-11-2012, 19:47
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
פייגלין הוא באמת איש משיחי, שאינו מתאים לליכוד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "פייגלין: נבנה את בית המקדש במרומי הר הבית"

והתקשורת הייתה יכולה באמת לנסח אמירה הגיונית על זה שהוא סוחף את הליכוד ימינה (ואולי לא ימינה אלא לכיוון של הזיות משיחיות) העניין הוא שהתקשורת איבדה את הזכות הזאת מכיוון שבכל מערכת בחירות היא צועקת שהליכוד הפך להיות ימני קיצוני וכמו הנער שצעק זאב זאב, אף אחד לא חש לעזרתה. גם הפעם התקשורת טענה שחוטבלי, דנון ולוין שהם ח"כים שנמצאים בנורמה הימנית הופכים את הליכוד למקום קיצוני. מי שקיצוני זו התקשורת. לוקה בטמטום קיצוני.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 28-11-2012, 14:00

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "..."

אז אני אשים את הציטוט שלך משם, כדי שאנשים יבינו על מה מדובר:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
מה היית אומר אם היו מציעים לך מדינה יהודית באוגנדה תמורת וויתור רשמי של העם היהודי על ארץ ישראל?
למה אתה חושב שמדינה בחלקים הפחות חשובים בארץ ישראל (החשיבות של חלקים באר ישראל נמדדת לפי ערכם הדתי,ההיסטורי והתרבותי.) תמורת וויתור רשמי של העם היהודי על החלקים החשובים יותר של ארץ ישראל - זה שונה?

ככה - אם אתה שואל אותי, באופן אישי, לא הייתי מסכים לוותר על מדינה יהודית בארץ ישראל תמורת מדינה באוגנדה, כי אוגנדה זה חרא של מקום, אבל אם, מצד שני, היו מציעים לי איזו חתיכת אדמה במערב אירופה עם גישה לים, או איזה אזור טוב בצפון אמריקה או באוסטרליה להקים בו מדינה יהודית הייתי מסכים ברצון. זה בגלל שאני, באופן אישי, מאמין שחשוב שתהיה לעם היהודי מדינה, אבל אין לי שום סנטימנטים ל"מקומות קדושים" או ל"אדמת אבות".

עד עכשיו זו הייתה דעתי האישית. אני בהחלט מודע לזה שאני בדעת מיעוט בהקשר הזה, אבל גם מנקודת המבט של מישהו שחשוב לו שהמדינה היהודית תהיה בשטחים ארץ ישראל ההיסטורית, יש הבדל בין לוותר על הכל (מדינה יהודית באוגנדה), לבין לוותר על חלק (מדינה יהודית בחלק מהשטח של ארץ ישראל השלמה). ויתור על חלק ממה שאתה רוצה זה תנאי נדרש בכל משא ומתן, ובכל ניסיון להגיע להסכמה עם מישהו שיש לו אינטרסים שונים באופן כללי. כמו שיש פלסטינים שרוצים מדינה בכל השטח מהים לירדן, אבל יצטרכו להבין שהם לא יקבלו את זה, כך גם הישראלים שרוצים מדינה בשטחי ארץ ישראל השלמה יצטרכו להבין שהם לא יכולים לקבל את כל מה שהם רוצים.

ישן 28-11-2012, 14:27

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "זה לא סתם ויתור על חלק,זה..."

ציטוט:
זה לא סתם ויתור על חלק,זה ויתור על החלק הכי חשוב.
כשיהודים חשבו 2000 שנה על ארץ ישראל הם חשבו על ירושלים וחברון,לא על תל אביב או אשדוד.

אם אפשר לוותר על החלק הכי חשוב אז גם אפשר לוותר על הכל,אין הבדל מהותי.
אגב,למה חשוב לך שתהיה לעם היהודי מדינה?

ליהודים יש 4 ערים קדושות - ירושלים, צפת, טבריה וחברון. צפת וטבריה יישארו שלנו בכל הסכם. אף אחד לא דיבר על ויתור על כל ירושלים - אין שום סיבה לוותר על החלק המערבי של העיר, בדיוק כמו שאין שום סיבה להתעקש לשמור את החלק המזרחי שלה, על מאות אלפי הפלסטינים שחיים בו (אני לא מרגיש שום זיקה לעיסאוויה ושועפט, בחיים לא הייתי שם, ואני לא ארגיש שפספתי משהו אם בחיים לא אהיה שם). לגבי העיר העתיקה, אפשר וצריך להגיע להסכמות שלא מצריכות "ויתור" מוחלט של אף אחד מהצדדים על המקומות הקדושים שלו. אני לא חושב שוויתור על חברון בלבד שווה לוויתור על הכל. אני לא חושב שלפני 67', יהודים חיו פה בארץ, ואמרו לעצמם, "יא אללה, אין לנו כלום".

מעבר לזה, זה נכון ש-2000 שנה יהודים היו בגולה וחלקם חלמו על ירושלים ושאר המקומות הקדושים, ולא על תל אביב (אגב, חלקם חלמו על מינכן ווינה, ונזכרו שהם יהודים רק כשהיטלר הזכיר להם, אבל בוא נעזוב את זה) (עוד אגב - חלק מהיהודים שחיו בגולה, דוגמת הרצל, כל חלמו על תל אביב, ולא על ירושלים, אבל בוא נעזוב גם את זה), אבל מאז, בעשרות השנים האחרונות כמה דברים השתנו, וסדר העדיפויות של היהודים בישראל היום, אינו זהה לסדר העדיפויות של היהודים בגולה לפני מאות שנים. אני לא חובב גדול של ת"א, ולמעשה אני די סולד מהעיר הזו, אבל אם היום הייתי נדרש לוותר או על צפת או על תל אביב, הייתי מוותר על צפת, כי תל אביב חשובה יותר למדינת ישראל של היום, גם על צפת קיימת 4000 שנה לפניה, וחשובה יותר מבחינה היסטורית.

ישן 28-11-2012, 14:40
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=תבור - tar 21]זה לא..."

אני חוזר שוב:הגענו לארץ ישראל בגלל המורשת היהודית שלה,לכן אין שום היגיון בוויתור על המקומות שהכי מייצגים את המורשת הזאת.
לעזאזאל,איך אנשים לא מבינים את זה? בכל הדורות חלמנו על ארץ ישראל,מה ייצא מזה שחזרנו אם נמסור לנצח לזרים את המקומות הכי חשובים בארץ הזאת?! את חברון וירושלים,את בית צור ואת שילה - מעולם,מעולם העם היהודי לא וויתר על המקומות האלו,הם נכבשו אבל אנחנו מרצוננו לא וויתרנו.אם היום נעשה את זה זה יהיה סימן שהציונות הצליחה להשפיל את העם היהודי יותר מאלפיים שנה גלות,זה יהיה אחד האסונות הגדולים ביותר שבאו על העם היהודי אי פעם.
נכון,המקומות ביהודה ושומרון לא הכי חשובים כלכלית אבל בשביל הכלכלה היינו יכולים לבחור מקומות אחרים (הציעו לנו מדינה במזרח פרוסיה אחרי מלחמת העולם השנייה).
ישן 28-11-2012, 17:38

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אני חוזר שוב:הגענו לארץ ישראל..."

אני בהחלט מבין את זה שמקומות קדושים חשובים לאנשים מסוימים, אבל יש גם עוד דברים חשובים:
חשוב להיות מדינה יהודית, מה שלא יקרה עם נספח את כל השטחים וניתן לערבים שם אזרחות.
חשוב להיות מדינה דמוקרטית, מה שלא יקרה עם נספח את כל השטחים, לא ניתן לערבים שם אזרחות, ונשלוט במיליוני אנשים שלא מקבלים זכויות שוות.
וחשוב לשאוף לסיים את הסכסוך, כי אי אפשר להמשיך לחיות במצב מתמיד של מלחמה, כשאנשים נהרגים, ישובים מופגזים ועשרות אחוזים מתקציב המדינה הולכים לביטחון.
בגלל שכל הדברים האלה חשובים אז צריך לוותר במידה מסוימת. ולא, אני לא חושב שזה יהיה אסון גדול כמו שאתה מתאר. כשבכ"ט בנובמבר 1947 האו"ם אישר את תכנית החלוקה שבמסגרתה אף אחד מהמקומות שדיברת עליהם לא היה בידיים שלנו, אנשים יצאו לרקוד ברחובות, ולא בכו על גודל האסון שנפל עלינו כי לא נוכל להגיע לחברון. אין ספק שזה יהיה מאוד לא נעים, בלשון המעטה, לאנשים שיאלצו לעזוב את בתיהם (בגלל זה מפעל ההתנחלות היה טעות גדולה עוד מראשיתו), ולאנשים שמרגישים זיקה מאוד גדולה למקומות הקדושים, אבל זה לא יהיה אחד האסונות הגדולים שבאו על העם היהודי (מילא אם היינו מדברים פה על העם הנורבגי, אבל העם היהודי ידע אסונות די גדולים לאורך ההיסטוריה שלו - קשה מאוד להיכנס לעשיריה הראשונה).

בשורה התחתונה, גם אם מבחינות מסוימות ויתור כזה הוא מאוד קשה, האלטרנטיבות הרבה יותר גרועות.

ישן 28-11-2012, 18:09

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "עדיין לא ענית לי על השאלה..."

ציטוט:
עדיין לא ענית לי על השאלה הפשוטה:אם הגענו לארץ בגלל המורשת היהודית שלה מה ההיגיון בלזרוק את החלקים הכי חשובים מבחינת המורשת הזאת ולהסתפק בזיבורית? באותה קלות כבר אפשר לוותר על הכל

עניתי לך כבר כמה פעמים. לא מוותרים על כל החלקים הכי חשובים שלה. מוותרים על חלק מהחלקים, שחשובים מבחינות מסוימות לחלק מהאנשים, כי האפשרויות של לא לוותר עליהם גרועות יותר. ולא, זה בכלל לא שקול ללוותר על הכל.
למה משול הדבר - עבדת יום עבודה קשה, והרווחת בו 500 שקל. בדרך עוצר אותך שוטר, ונותן לך קנס של 100 שקל. אתה יכול לשלם את הקנס, או לנסות לדרוס את השוטר, ולנהוג עם הרכב מצוק בתקווה שהוא יגדל כנפיים וימריא.
אני אומר לך שזה מאוד מבאס, אבל הדבר היחיד שאפשר לעשות הוא לשלם את הקנס, כי כל האופציות האחרות לא ריאליות, ויביאו לתוצאה הרבה יותר גרועה.
אתה ממשיך להגיד לי שלשלם את הקנס שקול ללזרוק את כל ה-500 שקל לפח.

ציטוט:
ואולי בכ"ט בנובמבר אנשים לא בכו על זה שהפסדנו את החלקים הכי חשובים של הארץ בגלל הרעיון השמאלני הרווח שהעם היהודי מת ואיזו דמות של "עברי" יפה בלורית ותואר שיורה ומתבכיין אמור לתפוס את מקומו,סמליו של ה"עברי" הזה(שהיה למעשה לא יותר מעוד גלגול של האוטו אנטישמיות) היו הקיבוצים ועבודת האדמה,לא ירושלים וחברון.

למרות שהדעות שלנו מאוד שונות, אני רואה בך אדם אינטליגנטי, שאפשר לנהל איתו דיון שקול ולא מתלהם. אבל ההדבקה של הכינוי 'אנטישמי' לאנשים שעזבו את כל חייהם, ועלו לארץ ישראל בשביל להקים בה מדינה לעם היהודי, רק בגלל שהם חושבים אחרת ממך לגבי איך נכון שמדינה כזו תיראה ומה יותר חשוב ומה פחות חשוב שיהיה בה, זו רטוריקה מהסוג הנחות ביותר. יש מספיק אנטישמים אמיתים בעולם בלי שנצטרך להדביק את התווית הזו לכל מי שחושב אחרת מאיתנו.

ישן 28-11-2012, 18:16

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=תבור - tar 21]עדיין לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
עניתי לך כבר כמה פעמים. לא מוותרים על כל החלקים הכי חשובים שלה. מוותרים על חלק מהחלקים, שחשובים מבחינות מסוימות לחלק מהאנשים, כי האפשרויות של לא לוותר עליהם גרועות יותר. ולא, זה בכלל לא שקול ללוותר על הכל.
למה משול הדבר - עבדת יום עבודה קשה, והרווחת בו 500 שקל. בדרך עוצר אותך שוטר, ונותן לך קנס של 100 שקל. אתה יכול לשלם את הקנס, או לנסות לדרוס את השוטר, ולנהוג עם הרכב מצוק בתקווה שהוא יגדל כנפיים וימריא.
אני אומר לך שזה מאוד מבאס, אבל הדבר היחיד שאפשר לעשות הוא לשלם את הקנס, כי כל האופציות האחרות לא ריאליות, ויביאו לתוצאה הרבה יותר גרועה.
אתה ממשיך להגיד לי שלשלם את הקנס שקול ללזרוק את כל ה-500 שקל לפח.

דבר ראשון,גם אם המשל שלך היה רלוונטי (והוא לא) מדובר בקנס של מינימום 250,עם ירושלים - 400.
דבר שני:משל יותר רלוונטי,ועדיין לא מושלם(ותסלח לי על הדוגמא החריפה) היה אם חוטפים לאדם חלילה ארבעה ילדים ואומרים לו "תהרוג שניים מהם בעצמך או שאנחנו נהרוג ארבעה" כאשר יש סיכוי שהחוטפים אכן יצליחו להרוג את הארבעה ויש סיכוי שלא.

ציטוט:
למרות שהדעות שלנו מאוד שונות, אני רואה בך אדם אינטליגנטי, שאפשר לנהל איתו דיון שקול ולא מתלהם. אבל ההדבקה של הכינוי 'אנטישמי' לאנשים שעזבו את כל חייהם, ועלו לארץ ישראל בשביל להקים בה מדינה לעם היהודי, רק בגלל שהם חושבים אחרת ממך לגבי איך נכון שמדינה כזו תיראה ומה יותר חשוב ומה פחות חשוב שיהיה בה, זו רטוריקה מהסוג הנחות ביותר. יש מספיק אנטישמים אמיתים בעולם בלי שנצטרך להדביק את התווית הזו לכל מי שחושב אחרת מאיתנו.

לא הדבקתי תווית של אנטישמיות לאנשים מסויימים אלא לרעיון מסויים או לדרך הביצוע שלו - וכן,היו בציונות או בישראליות מאפיינים של אוטו אנטישמיות שקיימים עד היום.
ישן 28-11-2012, 18:40

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]עניתי לך..."

ציטוט:
דבר ראשון,גם אם המשל שלך היה רלוונטי (והוא לא) מדובר בקנס של מינימום 250,עם ירושלים - 400.

גם אם הייתי מסכים עם התמחור שלך (ואני לא), זה עדין עדיף מאשר לדרוס את השוטר, או לדרדר את הרכב מצוק.
ציטוט:
דבר שני:משל יותר רלוונטי,ועדיין לא מושלם(ותסלח לי על הדוגמא החריפה) היה אם חוטפים לאדם חלילה ארבעה ילדים ואומרים לו "תהרוג שניים מהם בעצמך או שאנחנו נהרוג ארבעה" כאשר יש סיכוי שהחוטפים אכן יצליחו להרוג את הארבעה ויש סיכוי שלא.

טוב, פה אני ממש לא מסכים איתך.
במשל שלך אנחנו יכולים לפעול כדי לשחרר את כל ארבעת הילדים, ויש סיכוי שנצליח. במצב הנוכחי, אין שום דרך שנוכל לקבל את כל השטח של ארץ ישראל השלמה, לשמור על מדינה יהודית ודמוקרטית, ולסיים את הסכסוך.

ציטוט:
לא הדבקתי תווית של אנטישמיות לאנשים מסויימים אלא לרעיון מסויים או לדרך הביצוע שלו - וכן,היו בציונות או בישראליות מאפיינים של אוטו אנטישמיות שקיימים עד היום.

כשאתה מדביק תווית של אנטישמיות לרעיון מסוים, אתה מדביק אותה גם לאנשים שמאמינים ברעיון הזה.
אתה יכול לטעון שהרעיון הזה רע ליהודים (אני לא אסכים איתך, אבל זה בסדר), אבל בשביל שרעיון יהיה אנטישמי, הוא צריך לשאוף באופן מכוון להרע ליהודים, על רקע היותם יהודים, וזה ממש לא סוג הרעיון שמדובר עליו פה.
אני אישית מאמין שרעיון ההתנחלויות רע לעם היהודי, אבל בחיים לא אקרא למתנחל אנטישמי, רק בגלל שאני מאמין שדרך אחרת משלו היא הדרך הטובה לעם היהודי.

ישן 28-11-2012, 19:01

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=תבור - tar 21]דבר..."

ציטוט:
גם אם הייתי מסכים עם התמחור שלך (ואני לא), זה עדין עדיף מאשר לדרוס את השוטר, או לדרדר את הרכב מצוק.

טוב, פה אני ממש לא מסכים איתך.
במשל שלך אנחנו יכולים לפעול כדי לשחרר את כל ארבעת הילדים, ויש סיכוי שנצליח. במצב הנוכחי, אין שום דרך שנוכל לקבל את כל השטח של ארץ ישראל השלמה, לשמור על מדינה יהודית ודמוקרטית, ולסיים את הסכסוך.

כשאתה מדביק תווית של אנטישמיות לרעיון מסוים, אתה מדביק אותה גם לאנשים שמאמינים ברעיון הזה.
אתה יכול לטעון שהרעיון הזה רע ליהודים (אני לא אסכים איתך, אבל זה בסדר), אבל בשביל שרעיון יהיה אנטישמי, הוא צריך לשאוף באופן מכוון להרע ליהודים, על רקע היותם יהודים, וזה ממש לא סוג הרעיון שמדובר עליו פה.
אני אישית מאמין שרעיון ההתנחלויות רע לעם היהודי, אבל בחיים לא אקרא למתנחל אנטישמי, רק בגלל שאני מאמין שדרך אחרת משלו היא הדרך הטובה לעם היהודי.

א.ואם לא היתה אפשרות לאתר את הילדים,היית ממליץ לאבא לבצע את מה שדרשו ממנו החוטפים?
ב.בוודאי שיש אפשרות להמשיך להחזיק בשטחי יו"ש בלי שמדינת ישראל תהפוך למדינה דו לאומית.זה סיכון,נכון,אבל אחד ששוה לקחת - כי אם מדינת ישראל תוותר בשם העם היהודי על המקומות הקדושים וההיסטוריים שלו ממילא היא תיכשל לחלוטין בתפקידה ההיסטורי.
ג.השאיפה לאיזושהי "עבריות" שמנותקת מהיהדות היא חלק מאותה משיכה יהודית עתיקה להתיוונות/התבוללות,סוג של אוטו אנטישמיות,מה לעשות.
ישן 28-11-2012, 19:09

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]גם אם הייתי..."

ציטוט:
א.ואם לא היתה אפשרות לאתר את הילדים,היית ממליץ לאבא לבצע את מה שדרשו ממנו החוטפים?

אנחנו קצת סוטים מהדיון, כי כמו שאמרתי, אני לא מסכים עם המשל שלך, אבל אם יש לך אפשרות ששניים מילדיך ימותו או שכל ארבעתם ימותו, עם כל הצער שבדרב, אתה בוחר באפשרות הראשונה.

ציטוט:
ב.בוודאי שיש אפשרות להמשיך להחזיק בשטחי יו"ש בלי שמדינת ישראל תהפוך למדינה דו לאומית.זה סיכון,נכון,אבל אחד ששוה לקחת - כי אם מדינת ישראל תוותר בשם העם היהודי על המקומות הקדושים וההיסטוריים שלו ממילא היא תיכשל לחלוטין בתפקידה ההיסטורי.

אז אנחנו לא מסכימים לגבי תפקיד המדינה. אתה טוען שתפקיד המדינה הוא לשמור על המקומות הקדושים בידי העם היהודי, ואני חושב שהוא לדאוג לרווחת אזרחיה, ולהוות בית לאומי ודמוקרטי לעם היהודי.

ציטוט:
ג.השאיפה לאיזושהי "עבריות" שמנותקת מהיהדות היא חלק מאותה משיכה יהודית עתיקה להתיוונות/התבוללות,סוג של אוטו אנטישמיות,מה לעשות.

הם לא כפו שום דבר על אף אחד אחר. אם מחר אני אומר 'נמאס לי מכל הקטע הזה של להיות יהודי', עוזב את הארץ, מתחתן עם אישה שאיננה יהודיה, וחי אורח חיים שאינו קשור ליהדות, זה הופך אותי לאנטישמי?

ישן 28-11-2012, 23:43

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]אנחנו קצת..."

ציטוט:
זה אומר שלדעתך האבא צריך לבצע בעצמו את מה שדרשו ממנו החוטפים?

אם שתי הברירות היחידות שלו הן או שכל ארבעת ילדיו ימותו, או שהוא יצטרך להרוג בעצמו שניים מהם?
כן, אני חושב שבמצב כזה, הדבר הרציונאלי לעשות הוא להרוג שניים מהם, ולהישאר עם שני ילדים חיים, במקום ארבעה מתים. האם הייתי מסוגל לעשות את זה בעצמי? אני ממש לא בטוח. אבל אנחנו באמת ממש סוטים מהדיון.

ציטוט:
בשביל זה לא צריך מדינה דווקא בארץ ישראל

בשביל חלק מהעם היה חשוב שזה יהיה דווקא בישראל, וזה לגיטימי, אבל זה לא אומר שזה חייב להיות על כל שטחי ארץ ישראל השלמה, וזה ממש לא אומר בשום צורה שהיא שכל מטרת הקמת המדינה היא להחזיק את כל המקומות הקדושים בידים יהודיות, אחרת בן גוריון לא היה מסכים בחיים לתכנית החלוקה, או שגם הוא היה אוטואנטישמי?

ישן 29-11-2012, 08:33

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]אם שתי..."

נראה לי שפשוט הגענו למסקנה שיש לנו סדרי עדיפויות שונים.
מבחינתי הדבר הכי חשוב הוא שהמדינה תהיה דמוקרטית. הייתי מעדיף לחיות במדינה דמוקרטית שאינה יהודית, על פני מדינה יהודית שאינה דמוקרטית.
הדבר השני הכי חשוב הוא שהמדינה תהיה יהודית. הסיבה היחידה שאני פה ולא במקום אחר בו יש פחות בעיות, היא שאני חלק מהלאום היהודי, ולכן מרגיש שייכות למדינתו של הלאום היהודי. אם לא יהיה פה רב יהודי, אין לי מה לעשות פה.
בעייניך, השמירה על המקומות הקדושים בידיים שלו חשובה יותר משני הדברים האלה. אם זו המטרה שאתה מציב, אז בהחלט יכול להיות שהדרך שלך היא הנכונה. אני פשוט ממש לא מסכים עם המטרה.

ישן 29-11-2012, 12:08

אה?
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "ובגין הצהיר שלא יחזיר שטחים..."

מה זאת אומרת מי אמר? אנחנו אומרים וטוב שכך ואתה בעצמך אמרת שזה תנאי מבחינתך.
אני יכול ללכת איתך רחוק יותר - אם אנחנו לא צריכים הכרה פלסטינית בשביל מדינה יהודית, אז בשביל מה אנחנו צריכים את ההסכם עם הפלסטינים? הרי לפני יום הסברת שאם לא עושים הסכם זה סוף המדינה היהודית.

אתה חייב להבין שכל עוד הפלסטינים לא מוכנים להכיר מדינת ישראל כמדינה יהודית, הם שומרים לעצמם את הלגיטימציה לדרוש מאיתנו את זכות השיבה. זכות השיבה משמעותה שכל אותם ערבים על צאצאיהם שגרו בשטחי ישראל לפני מלחמת העצמאות יוכלו לחזור לבתיהם שזה סופה של המדינה היהודית.

מנקודת מבטי, מדינת ישראל הלכה כברת דרך למען הפלסטינים בכך שויתרו על שטח עצום כדי לאפשר להם לנהל את עניינם. עד כה, מדינת ישראל לא קיבלה דבר מהפלסטינים. הגיע הזמן, שהפלסטינים ידעו שגם הם צריכים לתת משהו במו"מ.
ישן 29-11-2012, 09:46
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "נראה לי שפשוט הגענו למסקנה..."

זה הקונפליקט בני, מה קודם, יהודית או דמוקרטית. אני אישית סבור שאם מעדיפים את הדמוקרטית על פני היהודית, הצד שני צודק ואין לנו זכות לדרוש חלק בארץ הזו. אם זה ישתרש אצל הדור הצעיר, חוששני שהמדינה לא תתקיים לאורך זמן. אני מקווה שצדקת זכותנו הוא בזכותך הקושאן שלנו שבו גוריון הציג בפני הוועדה שהייתה להחליט האם לתת משהו ליהודים.

דמוקרטיה היא כלי שאפשר ליצור בו ואפשר להשתמש בו לרעה. העיקר הוא איפה הקווים האדומים ואיפה ההתגוננות של הדמוקרטיה מפניח ניסיונות להשתמש בה כדי לחסל את המהות שלה.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 29-11-2012 בשעה 09:48.
ישן 29-11-2012, 11:39

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אם כל מה שחשוב הוא רק הבאת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
אם כל מה שחשוב הוא רק הבאת רעיון הדמוקרטיה- אז הם צודקים בטענה שלהם שהיה כאן מהלך של דריסת רגל קולנויאליסטית (אני מקווה שרשמתי זאת נכון) מערבית במזרח התיכון. אני שמח שאומות העולם הסכימו שנקים פה מדינה, אבל זו לא הסיבה שאני נשען עליה לביסוס זכותי להקים מדינה בשטחי ארץ ישראל. אנחנו פה כי אנחנו יהודים שחזרו לארצם שהוגלו ממנה. יש לנו הצדקה להיות פה.

יש הבדל בין להגיד שרעיון הדמוקרטיה הוא מאוד חשוב, לבין להגיד שכל מה שחשוב הוא רעיון הדמוקרטיה. בשום מקום לא אמרתי שהדמוקרטיה היא חזות הכל, ואין בשום שלב שום שיקול אחר.
בהודעה הזו הסברתי למה אני חושב שכן יש לעם היהודי זכות על הארץ הזו:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...914#post4340909

ישן 28-11-2012, 18:51

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "תורת המשחקים אתה מכיר?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Smilop
תורת המשחקים אתה מכיר?

מכיר, ואפילו מעביר עליה הרצאות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Smilop
לפי הגישה שהרגע הצגת מדינת ישראל חיה בסוג של איום ממשי שבו אם לא תקום מדינה פלסטינית בקרוב, נצטרך לפרק את האוטונומיה הפלסטינית ולאזרח את כל התושבים, דבר שיביא לסיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית.

אם מה שאתה אומר הוא נכון, הרי שהפלסטינים יכולים להגיד לך "שמע, או שאתה נותן לנו את כל מה שאנחנו רוצים או שאנחנו לא מוכנים לחתום על הסכם" - מה תעשה אז? הרי אין לך אלטרנטיבה לפי השיטה שלך, לא?

לא נכון. יש עוד אלטרנטיבות.
אנחנו יכולים לספק באופן חד צדדי את כל השטחים, ולא לתת לפלסטינים אזרחות. במצב כזה אנחנו הופכים למדינת אפרטהייד.
אנחנו יכולים גם להמשיך את הסכסוך - אין איזו נקודת זמן מוחלטת וידועה, שבה החלטה צריכה להתקבל לפה או לשם.
עם זאת, ככל שהזמן עובר המחיר שצריך לשלם בשביל להגיע לפתרון שתי מדינות עולה, בגלל המשך הבניה בהתנחלויות וסיבות נוספות. בנוסף ככל שהזמן עובר, ולא מתנהל מו"מ, ישראל הולכת ומאבת את הלגיטימציה שלה לשמור על המצב הקיים, שכן כל עוד מדובר במצב זמני, ויש שאיפה לפתרון ראוי יותר, המצב יכול להיתפס כנסבל, אבל ככל שזה נראה שישראל בסדר עם להשאיר את המצב כמו שהוא, כך הכיבוש הופך לפחות ופחות לגיטימי.
לכן אני חושב שישראל צריכה לעשות את כל המאמצים בשביל להתיישב לשולחן המו"מ, ולהגיע להסכם כמה שיותר מהר, אבל זה ממש לא אומר שהיא צריכה להיכנע לכל הדרישות. ברגע שישראל מסכימה להיענות לדרישות הגיוניות, והפלסטינים מציבים נתאים לא הגיוניים, ישראל זוכה בלגיטימציה, והפלסטינים מאבדים אותה.

ישן 28-11-2012, 19:10
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=Smilop] תורת המשחקים..."

ציטוט:
אנחנו יכולים לספק באופן חד צדדי את כל השטחים, ולא לתת לפלסטינים אזרחות. במצב כזה אנחנו הופכים למדינת אפרטהייד.

אם נקבל את הנרטיב השמאלני קיצוני - זה באמת נכון. אם לרגע נצא מהקופסא ונחזור למציאות - זו שבשמאל משתדלים להתעלם ממנה, קיימת גם האפשרות שאותם "לא אזרחים" פשוט יקבלו מעמד של תושב אירעי. ככה כולם מנצחים, ורק 3% מהעם יכנס לתקופה מסויימת של דיסוננס ויאלץ להמציא לעצמו שקר אחר...

ציטוט:
אנחנו יכולים גם להמשיך את הסכסוך - אין איזו נקודת זמן מוחלטת וידועה, שבה החלטה צריכה להתקבל לפה או לשם.

אתה רואה שלא הכל שחור או לבן? מה רע בלהמשיך את המצב איך שהוא? אולי הוא ישתפר, והערבים יחליטו לפנות את יו"ש ולחזור למולדת שלהם בירדן/סוריה/לבנון/מצריים/עיראק?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 28-11-2012, 19:15

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit] אנחנו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
אם נקבל את הנרטיב השמאלני קיצוני - זה באמת נכון. אם לרגע נצא מהקופסא ונחזור למציאות - זו שבשמאל משתדלים להתעלם ממנה, קיימת גם האפשרות שאותם "לא אזרחים" פשוט יקבלו מעמד של תושב אירעי. ככה כולם מנצחים, ורק 3% מהעם יכנס לתקופה מסויימת של דיסוננס ויאלץ להמציא לעצמו שקר אחר...

ברור, כי מדינה שבה אם אתה יהודי אתה אזרח, אבל אם אתה ערבי אתה תושב ארעי היא מדינה דמוקרטית למשעי, ולא מדינת אפרטהייד בכלל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
אתה רואה שלא הכל שחור או לבן? מה רע בלהמשיך את המצב איך שהוא? אולי הוא ישתפר, והערבים יחליטו לפנות את יו"ש ולחזור למולדת שלהם בירדן/סוריה/לבנון/מצריים/עיראק?

ואולי ברגע שנחתום על הסכם שלום, יבוא המשיח וכל הרשעים ימותו, וכולנו נחייה לנצח בגן עדן.
הסיכוי שכל אחד מהדברים האלה יקרה נמוך יותר מהסיכוי שהמפלגה של אמנון יצחק תקבל 10 מנדטים.

ישן 28-11-2012, 21:53
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=efekt]אם נקבל את..."

ציטוט:
ברור, כי מדינה שבה אם אתה יהודי אתה אזרח, אבל אם אתה ערבי אתה תושב ארעי היא מדינה דמוקרטית למשעי, ולא מדינת אפרטהייד בכלל.

אה? אתה מודע לזה שמעמד של תושב אירעי קיים בישראל כמו בהרבה מדינות אפרטהייד בעולם, כמו ארה"ב וקנדה?

ציטוט:
ואולי ברגע שנחתום על הסכם שלום, יבוא המשיח וכל הרשעים ימותו, וכולנו נחייה לנצח בגן עדן.
הסיכוי שכל אחד מהדברים האלה יקרה נמוך יותר מהסיכוי שהמפלגה של אמנון יצחק תקבל 10 מנדטים.

One can only hope...

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 29-11-2012, 10:04
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=efekt]אלה שיקבלו מעמד..."

ציטוט:
צודק. זה שונה לגמרי מהפרדה על בסיס לאום.

זה לא בדיוק לאום, הכוונה היא יותר שאזרחות "אוטומטית" בישראל מקבלים בד"כ רק יהודים. אין סיבה לחרוג מהנוהל פה.

ציטוט:
כלומר גם המתנחלים שחיו 500 מטר קו אוירי מהם יפסיקו להיות אזרחים?

אני מניח שההתנחלויות שהמדינה לא תספח - תפורקנה. השאר יעברו סיפוח.

ציטוט:
המציאות מוכיחה דווקא שאנשים שמגדירים את עצמם פלסטינים בהחלט מוכנים להיות חלק מהישות הציונית.

שיתכבדו ויעברו לירדן.

ציטוט:

ישן 29-11-2012, 11:44

בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]צודק. זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
זה לא בדיוק לאום, הכוונה היא יותר שאזרחות "אוטומטית" בישראל מקבלים בד"כ רק יהודים. אין סיבה לחרוג מהנוהל פה.

תן לי דוגמה למקרה אחד בו ישראל סיפחה שטח עם תושבים, ולא הציעה לאותם תושבים אזרחות?
יש הבדל בין חוק השבות, שמתייחס למדיניות ההגירה שישראל נוקטת כלפי אנשים שאינם חיים בשטחה, לבין מצב בו המדינה מספרת שטח, על תושביו, ומסרבת לתת להם זכויות שוות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
אני מניח שההתנחלויות שהמדינה לא תספח - תפורקנה. השאר יעברו סיפוח.

איזה התנחלויות המדינה לא תספח?! אנחנו לא מדברים פה על סיפוח מלא של כל איו"ש?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
שיתכבדו ויעברו לירדן.

הם מוסרים 'לא, תודה'.

ישן 28-11-2012, 19:37

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit] אנחנו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt

אני ממש לא שמאל קיצוני אבל מצב שבו אנחנו מספחים את יהודה ושומרון ולא נונתים לפלשתינים אזרחות זה מצב שדי עונה להגדרה שבני הציג...

לו יהי,לו יהי,אנא לו יהי....
ישן 28-11-2012, 19:47

בני, תסלח לי אבל אני כאילו מגיע מאותו מחנה ואין לי מושג מאיפה אתה מביא את זה
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=Smilop] תורת המשחקים..."

למיטב ידיעתי, מדינת ישראל עברה כברת דרך גדולה על מנת שלפלסטינים תהיה מדינה או לפחות אפשרות להקים מדינה. ראשי הממשלות הציעו הצעות מרחיקות לכת לפלסטינים, שסרבו בתוקף בכל פעם מחדש.

אני אגיד לך מה מציק לי מאוד במו"מ עם הפלסטינים - יש לי רצון שתהיה להם מדינה, אני מוכן לוותר על חלקים נכבדים בשביל זה. אבל הסירוב החד משמעי של הפלסטינים, להכיר במדינת ישראל כמדינה יהודית - זה מראה שאין להם כוונה לחיות לצד ישראל בשלום.

הסירוב הזה מבחינתי הוא החשוב ביותר, שהרי כל מה שהצגת בא לפתור בדיוק את הנושא הזה שבו הפלסטינים יכירו, יחד עם מדינות ערב, במדינת ישראל השוכנת במדינת ישראל. כל עוד הם לא עושים זאת, אין שום סיבה ללכת לקראתם. אני לא מוכן שתהיה לצידי מדינה פלסטינית עויינת.

לכן, לפי תפיסתי - המצב הקיים צריך להשמר, עד שהפלסטינים יכירו שכדי לקבל מדינה פלסטינית הם צריכים גם לתת
ישן 29-11-2012, 11:58

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "בני, תסלח לי אבל אני כאילו מגיע מאותו מחנה ואין לי מושג מאיפה אתה מביא את זה"

ישראל אכן עברה כברת דרך גדולה. אם לפני 20 שנה רק מרצ, פחות או יותר, דיברה על פתרון שתי המדינות, וביבי טען שירדן היא המדינה הפלסטינית, והיום אפילו ביבי מכיר בכך שזה הפתרון היחיד שיכול להיות לסכסוך הזה בתווך הארוך, זה אומר שאכן עברנו דרך משמעותית.
גם הפלסטינים עברו כברת דרך משמעותית מאוד, והיום הם מבינים שאין להם סיכוי לזכות חזרה בכל פלסטין ההיסטורית, ואפילו לא בגבולות כ"ט בנובמבר 47' אותם יכלו לקבל על היו מסכימים להצעה מלכתחילה. השאיפה שהם היום היא להקים מדינה בגבולות 67', שזו שאיפה שונה מאוד מזו שהייתה לפני כמה עשרות שנים.
מי שמחפש תירוץ לא לנהל מו"מ תמיד ימצא אותו, ואם יש לו יכולות רטוריות טובות (כמו ביבי) הוא אפילו יצליח לשכנע רבים שהשיקולים שלו הגיוניים. לפני כמה שנים טענו שאי אפשר לנהל מו"מ עם הפת"ח, כי הוא לא מכיר במדינת ישראל. מאז הפתח הכיר במדינת ישראל, אז עכשיו הטריק החדש הוא לדרוש הכרה במדינת ישראל כמדינה יהודית.
הפטנט הזה ישן וחרוש - תציב לצד השני תנאי מוקדם שהוא לא יכול לעמוד בו כתנאי מוקדם, אלא רק לאחר שהוא מציג הישג נגדי במסגרת מו"מ, וכשהוא יסרב, תסביר לכולם שבלי התנאי הזה לא ניתן להתחיל מו"מ. אם הרטוריקה שלך מספיק טובה, אף אחד לא יחשוב לשאול אותך למה זה תנאי לקיום מו"מ, ולא תנאי שאפשר להציג במסגרת מו"מ.

ישן 28-11-2012, 17:43

בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אתה שופך יותר מדי מלל על מקום שבו הטיעונים אמורים להיות פשוטים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
"למה הבית שלי הוא שלי?" - כי הוא שלי. לא "כי בטאבו רשום שהוא שלי עפ"י פקודת המקרקעין התל"ג סעיף קטן 2ב, וגם כי היו לי שני בתים ואחד ויתרתי עליו לטובת מישהו שהביא קושאן אז הנוכחי הוא בוודאי שלי משום שאחד מתוך 2 זה בהחלט ויתור שמעיד עלי שזה שלי".

ואחרי זה מתפלאים שהערבים לעולם לא מצליחים להבין שום דבר ששמאלנים מדברים אליהם, ואם כבר קורה אסון ויש איזה "תכ'לס" אתם הוא בא מצד הימין...

עד היום ישראל חתמה על שני הסכמי שלום עם הערבים. על האחד חתם ראש ממשלה ימני, שוויתר בתמורה על שני שליש מהשטח שהיה בשליטה של ישראל באותו רגע. על השני חתם ראש ממשלה שמאלני, שוויתר על 300 קמ"ר.
אין ספק שהימנים הרבה יותר טובים בלדבר עם ערבים.

ישן 28-11-2012, 15:29
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
ברור.. אין מה לצפות משכמותך להתייחסות כלשהיא או רגש לשורשים של עמו.
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אז אני אשים את הציטוט שלך..."

ציטוט:

עד עכשיו זו הייתה דעתי האישית. אני בהחלט מודע לזה שאני בדעת מיעוט בהקשר הזה, אבל גם מנקודת המבט של מישהו שחשוב לו שהמדינה היהודית תהיה בשטחים ארץ ישראל ההיסטורית, יש הבדל בין לוותר על הכל (מדינה יהודית באוגנדה), לבין לוותר על חלק (מדינה יהודית בחלק מהשטח של ארץ ישראל השלמה). ויתור על חלק ממה שאתה רוצה זה תנאי נדרש בכל משא ומתן, ובכל ניסיון להגיע להסכמה עם מישהו שיש לו אינטרסים שונים באופן כללי .

שלח לי בבקשה לפרטי את כתובתך המדויקת ואת זמני שהייתך בחו"ל. כך שבחזרתך, נוכל להתדיין בנחת על קפה ועוגה - על חלוקה שווה של רכושך ביננו.

ישן 28-11-2012, 16:02
צלמית המשתמש של רועי AZ

אבל אני חושב שלרבים אחרים בניגוד אלייך, גם מקץ 2000 שנה, שום בית משפט בעולם
בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אם אני וצאצאי נהיה בחו"ל במשך..."

ציטוט:
אם אני וצאצאי נהיה בחו"ל במשך 2000 שנה, שום בית משפט בעולם לא ייתן לצאצאים שלי בחזרה את הרכוש שהשארתי מאחורי 2000 שנה לפני זה.

לא ישנה את זיקתם וזכותם על הבית שלהם - והם גם "ישימו קצוץ" על בי"מ שכזה ("או"מ שמו"מ" - מוכר לך?) אם צריך.

והעובדה המוצקה היא, שהוא ניתן להם גם מתוקף זכותם ההיסטורית וגם עקב ההכרה שהגיע הזמן לאפשר להם בית שכזה אחרי אלפי שנות רדיפה וסבל..

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 28-11-2012 בשעה 16:04.
ישן 28-11-2012, 17:12

בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אבל אני חושב שלרבים אחרים בניגוד אלייך, גם מקץ 2000 שנה, שום בית משפט בעולם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
לא ישנה את זיקתם וזכותם על הבית שלהם - והם גם "ישימו קצוץ" על בי"מ שכזה ("או"מ שמו"מ" - מוכר לך?) אם צריך.

והעובדה המוצקה היא, שהוא ניתן להם גם מתוקף זכותם ההיסטורית וגם עקב ההכרה שהגיע הזמן לאפשר להם בית שכזה אחרי אלפי שנות רדיפה וסבל..

בשביל שכל העמים יקבלו את כל השטחים שכלפיהם הם מרגישים זיקה, ושהם טוענים שזהו הבית שלהם, אנחנו צריכים איזה חמש-שש פעמים את כדור הארץ.
אבל טיעונים כאלה הרי לא ישכנעו אותך. לא אכפת לך מה מישהו אחר רוצה ומרגיש. לא במובן של צדק (שמגיע רק ליהודים), ולא מבחינת ההשלכות המעשיות שאומרות שאתה פשוט לא יכול לקבל את כל מה שאתה רוצה (יש בשטח שאתה טוען ששייך לך ורק לך 4-5 מיליון פלסטינים, שאף אחד לא יתן לך לזרוק לים).

ישן 28-11-2012, 17:27
צלמית המשתמש של רועי AZ

אתה צודק.. ובשביל זה באמת לקנדים יש את שטח המדינה שלהם
בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]לא ישנה את..."

ציטוט:
בשביל שכל העמים יקבלו את כל השטחים שכלפיהם הם מרגישים זיקה, ושהם טוענים שזהו הבית שלהם, אנחנו צריכים איזה חמש-שש פעמים את כדור הארץ.
אבל טיעונים כאלה הרי לא ישכנעו אותך. לא אכפת לך מה מישהו אחר רוצה ומרגיש. לא במובן של צדק (שמגיע רק ליהודים), ולא מבחינת ההשלכות המעשיות שאומרות שאתה פשוט לא יכול לקבל את כל מה שאתה רוצה (יש בשטח שאתה טוען ששייך לך ורק לך 4-5 מיליון פלסטינים, שאף אחד לא יתן לך לזרוק לים).

ולרוסים יש את השטח שלהם וגם לאמריקאים ובלי פרופורציה לכלום.. וביננו - איזו זיקה אמיתית יש להם לשטח שלהם? הם יכולים לבוא ולטעון איזו זכות מוסרית והיסטורית? הם יכולים לבוא ולטעון שזו הארץ המובטחת שלהם? (מוזר שהרבה לא יהודים מאמינים שארצנו היא הארץ המובטחת..)

בוא ונראה אותך מבקש מהרוסים לוותר על שטח מסוים.. או מהצרפתים או הבריטים נניח - ששולטים בסקוטלנד בניגוד מוחלט לרצון הסקוטים ומעולם לא היו בסכנת הכחדה ותחת איום מתמיד.

זה שלא השכלנו להוציא את האיום מקרבנו הן ב 48 והן ב 67 - אומר שעכשיו אנחנו צריכים לעשות מהלכים שהם אובדניים שכל בר דעת מבין זאת.

ישן 28-11-2012, 17:55

בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אתה צודק.. ובשביל זה באמת לקנדים יש את שטח המדינה שלהם"

ציטוט:
ולרוסים יש את השטח שלהם וגם לאמריקאים ובלי פרופורציה לכלום.. וביננו - איזו זיקה אמיתית יש להם לשטח שלהם? הם יכולים לבוא ולטעון איזו זכות מוסרית והיסטורית? הם יכולים לבוא ולטעון שזו הארץ המובטחת שלהם? (מוזר שהרבה לא יהודים מאמינים שארצנו היא הארץ המובטחת..)

באיזו שנה מתחילה ההיסטוריה מבחינתך?
הרי העם היהודי עלה ממצריים, וכבש את ארץ ישראל מעמים אחרים. באיזו זכות עשינו זאת? הם היו שם לפנינו. אם גם אנחנו כובשים, כמו כל הכובשים שכבשו את הארץ הזו אחרינו ולפנינו, למה לנו יש זכות עליה יותר מהם?

ציטוט:
בוא ונראה אותך מבקש מהרוסים לוותר על שטח מסוים.. או מהצרפתים או הבריטים נניח - ששולטים בסקוטלנד בניגוד מוחלט לרצון הסקוטים ומעולם לא היו בסכנת הכחדה ותחת איום מתמיד.

כל המדינות שהבאת כאן ויתרו בעבר על שטחים. אתה מוזמן לקרוא כאן:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97...%A8%D7%98%D7%95
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90....90.D7.95.D7.AA
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E...%A8%D7%99%D7%94
למעשה, בריטניה ויתרה בעבר על אותו שטח עליו אנחנו מדברים עכשיו...

ציטוט:
זה שלא השכלנו להוציא את האיום מקרבנו הן ב 48 והן ב 67 - אומר שעכשיו אנחנו צריכים לעשות מהלכים שהם אובדניים שכל בר דעת מבין זאת.

אני חושב שדווקא לא לעשות את הצעדים האלה זה אובדני. אבל בוא נשמע מה ההצעה שלך... או שהמצב עכשיו סבבה מבחינתך, ולא צריך לעשות כלום?

ישן 29-11-2012, 00:01

בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "טוב,אז אני לא מסכים איתך. אי..."

לא, אי אפשר לגרש לפי זה אף אחד משום מקום. זה פשוט אומר שזה לא יכול להוות שיקול לכך שהארץ כולה שלנו.
הסיבה לכך שלעם היהודי יש זכות למדינה בארץ ישראל, היא שלעם היהודי מגיעה מדינה, ומכיוון שיש לו זיקה לארץ ישראל, אומות העולם הכירו בזכותו להקים מדינה בארץ ישראל.
יש בזכות הזו אלמנט של צדק - הזכות של העם היהודי להגדרה עצמית ולמדינה ריבונית, אלמנט היסטורי - הזיקה של העם היהודי לארץ ישראל, ואלמנט של הכרה בין לאומית.

תבין, אני לא מתעלם לחלוטין מהקשר ההיסטוריה והזיקה החזקה של העם היהודי לארץ ישראל. כל מה שאני אומר זה שטיעונים כוללניים וחד משמעיים כמו "אנחנו היינו פה ראשונים, ולכן רק הזיקה שלנו לארץ הזו רלוונטית, וכל כולה צריכה להיות רק שלנו", הם פשוט מנותקים מהמציאות, וחסרי בסיס אמיתי.

ישן 28-11-2012, 19:24
צלמית המשתמש של רועי AZ

קטעים אתה מאמין בכלל בסיפור יציאת מצריים?
בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]ולרוסים יש את..."

ציטוט:
באיזו שנה מתחילה ההיסטוריה מבחינתך?
הרי העם היהודי עלה ממצריים, וכבש את ארץ ישראל מעמים אחרים. באיזו זכות עשינו זאת? הם היו שם לפנינו. אם גם אנחנו כובשים, כמו כל הכובשים שכבשו את הארץ הזו אחרינו ולפנינו, למה לנו יש זכות עליה יותר מהם?

בן גוריון בדרישתו על הארץ נופף בספר התנ"ך ואמר שזהו הקושאן שלנו על הארץ..

תפתח את הספר ותקרא על מה בדיוק הוא מתבסס.

כל המדינות שהבאת כאן ויתרו בעבר על שטחים. אתה מוזמן לקרוא כאן:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97...%A8%D7%98%D7%95
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90....90.D7.95.D7.AA
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E...%A8%D7%99%D7%94
למעשה, בריטניה ויתרה בעבר על אותו שטח עליו אנחנו מדברים עכשיו...

אמת, הם ויתרו - על שטח שלא שלהם. אבל עד שהם ויתרו גם על מה שלא בדיוק שלהם - נשפך הרבה דם. גם של חיילים בני 18-19.

אני חושב שדווקא לא לעשות את הצעדים האלה זה אובדני. אבל בוא נשמע מה ההצעה שלך... או שהמצב עכשיו סבבה מבחינתך, ולא צריך לעשות כלום?

אין לי הצעה חלופית. אני רק יודע שמה שאתה מציע הוא אובדני. יתכן שגם הישארות המצב על כנו תזיק לנו - אך לא בטווח הזמן המיידי של הצעתך אלא בעוד עשרות רבות של שנים.

ישן 28-11-2012, 19:32

בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אתה מאמין בכלל בסיפור יציאת מצריים?"

ציטוט:
בן גוריון בדרישתו על הארץ נופף בספר התנ"ך ואמר שזהו הקושאן שלנו על הארץ..

תפתח את הספר ותקרא על מה בדיוק הוא מתבסס.

אז נופף... איפה כתבתי שאני חותם על כל מה שבן גוריון עשה או אמר?

ציטוט:
אמת, הם ויתרו - על שטח שלא שלהם. אבל עד שהם ויתרו גם על מה שלא בדיוק שלהם - נשפך הרבה דם. גם של חיילים בני 18-19.

זה מה שיגידו הימנים הפלסטינים כשיספרו להם שגם ישראל הסכימה לוותר על שטחים.

ציטוט:
אין לי הצעה חלופית. אני רק יודע שמה שאתה מציע הוא אובדני. יתכן שגם הישארות המצב על כנו תזיק לנו - אך לא בטווח הזמן המיידי של הצעתך אלא בעוד עשרות רבות של שנים.

אז נסכים שלא להסכים.

ישן 28-11-2012, 19:39
צלמית המשתמש של רועי AZ

מישהו מבקש ממך לחתום על מה שעשה או אמר? למה מי אתה (או כל אחד אחר)?.. :)
בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ] בן גוריון..."

ציטוט:
אז נופף... איפה כתבתי שאני חותם על כל מה שבן גוריון עשה או אמר?

זה מה שיגידו הימנים הפלסטינים כשיספרו להם שגם ישראל הסכימה לוותר על שטחים.

אז נסכים שלא להסכים.

מטרתינו היא למנוע זאת מהם. הבחירות הקרובות יחזקו את הרעיון ואת הגישה. ו.. מסכים שנסכים לא להסכים.

ישן 28-11-2012, 20:31
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "זה כמובן שקר, האידיאולוגיה של..."

האידאולוגיה של השמאל של ביילין היא בדיוק זו, הפרדה אתנית!

שמאלן קיצוני אנטי ציוני (לא מהאויבים המדומים של לוקלוק שהפך את אשלי לדובר החמאס אלא הדבר האמיתי) אמר לי פעם שהוא סרב להצתרף ליוסי ביילין אחרי שזה אמר לו שהמטרה של יוזמת ז׳נבה היא הבטחת רוב יהודי במדינת ישראל. זה ההבדל בין שמאל ציוני לשמאל אנטי ציוני ורוב הישראלים שבשמאל (מחיימוביץ׳ ועד למרצ כולל) שייכים לזרם הציוני.

עכשיו; אני אמנם לא בני אבל אני בעד הפרדה בין העמים ככל האפשר. מצד שני אני גם בעד דיבור של PC. האם זה אומר שאני זכאי לחיבוק שרוקי ואם כן אז איפה מתייצבים ע״מ לקבל את הפרס?

ישן 28-11-2012, 21:29
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 128 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "במקרה ולא שמת לב, כתבתי העם..."

אידאלית כן אבל אני חושש שזה לא מעשי.

מבחינת ההעדפות שלי אני סבור ש(בסדר הזה);

1. ב״ג טעה כשלא השלים את גרוש ערביי א״י במהלך מלחמת העצמאות (לטעות שלו יש גם יתרונות אבל אני חושב שהחסרונות כבדים יותר).
2. הפתרון היציב ביותר יכול היה להיות חלופי אוכלוסיה (שם לב שזה כולל גם עקירת יהודים) אבל, פוליטית, זה לא יכול לקרות.
3. הואיל ו1 לא קרא ו2 לא הולך לקרות הייתי שמח מאוד להפתר משטחים שמאוכלסים בערבים לטובת שטחים ביו״ש בהם יש יהודים.
4. אני חושש שגם 3 בעייתי כי הוא ייצר גבולות מסובכים מאוד לשליטה.

לזה התכוונתי כשכתבתי ״הפרדה בין העמים בכל האפשר״ (כן, זה כולל ערבים עם ת״ז כחולה אבל אני לא בטוח כמה זה פרקטי).

אבל בסדר, אם אתה לא רוצה לחבק אותי אז לא צריך. במילא אני מעדיף לחבק בחורות.

ישן 29-11-2012, 19:46
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא, גם אתה וגם קגנס רואים..."

גם אני חושב ש20% זה מיעוט גדול ומסוכן וכתבתי את זה פה כבר כמה פעמים (ותמיד הזכרתי שהמיעוט הטמילי שעשה כל כך הרבה צרות בסרי-לנקה היה 15% בלבד).

אבל עושים מה שיכולים שרוקי. אנחנו לא בריה״מ הסטלניסטית ואנחנו לא מניידים מליוני אנשים לפי רצון הדיקטטור. ראליסטית לא יהיו חלופי אוכלוסין (וחבל) והיכולת לחילופי שטחים מצומצמת מאוד. מה שאני רוצה (אני לא יכול לדבר בשם קגנס) זה פתרון אופטימלי במסגרת האפשר.

מה שאפשר זה חלק מהאדמה ומינימום ערבים. מה שאי אפשר זה כל האדמה בלי ערבים. זה פשוט למדי ולא יתכן שאדם הגיוני כמוך לא מבין את זה.

ישן 30-11-2012, 16:10
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מספיק עם הבורות. פער הריבוי בין הערבים והיהודים קטן מאוד"

אתה עצבני היום. בורות? ראשית לא דיברתי על מספרים. שנית- רק בשבילך.

http://lib.cet.ac.il/pages/printitem.asp?item=12283

"האוכלוסייה היהודית גדלה בשנים 2002-2000 בקצב של 1.2% לשנה, ואילו האוכלוסייה הערבית ב-3.2% (שהוא נמוך מזה שנמצא בשנות ה-70 - 4% ומעלה)".

וזאת, כשהיהודים כוללים גם עליה, וערבים לא.

חישוב פשוט באקסל מראה שאם ערבים מתרבים ב-3.2% כל שנה, ויהודים 1.2%, תוך 30 שנה הם הופכים ל-31%. וזה מה שאמרתי- תוך כמה עשרות שנים תהיה לך בעיה יותר רצינית, במיוחד כשבאזורים מסוימים הם מרוכזים עוד יותר.

ישן 29-11-2012, 21:30
  משתמש זכר בנג'ו בנג'ו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 145 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]כמו שכתבתי לשרוקי, יש..."

ביילין, וזה עובדתי, רק מגדיל את מספר הערבים במדינה, ורק הופך את את הרשות הפלשתינאית למחוברת באמצעות זונדה לטהרן כשבתוך ישראל קיים מיעוט לא קטן של מוסלמים. מה שאתה אומר זה בוא ניסוג, אם אפשר אז בוא נוותר על חילופי שטחים כי הפלשתינאים לא יסכימו במסגרת הסכם שלום, אם אפשר נשאר בבקעה אבל היות שהפלשתינאים לא יתנו לזה לקרות ניסוג גם משם וככה נחבר את איראן לטול כרם, "הסכ שלום" כזה יהפוך את הגדה למוקד חמאסי נוסף, יהפוך את שדי תרומות עד עין גדי לקו חזית שבניגוד גם לעזה יהיה לך יותר קשה למנוע חדירות ממנו, יהיו לך מותניים צרות שלך תדע אם צבא ערבי יגיע לגדה להשתתף בג'האד נגד הכופרים, ועדיין יהיה לך מיעוט גדול בתוך ישראל שהוא ברברי וג'האדיסטי. שכחתי משהו?
ישן 30-11-2012, 17:53
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 146 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "ביילין, וזה עובדתי, רק מגדיל..."

1. תכניתו הלא מלהיבה של ביילין מגדילה את מספר הערבים במדינת ישראל הרבה פחות מהאיוולת שניקראת מפעל ההתיישבות היהודית ביו״ש (ביחס של כמה עשרות אלפים לעומת הרבה יותר ממליון).

2. אני לא יודע על סמך מה קבעת שביילין הופך את הרשות הפלשתינאית למחוברת לאירן. בינתיים מי שמחבר אותם לפרסים זו ממשלת ישראל שמצד אחד נלחמת בחמאס (שזה נכון וצודק כי הם יורים על אזרחים ישראלים) אבל מצד שני עושה כל מה שהיא יכולה בכדי להפוך את הרשות ללא רלונטית (שזה טימטום כי זה רק מחזק את אותו החמאס ששואף להשמיד את המדינה).

מה שאני אומר זה לא ״בוא ניסוג״ וכתבתי את זה פה בעבר. יתכן מאוד שצריך, בנתיים, להשאר ביו״ש (בוודאי על סמך נסיון עזה ולבנון) אבל זה חייב להיות ברור שהשהות הזו זמנית בלבד (גם אם הזמניות ארוכה למדי). קיום ההתנחלויות והרחבתן סותר את טיעון הזמניות וגם את מדיניותה הרישמית של מדינת ישראל שתומכת בהקמת מדינה פלסטינאית. זה משאיר לנו שלוש ברירות שרק אחת מהן ריאליסטית:

1. גרוש המוני של ערבים מיו״ש. לא הולך לקרות.

2. המשך הסטטוס קוו לנצח. לא הולך לקרות, העולם מאפשר לנו לשלוט במליון וחצי פלסטינאים רק בגלל ההבנה שהמדובר במצב זמני. ברגע שיפול האסימון שישראל לא יוצאת מיו״ש תגיע התביעה לברירה השלישית;

3. איזרוח המוני של ערבים, מדינה דו לאומית שתסבול מחוסר יציבות פוליטית ומאלימות פנימית כרונית.

ניתן היה להצדיק התנחלויות לאורך הקו הירוק וסביב י-ם. אלו תקוני גבול סבירים שיכלו לשפר את הקו הירוק המחורבן. לא ניתן להצדיק את המתווה הנוכחי שמטרתו הברורה היא לחסל את האפשרות של הקמת מדינה פלסטינאית.

אין לי שום בעיה מוסרית עם אי-קיומה של מדינה פלסטינאית. דעתי האישית היא שכל העם הזה הוא פיקציה ושגולדה, למרות מה שיוסי שריד חושב, צדקה. אבל, בניגוד לימין, אני לא חי בהכחשת עובדת קיומם של מליון וחצי ערבים ביו״ש וגם לא נהנה מאשליית ה״אולי הם יעלמו יום אחד״ והואיל ולא בא לי להתקע איתם באותה המדינה (ואני בכנות חושב שזה יהיה רע לא רק לנו אלא גם להם, רק שמהם לא כל כך איכפת לי, ממני דווקא מאוד איכפת לי) אז נמאס לי מההתפלספויות הימניות; קרא להם ״ערבים״, ״פלסטינאים״, ״פלשתינאים״, ״ישמאלים״, ״עמלקים״, ״מוסלמים״ או ״הוטנטוטים״ רק תמצא דרך מעשית שלא ניתקע איתם.

לזה, כמובן, אין לאף איש ימין תשובה.

ישן 29-11-2012, 00:11

בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "זה כמובן שקר, האידיאולוגיה של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
זה כמובן שקר, האידיאולוגיה של השמאל היא לא שתי מדינות לשני עמים. כי פירוש אמירה זאת היא מדינה לעם היהודי ומדינה לעם הערבי. האם אתה טוען שהשמאל הציוני בעד הפרדה אתנית? כי אם כן אני מחבק אותך עכשיו אבל מפטר אותך ממשטרת ה-PC של הפורום.

ולמה לא יכולה להיות מדינה יהודית עם מיעוט פלסטיני(רמז, כבר יש אחת כזו), ולצדה מדינה פלסטינית עם מיעוט יהודי?
כמו ששאלו אותך כבר, איפה כתוב שבשביל שמדינה תהיה מוגדרת כמדינת העם היהודי, אסור שיהיה בה אף ערבי?
אגב, אני מאוד תומך באפשרות שבמסגרת הסכם שלום והחזרת שטחים, יאפשרו למתנחלים שיבחרו בכך להישאר בבתיהם ולקבל אזרחות פלסטינית. אני בהחלט חושב שזו דרישה לגיטימית, בהתחשב בזה שבמדינת ישראל יש מיליון אזרחים פלסטינים.

ישן 29-11-2012, 19:27
  pack leader pack leader אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.09.10
הויכוח חסר משמעות לחלוטין
בתגובה להודעה מספר 154 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]ובגין הצהיר..."

אין אף אחד בצד הפלסטיני שיש לו את הסמכות והכוח מצד אחד ואת הנכונות הפוליטית מצד שני להגיע להסכמות כלשהן עם ישראל אפילו אם ביילין היה רוה"מ

אני מאמין ע"ב נתונים שאנו על סף ניצחון דמוגרפי פוליטי כלכלי בעשור הנ"ל וסופו של תהליך היה מדינת ישראל ומדינת עזה
ואז העולם יכיר במציאות הנ"ל ( אולי אחרי עוד מלחמה אחת גדולה )
כל נסיון לצאת מה פורמט הנ"ל נדון לכישלון אין קסם שיעלים 800000 יהודים חמושים ואידיאולוגגים מיהודה ושומרון לעומת זאת הירידה בילודה וההגירה הפלשתינית בעיצומה
הדרך הזאת תגבה אלפי נשמות אבל אין פיתרון ריאלי אחר

ישן 30-11-2012, 10:33
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
הבחירות האלו כבר נהיו בדיחה, כשאני אלך לקלפי, אני בטוח אצחק כל הדרך

מירב מיכאלי,
איציק שמולי-"מנהיג ההפגנה על יוקר המחיה"
סתיו שפיר-כנ"ל
נועם שליט-שימוש ציני בבן שלו

ויש גם את הישנים:
פייגלין-הולך לבנות את בית המקדש.

אנשים הזויים, שאין ידם משגת את האמת,
אנשים אמיתיים מבחינתי, זה אנשים שמדברים מציאותית(לאפוקי את פייגלין), אנשים אמיתיים שעושים את העבודה במטרה באמת לשפר את חיי האזרח(לאפוקי סתיו שפיר וכו') ואנשים שלא הגיעו למעמדם בעקבות פרסום במדיה לפני התמודדותם לכנסת(כמו יאיר לפיד ועוד כהנה וכהנה מחברי הכנסת).

והכי חשוב מכולם, אנשים שהמעשים בשטח מוכיחים את צדקותם(לאפוקי סימוכים על התקשורת השקרנית והמסולפת שלנו)

ישן 01-12-2012, 21:44
  לב כל-רואה לב כל-רואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.02.08

בתור חבר ליכוד, ואחד שתומך בפייגלין כבר שנים ואף התנדב, אני רוצה להתייחס לשני הנושאים :

אתחיל עם רעיון איחוד המפלגות:
כעיקרון, אני מתנגד לעצם קיומן של מפלגות סקטוריאליות, וחושב שכל מי שרוצה לקדם נושא מסויים,
צריך לפעול בתוך מפלגת השלטון הקרובה אליו.
רעיון האיחוד מבורך, אך יש להזהר מאיחוד של מפלגות שמדיף ריח של עסקנות פוליטית,
כמו שקרה עם הליכוד וישראל ביתנו.
משהו באיחוד הזה נראה לי מאד לא תמים. ואני לא מבין איך חברי המרכז העזו להצביע בעד
הסכם האיחוד ותנאיו, מבלי שאפילו זכו לעיין בתוכנו קודם ההצבעה.
אני מצפה מכל מי שמעוניין להצטרף לליכוד, לשלם דמי חבר כמו כולם, ולהתמודד בפריימריז לרשימה, בצורה הוגנת ושווה, כמו כל שאר התמודדים הליכודניקים הוותיקים.
ההסכם, שאפשר לשריין מקומות לישראל ביתנו ברשימה לכנסת, פשוט מאד פגע באופי הדמוקרטי של תנועת הליכוד. חבל.

נושא שני - הר הבית ובית המקדש:

בסופו של דבר, עם ישראל נועד לבנות את בית המקדש. אנחנו לא יכולים להתעלם מזה לנצח.
חייבים לשאוף לכך וראוי שנעשה הכל בשביל להכין את עצמנו רוחנית , פיזית , גאוגרפית , מעשית ולוגיסטית , לקראת בניית הבית השלישי.
הוא לא יצוץ מהאויר ככה פתאום, וברור שזה לא יתגשם כל עוד אנחנו מפקירים את השליטה בהר-הבית לידי המוסלמים.
חוסר האכפתיות שלנו כלפי מצב הר-הבית ובניית המקדש היא פשע כנגד יסוד קיומנו , ביזוי של הכבוד העצמי של עם ישראל.
אפשר להתווכח על איך ומתי בדיוק צריך לבנות את המקדש,
אבל אי אפשר שלא לשאוף לכך.
והצעד הראשון, הוא קודם כל החזרת הריבונות היהודית במקום הכי קדוש בעולם.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://he.manhigut.org/templates/mlevi/cutimages/top_logo.jpg]

"צדק צדק תרדוף"

ישן 01-12-2012, 22:26
  משתמש זכר hzhz hzhz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.05
בתגובה להודעה מספר 169 שנכתבה על ידי לב כל-רואה שמתחילה ב "בתור חבר ליכוד, ואחד שתומך..."

גם אני פקוד (אם כי צעיר) לליכוד
ציטוט:
במקור נכתב על ידי לב כל-רואה
אתחיל עם רעיון איחוד המפלגות:
רעיון האיחוד מבורך, אך יש להזהר מאיחוד של מפלגות שמדיף ריח של עסקנות פוליטית,
כמו שקרה עם הליכוד וישראל ביתנו.
משהו באיחוד הזה נראה לי מאד לא תמים. ואני לא מבין איך חברי המרכז העזו להצביע בעד
הסכם האיחוד ותנאיו, מבלי שאפילו זכו לעיין בתוכנו קודם ההצבעה.
אני מצפה מכל מי שמעוניין להצטרף לליכוד, לשלם דמי חבר כמו כולם, ולהתמודד בפריימריז לרשימה, בצורה הוגנת ושווה, כמו כל שאר התמודדים הליכודניקים הוותיקים.
ההסכם, שאפשר לשריין מקומות לישראל ביתנו ברשימה לכנסת, פשוט מאד פגע באופי הדמוקרטי של תנועת הליכוד. חבל.

מה רע בעסקנות פוליטית? מה רע ב'לא תמים'? המטרה המוצהרת היא, אם אני זוכר נכון, לחזק את המשילות. יש לך משהו נגד זה?
רעיון השריון של חברי ישראל ביתנו בהחלט פוגע באופי הדמוקרטי (מן מצב מוזר של וועדה מסדרת ודמוקרטיה יחד), ויש כמה מתמודדים בפריימריז של הליכוד שימצאו את עצמם מחוץ לכנסת. גם הדיונים בסיעה לא יהיו בדיוק כשהיו, אך אינני יודע לומר עד כמה הם יושפעו. יכול להיות שהתועלת תגבר על הדברים האלה.

ציטוט:
נושא שני - הר הבית ובית המקדש:
בסופו של דבר, עם ישראל נועד לבנות את בית המקדש. אנחנו לא יכולים להתעלם מזה לנצח.
חייבים לשאוף לכך וראוי שנעשה הכל בשביל להכין את עצמנו רוחנית , פיזית , גאוגרפית , מעשית ולוגיסטית , לקראת בניית הבית השלישי.
הוא לא יצוץ מהאויר ככה פתאום, וברור שזה לא יתגשם כל עוד אנחנו מפקירים את השליטה בהר-הבית לידי המוסלמים.
חוסר האכפתיות שלנו כלפי מצב הר-הבית ובניית המקדש היא פשע כנגד יסוד קיומנו , ביזוי של הכבוד העצמי של עם ישראל.
אפשר להתווכח על איך ומתי בדיוק צריך לבנות את המקדש,
אבל אי אפשר שלא לשאוף לכך.
והצעד הראשון, הוא קודם כל החזרת הריבונות היהודית במקום הכי קדוש בעולם.

אני לא מספיק בקיא בהלכה, אבל אני חושב שיש זרמים שלא יסכימו לקביעה הזו שיש לבנות את בית המקדש, בטח ובטח שלא עכשיו. רש"י לדוגמה כתב שמקדש העתיד "בנוי ומשוכלל הוא ייגלה ויבוא משמים" (ויקיפידה), כך שהוא עונה יפה לקביעה שלך "הוא לא יצוץ מהאוויר ככה פתאום" .
אינני יודע את עמדת הרב עובדיה בנושא, או את עמדת הליטאים, אך אני חושב שהם לא ממש אוהבים את הרעיון הזה - מה שאומר שאתם ("פייגליניסטים") במיעוט בציבור הדתי חרדי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:27

הדף נוצר ב 0.28 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר