לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-11-2012, 08:02
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
אני רוצה להגיב לכתבה בYNET, וחושש שלא יפרסמו את זה. לכן, אני כותב את זה פה

במקרה שלא יפרסמו את זה, שיישמר עותק. וגם להתחלק עם גולשי FRESH.

אפשר כמובן גם להגיב, למי שיש להגיב עניינית.

התגובה היא לכתבה הבאה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4312952,00.html
ציטוט:
בית משפט בקהיר הרשיע בהיעדרם שמונה נוצרים שהיו מעורבים בסרט "תמימות המוסלמים" שבו הוצג מוחמד כפדופיל, רודף שמלות ושוטה.

וזו התגובה שלי:

הדת זה כמו יחסי מין. תלוי מה עושים עם זה.

בלי סקס לא היו בני אדם בעולם, וגם לא בעלי חיים.

אבל יש אנסים שאונסים, ויש גם אנסים שרוצחים. זה לא אומר שהסקס הוא לא טוב. זה רק אומר שהשתמשו עם הסקס לא באופן מבוקר ונכון.

בעצם כל תרבות האנשית זה הכול דת. קדושת החיים - זו דת. עזרה לזולת זו דת, וכן הלאה. בלי דת ותרבות כולנו היינו נראים כמו חיות טורפות ויותר גרוע, כי יש לנו שכל ודעת שיכול להוביל אותנו למרחקים גם ברשעות חס וחלילה.

בכדי שהדת תהיה מבוקרת, לימדו אותנו רבותינו ז"ל שכל אחד צריך לעשות לעצמו רב ומורה הוראה שידריך אותו נכונה בדת, אבל גם חובה שהרב ומורה הוראה הזה יהיו לו את 3 התכונות של רחמנים ביישנים וגומלי חסדים.
http://www.hebrewbooks.org/pagefeed...g_16075_631.pdf

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 29-11-2012 בשעה 08:26.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-11-2012, 09:33

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב ""בלי דת ותרבות כולנו היינו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
זה משמח כשאנשים מאמינים מפחדים מאבא-השמיים שיכעס עליהם אם הם יבצעו עבירות.
זו הרתעה טובה, אבל לאדם נורמלי ממילא אין צורך בה.
.

מה זה נורמליות. הכול יחסי. כל אחד עם הנורמליות שלו. ומי אמר בכלל שחייבים להיות נורמלייים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamedinai
בעצם כל תרבות האנשית זה הכול דת. קדושת החיים - זו דת. עזרה לזולת זו דת, וכן הלאה. .

ישן 29-11-2012, 16:51
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב ""בלי דת ותרבות כולנו היינו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
תרבות מילא. אבל בלי דת?
רוב האתאיסטים לא נראים כמו חיות טורפות.
רוב האתאיסטים במובן של אנטי-תאיסטים (בניגוד לאתאיסטים במובן האגנוסטי) דווקא מתנהגים כשרצים, לכל הפחות, אם לא כחיות טורפות.
הרוב (מחוץ לדרום מזרח אסיה) שמתנהג שלא כחיות טורפות עושה זאת בעקבות ערכים שמקורם בנצרות. זו דת, לידיעתך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
מצד אחד,
זה משמח כשאנשים מאמינים מפחדים מאבא-השמיים שיכעס עליהם אם הם יבצעו עבירות.
זו הרתעה טובה, אבל לאדם נורמלי ממילא אין צורך בה.
מסתבר שיש.
אפילו אם אפשר להסתפק בהרתעה על-ידי המשטרה, המלך צריך להגיד לשוטרים מה מותר ומה אסור, ולמה שהוא יבחר כך ולא אחרת, בלי הערכים שירדו אליו מהשמיים?

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 29-11-2012, 20:53
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=sheep]תרבות מילא. אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
ערכים שמקורם בנצרות. זו דת, לידיעתך.

המקור לא משנה לענייננו, כי התוקף של הערכים האלה לא דורש קיום דת כעת.
אני טענתי רק שכעת אין צורך בדת כדי לא להיות חיות.
בעבר, לפני שהערכים האלה הוטמעו אולי היה צורך בדת, רק בשל אותם ערכים, ולא בשל שאר השיט.

גם אני מניח שאפשר לבדוק ולראות שחלק מאותם ערכים ש"מקורם" בנצרות, "מקורם" לא בנצרות.
כך שקדושתם ו"נצרותם" של אותם ערכים לא רלוונטית, פרט לשיטת ההפצה של אותם ערכים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
למה שהוא יבחר כך ולא אחרת, בלי הערכים שירדו אליו מהשמיים?

אין אלוהים לול.

נערך לאחרונה ע"י sheep בתאריך 29-11-2012 בשעה 20:56.
ישן 29-11-2012, 09:36

אין אתאיסטי מוחלט
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Xdeal שמתחילה ב "ולכן מדינות עם רוב אתאיסטי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamedinai
בעצם כל תרבות האנשית זה הכול דת. קדושת החיים - זו דת. עזרה לזולת זו דת, וכן הלאה. .

בארה"ב רשום על הדולאר IN GOD WE TRUST, וגם בבתי משפט.

ברית המועצות טענו שהם עושים מדינה של אתאיסטיות מוחלטת, ובסוף היא קרסה, אחרי שסטלין ועוד רצחו עשרות מיליונים.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 29-11-2012 בשעה 09:42.
ישן 29-11-2012, 13:41
  מודרן-סקיור מודרן-סקיור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.12
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Xdeal שמתחילה ב "ולכן מדינות עם רוב אתאיסטי..."

לא הכל שחור או לבן בחיים.
כאדם שלא התחבר לדת בעבר, יכול לאמר לך שהכל הוא עניין של איזון.
היהדות באופן כללי היא דת שקוראת לאיזון בחיים.
עשה טוב לאחרים, עשה טוב לעצמך.
תן צדקה כשאתה יכול, התפלל ותודה לה' על כך שהעניק לך עוד יום של חיים, התאפק כשבני אדם מרגיזים או מעליבים אותך, "כל המעביר על מידותיו מעבירים לו על כל פשעיו". תחשוב איזה עולם יפה היה לנו אם היינו באמת מאמצים דברים שביהדות מייעצים לנו לעשות בצורה מאוזנת.

ביהדות גם מקבלים בצורה נפלאה מי שאינו יהודי, בהנחה שהוא מקיים את 7 המצוות הבסיסיות המוסריות כמו לא לרצוח לא לגנוב לא לאכול איבר מן החי, לא לגלות עריות, לעשות מערכת משפט תקינה, לא לברך את השם (לא לגדף, לשון סגי נהור) לעומת האיסלאם למשל שמבחינתה כל מי שאינו מוסלמי הוא פוטנציאל רצח, כמו שאנו רואים על כל מנהיג קיצוני שקם והורג בשם אללא. גם האתאיסטיות לא הוכיחה שום תרבותיות אמיתית, כשהנאצים וסטאלין הראו שדווקא בלי פחד ומורא מבורא עולם הם עלולים לחשוב שמותר לעשות הכל ואין לא דין ואין דיין במידה והם מקבלים כוח, וזו סכנה ענקית לאנושות.

עזור לזולת, אהוב בני אדם, וגם אם אינם יהודים דע שה' אוהב אותם מאוד כי הם יצירי כפיו.
אגב בני ברק, שאתה קצת לועג לה, היא עיר מלאה במעשים טובים וגמילות חסדים לזולת.
השוני והחיצוניות ירתיעו את רוב האנשים, שיחשבו שמי ששונה ממני הוא כנראה חייזר.
היהדות לא קוראת לנשים לכסות כל חלק מהגוף שלהן כמו האיראנים ושאר ירקות קיצוניים,
לצניעות היהודית יש אמות מידה מאוד ברורות ומאוזנות.

מצד אחד לא להוציא את העיניים לגבר ברחוב, מצד שני להשאיר את יופיה וכבודה של בת המלך,
כמו מלכה שלא תסתובב בארמון כשהיא נראית כמו סמרטוט שמוציא את העיניים, ומצד שני שלא תהיה מכוסה וחנוקה אלא יפה ומכובדת. כזו שתעניק לגבר הזדמנות אמיתית להציץ פנימה לאופיה.

בקשר לאבינו שבשמיים, שאתה טוען שהוא מבקש לפעמים לעשות רע לאחרים,
אני תמיד שואל במצבים כאלה, בחייאת, מצחיקים אותי האנשים האלה.
כשכתוב בעשרת הדברות לא תרצח, לא תגנוב לא תנאף וכו אנשים מרימים גבה ואומרים, שאלוקים מגביל אותם כביכול יותר מדי... ומהצד השני יש אנשים כמוך שאומרים שהוא מבקש לעשות דברים רעים.
תחליטו, הוא דורש להיות טובים? או רעים? בקיצור, כל אדם ודעותיו ותאוותיו.

תזכור דבר אחד, אין לנו דרך להגדיר מה זה טוב או רע. אפילו בית המשפט יכול להחליט החלטות תמונות שלחלק מאיתנו אין בכלל הבנה איך הגיעו להחלטות מסויימות. כל שכן בנוגע למהות החיים, התנהלות העולם וכו' בה רק גורם אובייקטיבי שיצר בחכמתו את העולם יכול לקבוע מהו טוב אמיתי, ומהו רע אמיתי. כי לפי ראות עינינו, אחד רע עבורו יהיה לאכול הרבה, השני יהיה רע עבורו לא לעשות דיאטה ולסבול וכו'.

נערך לאחרונה ע"י מודרן-סקיור בתאריך 29-11-2012 בשעה 13:47.
ישן 29-11-2012, 14:29
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "אני רוצה להגיב לכתבה בYNET, וחושש שלא יפרסמו את זה. לכן, אני כותב את זה פה"

[העתקה גסה]

אתאיזם זה כמו יחסי מין. תלוי מה עושים עם זה.

בלי סקס לא היו בני אדם בעולם, וגם לא בעלי חיים.

אבל יש אנסים שאונסים, ויש גם אנסים שרוצחים. זה לא אומר שהסקס הוא לא טוב. זה רק אומר שהשתמשו עם הסקס לא באופן מבוקר ונכון.

בעצם כל התרבות האנושית אינה קשורה באופן ישיר לדת. קדושת החיים - אינה קשורה לדת. עזרה לזולת אינה בלעדית של הדת, וכן הלאה. עם דת, אך בלי תרבות, כולנו היינו נראים כמו חיות טורפות ויותר גרוע, כי אמונה יכולה להוביל אותנו למרחקים גם ברשעות חל וחסיסה.
[/העתקה גסה]

במה הטענה שלך יותר נכונה משלי?

ישן 30-11-2012, 16:47
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
הקונבנציות האלה לא נוצרו יש מאין
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "בעיקר קונבנציות חברתיות (זה..."

הן יונקות ממסורת דתית של אלפי שנים והן לא מקבלות יחס של קונבנציות אלא של אקסיומות. היתה קונבנציה חברתית שאמרה שהתא המשפחתי מורכב מבעל זכר ואישה נקבה וצאצאיהם. הקונבציה הזאת קרסה בפני האקסיומה שבני האדם שווים (הם לא). יש אקסיומה שמקדשת את החיים (רק של בני האדם, נזר הבריאה). יש אקסיומה שמקדשת את החופש. אלה ציוויים דתיים בהבדל אחד - לא עומד מאחוריהם אלוהים. זה הבדל כמעט זניח, משום שחוץ ממנו הליברליזם המודרני מקיים את רוב הסממנים של הדתות הגדולות.

בכל מקרה, אני לא סבור שאתאיסטים הם חיות. אני לא מחשיב את עצמי חיה. אבל צריך להכיר בזה שלעובדה שהאתאיסטים ברובם קיבלו על עצמם דת חדשה יש חלק גדול במניעת הדרדרות לחיתיות.

אני אמנם לא מתמצא בחקר המוסר, אבל אני גם לא מתפעל יותר מדי מזה שקיים מחקר אקדמי בתחום. פילוסופיה אינה תחום שמרשים אותי במיוחד.
ישן 29-11-2012, 18:22
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "סאם היה לארג' איתך. עזוב..."

נו באמת..
המילה "קדוש" משמשת בהשאלה לדבר מאד חשוב* ("השמירה על איכות הסביבה היא מטרה קדושה!").
כשאנשים מדברים על "קדושת החיים", הם אינם מתכוונים ל־"ייחוד דתי", אלא לחשיבות הגבוהה שלהם. אם אינך מסכים עם זה, הבעיה שלך היא לא אתי, אלא עם העברית המודרנית.

*אין לי אפשרות עכשיו, אבל אם תרצה, אני מאמין שאוכל למצוא לך את הדברים במילון אבן־שושן..

עריכה: בעצם יש לי פה בבילון:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מילון "אבן־שושן" בבילון
קָדוֹשׁ(תו"ז) [מן קדש, קָדשׁ; ארמית: קַדִּישׁ; ערבית: קִדִּישׂ, קַדּוּשׂ]

4.ח נַעֲלֶה, מְרוֹמָם, חָשׁוּב וְנִכְבָּד בְּיוֹתֵר: חוֹבָה קְדוֹשָׁה מוּטֶלֶת עָלֶיךָ לַעֲשׂוֹת זֹאת. מַטָּרָה קְדוֹשָׁה. תַּפְקִיד קָדוֹשׁ.

עריכה 2: איזה קטע, מסתבר שבג״ץ הוא בכלל מוסד דתי:
http://www.abiliko.co.il/index2.php?id=1521

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 29-11-2012 בשעה 18:25.
ישן 01-12-2012, 17:05
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "לא אל פרסונלי. לא אל בכלל. אבל דת ממש"

אמממ.. אני לא יודע איך לבשר לך זאת, אבל "דת נטולת אלוהים" == "מוסר חילוני", ואם כך, איני מבין כלל את הטענה שלך.

כשאתה מגדיר כל השקפה כ־"דת", אתה מנטרל את כל הדיון מעיקרו.
לא לכך כיוון המדינאי באשכולו. הוא רצה לעשות הבחנה בין מוסר "דתי" במובן הקלאסי שלו, כלומר מוסר אלוהי אבסולוטי כביכול, ובין מוסר יחסי אנושי.
אבל לשיטתך גם "תרבות אתאיסטית" היא "דת", אז אין כל משמעות לדבריו.
מעבר לכך, אפילו השקפה שרואה בבני־אדם חיות, "החזק שורד" וכל זה – זוהי דת.

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 01-12-2012 בשעה 17:07.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:10

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר