לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-11-2012, 13:23
  viki1 viki1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.11.12
איזה תיקים להביא ליום הגיוס ?

אוקיי אני בהתלבטות רצינית ואני ממש צריכה שתעזרו לי ...
יש לי : תיק גדול 80 ליטר ,מזוודה בגודל בינוני

ההתלבטות שלי היא כזו .. להביא רק את התיק הגדול ,שמיכה בשקית ואז אני יקבל עוד קיטבג שזה בערך בגודל של ה80 ליטר לא? ויהיו לי שני תיקים +שמיכה בשקית
או
להביא את התיק הגדול , במזוודה לשים שמיכה ,כרית, מצעים עם עוד דברים .. לפנות הרבה מקום בתיק הגדול כדי לשים שם את הקיטבג ,הבעיה היא שאני לא יודעת אם הקיטבג ייכנס לשם , אם כן אני יהיה עם תיק 80 ליטר ומזוודה שזה סבבה,אם לא אני נתקעת עם שלושה תיקים !!!!!
מה לעשות ?
על סמך הניסיון והידע שלכם ..מה עדיף ?

ואל תגידו לי ששמיכה וכרית זה פינוק.. אני מתגייסת בחורף ולדעתי זה פשוט חובה !!! ואין משהו שהכרחי לי יותר מזה מה גם שאני רגישה לקור ומגיעה הכי מוכנה מהבחינה הזו..

תודה רבה לעוזרים!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-11-2012, 14:24
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce מנהל deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
אישית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי viki1 שמתחילה ב "איזה תיקים להביא ליום הגיוס ?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי viki1
אוקיי אני בהתלבטות רצינית ואני ממש צריכה שתעזרו לי ...
יש לי : תיק גדול 80 ליטר ,מזוודה בגודל בינוני

ההתלבטות שלי היא כזו .. להביא רק את התיק הגדול ,שמיכה בשקית ואז אני יקבל עוד קיטבג שזה בערך בגודל של ה80 ליטר לא? ויהיו לי שני תיקים +שמיכה בשקית
או
להביא את התיק הגדול , במזוודה לשים שמיכה ,כרית, מצעים עם עוד דברים .. לפנות הרבה מקום בתיק הגדול כדי לשים שם את הקיטבג ,הבעיה היא שאני לא יודעת אם הקיטבג ייכנס לשם , אם כן אני יהיה עם תיק 80 ליטר ומזוודה שזה סבבה,אם לא אני נתקעת עם שלושה תיקים !!!!!
מה לעשות ?
על סמך הניסיון והידע שלכם ..מה עדיף ?

ואל תגידו לי ששמיכה וכרית זה פינוק.. אני מתגייסת בחורף ולדעתי זה פשוט חובה !!! ואין משהו שהכרחי לי יותר מזה מה גם שאני רגישה לקור ומגיעה הכי מוכנה מהבחינה הזו..

תודה רבה לעוזרים!

אני לא מבין את כל הבנות שמביאות מזוודות.. נראה לי לא נוח להגרר עם זה.. גם קצת מוגזם.
תביאי תיק, תקבלי עוד תיק ומסתדרים.
ביום של הגיוס, חוץ מציוד בסיסי לא הבאתי כלום, כי בד"כ יוצאים שבת ראשונה,רואים מה צריך להשלים ועד אז בכמה לילות מסתדרים.

ישן 30-11-2012, 19:00
  שנדליר שנדליר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.12
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1) אז תתמודד. 2) אז אל תשתמש..."

1. אני מתמודד-הבאתי פוך
2. אני אמור להסביר לילד בן 19 למה אני לא יכול לגעת בשמיכה הזאת בזמן שכל השאר מסדרים אותה יפה במסדר? למה ניראה לך שהוא יבין?
3. מה אני אמור או לא זה דבר נפלא בתיאוריה, בפועל זה לא ככה ואתה יודע את זה...

אין שום בעיה עם לישון בשק"ש או לישון בקור או לישון בשטח וכו' הבעיה נוצרת כאשר בעיות רפואיות של חיילים לא מטופלות ויוצרות נזק בריאותי שאחר כך משאירים את החייל להתמודד איתו לבד(להתמודד לבד זה כשאחראית מרפאה מוכנה לתת לי הפניה לרופא אבל לא אסמכתא תקציבית כדי לחסוך כסף לצבא וממציאה תירוצים שזו בעיה שלי שנפצעתי בצבא ושאני אמור לשלם על טיפול רפואי מעצמי)
ישן 01-12-2012, 17:35
  Prince Ashitaka Prince Ashitaka אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.06.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי שנדליר שמתחילה ב "ואם השק"ש לא מחמם מספיק? אם..."

הנקודה שניסיתי להעביר, מר שנדליר היקר, היא חשיבות האיתנות לחייל קרבי.
אזרח מן המניין, נער שמגיע מבית הספר למערכת הצבאית, לא רגיל שפוקדים עליו מה לעשות.
שהוא יכול להיענש על החלטות שונות, שלא תמיד יקבל מה שהוא רוצה.
וכן, מי שיגיד לו את זה, זה אותו "ילד בן 19". אותו "ילד" שאתה כ"כ מזלזל בו, נבחר לפיקוד גם כי הוא כנראה מתאים וגם כי ככה צה"ל עובד. וזה מצליח במלחמות אז אל תנסה לשנות סדרי עולם, ידידי.
ומה אם יהיה לך קר?
ומה אם כואב לך הגב מאבנים?
אז כמו שידידי גולני 2 אמר, ידידי, תתמודד! זה מה שאנו משדרים לחיילנו הצעירים. שלב אחרי שלב. יש עוד 'חוק' דומה אצלנו בגולני.
הוא אומר שאם הנחת על עצמך וסט לוחם, אסור לך לקפל את השרוולים. אני מניח שכאשר היית שומע את החוק הזה היית אומר "אבל מה אם חם לי? אבל מה אם יש לי הזעת יתר?" אבל החוק לא נועד להתעלל באנשים ושיהיה להם חם, הוא נועד להקנות משמעת שטח ולוחמה.
הרגל של אינסטינקט לוחמני שכשאני על וסט לוחם אני ערוך ומוכן לקרב. ושרוולים למטה - זה מקצועיות שנועדה להסוות את גוון גופך.

קוד:
אין שום בעיה עם לישון בשק"ש או לישון בקור או לישון בשטח וכו' הבעיה נוצרת כאשר בעיות רפואיות של חיילים לא מטופלות ויוצרות נזק בריאותי שאחר כך משאירים את החייל להתמודד איתו לבד(להתמודד לבד זה כשאחראית מרפאה מוכנה לתת לי הפניה לרופא אבל לא אסמכתא תקציבית כדי לחסוך כסף לצבא וממציאה תירוצים שזו בעיה שלי שנפצעתי בצבא ושאני אמור לשלם על טיפול רפואי מעצמי)

הוצאת דברים מהקשרם.
מעולם לא נאמר כאן שלחייל נדחה טיפול רפואי ושמפקדיו אמרו לו "תתמודד". להפך, מפקדים בטירונות דואגים מעל ומעבר לבריאות החיילים.
אני זוכר איך נכנסתי בלי רשות לחדר הרופא בגלל שלא היה מוכן לקבל את החייל שלי. ומפקד אחר בפלוגה היה עובר כל ארוחה ונותן לחיילים גבינה וטחינה ומפקיד על תזונתם.
ישן 01-12-2012, 10:35
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "בהגדרה יש מקומות (אצלינו..."

בהרבה מקומות בצבא הגישה היא "אין לנו מושג איך ללמד אותך משהו מועיל, אז סתם נעיק עליך ונקרא לזה חישול/איתנות" וזה כנראה תקף בגולני כמו גם בקק"צ נחשון.

בשטח, מן הסתם לא ישנים עם שמיכת פוך. אבל היי, אני מוכן להתערב שבתפקיד בצאלים ישנת עם פוך ולא התעקשת לחשל את עצמך, לא?

אז אחרי שסיימנו להרגיש גבר-גבר על מלש"בית (מה שמזכיר את המערכון של אדי מרפי בו הוא מספר איך אבא שלו אמר שהיו לו חיים קשים ולא היה לו אוכל אז הם אכלו צעצועים) אפשר להתפנות לפן הפרקטי יותר - לא תמיד יודעים מה תנאי האיחסון/מחייה בבסיס, ולכן ביום הראשון עדיף להיסחב עם כמה שפחות דברים שיכולים להכביד/ללכת לאיבוד.

ישן 01-12-2012, 17:23
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "בהרבה מקומות בצבא הגישה היא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
בהרבה מקומות בצבא הגישה היא "אין לנו מושג איך ללמד אותך משהו מועיל, אז סתם נעיק עליך ונקרא לזה חישול/איתנות" וזה כנראה תקף בגולני כמו גם בקק"צ נחשון.

אני מסכים בפה מלא. בדיוק כמו הקטע המגוחך הזה של גומיות, גלח"צ, מסדרים והקשבים. אתה יודע, משמעת באופן עקרוני.
ציטוט:
בשטח, מן הסתם לא ישנים עם שמיכת פוך. אבל היי, אני מוכן להתערב שבתפקיד בצאלים ישנת עם פוך ולא התעקשת לחשל את עצמך, לא?

בותיקה גם קראתי למ"מ שלי אחי וגנבתי את העציץ לרופא של גדוד 52 עד שהוא חטף התקף זעם וסירב לטפל בחבר'ה מהפלוגה שלנו, זה אומר שזה משהו טוב?
ציטוט:
לא תמיד יודעים מה תנאי האיחסון/מחייה בבסיס, ולכן ביום הראשון עדיף להיסחב עם כמה שפחות דברים שיכולים להכביד/ללכת לאיבוד.

וזה שונה ממה שאמרתי באיזה אופן בדיוק?

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 01-12-2012, 20:54
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אהבתי שאתה בוחר להגיב לתוכן..."

עם זה שילדים מחנכים ילדים בני 19 אין לי בעיה. כלומר, הייתה לי בעיה עם זה שניסו לחנך אותי בבה"ד 1, אבל מכיוון שהייתי ח.ל. יכולתי להביע את דעתי על הנושא בקולי קולות בכל הזדמנות ולעודד חתרנות נגד הנראטיב החינוכי הרשמי.

הטענה שלי היא פשוטה - הרבה דברים שנתפסים כ"חישול" בעצם לא ממש מחשלים לכלום, סתם מעיקים על החייל ומפריעים לו לתפקד.

מסע עם פק"לים מלאים, לינה בתנאי שטח ושדאות הם דבר אחד - שטויות כמו לאסור על חיילים להשתמש במעילים, לא לישון בבסיס עם מצעים, ללכת עם שרוולים מקופלים בחורף... זו כבר העקה מיותרת. חייל שיהיה לו קר וישן גרוע לא יתרגל לזה יותר מאשר יתרגל לאי שתיית מים.

אני בטוח שבעוד כמה מחזורים יקום סמל המחלקה הגאון שיאסור על החיילים להשתמש בנייר טואלט כי גם זה נורא מחשל ואפילו מקטין את תוואי הלוואי בשטח.

ישן 01-12-2012, 21:30
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "עם זה שילדים מחנכים ילדים בני..."

ציטוט:
הטענה שלי היא פשוטה - הרבה דברים שנתפסים כ"חישול" בעצם לא ממש מחשלים לכלום, סתם מעיקים על החייל ומפריעים לו לתפקד.

לא זכור לי שדיברתי, רמזתי, או הזכרתי את המושג חישול.

אולי אתה מתבלבל, אבל אני דיברתי על משמעת.
ציטוט:
מסע עם פק"לים מלאים, לינה בתנאי שטח ושדאות הם דבר אחד - שטויות כמו לאסור על חיילים להשתמש במעילים, לא לישון בבסיס עם מצעים, ללכת עם שרוולים מקופלים בחורף... זו כבר העקה מיותרת. חייל שיהיה לו קר וישן גרוע לא יתרגל לזה יותר מאשר יתרגל לאי שתיית מים.

נו די, אתה מטפס על עצים שאין מהם ירידה. השמיכת פוך הכי חמה שלי בבית (ויש לי כאלה ששוקלות טון וחצי מנוצות אווזים שסבתא שלי סחבה מערבות מזרח אירופה) לא קרובה לחמם כמו שק"ש מומייה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 02-12-2012, 08:20
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "למעשה, הטכניקה המועדפת עלי..."

ציטוט:
אבל סדין זה דבר די בסיסי ונחמד, שלאסור עליו.. זה לא בדיוק קשור למשמעת, סתם להצקה לחיילים.

אשמח אם תתקן אותי, אבל לא זכור לי על מקרה (לא ברמה האישית של החבר'ה שסובבים אותי ולא ברמה הלאומית) של מישהו שלקה בדכאון וכתוצאה מכך התאבד, או שחלה באיזה מחלת עור שכוחת מרפא (או סתם אחת מציקה כזאת) בגלל שלא זכה לישון עם סדין.

אדרבא, אצלינו כל פעם שעלינו מהשטח היינו מגישים את השק"שים בלאי ומקבלים שק"ש חדש שעבר כביסה, כך שבפועל הם היו נקיים הרבה יותר מכל סדין שהיה יכול להיות לנו וגם חסכו לנו את ההסחבות אתו.

אדרבא ואדרבא- אם אתה מסכים שכרית ושמיכה הם דברים מיותרים- אז בשביל מה סדין? אני ישן בתוך שק"ש, הוא מתפקד כסדין שלי, למה אני צריך שהוא יהיה מונח על סדין נוסף?
ציטוט:
ובנוגע למשמעת.. זה שקוראים למשהו משמעת לא בהכרח הופך אותו לקשור למשמעת, או לחסין לספקות. אני למשל מאוד מפקפק בזכות הקיום של מדי הא', ועוד יותר ברעיון הדבילי לעשות אותם מדקרון. צחצוח נעליים לעומת זאת שומר על הנעל, וגומיות מונעות מהמכנס להסתבך בכל מיני דברים.

על כל דבר אפשר להתפלפל ולהתדיין עד אינסוף. אני דווקא חושב שהגומיות לא מקטינות את הסכנה הזאת. Nonetheless בצבא הולכים עם גומיות, אז אני לא אוריד אותם בהפגנתיות ואצור אידיאולוגיה שלמה מאחורי זה.

כך גם פה. יש מקומות שבהם לא מאשרים לישון עם מצעים בטירונות, יש מקומות שבהם כן. זה המצב הנתון. תסכים או לא, זאת המציאות. לכן ההמלצה הנכונה לאותה מלש"בית היא ללכת פעם ראשונה בלי, לבדוק את המים ולהתאים את עצמה ולא להמליץ לה להביא הכל ועם המ"כית אומרת לה משהו להגיד לה שהיא מטומטמת וסתם מתעמרת בה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 02-12-2012 בשעה 08:23.
ישן 02-12-2012, 08:05
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=עבדול אלהזרד] הטענה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אולי אתה מתבלבל, אבל אני דיברתי על משמעת.

אני מסכים עם הרבה מהדברים שכתבת פה, אבל אני חושב שאתה משתמש המושג 'משמעת' בצורה שמרוקנת אותו מתוכן.
חינוך למשמעת הוא רלוונטי כאשר לנושא שאליו אתה יוצר את המשמעת יש ערך, מלבד הערך המשמעתי. למשל לנקות את הנשק, זו סוגיה משמעתית, אבל יש לה גם משמעות אחרת - אם לא תנקה את הנשק יהיו לך מעצורים, ולא תוכל לסמוך על הנשק שלך שיעשה את העבודה שלו בזמן אמת. אפילו מתן הקשב או הצדעה זו לא משמעת לשם משמעת - זה נועד לחזק את תפיסת ההיררכיה, שחיונית לתפקוד הצבא.
ברגע שאתה מתחיל להצדיק הוראות מסוימות בכך שהן מחנכות למשמעת, בלי שיש להן שום תכלית אחרת, כמו לא להשתמש בסדין כשאתה ישן במיטה צבאית, אתה יכול להצדיק כל פקודה. הרי מהותה של משמעת, מהבחינה הזו, היא קיום פקודות ונהלים, וזה לא משנה מה התוכן של הפקודה או הנוהל. באותה מידה שאוסרים על חיילים לישון עם מצעים בשם המשמעת, אפשר להגיד שכל לילה לפני השינה הם חייבים לתת חיבוק לזה שישן מימינם, או שכשהם מתגלחים, הם חייבים לגלח קודם את החצי פרצוף הימני ורק אחר כך את החצי פרצוף השמאלי, וכשישאלו מה התכלית של כל הפקודות האלה, להגיד 'משמעת!'

ישן 01-12-2012, 20:58
  שנדליר שנדליר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.12
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אהבתי שאתה בוחר להגיב לתוכן..."

ההסקת המסקנות ההגיונית היא להשתמש בהיגיון שלך ולא לפתוח ספר פקודות מטכ"ל כל פעם שצריך לפתור בעיה, קר לך? תביא פוך, כבד לך? תסחוב פחות, כאבים בגב מלישון על אבנים? שים מזרון.
לא באנו לצבא בשביל לסבול, בטירונות יש יותר משמעת, אז מה, בטירונות גם מנגבים לך תאוכל מהפה ומכסים אותך בלילה. בטירונות יש מינוסים ופלוסים ואחד הפלוסים הגדולים הוא האחראיות של המכים על החיילים שלהם, זה לא עובד ככה בסדיר...

ואם זה לא נראה לך הגיוני שאוסרים עליך לשתות מעל כמות מסויימת של מים? תשתה יותר מים, בריאות מעל הכל
(כמו שפעם משמעת מים הייתה ניראית הגיונית ומומלצת אני בטוח שעוד כמה שנים עוד כמה סוגים של "משמעת" שיש היום יבוטלו)
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:26

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר