לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-11-2012, 11:06
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
סתיו שפיר היא אנרכיסטית
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "סתיו שפיר שמאל קיצוני?"

ציטוט:
שפיר נולדה וגדלה בנתניה, בת לרואה חשבון ולמורה (כיום מנהלת חשבונות), ובצעירותה עברה עם משפחתה לפרדסיה. כנערה שימשה ככתבת צעירה בעיתון הילדים והנוער "כולנו", והדריכה בתנועת הנוער העובד והלומד. בשנת 2003, בתום לימודיה בתיכון, התנדבה לשנת שירות בגרעין של החברה להגנת הטבע, ועברה לגור בטבריה ולעסוק בחינוך בלתי פורמלי‏. ביולי 2004 התגייסה לצה"ל ושירתה בקורס טיס, ממנו הודחה לאחר 15 טיסות.‏‏ לאחר מכן שירתה בשבועון "במחנה" ככתבת, שם סיקרה בין היתר את תוכנית ההתנתקות ואת מלחמת לבנון השנייה.

ב-2006, בסוף השירות הצבאי, קיבלה מלגת לימודים לתואר ראשון בעיתונות וסוציולוגיה מאוניברסיטת סיטי שבלונדון, ועברה ללמוד ולהתגורר בבריטניה למשך תקופה, במסגרת פרויקט ישראלי-פלסטיני למנהיגות צעירה במזרח התיכון. בתקופה זו המשיכה לפרסם טורים באתר "מאקו", "מסע אחר" ובמגזין "נשיונל ג'יאוגרפיק". בשנת 2008 הייתה חברה במשך שנה בקומונות אנרכיסטים "הזורעים" בניר משה, שהקים בן זוגה באותה עת.

בשנת 2009 החלה בלימודי מוזיקה בבית הספר רימון למוזיקה ברמת השרון. בשנת 2010 החלה תואר שני בהיסטוריה ופילוסופיה של המדעים באוניברסיטת תל אביב, ועבדה ככתבת מדור נדל"ן במגזין העיר. החל מפברואר 2011 עבדה כעורכת ערוץ "השראה" באתר Xnet‏, והתנדבה בכתיבה לעיתון עצמאי המחולק לקהילת המסתננים בישראל, "קול הפליטים".

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A1....A4.D7.99.D7.94

היא חייל שהוזמן, אומן וממומן ע"י הקרן. עם קצת שכל, ישתמשו בזה כמו שצריך כדי לקבור סופית גם את השמאל הקיצוני במדינה, וגם את הקרן. כל זה מצויין לימין.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 30-11-2012 בשעה 11:08.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-11-2012, 16:55
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי KRIDoron שמתחילה ב "חוץ מהעשרים קומוניסטים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי KRIDoron
חוץ מהעשרים קומוניסטים הארדקור שנשארו בבתי האבות

הם שוחררו בחנינה הכללית כי בסה"כ היתה להם התנהגות טובה. עכשיו הם מרצים את עונשם בעבודות לשרות הציבור כ'מזכירי ועדת חברה' אז אל תזלזל בהשפעה שלהם

ציטוט:
אתה חושב שמישהו התכוון שהמדינה תנוהל באסיפות במועדון לחבר?

מה פתאום? המועדון לחבר תפוס בימי חמישי לטובת 'חבורת הזמר כלניות הנגב' ואת ההזמנה של המקום עשו לפני חודש וחצי והענין סגור אז עם כל הכבוד שהאסיפה תעבור לחדר האוכל.

ציטוט:
שכל ערב האזרחים יצביעו על איזה טנק צריך לקנות לחטיבה שבע?

ממש לא. בדיוק בשביל זה יש את 'ועדת רכש'

ציטוט:
ואת מי לשלוח לשגרירות במיקרונזיה?

אני לא חושב ש'זה' נושא לדיון. חיליק כבר השתתף בסמינר השקיה בעפולה לפני שנה וזה התור של נחצ'ה ככה שאני לא רואה אף אחד אחר מתאים יותר ממנו לסוע למיקרונזיה.

ישן 30-11-2012, 18:38
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

אולי באמת דני דנון עישן סמים - תבדוק ותביא הוכחות, בנתיים אין לך כאלה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "חיפשת באינטרנט וזה מה שמצאת?..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עופר123
חיפשת באינטרנט וזה מה שמצאת? ממש שמאל קיצוני.. בגיל 20 היתה חברה בארגון קיקיוני במשך שנה.
אולי דני דנון עישן סמים בהודו אחרי הצבא.. שווה לבדוק.

אה, אז זה שלא מזמן היא היתה אנרכיסטית זה לא אומר שהיא מחזיקה באותן הדיעות גם היום... צודק, יכול להיות שהיום גם אחמד טיבי לובש כיפה ומקים מאחזים יחד עם נוער הגבעות - אמנם אתמול הוא היה ערבי אבל לך תדע איך הוא היום - אולי היום בבוקר הוא החליט להיות מתנחל...

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 01-12-2012, 09:19
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי mark322 שמתחילה ב "באמת שצריך הלך מחשבתי מאוד..."

הפסקתי לקרוא באמצע, הבנתי את הלך הרוח (משהו שמאלני ומסביבו עוד כמה דברים) אני לא מבין למה הגבת לי בכלל, תפנה לברווז הוא זה שנתן את ההשוואה.

אני רק תיקנתי אותו לוגית. עופר אמר שזה שבקבוצה א יש יחיד 1 לא בסדר לא אומר בהכרח שיחיד 2 לא בסדר. הברווז יצר השוואה בין קבוצה א לקבוצה ב (ההשוואה שגרמה לך לכתוב את המילה שמאלני מסביב לכמה משפטים) רק שהוא עשה טעות פשוטה, ניסה להוכיח את טענתו בעזרת השוואת קבוצה א ליחיד בקבוצה ב׳... זה פשוט לא עובד. תיקנתי אותו רק בזה.

בקשר לנושא - יש לי חבר שהוא ימני דיי קיצוני בדעותיו, אני לא אפרט יותר מידיי אבל הוא מנהל כרגע את אחד הפרוייקטים היותר מרשימים שראיתי לטובת ילדים במצב סוציו אקונומי נמוך והוא פועל גם בתוך מזרח ירושלים, לרגע אני לא חושב שהוא שינה את דעותיו וגם לא חושב שהוא עושה את זה כדי לחתור להשמדת הפלסטינים, הוא פשוט יודע לעשות את ההפרדה בין עשיית טוב לאינדיבידואלים לבין התפיסה הפוליטית שלו.

החשיבה הימנית (הנה גם אני יכול) היא בדרך כלל מפשיטה הכל לכדי שחור ולבן מאוד שטחיים כדי לא להתמודד עם שאלות קשות מידיי, אף אחד לא אמר שהסעודים הם חובבי ציון גדולים, אבל זה לא הופך כל החלטה שלהם להקים קרן מלגות, לבנות מלון או לשכב עם כבשה להחלטה אנטי ציונית שנועדה לחסל את מדינת ישראל. לא חסרות קרנות מלגות ששולחות ישראלים לחו״ל, ברוב המקרים מדובר במשלחות מעורבות עם פלסטינאים, זה לא הופך את זה לאיזה כת סודית שזוממת מזימות להשמיד את העולם.

דרך אגב, גם קבוצות כדורגל שנתמכות על ידי שייחים סעודים אז אוטומטית כל השחקנים שלהם שונאי ישראל?

ישן 01-12-2012, 11:59
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אם להמשיך בהכללות - החשיבה הימנית כמעט תמיד הוכחה כמדוייקת...
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "הפסקתי לקרוא באמצע, הבנתי את..."

הפשטות הן דבר מתבקש במושגים של הסכסוך במזה"ת, כיוון שהשאלות שקשורות בו הן נורא פשוטות: צד אחד רוצה להרוג את הצד השני. הצד השני חושב שאם יציע מספיק ליטרות בשר לצד הראשון, הצד הראשון יפסיק לרצות להרוג אותו. הצד הראשון, באופן הגון להפליא, דוחה כל הצעה לפשרה ומבקש את הכל. הצד השני משקר לעצמו ואומר שאם הצד הראשון לא מוכן לקחת ממנו ליטרות בשר, הוא יחתוך אותן בעצמו ובכך יראה לצד הראשון שהוא בעצם נורא בסדר...

ההשוואה של מארק מדוייקת לגמרי: שיח' סעודי /אלמוני שמממן תכניות לימוד מסתוריות אינו מקביל ל"יהודי עם כיפה" אלא לברוך מרזל - או, אם מפריע לך השם המדוייק, ל"כהניסט אנונימי". מה לעשות, עדיין לא נמצאו מספיק שיח'ים סעודיים שמממנים כאן תכניות מטוב ליבם. יש ויש שיח'ים סעודים שמממנים תכניות במטרה לסייע להשגת יעדים לא-סימפטיים מבחינת העם היושב בציון...

מי שקיבל מימון משיח' סעודי, צריך להיות חשוד בעינינו, לא בגלל שאנחנו פאשיסטים מתלהמים, אלא בגלל שההסטוריה מלמדת שצריך לחשוד בשיח'ים סעודים שמממנים תכניות לימוד עבור אדיוטים שימושיים...
ישן 01-12-2012, 14:28
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אין ספק שהכל כל כך פשוט,..."

הכרה באו"ם הוצגה בידי התקשורת כאסון נוראי - והיא מוצגת כך גם עתה. אז ועכשיו זה היה בולשיט. אל תנסה להפוך ספין תקשורתי למשהו שאחרים טענו. לפני שנה התקשורת איימה עלינו שב"ספטמבר" השמיים ייפלו, והם לא נפלו. כעת הייתה הצבעה, והיא מספרת לנו שזה "הכשלון הדיפלומטי הדרמטי ביותר בהיסטורי של ישראל", ולמרבה הצער זה לא מתקרב להיות נכון. מה לעשות, לבלבל בין ספין של התקשורת (שאהדתה לממשלה ולעומד בראשה קטנה יותר מאשר האהדה שלך למיכאל בן ארי) לבין עמדת הממשלה ותומכיה, זה לא לדייק בעליל...

באשר להפקרת הדרום: אין עוררין שהדרום הופקר. ניתן לציין שהפקרת הדרום (שביבי נושא באחריות לה ב4 השנים האחרונות, ללא צל של ספק), החלה אצל חובבי הנסיגות ותוכי השלום למיניהם. אלה שמסבירים לנו שקיצונים יש רק בימין. לא יודע איך לספר לך, אבל מי שהסביר לנו שלעולם לא יירו קטיושות על אשקלון היה רבין ז"ל, ומי שפינה את רצועת עזה היה, שוב, אותו רבין ז"ל (האגדה כאילו רק ב2005 יצאנו מרצועת עזה, היא אחד משקרי השמאל המוצלחים ביותר. מעשית, במאי 1994 עברה הריבונות על 86% משטח הרצועה לפלסטינית באופן מוחלט. ישראל נותרה רק בגושי ההתיישבות, בצירים המובילים אליהם, ובציר פילדלפי. כל השאר ננטש). ב2005 הוסיף שרון חטא על פשע, ועקר את שארית האחיזה שלנו ברצועה - ובכך הופקר הדרום באופן סופי. הירי שמתרחש בדרום לא נולד אצל ביבי, הגם שהוא בקושי פעל בכדי להפסיקו. הירי הזה, כמו כל אסון בטחוני ב20 השנה האחרונות, הוא צאצא של אוסלו ושייריו, אותה אשפה מדינית המכונה בשמאלנית בשם "תהליך השלום"...
ישן 01-12-2012, 19:06
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "סך הכל עוד הוכחה שרצח רבין..."

אז מחנה הימין טעה כשכולו השתתף ברצח רבין?...

רצח רבין היה פשע, בדיוק כשם שרצח אריק קרפ היה פשע ורצח תאיר ראדה היה פשע.

השטות הנלעגת כאילו הימין נושא באחריות מלאה למחדלים שיצר השמאל, היא מביכה בעליבותה: הרי אם הימין היה מודיע על ביטול אוסלו, כיבוש מחדש של כל ערי יש"G, וחידוש הממשל הצבאי - השמאל היה משתולל אפילו יותר מאובמה...
הסכמי אוסלו הם נתון קשיח שכל ממשלה שבאה אחרי אוסלו נאלצה להתמודד עימו. המקום היחיד שבו הסכמי אוסלו תוקנו בפועל, היה בערי איו"ש, והדבר נבע מכך שהפרטנר החמוד שלך מפת"ח הוביל גל טרור שנרצחו בו 1,500 בלב ערי ישראל, מה שאילץ את ישראל לכבוש מחדש את ערי איו"ש, וליצור מצב בטחוני חדש.

לביבי יש אחריות כבדה מנשוא על כך שלא הגיב בעוצמה לאורך תקופת כהונתו, ואיש לא התווכח עם זה. לעומת זאת, אין דבר נלעג יותר ממישהו שתמך בנסיגות שהביאו למצב הבטחוני המחורבן הזה, שבא בטענות אך ורק למי שהתנגד לנסיגות שהביאו למצב מחורבן זה. מה דעתך להתייחס בכ"ז לסוגייה שהביאה לשלטון של מחבלים בעזה?
ישן 01-12-2012, 16:51
  mark322 mark322 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.06
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "הפסקתי לקרוא באמצע, הבנתי את..."

בנוגע לסעודיה. הבעיה היא שהכסף שלהם והשימוש הראוותני שלהם בו מעוור עיני רבים ומשכיח מהם, שמדובר בעצם במדינת איסלם מטורפת וקיצונית. כשאני אומר סעודיה, או נסיכויות המפרץ, הדבר הראשון שעולה לך ולאחרים בראש הוא (כפי שכתבת)- נפט, מלונות, מכוניות פאר, קבוצות כדורגל באירופה וכל דבר אחר שקשור ליוקרה. כשחושבים על כל זה עם מבט חולמני בעיניים, שוכחים מהר שמדובר במדינה שרק לאחרונה רתמה את הטכנולוגיה המודרנית לשימוש מיוחד במינו- אס.אמ.אס לגברים על כך ש"אישה בבעלותם" חצתה את גבולות המדינה, בנוסף זו מדינה שבה יש 0% אזרחים שאינם מוסלמים, שבה לנשים אסור להצביע בבחירות ולנהוג, שמממנת את עיקר הטרור האיסלמי מסביב לעולם, שהומואים ו"נשים נואפות" מוצאים בה להורג ושאר מרעין ובישין. אם היה מדובר בשייח' סומלי לצורך העניין, היית מעקם את הפרצוף מהר יותר.

בסופו של דבר, אנחנו לא בבית משפט ואף אחד לא הולך להיות מואשם או "מזוכה מחמת הספק". אם אחת שהספיקה להתבוסס בכספים ואינטרסים של "חובבי ציון" מכל המינים והצבעים, לא גורמת למצביע פוטנציאלי מספיק אי נוחות כדי לא להצביע עבורה, אז מה אני אגיד? שיבוסם לו. אדם כזה, גם פטיש על הראש לא יעזור לו.
ישן 01-12-2012, 18:22
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי mark322 שמתחילה ב "בנוגע לסעודיה. הבעיה היא..."

אתה מתפרץ פה לדלת פתוחה, אני מסכים עם כל מה שאמרת.

אנחנו חיים בעולם דיי עקום - רבים מהמוצרים שאנחנו צורכים יוצרו על ידי אנשים שעובדים בתנאים מזעזעים על סף (או לא על סף) התעללות גופנית מצד אחד. מצד שני יש את מדינות המפרץ שכפי שתיארת זוכות לפופולאריות על אף רמיסת זכויות הנשים במדינות האלו ומימון טרור והעולם שותק כלפי זה.

הנקודה שאנחנו לא מסכימים עליה היא העובדה שכאילו מלגאי שחלק מהמימון שלו מגיע מקרן סעודית אומר שהתוכנית מסיתה נגד ישראל או שזה אומר משהו על דעותיו של מי שנהנה ממלגות אילו - זה לא אומר את זה.

בשורה התחתונה, הסיכוי שתהיה לך אפשרות לחיות את חייך בלי לעודד את הדברים שכתבתי למעלה היא כמעט בלתי אפשרית - תצטרך ככל הנראה לוותר על כל סוג שלי בילוי ועל כל מכשיר אלקטרוני, פריט לבוש, אפילו אוכל מוכן וגם צעצועים שלא תייצר בעצמך.

ישן 01-12-2012, 19:28
  mark322 mark322 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.06
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "וכמו אלף דברים אחרים שמופיעים..."

תגיד, אתה באמת לא מבין? או שאתה סתם מתחפר בדעה שלך, למרות שאתה יודע שטעית?

כפי שאמרתי בתחילת הדיון, אתה כתושב עוטף עזה, קוצר את פירות האלטרואיזם הסעודי המפורסם על בסיסי יומי, במשלוח אישי- ישר על הראש. אך אתה ממשיך ברלטיביזם המופרך שלך (כי אין כמו להשוות בין סיפור על יהודים שיושבים וזוממים להשתלט על העולם לבין פצמ"ר או פאג'ר שיורים עליך מעזה שהוכחת אמת קיומו ידועה לך היטב).

חישוב קל שלי אומר שהסעודי מוציא לא פחות משני מיליון פאונד בשנה על המלגה הזו (בכל רגע נתון יש לפחות 30 סטודנטים שאת לימודיהם הוא מממן ובנוסף כספי שוחד לפרופסורים הלבנבנים האנטישמים והאוטו-אנטישמים).
חיפוש בויקיפדיה באנגלית יראה לך שאותו שייח בדיוק מואשם בניצול עובדים הכפופים לו בתת תנאים.
מה זה אומר עליו? א. זכויות אדם ממנו והלאה. ב. מדובר באדם קמצן שכספו כן חשוב לו יותר משיפור קל בתנאי עובדיו.

אתה עדיין טוען שדוקא ביחס ל"סכסוך" מדובר בנשמה טהורה שרק רוצה שיהודים וערבים יחיו פה בשלום? נזדקק להרבה דמיון.
ישן 30-11-2012, 17:56
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "נחמן שי איש תקשרות? אז גם..."

הדגשתי לך את החלקים הרלוונטיים:

ציטוט:
שי נולד בארץ ישראל כנחמן שייקביץ, לחווה ולאליעזר, שנולד ברוסיה ועלה לארץ ישראל מפולין ב-1934. את לימודיו עשה בגימנסיה העברית רחביה. עם גיוסו לצה"ל בשנת 1964 החל את פעילותו כאיש תקשורת, כאשר שירת במערכת העיתון "מחנה נח"ל". אחר כך המשיך ב"קול ישראל" ככתב לענייני ירושלים, יהודה ושומרון וצה"ל. בשנים 1972-1977 היה כתב בטלוויזיה הישראלית לענייני צבא. בשנת 1977 יצא לשנה ללימודים בארצות הברית מטעם מכון העיתונות האמריקני. בשובו לישראל היה כתב הטלוויזיה הישראלית בכנסת.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0...9F_%D7%A9%D7%99

ישן 01-12-2012, 23:57
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בחודש שעבר הזדמן לי לקרוא בטעות "ידיעות"
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי hayal pashot שמתחילה ב "רבע מהרשימה (6 מ-24)..."

זה קרה רק בגלל שהיה יום משעמם במיוחד, וכבר סיימתי לקרוא "ישראל היום" והייתי זקוק לקרוא משהו שיעסיק אותי קצת ויסב את תשומת ליבי מהעייפות המצטברת. בקצרה, הגעתי לטורי הדעות, ושם היה טור שכתב איתן הבר, שהיה מפוכח וכנה בצורה יוצאת מן הכלל לדעתי, ולכן מיהרתי לצלם אותו במקרה ואולי יהיה רלוונטי לאחד הדיונים בפורום באיזו נקודת זמן שהיא.

עכשיו הוא לדעתי רלוונטי:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ציטוט:

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 02-12-2012 בשעה 00:02.
ישן 01-12-2012, 12:06
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מה פתאום, לעבודה, ללפיד, ללבני ולמרצ יש רשימות חלומיות
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "לאף מפלגה אין "רשימת חלומות""

לליכוד יש רשימה קיצונית ומתלהמת שרוצה לפגוע בשלטון החוק אפילו יותר מהרשימה הקיצונית והמתלהמת שבחרו ב2009 ולפני זה, ב2006. גם לבנט רשימה קיצונית ופאשיסטית, אגב.

הרשימה של העבודה אינה קיצונית כלל וכלל. העובדה שמס' 5 שם קראה להשתמט משירות בצבא על גלי האתר של הרדיו הצבאי - אינה עדות לקיצוניות.
העובדה שהאישה השנייה מומנה באופן ישיר בידי ניף, ודאי שאינה עדות לקיצוניות.
היות יוסי יונה, פוסט ציוני מובהק, במקום גבולי, גם היא לא עדות לקיצוניות.
למעשה, העבודה בחרה רשימה מרכזית שמייצגת את הקונצנזוס הישראלי המובהק. יישר כוח לארגזים של פרץ שהביאו לנו את הברכה הזו, לא כמו הליכודניקים האלה שמצביעים רק לפי רשימות חיסול...
ישן 30-11-2012, 12:34
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

המיכאלhות השתלטו על מפגלת העבודה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "תוצאות הפריימריז במפלגת העבודה"

אם הליכוד ירצה לעשות מזה קמפיין נגטיבי, זה יהיה מאוד קל. סימנתי את אנשי השמאל הקיצוני בעבודה, והייתי עדין

1. שלי יחימוביץ'
2. יצחק הרצוג
3. עמיר פרץ
4. איתן כבל
5. מירב מיכאלי
6. בנימין בן אליעזר
7. חיליק בר
8. עומר בר לב
9. סתיו שפיר
10. אבישי ברוורמן
11. אראל מרגלית
12. איציק שמולי
13. מיקי רוזנטל
14. מיכל בירן
15. נחמן שי
16. משה מזרחי
17. דני עטר
18. ראלב מג'אדלה
19. נדיה חילו
20. נינו אבסדזה
21. יוסי יונה
22. דניאל בן סימון
23. עופר קורנפלד
24. חילי טרופר

נערך לאחרונה ע"י looklook בתאריך 30-11-2012 בשעה 12:47.
ישן 30-11-2012, 13:06

אילו הייתי בשמאל הקיצון הייתי שמח כי הייתי יודע ש5-6 מנדטים נלכדו ברשתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "תוצאות הפריימריז במפלגת העבודה"

ויוכנסו לכנסת בקולותיהם של אנשים אחראיים מדי, מוסריים מדי, מציאותיים מדי וציונים מדי מכדי להצביע מרצ-חד"ש.

אילו הייתי סתם בשמאל הייתי מתחיל להתלבט בין הצבעה לבן של טומי לפיד לבין הצבעה לבת של איתן לבני מתוך ידיעה שמדובר בשבשבות תקשורת עם זנב של אופורטוניסטים בעקבותיהם. [לא חריג ולא נורא כל כך בינינו]

אילו הייתי מפא"יניק ותיק, פולני מגבעתיים, בעל ותק של עשרים מצעדי אחד במאי [עד 1983 בערך אז הלומבגו התחיל להציק] בוגר הנוער העובד שתמיד סימפט את אשכול אבל העריץ את בן גוריון ומאוד כעס כשספיר סרב לקבל את דין התנועה - הייתי בטוח שאם זה מה שהוועדה המסדרת קבעה אז זה בטח טוב למעמד הפועלים ומצביע שוב 'אמת'.

אני מתחיל לחשוב שפריימריס זו שיטה שצריכה לעבור כמה ריענונים במסגרת החוק [חיוב מפלגה רשומה שלה 5 ויותר מושבים בכנסת לקיים הליך שכזה, חובת ותק של 5 שנות חברות במפלגה עם תשלום מיסי חבר כתנאי לזכות הצבעה, צורך בהצגת מועמדות 3-6 חודשים טרם בחירות וכן הלאה]

ישן 30-11-2012, 14:26
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

הנה הצעה אחרת שתחסוך כסף וגם תעשה שייכל
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אילו הייתי בשמאל הקיצון הייתי שמח כי הייתי יודע ש5-6 מנדטים נלכדו ברשתי"

כל המפלגות מציגות לכנסת רשימה של 120 מועמדים, נכון? (כמובן שמעבר ל - 50 , אפילו במפלגה מאוד אופטימית , זה תאורטי)

ממילא מדינת ישראל מוציאה המון כסף על יום הבחירות שבו, כל אזרח הרשאי להצביע יוכל להחליט אם הוא מצביע למפלגה שלו בפתק או בפתק ובטופס. אם הוא מצביע בפתק, הוא מצביע עבור רשימת המועמדים של המפלגה בדומה להיום. אם לעומת זאת הוא מצביע בפתק ובטופס - הוא יוכל לבחור עשרה מועמדים בטופס שיקבלו ניקוד מעבר למה שהמפלגה נתנה להם (הראשון מקבל 120 נקודות והאחרון נקודה) כל אחוז מקולות הבוחרים של המפלגה הוא נקודה נוספת ביום הבוחר. פשוט, לא?

יתרונות השיטה
1. לא צריך לבזבז כסף על פריימריס במפלגות - לא מצד המדינה ולא מצד המתמודדים
2. תחסם לחלוטין האופציה להתפקד למפלגה אחת ולהצביע למפלגה אחרת.
3. קרוב לבלתי אפשרי לעשות דילים כי כל מצביע של המפלגה רשאי לדרג מועמדים בטופס , כמות המצביעים תהיה גדולה מדי מכדי שדילים יעבדו.
4. ניתן יהיה לקיים מערכת בחירות מהירה בהליך מזורז יותר.
5. מפלגה תוכל לבחור אם לאפשר שינוי המיקום ברשימה בעזרת הטופס או לא, אבל היא תצטרך לקחת בחשבון שרשימה שתחסום את האופציה הנ"ל תהיה פחות אטרקטיבית לבוחר.

לדעתי בשיטה כזו לא משה מיכאלי ולא מירב פייגלינלי היו מגיעים, סליחה, מגיעות לכנסת.

ישן 30-11-2012, 16:32

שהוא רעיון טוב אבל צריך להעשות בכל המפלגות לפי חוק, במרוכז ותחת פיקוח ממלכתי
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי שנדליר שמתחילה ב "ומה אתה אומר על הרעיון שלי?"

ראשי הרשימות יבחרו בועידות המפלגה קודם לכן
כל המפלגות תחויבנה לקיים פרימריס.
3 חודשים טרם בחירות ירשמו במשרד הפנים כל המעונינים להצביע בפרימריס של כל המפלגות.
בהתאם לכמויות הנרשמים יפזר משרד הפנים קלפיות ברחבי הארץ עם טפסים לכל מפלגה.
תוך שבוע יפרסם משרד הפנים את רשימות המועמדים לפי סדר.
קולות המצביעים בפרימריס יחשבו כאילו הצביעו כבר בבחירות בהתאם למפלגה לה נרשמו ושבבחירות המקדימות הצביעו לרשימתה
שאר המצביעים יגיעו ביום הבוחר ויצביעו בהתאם לרשימות שנקבעו
ישן 30-11-2012, 14:52
  שנדליר שנדליר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.12
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "הנה הצעה אחרת שתחסוך כסף וגם תעשה שייכל"

בנוסף למה ששיפ אמר, השיטה הזאת מסובכת מדי ותבלבל המון מצביעים,
אמרת שהראשון יקבל 120 נק והאחרון 0 נק, המרווחים בין הנקודות ביחס למקומות יהיו שווים או דיפרנציאלים? למה רק 10 מקומות יהיו בעלי השפעת הבוחר? מה עם מפלגת שצפויה לה 37 מנדטים? מה יקרה אם רוב האנשים יהיו עצלנים מדי ויקחו בחשבון רק את מי שהם רוצים בתור ראש ממשלה לא ישקיעו זמן או מרץ בהצבעה לרשימה? מה תעשה אם יהיה תיקו בניקוד בין חברים מאותה רשימה? ההנחה הסבירה היא שכמה מפורסמים יתחרו ביניהם על הנקודות בעוד בשאר הרשימה ישארו המון אנשים עם "תיקו 0 נקודות", איך תסדר את העניין הזה?

יש לי רעיון יותר טוב, לעשות פריימריז לכל מפלגה ולתת לכל אזרח במדינה להשפיע על הרשימה(בלי צורך בחברות או תשלום או חרטה כזה):
1. מערכת מחשוב שתוודא שכל בן אדם יכול להצביע רק בפריימריז של מפלגה אחת(אם כבר הצבעתי בפריימריז של אחת המפלגות אני לא אוכל להצביע בפריימריז של מפלגה אחרת)
2. לשלול זכות הצבעה ממי שהצביע בפריימריז לאחת המפלגות ולהוסיף את הקול שלו אוטומטית למפלגה שהוא הצביע בפריימריז שלה(אופציונאלי)

זה פתרון הרבה יותר אלגנטי לטעמי...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:40

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר