לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-12-2012, 21:53
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זה ממש לא מדויק"

רוב המפעלים היו כושלים ונועדו רק כדי למשוך כספי מדינה. וכן, כתבת על המפעל של סבא שלך,ברור לשנינו שמפעל קיבוצי מוצלח הוא יוצא דופן, אפילו היום.
כן, דיג זה חקלאות. כל עוד הם לא הפליגו באוקיינוסים כדי לדוג (מקביל יותר לציד), אזי הם גידלו את הדגים ולכן זאת חקלאות. מה זה משנה אם אתה מגדל תרנגולות או דגים?
והנה גם אתה כותב- ההתיישבות העובדת התייחסה ליישובים קטנים שהתהדרו בעיסוק בחקלאות. ולכן, כפי שכתבתי לרון קרידו, הכוונה בהתיישבות עובדת זה לחקלאים, לא לזונות ולא לאנשי שוק ההון שגרים במושב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-12-2012, 21:55
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
ובוא אני אספר לך על אבא שלי בימים אלה...
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אז בוא אני אספר לך מה זו..."

האיש קיבוצניק ומאלו שמחזי'קים את הרפת. הוא קם לפנות בוקר לחליבה ועושה את שאר העבודות הפיזיות (היום זה פחות פיזי מפעם, ובכל זאת). אין להם תאילנדים ומדובר ברפת גדולה, מתקדמת מאוד טכנולוגית ומשגשגת. והוא מייצג מספיק קיבוצניקים, וגם בעבר רוב, או לפחות חלק ניכר מהקיבוצניקים, לא עבדו בעצמם פיזית בחקלאות אלא בתעשיה, בשירותים השונים וכו'. ואגב, סבא שלי, ממייסדי הקיבוץ, לא עסק בחקלאות מאז שנות השלושים. במקום זה הוא היה בין אלו שייסדו את המפעל של הקיבוץ ועבד בו עד יומו האחרון כמעט (בגיל, 95 יש לומר) ואף אחד לא חשב שבגלל שהוא מזיע מעל מסור במקום מעל כיבשה הוא פחות "התיישבות עובדת".
ישן 04-12-2012, 22:32
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אז כהיום היו בקיבוצים ובמושבים גם תעשיה וגם חקלאות
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני יודע שבקיבוצים הייתה גם..."

וכשאני מדבר על ענפי שירותים אני לא מתכוון דווקא לענפי שירותים מחוץ ליישוב (למרות שגם כאלו יש והיו) אלא לשירותים בתוך הקהילה-חינוך, נוי, תרבות, כביסה וכו'. מאז ומתמיד רבים ביישובים (בעיקר בקיבוצים שהיו חברה מאורגנת יותר) עבדו בענפים אלה ולא בחקלאות.
מה מייחד את ההתיישבות העובדת?
ובכן, למעט חלק מהקיבוצים בשנותיהם הראשונות זה לא היה עיסוק בלבדי בחקלאות. מה זה כן היה?
1. עיסוק גם בחקלאות.
2. התיישבות בקהילה כפרית.
3. השתייכות לאחת מהתנועות המיישבות, וכיוצא בכך גם קיום הקהילה לפי כללים מסוימים שכוללים מידה משתנה של שיתוף פעולה מובנה (בקיבוצים כמובן יותר מהמושבים אבל גם במושבי העובדים יש אירגון משותף כולל מרכז משק וכו').
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:31

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר