לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-12-2012, 21:58
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "אנטי וירוס חינמי - זה באמת יעיל?"

העניין הוא כזה: בכל רגע ורגע יושבים בבית כל מיני שמוקים שיוצרים וירוס/תולעת/סוס טרויאני/משהו שאני לא מכיר בכלל. האינטרס שלך הוא שהאנטי וירוס שלך יהיה כזה שמתעדכן כמה שיותר מהר באיומים החדשים. מהניסיון שלי, תוכנות אנטי וירוס חינמיות מתעדכנות בתדירות נמוכה יותר מאשר תוכנות בתשלום. נראה לי שכל יום הNOD32 שלי (אנטי וירוס בתשלום) מקפיץ לי חלון שמספר שהאנטי וירוס שלי התעדכן בחותמות דיגיטליות חדשות של איומים חדשים - זה משהו שלא היה קורה כשהיה לי אנטי וירוס חינמי.

בתור אחד שלפעמים נכנס לתוך סמטאות מאוד חשוכות באינטרנט זה חשוב לי לדעת שבמחשב שלי יש אמצעי אבטחה שמסוגל להתמודד בצורה סבירה (אין מושלם) עם איומים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-12-2012, 22:01
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "אנטי וירוס חינמי - זה באמת יעיל?"

אני לא חושב שהחינמיות פחות טובות ככלל, אלא כי מנסיוני, אנטי וירוס קספרסקי הוא נכון להיום* תוכנת האנטי וירוס הטובה ביותר.
זה שווה כמה עשרות דולרים לשנה.

אחד החסרונות של האחרים, יחס לקספרסקי, מלבד נסיון ומעבדת מחקר פעילה במיוחד, הוא שהם לעתים "משתלטות" על המחשב ומקבלות את ההחלטות לפי שיקול דעתן (נוסח מיקרוסופט - החברה המפתחת תחליט עבורך מה טוב לך).
חשוב להשתמש בתוכנה המאפשרת לך שליטה על פעולה. זה כולל הגדרות ידניות עבור כמעט כל פעולה שהתוכנה עושה, החלטה שלך! האם ואלו קצבים למחוק, להעביר להסגר או להתעלם, ואפשרות השתקת ואף סגירה מוחלטת של התוכנה, שלא לדבר על הסרה פשוטה.
תוכנה שלא מאפשרת לך לשלוט על הפעולות שהיא מבצעת, מכונה... וירוס. כן, גם אם השם הרשמי שלה הוא "אנטי וירוס".

* כמו בכל תחום, זה יכול להשתנות. נורטון "שלט" תקופה ארוכה, לאחר מכן מקאפי, ולפני כן נראה לי שגם היו כמה אחרים ונראה לי אפילו אחד ישראלי שלמיטז זכרוני היה מעולה.

פיתוח, שירות,יעוץ והדרכה.

ישן 04-12-2012, 03:57
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
אנטי וירוס בתשלום - זה באמת יעיל?

ההגדרה "תוכנה בתשלום" לא מסתדרת לי בראש עם המילים "אמינות" ו"אבטחה".

לדוגמא, קרוב ל 100% מהמזיקים בעולם (ויש עשרות/מאות אלפים מהם), פועלים רק על מערכת הפעלה בתשלום, "חלונות", ואילו במערכות אחרות, צריך לרוב לפעול בשיטת "הוירוס הערבי" כדי לפגוע במחשב...

האם כדאי לי להשתמש בתוכנה חינמית?

כנראה שכן...

* מצטער על הציניות, אבל באופן כללי איכותם של מוצרי הקוד הפתוח נוטה להיות גבוהה הרבה יותר מאשר של המוצרים המסחריים - וזאת פשוט משום שהם מוציאים גירסא "when it's ready" במקום "when marketing wants it, even though it's not ready". כל עולם אבטחת המידע והסמארטפונים חי על מוצרים שבבסיסם קוד פתוח (ובראש, כמובן, מערכות ההפעלה לינוקס ו BSD) - ואפילו אם חברה מסחרית מוכרת מוצר Proprietary, זה בד"כ יהיה משהו שיושב על הבסיס האמין הזה (לדוגמא, SPLAT, ה "Secure Platform" של צ'קפויינט, מהפיירוולים המסחריים הנפוצים בעולם, מבוסס בעצם על RedHat Enterprise Linux). לסיכום, זה שתוכנה עולה או לא עולה כסף, לא יכול להיות מדד לאיכות שלה. איכות מודדים בצורה אובייקטיבית, לא על בסיס "נדמה לי".

בחברות נאלצים לעבוד עם אנטי וירוסים בתשלום (כי החינמיים הם ברשיון לשימוש ביתי בלבד), ואני חייב לומר לך שיצא לי לעבוד בעשור האחרון עם: Symantec, McAfee, TrendMicro - והמשותף לכולם הוא שהם היו יקרים לארגון להחריד, אך נראה שהעלות לא הטרידה במיוחד את המזיקים, שחגגו כמו גדולים. במקרים מסויימים (מנסיוני האישי), ה"אנטי וירוס" הפריע להסיר את הוירוס באמצעות כלים שכן מסוגלים לכך (כגון ComboFix). הצטיין בכך האנטי וירוס מבית Symantec.

אני בכלל לא מתחיל לדבר על תופעות ה Virus-like שהרבה אנטי וירוסים גורמים (ומשום מה, דווקא המוכרים מעולם העסקים, שהזכרתי לעיל, "מצטיינים" בכך יותר) - כגון האטת המחשב, תקלות בלתי מוסברות בתוכנות מסויימות, הפרעה לגלישה באינטרנט ושליחת דואר אלקטרוני, ועוד...

ישן 04-12-2012, 18:04

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "אז למה הביקורות על קספרסקי..."

לא אמרתי שקספרסקי לא טוב (ואני גם לא אומר שהוא כן טוב. אני בכלל משתמש במערכת הפעלה עם קונספט מגניב: בכלל לא צריך אנטי וירוס, כי אין וירוסים. זה לדעתי הכי טוב.).

אבל גם אם הוא טוב - זה לא קשור לזה שהוא עולה כסף...

מצד שני, אתה אומר שהוא מקבל ציון של 4 כוכבים, שזה בעצם 80 מתוך 100. אז כנראה שגם הוא לא מושלם, וצריך להבין מדוע ולמה. אני רק נותן לך נקודות למחשבה.

מזל שהזכרת גם את נורטון כדי שאוכל להשתמש בו כקונטרה בדוגמה שלי: כמות שעות העבודה שאני איבדתי באופן אישי, במהלך השנים, "בזכות" שלל מוצרי האנטי וירוס של "סימנטק", היא עצומה. לכן, אני באופן אישי, לא הייתי נותן למוצר אנטי וירוס שלהם לגעת במחשב שלי או במחשב של היקרים לי, אפילו עם מקל. אבל אתה מצאת עליו ביקורות חיוביות... לא בלתי אפשרי. אם יש מי שהוא לא האט לו את המחשב, אולי כדאי שיבדוק אם האנטי וירוס היה פעיל כשהוא כתב עליו את הביקורת החיובית...

זו דעתי. אם נראה את תגובתו של זיו למטה, נראה שאני לא לבד...

ישן 05-12-2012, 00:38
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "נורטון גם אותי איכזב האמת בעבר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -TsAcHi -
אבל חשבתי שאולי הם ישתפרו עם השנים..

דווקא בעבר הרחוק יותר היתה תקופה בה Norton Anti Virus היה המוביל בתחום.
עם הזמן הוא התחיל להיות "כבד", ובהמשך גם פחות התמודד ביעילות מול המתחרים.
בהמשך הוציאה סיימנטק גם תוכנת אנטי וירוס בשם Symantec Anti Virus שהיה קליל, אך למיטב זכרוני גם ביצועיו היו קלילים...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -TsAcHi -
אתה מתכוון שלינוקס נקי מוירוסים? אני לא מצליח להבין איך הדבר אפשרי. אין גישה לאינטרנט בלינוקס?

מערכות יוניקס תוכננו במקור עם הפרדה בין חשבון משתמש רגיל לחשבון ה-Super-User (המכונה root, או Administrator, ב-Windows). גישה זו היא כנראה הראשונה שמונעת מכל תוכנה לבצע שינויי מערכת ללא ידיעת המשתמש.
בגלל ש-Windows נפוץ יותר (בעיקר אצל המשתמשים הביתיים), כמות הוירוסים למערכת הפעלה זו, גדולה בהרבה. למעשה, כמעט כל הוירוסים מיועדים עבור Windows על גירסאותיו השונות.
שלל התוכנות שפותחו ע"י מיקרוסופט נוטות להכיל פרצות אבטחה רבות מאד, מה שמאפשר גם את החדרת או/ו מימוש הוירוס.
לינוקס הינה תוכנת קוד פתוח. מתכנתים רבים מאד! ברחבי העולם עוברים על הקוד, כך שאם וכאשר מתגלית פירצה, מאד מהר יופץ תיקון.

פיתוח, שירות,יעוץ והדרכה.

נערך לאחרונה ע"י ישראל K בתאריך 05-12-2012 בשעה 00:42.
ישן 05-12-2012, 18:53

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ישראל K שמתחילה ב "[QUOTE=-TsAcHi -]אבל חשבתי..."

קצת נמאס לי לשמוע את הקשקוש שיש יותר מזיקים לחלונות דווקא כי היא יותר נפוצה... מה שגורם ליותר אנשים לרצות לפגוע דווקא בה.

בעולם השרתים, שמריץ את רוב האינטרנט (והיכן ששרתים חשופים לכל מזיק הרבה יותר מאשר בתוך רשתות פנימיות שאי אפשר להתחבר אליהן ישירות מהאינטרנט), ללינוקס יש רוב מוחלט. בעולם מגה-האתרים, אני לא חושב שלמיקרוסופט יש אפילו קמצוץ של נוכחות. פייסבוק, גוגל, וכדו'...

אם מישהו מחפש "מטרה איכותית", הוא ילך דווקא על מגה האתרים - שם הוא יכול לעשות נזק ופרסום עצמי הכי טוב שרק אפשר. שינוי דף הבית של פייסבוק יביא כותרת יותר גדולה מפריצה ל 100 מליון מכונות שמריצות מיקרוסופט עם תולעת מטרידה. אבל משום מה זה לא קורה לפייסבוק, וזה כן קורה למליוני מחשבי מיקרוסופט. רוצה לנחש למה?

הסוד הגדול הוא במה שאמרתי קודם - when it's ready, לא כי צריכה לצאת גירסא כי גוגל בדיוק הוציאו גירסא חדשה לטאבלטים. (אגב, כרום של גוגל סובל קשות מבאגים, כנראה מאותן הסיבות... ומאותן הסיבות פיירפוקס עם מספרי הגירסאות המטורפים שלהם, והבאגים הקשים בגירסאות חדשות בפיצ'רים שכבר היו יציבים - כנ"ל בגלל כרום. זו לולאה שמזינה את עצמה...)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:58

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר