לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-12-2012, 08:52
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בדיוק כמו עם הוויכוחים הישנים על "התמכרות לטלביזיה"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "סקר : רובנו מכורים להתראות בסמארטפון."

מבוססים על הנחה מטופשת כאילו ההתמכרות היא למכשיר ולא לתוכן...

בוא נגיד שאני מסתכל כל הזמן על הסמארטפון (נגיד): אני לא עושה את זה כי אני מכור למכשיר, אלא כי יש לי דחף/צורך להתעדכן בתוכן. אני צריך לדעת שקיבלתי אי מייל מלקוח בחו"ל בשניה שהוא הגיע, כי העובדה שדקה אחרי שהוא שלח לי אותו (מהסמארטפון שלו...) תשובתי הקצרה (Dear... Thank you for your e mail, I am on the road now and will answer in detail as soon as I will be back in the office) הופכת אותי לבעל יתרון כספק בעיניו, אמין יותר ולכן אני מרוויח יותר ומתאמץ פחות (לפעמים זה ממש חוסך את הצורך לטוס עד אליו לפגישה שיווקית...). וכל זה במחיר של מבט כל עשר דקות על המסך + לעג מצחי... שווה, לא?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-12-2012, 09:03
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
בנוגע לעניינים עסקיים מסכים בהחלט ליתרון שהסמארטפון מקנה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "בדיוק כמו עם הוויכוחים הישנים על "התמכרות לטלביזיה""

רוב משתמשי הסמארט פון מכורי ההתראות זה ההתראות ה"פייסבוק"- שמייסבוק וה"וואצ'אפ" שהם סתם עדכוני סטטוס מטופשים או תמלילי שיחה חברתית שסובלים דיחוי שתגיע הביתה.
אני רואה את זה אצל החברים שלי, אצל אחותי, כל כמה רגעים שולפים את הסמארט פון ונכנסים לפייסבוק לבדוק על עדכונים באופן אובססיבי ומטריד בן אם יושבים בפאב, בארוחת פאקינג שישי עם המשפחה, בנהיגה, בעבודה.. אין לזה גבול.
בשביל מראש לא להכניס את עצמי למיטה חולה אני פשוט נמנע מסמארטפון. אני לא רואה בו שום תועלת אלא רק התמכרות מזיקה. אלא אם כן שוב, מדובר בצרכים עסקיים וקשרי חו"ל כמו שציינת.
ישן 04-12-2012, 09:12

זו בסך הכל המרה של מדיה במדיה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "בנוגע לעניינים עסקיים מסכים בהחלט ליתרון שהסמארטפון מקנה"

פעם אנשים הלכו לחרבן עם עיתון, היום הולכים עם סמארטפון. מזכיר לי שמי שלרוב ממש מתעצבנים מהקטע של עדכוני סמארטפון אלו זקנים (אנשים בני 50-60 ומעלה) שמגלים נרגנות ברורה משום ש"בעולם שלהם" פזילה לעבר משהו תוך כדי שיחה (אפילו שעון) נחשבת ללא מנומסת. מצד שני אלו אנשים שהרבה פעמים חושבים שלירוק על פינת דף העיתון שהשאלת להם זה מאוד מנומס, או שלקנח את האף בקול נפץ לתוך מפית בד בזמן שהם יושבים לידך ואוכלים בארומה, זה גם מאוד מנומס.

מה לעשות... העולם השתנה. אני אישית אימצתי סלולארי, ואחריו סמארטפון, שניהם באיחור משמעותי לעומת הסובבים אותי שבאו מאותו "רקע". לא אמרתי "לעולם לא יהיה" אבל אימצתי אותו כשהיה ברור שהתועלת עולה על ה"פוביה". כנ"ל פייסבוק ואפילו דברים כמו מדיח כלים הכנסתי לחיי רק כשלא הייתה ברירה (מייבש כביסה הדבר הבא, וירכש כשאחליף דירה עוד מעט). בחלק מהמקרים העיכובים באו דווקא ממקום של "אני יודע שאהנה מזה ואני רוצה לפזר את ההנאות הקטנות האלה על ציר זמן-ואכול במנות קטנות ולהנות מכל ביס"). באותה המידה בחרתי להפסיק לנהוג, על כל הקושי הגלום בכך מבחינת העבודה. לא מצטער, לא מתפתה להפוך את המצב ותאמין או לא... יש פול שלם של אנשים (ממש לא סמרטוטים, לא מגלחי מפשעות ולא סוגרים דלת כשמשתינים ) שעד למרחק מסויים אימצו חלק מהגישה שלי ומודים לי על זה. ועדיין אני לא שופט אחרים.

בכל מקרה קח בחשבון שלמרות שבני 16-25 נוטים לחשוב ש"רוב החיים החשובים זה הגיל שלנו" מהר מאוד תגלה שהשלב שבו יש לך זמן להציץ בפייסבוק וכו' הוא פסיק קטן בחיים (אפילו מאוד נהנים מהם גם אחרי).

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 04-12-2012 בשעה 09:15.
ישן 05-12-2012, 10:34

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "בענייני עבודה הוא באמת מועיל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
בענייני עבודה הוא באמת מועיל אם אתה לא מרגיש שאונסים אותך מספיק, ואתה מוכן למכור את נשמתך, חירותך ואושרך עבור התלוש. אין כמו לענות למיילים בתשע בערב..

לא ממש ברור לי הקטע הזה... ישנם שלושה תסריטים:

1. בעלי מקצוע, כמו אחיות, שמקבלים תשלום עבור האפשרות שיוקפצו מחוץ לשעות העבודה ("כוננות") או בשביל מילוי משימות שמבוצעות מחוץ לשעות העבודה (סידור עבודה בימים שבהם היה מתבצע ידנית ולכן לוקח המון זמן).

2. אנשים שהמשרה שלהם מוגדרת מבחינת שעות אבל בוחרים ב 21:00 לענות למייל ששום דבר בעולם לא ישנה אם יטופל מחר בבוקר.

3. אנשים שהמשרה שלהם כוללת טיפול ב"פרוייקטים" שהם בעצם סכום אפס של השקעת זמן, במידה ועושים זאת נכון. לפעמים בעל המקצוע מקבל "יתרון תחרותי" רציני אם הוא קורא אי מיילים ב 21:00, מסיבות שונות שכבר פירטתי למעלה.

בכל אחד משלושת התסריטים יש גם תחומים אפורים וכמו ברוב תחומי החיים העידן המודרני: כל רבדי החיים זולגים זה לזה בלי אפשרות מעשית להפריד. מי שעוד מפנטז על "הפרדה" הוא או מאוד צעיר ומאוד רווק (ולא מנוסה גם) או שמשקר לעצמו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:24

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר