לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-12-2012, 12:34
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
רק קח בחשבון שאם היה מתקיים מבצע קרקעי בעזה והבחור היה 'נמלט מהארמון'
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי LexXx שמתחילה ב "וזה האיש שערב לנו ל"שלום" עם..."

או אפילו 'נופל' [כפי שאפשרי שיקרה בחודש הקרוב] - אז היינו שומעים את השמאל הישראלי האופורטוניסטי [כלומר אולמרט ולבני ואולי לפיד אבל בהחלט בהחלט בהחלט לא יחימוביץ] זועק בקולו של תום פרידמן על אחריותה של ממשלת הימין הקיצוני לקריסת האביב הערבי במזה"ת

מידיעה ברוטר למדתי אתמול שצ'יקו מנשה דיווח שאולמרט היה זה שבחש מול מרקל כדי לגרום לגרמניה להמנע ולא להתנגד בהצבעה על מדינה פלשתינית ומYNET למדתי שתום פרידמן [קול אדוניו אובמה וחביב השמאל האופורטוניסטי] זועף על ישראל בגלל הצלחת כיפת ברזל וגדר ההפרדה במניעת טרור ככה שהכל יכול להיות.

בקורת על סיומת עמוד ענן ללא כניסה קרקעית היא ענינית [אם כי שגויה לדעתי] כשהיא באה מימין כמו במקרה שלך אבל אם היא תבוא משמאל או מטמקא-אל-ארד [לא חלילה המקרה שלך] היא לא יותר ממשחקי מילים שאין כוונת אמת מאחריהן.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-12-2012, 19:28
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "לא. זה אומר שבשביל לסמן אדם כפרידמן שחפץ שלמען 'נאורותו' בעיני אדוניו הגויים אני אמות"

אני לא מגן עליו. למעשה אני לא מכיר אותו אפילו.
אם הוא באמת אנטישמי כזה קיצוני, כמו שאתה מצייר אותו, הרי אפשר להביא דברים אחרים שהוא אמר, שבהם באמת רואים שהוא אנטישמי שונא ישראל.
במקרה הספציפי הזה מה שהוא אמר מקביל לטענה "בשל יעילותן של כריות האוויר המותקנות ברכבים המודרניים, נהגים אינם נוקטים זהירות בנהיגתם." ואתה הפכת את זה ל"תום פרידמן זועף על מפתחי כריות האוויר, בשל הצחלתן במניעת פגיעות בנפש".

אם האדם באמת קיצוני כפי שאתה מנסה להציג אותו, אז תביא את הדוגמאות בהן הוא התבטא בכזו קיצוניות. אם הוא לא באמת כל כך קיצוני, מה יוצא לך מזה שאתה מנסה להציג אותו קקיצוני פנאט?
אני פשוט לא אוהב את הרטוריקה האלימה הזו שמטרתה לגרום לאנשים שחושבים אחרת ממך להישמע קיצוניים/הזויים/אנטישמיים/שונאי ישראל.

ישן 05-12-2012, 19:57

נו טופ, אם מדובר בחסר במידע אשמח לספקו:
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני לא מגן עליו. למעשה אני לא..."

מה יותר אנטישמי מהאשמת קשר כח כספם של היהודים והשפעתו על מנהיגי העולם' ומה יותר אמין בנושא זה מ'עיתון הארץ'?

הא לנו כותרת לדוגמית:

תומס פרידמן מ"ניו יורק טיימס": הכסף היהודי מונע כל התנגדות לישראל
http://www.haaretz.co.il/news/world/1.1791799

הא לך מושג פרידמני שחושף ראיית עולם: 'פלשתין ההסטורית'. 'פלשתין ההסטורית' הוא מושג ש'ידיד של ישראל' אינו משתמש בו. אפילו אבו מאזן צריך קופי רייטר בשביל הברקה שכזאת.

Once this was clear, Israel should have either put out its own peace plan or tried to shape the U.N. diplomacy with its own resolution that reaffirmed the right of both the Palestinian and the Jewish people to a state in historic Palestine and reignited negotiations.
http://www.nytimes.com/2011/09/18/o...alone.html?_r=0

פרידמן ב"ניו יורק טיימס": "נתניהו יהיה מובארק של תהליך השלום; סופה אדירה באה, ישראל זוזי הצידה"

http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1000620391

תומאס פרידמן: "הבית הלבן נגעל מישראל"

http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1000622979

לא מצאתי את הציטוט הבוטה יותר שאמר כי 'הגיע הזמן שהישראלים ילמדו לעשות שלום עם עמים ולא עם רודנים' שהקפיץ אותי באחד מעיתוני ארצנו אבל כן מצאתי משהו דומה:

"היהודים תמיד העדיפו את השליטים על פני העם"
בסקירה היסטורית המבוססת על הוגה הדעות ליאון ויזלטיר, מזכיר פרידמן כי היהודים, בכל מקום בו ישבו, העדיפו תמיד לפתח יחסים הדוקים עם השליטים והמלכים אך נותרו עוינים לאוכלוסיה המקומית - וכך לדבריו נוהגת גם ישראל כמדינה

http://news.walla.co.il/?w=/13/2547033

אני מניח שהלקט הזה מקפיץ גם אותך ומבהיר שלא מדובר ב'ידיד' אלא במישהו שבהחלט יש לתקוף. אני חושב שהרטוריקה שלי כלפיו עוד עדינה ביחס לזו שהוא משתמש בה כלפי כלל בני עמי...

ישן 05-12-2012, 19:43
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אבא אבל אבל זה לא אני המורה.. זה תום אמר..או לפחות YNET"

אני לא התייחסתי לפרידמן אלא לרפרנס שאתה הוספת לאובמה.

בנוגע למה שפירדמן כתב; אני מבין מאיפה הוא מגיע ואני חושב שמה שהוא כותב לא מופרח; כיפת ברזל היא כנראה (״כנראה״ כי לי אישית אין כלים מקצועיים להעריך את בצועי ויכולות המערכת וגם אם היית שולח לי הביתה חבילה מהודרת של בלו פרינטס של התמי״ר עדיין לא היה לי מושג איך העסק הזה עובד) הישג טכנולוגי מרשים מאוד ונותנת לנו יתרון זמני במאזן הצבאי מול הערבים. העניין החשוב ביותר להבין פה זה זמניות היתרון. ב1967 חיה״א השמיד בתוך ארבע שעות את הכח האוירי הערבי ואפשר לצה״ל נצחון מזהיר. ב73 כמעט והתהפך הגלגל; חיה״א זכה בחופש פעולה יחסי לאחר שבצפון נגמרו לסורים טילי הק״א ובדרום השריון שחצה את התעלה פשט על אתרי הטילים. תשע שנים מאוחר יותר הוכיחה ישראל עליונות מוחלטת כשמחצה את חיה״א ומערך הנ״מ הסורים ללא אבדות. תשע שנים אח״כ הוכיח סדאם חוסיין שאין לישראל דרך לעצור טק״ק על עריה, לקח שהופנם היטב ע״י החיזבאללה והחמאס. עכשיו, עם כיפת ברזל, שוב ניראה שאנחנו נוטלים את הבכורה.... עד לגלגול הבא, התבנית ברורה, במוקדם או במאוחר הערבים יבשלנו לנו עוקף כיפת באזל/שרביט קסמים/קלע דוד/חץ 1/2/3/פטריוט/נאוטילוס/ת׳אאד/אגיס/מלחמת הכוכבים/התנגשות הטיטנים... לטווח הארוך הדבר היחיד שיוכל להבטיח את שלום היהודים בישראל הוא הסכם שלום...

אבל!

השורה האחרונה שלי היא שפרידמן טועה. הטעות שלו היא פחות לוגית ויותר אמוציונאלית. פרידמן חייב להבין שמפתחי כיפת ברזל, נתניהו ואפילו אובמה לא מונו ע״י אף אחד למצוא את הפתרון האולטימטיבי, המוחלט והסופי בהחלט לסכסוך הישראלי-ערבי שכנראה שעוד לא בשל לפתרון. הדבר היחיד שכולנו יכולים לעשות הוא לנסות ולנהל את הסכסוך כמיטב יכולתנו. כיפת ברזל היא פיתרון זמני. היא מעשית, היא זמינה, היא עובדת, היא מצילה חיים כאן ועכשיו ודיינו בכך.

לסיבוב הבא ימצא הפתרון הבא.

ישן 05-12-2012, 21:00
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "פרידמן נחשב בצדק או שלא בצדק כשליח הדמוקרטים לענין סיכול ממוקד של הדמוקרטיה הישראלית"

מאז התמוטטות אוסלו ופריצת האינטיפדה השניה השמאל הישראלי, שרובו ממילא נפוץ לכל רוח, נואש לחלוטין.

שורש היאוש הוא קונפליקט שאינו ניתן לישוב בין הכשלון הרועם של הדרך לה הטפנו במשך שנים (כשלון שעלה בחייהם של יותר מאלף ישראלים!!!!!!) לבין ההכרה בכך שהסיטואציה שדחקה אותנו לאותה הדרך, קיומו של ציבור ערבי בין כמה מליונים בין הירדן והים (אני סופר פה את כל הערבים בשטח), עדיין תקיפה.

תוסיף לזה את העובדה שכל מה שהשמאל מצליח להציע הוא חזרה על הדרך שנכשלה רק לא מזמן ואת הסחף האדיר ימינה בציבור היהודי ותבין את גודל היאוש.

בסיטואציה הזו וכיאה לעם היסטרי (ההיסטריה, אגב, מאפיינת גם את הימין) איבדו בשמאל את האשתונות ופנו לדרך הלא רציונאלית של לצפות שהגויים יפתרו איכשהו את הבעיה.

ראית דוגמה טיפוסית רק לפני יומיים (נדמה לי יומיים, יצא פאר-קרי 3 אתמול וזה הדבר היחיד שכרגע באמת מעניין אותי) בכותרת ההיסטרית של הארץ בדבר הצונמי המדיני התורן. לארופאים אין שום כוונה להחזיר מחר שגרירים או להטיל על ישראל סנקציות כלכליות. זה לא נובע מציונותם המעתירה של קמרון ושל האקס של סגולן רויאל אלא פשוט מכך שהארופאים, שבניגוד לנו אינם נוטים להיסטריה בקלות, לא עובדים ככה (שזה אומר שעוד נקבל, אבל בקטנות ובהדרגה ככה שלא כל כך נבין מאיפה זה בא לנו).

פרידמן הוא עיתונאי בכיר ואנטישמי בערך כמו שאתה ואני אנטישמים. הוא קצת אמריקקי וקצת יהודון (אני כותב את זה בסתייגות כי אני לא אוהב את הבטוי אבל יש בפרידמן משהו שמאפיין קצת חלק מיהודי ארה״ב, מן שילוב מגושם של קריקטורה של פטריוטיות אמריקאית וליבראליזם מעט אנכרוניסטי) ולפעמים הוא כותב שטויות אבל לפעמים יש לו גם אבחנות טובות. אין לי מושג כמה הוא מקורב לאובמה אבל במצבו העלוב השמאל הישראלי יהיה מוכן להאחז גם בהרבה פחות ממנו.

בנוגע לאובמה;

אובמה היה רוצה מחר פינוי של כל היישובים הישראלים ביו״ש והקמת מדינה פלשתינאית שבירתה בי-ם המחולקת. בתור ימני יש לך (ולאורי) מספיק מה להתווכח איתו בעניין הזה. בשביל מה להדביק לו תמיכה דמיונית בחמאס?

ישן 05-12-2012, 21:29

ממש לא תמיכה בחמאס.
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]מאז התמוטטות אוסלו..."

אני לא חושב שהדמוקרטים [הנוכחיים] או הארופאים [התמידיים] מתלהבים מזיפי זקנם של ערפאת, מורסי. הנייה ודומיהם. הם רק חושבים 'ריאל פוליטיק' ומנסים להרוויח זמן מול הר הגעש האיסלאמי שלמרבית הצער יושב על הרבה מאוד נפט, הרבה מאוד נכסים פיננסים במערב ולאחרונה גם על הרבה מאוד אופציות לפרצי טרור אלימים ברחבי תבל. הבעיה שלנו היא שהם חושבים על 'ריאל פוליטיק' ש-ל-ה-ם שבמסגרתו אנחנו בשר תותחים. המחלקה שנשלחת לשמש כפתיון. אובאמה מספיק חכם בשביל לדעת שאי בניה בE1 לא תוליך להסכם בר תוקף כלשהו במזה"ת. הוא מספיק חכם בכדי לדעת שאי בנית חומת ההפרדה לא היתה מוליכה לשביעות רצון ממשית כלשהי. כנ"ל הארופאים באו"ם שיודעים היטב שתמיכתם בהפרה הפלשתינית הבוטה של הסכם אוסלו אינה מקדמת כהוא זה הפסקת לוחמה באזורנו. הם כן חושבים שזה יעניק להם פסק זמן תאורטי מול הטרור המוסלמי באירופה. הם כן חושבים שזה יתן להם עוד אוויר כלכלי לנשימה מול 20 מדינות ערב ומרחב תמרון מדיני מול מיליארד מוסלמים. הם צודקים מבחינתם ואנו טועים אם אנו מיחסים מחשבה של תום למעשיהם מבחינתנו.

אובאמה כרגע לא זקוק לנושאת מטוסים יקרה כמו ישראל במזה"ת. כרגע אנחנו קוץ בישבנו. אולי מחר, אולי לא. אם נהיה חלשים יותר או מתים יותר כשהוא יזדקק לנו מתישהו - הוא כבר יסתדר. אלף הרוגי טרור ישראלים בשנה לא ידירו שינה מעיניו אלא אם כן ישראל תשקול להגיב מלחמתית ואז תתעורר קסקדת אי נחת אצל הברברים שישובים על בארות הנפט.

ישן 05-12-2012, 22:06
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ממש לא תמיכה בחמאס."

אובמה ועוד איך זקוק לישראל. עם נפלאות האביב הערבי (וגם עם ההשתוללות של ארדואן) ישראל היא אי של יציבות פרו אמריקאית במזה״ת פרוע ועוין. למעשה אובמה זקוק לישראל עכשיו הרבה יותר משהוא חשב שהיה זקוק לה לפני שנתיים.

הארופאים אכן מודאגים מאוד מהאיסלמיסטים, למעשה יותר מהאמריקאים. התמיכה שלהם במהלך הפלסטינאי נובעת לא מכך שהוא (המהלך) פלסטינאי אלא מזה שהיוזם הוא עבאס. הארופאים רואים כיצד החמאס הולך ותופש תנופה בעולם הערבי ובמקביל הרשות הופכת ללא רלונטית והם רוצים לעצור את זה כי הדבר האחרון שהם צריכים זה מדינה מוסלמית םונדומנטליסטית במזרח הים התיכון.

ישן 05-12-2012, 22:49
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "מה מעניקה היציבות הפרואמריקאית הזאת לארה"ב כל זמן שהמלחמה הקרה לא התעוררה מחדש?"

אם ב״משחק הגדול״ אתה מתכוון למאבק על אפגניסטן בין האימפריה הבריטית לרוסית אז אני מזכיר לך שהצבא הבריטי נכנס פעמיים (ובשתי הפעמים זה נגמר באסון).

איזה סדין אדום? ממתי אתה מקשיב לתעמולה שמאלנית? אתה חושב שאם לא היתה ישראל אז יחסי ארה״ב והעולם הערבי היו טובים? זה פשוט מאוד, לאמריקאים יש אינטרסים חשובים במזה״ת (בעיקר נפט אבל לא רק) והאינטרסים הללו מעמידים אותם במסלול התנגשות בלתי נימנע עם המקומיים. השימוש בישראל כתירוץ לשינאה הערבית זניח בהשוואה לבסיס אמין, יציב וחזק של פרו אמריקאיות. כן, יש להם נושאות מטוסים ומפציצים חמקנים ושאר תעלולים ולא, זה לא תחליף לכח מקומי מיומן ומצויד (והכוונה לא רק לצה״ל).

אפילו אם נדלג על תקופת המלחמה הקרה (שבה האמריקאים זכו בהגמוניה כמעט מוחלטת במזה״ת תודות לעוצמה הישראלית) רק בשלושים השנים האחרונות הוציאה ישראל לאמריקאים שני ערמונים ענקיים מהאש (תכניות הגרעין של עירק ושל סוריה) וזה מה שאנחנו יודעים...

ברור שאנחנו צריכים את האמריקאים יותר משהם צריכים אותנו וברור שיש להם את היכולת לזנוח אותנו וזה עלול יום אחד לקרות אבל לטעון שהתמיכה האמריקאית בישראל היא איזה שגעון ינקי שנובע מהיהודים המניאקים שמחזיקים את אובמה מהביצים, או מהקונגרס (שהוא לא יותר ממייצג רצון העם האמריקאי... אררר... בערך), או בגלל המשוגעים בחגורת התנ״ך... זה לטעון שהאמריקאים משוגעים ומטומטמים ואחרי כל השנים שאני גר במחציתם יש המון דברים שאני לא מבין אצלם אבל שני דברים אני יכול להבטיח לך; הם לא מטומטמים ולא משוגעים.

ישן 05-12-2012, 23:06

אני חושב שהתמיכה האמריקאית בישראל היא תולדה של המלחמה הקרה
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]אם ב״משחק..."

ארה"ב מיהרה להכיר בישראל אך רחוקה היתה מלהיות מעצמה מאמצת בראשית ימי המדינה. בנית הקשר היתה הדרגתית ובהחלט היתה ליהודי ארה"ב ולנוצרים בחגורת התנ"ך כל אחד בזמנם השפעה על עוצמתו.

צריך גם לזכור שהמלחמה הקרה חידדה אידאולוגיות [היו אלה ימים קצת יותר תמימים בעולם] ובכל זאת דמוקרטיה נראתה אז יותר נעימה לעין מעורפי ראשים או סתם טיפוסי ביזאר.

לגבי אחד מהערמונים - ארה"ב ממש לא רצתה שנוציא אותו בזמן אמת
לגבי השני - עדיין אין אנו יודעים מי השתתף בהוצאתו, מי התנגד לכך ומי רצה בכך

מנגד אפשר להזכיר מקרים בהם קיומה של ישראל כמעט גרר את ארה"ב למצבים מהם רצתה להמנע. הכוננות הגרעינית ב73 והקשיים בשמירת הקואליציה מול עירק הם רק שתי דוגמאות.

אתה חושב שראיתה של ישראל כ'סדין אדום' בעיני עמי ערב היא תעמולה שמאלנית? הלוואי. אבל השנאה לישראל במזה"ת היא דבר מוחשי ומעשי בבחינת מטבע קשיח עובר לסוחר.

המלחמה הקרה תמה. נושאת המטוסים על המבדוק עד לפעם הבאה. לבינתיים זה רק אנחנו כאן.

ישן 06-12-2012, 00:14
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אני חושב שהתמיכה האמריקאית בישראל היא תולדה של המלחמה הקרה"

אני לא טוען שהשנאה לישראל היא תעמולה שמאלנית, אני עוד לא השתגעתי.

אני טוען שהטענה שהשנאה הערבית לארה״ב נובעת מתמיכתה בישראל היא תעמולה שיקרית.

ברור שהערבים שונאים את האמריקאים בגלל התמיכה בישראל אבל הם היו שונאים את ארה״ב גם אם ישראל לא היתה קיימת. לטיעון בדבר המחיר העצום שמשלמת ארה״ב על תמיכתה בישראל היו רגלים לו לא היו לאמריקאים אינטרסים אחרים במזה״ת. קיומם של האינטרסים הללו שם את האמריקאים על מסלול התנגשות עם הערבים. התמיכה בישראל היא אמנם תירוץ מצויין שמשכנע כמה בורים אבל אני, בעוונותי, זוכר עוד את ההודעות הראשונות של אב״ל לאחר התקפות ה11 בספטמבר. שתי הסיבות הראשונות להתקפה היו, אליבה ד׳אב״ל, נטישת העם האפגני וחילול קדושת חצי האי הערבי, ״חילול״ שסיבתו שמירה על המשטר הסעודי מפני האיום העירקי שבעצמו נבע ממאבק על השליטה בשדות הנפט העצומים שבצפון מערב המפרץ הפרסי והנה לך הקונפליקט האמריקאי ערבי במלוא עוצמתו.

נכון, הסיבה השלישית שאב״ל נתן היתה ה״כיבוש הציוני״ (הוא לא התכוון ליו״ש) אבל אתה ב-א-מ-ת חושב שבלי ישראל הוא לא היה מוציא את מתקפת הטרור הגרועה ביותר בהיסטוריה אל הפועל?

ישן 06-12-2012, 07:02

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]אני לא טוען שהשנאה..."

[1] 'נטישת העם האפגני' הינה 'חטא' שניתן ליחס לאמריקאים [במתודולוגיה מוסלמית כמובן] רק בשני העשורים האחרונים וגם כאן צריך לשאול מדוע 'דווקא האמריקאים' שלא רק שלא נטשו את העם האפגני אלא גם עזרו לו מאוד מול הסובייטים שמשום מה בין לאדן לא הטיח שום מטוס נוסעים בקרמלין שלהם.

[2] 'חילול קדושת חצי האי ערב' משמעותה 'אנחנו סלפים עצבניים' / 'אנחנו שיעים עם זעם בלתי נשלט' ולכן בגלל שאתם מספקים נשק ל'סתם סונים רצחניים' וקונים מהם נפט אנחנו שונאים אתכם.

[3] ישראל

את סעיף 1 ניתן לתרגם בעברית מזרח תיכונית למשפט 'אתם חלשים בעינינו' ('חלש' במוסלמית היסטורית כולל את חישוב האפשרות של האויב להשתמש בכוחו ולא רק את העוצמה הטכנית שהרי להרוסים שהזיקו לאפגניסטן הרבה יותר מדברים המוסלמים בד"כ בנימוס). סעיף 2 משמעותו 'אנחנו מוסלמים, כרגע ג'יהאד (כלשהו), נא לא להפריע'.

אלה שני סעיפים נזילים שאין בהם שום דבר אישי כלפי אמריקה שהרי מידת האלימות של האיסלאם לאורך ההסטוריה הינה פרגמטית תוך בחינה מתמדת של כוח היריב שמולו. הם יכולים לעשות שימוש בסעיפים אלה בכל עת כנגד כל מי שאינו שייך לזרם המוסלמי המדויק שלהם ויראה להם מוגבל מספיק מכדי להתגונן.

סעיף 3 הוא הסעיף היחודי לנו ומאז התעוררות האיסלאם הרדיקלי בשנות השבעים גם לארה"ב שסומנה בצדק כבת הברית הגדולה שלנו. 'שטן קטן' ו'שטן גדול' אמר חומייני הרבה לפני בנלאדן.

אי קיום של ישראל יכל לאפשר לאמריקאים לתמרן אפילו מול מזה"ת שיעי, לקנות נפט מאיראן ולמכור נשק לסרוגין לשני הצדדים [שיעים והחוששים מפני השיעים] ולהחליף בני ברית אחת לעשור. את זעמו של האיסלאם הבינלאדני על מכירת נשק לבני דודיו שנשארו בסעודיה ניתן היה אז לשכך בקלות ע"י מכירת נשק גם לו ואת זעם אחמדיניג'אד על מכירת נשק לבינלאדן היה ניתן להרגיע ע"י פיתוחים יחודיים שהוא היה משלם בעבורן בנפט וכן הלאה.

במילים צבאיות: מאחר והמלחמה בין העולם החופשי יחסית לעולם האלים הרבה יותר הפכה ממלחמה תאורטית חזיתית בין צבאות [אשר לה התכוננו למעשה ושיפרו עמדות כל ימי המלחמה הקרה] למלחמת גרילה וליזמות טרור [האיסלאם נגד שאר העולם] - הרי שהשימוש במוצב חודר טומן בחובו יותר נזק מאשר תועלת לאסטרטגים.

זה לא משמח אותי שזה המצב. זה רק צריך להבהיר לי שיושב במוצב הזה ש'למפקדה הכללית של העולם החופשי' [שאינה יכולה לתת לי פקודת נטישה] לא ממש יהיה אכפת אם אדעך אט אט. לדעיכה המיועדת הזו קוראים שם בציניות 'תהליך שלום' [שאין סכוי כי יביא לשלום כלשהו]

ישן 06-12-2012, 16:27
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "[1] 'נטישת העם האפגני' הינה..."

1. יכולתי פשוט לכתוב לך ״מה אתה רוצה ממני, אני לא המצאתי את התירוץ האפגני״ אבל האמת היא שגם אני תהיתי על זה כי אפילו בסטנדרטים הסובלניים מאוד של הטמטום המוסלמי זה חריג מוזר. מעבר לזה שהאמריקאים סייעו לאפגנים להפטר מהסובייטים (נכון, לא מאהבת מרדכי אבל ככה זה ביחב״ל) זה אפילו לא מדוייק שהם ״נטשו״ אותם אחרי המלחמה.

2. זה הסעיף האמיתי בכל הסיפור. כשסדאם חוסיין פלש לכווית ואיים על ערב הסעודית אב״ל הציע לסעודים את תמיכת הלוחמים שלו. הסעודים, בחכמה, העדיפו את האמריקאים והקונפליקט המשיך להתגלגל כל הדרך למגדלי התאומים.

3. וזה סעיף הבולשיט הג׳נרי. קצת כמו שנוצרי יוסיף בסוף ויכוח ״כן, והיהודים גם רצחו את ישו״. בסדר, הבנו, יש לכם אישיו, מאמינים לכם, זה על אמת. אבל אל תספרו לנו שזה המניע לכל מה שעשיתם לנו ב2000 השנים האחרונות כי שנינו יודעים שזה בולשיט.

אתה מזכיר את חומייני והאירנים, דוגמה מצויינת כי אני בטוח שהיחסים בין ארה״ב ואירן היו מחורבנים ב-ד-י-ו-ק באותה המידה לו לא היתה ישראל. שורש הסכסוך האירני אמריקאי הוא לא הציונים ולא מוסאדק אלא ההתנגשות הבלתי נמנעת בין האספירציות האירניות להיות מעצמה אזורית (ואפילו עולמית) לבין האינטרסים של האמריקאים באזור. תוסיף לזה את הפחד הערבי מהפרסים שגורם להם להיצמד לאמריקאים וגם לדחוף אותם לפעולה צבאית נגד טהרן (ותודה לוויקיליק בזכותו אנחנו יודעים מי ב-א-מ-ת דוחף את האמריקאים להרפתקאות צבאיות נגד מדינות מוסלמיות) והנה לך סכסוך למהדרין גם בלי שאנחנו נדחף.

ואחרון אחרון חביב; נכון, אובמה לא יישב שבעה אם ישראל תעלם, אני בספק אם ניקסון למשל היה יושב והוא הציל את התחת שלנו ב73. האנשים הללו הם מנהיגים של מעצמה זרה, ידידותית, אבל זרה. הם לא חברי ילדות שעוזרים לעבור דירה, הם אנשים קרים ומחושבים שהאינטרסים שעומדים לנגד עיניהם הם של המדינה שלהם וכך גם צריך להיות.

ע״מ לשרוד ישראל צריכה, בסדר הזה;
1. להיות חזקה
2. יחסים ידידותיים עם מדינות זרות.
למרות שהסעיף השני לא יתקיים בלי הראשון אנחנו צריכים את שניהם ומכאן שחשוב לא לעשות שטויות ואחרי זה להתבכיין שה״מוסלמי״ בבית הלבן שונא אותנו.

ישן 05-12-2012, 22:24
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
הוא ממש לא זקוק לישראל. להיפך - היציבות שלנו רק מדגישה עוד יותר את המפולת של מדיניותו
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]אובמה ועוד איך זקוק..."

האיש הזה אחראי לכל הקטסטרופות בארבע השנים האחרונות, והמחדלים שלו הובילו למותם האלים של קרוב למאה אלף ערבים, במסגרת הנחשול האסלאמי המטורף, המכונה בהומור אנגלי מצויין בשם "האביב הערבי".
העובדה שכאן, במדינה היחידה שהוא לא קימץ באמצעים כדי להמחיש את חוסר רצונו להמשיך את מערכת היחיסים המיוחדת עימה, ישנה יציבות יוצאת דופן (גם ביטחונית וגם כלכלית), ממש לא משמחת אותו. נתניהו, שאובמה השקיע מאמצי-על בתרגילי-ביזוי מכוערים (למשל השיחה בעודו שם נעליים על השולחן, בתמונה ששוחררה במתכוון לאזור שבו נעליים הם סממן רב משמעות, או ההקפדה היתרה להימנע מביקור בישראל במהלך קדנציה שלמה ועוד ועוד), עומד להיבחר בפער עצום, לכהונה שנייה, גם כשכל הציבור כאן יודע שאובמה היה שמח מאוד לו הוחלף באיש שמאל.
מדינת ישראל היא קוץ בעיני אובמה, עוד לפני שראה את סקרי גאלופ מאוקטובר שהראו שזוהי המדינה היחידה בעולם שלו נערכו בה הבחירות בינו לבין רומני, היה רומני מנגב עימו את הרצפה...

הוא לא אוהב אותנו, אין לו שום עניין מיוחד ביציבות מהצד שלנו (היא סתם מדגישה את כשלונו). יש לו עניין בשקט, בגלל המתיחות שזה יוצר בצד השני (הפחד שלו שפעילות צבאית שלנו תערער עוד יותר את המצב, שהוא חרבן גם ככה) - אבל לו חשב שייתכן מצב שבו אנחנו חוטפים בעוצמה שלא תביא לתגובה רצינית מצידנו, זה לא היה גורם לו לאבד שנייה שינה בלילה, ואני עדין...
ישן 06-12-2012, 07:49
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]הוא גם ניראה משחק באלת..."

ההגנה האוטומטית על "האחד" היא חביבה, אבל מנותקת מהמציאות. מי ששחרר את תמונת הנעליים, היה הבית הלבן (צלם רשמי צילם אותו). אם אתה חושב שהחבר'ה לא בוחרים בפינצטה כיצד יופיע הנשיא בכל תמונה שהם עצמם בוחרים לשחרר, אז אתה לא כ"כ עוקה אחרי הפוליטיקה המודרנית בעשורים האחרונים. כל גרעפס הוא דבר מתוכנן - ופרסום תמונת הנחת נעליים על השולחן במהלך שיחה, נחשבת במזה"ת לביזוי הצד השני (לנעליים משמעויות רבות בעולמם הרוחני המיוחד של בני דודינו, בהזדמנות אספר לך על כך, ובינתיים תנסה להזכר בכל התמונות של אנשים בבגדאד שחולצים נעליים ומרביצים לתמונות של צדאם, ובאותו טמבל שזרק נעליים על בוש) -ומי ששחרר אותה ידע זאת.

ההבדל בין אלת בייסבול (אקט נטול משמעות - שגם ממנו הצליחו להיעלב בתורכיה, אגב...) לבין נעליים על השולחן - הוא עצום. הוא מקביל להבדל בין שני ה"אניים" שלך באשכול הזה...
ישן 05-12-2012, 20:05
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אכן, אין טעם לסמוך על פיתוחים טכנולוגיים. עדיף לסמוך על פיסות נייר ("הסכם שלום")
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]אני לא התייחסתי..."

אחרי סיפור מצרים, ניתן היה לקוות שתהיה איזושהי עקומת למידה בשמאל שיבין שאפילו כאשר יש איזושהי נכונות מינימלית לקיים חלקים מהסכם עם ישראל - הרי שנכונות זו מתעופפת דרך החלון כאשר מתחלף המשטר. במקום זאת מוצע לנו לוותר על הגנה (שהצילה אותנו מהמשך נזקים שנגרמו לנו באופן ישיר בגלל אותן פיסות נייר הזויות), וללכת לנסות להציע עוד ויתורים. מי יודע, אולי הפעם הערבים יחליטו שויתרנו מספיק...

פרידמן טעה כ"כ הרבה פעמים בשנים האחרונות, שהעובדה שהאיש הזה ממשיך ללהג בנוגע לישראל (ויותר מכך, שעדיין יש מי שמקשיב לו ומתייחס אליו), רק ממחישה עד כמה אטומה הקסדה של המציאות הוירטואלית שבתוכה חיים שלומיסטים.
ישן 05-12-2012, 21:51
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אין לי מושג כמה "אניים" אתה חושב שאתה מייצג, אבל כאן כתבת דברים חד משמעיים:
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "ראבאק, אדון אורי.... איפה..."

ציטוט:
התבנית ברורה, במוקדם או במאוחר הערבים יבשלנו לנו עוקף כיפת באזל/שרביט קסמים/קלע דוד/חץ 1/2/3/פטריוט/נאוטילוס/ת׳אאד/אגיס/מלחמת הכוכבים/התנגשות הטיטנים... לטווח הארוך הדבר היחיד שיוכל להבטיח את שלום היהודים בישראל הוא הסכם שלום...

בדיוק כמו בעניין האזרוח הכפוי (שם המצאת לעצמך עמדות בדיעבד), גם כאן אתה מנסה להתנגח עם דברים שכתבת באופן המפורש ביותר. צר לי, אבל הדברים שכתבת פה הם חד-משמעיים, ללא קשר לעובדה שהם מנותקים מהמציאות.
אתה בישרת לנו שאין תוחלת בכל הפיתוחים הטכנולוגיים, ורק פיסת נייר קדושה עם השם המפורש "שלום" תפתור את הבעיות של היהודים בישראל.

אתה יכול לטעון שמי שכותב פה הוא האני הדמיוני שלך (ואני ארצה להאמין לך, הלוואי והאני האמיתי שלך לא חושב את הדברים המוזרים האלה...), אבל יהיה אשר יהיה האני שלך שכתב פה - אלה הדברים שהוא כתב, תחת הניק שלך, כך שאתה הויכוח שלך תצטרך לקיים איתו...
ישן 05-12-2012, 22:51
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "השורה התחתונה שלך נפתחה במילה "אבל" וסתרה את כל שאר ההודעה..."

זה באמת יהיה שיא חדש....

בד״כ יש לך אדם אחד עם כמה יוזרים, פה אתה טוען שיש לך כמה אנשים שלא רק שמשתמשים בשם המסך האטרקטיבי להפליא ״המורה״ (אם היית יודע כמה פעמים שקלתי לבקש שהשם ישונה) אלא מתעקשים לכתוב באותה ההודעה...

וברצינות;

אני כתבתי שכל פתרון טכנולוגי הוא זמני עד שהצד השני ימצא פתרון לפתרון ואני גיביתי את הטיעון שלי בדוגמאות היסטוריות (אגב, הפתרון הערבי לא יהיה, לדעתי, מערכת שתנטרל את כיפת ברזל, אחרי הכל אנחנו לא מתעסקים פה בבריה״מ, אלא שהם ימצאו דרך חדשה להטריד אותנו שתחליף את הירי תלול המסלול).

הסתירה כביכול מיושבת בקלות מתוך הבנה של ההבדל בין הרצוי (פתרון) לבין המצוי (ניהול), בין מה שעובד לטווח המיידי לבין מה שאליו צריך לשאוף לטווח הארוך.

ישן 06-12-2012, 00:15
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הסתירה מיושבת בקלות אם מקבלים..."

האם ההשקעה הישראלית בסקייהוקים הוכחה ככושלת רק משום שהם נתגלו במליה״כ כפגיעים מאוד לטק״א? רוב הפתרונות טכנולוגיים הם, מטיבעם, זמניים. הזמניות אינה מייתרת אותם כך שהנחת היסוד שלך שמייחסת לי פסילה של טכנולוגיה רק משום זמניותה נופלת אפילו ללא הפיסקה השניה שלי.

אני, כמובן, דיברתי על הסכם שלום, לא על ״חתיחת נייר״. האם השלום בין צרפת וגרמניה הוא ״חתיחת נייר״? האם מצב השלום בין שתי המדינות לא חוסך בחיי אזרחים הגרמנים הרבה יותר מכל טכנולוגיה צבאית שאחד מהצדדים עשוי היה להמציא?

בקיצור, אין לך קייס בטרוף (וההזדקקות לשרוקי בטור מליץ יושר רק מחזקת את הרושם של חולשת הטיעון שלך, כבודו של שרוקי בהחלט מונח במקומו אבל ממתי אתה זקוק למליצי יושר?). חבל שתמשיך בדיון סמנטי וחסר טעם, הרי יש לנו מספיק עניינים של ממש להתווכח עליהם.

ישן 06-12-2012, 00:40
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כל הסכם שלום הוא חתיכת נייר. ההבדל בין שלום להסכם שלום זה ההבדל בין ריאליזם לשלומיזם
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]האם ההשקעה הישראלית ..."

הניסיון לגזור ממערב אירופה למזה"ת, הוא כ"כ חסר טעם, שאין טעם להשחית פיקסלים בלהתייחס אליו.

אתה יכול להתכחש לדבריך עד מחרתיים, אבל כל ההודעה (עד ל"אבל") הייתה ניסיון להראות לנו עד כמה ההישענות על טכנולוגיה היא חסרת ערך לטווח הארוך, ועל כן הפתרון היחיד הוא פיסת נייר קדושה.

אני לא זקוק למליצי יושר כדי לטפל בסתירה אבסורדית כ"כ (אני אפילו לא צריך לגייס עוד "אני" כדי להתמודד עם כל ה"אניים" שהכנסת לאשכול הנוכחי...). אתה יכול להתחפר בטענות עד מחרתיים, אבל האמת היא שכתבת הודעה שלמה וחסרת הגיון (שעמדה בקנה אחד עם כל הקו חסר ההגיון של הגנה על "האחד" ועל הסנשו פנשו שלו מהטיימס, שאפיין את שאר ההודעות שלך באשכול), ובפסקה האחרונה סתרת אותה לחלוטין, עם משפט מדוייק. אחרי שהזכרתי לך מה כתבת, ניסית להתכחש לזה, וכשהובא בפניך הציטוט שלל דבריך - טענת שזה לא משנה כי בפסקה האחרונה כתבת את מה ש-ב-א-מ-ת רצית להגיד ("השורה האחרונה")...

אתה יכול לספר ל"אני" השני שלך, ש"אין לי קייס בטירוף", אבל לפחות אחד מהם יודע את האמת (זה שכתב את ה"אבל"...).
ישן 05-12-2012, 19:41
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אכן, אובמה ועמיר פרץ הם המנוע של כיפת ברזל. יחדיו ישבו, חישבו וכתבו אלגוריתמים...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]מילא שאחרים כותבים..."

אכן, אובמה הגדיל את המימון לכיפת ברזל - גם מהטעם שהצגת (כדי לייצר לו מנוף שיאפשר לו להגביל את תגובות ישראל) וגם מהטעם הפשוט השני: הקונגרס היה מאשר את התקציב הזה, ואובמה בקדנציה ראשונה (עם שאיפה לשנייה), לא יכול היה להטיל וטו על מימון נשק הגנתי מובהק, ולכן עדיף לו להצטייר כיוזם המימון הנוסף, ולא כנגרר אחרי הרפובליקנים.

העובדה שבעל כורחו הגדיל את המימון לנשק ישראלי, לא ממש צריכה לגרום לנו לחשוד בו שהצלחת הכיפה, באמת שימחה את לבבו. אני מניח שבתוך תוכו היה מעדיף שתצליח בדיוק ברמה המינימלית שתאפשר מניעת פעולה קרקעית, אבל לא עד כדי כך, שהחמודים מהחמא"ס יחושו תסכול...

כל חשדנות כלפי אובמה מצד ישראל, היא חשדנות שהורווחה ביושר ובמאמץ רב. זה האיש שאחראי, יותר מכל אחד אחר, לנוכחות של איש האח'ואן בארמון הנשיאות בקאהיר, זה האיש שאחראי להצבעה באו"ם בשבוע שעבר (ואם מישהו מטומטם מספיק לחשוב שההצבעה של ארה"ב נגד, מעידה על סיוע מצידו, אזי הנאיביות שלו היא ברמה כזו שאפילו יוסי ביילין היה מצליח לסחוט ממנו ויתורים...).
זה נשיא עויין, שלידו ג'ימי קארט הוא חסיד המפעל הציוני.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:48

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר