לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-12-2012, 14:08
צלמית המשתמש של roei-a
  roei-a roei-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.01.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "אין כאן עניין של "לא אוהב" -..."

אני מבין אותך שאתה מסתכל על זה מזווית ראיה של המפקד, אך אני כבר מכיר את היחידה שלי ויודע איך מתנהלים הדברים.
עובדה שהם שלחו לי לפני כמה שבועות מכתב שאחדש את אישור הלימודים וכתבו על מה התנאים לפי החוק של סטודנט במהלך תקופת הלימודים בין איזה חודשים וכמה ימים מותר לזמן: 21
הבנתי שאם שולחים כזה מכתב בטח יש תע"מ ולמרות שידעתי שגם אם אשלח להם אישור לימודים זה לא יעזור בכלום אך בכל זאת שלחתי לבקשתם ובאותו היום וידאתי שהם קיבלו אותו כפי שביקשו ועובדה שכמה ימים לאחר מכן שלחו לי צו ל 24 ימים ועוד בתקופת בחינות.
אם זה המצב למה דרשו שאשלח להם אישור לימודים אם בכלל לא התייחסו אליו? אני כבר מכיר את המשרד קישור ויודע שאם אתקשר לשאול את זה יגידו לי שהם לא רואים את האישור כי כבר ראיתי בעצמי שבתוכנה שלהם במחשב אין בכלל מקום שאפשר לציין אם אני סטודנט וכבר אמרתי להם בעבר שדברים לא יכולים להתנהל ככה ואם אין להם דרך לסמן לעצמם מי סטודנט ומי לא , מה הם מצפים? שאשלח להם את האישור בכל יום כדי שלא ישכחו?
כבר נמאס לי מההתנהלות של הצבא ותאמין לי שאם לא הייתי חייב בכלל לא הייתי מתייצב למילואים.
עוד בכתבה שהיתה בנענע 10 שחייל אמר שיחשוב אם יגיע הקצין שעמד שם ודיבר איתו ענה לו: אם לא תגיע זו הבעיה שלך.
זאת לא בעיה של החייל , הצבא שצריך אותו ולא ההיפך

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-12-2012, 14:29
  shlomz מנהל shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי roei-a שמתחילה ב "אני מבין אותך שאתה מסתכל על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי roei-a
עוד בכתבה שהיתה בנענע 10 שחייל אמר שיחשוב אם יגיע הקצין שעמד שם ודיבר איתו ענה לו: אם לא תגיע זו הבעיה שלך.

לא כ"כ הבנתי מה השורה הזו קשורה לענייננו.

אני אסביר שוב: לקראת תע"מ,יש למפקד שאחראי על גזרה (מ"פ/מג"ד) שתי משימות מקבילות. הראשונה היא, כמובן, לעמוד בדרישות כ"א של הגזרה. השנייה - להיענות ככל האפשר לפניות של חייליו, כדי שאלה ייפגעו בצורה הקלה ביותר האפשרית מהשמ"פ ויהיו בעלי מוטיבציה להתגייס גם בעתיד. יש מתח מובנה בין שתי המשימות, אבל מניסיוני מצליחים להסתדר.

אני יכול להביא לך בלי סוף דוגמאות של מפקדים שמצאו פתרונות יצירתיים לפניות של חיילים, כולל דברים שולת"ם לא מסוגלת לתת - גם אם הייתה רוצה. מצד שני, הפנייה לולת"ם "מסנדלת" את המפקד ובמקרים רבים מונעת ממנו להתחשב בחיילים אחרים - ולכן היא, בעיני לפחות, האפשרות הלא מועדפת.

ושוב: אתה מסביר למה לא פנית, ומתאר מצב לא תקין (ולא ממש מפתיע) במשרד הקישור. אתה לא מסביר מה יש לך להפסיד משיחת טלפון למ"פ שלך.

http://www.baking.co.il

ישן 17-12-2012, 11:22
צלמית המשתמש של roei-a
  roei-a roei-a אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי roei-a שמתחילה ב "הגשת ולת"ם"

עדכונים: ביום שישי קיבלתי צו חדש עם תאריכים שונים והפעם 25 ימים.
היום ניסיתי להתקשר למשרד קישור כדי לשאול למה שינו את התאריכים ולמה עדיין לא שולחים לי צו על פי החוק של 21 ימים אך החיילת שענתה לי אמרה כך: המשרד קישור צריך יהיה לקצר לך את המילואים.
אני: ואיך הם ידעו שהם צריכים לקצר לי את המילואים? אני עכשיו התקשרתי למשרד קישור.
החיילת: אני לא המשרד קישור שלך, אני ממוקד מילואים.
אני: אבל התקשרתי למספר של המשרד קישור כמו שתמיד אני מתקשר אליו וזה המספר שהתקשרתי אליו עכשיו.
מפה החיילת כבר לא ידעה מה להגיד לי. ומכאן המסקנה שטענתי קודם שיד ימין לא יודעת מיד שמאל.
ולכן אני לא רואה דרך אחרת להתנהל מולם חוץ מולת"ם. מה אני צריך לרוץ אחריהם בגלל טעות שלהם?

ישן 18-12-2012, 09:29
  פורום החפ"שים פורום החפ"שים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי roei-a שמתחילה ב "עדכון נוסף: קיבלתי צו חדש של..."

הקישור שלך באמת משהו...

אם תקבל צו עדכון ל- 21 יום (שכמובן מתחיל באותו התאריך של הצו המקורי), אז אין בעיה של אתראה אך יש כאן אי בהירות לגבי ההתניה שכבר לא קיימת. לקישור שלך יש את היכולת להפוך מצבים פשוטים למורכבים, ללא קשר לידיים הלא מתקשרות.

פורום ב- ynet
אתר העמותה למען משרתי המילואים (ע"ר)
דף הפייסבוק של העמותה למען משרתי המילואים (ע"ר)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles_3/30864981_1.JPG]

ישן 20-12-2012, 12:25

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי roei-a שמתחילה ב "עדכון נוסף: קיבלתי צו חדש של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי roei-a
עדכון נוסף:
קיבלתי צו חדש של 25 ימים אך הפעם כתוב לי עליו שאני סטודנט והצו חריג ומותנה בחתימה על הסכמה.
לפי מה שאני מבין כרגע אני 60 ימים בדיוק לפני התעסוקה ויש לי צו שאני צריך לחתום על הסכמה שאני מגיע, אם אני לא מוכן לחתום להם על החריגה הזו אני לא חייב להגיע.
אם פתאום בשבוע הבא אני אקבל צו חדש של 21 ימים שזה מה שמותר להם לזמן אותי אז יצא שאני אקבל אותו בהתראה של פחות מ 60 ימים לפני התעסוקה. אליו אני חייב להגיע או שזה גם מותנה בהסכמתי?

באמת יופי של קישור יש לך. ושוב - עם המפקד דיברת?
כי אם נניח שלא ישלחו אליך צו עדכון, ואתה לא תתייצב כי "הי, הקישור טעו אז על הזין שלי", אני בטוח שזה יתרום המון למוטיבציה של המפקד שלך לסייע לך בפעם הבאה שבה תצטרך משהו...

ישן 20-12-2012, 19:05
צלמית המשתמש של roei-a
  roei-a roei-a אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "[QUOTE=roei-a]עדכון..."

לא ואין לי כרגע כוונה לדבר איתו, אני מבין שאתה מסתכל על הדברים מנקודת מבט של מ"פ אך אני לא מ"פ ואני עד היום מרגיש שאני משתייך לציבור שהוא הפראייר של המדינה, משרת בצבא משלם מיסים , ובכל פעם אותו מעמד שאני משתייך אליו נדפק כי המדינה לא מעריכה אותו כמו שראית אפילו במבצע האחרון.
לי אישית נמאס מזה שכל פעם מזמנים אותי למילואים ואני מוצא את עצמי יותר מידי מתעסק עם הצבא כאילו שלא השתחררתי בכלל.

כרגע זה לא בעיה שלי ששלחו לי צו שאני לא חייב להגיע אליו, אני מאוד טעון על המשרד קישור כבר מפעמים שהיו שזימנו אותי ואת חבריי בצו שלא חייבים להגיע אליו אך ניצלו אותנו שהיינו צעירים ולא הבנו שאנחנו לא חייבים להגיע אליהם שאלו היו צווים חד יומיים וכשהגענו החתימו אותנו על כתבי הסכמה בלי להסביר לנו בדיוק על מה אנחנו חותמים ורק לאחר שחתמנו אז המ"פ אמר לנו שלא היינו חייבים להגיע.
באופן כללי אני שונא לבוא למילואים אך בדרך כלל אני מגיע עושה את המילואים על הצד הטוב ביותר, למרות שאני מרגיש שאני הפרייאר של המדינה הזו.
אז כרגע יש לי הזדמנות לא להגיע באמצע הלימודים בלי להתחיל בירוקרטיה ולהתחנן שיקצרו לי אז למה שאני בכלל יתעסק איתם?
הבעיה היחידה שלי זה שאם אחרי היום ראיונות ביחידה ושזה יהיה פחות מ 30 יום לפני התעסוקה פתאום ישלחו לי צו עדכון ולא יהיה לי אפשרות להגיש ולתם.
אולי לא תאהב לקרוא את מה שכתבתי אך זה מה שאני מרגיש כרגע עם כל מה שעברתי שם עד היום ולא השתחררתי אתמול , אני במילואים כבר 9 שנים

ישן 20-12-2012, 22:39

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי roei-a שמתחילה ב "לא ואין לי כרגע כוונה לדבר..."

אני דוקא מנסה להסתכל על טובתך...
תחשוב על זה ככה: אם במקום שבו אתה עובד אחד הכפופים לך מנצל תקלה מנהלתית (שלא קשורה אליך, האחראי) כדי להתחמק ממטלה כלשהי - ובדרך דופק את החברים שלו ופוגע בעבודה - מה היית מרגיש כלפיו?

מה שאתה מתאר לגבי משרד הקישור, לצערי, לא תקין ולא מפתיע. ועדיין, אם אתה אחרי 9 שנים במילואים אז צפויות לך כנראה עוד 9. לכן, אני לא מבין איך אתה משרת את האינטרס שלך בהתנהגות הנוכחית.

לגבי הבכי והנהי על היותך דפוק, פראייר ומנוצל - חבל לי לשמוע חייל שמרגיש ככה. במיוחד כי אתה מתעקש להפיל את כל עוולות המדינה על איזו סג"מית לא ממש מקצועית ושתי הפקידות שמסייעות לה..

ישן 21-01-2013, 23:22
צלמית המשתמש של roei-a
  roei-a roei-a אינו מחובר  

עדכון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי roei-a שמתחילה ב "הגשת ולת"ם"

אני חייב לעדכן אותכם בהמשך האירועים, לפני 10 ימים התקשרו אליי מהמשרד קישור לשאול אם אני מגיע למילואים, עניתי בשלילה וכך הסתיימה השיחה.
היום התקשר אליי קצין שטוען שהוא מ"מ( לא מכיר אותו כנראה חדש ביחידה) ושאל אותי אם אני מגיע ועניתי לו שלא ולאחר ששאל למה אז הסברתי לו שאני לא מעוניין להפסיד לימודים ומבחנים אז הוא שאל אותי למה לא ערערתי על הצו או הגשתי ולת"ם אז עניתי לו שאין לי שום סיבה להגיש ולת"ם על צו שכתוב לי עליו: | הגעתך מותנית בהסכמתך" ולכן אינני חייב בכלל להגיע.
אז הוא נתן לי את ההסבר המפוקפק הבא: שאני חייב להגיע לצו ל 21 ימים אך אם אני חותם על כתב הסכמה אז אני אשאר את כל ה 25 ימים, נשמע לי מאוד תמוה מה שהוא אומר ושהוא סתם משקר לי כי הוא רוצה לגרום לי לחשוב שאני חייב יהיה להגיע וכך "ירוויח" עוד בנאדם לתעסוקה.
כבר כתבתי לכם בהתחלה שהמשרד קישור מתנהל בצורה מפוקפקת וכבר קרה בעבר שהחתימו אותי על כתב הסכמה כזה בלי ליידע אותי על מה אני חותם כי הייתי צעיר מאוד ביחידה וזו היתה הקצינת קישור שהתחימה אותי ועכשיו יש לי עסק עם קצין שמנסה לעשות לי תרגילים כדי להביא אותי לתעסוקה.
האם יש איזה מספר טלפון שאני יכול להתקשר ולקבל הכוונה ממקור מוסמך מה לעשות בנידון?
יש איזה מספר להכוונה ושאלות לאנשי מילואים?
מה אתם הייתם עושים במקומי? האם יש משהו בדבריו של אותו קצין?

ישן 22-01-2013, 10:34
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי roei-a שמתחילה ב "כתוב לי על הצו: צו זה הינו..."

עזוב מה כתוב על הצו (שכבר אמרתי לך- זה יכול להיות טעות) ומה הסיבות שלך.

האם ידוע לך על סיבה שבגינה אתה צריך לתת את אישורך? (אתה שנה ראשונה לאחר שחרור? עברת את מכסת הימים ע"פ חוק המילואים החדש? האם לא קיבלת מספיק התראה?)

המצב הכי גרוע מבחינתך יכול להיות שמה שמודפס על הצו הוא שגיאה ושאתה מתכסח עם המפקדים שלך.
תבדוק את העניין לעומק לפני שאתה עושה טעויות.

מעבר לכך שים לב- להחמיץ שבועיים מסמסטר זה בהחלט באסה, אבל זה לא לא חוקי. ולת"ם יאשרו את זה כמו כלום. עדיף לך לנקוט בגישה חיובית עם המפקדים שלך ולקבל עזרה מהם כי הם היחידים שיכולים לשנות משהו.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 24-01-2013, 15:36

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי roei-a שמתחילה ב "עדכון"

אני חייב להגיד לך, שכמפקד חייל שבא עם סיפור כמו שלך היה נשמע לי חשוד: קודם מבקש להשתחרר בגלל לימודים, ואחרי שהולכים לקראתו - מוצא סיבה אחרת למה הוא בכ"ז לא יכול לשרת. אני לא אומר שאתה משקר, אבל תבין שזה לא נשמע טוב (אגב, סביר שישאלו אותך אם הקורס לא פוגע לך בבחינות, שבגללן ביקשת להשתחרר משמ"פ...).

אבל - בהנחה שאתה דובר אמת - עדיין שווה לך לדבר עם המפקד. תאמין לי, שהדבר האחרון שמישהו רוצה זה לפגוע בפרנסה של חייל - ופגיעה בהכשרה מקצועית היא בד"כ "יהרג ובל יעבור". אז אני מציע שתרים טלפון למ"פ (אחרי שווידאת שהתקבלת לעבודה, שאין אפשרות לעשות הכשרה במועד אחר ושאין כל פתרון אחר מבחינת המילואים) ותסביר לו את כל הסיפור שלך מהתחלה. אני מציע לך גם להציע פתרון ונכונות לשרת ככל שתוכל (למשל, לבצע את האימון ואת סופי השבוע במהלך התע"מ).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:32

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר