לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-12-2012, 22:08
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
החרדים יהיו נאמנים לגוש הימין אם יוכל להרכיב ממשלה. האם גוש הימין יהיה נאמן להם?

בהנחה אופטימית כי תוצאות הבחירות ידמו לסקרים הנוכחיים יעמדו לפני נתניהו 3 אפשרויות לבסיסי קואליציות.

האחת תכלול את הליכוד ביתנו, את החרדים ואת העבודה [להלן גואליציה=75 מנדטים].
השניה תכלול את הליכוד ביתנו, את בנט כשותף האידאולוגי העיקרי ועימו את החרדים [להלן ימניליציה=66 מנדטים]
השלישית תכלול את הליכוד ביתנו, את בנט, לפיד והעבודה [להלן לאחרדיליציה=75 מנדטים]

זהו כמובן בסיס לצרופים ומשחקים שונים ולכל קואליציה יהיה כיוון משלה.

מה עדיף? מבחינתי כימני עדיף שהבסיס יהיה הימניליציה ואליו ינסה נתניהו לצרף במהלך הקדנציה מפלגה נוספת.

'לאחרדיליציה' תהיה טעות פוליטית קשה של נתניהו. עם החרדים כשלפיד בשטח ניתן יהיה להגיע לפשרה סבירה מבחינה כלכלית ולהשיג 'משילות' - יריקה על החרדים ללא צורך תגבה מחיר ברגע ששותפות השמאל יבעטו והרגע הזה בודאי יגיע.

'גועליציה' נטולת 'בנט' תהיה מעידה אידאולוגית של נתניהו. מי שהחליט לנקוט בקו מתריס ומי שמבין כי פני ישראל לעימות מדיני ובטחוני שיביא עימו 'זמנים קשים מאוד' - אינו רשאי לוותר על שותף ערכי ולא קפריזי כבנט.

כמובן ש'הכלכולליציה' שתכיל יחד עם הליכוד, בנט והחרדים גם את העבודה/לפיד [86-93 מנדטים] תהיה הכי נוחה לנתניהו אך קשה לראות את לפיד יושב עם החרדים בלי לעשות שריר או את יחימוביץ מצליחה לכנס את חמשת האנרכיסטים שלה מתחת לאוהלה של משמעת סיעתית.

'פרלבנע' ישארו בחוץ כי התעוב כלפי יחימוביץ/הקנאה כלפי נתניהו לא יאפשרו להם להכנס לשום קואליציה פרגמטית והעיתונים שישירו 'מה יפיתם' יגרמו להם לחשוב שאוטוטו הממשלה נופלת והם נקראים לדגל להוביל את העם [ואז הם יוכלוו לריב אחד עם השני ]

הבית היהודי 11
הליכוד ביתנו 37

אמסלם 2
ש"ס 10
אגודת ישראל 6

העבודה 20
לפיד 7
קדימה 2
לבני 9
מרצ 4

ערביות 11

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-12-2012, 22:35
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אופציה דמיונית נוספת: ליכוד+עבודה+לפיד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "החרדים יהיו נאמנים לגוש הימין אם יוכל להרכיב ממשלה. האם גוש הימין יהיה נאמן להם?"

אני חושב שתאורטית הקואליציה הזאת היתה יכולה לעשות דברים מועילים לישראל מבחינת כלכלה, דת ומדינה ושאר נושאי פנים. מבחינה מדינית בטחונית כבר אמרתי שאני לא מוצא הבדלים גדולים בין המפלגות, אז אני מניח שאפשר היה למצוא מכנה משותף די בקלות בין ראשי המפלגות הללו. אבל אני לא חושב שזו אופציה ראלית משום שהיא יוצרת בסיס קואליציוני צר מידי והיא עלולה לגרור להתפצלות בקצוות של העבודה והליכוד. אני סבור שקדנציה בלי חרדים בשלטון היא דבר מאד רצוי לכלכלה והחברה הישראלית.

מבין האפשרויות שהעלית, אני מאמין שנתניהו ישאף לגואליציה, אבל יקים לבסוף ימניליציה.
ישן 07-12-2012, 11:06
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
הכלל של החרדים פשוט - לא מצילים מי שבוגד בהם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "החרדים יהיו נאמנים לגוש הימין אם יוכל להרכיב ממשלה. האם גוש הימין יהיה נאמן להם?"

ליכוד+בנט נותנים קצת מתחת ל50 קולות.
עם לפיד+אמסלם מתקרבים ל60,
זה אומר שאם העבודה או לבני נכנסים - הם יקבעו אם הממשלה תתפרק.
זה אומר שחוזרים לממשלה סחיטה ולא יציבה.
בקיצור - ממשלת קדימה-חוזרים-לבחירות.

אם העבודה בכל זאת נכנסת מדובר בממשלת שיתוק לאומי - הרי המצע המדיני והכלכלי של שתי המפלגות הוא תמונת ראי.
רק בתרחיש קצת קיצוני שבו הפלסטינים מסכימים לחזור לשיחות שלום.

אז כנראה שמדובר בליכוד+בנט+ש"ס בתור בסיס לקואליציה - זאת הפורמולה היציבה היחידה,
ואז עולה השאלה אם לפיד ואמסלם יהיו מוכנים להיכנס לממשלה כזאת -
ובכך להקים ממשלת פיוס דתיים-חילונים.
או שמדובר בממשלת ימין-חרדים קלאסית.
ישן 07-12-2012, 18:05
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
תנוח דעתך. מירב מיכאלי לא תהיה חלק מקואליציה עם הליכוד
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי KenMasters שמתחילה ב "רק לי בא להקיא מהאפשרות שמירב..."

מקסימום אחת מ5-6 אנשי צללים המסופחים רשמית לקואליציה ומצביעים נגדה, ממררים את חיי ראש מפלגתם ואינם נספרים במנין חלוקת הכח הממשלתית.

חלק מהסוס הטרויאני שפרץ החדיר לעבודה הינו חולית ה'אנריכסטים דמיקולו'. הם כמובן לא אנרכיסטים במובן של אנטי מימסדיים כי הם בשרו מבשרו של ממסד מפא"י הישן [במובנו הרע ולא באחד ממובניו האחרים, הטובים] , הם יונקים מבסיס הכח שזרע הממסד ההוא בתקשורת, הם מתחככים עם אנשי הון-שלטון ואוטוטו הם ח"כים ממסדיים עם רכב ותלוש משכורת. אז איפה ה'אנרכיזם'? האנרכיזם מתבטא בעיקר ב[1] חוסר רצון או חוסר יכולת לעבוד בעבודה אמיתית שמשרתת מטרה פרודוקטיבית [2] ראיית ה'בלגן' וה'פרובוקציה' כדרך חיים מתוך מחשבה נהנתנית מפונקת שיהיה מי שינקה את הלכלוך ויתקן את הנזקים אחרי מסיבת הטיפשעשרה ההרסנית [3] חוסר יכולת לקבל מרות של מערכת ולעבוד במסגרת גוף אשר לו שיקולים מעבר ל'אגו' האישי שלהם.

הבעיה של שלי היא שהחודרים למפלגתה הם אנשים שאינם חשים מחויבים ל'תנועת העבודה'. אין להם כל כוונה לנתב את המשק למדיניות סוציאלית ובטח שלא למדיניות סוציאלית שקולה. צרכי הבטחון של ישראל נשמעים להם פחות מגניבים מהפאב ברוטשילד ו'משמעת סיעתית' מבחינתם היא 'למה מי? למה מה?'

הם לא יעבדו בועדות ולא יגיעו השכם למשכן ולא יחשבו צעד אחד מעבר לאף הפרטי שלהם או מעבר למצלמה הקרובה. היא תתקשה למכור את הסחורה הזאת לקואליציה ותתקשה לשלוט בה גם במסגרת האופוזיציה. אני חושב במלוא הרצינות שהיועץ המשפטי לממשלה צריך לשקול את חקירתו של עמיר פרץ ולהבין האם הנ"ל פעל כקבלן קולות במזיד כדי להזיק למפלגה ממנה הוא תכנן לפרוש מראש. אני חושב שזה הרבה יותר חמור מחרדי ובדואי שמצביעים עם תעודת זהות שאינה שלהם ואני בטוח שהפרקליטות שהצליחה למצוא סעיף כמו 'המרדה' כדי להרשיע את פייגלין לפני 15 שנים תצליח למצוא סעיף מתאים גם לפגיעה כה זדונית בהליך הדמוקרטי באם התרחשה. [אם סתם באה לעמיר ספונטני הג'ננה בדיעבד אחרי ששיבץ חוצנים ב'עבודה' ולכן הוא עזב ל'גברת נקיון' אז ניחא, מדובר בעוד מעשה פוליטי מלוכלך מיני רבים].

ישן 08-12-2012, 17:30
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
לא רק לך
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי KenMasters שמתחילה ב "רק לי בא להקיא מהאפשרות שמירב..."

בכל מקרה, אם אתה רוצה לרדת נמוך אתה יכול ללכת לקיר הפייסבוק שלה ולהדביק שם את מה שהיה לאייכמן להגיד על הסבא שלה..
אבל זה יהיה ממש נמוך.

מסמך סאסן
ב-1960, לאחר מעצרו של אדולף אייכמן, פרסם המגזין LIFE ראיון שערך וילם סאסן, עיתונאי נאצי הולנדי, עם אייכמן בשנת 1956.‏[35] "מסמך סאסן", כפי שנקרא, מצטט מפי אייכמן כך:

ציטוט:
במקור אולי נאמר על ידי אייכמן
כאמור, שוחחתי על כל הדברים האלה עם ד"ר קסטנר ומסרתי לו בדיוק נמרץ על הפקודה שקיבלתי. הוא הסכים להניא את היהודים מהתנגדותם לגירוש ואף לדאוג לסדר במחנות הריכוז, בתנאי שאעצום עין ואניח למאות אחדות או אלפים אחדים של יהודים צעירים לעלות באורח בלתי חוקי לארץ ישראל. היה זה עסק טוב בשבילי - המחיר של 15,000 - 20,000 יהודים לא היה גבוה מדי תמורת הסדר במחנות. ומשום שקסטנר העניק לנו שירות גדול בכך שסייע לשמירת השקט במחנות, הנחתי לקבוצות שרצה בהן להימלט. אחרי ככלות הכול לא הייתי מעוניין בקבוצות קטנות של כאלף יהודים.

ישן 10-12-2012, 21:51
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "על איזה מחנות הוא מדבר?"

בשלב שקסטנר ניהל מו"מ עם אייכמן הוא כבר ידע על אושוויץ.
עכשיו בוא נגיד שהיה יוצא קול קורא ליהודי הונגריה, כזה שאומר להם שבמידה והם יחזרו על הטעויות של יהודי פולין, קרי ישתפו פעולה עם הנאצים מתוך תקווה ששיתוף פעולה זה יקטין את הנזק. הרי שסופם להירצח. ושבעצם אין להם מה להפסיד
אז יכול להיות, רק יכול להיות שחלק לא קטן, מיותר מחצי מליון מיהודי הונגריה היה בוחר לפחות לברוח ליערות, אולי אפילו להתנגד בכוח. במקרה כזה היכולת לבצע השמדה כל כך מהירה כמו שבוצע בפועל לא היה מתקיים.

האם היית חושב לבחור בנכד הגאה של יגאל עמיר?

ישן 09-12-2012, 07:43
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
השאלה היא לא האם הימין יהיה נאמן לחרדים, אלא האם יהיה מסוגל להיות נאמן

בפוליטיקה אין כל כך נאמנות. הכול אינטרסים מפלגתיים. זה אינטרס של הימין להיות נאמן לחרדים, אבל התקשורת הבג"ץ והפרקליטת בידיים של השמאל, וסביר להניח שהם יסיתו נגד החרדים ולא יתנו להם מנוח אם ילכו עם הימין, ומנגד ילחצו מאוד על הימין לריב עם החרדים.

החרדים שהם עוד יותר ימניים מהליכוד (כמו שכתבתי כמה פעמים), סביר להניח שיהיו מוכנים לסבול ולקבל את כל הבעיטות שינחתו עליו, כי הוא סולד מהשמאל ועמדותיו האנטי-ישראליות שהולכים ביחד עם עמדות אנטי-יהודיות עוד יותר מהליכוד. גם לשמאל יהיה קשה לעשות סיבוב פרסה ולהיות פתאום מוצי-פוצי עם החרדים. גם אם החרדים יהיו בתוך הממשלה הם יסיתו ויפעלו נגד החרדים.

אבל ייתכן מאוד מצב אחר, המקל והגזר של השמאל יעשה את שלו: השמאל יבטיח לחרדים שקט תקשורתי ושקט בג"ץי. ומנגד החרדים יישברו ולא יהיו מסוגלים לקבל את בעיתות התקשורת כשהם נמצאים בקואליציה עם הליכוד, ויעברו לזרועות השמאל, במיוחד אם השמאל יחליט שהם יגמישו את עמדותיהם האנטי-ישראליות ואנטי-ייהודיות, ויחזרו להיות מה שהם היו פעם בזמן המפא"י. לשמאל לא תהיה בעייה מצפונית ואידאולוגית כי בסופו של דבר, הדרך של השמאל בין כה לא עובדת, וכבר מזמן שאין שם שום אידאולוגיה. לחרדים לא יהיו כל כך נקיפות מצפון כי יסבירו להם שהם מצילים את השמאל מהידרדרות מוסרית ושיתוף פעולה עם שונאי ישראל.

אני כתבתי את המצב כמו שהוא. נא לא להתייחס לכותב אלא למה שנכתב.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 09-12-2012 בשעה 07:55.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:19

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר