לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-12-2012, 07:30
  אינקה אינקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.09
שאלה לגבי ניסוח חוזה של פלאפון

אני במסלול חיילים של פלאפון כאשר תשלום חודשי הוא 10 ש"ח בחודש ותשלום על המכשיר שלקחתי (NOKIA C2) הוא 20 ש"ח בחודש ואני מקבל החזרים על המכשיר והתשלום החודשי.

כשאני דיברתי עם הסוכן של פלאפון הוא אמר בפירוש שאני יכול לשים את הפלאפון במגירה - אני רק צריך לדבר כמה דקות בחודש, ואני אשלם 20 ש"ח בחודש ולא 30.

בפועל לא מזכים אותי כמו שהוא אמר אלא מחייבים אותי יותר.

אני מצרף את הסעיף בחוזה המדבר אודות החזר על המכשיר ואשמח אם תוכלו לעור לי להבין מה כוונתו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

כמו שרואים בשורות שסימנתי כתוב בהתחלה שהזיכוי יינתן כנגד צריכת דקות שיחה ולאחמ"כ מפורט שהתשלום יקוזז משיחות SMS וגם תשלום חודשי.

אני מבין (והבנה זו תואמת את דברי הנציג) שהשורה המשומנת באדום משמעותה שאני חייב לצרוך דקות שיחה כדי בכלל להיות זכאי להחזר, ואולם מרגע שצרכתי דקות שיחה אז ההחזר יינתן כנגד הרשימה המפורטת המסומנת בצהוב.

דיברתי עם נציגה מפלאפון והיא טוענת שטענתי לא נכונה אלא אני מקבל החזר אך ורק כנגד דקות שיחה ושזה ניסוח משפטי ובלה בלה.

מבחינה משפטית מה באמת? האם אני צודק או שהיא? ואם היא צודקת האם אין כאן ניסוח מטעה והונאה?

תודה רבה על העזרה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-12-2012, 07:37
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אינקה שמתחילה ב "שאלה לגבי ניסוח חוזה של פלאפון"

אני מצטער, אבל לא הצלחתי להבין איפה כתוב שתשלום יקוזז מ SMS. ממה שאני רואה, ההפך המוחלט כתוב, במשפט שמתחיל במילים: "למען הסר ספק" [...] "אינם נלקחים בחשבון" [...] "משלוח הודעות SMS"

לא הצלחתי לראות איפה בכל הטקסט הזה יש טענה הפוכה שלפיה אתה חושב שאתה אמור להיות מזוכה על SMS?

אשר לזיכוי על התשלום החודשי, הוא לגבי "המסלול". אינני יודע מה הוא "המסלול" המדובר (כנראה שזה במקום אחר בחוזה), אבל גם כאן מבהירים את את אלמנט ה voice-only (כך לפחות בעיני), ויתרה מזאת, מציינים בפירוש ש SMS/MMS לא נכלל, ככה שאפילו לו המסלול כולל אותם, נאמר במפורש כאן שאלה לא קשורים לעניין הזיכוי...

אשר לטענת ההונאה, אני אמנם מאוד לא מסמפט את דרכיהן המסחריות של חברות אפ"ס - אבל אם כבר שמו לי בתנאים סעיף שלם של "למען הסר ספק" שמבהיר נקודה מסויימת, הייתי אומר שזה ההפך הגמור מהונאה - לא הסתירו ממני דבר, ואף הדגישו...

* אין בנ"ל משום יעוץ משפטי ואין להתייחס לדברי לעיל כיעוץ. ליעוץ משפטי פנה לעורך דין מוסמך.

ישן 07-12-2012, 08:50
  אינקה אינקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.09
סליחה, צודק, התבלבלתי לגבי הSMS התכוונתי לגבי התשלום החודשי
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אני מצטער, אבל לא הצלחתי..."

הSMS בכלל לא רלוונטי מבחינתי מאחר ואין שימוש במשלוח הודעות SMS.. סתם התבלבלתי..

לגבי הVOICE - זה הולך על השיחות, שמדובר בשיחות קוליות ולא וידאו למשל.

בקיצור כתוב במפורש שלושה רכיבים שבגינם -

"הזיכוי יקוזז מהתשלום בפועל בחשבונית בגין המרכיבים הבאים":

1) "זמן אויר פלאפון בשיחות יוצא (Voice) מהמנוי שבתכנית"
2) "תשלום חודשי קבוע במסלול"
3) "תשלום חודשי קבוע בגין חבילת גלישה"

התשלום החודשי הקבוע עבור המסלול הוא 10 ש"ח.
האם ממרכיב מספר שתיים בנוסח לא ברור שאני אמור לקבל זיכוי בחיוב על המכשיר עבור התשלום החודשי על המסלול?

נערך לאחרונה ע"י אינקה בתאריך 07-12-2012 בשעה 08:59.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:07

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר