לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-12-2012, 13:06
  משתמש זכר Smilop Smilop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.12
חאלד משעל דרך על אדמת עזה

ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, הגיע בצהריים (שישי) לביקור היסטורי ברצועת עזה על מנת לקחת חלק באירועים לציון 25 שנה לייסוד ארגונו. עם הגעתו הוא התקבל על ידי שורה של אישים, ובראשם ראש ממשלת חמאס ברצועת עזה, איסמעיל הניה, שחיבק אותו. לאחר מכן כרע משעל על ברכיו ונישק את אדמת עזה.

במסיבת העיתונאים המשותפת עם משעל במעבר רפיח אמר משעל: "היום עזה, מחר רמאללה, ולאחר מכן ירושלים וכל פלסטין". משעל אמר כי זהו ביקורו הראשון בעזה מזה 37 שנה והוסיף כי הוא מקווה לבקר בעזה בשנה הבאה, לאחר הסכם הפיוס עם פתח. "אני מקווה למות כשהיד על אדמת עזה, שכן עזה - בעמידתה האיתנה - הצליחה לנצח את האלימות הציונית ואת ממשלת ישראל", אמר. "היום, עם כניסתי לרצועת עזה, נולדתי בפעם השלישית. הפעם הראשונה הייתה כשנולדתי, הפעם השנייה הייתה כשניצלתי מניסיון החיסול והיום זו הפעם השלישית. אני מקווה שהפעם הרביעית תהיה כשנשחרר את כל פלסטין". הניה הכריז במסיבת העיתונאים כי "הגעתו של משעל היא רגע היסטורי לעם הפלסטיני וניצחון עבור עמנו".

http://news.walla.co.il/?w=/13/2594346
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-12-2012, 23:07
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
לא בין ליל, אבל תוך עשור או שניים
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]יעזבו לאיפה? איזו..."

אני מנחש שיש בישראל עשרות אלפים (עשרות רבות) עם אזרחות כפולה שעבורם עזיבה תהיה קלה. מדינות כמו קנדה, ארה"ב וגרמניה יפתחו את שעריהן לפליטים, ומדינות רבות אחרות יישמחו לקבל את המשכילים יותר - רופאים, מהנדסים, אנשי מחשבים וכו'. יישארו כמובן מליונים מאחור, אבל גם הם יעשו כל שביכולתם כדי להתאחד עם בני משפחות בארצות אחרות או להכנס לתור הפליטים בעשרות ארצות. הערבים מצידם יארגנו פוגרום ספונטני מידי פעם כדי להזכיר ליאהוד שאין להם מה להשאר. תוך עשור או שניים ישאר בישראל מיעוט יהודי קטן של אלה שממש לא היתה להם אלטרנטיבה, ואולי פלגים חרדיים קיצוניים.

אנחנו כמובן מדברים על תסריט שהוא מראש לא ממש מציאותי, כי אני לא חושב שייתכן שהערבים ישתלטו על ישראל בלי מלחמה עקובה מדם שמראש תשנה די דרמטית את הדמוגרפיה בארץ ישראל.
ישן 07-12-2012, 22:43
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
מחנות השמדה הם פרוייקט גדול מדי לכושר הארגון הערבי.
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]אתה רואה את הערבים..."

פשיטה של מיליוני זכרים ערביים חמושים בנק"ל ובסכינים על ערי ישראל תספק תוצר דומה. רחם רחמתיים לראש כל גבר זה הסטנדרט שהם ישאפו אליו. צליפה על הנמלטים ברחובות, פריצה לכל בית שלא ננטש ושחיטה תוך צעקות אללה הוא אכבר של כל הנוכחים. שלושה נרצחים לכל ערבי ליום. מיליון ערבים בפעילות של יומיים והסוגיה של 'לאן ימלטו היהודים הנותרים' נמוגה.

למה זה לא יקרה? כי יש כנראה מספיק יהודים שמבינים שזו בדיוק כוונתו הסופית לא רק של החמאס אלא גם של הפתח ולפי הרטוריקה שלה מצביעים אזרחי ישראל הערבים מבינים גם שהמופלים המתוקנים לא יטמנו ידיהם בצלחת.

אה, העיקר שכחתי: האיחוד הארופאי יגנה. משרד החוץ בוושינגטון יביע זעזוע. מועצת הבטחון תצליח תוך חודש חודשיים לנסח הצעה משותפת הקוראת לכל הצדדים לחדול לאלתר מהאלימות ו'גולים' יהודים מהסוג המאוס-אקדמי-מוסרני יסתובבו בעולם ויסבירו 'למה זה הגיע לישראלים השחצנים'

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 07-12-2012 בשעה 22:45.
ישן 07-12-2012, 22:58
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "מחנות השמדה הם פרוייקט גדול מדי לכושר הארגון הערבי."

בנוגע לחלק האחרון של ההודעה שלך, שכחת מה זה יהודים? היהודים מהזן ה״מאוס-אקדמאי-מוסרני״ לא יסבירו למה זה הגיע לישראלים השחצנים, כלל וכלל לא. בשלב הראשון רובם יביעו תדהמה ואכזבה מהאלימות הערבית (גם אני צופה אלימות, הויכוח בענינו הוא על ההיקפים). את שארית חייהם יעבירו בהכאה על חטא ובקננות ״איך טעינו״. שלא יהיה לך שמץ של ספק, הם יצטערו בכל ליבם על האסון של הישראלים ובאותה הנשימה יפיקו הנאה אורגזמית מהסבל של עצמם. אני אפילו לא ציני, זה מין דפקט יהודי כזה.

אני חייב לרוץ עכשיו ואין לי סכוי להגיב לך תגובה ראויה על השאר. קצת ממה שיכולתי לענות לך כתבתי בתשובה שלי למארק, אם יהיה עוד רלונטי אכתוב עוד כשאשוב אבל זה לא יקרה לפני יום שני לכל המוקדם.

שתהיה שבת נעימה ורגועה.

ישן 09-12-2012, 12:29
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
לא יקרה להם מאומה כי רובם פשוט לא כאן בד"כ. לחומסקי אסור להכנס גם אם רצה
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "הם לא יביעו שום דבר...הם..."

חומסקי אינו 'מרצ'. אפילו לא מצביע חד"ש יהודי טיפוסי. הוא הרבה מעבר לכך.

את הספר קראתי מזמן והוא נראה לי לא מחובר להוויה הישראלית וגם לא לזו הערבית. מבחינת העלילה הוא דווקא לוקח יותר לתפיסת העולם של המורה/סאם לגבי מה יקרה אם הערבים ינצחו ולא לאמירה הישירה והנכונה של גולדה. 'לנו אסור להפסיד אפילו פעם אחת'. הערבים לא יחכו לפעולת גרילה יהודית כדי לירות בטנקים על רמת השרון [שאני מניח שכבר ב67 לא היה בה רוב לגגות אדומים] ולא ינהלו מו"מ עם ראשי המושבה. קיבוץ עין גב לא ישאר על מקומו כך שיגאל אלון לא יוכל להכין בו קפה על פתיליה ולתכנן את שחרור הארץ.

הטעות הראשונה של הממעיטים בכח הרצח הערבי היא שאינם מקשיבים ואינם מאמינים למה שאומרים הערבים: אש"פ באמנתו. החמאס באמנתו. אזרחי ישראל הערבים דרך פיהם של הח"כים שהם בוחרים. מערכת החינוך של הרש"פ. אנשי 'התרבות' הפלשתיניים וכן הלאה.

הטעות השניה שלהם הינה ההשוואה למכונת הרצח הגרמנית וההסקה כי זו הדרך הכמעט יחידה לרצח עם. הגרמנים נאלצו ליצר מכונה משומנת מאחר ו[1] הם היו טרודים במלחמה שעיקרה כיבוש שטחים והתגוננות ממתקפות נגד ממזרח וממערב [2] הם היו צריכים להסתיר את מעשיהם ואת כוונתם הן מבחינה 'תרבותית' והן מבחינת רצון להרדים את קורבנותיהם [3] הם היו צריכים לבצע השמדה על פני שטח נרחב מאוד שלגבי תושביו היהודיים לא היו להם תמיד רשומות והם היו צריכים לדלות את הנידונים מתוך אוכלוסיה שלא רצו להשמידה [4] 'זעם ההמונים הגרמנים הבלתי נשלט' לא יכל להיות מתורגם לשיסוע בשיביריות שכן רוב עם המרצחים העדיף לא ללכלך אישית את הידיים בדם בין שתיים לארבע, בגרמניה יהודים היוו אחוז קטן מהאוכלוסיה וההמונים הגרמנים היו מרוחקים מדי מכדי לארגן פוגרום ספונטני בוורשה והשינאה המלבה פעילות שכזו השותתה על אנטישמיות מסורתית+משבר כלכלי+תעמולה מרוכזת של עשור שאינם מספיקים כדי להצעיד מיליון כפריים בנתיב ספונטני של רצח בידיים [5] התרבות הגרמנית במאה העשרים לא הושתתה על רצחנות גלויה כמעשה של כבוד וגבריות

במקרה של אסון תאורטי בארץ ישראל [תאורטי כמובן כי כל אחד מאיתנו ישמיד ירטש ויעלה באש את או עם כל החפצים לבצע טבח שכזה] [1] מטרת המלחמה תהיה 'השמדת מדינת ישראל' וכל הכוחות הערביים יהיו פנויים למשימה שלשמה התכנסו [2] הם לא יבזבזו זמן על 'להסתיר'. גם היום הם לא מסתירים את כוונתם [3] השטח בו מרוכזת האוכלוסיה היהודית המיועדת לשמד מצומצם, מוכר להם היטב והנידונים ניתנים לזהוי בקלות [4] ליגיונות השוחטים גרים בסביבה ומבחינתם לקפוץ מהכפר באוטו גנוב לישוב הקרוב, לשחוט עשרה אנשים באחה"צ ולשוב לשתות קפה כמו כל פרא אציל אחה"צ בצל עץ התות זו פעולה קצרה ללא מורכבות לוגיסטית. [5] השינאה הערבית מבוססת על בורות, על ציווי רצח דתי, על שינאה המוזרמת מזה מאה שנים באופן שיטתי דרך ספרי לימוד, סרטים ופוליטיקאים בכל רובד וביתר שאת ובזכות הטכנולוגיה ברמת שכלול גבוהה משל גבלס [6] השינאה היא אישית ולא תאורטית. הערבי הדפוק כלכלית נכפר נידח בנפת טולכרם לא חושב שהוא דפוק כלכלית בשל נישאוי קרובים, הזרמת כספי רש"פ לטרור ולא לחינוך או לכלכלה וכן הלאה אלא שהוא דפוק כי ההם מהישוב שהוא רואה בעיניים לקחו לו את הוילה, השדה, הנשים והאוטו שהם ממש ממש ממש שלו ומכל אלה כלעג לרש הם נותנים לו בחזרה רק את האוטו. אז מה, שלא ירצח אותם? [7] התרבות הערבית והדת המוסלמית בתצורותיה השולטות הן אלימות הרבה יותר מהתרבות הארופאית 'הרשמית' נכון לתחילת המאה העשרים. משפחת פוגל או הלינצ' ברמאללה אינם סטיית תקן פלשתינית. זהו תו התקן הערבי שלוב צערם הכח היהודי מונע מהם להגיע אליו [8] העולם יסלח להם. יקרוץ. יעשה קולות של כחכוח בגרון אבל בהחלט 'יסלח'.

בקיצור - כדאי לא להגיע לנקודת 'אין ברירה' אבל אי פעם 'לא תהיה ברירה' כדאי מאוד שנדע להזיז הצידה את כל קשקושי המוסר והצדקנות שיציב תאורטית העולם מולנו ונהיה מוכנים להשמיד, להרוג לאבד ולגרש את צרינו.

ישן 12-12-2012, 18:02
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "[QUOTE=hamora][right]את שארית..."

סטיבן קינג אמר פעם על סטנלי קובריק* שהוא איש שחושב יותר מדי ומרגיש פחות מדי. אני לא אתפלא אם ההגדרה המבריקה הזו קולעת גם לטיפוס כמו חומסקי.

הבעיה של חומסקי היא לא אוטו אנטישמיות אלא העדפה אבסורדית, גם בפני המציאות, של אידאולוגיה על פני שכל ישר. בדיוק בשביל אנשים כמוהו הומצא משפט החתימה שלי. העדפה כזו, שבד״כ מיוחסת בטעות רק לאנשים דתיים, מאפיינת אצל החילונים קיצונים מימין ומשמאל. חומסקי הוא יהודי חכם מאוד..... ואדיוט גמור (והאמת? כניראה שגם חרא בנאדם אבל זה כבר סיפור אחר).

אבל הנקודה שחשובה לי בדיון איתך היא דווקא מה שכתבת למעלה, שכביכול אני, בתמימותי, מאמין שהערבים ״לא כאלו נוראים״ ולכן אפשר ״לקוות לטוב״. זה קצת כמו להגיד לי שאני בחור טוב אבל מה, אדיוט.

אז קודם כל אני רוצה לציין שאני מקווה שאני באמת בחור טוב וגם, האמת, די תמים. ממש לא קשה ״לעבוד״ עלי יען כי אני, כשמישהו מספר לי משהו, הנחת היסוד שלי היא שהוא אומר ת׳אמת ושמניעיו ישרים.

אבל דווקא מהערבים אני חושש מאוד וזה שאני לא סבור שיש להם את היכולות להשמיד את כל היישוב היהודי בא״י לא אומר שלדעתי הנזק שהם עלולים לגרום יהיה ״נסבל״. אני אמנם לא חושב שהשתלטות ערבית תהיה ״שואה שניה״ אבל לחיות במדינה דמויית לבנון עם, אחת לכמה שנים, איזה מעשה טבח בסד״ג של מאות עד אלפים, ולספר לעצמך ש״נו, לפחות הם לא גרועים כמו הנאצים״ זו, נגיד בעדינות, נחמה עלובה למדי.

כל החשיבה המדינית שלי נובעת מהחשש מהערבים ומהאמונה שהדרך הטובה ביותר ליהודים היא הפרדות וכמה שיותר מהר. אולי אני טועה, אולי אדיוט גמור אבל בסכנה הערבית אני לא מזלזל.

*למען הסר ספק, יש הבדל עצום בין ההערכה שלי לבמאי אותו אני מעריץ לבין היחס שלי לחומסקי אותו אני מתעב.

ישן 12-12-2012, 18:42
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "עצם זה שאתה עדיין מצליח לראות עתיד להמוני יהודים למדינה חמא"סית, אומרת כל..."

אני גם מאמין שלאנושות אין את היכולת להשמיד את כדוה״א במובן של סלע שנע במסלול סביב השמש. אני מאמין שלאנושות אין את היכולת להשמיד את כדוה״א במובן של סביבה תומכת חיים. אני אפילו מטיל ספק ביכולת של האנושות להשמיד לחלוטין את האנושות עצמה על הפלנטה שלנו. האם זה אומר שאני מזלזל בסכנות שהאנושות מציבה לעצמה (ממלחמות גרעיניות דרך ניצול מופקר של משאבים מתכלים ועד להתפוצצות אוכלוסין)? בוודאי שלא, למעשה, לפחות חלק מהסכנות הללו אני לוקח יותר ברצינות ממך.

זה שאני לא חושב שכל אחד ואחד מששת מליוני היהודים שחיים בישראל (כולל כל משפחתי ובסכוי סביר מאוד שתוך כמה שנים גם אני) לא אומר שאני מזלזל בסכנה. זה שאתה חושב שרק מי שמאמין באפוקליפסה מוחלטת לוקח את הסכנות ברצינות מעיד יותר על היסטריה מאשר על שיקול דעת.

ישן 12-12-2012, 18:56
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
ילד כאפות, היסטריה -יחסית למי שבכל הודעה כותב שתי דעות, אתה יותר מדי נחפז לאבחן אחרים
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]אני גם מאמין שלאנושות..."

מעבר לכך, כמי שמאיים עלינו בנפילת צבא השמיים כולו על ראשינו, אם לא נמהר לגרש יהודים, ולתת עוד קצת כסף/נשק/שטח לערבים, השימוש במילה היסטריה נראה קצת תמוה...

ההקבלה המביכה בין הידיעה המובנת לכל ילד מגיל שלושי שמליוני ערבים אכן יכולים להרוג, לאבד ולהשמיד מליוני יהודים, ליכולת להביא להשמדה פיזית של כל גוש האבן שנקרא כדור הארץ - היא סוג של הרמת ידיים. במקום לחזור בך מדברי האיוולת המביכים של "לא ברור לי מה יעשה החמא"ס עם כל היהודים", אתה בא ומנסה להלעיג על כל אחד אחר חוץ ממך, שהתשובה ברורה לו.

אני מודה לך שאתה דואג למשפחתך ("ואולי גם לעצמך בעוד כמה שנים"), אבל כאמור, מוסרית, מי שמציע לנו להתאבד, מוטב שיעשה זאת ממרחק של קצת פחות אזורי זמן...
ישן 12-12-2012, 19:17
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]איפה הצעתי להתאבד..."

לקרוא לאמת שקר זה לא בדיוק משהו שאתה "חוזר אליו". בכל פעם שאתה נתפס בסתירות, או כשאתה כותב משהו שהוא מעבר להזוי, הרי שאתה קופץ לעניין השקר.

העובדה שברשימת האחראים לג'נוסייד של מליונים, הצלחת לא למצוא ערבים, היא כמובן נחמה עצומה. אני אגלה לך בסוד שכל העמים שמצאת ברשימה, לא היו בה, עד לרגע שביצעו את אותו ג'נוסייד שהכניס לעשרת הגדולים...

אתה אף פעם לא מציע להתאבד. אתה סתם מציע לנו "להיפרד" באופן מסתורי ורומנטי (שנעשה את זה עם מכתב או בSMS?...). אני מניח שאתה נגד הסכמי אוסלו באופן תקיף, והרעיון של מסירת נשק אז, הוא תועבה בעיניך, ולו היית אז בארץ, היית חוסם כבישים יחד פייגלין, נכון?...

באשר לטענות שלך שאין סתירה בתוך ההודעות שלך: כאן למעלה, ממש היום, אחרי שהמשכת לבשר לנו שחמא"ס לא יעמוד בדיבורו (דהינו, ישחט את כולנו אם רק יוכל), הבהרת ש"אינך מזלזל בסכנה הערבית". אני יודע שאיכשהו אתה מתקשה לזהות כאן סתירה, אבל הרשעים, ההיסטריים חובבי הכאפות, עלולים לטעון שלחשוב שחמא"ס לא יעשה לנו את הזוועות שהוא מבטיח, די עולה בקנה אחד עם זלזול בו...

כך או כך, חוסר היכולת שלך לחזור בך מדברים מגוחכים כ"כ, ועוד להתבצר באותה עמדה (בהתחלה ניסית להסזביר שלא יוכלו כי אין להם ידע גרמני בתאי גזים ויכולת ארגון מספקת - וכשנטען שגם ההוטו הצצליחו, התחלת לפרסם פמפלטים שהשתמע מהם כמעט, שהטבח בטוטסי היה הדבר הטוב ביותר שקרה לטוטסי מאז שיוסי שריד החליט לא להגיע אליהם...), הוא דבר מעציב.
ישן 12-12-2012, 22:09
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לקרוא לאמת שקר זה לא בדיוק..."

העובדה היא שהערבים לא נימנים על ״עשרת הגדולים״ של רבי הטבחים העולמיים. אפשר היה, אולי, לטעון שזה בגלל יכולות ארגוניות עלובות (חנה ארנדט ב׳יסודות הטוטליטריות׳ טוענת שמדינה צריכה להגיע למסה קריטית מסויימת על מנת שיהיה תחת שליטתה מספיק ״בשר״ בכדי להגיע לרמות הזוועה של גרמניה הנאצית ובריה״מ הסטליניסטית. זה היה לפני שפול פוט הוכיח שגם מדינה ליגה ז׳ יכולה להגיעה לליגה העולמית של רצחנות ויש מדינות ערביות שהן גדולות מקמבודיה) אבל אז באת אתה והבאת את רואנדה.

הטיעון שלך, על פיו זה שהערבים לא אחראים למעשי הטבח הגרועים ביותר לא אומר כלום הוא אבסורדי כי אפשר להשליך אותו על כל אדם ולהגיד שזה שאתה ואני, למשל, לא רצחנו אף אחד עד היום לא אומר שלא נירצח מישהו מחר. זה נכון אבל זה לא אומר כלום.

בוודאי שלא טענתי שטבח הטוטסי היה טוב עבורם. בתגובה המקורית כתבתי בחריפות רבה הרבה יותר אבל אני מנסה להוריד את הלהבות. בוא ננסה לא לרדת לרמה של האשמות אבסורדיות.

אני לא כתבתי שהחמאס יעמוד בדיבורו, אני כתבתי שהם אכן יבצעו מעשי טבח (בניגוד לך אני מתבסס על תקדימים, למשל זה שהחמאס היו אחראים כבר למעשי רצח המוניים, הן של יהודים והן של ערבים) אבל שזה לא יגיע לרמה של רצח עם (ופה הם אכן כניראה לא יצליחו לעמוד בדיבורם). בקיצור, כרגיל, העמדה שלי עיקבית לחלוטין.

ישן 12-12-2012, 22:20
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "העובדה היא שהערבים לא נימנים..."

עכשיו אתה מצטט לי מחנה ארנדט? מה השלב הבא? פסוקים מכתביו של נורמן פינקלשטיין שיסביר שחמא"ס הם בעצם כלכלבים חמודים?
חנה ארנדט, מעבר להיותה מקרה עצוב של אוטו-אנטישמית שהתסביכים הפסיכולוגיים שלה יכלו לפרנס (ובטח פרנסו) דורות של מומחים לבריאות הנפש, היא האחרונה להסביר תופעות של ג'נוסייד. אחרי הבזיון שלה עם אייכמן (היא הצליחה לא לזהות שהאיש היה אנטישמי, ועסקה אך ורק בהיותו טכנוקרט מובהק), אני חושב שעדיף לא להשתמש בה כדי לחזק טיעון חלוש...

הטיעון שלי שהעובדה הערבים לא אחראים למעשי הטבח הגרועים בהיסטוריה, לא אומר שלא יצטרפו לחבורה, הוא טיעון מובן מאליו - שכן מה לעשות שעד לרגע זה לא יצא להגיע לסיטואציה של אפשרות לשחוט אוכלוסיה שהם קוראים להשמדתה מזה שנים...
אני מסתכל מסביב ורואה מה קורה כשהערבים ל-א קוראים להשמדתה של אוכלוסיה מסויימת (ספטמבר השחור 1970, חאמה 1982, חלבצ'ה 1988, בצרה 1991, דארפור, סורהי כיום, ועוד ועוד), ומתמלא פליאה מאיפה יש לך את העוז לטעון שאם תהיה להם האפשרות, הם בכלל יהססו לשנייה לפני שייצאו למסע השחיטה הגדול בתולדות האנושות.
רבאק, לא צריך ללכת רחוק עם החבר'ה האלה. לך בדוק מה קרה בכפר עציון ב1948. לך קרא על שיירת הדסה.

לא, לא טענת שטבח הטוטסי היה טוב עבורם. סתם טענת שמצבם כמעט לא נהיה גרוע יותר "באחוזים"...

אכן לא כתבת שהחמא"ס יעמוד בדיבורו. כל האחרים כאן מתווכחים איתך על כך שאתה מזלזל בחמא"ס ובנאמנותו להתחייבות שלו, שהיא לא רק הבטחה פופולךיסטית, אלא מחוייבות דתית אמיתית, שמחנכים לאורה דור שלם של ילדים.

בשנייה שהם יכבשו את ישראל, תתחיל כאן שואה. מספרית היא תהיה קטנה מקודמתה (יש פחות קנדידטים לשחיטה), אבל היא תהיה ברוטאלית בהרבה, והרבה פחות נקייה. מה שכן, הם לא גזענים, ולכן יהיה גם הרבה אונס לפני ואחרי השחיטות...
ישן 12-12-2012, 23:06
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "עכשיו אתה מצטט לי מחנה ארנדט?..."

שיירת הדסה וכפר עציון? זה הכי טוב שהצלחת לגייס? אתה יודע הרי ששיירת הדסה היתה תגמול על דיר יאסין ולעומת הטבח בכפר עציון לא היה טבח בשלושת הישובים האחרים בגוש שנכנעו.

אתה יודע שכשמסתכלים ברזולוציה גבוהה מאוד תמיד ניתן לטעון שצד מסויים ביצע מעשי זוועה בלתי נתפסים אבל האמת היא שהיהודים והערבים בצעו במלחמת השחרור זוועות בהיקפים דומים (אנחנו אולי בצענו יותר אבל לנו היו גם יותר הזדמנויות) וחשוב מכך, בסטנדרטים של התקופה שני הצדדים לא היו כל כך אכזריים.

בוודאי שרקורד זכויות האדם הערבי מחורבן, ממש תודה שטרחת להזכיר לנו את מה שכולנו יודעים ממילא. האם הרקורד הזה חורג משמעותית מהסטנדרטים העלובים למדי של המין האנושי? בוודאי שלא. אני לא יודע מאיפה אתה שואב את העוז לטעון שהם יצאו ל״מסע השחיטה הגדול בתולדות האנושות״ (יותר גדול ממעשי הטבח של הכיבוש היפאני בסין? מהקפיצות הגדולות קדימה של מאו? מטיהורי הענק של סטאלין? אני לא אטרח אפילו להזכיר איזה אוסטרי מגעיל עם שפם מכוער וקול מעצבן) אבל, כמו רוב הטיעונים שלך, זו ספקולציה בלבד.

אני לא חושב שההשוואה בין ארנדט ופינקלשטיין ראויה, לא מבחינת אישיות האנשים ולא מבחינת המשקל האקדמאי. בנוגע לאייכמן אני לא יכול להגיב כי לא קראתי את ׳אייכמן בירושלים׳ אבל את ׳יסודות הטוטליטריות׳ מצאתי מרתק.

אני טענתי שאחוזם של הטוטסי באוכלוסיית רואנדה אינו נמוך כיום משהיה לפני רצח העם. זו טענה עובדתית, אתה רוצה להתווכח עם המיספרים? לטעון מכאן שהטבח ״שיפר את מצבם״ זו טענה שאתה עושה על אחריותך האישית ושלי אין שום כוונה להצתרף אליה.

ישן 12-12-2012, 23:21
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

LOL, ואני מניח שהטבח בחברון היה תגובה על עקדת יצחק...
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]שיירת הדסה וכפר עציון?..."

אם אתה חושב שהם צריכים תירוצים כדי לשחוט יהודים, כנראה שהערפל שאתה נמצא בו באשכול הזה, הוא פשוט סמיך מדי...

הדוגמאותץ שנתתי היו פשוטות נורא: מקרים שבהם אנשים יצאו מהבית כדי לשחוט. אנשים מהרחוב, רגילים לגמרי. בשלושת היישובים האחרים בגוש לא היה טבח בגלל נוכחות של פיקוד הלגיון שמנע זאת (בהנחייה בריטית חד משמעית). במקומות שבהם היו הפלסטינים - שם הייתה שחיטה.

השטות שכתבת על רזולוציות לא ראוייה לתגובה. אנחנו היינו בעלי הזדמנויות רבות יותר - ובכ"ז הם טבחו יותר, מה לעשות. לו היו הם מנצחים, לא היו טובחים יותר, אלא היו טובחים את כולם.

לכתוב "רקורד זכויות האדם הערבי מחורבן", זה בערך כמו להגיד ש"על השמש קצת חם". הקביעה שלך שהם ל-א ירצחו את כולם, היא ספקולטיבית לאין שיעור מכל טענה הפוכה, מהטעם הפשוט שזה מה שהם אומרים (רבאק, הם מספרים שהעצים והאבנים יתגייסו לעזור להם בזה...), אבל אתה חכם מהם ויודע יותר מהם שהם לא כאלה גרועים אלא רק "בעלי רקורד מחורבן". אני מאחל לך שבחיים שלך לא תצטרך להעמיד למבחן את השטויות שאתה כותב כאן בשצף קצף...

אני כן קראתי את אייכמן בירושלים, והוא אכן מרתק. מצד שני, גם הספרון האדום של מאו מרתק, וגם מספרים שהספרון הירוק של קד'אפי הוא לא משעמם. זה לא הופך את המחברים לפחות חארות. חנה ארנדט היא חרא, בדיוק כמו פינקלשטיין, והמשקל האקדמי שלה בתחום מדעי הדשא, הוא נחמד מאוד. הגברת היא לא בדיוק ענק שעל כתפיו שווה לטפס. מצד שני, כל הטיעונים להגנת התזה ש"הם לא יטבחו את כולנו גם אם יוכלו", הם כאלה שגם לו הבאת ציטוט ממישהו באמת ראוי, זה לא היה משנה. כאשר הטענה הבסיסית היא חסרת שחר, כל מה שבונים עליה, לא שווה כלום...

אתה טענת שאחוזם של הטוטסי אינו נמוך יותר. בראבו. אתה גם יכול לטעון שלפני הטבח הם לא היו בשלטון וכעת הם כן היו בשלטון. כל הטענות הדביליות האלה לא משנות את העובדה שבתוך 6 שבועות שחטו ההוטו כמליון טוסטי באמצעות נשק קר, ורק נצחון צבאי של לוחמי טוטסי שהגיעו מבחוץ, בלם את הטבח. מספרם של הטוסטי שהם ילידי רואנדה, בהשוואה לטוטסי שהגיעו מבחוץ, יחד עם גייסותיו של פול דאגאמה, הוא אפסי. להתבסס על כך "טענת האחוזים" כהוכחה לכך שהדוגמא הרואנדית מראה שאי אפשר להשמידנו, זה בורות מחרידה. לו המודל הרואנדי היה קורה כאן, לא היה נשאר כאן עולל יהודי אחד, כי אין גייסות של מליוני יהודים מחו"ל שיבואו להושיענו בתוך שבועות בודדים, ויגרשו את מרצחינו לארצות השכנות. למרבה הצער, אם חמא"X ינצח - המודל הרואנדי אכן יקרה כאן.
ישן 13-12-2012, 21:52
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "LOL, ואני מניח שהטבח בחברון היה תגובה על עקדת יצחק..."

זה די עצוב (תיקון; עצוב מאוד) שההתייחסות שלך לחיסול הקהילה היהודית העתיקה בחברון מתחיל בLOL אבל אני מניח שאפשר להקריב כמה יהודים בשביל להתנגח אינטרנטית בשמאלן כמוני.

עניינית, אתה יודע בדיוק כמוני שטבח יהודי חברון זו דוגמה טובה הרבה יותר לטיעון שלי לטבח חלקי מזה שלך של השמדה מוחלטת (רוב יהודי חברון, ביחס של כמעט ארבע לאחד, ניצלו, ולא בזכות קפראטה אלא דווקא הודות לשכניהם הערבים).

ה״שטויות״ שכתבתי על רזולוציה שימשו אותי בעבר, ובאופן אפקטיבי מאוד, כשבאתי להזים טיעונים מלומדים של כל מיני פוסט ציונים שמסוגלים לתת לך הרצאה של שעתיים על כל ערבי שנקע רגל במלחמת השחרור כי משאית של פלמ״חניקים לא עצרה באדום אבל ״שוכחים״ (או, גרוע מכך, ״מבינים״) כל מעשה טבח של ערבים ביהודים באותה המלחמה. אתה היית מגיב להם בהטחת הקלישאות הימניות הרגילות, מתובלות באמיתות סלקטיביות מאוד (אתה בטוח ש״הם״ טבחו בנו יותר? גם כשאתה מנצח ניצחון מזהיר אתה מתקרבן? אה, שכחתי, אצלך גם מלחמת לבנון השניה היתה ״תבוסה מוחצת״, לא, לא של החיזבאללה, שלנו.... עכשיו תורי לכתוב LOL, בניגוד לך אני משתמש בוולגריה הזו לא כשבני עמי נרצחים אלא כשהאויבים שלי מתים)

אני שמח שמצאת לנכון להקדיש מזמנך היקר לקריאת הגותו הדגולה של קדאפי אבל תסלח אם אתעלם מחוות דעתך המלומדת על ארנדט כי כל מי שמסוגל לכתוב ספר כמו ״יסודות״ הוא קצת יותר מ״חרא״.

אתה ממשיך לטרטר לי במח על הטוטסי. תלמד לקרוא כבר; אני לא כתבתי שרצח העם שנעשה בהם היה להם טוב או שרצח עם הוא ״לא נורא״ כי אפשר לשרוד אותו. אני כתבתי שגם עם החמאס ינצח (ויעשה בנו טבח נורא) אנחנו עדיין נהיה בעיה עבורם כמו שהטוטסי הם בעיה עבור ההוטו גם כיום. אני מתחיל לחשוד שאתה לא רשע אלא באמת מתקשה בהבנת הניקרא כי מה שיש לנו פה זו לוגיקה פשוטה להחריד (ושוב, הטיעון שלי הן עיקבי והן עומד, הטוטסי הם תקדים (טרגי) לטיעון שלי הרבה יותר מלשלך).

ישן 13-12-2012, 23:05
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]זה די עצוב (תיקון;..."

ושוב: LOL: אין ספק שאתה דואג לרווחת יהודי חברון יותר ממני. אני מקווה שאתה לפחות מאמין לעצמך כשאתה כותב את הבולשיט הזה, כי חוסר האמינות שעולה מהשורות האלה, הוא פשוט מופלא (אתה גם תומך במיט רומני יותר ממני, נכון?...).

הטבח בחרון מלמד איך קהילה של מאות שנים נרצחת פשוט בגלל שאפשר לרצוח אותה. העובדה שרוב הקהילה לא נרצחה קשורה בכך שאמנם התגבורת הבריטית טרם הגיעה, אבל ערבים לא טיפשים, ידעו שתגיע - ועל כן היה הגיוני מבחינתם באותו שלב, להניח שלא לקחת חלק בטבח (למעשה, ההגיון חייב שאיש לא ישתתף בטבח - אי אפשר היה לדעת באותה עת שהבריטים יהיו נורא רכרוכיים עם הרוצחים, לאחר מעשה - העובדה שכ"כ הרבה כן השתתפו בטבח אמורה הייתה ללמד אותך משהו, אבל הצלחת בנחישות לא ללמוד, ויישר כח לך על כך...).
לעומת זאת, המצב המקורי שתיארת הוא שהערבים ניצחו ואין שום השלכות צפויות לרצח יהודים, מלבד העובדה שאם ירצו לאנוס אותם, זה יכלול נקרופיליה, ומן הסתם רובם לא בקטע הזה...
הטבח בחברון מלמד מה קורה כשבני דודינו היקרים חושבים שאין השלכות לרצח יהודים. כנ"ל שיירת הדסה (אותה "פעולת תגמול"). בכל המקרים הללו הרוצחים יצאו מבתיהם והלכו לרצוח אנשים אחרים שבמקרה נולדו יהודים.

השטויות שכתבת על רזולוציה לא נכונות, נקודה. הייתי מתרשם יותר ממלחמתך הקדושה בשונאי ישראל, לולא הכרתי את עמדותיך כלפי אלה שאתה מכנה בפומפוזיות נלעגת בשם "בני עמי" (שוב, אתה אשכרה מאמין לעצמך?). הרזולוציות הן בולשיט. במלחמת העצמאות היו מקרי טבח שיהודים ביצעו בערבים, כשניצחו בקרב - אבל בכל פעם שערבים לא סדירים ("פלסטינים") ניצחו בקרב, היה טבח, במידה ונתפסו שבויים.

הריגושים שגרמה לך האוטו-אנטישמית ארדנט הן עניינך שלך. עובדתית, היא כתבה חרא ספר, וכבן אדם כנראה שעמדה ברמה דומה לספר שכתבה...

אני ממשיך להעשיר את ידיעותיך המביכות לגבי הג'נוסייד ברואנדה (אותה דוגמא פשוטה לג'נוסייד שאפשר לבצע במהירות בלי תאי גזים ובלי תכניות מפורטות של היסעים ברכבות), כיוון שהוא המודל הרלוונטי למזה"ת, במידה וחמא"X ינצח פה. העובדה שחמא"ס לדעתך מצוי בדילמה "מה יעשה עם כל היהודים", היא הטרטור האמיתי במוח, כיוון שבלתי נתפש שמישהו שקורא עברית, ונתקל בעמדות החמא"ס בלי סוף (גם בלי לגור כאן), מצליח למצוא סימני שאלה בנושא.
ישן 14-12-2012, 00:28
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ושוב: LOL: אין ספק שאתה דואג..."

דואג או לא דואג ליהודי חברון אני לא עושה בטרגדיה שלהם שימוש ציני לטובת ניצחון אינטרנטי זול. אבל הפטריוטיות היתה תמיד, כמאמר הקלישאה העבשה, מפלטו של הנבל, הרי כמעט אני יכול לקרוא בן השורות את צערך על שלא נרצחו כל יהודי חברון, אז היית מראה לאחד, ״המורה״ מזה דיון אינטרנטי.

ירדת פה כל כך נמוך שבולשיט זו מחמאת המאה לטקסט המוזר (שלא לומר מפחיד) שייצרת פה.

המצב שאני תארתי הוא בוודאי לא מצב בו אין שום השלחות צפויות לרצח יהודים, לו רציתי לתאר מצב כזה הייתי מתאר השתלטות של האיסלם העולמי על כדוה״א...

איזה מלחמה קדושה בשונאי ישראל? לי אתה קורא פומפוזי? הטיעונים שלך לא מחזיקים מים בגרוש, הם עובדים פה בקהילה שרוב מוחלט שלה הוא בין ימני לימני קיצוני (ובשביל להרגיע את ההתלהמות הבאה שלך, ״ימני קיצוני״ לא אומר ״חרא בנאדם״ למרות שאצלך אין ספק ש״שמאלני״ שזה כל אדם שהוא חצי מילימטר שמאלה מהליכוד הוא ״חלאה אוטו-אנטישמית ובוגד בפוטנציה״). כל מה שכתבתי זה שבשיחות עם אנשים שהם שמאל אמיתי הבנתי איך עובד המכניזם של טיפוסים כמו פפה וזה בדיוק מה שתארתי פה. למעשה המכניזם שלך זהה לשלהם אבל, כמובן, מזוית פוליטית הפוכה. אני קורא להם ולא לך חלאות כי בסופו של דבר אני, למרות שאתה מתעקש על ההפך, בצד שלך. כמה שלא תעצבן אותי (ואתה סופר מעצבן) אתה תמיד תהיה יריב ולא אויב.

מהן העמדות שלי כלפי בני עמי שכל כך מטרידות אותך? (ורד, רד כבר מהטרמנולוגיה, בכל פעם שאתה נלחץ בדיון ונכנס להיסטריה הרגילה אתה מתדרדר להטפלויות סמנטיות דלוחות).

אני לא יודע איפה מצאת ״ריגושים״ בהתיחסות שלי לארנדט, מסתבר ששום תהום לא נמוכה מדי בשביל ״אדמין״ אורי, אני בסה״כ התייחסתי לאיכויות של הספר שלה. כשאתה תכתוב משהו שיגרד באיכותו את ההקדמה ל״יסודות״ אני אתייחס ברצינות לביקורת שלך עליה. בהתחשב ברמת התגובות האחרונות שלך אני חושש שלפננו דרך ארוכה.

עד עכשיו לא מסרת לי ולו בדל יחיד של מידע שלא ידעתי עוד קודם על רואנדה אז רד גם מהעץ הזה כי בקצב בו אתה מטפס עוד מעט אגיש לך בננות.

וכמובן, ה״דילמה״ החמאסית לא תנבע מטוב ליבם ומסובלנותם אלא מהנסיבות בשטח והייתי ברור כשמש ועיקבי בעניין הזה לכל אורך הדיון אבל דמגוגיה, מניפולציות וסתם התלהמויות היו תמיד ההתמחות ההיסטרית שלך.

כרגיל בדיונים כאלו למדתי מעט מאוד על השאלה ששאלתי (וכלום יותר ממה שידעתי על המצב הפוסט טראומטי של החברה הישראלית, דבר שאני עמל להסביר למכרים לא יהודים פה בארה״ב, אתה בטח חושב שזו איזו אפולוגטיקה, אתה כמובן וכרגיל טועה אבל אני לא הולך לבזבז זמן הקלדה על להסביר לך רק בשביל שתעוות את דברי לטובת השמצה נוספת) והרבה יותר על האנשים איתם התדיינתי. בעצם הייתי מעדיף לא ללמוד את מה שלמדתי. תודה שחירבנת עוד דיון, נורא קיוויתי שנצליח להתגבר על משקעי העבר אבל עם היצריות שלך זה כניראה בלתי אפשרי.

ישן 14-12-2012, 00:50
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]דואג או לא דואג..."

ודאי שאינך עושה שימוש בטבח בחברון לטיעון שלך - זה מחליש את הטיעון שלך. זה כמו להגיד שבטיעונים לעונש העבריין המורשע לא מביא מקרי פשע שעליהם לא נתפס כסיבות שבעטיין יש להקל בעונשו...

כל הקלישאות שכתבת פה הן מעניינות, וברור שאני לא אוייב שלך (האוייב שלך זה אלה חושב שיש להפקיר מאות אלפים מ"בני עמנו" לחסדיו, ולפעמים קורה שאתה אפילו מבין זאת...). זה לא משנה את העובדה שהטיעון הבסיסי שלך הוא כ"כ חסר בסיס, גם אחרי הנסיגות והסתירות-העצמיות האינסופיות. אין מה לעשות - הקביעה האומללה ש"חמא"ס לא יודע מה יעשה עם כל היהודים אחרי שיכבוש את כל הארץ", היא בדיחה טראגית - והעובדה שכתב אותה מישהו שלא נמצא במקום שלגביו חלה אותה התלבטות חמא"סית בדיונית, רק עושה זאת לטראגית יותר.

ודאי שמסרתי לך הררים של מידע לגבי רואנדה (אני מניח שידעת שיש הוטו וטוטסי ואחד מהם הרג קצת את השני - כל השאר למדת אתמול כאן ומויקיפדיה, ועוד הדרך רב...), ואין ספק שזה סיבך לך את הטיעונים (כמה שלא תתפתל, הטיעון המקורי שלך להעדר סיכוי לג'נוסייד כאן היה "העדר תאי גזים"...). בהמשך, כשקראת קצת, הצלחת להסתבך עוד יותר (גילית שאחוז הטוטסי לא ירד אחרי הג'נוסייד - אלא שלא קראת מספיק, ולא הבנת שאלה שטוטסי שחזרו רק אחרי נצחון צבאי של פול קאגאמה ואנשיו, שלא באמת מפחית מהמאסה העצומה של הטבח בטוטסי שחיו קודם ברואנדה).

כמה שלא תלהג לגבי הסיבות שבעטיין תהיה אותה דילמה חמא"סית בדיונית - הרי שבסופו של דבר אתה שאלת שאלה, שעליה הם עונים כל הזמן, ואתה מתעקש לא להקשיב להם, מסיבות כאלה ואחרות.

איש לא חרבן לך שום דיון, חוץ מחוסר היכולת שלך להודות ששאלת שאלה מביכה, שמעמידה אותנו ואת גדולי שונאינו על אותה משבצת מוסרית - ובמקום לחזור בך, התחפרת עוד יותר עמוק.
ישן 13-12-2012, 23:23
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
ועל זה אומרים במרוקאית "פחחחחחח...."
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]שיירת הדסה וכפר עציון?..."

על טבח שלא היה בדיר יאסין, הגיבו הערבים בטבח (שכן היה) על שיירה אזרחית... נו טופ... לפי רמת ההתחכמויות האדבוקטיות שלך אולי תלך יותר רחוק:

"בשיירת הדסה לא היה טבח - שלושה-ארבעה משוריינים עמוסי אזרחים הוצתו והאנשים שבתוכם מתו ככה" - היי! בשביל להצית 4 משוריינים לא צריך המון ערבים צמאי דם, לא? מספיקים 2-3 ערבים כאלה... וזה מוציא את הערבים בעצם חסידי אומות העולם, כי.... 5-6 ערבים בכל ירושלים גרמו לטבח של קרוב לשמונים איש, בעוד שבטוח שבקרב היהודים בירושלים היו יותר מחמישה מבצעי פשעים נגד האנושות...

עומד בסדנרט הגיוני? תלוי באיזו מציאות מדובר. במציאות של המורה, מסתבר... זה כן. האמת שבדיוק כמו העולם של טולקין, או של קווין סמית', העולם הפנימי שלך כ"כ עשיר שאני חושב שבאמת ראוי להפסיק להציק לך בגין זוטות כמו התעלמות מהעובדות ולהתחיל להעריך את מה שאתה באמת טוב בו - אתה המומחה הגדול בעולם ל"עולמו של המורה" - ללא ספק מופע משאלות הלב המפותח ביותר בהקשר המזה"ת. יישר כוח. מתי פיטר ג'קסון עושה טרילוגיה מההזיות שלך? איך יקראו הסרטים? איפה יהיו הצילומים?

ישן 12-12-2012, 18:57
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "איך נראית ההפרדות שלך?"

לא, זו לא הפרדה מספקת אבל זה עלול להיות הטוב ביותר שנוכל להשיג וזה עדיין עדיף על אוכלוסיה שמחולקת חצי בחצי.

ואני כותב פה שוב, אני סבור שהסכסוך הישראלי ערבי אינו בשל לפתרון ואין לי שמץ של מושג כמה זמן הוא יהיה תקוע במצב הזה אבל אני לא חושב שיצירת מצב בו לא ניתן יהיה להפריד בין העמים רצויה לנו כי המוצא היחיד ממצב כזה תהיה מדינה דו לאומית שתהיה, לדעתי, אסון לשני הצדדים.

מבחינתי יו״ש זה פיקדון, לא רכוש. הייתי מעדיף שזה יהיה שלנו, הייתי חי הרבה יותר בנח עם הירדן כגבול המיזרחי שלנו, אבל בחיים אתה לא תמיד מקבל כל מה שאתה רוצה.

ישן 12-12-2012, 22:57
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "זה אומר משהו מעבר להקפאת בניה בהתנחלויות מבודדות?"

שאלה מצויינת. לא, לא הרבה. בניגוד לאיך שאורי מנסה לצייר אותי אני לא רדיקל ולא מחפש דרכים קיצוניות. כרגע הייתי מעדיף לראות הקפאה של התנחלויות שקשה לייצר רצף טריטוריאלי מוצק בינן לבין אזורים שראלים בבירור. אני לא מאמין ב״פרוזדורים״ כי הם מועדים לפורענות.

סלעי המחלוקת העיקריים הם אריאל שאני לא רואה איך היא יכולה להשאר במקרה של שתי מדינות ומעלה אדומים שזה עניין ה-ר-ב-ה יותר מסובך (וזה לא שאריאל זה עניין פשוט).

(אני לא חושב שניתן יהיה לקיים את מעלה אדומים ללא E-1, כפי שכתבתי למעלה אני לא מאמין בפרוזדורים ומנהרות והסדר בו מעלה אדומים תימצא את עצמה מבודדת ומוקפת ערבים רק יביא להתנוונות הדרגתית של השכונה. E-1 הוא, כמובן, בעיה פוליטית שלא יהיה פשוט כל כך לפתור.)

ישן 12-12-2012, 23:43
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]שאלה מצויינת. לא, לא..."

הקפאה זה יפה. איך יחיו ב"שכונות" (מעלה אדומים זה 50,000 איש כמעט כולם עובדים בי-ם, אבל יאללה, נזרום איתך...)?

למה לא לכתוב באופן ישיר שאתה בעד עקירת מאות אלפי יהודים (לא פחות - רק אריאל ומעלה אדומים זה קרוב ל80,000 - ואם תוסיף את כל היישובים בגב ההר, וכל יישוב ש"צריך פרוזדור" (שזה בעצם כמעט כולם), נגיע יותר מ200,000 יהודים שייעקרו.

אני לא אתייחס לחוסר ההתכנות הכלכלי של רעיון כזה (אין לך מספיק דירות עכשיו, נסה לדמיין את מצב המדינה עם 200,000 עקורים), או לעובדה שהוא יגרום לקרע חברתי שלבדו יעמיד את כל הקיום פה בסכנה, אלא סתם אציין שאפילו זה לא אמור לתקן את עניין ה"היפרדות" שכ"כ יקר ללבך, כיוון שאחרי שהחרבת את אלפי מנשה ("פרןזדור" מאחורי קלקיליה), השארת בתוך ישראל את כ]ר קאסם, טירה טייבה, שסמוכות אליה...

אתה לא רדיקל, רק במובן שאתה טוען שלא תצהל על הגירוש. זו נקודה חשובה לזכותך, אבל במהות, אין שום הבדל לבין כל מי שחושב שהבעייה היא אנחנו. אם רק ניסוג מספיק, זה יפתור את הבעייה, לפחות חלקית...
ישן 12-12-2012, 19:23
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]לא, זו לא הפרדה מספקת..."

יפה, עכשיו הבנו שההיפרדות שלך כוללת רבע ערבים (עם ריבוי גבוה יותר). מה לגבי 600 אלף המתנחלים הפאשיסטים שגרים בלב לבה של הגדה המערבית, בגבעה הצרפתית, בהר חומה ובגילה? וגרוע מהם, אלה שבעומק העומקים, כמו מעלה אדומים (בלב המאפליה, מאחורי E-1), אריאל, אפרתה, קרני שומרון, בית אריה וכד'? האם תסכים שיישארו שם ויקלקלו את ההיפרדות? או שפשוט תלך על פתרון דנרוזי ותפקיר אותם לחסדי הפלסטינים, אחרי שתפרוק אותם מנשקם?

לדבר על היפרדות ואז לספר לנו שהמדינה תישאר דו-לאומית באופייה (כל הפלסטינים שאתה מדבר על היפרדות מהם, לא מהווים חלק מגוש פוליטי בכנסת, להבדיל מאלה שבלית ברירה אתה בעד להישאר עימם...), זה בערך כמו לתמוך בנסיגה, אבל להגיד שלמרבה הצער, חובתנו היא לכבוש את הקסבה של שכם, ולהשאר בה לעדי-עד.

הפתרון שלך הוא לא היפרדות, אלא סתם נסיגה ועקירה (או הפקרה) של יהודים, שפשעם הגדול הוא שהם גרים מעבר לקו מקרי, שאינו מהווה גבול טבעי, ובטח לא גבול אתני.
ישן 12-12-2012, 23:17
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "חזק! ומה שיותר חשוב - יש רק..."

מה שאתה לא מבין זה שהייתי הרבה פחות ציני ממה שאתה חושב. האינטרס הישראלי לדעתי הוא בפנוי התנחלויות. זה לא אומר שאני חושב רע על האנשים שגרים בהתנחלויות או שפנוי כזה יעשה כעונש (למרות שמעשית הוא יכאב ככזה). זה שאתה שונא את מי שאתה לא מסכים איתו לא אומר שאני שונא את מי שאני לא מסכים איתם. יתרה מזו, זה שאני לא מסכים עם השורה האחרונה שלך לא אומר שאני פוסל כל טיעון שלך. אני חושב שיש לך קייס חזק, אני חושב שאתה צודק בהמון דברים ואני חושב שבעולם אידאלי העניינים אולי היו צריכים להסתדר באופן שהיה מוצא חן בעיניך ואתה יודע מה? גם בעיני.

אבל אנחנו לא בעולם אידאלי ובעולמנו הלא אידאלי לפעמים צריך להתפשר על מה שאתה (ואני) רואים כזכותנו הצודקת והבלתי מעורערת. אני שונא את הרעיון של פנוי אנשים מביתם (אגב, גם ערבים) ואני שונא את הרעיון של מדינה מחולקת ואני שונא את הקו הירוק בתור גבול (ובסתר ליבי אני מתבאס שויתרנו על סיני שגאוגרפית היה צריך להיות חלק מישראל, מקווה מאוד מאוד שלעולם לא נוותר על רמה״ג, אחרי הכל, הסיבה היחידה לויתור על יו״ש היא אוכלוסיה ערבית שלא הם ולא אנחנו רוצים אותם כחלק מישראל ובעיה כזו ברמ״ג אין, ומצטער מאוד שהג׳לטלמנים במשרדי החוץ בלונדון ובפריס באביב 1916 לא שרטטו את הגבול בין אזור השליטה הצרפתי לזה הבריטי על הליטני).

אבל, למרות כל זאת, דעתי היא שאם לא נוותר על חלק נאבד בסוף את הכל.

ישן 12-12-2012, 23:32
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]מה שאתה לא מבין זה..."

אם אתה חושב שאני מתעסק עם עוןלם אידיאלי, ולא עם עולם שהוא הדיסטופיה המוחלטת, כנראה שאתה קורא את מה שאני כותב, אבל מייצר לזה תוכן עצמאי...
בעולם אידיאלי ספרי טיולים לא צריכים לכלול המלצה "לשאת נשק" בטיול לגן לאומי סבסטיה.
בעולם אידיאלי, ערבי עם תיק שעולה על אוטובוס לא אמור לגרום לחרדה לכולם.
בעולם אידיאלי לא צריך להיות ברור לגמרי שאם הפלסטינים יכבשו אותו, כולנו נישחט.

למרבה הצער, העולם שלך הוא האידיליה, בעוד שלי זו המציאות המחורבנת שנקראת המזה"ת המסלמי-ערבי.

לתמוך ב"פינוי התנחלויות" (אתה חייב להבין ששמות מכובסים זה אולי טוב ליחצ"נים, מי שלא תומך בזה, ובוודאי מי שחווה את זה, רואה את זה כפי שזה - עקירה מרושעת) בשם "היפרדות" - ובה בעת להתנגד להוצאת המשולש וואדי ערה משטח המדינה, זו צביעות וגלגול עיניים. אין לנו שום בעייה דמוגרפית במקומות שלערבים אין זכות בחירה. יש ויש בעייה דמוגרפית במקומות שבהם קיימת הזכות הזו (בין השאר כיוון שהם אבן שואבת לערבים ללא הזכות הזו. בכל כפר ממוצע יש כמה אלפים שהתאזרחו בעבר, ומאות שב"חים שאם בטעות בג"ץ מתישהו יקבל את עתךירות שונאי ישראל, יתאזרחו בן לילה).

אין לי מושג אם לא נאבד הכל בכל מקרה (אני מעריך שסביר שלא - מה לעשות, היכולת שלהם לפגוע בנו כשאנחנו נמצאים בשטחים, היא פחותה משום-מה...) - אבל ברור לגמרי שכל ויתור שלנו, רק מגדיל את היכולת לפגוע בנו. זה לא ניחוש מולא הבשערה - זו ההיסטוריה. כל נסיגה עלתה לנו בהרבה דם. להציג את הנסיגות כהצלה לעם ישראל זה אבסורד. זה פחות נורא כשמתכוונים לכך בכנות (אמונה דתית זו אמונה דתית), אבל בקרב ההנהגה של תומכי הנסיגות, יש ציניקנים רבים שיודעים שזה בולשיט, אלא שהם מחוייבים ל"תהליך" שהפך להיות ספקולציה עסקית בעלת מימדי ענק. מי שרוצה להבין מה הבסיס להמשך האיוולת של אוסלו, פשוט צריך לבדוק מי הרוויח, איך ומתי...

הויכוח באשכול הזה הוא על שאלה שאין פשוטה ממנה, ואם עליה לא הצלחת לענות נכון (למרות שאתה זה ששאל אותה), אזי עליך ללכת אחורה ולבדוק היכן השגיאה היסודית שלך בהבנת הסכסוך פה. הסכסוך פה נורא פשוט: הם רוצים להרוג אותנו כי לדעתם זה שלהם. אנחנו סבורים שזה שלנו, ומעבר לכך לא רוצים למות, ויודעים שכל נסיגה מקלה עליהם להרוג אותנו. לחשוב שאם תהיה להם האפשרות לנקות את הארץ מהיהודים אחרי שיכבשו, הם לא יעשו כן - זו נאיביות מופלאה, שמלמדת על חוסר הבנת התפישה הערבית-מסלמית בצורה מזעזעת.
ישן 13-12-2012, 23:11
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]לא הצלחתי לענות נכון?..."

בוא לא נגיד "עשו בנו". אם חו"ח מחר יהיה כאן ג'נוסייד, נדמה לי שאתה תצליח לצלוח אותו בשלום...

זה לא ויכוח ספקולטיבי ולא בטיח - זה ויכוח שהוא הבסיס להבנה לגבי היכולת שלנו לוותר: אתה טוען שגם אם כל השערות השמאל שגויות, במקרה הכי גרוע, חמא"ס ינצח ויהיה פה חרא, כי הם לא יידעו מה לעשות עם כולנו. אני טוען (ונדמה לי שכל אחד אחר שהגיב לך פה), שאם הם ינצחו, מי שלא יצליח לברוח, יישחט (כמו שהם הקפידו לכתוב במסמך היסוד שלהם, וכפי שהם מחנכים ילדיהם).

הצמיכה שלך בנסיגות מסוכנות נובעת מכך שלדעתך אין סיכון טוטאלי בשום מצב - "עברנו את נקודת האל-חזור". אתה כ"כ משוכנע בתזה המוזרה שלך, שגם אחרי שהסתבר לך ששכחת שלא צריך תאי גזים כדי לשחוט מליונים, אתה עדיין נאחז בדעה שהערבים פחות גרועים מעמים רצחניים אחרים...
ישן 14-12-2012, 00:55
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]הכי מצחיק שאתה בוחר..."

נו באמת...
אתה כתבת שאם הם ינצחו יהיה פה חרא כמו בלבנון. בלבנון אכן חרא - אבל אני מבטיח לך שבקיגאלי ב1994 היה הרבה יותר גרוע לטוטסי, ובבירקנאו ב1944 היה הרבה יותר גרוע ליהודים. "נסבל" זה מושג יחסי - החזון שלך הוא הרבה-הרבה-הרבה יותר נסבל, מהחזון שחמא"ס עצמו מציע לנו. כל טענה שלך שסותרת את זה, היא שקר נלעג.

בסופו של דבר, כל האשכול הוא הפיסקה הבלתי נתפשת הזאת:

ציטוט:
נגיד שמחר, איכשהו, החמאס מנצח וכובש את כל הארץ. מה הם יעשו עם מיעוט של שישה מליון יהודים? הרי תהיה להם בדיוק אותה הבעיה כמונו. היהודים, בדיוק כמו הערבים, לא הולכים לשום מקום. בסדר, אז יהיה איזה גל הגירה, נגיד, בנדיבות, מליון, עדיין אתה תקוע עם חמישה מליון יהודים כועסים. זו המדינה שהם רוצים? גירסה דרומית של לבנון?
ישן 09-12-2012, 10:59

אתה רואה עם תרבותי, נוקדן ומסודר
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]אתה רואה את הערבים..."

משמיד מליוני בני אדם ללא שום הליך משפטי, או אפילו פקודה מנוסחת בצורה ברורה ואחידה? ועוד עם שמלחמה עולמית אחת קודם לכן הקפיד שלא לבצע פשעי מלחמה יותר מאשר אוייביו, שנחשבו למנצחים בסוף? עם שצבאו הוציא להורג מחייליו שלו פחות מעשירית המספר שהוצאו להורג בידי הצבא של היותר נאורה מבין אוייבותיו באותה המלחמה?

כפי שאני רואה את זה... חציית הקווים המוסרית היא הרבה יותר מסובכת מאשר חציית קווים טכנולוגית. ואם הגרמנים חצו את הקווים מוסרית (די בקלות) - הערבים יחצו הרבה יותר בקלות את הקווים הטכנולוגיים. לכל היותר ההבדל ביניהם יהיה כזה שאצל הערבים בתום השתוללות הרצח הראשונית, הם יעניקו סיכוי סביר ל"חנינה" למי שיסכים לעבור לצד שלהם. בניגוד לגרמנים שאצלם כל קסטנר בא יומו.

ישן 09-12-2012, 11:50

האמת? לקח את הנאצים בקלי קלות...
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "רק השמדת עם תעשייתית זה מבצע מורכב. ברואנדה הספיקו לזה כמה רבבות עם מאצ'טות.."

הנאצים רצחו בצפון מערב ברה"מ בערך כחצי מליון איש (יהודים ושבוים סוביטיים) ביולי-ספטמבר 1941 ובסופו של תהליך צפו תגובות נזעמות מדרגי השטח בשל השחיקה המנטלית המואצת של הרוצחים בפועל, כמו גם הצופים מן הצד... והם עוד נעזרו באופן נרחב מאוד במקומיים (בליטא ולטביה, לדוגמא, הרוצחים בפועל היו כמעט תמיד מקומיים) + השמועות על הרצח זלגו למערב במהירות. ברואנדה הטבח היה מהיר ומוחלט יותר + במערב (שבכ"ז כבר היה בעידן טכנולוגי אחר) התעורר רק כשדגי נסיכת הנילוס באגם ויקטוריה השמינו יותר מדי...

ישן 07-12-2012, 23:09
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
דרכו של החמאס מנצחת - מדינה דו לאומית בחסותנו בינתיים הולכת וצומחת
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[QUOTE=Smilop]במסיבת..."

לאט לאט אולי לאט מדי הם ילמדו מאבו מאזן, שדרך הטרור אינה מנצחת.
אם לא נתעורר בזמן לא יהיה צורך להרגנו - את האסון נביא עלינו בעצמינו.
שתי מדינות לשני העמים הוא הפתרון הידוע לכל הצדדים.
שיחכו כל המתלהבים והמתלהמים עד לאחרי הבחירות. עד אז שילכו שבי אחרי ההכרזות הנבובות ויבנו בעיני רוחם בתים רבי קומות. כל העולם מבין זאת ולכן הוא מסתפק בעשיית רעש והרמת גלים, שישטפו אותנו כסונמי בעוד שנים שלושה ואולי ארבעה חודשים.
עם ישראל חי ישמור על מקומו עוצמתו וחזונו, רק בגבולות קבע של מדינת ישראל, כאשר לידו תקום בהסכמה מדינה פלסטינאית באותה הגדה. ישראל ופלסטין הם כמו תאומי סיאם המחוברים בקרביהם. רק חיים בסימביוזה תבטיח את קיומנו לדורי דורות.
ישן 08-12-2012, 10:27
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "דרכו של החמאס מנצחת - מדינה דו לאומית בחסותנו בינתיים הולכת וצומחת"

אין קשר בין מה שכתבת לבין המציאות. שתי מדינות (או יותר נכון שלוש מדינות) לשני עמים זו כבר עובדה שאפשר להגיד שקיימת בשטח ושמקובלת גם על הימין השפוי בתצורה זו או אחרת. הדבר היחידי שלא מסכימים עליו הוא איך ומתי הפלסטינאים יקבלו את המדינה שלהם. אתה והמחנה שאתה מייצג רוצים לחזור על טעויות העבר ולהפקיר את תושבי המדינה לחסדי אותם האנשים שלא מילאו את חלקם בהסכם הקודם ופתחו במלחמת אוסלו שעלתה בחיים של אלפים משני הצדדים, המחנה הלא קיצוני רוצה לוודא קודם כל שיש פרטנר בצד השני ושהפרטנר הזה לא ישתמש במדינה שהוא מקבל כדי להרוג באזרחים שלנו. העבר הלא רחוק לימד אותנו שהמחנה שלך לא יודע לפרש את המציאות ואת הדעות/רצונות של הפלסטינאים, אולי עדיף שבמקום לנסות להפחיד אותנו בכל מיני תרחישי אימה פשוט תפתח ספר היסטוריה.

ישן 08-12-2012, 19:45
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
לצערי הרב, אתה רק ממחיש איך השמאל הישראלי הלא קיצוני מפספס את הנקודה

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
נגיד שמחר, איכשהו, החמאס מנצח וכובש את כל הארץ. מה הם יעשו עם מיעוט של שישה מליון יהודים? הרי תהיה להם בדיוק אותה הבעיה כמונו. היהודים, בדיוק כמו הערבים, לא הולכים לשום מקום. בסדר, אז יהיה איזה גל הגירה, נגיד, בנדיבות, מליון, עדיין אתה תקוע עם חמישה מליון יהודים כועסים. זו המדינה שהם רוצים? גירסה דרומית של לבנון?

פשוטו כמשמעו.

הרי ברור שהם לא יכולים לזרוק אותנו לים. אבל לזה הם שואפים. לצערי, אתה כמו רבים - לא מבינים שהחמאס מבטא בגלוי - את מה ששואף לו גם הפת"ח בראשות אבו מאזן וימ"ש ערפאת בזמנו. קיימת מחשבה שאם רק נוותר על שטחים, השלום המיוחל יפרוץ - אז לא. זה לא יקרה והטרור לא יפסק אם נחזור לגבולות 67'. הטרור היה קיים עוד קודם.

אז נכון שאולי אינני מציע פיתרון אחר - אבל אני בודאי לא אתן להם מתנה בעבור שאיפותיהם אלה...

ישן 09-12-2012, 01:02
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מה שמדהים, זה שכתבת את הטקסט הזה ברצינות...

חמא"ס מביע את עמדתו לגבי הטיפול ביהודים כבר באמנה שלו. מותר להאמין שאם יקרה הנס ויגיעו למצב שבו הכוח יהיה בידם, הם אכן יעשו מה שיבקשו מהם ע"י העצים והאבנים...

חמא"ס אינם ערסים חמומי מוח, אלא אידיאולוגים מנומקים ורציניים שרוצים להשמיד אותנו. עד כדי כך הם רוצים להנשמיד אותנו, שהיום, לראשונה בתולדות הארגון, דאג ח'אלד משעל לעשות הפרדה בין היהודים פה לבין היהודים שבחו"ל, עימם כביכול אין לחמא"ס כל בעייה.

אם חמא"ס ישתלט על כל הארץ הזו, לא יהיו כאן ששה מליון, ולא חמישה מליון, ולא 60,000 יירצחו, ולא 100,000 יירצחו. יירצחו כאן מספיק אנשים עד לרגע שמישהו יהיו מוכן לקלוט בחו"ל את שארית הפליטה, או שמנהיג אמריקני יחליט לעשות את הבלתי צפוי (ובלתי סביר) ויתערב כדי לעצור את הג'נוסייד.במלים אחרות - כל מי שלא יצליח לברוח (ולמרבה הצער, סם וולר טועה בענק, הרוב המוחץ לא יצליח לברוח), כנראה שימות. ימותו מליונים, וזה אכן לא ייראה כמו אושוויץ, קר ותעשייתי. זה ייראה כמו רואנדה, חם, מהביל, ומה-זה אישי. אתה תתפלא לגלות כמה אנשים שלא היית מדמיין שמסוגלים לקחת סכין ליד, יקחו סכינים וישחטו ויאנסו (עוד יתרון של הפלורליזם הערבי על פני הגזענות הנאצית...).

מי שלא קולט שליהודים צפוי גורל הטוטסי במידה והערבים ינצחו - לא פלא שמוכן לקחת סיכונים עם פיסות נייר קדושות. מי שאשכרה טורח להסתכל על הצד השני ולהקשיב לו, מטבע הדברים יהיה פחות מוכן לקחת סיכון שתקוות הצד השני יתגשמו.
ישן 12-12-2012, 18:08
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מה שמדהים, זה שכתבת את הטקסט הזה ברצינות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
חמא"ס מביע את עמדתו לגבי הטיפול ביהודים כבר באמנה שלו. מותר להאמין שאם יקרה הנס ויגיעו למצב שבו הכוח יהיה בידם, הם אכן יעשו מה שיבקשו מהם ע"י העצים והאבנים...

חמא"ס אינם ערסים חמומי מוח, אלא אידיאולוגים מנומקים ורציניים שרוצים להשמיד אותנו. עד כדי כך הם רוצים להנשמיד אותנו, שהיום, לראשונה בתולדות הארגון, דאג ח'אלד משעל לעשות הפרדה בין היהודים פה לבין היהודים שבחו"ל, עימם כביכול אין לחמא"ס כל בעייה.

אם חמא"ס ישתלט על כל הארץ הזו, לא יהיו כאן ששה מליון, ולא חמישה מליון, ולא 60,000 יירצחו, ולא 100,000 יירצחו. יירצחו כאן מספיק אנשים עד לרגע שמישהו יהיו מוכן לקלוט בחו"ל את שארית הפליטה, או שמנהיג אמריקני יחליט לעשות את הבלתי צפוי (ובלתי סביר) ויתערב כדי לעצור את הג'נוסייד.במלים אחרות - כל מי שלא יצליח לברוח (ולמרבה הצער, סם וולר טועה בענק, הרוב המוחץ לא יצליח לברוח), כנראה שימות. ימותו מליונים, וזה אכן לא ייראה כמו אושוויץ, קר ותעשייתי. זה ייראה כמו רואנדה, חם, מהביל, ומה-זה אישי. אתה תתפלא לגלות כמה אנשים שלא היית מדמיין שמסוגלים לקחת סכין ליד, יקחו סכינים וישחטו ויאנסו (עוד יתרון של הפלורליזם הערבי על פני הגזענות הנאצית...).

מי שלא קולט שליהודים צפוי גורל הטוטסי במידה והערבים ינצחו - לא פלא שמוכן לקחת סיכונים עם פיסות נייר קדושות. מי שאשכרה טורח להסתכל על הצד השני ולהקשיב לו, מטבע הדברים יהיה פחות מוכן לקחת סיכון שתקוות הצד השני יתגשמו.

שוב אתה נכשל בלהבין את הטיעון שלי ושוב אתה (ואחרים) מגלה שתסמונת ילד הכפות (או, יותר מדוייק, הילד המוכה) היא דווקא ימנית.

ראשית, אני לא טענתי שנצחון ערבי לא יהיה אסון ליהודים כי ״רק״ 100,000 יהודים ירצחו. אני טענתי שנצחון כזה יהיה אסון שמפחיד לחשוב עליו אבל הניצחון הזה לא יפטור לערבים שום בעיה.

רואנדה מוכיחה בדיוק את הטיעון שלי כי לא זו בלבד שהטוטסי לא חוסלו בעקבות רצח העם שנעשה בהם, אחוזם באוכלוסיית רואנדה לא ירד אפילו בצורה משמעותית! (זה נורא יפה לספר לנו שהמצ׳טות של קצבי ההוטו עבדו מהר יותר מתאי הגזים של הפסיכופטים הגרמנים, זה אפילו היה נכון לרגע, אבל בשורה האחרונה הנאצים, כיאה לגרמנים, עשו עבודה ״טובה״ הרבה יותר, יהדות אירופה, יבשת שלמה, חוסלה למעשה ושישים וחמש שנה אח״כ לא הצליחה להתאושש!!!!!!!!! אתה לא יכול להתקרב אפילו לנתונים הללו עם הטוטסי)

הימין חושב כמו ילד מוכה. כל עוד אתה יותר חזק מהערבים אתה תביא להם מכות רצח וימות העולם. אם הם ינצחו לעומת זאת אתה לוקח כמובן מאליו שהם יוכלו לעשות מה שהם רוצים. ברור לך ששישה מליון יהודים ישבו על הידיים ויראו איך טובחים בהם.

אחרי שתגמר ההשתוללות הערבית הצפויה יהיו פה עוד המון יהודים (כמה מליונים) והם יהיו כועסים מאוד. מהר מאוד הם גם ינקמו. כל הארץ תהפך לגהנום לשני הצדדים וזה בדיוק הטיעון שלי.

ושתי נקודות שרואנדה מעלה ושסותרות קלישאות ימניות שרואים המון בקהילה;

1. למרות שלפי חברי הקהילה 99.999999999% ממעשי הנבלה בעולם נעשים ע״י מוסלמים ברואנדה היו אלו דווקא נוצרים שטבחו בנוצרים.

2. העולם אכן לא עשה מספיק ע״מ לעצור את רצח העם ברואנדה וזו חרפה שאין לה תירוץ אבל זה לא אומר שלא הופקו כמה לקחים ומה שמעניין יותר זה שחלק מהלקחים הללו היו לצנינים בעיני חברי הקהילה.

שמה של סוזן רייס (שהייתה בזמן רצח העם ברואנדה חברה במועצה לבטחון לאומי (תחת ריצ׳רד קלארק ד״א)) הוכתם כשהיא התנגדה לשימוש במונח ׳ג׳נוסייד׳ כי זה היה מכריח את ארה״ב להתערב. היא, כמובן, הכתה על חטא בעניין הזה ועד כאן הכל עובד לפי הקלישאות המקובלות. אבל רייס (שמעמדה בממשל אובמה חזק מהתפקיד הרישמי של שגרירה באו״מ) היתה מהארכיטקטים של המעורבות המערבית בלוב וזאת כלקח ישיר (ואישי) של הכשלון שלה ברואנדה.

אפשר להיות בעד או נגד המעורבות המערבית בלוב, לדעתי עוד מוקדם מכדי להגיע למסקנות מוצקות, אבל מה שהיה הוא לא בהכרח מה שיהיה.

(הודעה אישית לקורא מארק322: ההודעה הארכנית הבאה לא מיועדת לך ואתה לא מחוייב להוגיע את עצמך בקריאתך. המלצה אישית; דבוק בטוקבקים בווינט, הם בד״כ באורך שמתאים יותר לטעמך.)

ישן 12-12-2012, 18:23
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אין ספק שאתה גיבור גדול ממני. אתה מוכן לקחת סיכונים בחיי אחרים, שאני לא מוכן לדמיין..
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[QUOTE=ori]חמא"ס מביע את..."

מה שכתבת כאן הוא שגוי כמעט מההתחלה ועד הסוף:
1. מספר הנרצחים ברואנדה במהלך הג'נוסייד היה גבוה משמעותית מכל תקופה באורך דומה בימי השואה
2. הסיבה היחידה להפסקת הג'נוסייד ברואנדה הייתה שכוחות טוטסי שחדרו מכיוון אוגנדה, ניצחו במלחמה והטבח נעצר - בדוגמא ההזוייה שלך, חמא"ס סתם מעדיף לא לטבוח בנו, ככה מטוב לבו, ולא בגלל שאנחנו נכנסים באמ-אמא שלהם ומגרשים אותם במליונים לזאיר (כמו שקרה עם ההוטו (אגב, את הרוצחים הנמלטים לקונגו-זאיר, ביקר השר דאז, הגאון יוסי שריד, והוביל משלחת סיוע מכיוון שבעיניו כל הכושים זה אותו דבר, ולטמבל לא היה מושג שהוא עוזר לרוצחים ולא לנרצחים...).
אם אתה רוצה מקבילה שואתית למה שקרה ברואנדה, זה מאדרכי אנילביץ' ופאבל פרנקל, מנצחים בגטו ורשה, מסתערים מערבה וכובשים את ברלין...
3. אה, כן, האחוז שלהם באוכלוסייה לא ירד משמעותית כי עשו טרסנפר ענקי לרוצחיהם, אחרי שניצחו אותם...
4. שמה של סוזן רייס הוכתם בגלל זה ובגלל אלף ואחד מקרים שבהם הוכיחה שנכונות לשקר למען קידום אג'נדה לא-מוסרית כזו או אחרת, לא מטריד אותה בכלל (הפעם האחרונה היה מסע ההופעות שלה שבו הסבירה ששגריר אמריקני בלוב שופד בעקבות סרט על אסלאם, ולא במסגרת פיגוע טרור מתוכנן).
5. אם הערבים יכבשו את הארץ אחרי שניצחו אותנו, כנראה שמי שיכול היה להלחם בהם פה, כבר נהרג עוד קודם. אני משוכנע שתהיה פה מחתרת שתלחם בהם, כמיטב יכולתה. אבל לערבים יותר קל להלחם נגד גרילה מאשר לנו. אצלנו יושבים נאורים נורא שחושבים שלהגיב לטרור זה "לתת מכות רצח וימות העולם", בעוד שאצלם פשוט יתקעו כדור בראש של קרוב משפחה של מי שייחשד כלוחם מחתרת (לפני או אחרי שיאנסו את כל הנשים במשפחתו - כאמור, הם לא גזענים כמו הימנים הילדי כאפות). כך או כך, אם הם ינצחו - הם יהרגו את כולם.

העובדה שבן אדם מספר לנו ש"יהיה חרא" אם חמא"ס ישלוט בנו, אבל עיקר הבעייה תהיה של החמא"ס, כי "מה יעשו עם כל היהודים", היא בעייתית נורא בהקשר הלוגי הבסיסי (בלתי נתפש כמעט שאדם שמגדיר עצמו כנורמטיבי, לא מבין שיש להם אחלה תשובה לשאלה מה יעשו עם כל היהודים אם ינצחו...).

זכותך המלאה להתעלם מכל ערמות המידע שסותרות כל פסיק שכתבת פה. זכותך גם לספר לנו שאנחנו ילדי כאפות כי אנחנו חוששים לקחת את הסיכונים הפסיכיים שלדעתך אפשר לקחת (שהרי אין סיכון טוטאלי בשום מצב...). מה שכן, אל תבוא בטענות כשאתה לא נהנה מהמראה שמציבים לך אלה שעלולים לשלם את המחיר, במידה ואחד הרעיונות המופקרים שלך אשכרה ייושם. אתה מבין, אנחנו אולי פחדנים וילדי כאפות - אבל הקידומת הבינ"ל של הטלפונים שלנו היא 972...
ישן 12-12-2012, 18:47
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אין ספק שאתה גיבור גדול ממני. אתה מוכן לקחת סיכונים בחיי אחרים, שאני לא מוכן לדמיין.."

איפה אני כתבתי שהחמאס מעדיף לא לטבוח בנו מטוב ליבו?

1. לא סותר את מה שכתבתי.
2. הטוטסי היו 15% מהאוכלוסיה, היהודים הם כ50% מהאוכלוסיה בין הירדן והים. זה בדיוק הטיעון שלי, גם אם החמאס יוכל יום אחד להביס את צה״ל ה״מיעוט״ היהודי בא״י יהיה גדול מדי מכדי דכוי מוחלט מהסוג עליו אתה מדבר (משטרי מיעוט ערבים כמו משטרי הבעת׳ בסוריה ובעירק ניהלו את השלטון שלהם דרך תערובת של טרור ושיתוף חלקי של הרוב ולא דרך השמדה המונית).
3. כפי שכתבתי, היהודים יגיבו לטבח בטבח.
4. תנסה להשאיר פרופוגנדה רפובליקנית מחוץ לדיון. מה שכתבת פה על רייס לא סותר מאומה ממה שאני כתבתי.

אני גם לא קראתי לך או לאף אחד לקחת סיכונים, אני הרי מעולם לא הטפתי לנסיגה צבאית מיו״ש אז על מה בדיוק אתה מקשקש?

בקיצור, לא טעיתי ולו בנקודה אחת ואתה לא הצלחת לסתור אותי באף מקום וכדרכך כשהטיעונים הענייניים אוזלים אתה נתלה בהטחת עלבונות ריקים מתוכן (עכשיו אני לא ״נורמטיבי״ והרעיונות שלי ״מופקרים״) ורמיזות נבזיות (כאילו יהיה הרבה טעם לחיים שלי לאחר אובדנה של כל מישפחתי שגרה בישראל).

בקיצור, תגובה די היסטרית שלך.

ההתדרדרות שלך לסופרלטיבים (והערות ניבזיות בדבר מקומות מגורים (כאילו שיהיה בכלל טעם לחיים שלי אם אדע שכל מישפחתי נרצחה בשואה חדשה בישראל).

כפי שכתבתי למעלה, תגובה היסטרית.

ישן 12-12-2012, 19:09
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]איפה אני כתבתי שהחמאס..."

1. סותר לגמרי את מה שאמרת. אתה קשקשת כאילו אי אפשר פיזית להרוג את כל היהודים פה (אפילו ציינת שאין להם תאי גזים...). קיבלת הדגמה לכמה הרבה אפשר להרוג בנורא מעט זמן...
2. אני שמח שאתה ממשיך עם הניסיון הנלעג של שימוש באחוזים כדי לא לעסוק במספרים מוחלטים. צר לי לבשר לך, אבל ההוטו הרגו מליון איש ב6 שבועות. מבחינה מספרית ובקצב דומה, הם היו הורגים ששה מליון (אין ששה מליון, אתה יכול להירגע...) בפחות משנה. העובדה שמליוני פליטי טוטסי שחיו בגולה שבו למדינה, אחרי הנצחון - לא משנה עובדה זו. לנו את עתודות של מליוני יהודים שחיים בירדן וסוריה, אתה יכול לבדוק... את הטבח במליון טוטסי ביצעו כמה מאות אלפי הוטו. בארץ יש ערבים מכפי שהיו אנשי הוטו, ואני סומך עליהם שהם יודעים לשסף לפחות באותה רמה (זה בלי לספור את רבבות כלי הנשק האוטומטיים שמן הסתם יעמדו לרשותם של אלה שזה עתה כבשו את הארץ כולה...).
להרוג מליונים כאן זה סיפור של שבועות.
3. אני מודה לך שאתה סומך על היהודים, אבל אתה זה שיצר את השאלה לדיון שמתחילה בכך שחמא"ס כבר ניצח, ושאלת היהודים תלוייה לחלוטין בו. העובדה שכעת אתה מבשר לנו שהיהודים בעצם יחזירו לחמא"ס, מלמדת שאתה נסוג בך מנקודת המוצא שלך (שחמא"ס כ-ב-ר ניצח...), ומעוררת את הרצון לשאול אותך שוב: אם החמא"ס כבר ניצח וליהודים אין שום נשק, מה יקרה ליהודים?
4. תנסה לעצור כל פרופוגנדה דמו', אתה זה שבכלל הזכיר את השם שלה. לי אין בה, וציינתי בסה"כ שהיא שקרנית מועדת, בדיוק כמו ברואנדה.

אתה כל הזמן קורא לנסיגות (סליחה, "היפרדות"), ואנחנו למדנו שנסיגות טומנות בחובן סיכונים. נכון, חמא"ס עדיין לא מגיע עד ניו יורק, אבל לת"א הם בהחלט מגיעים...

בקיצור, טעית בהכל, וניסיונות הנלעגים להמשיך באבחונים, אגב כתיבת סתירות (רבאק, אתה חייב להגמל מזה ולהתחיל לכתוב דיעה אחת בכל הודעה. לכתוב שתי דיעות בשתי הודעות זה גרוע מספיק, אתה לא חייב ללכת עד הסוף...), הן צעד בעייתי, כאמור...

ה"הערה הנבזית" בדבר מקום מגורים אשכרה נכפתה על ידך, כאשר בישרת לנו שלחשוב שחמא"ס ישחט את כל היהודים אם רק יוכל, זו חשיבה היסטרית של ילדי כאפות. עם כל הכבוד, כל זמן שאתה לא פה, אל תעלה על דעתך, שניתן לקבל בהבנה הטפות שלך בהקשר למשהו שקיומי עבורנו, ועבורך הוא בסה"כ בגדר של חדשות רעות...
ישן 12-12-2012, 21:52
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "1. סותר לגמרי את מה שאמרת...."

הטיעונים שלך הם תמיד ״הם יכלו...״ או ״הם היו עושים...״ כי, למרות כל האש והגופרית שאתה משליך עלי, הם היפוטטיים באופיים וככאלו חלשים וכידוע טיעונים חלשים צריך לצעוק.

1. כפי שכתבתי, לא סותר כי אני כתבתי במפורש שלרגע הרצח של הטוטסי התנהל מהר יותר מרצח היהודים בשואה אבל מה לעשות שרצח עם זה בכל זאת לא עניין כזה פשוט ודומה למרתון יותר מאשר לספרינט (שעל זה מבוסס חלק מהטיעון שלי) וכך, למרות פתיחה חזקה הצליח כח ההתמדה הגרמני, בסופו של דבר, לגרום לנזק גדול הרבה יותר.

2. נכון שאין ליהודים מקבילה לעתודות הטוטסי בבורונדי אבל, אם אתה מתעקש לא לדבר באחוזים אלא במיספרים מוחלטים, שמת לב במיקרה לכך שאנחנו, כקבוצה, גדולים כמעט פי שלוש מהם (ושוב, זה חלק נוסף מהטיעון שלי, ההתיישבות היהודית בא״י לדעתי נימצאת בנקודת אל-חזור).

3. שוב, טעות אופיינית שלך שמייחסת לי ראיית השחור/לבן פשטנית. אנחנו ניצחנו את הערבים, יותר מפעם אחת, ועדיין שקט ושלווה אין לנו. ניצחון חמאסי (למען האמת קשב לי לתאר לעצמי ניצחון כזה וטוב שכך אבל הדיון הוא תיאורטי) לא אומר שכל היהודים מתפוגגים למסה אורגנית נטולת כל כח ובפעם המי יודע כמה, זה היה הטיעון שלי מתחילתו ככה שאיפה אתה רואה פה נסיגה?

4. אני הזכרתי את רייס לא בעדה ולא כנגדה אלא כדמות מפתח בשני משברים באפריקה, אחד מהם המשבר ברואנדה שאתה, ולא אני, העלית פה (ואני חושב שטוב עשית שהעלת כי., מריבות בצד, זו דוגמה מאתגרת ורלונטית).

תפריד בין נסיגה (יציאת כוחות הצבא מהשטח והשארת השליטה בידי הערבים) לבין הפרדות במשמעות לה אני מתכוון (הפרדת אוכלוסיות אזרחיות אבל שמירת השליטה הצבאית, רבאק, אורי, כתבתי את זה כבר מליון פעמים).

ישן 12-12-2012, 22:05
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

טיעון מס' 3 שלך עושה את הבלתי ייאמן - הוא עוד יותר חסר שחר מהטיעון המקורי...
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]הטיעונים שלך הם תמיד..."

במשך כל שנות קיומה הנחת היסוד של ישראל הייתה שאין לנו אפשרות להיות מוכרעים במלחמה, מבלי שהמדינה תיחרב (בעוד שהערבים יכולים להיות מוכרעים צבאית פעם אחר פעם), והנה, בשליפה אחת, אתה מבטל את התפישה הזו. אתה כמובן לא מנמק את ההנפצה הזו - ששוב סותרת את נקודת המוצא הראשונה שלך, שעסקה במצב שבו:
ציטוט:
נגיד שמחר, איכשהו, החמאס מנצח וכובש את כל הארץ. מה הם יעשו עם מיעוט של שישה מליון יהודים?

אבל מה זה משנה. אתה בסה"כ מתחרה עם עצמך לכמה סתירות עצמיות תגיע...

1. ההשוואה המרתקת שלך בין ג'נוסייד לאתלטיקה קלה היא אמנם מעוררת השראה, אבל גם מסך העשן הקלוש הזה לא מסתיר את העובדה שאתה בכלל חשבת שהערבים לא יכולים לעשות כאן ג'נוסייד "כי אין להם תאי גזים", ואז אחרי שהסבירו לך שההוטו הצליחו יופי בלי, התחלת להסביר שזה לא היה כזה מרשים, כי זה נגמר מהר...
מה לעשות - אם כמה מאות אלפים הצליחו לשחוט מליון בששה שבועות (כאשר במקביל מתנהלת נגדם מלחמה בהיקף מלא, שבסופה הם מוןבסים), דמיין לחך מה יצליחו לחולל כמה מליונים שכבר ניצחו במלחמה...

2. שוב, אתה עדיין לא הבנת: ששה מליון זה מספר שאפשר לחסל מהר-מהר. הם לא צריכים לייצר סרט נע בשביל זה. פשוט צריך שהמוני ערבים משתוללים ושיכורי נצחון יגיעו לערים, אחרי שישראל תוכרע צבאית. הערבים, בניגוד לתפישתך המזלזלת, הם לא פחות כשירים לשחוט מאשר ההוטו...

3. כבר עניתי למעלה. פשוט אין מלים...

4. מעבר לכך שרייס היא אחד מהחארות שעל ידיהם דם של מאות אלפים, אין שום ערך לאזכור שמה (פה או בכל מקום אחר). מדובר בדמות עלובה שאין טעם לשחת מלים אודותיה.

אני מנסה להבין מה זה שמירת שליטה צבאית תוך הפרדת אוכלוסיות. אתה מציע לעקור את המתיישבים ולהשאיר את הצבא? אתה מציע להשאיר את המתיישבים בריבונות פלסטינית? הדבר היחיד שהבנתי מההפרדות שלך, זה שבתוך הקו הירוק יישאר יסוד ערבי גדל והולך, שימשיך לגדול ככל ששם יהיה יותר חרא, ופה פחות חרא...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:03

הדף נוצר ב 0.22 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר