לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-12-2012, 06:55
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
סקר משעל חם 7/12/12

עוצמה 1
הבית היהודי 12
הליכוד ביתנו 38

אמסלם 3
ש"ס 13
אגו"י 6

לפיד 5
העבודה 19
קדימה 2
לבני 10
מרצ 2

חד"ש 3
רע"ם-תע"ל 3
בל"ד 3

________

הסקר כנראה סוטה - בעיקר לגבי המפלגות הקטנות. לא סביר שמרצ תרד בעקבות הצעד של פרץ. יש הערכת חסר לגבי הערבים. אגו"י משום מה לא נפגעת מהמפלגה הירושלמית ואף גדלה וגם את עוצמה שלא עוברת את אחוז החסימה בעליל יש להוציא מהמנין.

אמש הבטיחו פרץ = 'השפם והאיש' כי יעבירו בכל שבוע שני מנדטים מהליכוד ללבני עד לבחירות. אם נשקלל גם את השבוע שעד לפרסום התוצאות הרשמיות זה שאומר שבתוצאות הסופיות יהיו ללבני 24 מנדטים ולליכוד 24 ו24 הרי זה יותר מ24. אבל מה?עד שהוא לא יחתום יחד עם מצנע על מסמך התחיבות לדבר - איני מאמין לו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-12-2012, 11:08

אני בהחלט מאמין לו שהוא רוצה לבנות בE1 וזה גם משהו
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "לביבי שיבנה ב - e1 , אתה כן מאמין?:)"

כי 'לרצות' לבנות שם ולחכות או ליצור הזדמנות לעשות זאת יש רק עוד שני ראשי מפלגות החושבים בכיוון זה. לאחד מהם אין סכוי להכנס לכנסת ולשני אין יכולת להרכיב ממשלה או להשיג רוב קואליציוני למהלכים ולהתמודדות עם ההשלכות של הדבר.

אני גם מאמין שאם יש מישהו שמסוגל לנסות לתמרן בין האינטרסים והאילוצים הבטחוניים והמדיניים ולעשות זאת - זה יהיה נתניהו.

גם אם לא יעשה זאת - הוא עדיין עדיף בעיני על האפשרויות האחרות. זו כמובן רק דעה אישית ותוצר ניתוח הנתונים ובחינת התנהלות האישים הפוליטים מנקודת ראותי.

אם אתה רואה ממשלה בראשות ביבי כטובה/רעה לדרכך 'בדיוק' באותה מידה של ממשלת לבני-מצנע-פרץ זה כבר ענין של ניתוח נתונים והתנהלות אישים שאתה מבצע. אני כאמור חושב שאתה טועה.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 08-12-2012 בשעה 11:31.
ישן 08-12-2012, 12:29
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
טענת יותר מדי משמעות לתוך השאלה שלי.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אני בהחלט מאמין לו שהוא רוצה לבנות בE1 וזה גם משהו"

אני סבור שביבי רוצה לבנות ב - e1, כשם שהוא רוצה לעשות את הטוב לישראל בכל הנסיבות. הבעייה היא היכולת שלו להביא את הרצון אל הפועל , הפחד של ביבי מכל גורם ישראלי או בינאלומי שחושב אחרת ממנו הוא מדהים. מאובמה ועד מאמר המערכת של הארץ הוא מושפע מכל מבקריו יותר ממה שהוא מושפע מאוהדיו .

אני מסכים איתך שממשלת ליכוד עדיפה על ממשלת לבני-לפיד-שלי בכל פרמטר ולכן אצביע לליכוד , בלית ברירה, אבל אעשה זאת למרות ביבי ולא בגלל ביבי. ברשימת הליכוד יש הרבה אנשים מוכשרים ויותר מכך - בעלי רצון ויכולת לשלוט. חבל שזה לא מגיע לראש הרשימה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 08-12-2012, 13:10

מבין האנשים שנמצאים בצמרת הליכוד ועושים קולות של מתעתדים ליטול מושכות יום אחד
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "טענת יותר מדי משמעות לתוך השאלה שלי."

ניתן למנות על אצבעות כף יד אחת את המחזור הקרוב של המעונינים בהובלה מתוך הליכוד: יעלון [12] , שלום [6] , סער [3] לבנת [27] ושטייניץ [24] .

ארדן [5] , דנון [9] שאמה [32], אלקין [14], לוין [17] וכן הלאה עוד רחוקים מהיכולת ליטול הובלה ועוד יותר מכך - רחוקים מלהיות מסוגלים להוביל.

בגין מרידור ואיתן מחוץ למשחק וטוב שכך.

כץ [8] - עסקן 'הסתדרותי'. גם הוא לא רואה עצמו כ'מיועד לתפקיד'

לבנת וסער אינם חלק מהתשיעיה. הם לא התנסו בקבלת החלטות קשות בתחום המדיני בטחוני או כלכלי.

סער מצוי שמאלה מנתניהו גם בכוונות לא רק במעשים. לא סתם הוא זוכה לתקשורת מלטפת.

שלום הוא כלי ריק. הזיק כשר אוצר, נימנם כשר חוץ ואינו יותר מאשר מריונטה של מוזס.

שטייניץ די ברור אידאולוגית. היה חלק מהתשיעיה אם כי לזמן קצר מאוד וללא רקע בטחוני-מדיני מקדים. כן התנסה בתחום הכלכלי.

יעלון הוא הראוי יותר בעיני להיות מחליף בראשות התנועה בבוא היום. איני יודע היכן מצויות עמדותיו המדיניות שהרי שורשיו האידאולוגים שונים משורשי נתניהו ונעוצים [במובן הטוב אומנם] בתנועת העבודה.

נכון לכרגע - הדמות הנכונה ביותר להובלת הליכוד מבחינת שילוב של אידאולוגית בסיס, נסיון מדיני וכלכלי, נסיון בקבלת החלטות בטחוניות, יכולת ניהול פוליטי של קואליציה ויצירת הינה עדיין נתניהו.

גם נתניהו צריך להכשיר מחליף. אסור שהימין יגיע למצב המצער של השמאל בימינו. מנוי יעלון לשר בטחון ושטייניץ לשר חוץ כדי שיצברו נסיון הינו מהלך חשוב וגם קרובו של בנט [אשר נראה כדמות בעלת פוטנציאל לעתיד רחוק יותר] גם אם כראש מפלגה אחרת. מתוך הרשימה המשותפת ראוי לחזק לעתיד גם דמויות כיאיר שמיר [4] ואהרונוביץ [13]

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 08-12-2012 בשעה 13:22.
ישן 08-12-2012, 13:54
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הייתי מצמצם את הרשימה שלך לבוגי וסער - אבל מוסיף אליה את ליברמן ובנט
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "מבין האנשים שנמצאים בצמרת הליכוד ועושים קולות של מתעתדים ליטול מושכות יום אחד"

ליברמן, לטוב ולרע, הוא בשר מבשרו של הליכוד. המפלגה שלו היא יותר ליכוד מליכוד, ובכיריה (לנדאו ויאיר שמיר) הם דור שני לבכירי חירות-ליכוד. ליברמן לא איחד את מפלגתו עם הליכוד רק כדי להגדיל את הבלוק, אלא גם מתוקף היותו איש חריף-שכל ורואה למרחקים: כדי להיות ראש ממשלה בישראל מטעם הימין, כדאי שתופיע כמייצג של מחל. ליברמן מבין זאת, ועשה צעד ראשון בכיוון. כרגע עוד אין איחוד מלא של התנועות (דבר טוב לליברמן, שמותיר בידיו בלוק מצביעים חזק בתוך הסיעה המשותפת), אבל אין ספק שהוא נערך לזה ביסודיות המאפיינת אותו בכל 13 שנות קיומה של תנועתו.
בנט גם הוא לא הגיע לפוליטיקה כדי לקבל את תיק החינוך המפד"לניקי המסורתי. האיש בונה מפלגה חזקה ביותר בתוך הגוש, ואני מעריך שיפעל לשלבה בתוך הליכוד שיהפוך להיות המפלגה הרפו' של ישראל (במובן שיהיה מפלגת סופרמרקט שבתוכה כל הזרמים השונים בימין הציוני). בתוך הליכוד יפעל גם הוא להתבסס ככוח עתידי וכמועמד רציני להנהגת הגוש.

באשר לביבי והכשרת יורש: ביבי מתעב את הרעיון (אפילו ממלא מקום רשמי הוא לא מינה, למרות שבוגי פעל ככזה) וחושד שבכל מי שנראה כמתחזק בתוך הסיעה. הוא חושד ביעלון, חושד בליברמן, חושד בבנט - ואני חושב שאינו רואה את סער כיורש ראוי (ובצדק, לטעמי).
אני מעריך שהמחליף של ביבי יצמח באופן טבעי, ללא סיוע של ביבי, ותוך מאבקים קשים בסיעה ובמפלגה.
ישן 08-12-2012, 14:34
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
אפשרויות להנהגת המדינה ממחנה הימין
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "מבין האנשים שנמצאים בצמרת הליכוד ועושים קולות של מתעתדים ליטול מושכות יום אחד"

ראיתי את כל השמות שציינת , הרשה לי להציג 2 שמות נוספים שנראים כרגע לא פחות
טובים מאשר נתניהו . אחד יבחר כנראה ברשימת הליכוד ביתנו ושמו הוא יאיר שמיר.
בעיני הוא עדיף על יעלון מסיבות שונות. (להערכתי בלבד הוא המתאים ביותר לשמש כרגע
שר הבטחון) בעתיד , ודאי שהוא עדיף על יעלון להנהגת המדינה.

השני אינו מועמד כלל אבל ראוי היה עוד לפני יאיר שמיר וחבל שנתניהו לא רואה
צורך להביאו .מדובר באלוף מיל. דוד עברי. האמת שהוא היה הכי מתאים עכשיו
להיות שר הבטחון אפילו טוב יותר מאשר יאיר שמיר והוא גם ראוי בהחלט להיות
בראש המדינה. אחד האנשים הראויים ביותר , חכם מאד , בעל נסיון עצום גם
בעניני בטחון ולא פחות מזה בענינים מדיניים , היה בקשר מעולה עם הצמרת
האמריקאית והוא מוערך גם שם ביחס הפוך לגבהו הפיזי.

אמנם רק פנטזיה אישית שלי , אבל אי אפשר להכחיש שזאת פנטזיה ראויה.

ישן 08-12-2012, 14:52
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

צר לי, אבל הגיל חשוב מאוד. פרס לא מתמודד בעיקר כי ידע שגילו יהפוך ת'התמודדות לבדיחה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "נכון וגם איכותיים ממנו. לא הגיל חשוב אלא התרגיל."

כל הספינים לגבי הפניות שקיבל היו ניסיון של אנשיו לבדוק את המים. ברגע שהיה ברור שהתמודדות של בן 88+ תגירמ בטרגדיה, הוא העדיף להמשיך כנשיא, שם לפחות הוא יכול לטייל בעולם...

עברי בן 78, ויהיה בן 82 בסוף הקדנציה הבאה, דבר שפוסל אותו אתית ובריאותית (בגופים ממשלתיים מכריחים אנשים לפרוש לפנסיה בגיל 62/67, נראה לך סביר שלמי שממונה על אותם עובדים, יהיה ראוי למנות מישהו בן 78?). עברו המפואר כבודו במקומו עומד, ולו התמודד על התפקיד לפני 20 שנה, הכל היה יכול להיות אחרת.

יאיר שמיר אמנם צעיר משמעותית מעברי (ולטעמי ראוי לאין שיעור ממנו - ללא סימני שאלה של נציגות של חברה זרה עם מכירות-ענק בישראל, כמו בואינג), אבל ביבי עצמו כבר בן 63, ולהחליף מישהו בן 67 (גילו של ביבי בעוד 4 שנים) במישהו בן 71, נראה תמוה בעליל.

יורש בדר"כ צריך להיות צעיר מהאיש אותו הוא מחליף, אלא אם כן מדובר בשני צעירים...
ישן 08-12-2012, 18:00
צלמית המשתמש של looklook

אני הייתי הרבה יותר מבסוט מבוגי בראשות הליכוד.

אני מזכיר לך מה הייתה רמת הניסיון של ביבי בממשלתו הראשונה. ולמרות זאת גם ביבי של ממשלתו הראשונה עדיף על זה של ממשלתו השנייה.

בנוסף, הייתי מעדיף את שלום(שהיה שר אוצר מצוין), סער וארדן על נתניהו

ובבניין E1 ננוחם

עריכה: נ.ב. אולי נחזור לשאלה המקורית, אם ביבי רוצה (נניח) לבנות ב- E1 אבל יודע שהוא לא יבנה שם - בשביל מה הוא הכריז הכרזות מטופשות?

נערך לאחרונה ע"י looklook בתאריך 08-12-2012 בשעה 18:03.
ישן 08-12-2012, 18:27
  שלמה30 שלמה30 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.07

ומה עם צחי הנגבי?? שכחת אותו.
ויקיפדיה:

תפקידים בולטים
אם הנגבי יקבל תיק בכיר כמו ביטחון או חוץ , ויצליח בו, הוא בהחלט יכול לראות את עצמו לדעתי מועמד . יש לו את הניסיון והוותק, יש לו הרבה ידע בטחוני ומדיני, גם מתקופתו כיו"ר ועדת חו"ב וגם בממשלות שכיהן בהן, הוא איש חכם ושקול בעל יכולת אירגון ומנהיגות.
התדמית הציבורית שלו לא משהו וזה יכול לשחק לרעתו אבל לדעתי הוא איש ראוי בהרבה גם מלבני ובטח משלי/לפיד.
חג שמח אגב!
ישן 08-12-2012, 19:49
צלמית המשתמש של looklook

אז ככה
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני חילוני ושואל את זה. אני מצביע להם, ולא חש בדל טרדה מכך שרובם סרוגים..."

א. בחרת מהליכוד-ביתנו דמויות שקל לא להזדהות איתם חוץ מליברמן יש שם את ארדן וסער ושלום (שעליו אנחנו חלוקים כאמור) ואת דנון ואת יאיר שמיר ואת עוזי לנדאו וכו וכוו' , אני מעדיף הרבה אנשי ליכוד על אורי אריאל ובכל זאת אני לא נוקט ב"טריק" שלך.

ב. כשכתבתי אורי אריאל רמזתי לתקומה מונחית-הרבנים. רמזתי לסיבות שבגינן אני לא רוצה להצביע לחתונה הגדולה של מפלגות הסרוגים. יש שם אנשים עם דעות חשוכות, יש שם אנשים שלמרבה הצער יסייעו לחרדים לשמר את הסטטוס קוו בענייני דת ומדינה ואפילו מצד המפד"ל יש שם עסקנים ותיקים שלא תרמו הרבה לכנסת. שער בנפשך , אני לא מצליח לאתר את ההבדלים העצומים בין אורלב וסלומיאנסקי

ב. כאמור הבית היהודי מפד"ל החדשה היא מפלגה דתית שקישטה עצמה בחילונית אחת על מנת למשוך קולות. טקטיקה שלפחות לפי הסקרים היא מוצלחת מאוד ועדיין טקטיקה. מדוע אין ייצוג ראוי לחילונים בדמות לפחות חצי מהרשימה? שליש? רבע?

ישן 08-12-2012, 22:57
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
רוצה להגיב על ב+ג שלך (סליחה על ההתערבות בדיון)
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אז ככה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
ב. כשכתבתי אורי אריאל רמזתי לתקומה מונחית-הרבנים. רמזתי לסיבות שבגינן אני לא רוצה להצביע לחתונה הגדולה של מפלגות הסרוגים. יש שם אנשים עם דעות חשוכות, יש שם אנשים שלמרבה הצער יסייעו לחרדים לשמר את הסטטוס קוו בענייני דת ומדינה ואפילו מצד המפד"ל יש שם עסקנים ותיקים שלא תרמו הרבה לכנסת. שער בנפשך , אני לא מצליח לאתר את ההבדלים העצומים בין אורלב וסלומיאנסקי

ב. כאמור הבית היהודי מפד"ל החדשה היא מפלגה דתית שקישטה עצמה בחילונית אחת על מנת למשוך קולות. טקטיקה שלפחות לפי הסקרים היא מוצלחת מאוד ועדיין טקטיקה. מדוע אין ייצוג ראוי לחילונים בדמות לפחות חצי מהרשימה? שליש? רבע?

לגבי ב' מי ששומר על הסטטוס קוו בעניני דת ומדינה אינה דווקא המפד"ל אלא כל מפלגות
השלטון לדורותיהן עפ"י תביעה של כל המפלגות הדתיות שהיו שותפות קבועות בכל ממשלות
ישראל .
לכן אין לבוא בטענות דווקא למפד"ל אלא לליכוד או לעבודה שהיו אלה שהסכימו לדרישה.

לגבי ג' יש הרבה דתיים סרוגים בין מצביעי / חברי /נבחרי הליכוד ולא אומרים שהיא מפלגה
דתית או שזאת טקטיקה כדי לתפוס קולות דתיים אלא כי רואים זאת באופן טבעי כחלק מהאוכלוסיה
אז למה שבמפלגה בעלת זיהוי דתי מסוים לא יהיה אדם חילוני (מסורתי)??

גם אצלי בבית עושים קידוש ומדליקים נרות בליל שבת ואח"כ ממשיכים רגיל , ואנחנו לא
דתיים בהגדרה (וגם לא מצביעי מפד"ל) .

מסקנות?? אין לי, שכל אחד יעשה כרצונו אלא שהנימוקים שהבאת לא מספיק טובים בעיני.

ישן 08-12-2012, 19:36
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ממש לא אותו הדבר. לולא בנט ושקד - גם אני לא הייתי מצביע לבית היהודי-איחוד לאומי
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב ""אם היית מתומכי יוחנן מגוש..."

לחילוני יש (וצריכה להיות) בעייה עם מפלגה שרובה ככולה סקטוריאלי. המפד"ל, בגירסתה האורלבית/המרית/הרשקוביצית, היא מפלגה לסקטור. סקטור מוצלח ומשובח, באמת מהטובים ביותר - אבל סקטור שאלה שלא משתייכים אליו, אין בדל של סיבה שיצביעו עבור מפלגתו.
המפד"ל הייתה מחוייבת לעניין החינוך הממ"ד לפחות כמו לענייני א"י, ועסקה בסוגיות דתיות, הרבה יותר מאשר בסוגיות לאומיות. זו זכותה, כמובן - אבל ניתן להבין מדוע חילונים לא הצביעו עבורה. לולא הופיע בנט, שבאבחה אחת, שינה את המוקד של התנועה, ועשה אותה יותר חוצת-מגזרים, אגב פנייה ישירה לציבור שאינו שומר מצוות, לא היה שום טעם לחילוני להצביע עבורם. יותר מזה, אם יסתבר שבנט יוכיח עצמו כעסקן מפד"לניקי קלאסי, כנראה שהקולות החילוניים שיגיעו ביונאר 2013, ינדדו הלאה...

החשדנות של מאיר כלפי המפד"ל מעוגנת בשנים ארוכות של מפד"ל כמפא"י עם כיפה סרוגה...
ישן 08-12-2012, 19:47
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ממש לא אותו הדבר. לולא בנט ושקד - גם אני לא הייתי מצביע לבית היהודי-איחוד לאומי"

אנחנו במלחמה, מלחמה על הצלחתו או כישלונו של המפעל הציוני, אם תוקם מדינה פלשתינית תוך טיהור אתני של יהודים מיהודה ושומרון,תוך מסירת חברון ובית אל, שילה ואולי אפילו ירושלים לשלטון מוחלט של אחרים. הרי שמדינת ישראל נכשלה כישלון חרוץ והביאה על העם היהודי אסון שכמוהו מעולם לא עבר - שהוא עצמו ימסור את המקומות הקדושים וההיסטוריים שלו במו ידיו!
ובמלחמה אתה בוחר מה הכי חשוב לך,עליו נלחם ואת השאר מניח לרגע בצד. ניתנה לנו הזדמנות היסטורית לבנות ביהודה ושומרון על כך הרבה (בצורה חוקית,כמובן) עד שכל מחשבה על מדינה פלשתינית תעשה בלתי רלוונטית - אם מישהו חשוב ששווה להקריב את כל זה כי "המפד"ל ידאגו יותר מידי לישיבות" במקרה הטוב או סתם כי "מה פתאום שאני אצביע לדוסים" במקרה הרע - אז שיהיה בריא... אני חושב שאדם כזה יעשה שטות איומה.

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 08-12-2012 בשעה 19:50.
ישן 08-12-2012, 11:57
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני מעריך שמרצ אכן בבעייה, לאו דווקא בגלל פרץ, אלא בגלל מצביעיהם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "סקר משעל חם 7/12/12"

מצביעי מרצ כבר הוכיחו עצמם ככאלה שמצביעים נגד יותר מאשר בעד. בבחירות הקודמות הסיסמא "ציפי או ביבי" גילחה להם חצי ממס' מצביעיהם. לא נדרש גילוח משמעותי נוסף, כדי לאפס את מס' המנדטים של המפלגה האומללה הזו.
עוצמה לישראל, תאהב את זה או לא, מקבלת ייצוג-חסר דרמטי בסקר הזה (בדומה לערבים), תודות לשני קהלים שקשה לסקור אותם, כיוון שפשוט לא יגידו אמת לסוקרים: ש"סניקים לא חרדיים (בעיקר מהשכונות - שבן ארי מדבר אליהם, בעיקר בנוגע למסתננים), וחרדים-אשכנזים (שכבר הוכיחו נכונות להצביע עבור מרזל במספרים לא קטנים בעבר).

כך או כך, המלחמה המטופשת על "הנהגת גוש" שבמקרה הטוב יהיה קטן מהגוש השני ב12 מנדטים, ובמקרה הרע יהיה קטן ביותר מ20 מנדטים, הופכת את הבחירות האלה לאפיזודה מוזרה אימים. ביבי לא באמת נלחם עם איש על ראשות הממשלה, והקרב הגדול הוא על הזכות להצטרף אליו אחרי שיסגור קואליציה...
ישן 08-12-2012, 21:24
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אני מתייחס יותר לעובדה שהמפלגה גרפה קולות בבי"ס עם רוב שמאלני
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "בחירות בקרב נוער הן חסרות משמעות ביחס לכלל האוכלוסיה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
נוער נמשך לקצוות.

.

בעיר עם נטיה מרכז שמאלנית, רחוקה מהכתום הממוצע.

בכל אופן, גם למפלגת עוצמה יש הזכות להתמודד ולהתקיים בכנסת, גם בצורת שלושה מנדטים - בדיוק כשם שלמי שמייצג את האויב, יש את הזכות הזו - אין בהם לא כדי לפגוע בליכוד ולא בבית היהודי.

ישן 08-12-2012, 21:29
צלמית המשתמש של רועי AZ

דמגוגיה קנאית? האר את עיניי בבקשה.. :)
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "יש בהם את היכולת לבזבז קולות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
יש בהם את היכולת לבזבז קולות יקרים של יהודים שנמשכים לדמגוגיה קנאית חסרת תועלת במקום שקולות אלו יופנו לעשייה ציונית אפורה בשטח שתצליח אשכרה לעשות משהו.

ישן 08-12-2012, 22:59
צלמית המשתמש של רועי AZ

דברים כמו מגרון ובית המכפלה?
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "לכך שלנאומים המבריקים של בן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
לכך שלנאומים המבריקים של בן ארי אין שום תועלת באופוזיציה שאליה אני חושש שהוא שואף אם משהו לא יילך בדיוק כפי שהוא רוצה.
שוב,זה חשש,לא משהו מוכח - אבל לדעתי אם הוא יהיה בקואליציה הוא יפרוש על דברים כמו מגרון ובית המכפלה במקום להבין שהניצחון במלחמה קרוב אם לא נתעקש "להתאבד" על כל קרב קטן.

דינם לא כדין יצהר למשל?

ישן 08-12-2012, 23:21
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "דברים כמו מגרון ובית המכפלה?"

המצב ביו"ש היום הוא שההתיישבות היהודית חזקה מאוד - אבל עדיין לא חזקה מספיק. צריך להמשיך את הבנייה החוקית ביהודה ושומרון מחוץ ל"גושי ההתיישבות" במרץ עד שהרעיון של מדינה פלשתינית פשוט יהפוך ללא רלוונטי.
לכן,לדעתי,צריך להתמקד בדרישה לבנות ולהרחיב ביישובים הקיימים והחוקיים למהדרין מן המהדרין, בסופו של דבר,אם בית אל ושילה יהיו בידינו גם גבעת האולפנה ומגרון יהיו בידינו.אבל אם נוותר על ההשפעה בממשלה בגלל מאבק על נקודת יישוב כזו או אחרת - אנחנו עלולים להפסיד הכל!
הניצחון קרוב,עוד מעט ויהיו ביהודה ושומרון כל כך הרבה יהודים עד שהמדינה הפלשתינית פשוט תהפוך לחסרת סיכוי. את זה אפשר להשיג באמצעות המשך בנייה חוקית בכל היישובים הקיימים,זה לא הזמן להתעקש על נקודה כזו או על נקודה אחרת אלא להתמקד בבנייה כוללת בכל מרחבי יהודה ושומרון גם אם זה אומר שצריך לשתוק על פינויים פה ושם. פינויים קטנים לא ישנו את התמונה הכוללת,הקפאה כן.

לכן צריך להציב קו אדום:כל הקפאה או צמצום דרמטי, דה יורה או דה פקטו, של הבנייה ביו"ש(גם בחלקים המזרחיים יותר) יובילו לפרישה מהממשלה.לעומת זאת,פינוי של נקודת יישוב קטנה יחסית כזו או אחרת אמנם יכאב מאוד אבל אסור לנו להתעקש על הנקודות האלו ולהפסיד את המערכה כולה.
ישן 08-12-2012, 23:34
צלמית המשתמש של רועי AZ

שמע.. היו כמה פינויים כבר ולא שמעתי איומי פרישה מן הממשלה מצידם.
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "המצב ביו"ש היום הוא..."

כך שזה בעצם לא כ"כ רלוונטי. אני חושב שהכיוון שלהם הוא כמו שלך והם מבינים שאנחנו צריכים ימין חזק ומשקל נגד לאויבים. אני סמוך ובטוח שהם ימשיכו לייצג את האינטרסים שלנו נאמנה.

ישן 08-12-2012, 22:21

ההשג של הימין בבליך היה בהחלט נאה
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אני מתייחס יותר לעובדה שהמפלגה גרפה קולות בבי"ס עם רוב שמאלני"

לבני נוער המצביעים ללפיד, שרים על 'החתיך' וספק אם יודעים של מועמד נוסף מרשימתו או מבינים מה הוא רותה לשנות, איך הוא רוצה לשנות ולמה הוא רוצה לשנות - ניתן להתיחס כקולות צפים לעתיד. לא פחות ולא יותר.

ההשג של 0% לחד"ש למרות ביקורו המוקפד של דב חנין הוא ציון לשבח לתלמידי בית הספר.

ההצבעה למרצ מחד ולבן ארי מנגד בשיעור שאינו עולה על כוחה בציבור היהודי גם הוא מראה שרוח השמאל והימין [הציונים] הקיצונים הגלויה לא חדרה עמוק מדי.

ההצבעה לבנט בשיעור זהה למצופה לו באוכלוסיה היהודית בבי"ס חילוני בעיר מבוססת - מלמדת כי הנ"ל הצליח להחדיר מסריו לבני הנוער וכי 'יש לו את זה'. צפיה בסרטונים שהעלתי ב'אקטואליה' תגלה כי למרבית ההפתעה בנט לא עשה את זה בפופוליזם או בזריקת סיסמאות או בכוחניות אלא בדברי חכמים שבנחת נשמעים. ההרצאה שלו נשמעה כמעט כמו פעולה בתנועת נוער.

באשר לבן ארי - בודראי שזכותו להתמודד. הוא אינו גזען וכוחני יותר או פחות מזהבה גלאון. שניהם בחרו בשילוב של הפרובוקציה והצבת יעד קיצוני לעיצוב המציאות - כדרך החיים הפוליטית שלהם. אני רק חושש מתסריטי 'לוינגר' לתולדות הימין וגם מוטרד מ2 מנדטים שמראש גזרו על עצמם שלא להיות מעורבים במעגלי ההשפעה הממשיים. בן ארי לא ישב באופן מעשי בשום ממשלה של נתניהו ובכך יהפוך את המנדטים שלו למושבים אנרטיים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:00

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר