לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-12-2012, 10:12
  הרבה יותר בורדו הרבה יותר בורדו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.02.09
עזרה בעיית חיבור לאינטרנט

שלום לכולם,

מחשב נייח עם וינדוס 7 בעברית.
החיבור לאינטרנט הוא ללא ראוטר או מודם. הכבל רשת מתחבר ישירות מהשקע בקיר למחשב. (מדובר בקיבוץ).
כשיש חיבור תקין כתוב "רשת 3 גישה לאינטרנט". - רשת ציבורית כך זה מוגדר .

הבעיה שנתקלתי בה, כיום וגם בעבר, היא שעבדתי על המחשב וגלשתי ללא כל בעיות במשך הבוקר למשל ולאחר כמה שעות שוב חזרתי למחשב ופתאום הופיע משולש צהוב בסמל החיבור והיה כתוב "רשת לא מזוהה ללא גישה לרשת".
ניסיתי את פותר הבעיות וזה כתב שיש בעיה עם ה-IP ובמקרים אחרים זה כתב שהבעיה היא ב-DNS.
אין לי מושג אם עשיתי נכון אבל גם הוצאתי את כבל הרשת וחיכיתי כמה שניות, החזרתי וזה לא עזר.

היו גם מקרים שהחיבור לכאורה היה פעיל והיה כתוב שיש גישה לרשת, אבל אף אתר לא עלה. והתקבלה הודעה לבדוק את הקישוריות לאינטרנט.

זה "נפתר" רק אם הייתי מכבה את המחשב לכמה שעות נוספות ולאחר מכן שוב מדליקה - האינטרנט היה חוזר לפעול כרגיל כאילו לא היתה בעיה.

העניין הוא שהבעיה מתרחשת כל יום או יומיים וזה בלתי אפשרי לגלוש ככה כשכל רגע עלול להיות ניתוק.

מה אפשר לעשות במקרה כזה?

תודה מראש לעונים!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-12-2012, 20:36
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי הרבה יותר בורדו שמתחילה ב "אשמור את ההוראות ויש לי שאלה נוספת..."

האמת שזו בדיוק הבעייה שחשדתי שיש לך.

על רגל אחת (כי זה סיפור שלם) - ואני מפשט כאן ולכן חוטא באי-דיוקים רק על מנת להסביר - מחשבים באינטרנט מתקשרים אחד עם השני בין כתובות IP - לכל מחשב באינטרנט יש כתובת IP, שאם נדמה את זה לרשת סלולרית למשל, כתובת IP היא כמו מספר טלפון סלולרי. והודעות SMS נשלחות ממספר אחד למספר אחר, דרך הרשת. אז באינטרנט זה דומה, רק במקום מספר טלפון, יש IP.

באופן כללי (ושוב, אני מפשט), כתובת IP היא דבר ייחודי - אין שני מחשבים בעולם עם אותה הכתובת - משום שאנחנו מעוניינים להיות מסוגלים לשלוח הודעות ברשת אל מחשבים ספציפיים. אם יש שני מחשבים עם אותה הכתובת - הרשת (ושוב אני מפשט ולא מסביר מה היא בדיוק הרשת), כשתקבל מידע שאמור להגיע לכתובת מסויימת - תשלח אותו... למי שהיא חושבת שהוא בעל הכתובת.

הצורה שבה זה עובד, גורמת לכך שהראשון שמצהיר מול "הרשת" שהכתובת שלו - יקבל את התקשורת עבורה - ו"הרשת" זוכרת את השיוך הזה (שוב, לא נכנס לפרטים...) לזמן מסויים - והתוצאה היא, עבור המחשב האחר עם אותה הכתובת - היא אפלה מוחלטת לתקופת זמן כלשהי, כמו שאת חווית. אחרי שהתקופה הזו עוברת, התהליך קורה שוב - ואם המחשב האחר שוב מגיב ראשון, שוב ימשיך לקבל את התקשורת עבור אותה כתובת ה IP.

במילים אחרות, סביר להניח שהרשת שאת חברה בה, משותפת לאנשים נוספים, ומישהו אחר קיבל (או הגדיר ידנית) - את כתובת הרשת שלך (או להפך, את את שלו - כאמור זה יכול להיות מכוון וגם יכולה להיות שגיאה בהגדרות / בתוכנות שמנהלות את הרשת) - ולכן את הוחשכת. האינטרנט שלך חזר או כשהרשת שכחה את המחובר השני באותה הכתובת, או שהוא פשוט התנתק (כיבה את המחשב, למשל)

הסיבה שקיבלת את הודעת השגיאה ממערכת ההפעלה, היא, שמערכת ההפעלה זיהתה שמחשב אחר ברשת מדווח שהוא הבעלים של הכתובת שמוגדרת כעת אצלך, דבר שידוע שגורם לבעיות שתוארו לעיל (המונח הטכני נקרא IP Collision) - ולכן הוא מתריע בפנייך על הבעייה, שתהיי מודעת ולא תשברי ת'ראש...

ושוב, ממש פישטתי כאן הכל, כי זו הרצאה של שעות ללמד את איך שכל הדבר הזה עובד...

ניתן להגן מפני דברים כאלה, אם הרשת בנויה בצורה נכונה על ידי מישהו שמבין בכך. אלא אם כן יש לך מחשב נוסף שמחובר אצלך (שיכל לתפוס את כתובת ה IP שלך), אז ככל הנראה, הרשת שאליה את מחוברת איננה בנויה בצורה מוגנת שכזו.

לגבי השאלה שבסוף - לא "עלו" על המחשב שלך, ולא ניתן לצפות בו בעקבות הנ"ל - יש, כמובן, דרכים אחרות, אבל הן לא קשורות לבעייה הספציפית הזו.

ישן 10-12-2012, 20:58
  הרבה יותר בורדו הרבה יותר בורדו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.02.09
תודה על ההסבר + עוד משהו
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "האמת שזו [B]בדיוק[/B] הבעייה..."

קודם כל המון תודה שימי אתה תמיד עונה לי ועוזר .
ותודה על התשובה שאין מי ש"עלה" על המחשב . נרגעתי .

נראה לי שעכשיו הבנתי את העניין הזה קצת יותר.

זה קרה לי המון פעמים בעבר בדירה אחרת בקיבוץ ובדיוק כמו שתיארת - הייתי מנותקת למשך ימים שלמים ובסוף באמת הסתבר שאלו השכנים שגרמו לבעייה.
זה שיגע אותי . אי אפשר לעבוד ככה ומשום מה, כל הבעיות האלו קורות רק לי... :-/

כרגע האינטרנט עובד, אבל יש לי הרגשה שגם מחר אני אגלה שאני מנותקת...

נ.ב. יש קשר שאולי כל זה קשור גם להפסקת חשמל שהיתה? כי מאז היו בעיות קצרות והאינטרנט חזר מעצמו אחרי כמה דקות, לעומת הניתוק במשך כל הימים האחרונים כמו שכתבתי.

נ.ב. 2 לאחרונה הגיעו שכנים חדשים והאמת שעד שהם הגיעו לא היו לי ניתוקים כאלה בדירה הנוכחית. יש מצב שזה הם? כי עד עכשיו לא היו לי שכנים .

תודה על הכל.
ישן 10-12-2012, 21:03
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי הרבה יותר בורדו שמתחילה ב "תודה על ההסבר + עוד משהו"

בבקשה...

את לא באמת יודעת שזה קורה רק לך...

כן, הפסקת חשמל (היכן שנמצא ציוד הרשת) יכולה לגרום לדברים האלה, בייחוד אם חלוקת הכתובות היא דינאמית ונעשית על ידי ציוד כנ"ל, שאין לו זכרון שמור (על כונן קשיח לדוגמא) על הכתובות שהוא חילק, אלא הכל בזכרון המכשיר, שמתאפס כשהוא מאבד את החשמל. מצד שני, בד"כ ציוד רשת שכזה יהיה מגובה באל-פסק. מצד שלישי, לכל כלל יש יוצא מן הכלל...

יש מצב שזה הם, ויש מצב שזה לא. מי יכול לגרום לכך - תלוי בטופולוגיית הרשת במקום, ובלי להסתכל ולעקוב אחרי החוטים, לראות את הציוד (ולעתים גם את האחראי עליו) ו/או להאזין לתעבורת הרשת כשהתופעה מתרחשת - אני בעיקר אנחש אם אני אענה תשובה חד משמעית - ואני משתדל שלא לעשות דברים כאלה.

בכל מקרה, ניתן, כאמור, למנוע. ייתכן שיש לכך עלויות אם ציוד הרשת הנוכחי לא מספק את מה שצריך לספק בשביל למנוע (העלויות ינבעו מהצורך בהחלפת הציוד לציוד שכן מסוגל) - אבל חשוב לדעת שטכנית זה אפשרי. (אבל סביר ביותר שצריך שת"פ של מנהל הרשת לשם כך - אותו אחד שאיפשר לזה לקרות מלכתחילה )

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:40

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר