לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-12-2012, 19:37
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "המחזאית ואשתו של גידי גוב, ענת גוב, הלכה לעולמה בגיל 58"

מה עניין הנרות והברכות? אני לכשעצמי מעולם לא שמעתי על כן מה או על שכנים, אני גם בספק האם מישהו בגיל של לינוקס או שלי שמע עליהם. אני גם לא הולך לתיאטרון, כמו מרבית מבני גילי (סביבות ה-30, לא שמאלני). על זהו זה כן שמעתי, לילה גוב לא ראיתי.

אני כן זוכר את זה

http://e.walla.co.il/?w=/6/2533143

ואת זה
http://e.walla.co.il/?w=/4530/1728994

ובלי קשר לדיעותיה, אני באמת לא חש צער על מות של אדם שלא באמת הכרתי, לא הקריב את חייו, לא פעל למען המדינה, אלא התפרסם רק כי ידע לכתוב (לפי דברי קגנס, לי באמת אין מושג). נראה לי מוזר איך כולם ממהרים להגיב באבל גם מבלי להכיר אותה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-12-2012, 20:11

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מוות של כל אדם הוא סיבה לאבל"

ידעתי שתחשוב שרק כי היא שמאלנית הגבתי כך, מבטיח לך שגם אם זה היה מסי או כל ספורטאי מפורסם אחר, סופר נשכח או שחקן סוג ב' ואפילו א"א לא היה ממש מעניין אותי, בטח שלא הייתי מביע צער או מדליק נר וירטואלי. אם אין לך אינטראקציה עם אותו אדם, על מה תתאבל? אחרת אתה יכול לפתוח בטעות את מדור מודעות האבל ולהיכנס לדיכאון עמוק. או סתם לצפות בחדשות.

דיעותיה הן אלו שגרמו לי להגיב באשכול הזה ולקשר לשתי הכתבות ההן. כי גם את החרא שעשה כל אדם צריך להזכיר. לא מאמין ב"אחרי מות קדושים אמור" (וולטר אמר משהו דומה פעם). פתאום היא צדיקה? אנשים הפסיקו להזכיר לדודו טופז מה הוא עשה אחרי שהתאבד?

סתם כדרך אגב, את בן ציון נתניהו הכרתי הרבה יותר טוב מאשר אותה, אולי זה מעיד על רדידות האנשים האחרים, או על הרדידות שאתה מייחס לאנשים אחרים...

ישן 10-12-2012, 08:06
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
זו תגובה פבלובית
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מה עניין הנרות והברכות? אני..."

ובכנות? אתה לא מבין אותה מאחר ואתה אינדבידואל וגם כזה שלא מאמין בפשרה כלשהי עם ערכי הסביבה בה אתה חי (לא אומר את זה כביקורת, אלא כאבחנה חצופה משהו). גם אני לא חש שמותם של אנשים חשוב יותר/פחות בשל המעשים שלהם (פרט לאנשים מסויימים, מזיקים במיוחד לכלל, שהייתי שמח לו מתו מוקדם יותר) - לכל היותר ישנם אנשים שמותם כאילו מסמל "סופה של תקופה" (בני דור מייסדי המדינה) או סתם מקרים של תחושה חזקה שהקץ הוא בלתי נמנע בכ"ז (כאשר מתחילים למות זה לאחר זה אנשים שבימי חייך אתה עוד זוכר אותם צעירים ויפים). ובכ"ז... אימצתי לעצמי מנהג לזוז הצידה באותם רגעים שבהם ה"כלל" מפגין את טכסי האבל הסטנדרטיים אודות מוות של אדם שאינו מהמעגל האישי. משהו כמו הכבוד שאתה נותן למוסלמי ששם מחצלת ליד החניה שלך, בבניין בזמן שיפוצים, ומתפלל. ברור שאני לא מאמין במה שהוא עושה, ברור שהייתי מעדיף שהאיסלאם יתפוגג, ברור שלא הייתי מזיל דמעה לו הכעבה הייתה נשטפת באיזה צונאמי - אבל באותו הרגע, אני והאלמוני שלא עשה לי כלום: אני מכבד אותו ומשתדל לעשות את מה שאני עושה בשקט מופתי.

ישן 10-12-2012, 19:20

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "זו תגובה פבלובית"

ההשוואה לאותו מוסלמי היא במקרה בו הייתי אומר דברים דומים בעת ניחום אבלים. אבל כתבתי זאת בפורום. ייתכן שאני חצוף וחסר סימפטיה לאנושות, אבל גם לו היה מדובר במישהו שאני אשכרה מכיר את עבודתו, לא הייתי מתנהג כך. מילא היה מדובר במכר, או מישהו שנפל בקרב עבורי (בעקיפין). אבל האם אני אמור להתאבל על מותו של מסי? או אם תרצה דוגמא טובה יותר, היות ואני לא אוהד כדורגל, הייתי אמור להתאבל על מותו של מילטון פרידמן? להדליק נר? לא נראה לי.

ואזכור דבריה בעבר היה כדי להזכיר שהעובדה שאדם מת לא הופכת אותו אוטומטית לטוב לב או צדיק. אחרת כולנו היינו מתאבלים על דודו טופז, ושוכחים לחלוטין שהוא ארגן למישהי מכות רצח.

ישן 10-12-2012, 19:26
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
המוסלמי מתפלל סמוך למקום שאתה יכול לעבור בו ברעש, קרוב לו
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ההשוואה לאותו מוסלמי היא..."

או פשוט ללכת מסביב...

הכוונה שלי הייתה שאפשר היה פשוט לא להגיב פה. גם אני לא ממש מבין את ההתייפחות, ובטוח לא יכול להעריך אותה בשל פועלה הפוליטי בצד של האיסלאם המפלצתי, אבל בין אם זה מקודד באיזה חוק, ובין אם זו סתם אתיקה: באשכול "אבל" (ולמרות שזה חדשה, זה גם מין אשכול אבל) אנשים כמוני הולכים מסביב בשקט. ולא... לא בשבילה. בשביל הלא מעטים פה שנחמץ להם כשאני מגיב פה כמו שאתה הגבת. ואתה יודע למה? כי בכ"ז אנשים מעריכים את דעתך, ודווקא בגלל זה חמוץ להם. ישנה איזו מין אחריות כאשר אתם אתה שמעורב בקהילה (ופורום זו קהילה) ואנשים מכבדים אותך כשכן מכובד ומוערך.

ישן 10-12-2012, 19:23

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "[b]אתה יכול [/b]לא לאהוב את..."

אעריך את המקצועיות שלה בכתיבת מחזות ללא קשר לדיעות הפוליטיות שלה, שם באמת אין קשר, כמו שאני חושב שאביב גפן הוא כותב ומלחין מעולה. אבל לא דיברנו פה על המחזות שלה אלא עליה באופן כללי, והיא מבחינתי אויבת של המחנה הציוני (סליחה, יריבה... בעת ההתנתקות ראיתי כיצד מגדירים את המתנחלים בסעיף "אויב" בפקודת הקרב של צה"ל, ורק לאחר מכן מישהו נזכר לתקן את זה ל"יריב"). גם אין פה השמצה מכיוון שבסך הכל קישרתי לדברים שהיא אמרה ועשתה בגאווה.

אם תרצה לפתוח אשכול על תרומתה למחזאות בישראל, לא יהיה קשר לדיעות הפוליטיות שלה. אבל זה לא המקרה.

ישן 10-12-2012, 19:32
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אני חושב שדווקא באשכול שיעסוק בכתיבה של ענת גוב צריך להיות יותר מקום להבט הפוליטי
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אעריך את המקצועיות שלה בכתיבת..."

מחזאי/תסריטאי אומר אמירה. באמירה יש [1] מקצועיות בכתיבה [2] עמדה

ועל זה ראוי גם ראוי לדון. מתישהו...

אבל בעת מות אדם שלא פגע בי - אני לפחות חש צורך להזדהות הזדהות נקיה. אם יבקשו ממך להשלים מנין לקדיש לשכן שלא הקדים לך שלום, לא תצטרף? קל וחומר אם יבקשו ממך להשלים מנין לקדיש לשכנה שהצחיקה אותך מעת לעת ושבעלה תמיד היה נעים סבר אליך גם אם עמדותיה הפוליטיות אינן כוס התה שלך.

אם יבקשו ממני להגיע ל'כנס פוליטי' לזכרו של אדם שכזה - אחפש סיבה מנומסת להעדר [אלא אם היה קרוב מאוד אלי] אבל כל דבר אחר שאולי ינחם מישהו אי שם ולא עולה לי אלא בשניה של ספונטניות - מדוע לא?

לא סתם אנו אומרים זה לזה בפתח יוה"כ ולעיתים גם בבית הקברות - 'מחלנו'.

מובן שזו זכותך להתפלא ואני בסך מנסה להסביר לך 'מדוע' אני מצטער על אדם רחוק שמת צעיר ולא חושב שיש לי זכות להטיף למי שחושב אחרת.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 10-12-2012 בשעה 19:36.
ישן 12-12-2012, 06:58

'לגיטימי' - כמעט הכל הינו לגיטימי בפורומי דיונים ובטח שהבעת דעה על אדם
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מצטער, אני לא אומר קדיש על אף..."

אבל 'נכון' - זה לא.

לא אצל טופז שעשה עשה רע בגינו היה במעצר ולא בעניין גוב שלא עשתה כל מעשה רע שידוע לי אבל החזיקה בדעות הרחוקות מדעותי כמזרח ממערב ושיכלו לדעתי לסכן מאוד אותי ואותה.

היו ויהיו מספיק מקומות לדון בהם על אלימותו של טופז או על עמדות חד"ש אבל ימי שבעה למשפחתו של נפטר יש בד"כ רק פעם אחת. היה בטוח שבני משפחה משלה שלא עשו לנו כל רע ושאולי [לא שזה משנה] כלל לא החזיקו בדעותיה [זכור לי איזה ראיון בו התגאתה בבנה התומך בליכוד אשר היה חיל צעיר] גולשים ומחפשים בטויי צער מהקהל ושכל אמירה כנגד הנפטר היא כמדקרה. בודאי שמותר לקטר ולבקר בסלון או בשיחות מול אנשים ובמקומות בהם הקול לו יולך בעצם ימי האבל למשפחת הנפטר אבל לא בפומבי ואינטרנט זהו מקום פומבי.

ישנם מצבי קיצון של אויב מוצהר מבני עמך כמו במקרה ג'וליאנו מר הנופל על החרב שיעד לך ואז ניתן לדעתי לחרוג מהמגבלה האמורה של קדושת המוות. אבל כמו שאמר גל - סביב מות אדם עלינו לקיים ולכבד את הריטואלים האנושיים של עצירת הויכוח 'הפומבי' עימו כמו שתאר גל את התזוזה הצידה כאשר הפועל הערבי פורס מחצלת ומתפלל וכשהעמית הדתי מברך בטרם אכילת כריך.

זו דעה אישית כמובן ומיצגת רק אותי ולא משהו שאני חושב שאפשר וצריך לדרוש מהכלל.

ישן 16-12-2012, 21:49
  eshely77 eshely77 מחובר עכשיו  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "עברית גבוהה לא אומרת בהכרח..."

אני כמובן עדיין מוטרד מאוד מהטעם הנוראי בשירה ישראלית בת זמננו.
תהיתי לעצמי אולי אני אוהב את הכותבים שלי מתים. (למרות שאהבתי את מאיר אריאל כשעוד היה בחיים) ואז נזכרתי ברחל שפירא.

אז הנה לך עוד שיר אהבה אם מילים שמכבדות את הקורא

שיר של יום חולין

אם יש לי מיתרים הם מתנגנים ברטט
אם יש בי דאגה היא חשופה כמעט
אם יש בי אהבה היא תאמר בשקט
אם יש לי שורשים הם מתארכים לאט

אתה רואה כיצד פתאום עובר בי רעד
הרוח משנה תכופות את כיוונה
ניסינו לעזוב אבל אני יודעת
אנחנו נשארים שנה אחר שנה

בחדרים שלך השמש משרטטת
קוים ורצועות של אור על הכתלים
אני למענך כל בוקר מלקטת
פרטים קטנים, שמחות קטנות של יום חולין

ישן 10-12-2012, 20:02

אביבגפןהואלא זמרושיריואינםשיריםאביבגפןהואלא זמרושיריואינםשיריםאביבגפןהואלא זמרושיריוא
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כהערת אגב, אני חושב ש"שנינו..."

אביבגפןהואלא זמרושיריואינםשיריםאביבגפןהואלא זמרושיריואינםשיריםאביבגפןהואלא זמרושיריואינםשיריםאביבגפןהואלא זמרושיריואינםשיריםאביבגפןהואלא זמרושיריואינםשיריםאביבגפןהואלא זמרושיריואינםשיריםאביבגפןהואלא זמרושיריואינםשיריםאביבגפןהואלא זמרושיריואינםשיריםאביבגפןהואלא זמרושיריואינםשיריםאביבגפןהואלא זמרושיריואינםשיריםאביבגפןהואלא זמרושיריואינםשיריםאביבגפןהואלא זמרושיריואינםשירים

ישן 10-12-2012, 19:26
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
ואני חושב שהציבור הישראלי הרבה יותר סובלני וסלחן מכפי שאתה מייחס לו
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "בפני עצמו זה בוודאי לא שינה"

ענת גוב לא האשימה בטבח ולא לקחה חלק בסרט של בכרי. לא היה לה דבר וחצי דבר עם הסרט. היא נכנסה לעניין רק שנים אחרי שהפרשה החלה, אחרי ההכרעות בתביעה האזרחית וכאשר היועץ המשפטי שקל להעמיד אותו לדין. טענתה לא הייתה שהסרט מציג תמונה אמיתית אלא בעד חופש ביטוי. אני אישית לא תומך בחופש ביטוי ברמה כזאת, אבל יש גם ימנים שחושבים שלמדינה אסור להתערב בחופש הביטוי של הפרט למעט במקרי "שריפה באולם". אני חושב שרוב הישראלים רואים את הדמות של ענת גוב מעבר למקרה הזה, כשהם שהם רואים גם אנשים אחרים מעבר להתבטאות זו או אחרת או פעולה זו או אחרת. בזמנו ישראלה כתב לחיוב על מוטה גור ז"ל. כתבתי לו בחזרה בהומור שייזהר שלא נדפוק אותו כמו שדפקנו את הערבים (אמירה ידועה של מוטה גור ממערכת בחירות). הוא ענה שאומנם נעלב מאותה אמירה באופן אישי אבל (וכאן אני נותן ניסוח שלי) רואה אותו מעבר לאותה התבטאות.
יש גם לומר שענת גוב הביעה תמיכה במועמדות של ציפי לבני, מה שלא בדיוק מאפיין שמאל קיצוני, והיא הייתה ממנסחי אמנת כנרת (יחד עם אישים שמאליים וימניים כמו אפי איתם) שאין יותר קונצנזוס מימנה ביחס לתפיסת מדינת ישראל-תפיסה ציונית בהחלט יש לומר.
ואני יודע שהמאבק שלה בסרטן נגע ללב הרבה ישראלים.
ישן 10-12-2012, 14:13
  שרקן שרקן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.02
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "מדהים, מעיד בעיקר על איכות התקשורת בישראל."

אף אחד לא דורש ממך להצטער או לזייף צער.

כל שמבקשים מגורמי ימין קיצוני (וכן. זו התנהלות אופיינית לגורמי ימין קיצוני ובמיוחד לאלו שמשוכנעים שהם קוראי ומנתחי מחשבות האלוהים) הוא מעט טאקט.

זכותך לשנוא אותה וזכותך לחשוב שהיא מחבלת. בפורום רוטר השווה אותה אחד הגולשים להיטלר. לא פחות.

אבל בחיאת דינאק. תן לה להתקרר קצת לפני שאתה יורק עליה.

אפילו ראש עיריית אריאל (שמחלת הסרטן הארורה שלא מבדילה בין שמאל וימין מקננת למרבה הצער גם בגופו) ליווה אותה בדרכה האחרונה ומתברר שאפילו הם, הצליחו לגשר על הפערים האידיאולוגיים ולהיות בקשר!!!

הדעה הפוליטית שלה מאוסה בעיניי והקיצוניות שלה היתה בעיניי לצנינים בדיוק כמו שדעותיהם של קיצוני ימין מאוסות עלי.

אבל כשאלו ואלו הולכים לעולמם, מותר להתאפק כמה ימים עם הביקורת.,
ישן 10-12-2012, 17:45
  שרקן שרקן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.02
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אין קשר בין התגובה שלך להודעה שלי ואין טעם בהשתלחות שלך."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
לך לנגב תקצף מהפה ותחזור כשתוכל לדון בצורה מתורבתת

את הקצף - תנגב אתה ולא מהפה שלי אלא מהמקלדת שלך.

ראשית, לא השתלחתי, הגבתי עניינית לדברים שאתה כתבת: "לגבי ענת גוב. יש משהו ששמאלנים לא מבינים. אנשים כמוה מצוים בעיני הרוב הציוני כ"מחוץ למחנה" היא הזיקה בפועל למדינת ישראל ולכן, לא יאה לדרוש מאיתנו צער על לכתה. זה הכל"

שנית, כתבתי בצורה מתורבתת (מה שלא ניתן ליחס לתגובתך).

יש לכם (כן. אני עושה הכללה של גולשים המזוהים עם הימין הקיצוני) יכולת להעביר ביקורת על כולם, לבוז לרגשות של כל מי שלא חי בעולמכם הצר ולהתייחס להשקפת עולמכם - כאילו אין בילתה (והאירוני - שזה מייצג נאמנה את מה שכתוב בחתימה שלך).

דעותיה של גוב היו כאמור דעות לגיטימיות לחלוטין גם אם אתה ואפילו אני שרואה עצמי כ"מרכז פוליטי" סולדים מהן. "משום מה", כמעט ולא תראה תגובות כשלך ושל חברך באשכולות המציינים פטירתם של אנשי ימין.

נערך לאחרונה ע"י שרקן בתאריך 10-12-2012 בשעה 17:58.
ישן 11-12-2012, 17:30
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אני מסכים שעדיף היה לפתוח אשכול כללי
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "לא ראיתי כאן השתלחות, בטח..."

על היחס שלו זוכים אנשי שמאל קיצוני, המתנגדים למדינה או הפועלים לפגוע בה מהציבור ומהתקשורת. האישי הוא הפוליטי והפוליטי הוא האישי ואי אפשר לפגוע בחברה בה אתה חי ולנתק מכך את חייך הפרטיים. העמדות שלה והדרך בה הביעה אותן בפועל , אינן "דעה פוליטית" והנושא עלה גם באשכול על מותו של בכרי. זו לפחות דעתי. מה שכתבתי באשכול על גוב, הייתה הערה - מכיוון שהנושא הועלה.

יחד עם זאת, לכתוב שאני איש ימין קיצוני, ש"זכותי" לחשוב שהיא מחבלת (מה שלא אמרתי) , לייחס לי "יריקה על גופתה" ולעשות אסוציאציה ביני לבין גולש ברוטר שהשווה אותה להיטלר זה בוטה ומוגזם וטקטיקה מגעילה של ויכוח ולכן אני רואה זאת באופן חמור.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 11-12-2012, 17:45
מנהל

בכרי עדיין לא מת, אלא אם אתה מתכוון לדמות שהוא מגלם ב"מאחורי הסורגים 2"
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אני מסכים שעדיף היה לפתוח אשכול כללי"

או שמא לג'וליאנו מר.
ולגבי דעתך-היא שמה אותך בימין הקיצוני גם מבחינתי. ענת גוב ז"ל לא פגעה בחברה שהיא חיה בה ולא בטיח. היא לא פגעה פיזית באיש, לא הסיתה נגד אף אחד, ולא השמיצה את ישראל בחו"ל. היא חתמה על כמה עצומות בנושאים ספציפיים. לבעיה שלה עם ההתנחלויות כמפעל שותפים הרבה מאוד בעם ישראל, כולל כותב שורות אלה. אולי תכניס הסתייגויות עם יפתחו אשכול על מותי (חלילה)?
כפי שכתבתי למעלה, היו לענת גוב גם פעילויות שמטרתן הייתה דווקא התחברות לשאר חלקי העם ויצירת קונצנזוס משותף. זה בא לידי ביטוי באמנת כנרת שהיא הייתה שותפה לניסוחה ושניסתה לגבש קונצנזוס ביחס לתפיסה הציונית של מדינת ישראל. מעבר לכך, אותה מעורבות פוליטית הייתה זניחה יחסית למכלול הפעילות והאישיות שלה.
ישן 11-12-2012, 19:38
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
התכוונתי לג'וליאנו מר
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בכרי עדיין לא מת, אלא אם אתה מתכוון לדמות שהוא מגלם ב"מאחורי הסורגים 2""

שבטח גם לו היו הצגות טובות/מצחיקות/דרמטיות ופועלו היה סוגה בשושנים לדעת כמה אנשים ובכל זאת שופטים אדם על כל מה שעשה כולל מעשיו הפוליטים. (תמיכה בהפצת התעמולה של בכרי היא גם דעה וגם הסתה. מדוע? מכיוון שהיא משחירה את ישראל)

נ.ב. הקטע עם הימין הקיצוני ממש הזוי. אתה מגדיר את העמדות הפוליטיות בארץ לפי היחס לשמאלנים קיצונים שהלכו לעולמם?

רציתי לכתוב עוד אבל טלי ביקשה לעצור כאן את הדיון.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י looklook בתאריך 11-12-2012 בשעה 19:43.
ישן 11-12-2012, 19:29

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "לא ראיתי כאן השתלחות, בטח..."

מעניין. חיפוש קצר מצא לי אשכול דומה מהעבר, לגבי דודו טופז. וכמו שחשבתי, מרבית התגובות בהחלט היו אדישות למותו עם קמצוץ של שמחה/הסכמה. ואני בכלל לא מדבר על האשכול על ההתאבדות של אסף גולדרינג, שם זה כנראה יותר מובן מדוע אנשים די שמחו.

אדם מת, אנחנו לא יושבים שבעה בביתו אלא דנים פה בפורום על פועלו. בין יתר הפעולות לא היו רק מחזות שמצחיקים את קגנס אלא גם מעשים ששמים אותה בשמאל הקיצון וככאלו- מציבים אותה כאויבת אידיאולוגית שלי ושל המחנה שלי. אני לא רואה מדוע עלי לתת לה ימים של חסד. צריך לספור 100 יום לפני שאני מזכיר מי היא ומה עשתה?

וקגנס- אני לא מתרשם ממה שאמרה "לטובת המתנחלים ודו קיום". מי שהשוותה הופעה בשטחים להכרחה לחילול שבת ותמכה בבכרי, שמבחינתי הוא אויב אמיתי של כל המחנה הציוני, אני לא מאמין לה. בפשטות.

ישן 11-12-2012, 19:56
מנהל

אתה באמת לא רואה את ההבדל?
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מעניין. חיפוש קצר מצא לי..."

אתה לא מסוגל לראות את ההבדל שבין אדם שמת בלי קשר לאיזו עמדה פוליטית שהשמיע פה ושם ובין אדם שמת באופן שקשור ישירות למעשי זוועה שעשה? דודו טופז התאבד בשל שנתפס שולח אנשים להכות קשות אנשים אחרים. לכן טיבעי שמוות זה לא יעורר רק סימפטיה. דוגמא רלוונטית יותר היא, למשל, בנציון נתניהו ז"ל.
ובסדר, ענת גוב היא האויב של "כל המחנה הציוני", כולל של רבים רבים שהם חברי כבוד לא פחות ממך באותו מחנה שחושבים אחרת. אין שום דבר אנטי ציוני בעמדות שהביעה. אפשר להיות ציוני ולהתנגד למפעל ההתנחלויות (כולל סירוב לתת לו לגיטמציה דרך עבודה בו) ועובדה שאני כזה, ולא רק אני. אפשר להיות בעד חופש ביטוי מלא (ליברטניות, מישהו?) בלי שזה יהפוך אותך לתומך בהסתה נגד ישראל.
אבל בסדר. לך תחלק ממתקים בתפוח. האויב הגדול עבר מהעולם.
ישן 11-12-2012, 20:02

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה באמת לא רואה את ההבדל?"

טוב, היא כנראה ממש הצחיקה אותך במחזה ההוא..

טופז גרם רע ל-3-4 אנשים. היא, מבחינתי, גרמה רע ליותר אנשים. ולכן אמרתי- אני לא חש צער. עם זאת, לא אמרתי שאני חש שמחה. וממתקים בתפוח? באמת? אין לך קלישאה קצת יותר טובה?

וציטוט של אדם חכם-
"דעתי שתחשוב שרק כי היא שמאלנית הגבתי כך, מבטיח לך שגם אם זה היה מסי או כל ספורטאי מפורסם אחר, סופר נשכח או שחקן סוג ב' ואפילו א"א לא היה ממש מעניין אותי, בטח שלא הייתי מביע צער או מדליק נר וירטואלי. אם אין לך אינטראקציה עם אותו אדם, על מה תתאבל? אחרת אתה יכול לפתוח בטעות את מדור מודעות האבל ולהיכנס לדיכאון עמוק. או סתם לצפות בחדשות."

ומה הקשר לחופש ביטוי וליברטריאניות? "שריפה באולם", מכיר? אין שום זכות מלאה ומושלמת. לבכרי לא היה מקום להפיץ את השקרים שלו, רק יריב נוסף של המחנה הציוני, בג"צ, אחראי לפרסה הזאת.

ישן 11-12-2012, 20:15
מנהל

מה הקשר למחזה שלה? וכן, "החברות הכי טובות" הוא מחזה מצוין. וודאי במונחים ישראלים
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "טוב, היא כנראה ממש הצחיקה..."

עד שצפיתי בו לא החזקתי ממנה במיוחד כיוצרת אלא רק באישתו של איש שאני מחבב ומכבד.
טופז לא "גרם רע". טופז גרם לפגיעה פיזית חמורה באנשים, כולל הכאה חמורה של אישה לעיני ילדיה.
אם אתה לא רואה את ההבדל בין זה ובין אמירות כאלו או אחרות שלה, אשר יש לומר שלא היו אישיות לאף אחד (והעובדה היא שרון נחמן לא מצא לנכון לשמור טינה אלא להיפך, והוא היה אמור להפגע הרבה יותר מימך), זה עצוב מאוד.
לגבי הציטוט של החכם בעיני עצמו אענה בציטוט של חכם בעיני עצמו אחר באשכול: "לא מאמין". העובדה היא שטרחת להכניס לעניין את דיעותיה. אתה, ולא אף אחד אחר.
על הקשר בין חופש ביטוי ללברטניזם אתה אמור לדעת. "שריפה באולם" היא בדיוק החריג שמלמד על הכלל. כל עוד לא מדובר בהתבטאות שמהווה סכנה ברורה ומיידית, הרי שהיא מותרת גם אם היא נורא לא מוצאת חן בעיניך. זה ביחס להתבטאויות של גוב אשר ממש לא עומדות בשום קנה מידה של "שריפה באולם". וביחס לבכרי-אם אדם מפיץ שקרים ולשון הרע על אדם אחר הרי שבשביל זה יש חוקי דיבה. לדעתי פרשת בכרי הייתה צריכה להסתיים כמו פרשת תדי כ"ץ.
ישן 11-12-2012, 20:40

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה הקשר למחזה שלה? וכן, "החברות הכי טובות" הוא מחזה מצוין. וודאי במונחים ישראלים"

אכן, הכנסתי את דיעותיה כהערת אגב. מרבית התגובה הראשונה שלי עסקה בתמיהה מדוע להתאבל על אדם שלא קרוב אליכם, אותה השוויתי גם לספורטאים, מחזאים ופרופסור נודע (פרידמן). התהיה שלי היתה זהה בכל מקרה שכזה. על הדרך גם הזכרתי דברים אחרים שעשתה פרט ללהצחיק אותך בתיאטרון. זה באמת היה החלק היותר קטן בהודעה שלי. איכשהו זה מה שהדליק אותך. לאחר שנשאלתי, עניתי גם מה אני חושב עליה באופן ספציפי. דיעותיה לא היו רלוונטיות לתהיה הראשונית שלי, אך בוא נגיד שהן בטח לא עזרו.

לגבי רון נחמן- אני לא שופט אדם בעת צערו. הוא מצא תחום משותף עם אדם גוסס כמוהו, שניהם גם הלכו לאותו שאמאן רמאי (נושא שחבל שאנשים התעלמו ממנו באשכול, פרט למאיר).

לגבי חופש הביטוי- כתבתי לך למעלה- בלי היועמ"ש אי אפשר להעמיד אותו לדין על כל השקרים הבוטים שלו. זה החוק שלנו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:18

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר