לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-12-2012, 12:15
  מודרן-סקיור מודרן-סקיור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.12
משחטת "אדום אדום"- איבוד צלם אנוש

הכתבה על תחקיר כלבוטק (*), שמצא כי משחטת 'אדום אדום' של חברת תנובה פעלה באכזריות כלפי חיות בדרכן להישחט,
עוררה זעם גדול בקרב האוכלוסיה, לאו דווקא הטיבעונית/צמחונית, אלא גם בקרב האוכלוסיה הרחבה.

גילוי נאות, מעולם לא הייתי צימחוני, לא טבעוני, וכל דבר מהסוג הזה,
אבל יש לי החמלה המינימלית והסימפטיה לבעלי החיים, שהטבע העניק לנו,
ועלינו בני האדם החזקים לדאוג לבעל החיים החלש, כן, גם אם אנחנו עומדים לאכול אותו.

חלק מהתמונות המזעזעות שהיו בכתבה העדפתי שלא לראות, אבל המסר הובהר,
מי שמתאכזר לבעלי חיים הוא אכזרי בעצמו! ולא רחוק הרגע בו הוא יתאכזר גם לבני אדם,
אלה חיים, ואנחנו חיים. ומה שעצוב הוא שהחיות המסכנות האלה שגם ככה חיות סביב שעון בני האדם,
מצומצמות, דחוסות, מתייחסים אליהן כמו לזבל, בגלל שהם רק בעלי חיים ולא מסוגלים להתמרד באמת.

לכל אלו שעדיין לא הבינו, לאורך ההיסטוריה אנחנו אוכלים ונהנים מבשר, נכון, אבל זו החובה המינימלית שלנו לאפשר לחיות האלה את הזכות לחיות ולא לעבור שום התעללות, עד הרגע בו הן מתות.
יש למצוא את כל האחראיים לאכזריות הזו, להרחיקם מבעלי חיים, ולבדוק מסוכנותם לציבור בכלל ולבעלי החיים בפרט,
תוך שינוי חוקה רציני לגבי צער בעלי חיים, שמלבד העניין המוסרי-אנושי, הוא גם חוק לכל דבר במדינה שלנו, לאלו שהספיקו לשכוח.

(*) http://www.inn.co.il/News/News.aspx/248083

http://animals.walla.co.il/?w=//2594516

נערך לאחרונה ע"י מודרן-סקיור בתאריך 10-12-2012 בשעה 12:33.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-12-2012, 12:33
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
חזון השלום והצמחונות שליקט הרב 'הנזיר' מדברי הרב קוק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מודרן-סקיור שמתחילה ב "משחטת "אדום אדום"- איבוד צלם אנוש"

http://www.binyanhatorah.com/inside/hazon-preface.pdf

"ניתן לתמצת את המאמר "חזון הצמחונות והשלום" בארבעה סעיפים עיקריים: א) הבנה עקרונית כי החזון העתידי של תורת ישראל שולל את אכילת בשרם של בעלי חיים (פסקאות א-ה); ב) פירוט נימוקים להכרח שבאכילת בשר בימינו, והדגשה כי התנזרות כלל-חברתית מאכילתו עלולה להביא לכשלים חמורים במוסר האנושי (פסקאות ו-יב); ג) פירוט טעמיהם של כמה מדיני הכשרות ומקומם בבניית החזון העתידי (פסקאות יב-כו); ד) תיאור העידן האידיאלי באחרית הימים, ובו הימנעות מאכילת בעלי חיים (פסקאות כז-לב)...."

ישן 10-12-2012, 13:42

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Gimp שמתחילה ב "מי שהזדעזע מהצילומים בכתבה..."

אני מבין את מה שאתה אומר Gimp ובכל זאת יש לפעול ולהכחיד כל זכר להתנהגות כזו!
זוהי האחריות שלנו, בני האדם החזקים, להגן על בעל החיים החלש המסכן,
שלא רק שמעולם לא מזיק לנו, הוא גם תורם לנו רבות, גם בבשר שלו וגם בחלב שלו,
המינימום האנושי הוא לאפשר לבעל חיים כזה לחיות ללא שום התעללות או סבל, כל עוד הוא בחיים.
הטענה שלך, על זה שעובד כזה או אחר מתרגל להיות פרא אדם חייתי, היא לא מקובלת.

הרי אותו אדם אכזר שנתן מכות חשמל וצפה בפרה חסרת האונים מפרפרת ביסוריה וזועקת משברי ליבה האחרונים, הוא כזה שמגיע אחרי כן הביתה, לטפל בילדים, כשהוא מעורב בסביבתו.
איך אדם כזה יכול לעשות סוויץ' של 180 מעלות ולהסתכל בעיניים לבני-אדם כשרגע לפני כן לקח חיים של בעלי-חיים בכזו התעללות ואכזריות?! גם רוצחים מתרגלים לעבודה שלהם ואחרי פעם פעמיים זה כבר נראה להם לא כזה ביג דיל, נו, אז מה, נאפשר להם להרגיש סבבה או שנעמיד אותם במקום אחת ולתמיד?!

אנחנו בני האדם רגישים מאוד לחוסר אונים, כל אדם שאי פעם הרגיש בחייו תחושת חוסר אונים, גם אם ריגעית, חייב לגלות סימפטיה לבעל החי שמתמודד מול אויב אכזר שרוצה להפוך את המוות של החיה לסבל ארוך וממושך. אני חוזר שוב, יש למצוא את כל המעורבים באכזריות הזו ומלבד העובדה שיש להרחיק אותם לתמיד מבעלי חיים, יש לבדוק מסוכנותם לציבור בכלל ולבעלי אדם בפרט.

אנחנו לא חיים בעולם של פעם, היום בעידן המדיה והתקשורת דרישת המוסר היא הרבה יותר גבוהה עקב היחשפות לפרטים שפעם לא נחפשנו אליהם.
ישן 10-12-2012, 13:57

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Gimp שמתחילה ב "כמה שעות נסיון יש לך בתעשיית..."

איך השאלה שלך מתקשרת לזה שחברות שמתעסקות עם בעלי חיים צריכות לקחת אחריות
להכחיד כל זכר להתעללות בבעלי חיים במהלך חייהם או לפני הריגתם?
לא מבין את ההתחכמות.
אשאל אותך בכנות, אתה בעד גרימת סבל והתעללות בבעלי חיים?

עריכה: התעללות באה כתוצאה מחוסר אנושיות, חוסר רגישות לדבר חי,
אין בה שום קשר למקצועיות או מחוייבות לעבודה.
מספיק להרוג עם כמה שפחות יסורים כדי להשתמש בבשרה,
וכשאדם מחליט להשתעשע מזעקות השבר של החיה, נהנה מחוסר האונים שלה,
יש פה בעיה נפשית חמורה, ושום סוויץ' של 180 מעלות לא יטשטש את זה.

נערך לאחרונה ע"י מודרן-סקיור בתאריך 10-12-2012 בשעה 14:04.
ישן 10-12-2012, 14:05

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Gimp שמתחילה ב "זאת לא התחכמות, אני שואל..."

קרא הודעתי למעלה,
נסה להבין את הקשר בין אדם מתעלל בבעלי חיים- לבין מצבו הנפשי וכשירותו לתפקד במקום הומה חיים.

מה גם שאתה משנה מהמילים שאמרתי. אני לא טוען שכל מתעלל בבעלי חיים יתעלל בבני אדם, ולו מהסיבה הפשוטה שבן-אדם ובעל חיים זו לא אותה אינטרקציה. אין פה שום קשר.
התעללות בבעלי חיים, היא קודם כל עבירה על החוק! (*)

מלבד העניין החוקתי שאותו, מסתבר, אנשים אכזריים מצליחים לאכוף די בקלות,
יש גם את המוסר הבסיסי של אדם שרואה מולו בעל-חיים חי, נושם, עם עיניים, עם פה, הוא אוכל, רוצה לחיות, והמינימום שנדרש הוא לא להתעלל ולהתאכזר כל עוד לא הרגו אותו, בקשה כזו גדולה?
אני לא צריך לדעת מה הולך בבתים של אנשים בשביל להבין שאדם בעל אכזריות הוא מסוכן.
רוב בני האדם ששוחטים חיות, ומתעסקים עם בעלי חיים הם בסדר גמור ואנשים רגילים מן המניין,
אני מדבר פה אך ורק על המתעללים להנאתם, ואם הגעתי למצב בו אני צריך להסביר לך למה זה רע להתעלל לבעלי-חיים, למרות שהם לא בני-אדם, המצב לא פשוט.

(*) http://anonymous.org.il/art76.html

נערך לאחרונה ע"י מודרן-סקיור בתאריך 10-12-2012 בשעה 14:21.
ישן 10-12-2012, 15:22

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Gimp שמתחילה ב "לך לעבוד במשך שבוע אחד במשחטה..."

ההנחה שלך שגויה ושיקרית.
מראש כתבתי שאני לא טבעוני ולא צמחוני ושאר הדברים האלה כי ידעתי שיקומו אנשים כמוך שזו תהיה הטענה והתירוץ שלהם להתעללות בבעלי חיים.
כאילו שרק מי שצימחוני הוא נגד התעללות בבעלי חיים, וכל מי שאוכל בשר, חי עם זה בשקט ובשלווה. שקר.

חבל שאתה ממשיך להתעלם מהצורך של בעלי החיים,
גם אם לפני השחיטה, לחיות חיים ללא סבל והתאכזרות.
חבל שאתה גם מתעלם מהחוק. ה"גוש בשר" הזה מרגיש, ויש לו צרכים של בעל-חי, כמו שלך יש צרכים של בן-אדם.

אני אומנם סיפרתי שאין לי שום קשר או קירבה לגורמים טבעוניים וצמחוניים, וגם ראה איזה פלא, חיית מחמד אין לי,
אבל אתה עדיין לא סיפרת מה האינטרס שלך להגן בחירוף נפש על המתעללים (?).

ככה שהאינטרס היחידי שלי הוא שמירה על צלם אנוש ושמירת כבוד הבריות.
אין לי חברים כבשים בבית, ועוד לא הלכתי לשחק כדורסל עם תרנגולות, זה עניין של מוסר פשוט.
אומנם יש לנו היכולת והרשות להרוג כדי לאכול, אך אין לנו זכות להתעלל ולהתאכזר בנוסף להריגתם.

נערך לאחרונה ע"י מודרן-סקיור בתאריך 10-12-2012 בשעה 15:29.
ישן 10-12-2012, 15:56
  Gimp Gimp אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.11.12
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי מודרן-סקיור שמתחילה ב "ההנחה שלך שגויה ושיקרית...."

מי אמר שהמעשים של עובדי המשחטה הם התעללות והתאכזרות? איך אתה יודע שהמעשים שלהם הם לא צורך התעשיה?

איך אתה הייתה גורם לחיה ששוקלת כמה מאות ק"ג ללכת בכיוון מסויים? האם הייתה מפעיל איזה שהוא אמצאי פיזי או שהייתה לוחש לה עד שהייתה מועילה בטובה לזוז?

אתה מטיף מוסר על משהו שאין לך תחליף לו כי נקודת ההנחה שלך היא שזה לא אנושי להפעיל כח על חיות ואתה גם לא צריך להתמודד עם חיות בקיום היום יומי שלך.
מן הסתם שהמסקנה היחידה מכך שרוצים לא לפגוע בבע"ח היא חיסול תעשיית המזון מן החי - טבעונות וצמחונות.

ושלא תטעה - אין לי אינטרסים להגן על אותה תעשיה(מלבד שמירה על מחיר בשר נמוך) כי אני כבר לא עובד בה, אני פשוט לא סובל צדקנים שזועקים על התנהגותם של אחרים כאשר הם לעולם לא שמו עצמם במקומם, הגידוף שלך שעובדי המשחטה הם חסרי צלם אנוש הוא מגעיל.

נערך לאחרונה ע"י Gimp בתאריך 10-12-2012 בשעה 16:01.
ישן 10-12-2012, 16:43

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Gimp שמתחילה ב "מי אמר שהמעשים של עובדי..."

ידידי,
כשאני רואה סירטון בו פרה עוברת התעללות עד לרגע שחיטתה, אין פה צדקנות.
יש פה כאב מוסרי, כאדם חי, שבאופן אינסטקטיבי מרגיש הזדהות עם הבעל-חי חסר האונים שעובר מסכת התעללויות לפני שהוא הופך להמבורגר.
אף אחד לא קרא לקחת את הפרנסה לעוסקים בתעשיית הבשר,
יש פה קריאה לשינוי דפוס חשיבה והתנהגות עם החיות, תוך כדי שמירת הכבוד המינימלית לבריות.

יום אחד נסעתי בכביש וראיתי משאית מלאה בכלובי תרנגולות, הן היו דחוסות כל כך,
התמונה הזו נחרטה לי בראש. כאילו שבעלי החיים הם צעצועים שאפשר להשתעשע איתם והם לא מרגישים כלום, כי גם ככה עוד רגע הולכות להישחט. לא ולא.

יש לאנשים הזכות להתפרנס מתעשיית הבשר, כל עוד זה חוקי ואנשים מעוניינים בבשר, בוא לא נוציא דברים מהקשרם.
הדיון פה הוא ברמה המוסרית, צימצום התאכזרות וסבל לבעל החי כל עוד הוא בחיים- ככל האפשר.

תסביר לי דבר אחד פשוט: אם העובדים נהגו בצורה טובה, מדוע מנכ"ל 'אדום אדום' הגיע לאולפן כלבוטק והביע זעזוע עמוק?

נערך לאחרונה ע"י מודרן-סקיור בתאריך 10-12-2012 בשעה 17:09.
ישן 10-12-2012, 17:51
  Gimp Gimp אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.11.12
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי מודרן-סקיור שמתחילה ב "ידידי, כשאני רואה סירטון בו..."

הבעיה היא שאתה חי בסרט שזה קורה רק באדום אדום ורק עם העובדים האלו (ועוד מגדיל לעשות וכותב שצריך לבדוק את מסוכנותם לחברה, צדקן חצוף).
אבל זה דבר שקורה ברוב תעשיית המזון והעובדים שם הם לא מפלצות, אתה רוצה תנאים טובים יותר לחיות? שלם! זאת תעשיה ורגשות החיות תמיד יהיו בעדיפות הנמוכה.
לא סתם מנכ"ל אדום אדום הגיע להנמיך להבות כי אנשים כמוך חושבים שהינה מצאו את אותה משחטה שמתעללת בחיות ולא מוכנים לחשוב שזה ככה אצל רובם הגדול של המשחטות.

אם אתה רוצה לקנות (ולשלם בהתאם) ממקום שמתייחס לחיות כפי שאתה רוצה שיתייחסו אליהם תצטרך לחפש את המקום הזה ולא לחכות עד שתוכנית תחקירים תגיש לך על מגש של כסף ממי לא לקנות.
ישן 11-12-2012, 12:15
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Gimp שמתחילה ב "לך לעבוד במשך שבוע אחד במשחטה..."

לא עבדתי במשחטה, אבל עבדתי במהלך לא מעט חודשים ברפת חלב. אני יודעת ובטוחה שניתן להתייחס בצורה מאד שונה לבע"ח (כן, גם כשמעמיסים אותם על משאית בדרך לשחיטה). יש דברים שנעשו ונראו בכתבה שאינם כ"כ חמורים (מכות על עצם האגן עם צינור פלסטי חלול, שמהוות הפרעה אך אינן באמת כואבות וכן מדרבנות, פינוי ע"י כף טרקטור או גרירה ע"י חבל - לפעמים אין ברירה), אבל דחיפת אותו צינור בפי הטבעת, חישמול של חיה פצועה ושבורת ברכיים, חישמול לאשכי העגל ונסיון חוזר ונשנה להקים עגל שבוודאות לא מסוגל לעמוד על רגליו ולגרום לו כאב וסבל מיותר - אלה נראו לי רע מאד.

גם לי יצא לגרור פרה שנפלה במכון חליבה ע"י חבלים למקום בו ניתן יהיה להקים אותה או להגיע עם כף טרקטור על מנת לפנות אותה למקום בו תוכל לקבל טיפול רפואי. יצא לי לזרז מעט פרות איטיות. מצד שני - פרה שלא מסוגלת לקום (אם בגלל בעיה בטלף, קדחת חלב או כל בעיה אחרת שהיא) לא תוקם, בטח ובטח לא באמצעים כאלה. פרות שמועמסות על משאית בדרך לשחיטה (גם עגלים) טופלו בעדינות.

אין הצדקה להתעללות שנצפתה בתחקיר. שום הצדקה.
אם קודם לא קניתי "אדום אדום" בגלל המחיר הלא מוצדק, עכשיו יש מאחורי זה גם אידיאולוגיה...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 11-12-2012, 12:22
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "באמת שאני חלוק עם עצמי בנושא הזה"

ודאי שאפשר לשפוט. לא רק את העובדים עצמם, אלא את כל המערכת שמאפשרת עבודה כזו כדבר נורמטיבי ונכון.
יש דרכים אחרות לזרז פרות וכבשים, יש דרכים אחרות לנתב אותן למסלול בו אתה רוצה שילכו. אולי זה טיפה איטי יותר, ויקר יותר (דורש בניית מסלולים וסבלנות), אבל אם אני הצלחתי יחד עם עוד שני חבר'ה להחזיר פרה שברחה לפרדס לרפת, בלי לגעת בה פעם אחת, ואם הצלחתי לנתב כל יום ארבעה עדרים שונים לחליבה בלחץ הזמן של שעת סיום החליבה - וואללה, אפשר.
מעולם לא חישמלתי פרה, לא בעטתי בה. מכות קלות על עצם האגן יזרזו אותה כי יפריעו לה, אבל לא יגרמו לה סבל עד כדי בכי וגעיה, ולא באמת יכאבו לה.

למה חקלאים שמגדלים פרות וכבשים ומתפרנסים מהן יכולים להפגין להן אהבה, סבלנות ודאגה, וחברה שמתפרנסת מהן לא יכולה לעשות זאת לא באהבה, אבל לפחות במינימום הסבל הנדרש?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 11-12-2012, 13:32

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "ודאי שאפשר לשפוט. לא רק את..."

היי Tallyco, שמח שתרמת מניסיונך לדיון.

רציתי לשאול,
הצד המסנגר על ההתעללות טוען שכשעובדים בסוג עבודה כזו עם בעלי חיים מאסיביים,
אז לאט לאט מתרגלים לסוג העבודה והתעללות נעשית דבר שבשגרה,
כלומר, למרות שלצופה מהצד זה נראה ש"איך אפשר לעשות דבר כזה?", לעובד תעשייה מהשורה,
לאחר כמה חודשים זה כבר נהיה דבר שבשיגרה ואין לשפוט אותם.

מניסיונך האישי, האם באמת אחרי מספר חודשים כשעובדים עם בעלי חיים שחלקן בעתיד ישחטו,
לאט לאט מאבדים את תחושת הרגישות לחיה? זה משהו שכיח? וכיצד ניתן להתמודד עם הרגלי אכזריות שכזו?

נערך לאחרונה ע"י מודרן-סקיור בתאריך 11-12-2012 בשעה 13:35.
ישן 13-12-2012, 17:00

עדיין הזעזוע מהפרשה הזו לא עבר לי,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מודרן-סקיור שמתחילה ב "משחטת "אדום אדום"- איבוד צלם אנוש"

מביך שאנשים שמזועזעים מהתעללות בבעלי חיים נקראים על ידי טוקבקיסטים מסויימים בכינויים "מתחסדים" ו- "צדקנים".
עוד מעט נקרא מתחסדים וצדקנים לאלה שמתעללים בבני אדם, האומנם אין הרבה הבדל, זה חי ומרגיש וזה חי ומרגיש.

מדי פעם אני גולש באתרי החדשות ופתאום רואה בטעות את התמונה הזו של הפרה זועקת לשמיים,
צועקת בקולי קולות ומתחננת שיפסיקו את הכאב האיום והנורא שהיא חווה באותו הרגע.
אין אף אחד שיעזור לה, היא עומדת מול המתאכזר חסרת ישע ותקווה.
אני מאוד מקווה שיטפלו בכל הנוגעים באכזריות הזו, החל מהעובד הפשוט ביותר לויטרינרים ועד למנכ"ל של החברה.

אני מצפה שבכל המשחטות יגבר הפיקוח ויתחילו לפטר אנשים שנגועים באכזריות ויד קלה על ההדקכלפי החיות בהם הם באים במגע,
אנשים אכזרים לא צריכים לקבל פרנסה על האכזריות שלהם.
ושלא יספרו לי סיפורים על זה שלפעמים יש צורך להתאכזר לחיות, יש בשירשור הזה מספיק אנשים שעבדו בעצמם עם בהמות בשביל להכחיש את הטענה המופרכת והחשוכה הזו.

אין שום סיבה שבעולם לגרום לפרה לזעוק מכאבים, ולא איכפת לי מה היא מסכימה לעשות או לא.
מדובר בבעל חיים, עם הרגש, עם תחושה, עם כאב, עם זכויות של דבר חי.
ואני מצפה מהמשטרה ומהגורמים החוקרים להתייחס לפרשה הזו בשיא הכנות (!) והמצפון.
יש להגדיל את הראש ולמצוא דרכים נורמליות לגרום לפרות להקשיב, יש אנשים המומחים להתנהגות עם בעלי חיים, לא חסר דרכים ללמוד לעשות זאת.
כדי שלא נשמע יותר לעולם על אנשים אכזריים שחושבים שמותר להם להתעלל בחיה בגלל ש"גם ככה עוד מעט עומדים לאכול אותה",
מחשבה חשוכה שאין לה מקום בימינו!

נערך לאחרונה ע"י מודרן-סקיור בתאריך 13-12-2012 בשעה 17:06.
ישן 13-12-2012, 18:40

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "השחיטה זו אכזריות? רק מבקש תשובה על השאלה...."

נושא השירשור הוא על התאכזרות לחיות שלא לצורך.
עדיין לא שמעתי על פטנט להרוג חיה, על מנת לאכול אותה, ולהשאיר אותה בחיים.
כל עוד בני האדם ירצו בשר, וזה יהיה מותר על פי החוק, המטרה היא -לפחות- לצמצם למינימום את הסבל.

העובדות על פי הכתבה על 'אדום אדום' ועפ"י עדות של יודעי דבר בשאר המשחטות בארץ היא - שקיימת התעללות והתאכזרות רישעית כשהמטרה היא בסה"כ להזיז פרה קדימה, או להרים אותה על רגליה כשרגליה שבורות. היש דבר יותר ניבזי ורישעי מזה? וכל זאת תוך כדי שהחיה גועה מכאב נוראי וחסרת ישע.

שחיטה היא דבר כואב וקשה לצפייה כשלעצמו, אך גם שם כמובן חובה הלכתית ברורה
של צער בעלי חיים, להגיע למינימום סבל.

נערך לאחרונה ע"י מודרן-סקיור בתאריך 13-12-2012 בשעה 18:49.
ישן 13-12-2012, 19:33
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
אני חייב לומר שאם אתה יוצא נגד זה אתה בעצם יוצא על תעשית הבשר כולה
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי מודרן-סקיור שמתחילה ב "נושא השירשור הוא על התאכזרות..."

אני היחיד פה שיודע מה הולך במשחטות כי אני נמצא שם והייתי כמעט בכולם, ואדום אדום לא שונים מאחרים, ואני חושב שיש פה סוג של מעורבות "לענינן שלא לעניין" של אנונימוס(שהם במטרה בכלל שאתה לא תאכלו בשר לא של עוף ולא של בקר ולא דגים).
ואני חושב שיש פה בעיה נוספת של הוצאת לשון הרע על אדום אדום, ויותר מזה אני אגיד לכם, בוויקטורי אצלנו הפסיקו להביא אדום אדום....

אם יוצאים על אדום אדום שיצאו על התעשיה כולה, וכי בגלל שהתחקירן ראה רק את אדום אדום השאר טובים? אני אומר לך בוודאות שלא....
ואני לא בא להביע פה דעה של נגד מה שהם עושים, אתה לא יודע באיזה עומס נמצאים המשחטות, ואתה חושב שמישהו יכול לבוא ולהפסיק ליין של שחיטה בגלל עוף אחד שמפריע? אז אתה חיי בסרט, ואתה לא תצא מהסרט עד שתיהיה מנהל משחטה.....

ישן 14-12-2012, 03:38

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "אני חייב לומר שאם אתה יוצא נגד זה אתה בעצם יוצא על תעשית הבשר כולה"

בחיים יש אנשים טובים, ויש את האנשים הפחות טובים.
בתור אחד (אתה) שמכיר היטב את המערכת, בוא נחשוב ביחד איך אפשר לעזור לחיות המסכנות האלה לעבור את המינימום פגיעה או התעללות.
זה לא משנה כרגע איזה עומס או לחץ יש לתעשיית הבשר, זו לא הנקודה הבאמת חשובה.
הבעיה הכי גדולה היא ששמים דגש על עומס הביקוש יותר מעל ערך חיי בעלי החיים,
וזו הנקודה המרכזית של השירשור.
חייבים לשנות את זה!

נכון ש'אדום אדום' היא הקורבן ש"נתפס על חם" בכל הסיפור של התעשיה הזו, אבל בשביל להתחיל במהלך, חייבים למצוא במלכודת הצדק לפחות גורם אחד שיעיר את כל השאר. עובדה שאני מעולם לא חשבתי בכלל על מה שקורה בבתי המטבחיים בארץ, והכתבה הזו גרמה לי ולהרבה אנשים לחשוב, לקחת בחשבון.

כמו שבכל מקום אחר יש קווים אדומים שלא משנה מה הביקוש והעומס יהיה, לא יחצו אותם,
מבחינתי התעללות אפילו אחת, התאכזרות-אפילו אחת, היא קוו אדום. יעצרו את כל התעשיה ולא יעברו קוו אדום, כך עולם טוב פועל, כל אנשים טובים פועלים.
אני מוכן לוותר על הבשר שלי, על הביצים שלי, ובלבד שאנשים טובים ינהלו את העולם.
אגב, מאז הכתבה לא אכלתי בשר אפילו פעם אחת, ולא במקרה.
מי שמכיר אותי יודע שאני אוהב בשר. אבל יש דברים שאני אוהב אפילו יותר.

נערך לאחרונה ע"י מודרן-סקיור בתאריך 14-12-2012 בשעה 03:48.
ישן 13-12-2012, 18:48
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
הבעיה היא עם ההתאכזרות עד רגע השחיטה
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "השחיטה זו אכזריות? רק מבקש תשובה על השאלה...."

לגבי השחיטה כשיטת המתה-אני לא בטוח כלל שהיא אכזרית או מכאיבה יותר מאחרות. נתקלתי במחקרים שטוענים לכאן ולכאן. על כל פנים, השחיטות שהייתי עד להם לא היו נעימות למראה והחיה לא בדיוק עושה חיים משוגעים אבל בסופו של דבר זה עניין קצר מאוד עד שהיא עוברת מהעולם.
על כל פנים, בלי קשר, הורדת צריכת הבשר למנימום הכרחי רק תעשה טוב לכולם. ולא שאני צימחוני...פשוט אוכל בשר לעיתים די נדירות. עודף צריכת בשר (בעיקר בשר אדום) זה לא בריא וצריכת הבשר העצומה היא עול לא קטן על הסביבה (בשביל קילו בשר צריך הרבה הרבה יותר מיים ואדמה מאשר בשביל קילו תפוחי אדמה, והצרכים של עדרי הבקר לא ממש עושים טוב למי התהום).
ישן 13-12-2012, 19:40
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הבעיה היא עם ההתאכזרות עד רגע השחיטה"

מחקרים רבים חולקים על כך ששומן רווי (רוב השומן מהחי הוא כזה) מזיק. הטענות הן שדווקא ריבוי פחמימות, כולל "טובות" כמו דגנים מלאים שלא הותססו הם הגורם לדלקתיות, עליה בטריגליצרידים ולכולסטרול גבוה. דיאטת פליאו/פרימל העשירה בשומן כזה נחשבת דווקא לבריאה ולמתאימה לבעלי בעיות שומניות כאלו ואחרות. קראתי גם מחקר על בני הטוקלאו והאינואיטים וכיצד למרות תפריט עשיר בשומן רווי מחלות לב וסרטן לא היו קיימים אצלם לפני המעבר לתפריט מערבי עשיר בפחמימות. אני גם לא מדבר על ההתאמה האבולוציונית של האדם לאכול בשר, ולא של עוף, לאורך יותר ממיליון שנה בה קיים שימוש באש לבישול וכנראה גם הרבה לפני כן.

לגבי הסביבה- אני חושב שיש פה הגזמה. פרות לאו דווקא אוכלות דגנים, אלא ניזונות גם מעשב ותחמיץ שבני אדם לא אוכלים גם ככה (זה לגבי טענת "בזבוז המשאבים שיכולים היו להאכיל את כל הרעבים בעולם"), מים הם בדר"כ לא משאב שחסר במקומות שמגדלים בהם בקר ובכלל פרות שמגודלות באחו כמו הפמפאס בארגנטינה לא ממש מושקות מהברז. וגם אם יש פה בזבוז, זה מגולם במחיר.

ישן 14-12-2012, 08:07

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יש די קונצנזוס לגבי הסכנה שבעודף בשר אדום"

זהו, אני קורא יותר מדי לאחרונה שזה לא המצב ושאין קונצנזוס, ושמחקרים מפריכים את הסכנות בשומן רווי. לגבי תוחלת החיים- אלו שהתגברו על הסכנה להיטרף או החוסר באנטיביוטיקה, חיו די הרבה זמן (מן הסתם הם גם לא היו בטטות כורסה כמונו).
http://ajcn.nutrition.org/content/e....29146.abstract

אם אתה רוצה לקרוא עוד (כמדען תמצא שם קישורים למחקרים רבים), יש בלוג נחמד שנקרא מר קדמוני, על תזונה פלאוליטית ואימון קרוספיט.

לגבי מזון הבהמות- ובכן, אף אחד לא חושב שלו היה מגודל תירס בשטחים הללו הוא היה משמש להאכיל את העניים, נכון? הרי לאפריקנים אין כסף לקנות כלום (חוץ מארמונות ומכוניות פאר לרודנים שלהם), וגם אם הפמפאס בארגנטינה, רמת הגולן, או כרי הדשא בשוויץ ואוסטריה יכולים להתאים לגידולים כאלו, הרי שאלו לא הגידולים המקוריים שמתאימים לאזור, כלומר זאת התערבות שמחרבת את הטבע.
כהערת אגב- בירוא שטחים לצורך גידול תירס בדרא"מ התחזק לאחר סבסוד דלק אתנול על ידי ארה,ב (הירוקים האלה...).

ישן 17-12-2012, 19:51

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הפחד מכולסטרול לא מבוסס?"

הפחד מכולסטרול מהמזון, לא הייתי ברור. השפעת הכולסטרול מהמזון אפסית לעומת הייצור שלו בכבד. הייצור בכבד מושפע בין היתר מעודף פחמימות בתזונה, מה שמעלה את רמת הטריגליצרידים והופך את הכבד לשומני. לא מפתיע אותך שלמרות תפוצת מזונות ללא שומן, מגלידות ועד יוגורטים, אנשים רק הולכים ומשמינים, במיוחד בארה"ב? אף אחד לא שם לב שבארוחת שחיתות במקדונלדס יש בסה"כ 100-200 גר' בשר, ופרוסת גבינה צהובה לעומת משהו כמו חצי קילו תפו,א מטוגנים בשמן, ליטר קולה מלאה סוכר ושאר מזיקים, ומילקשייק (שהמזיק בו הוא הסוכר ולא מעט החלב)? אבל היי, העיקר שבשר אדום אשם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:10

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר