לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-12-2012, 07:00
  משתמש זכר Smilop Smilop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.12
סקר וואלה!: הפער בין הגושים מצטמצם: 6 מנדטים בלבד

הפער בין גוש הימין לגוש המרכז-שמאל עומד על שישה מנדטים בלבד, כך עולה מסקר TNS, שנערך בתחילת השבוע עבור וואלה!. לפי הסקר, לו היו מתקיימות הבחירות היום היה זוכה גוש הימין והחרדים ב-63 מנדטים, בעוד מפלגות המרכז, השמאל והמפלגות הערביות היו מקבלות יחד 57 מנדטים.

הליכוד, לפי הסקר, נשארת המפלגה הגדולה עם 38 מנדטים, ש"ס ממשיכה לא להמריא אבל גם לא לרדת ועומדת על 11 מנדטים. הבית היהודי חוזרת למספר חד-ספרתי עם 9 מנדטים ויהדות התורה מקבלת 5. מפלגתו של חיים אמסלם ומפלגת עצמה לישראל אינן עוברות את אחוז החסימה. בגוש המרכז-שמאל ניכרת הפגיעה במפלגת העבודה, שמקבלת 17 מנדטים בלבד. התנועה, עם הרכש החדש, עמיר פרץ, מתחזקת ל-11 מנדטים, ממש כמו יש עתיד. קדימה, שנעה בין חיים למוות, זוכה לעדנה עם 4 מנדטים. מרצ נפגעת גם היא ממשולש לבני-מצנע-פרץ ויורדת ל-3 מנדטים. בקרב המפלגות הערביות נרשמת יציבות: רע"ם 5, בל"ד וחד"ש עם 3 כל אחת. הסקר נערך בקרב 500 נשאלים, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל. טעות הדגימה המרבית היא שני מנדטים.

http://news.walla.co.il/elections/?w=/2780/2595389
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-12-2012, 07:25
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "סקר וואלה!: הפער בין הגושים מצטמצם: 6 מנדטים בלבד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Smilop
הפער בין גוש הימין לגוש המרכז-שמאל עומד על שישה מנדטים בלבד, כך עולה מסקר TNS, שנערך בתחילת השבוע עבור וואלה!. לפי הסקר, לו היו מתקיימות הבחירות היום היה זוכה גוש הימין והחרדים ב-63 מנדטים, בעוד מפלגות המרכז, השמאל והמפלגות הערביות היו מקבלות יחד 57 מנדטים.

סליחה,, אבל זה מעלה גיחוך.

המפלגות החרדיות הן לא בהכרח ימניות וסביר שישבו כמעט בכל קואליציה.

ואם מפלגות ה"מרכז-שמאל" ישבו בקואליציה עם המפלגות הערביות יהיה אפשר רשמית לכנות את שני הגושים המתנגדים כ"גוש הציוני והגוש האנטי ציוני". מה גם שאם מפלגות מרכז הן אכן מרכז למה הן נספרות רק בצד שמאל ולא בשני הצדדים?

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 11-12-2012, 07:47
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "זה מצחיק לטעון שרק לשבת עם..."

זה כן, בדיוק כשם שלהצביע למפלגה ערבית הופך אותך לאנטי ציוני.

עצם הישיבה עם מפלגה כלשהי נותן לה (ולדעותיה) לגיטימיציה.
מהסיבה הזאת סירב דב"ג לשבת עם חירות בתוקף, אפילו כשהסכים לשבת עם הליברליים. מהסיבה הזאת שינוי/מר"צ וש"ס/אגודה לא ישבו ביחד בשגרה (אולי בחירום)
ובדיוק מהסיבה הזאת לשבת עם מפלגה שמבטלת את זכות קיומה של מדינת ישראל כבית הלאומי היהודי נותן לגיטימציה לדעותיה, לכן סביר בהחלט שמר"צ ישבו עם זועבי (וגם שלי-מיכאלי-מי שפיר-שמוליק, אילולא מרבית המצביעים שלהם לא היו הרבה מאוד אנשים שהולכו שולל) אבל אם ציפי ומר ג'ל ישבו אתם זה כבר יהיה ממש לעג לרש (למרות ששוב, אני יכול לראות את מר לפיד יושב אתם באיזה תרחיש אופורטוניזם נידח).

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 11-12-2012, 19:43
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "יש להפריד בין "לגיטימציה" ובין "מתן כוח"."

אתה יכול לתת להן לגיטימציה, כוח או עדר כבשים לכבוד חג הקרבן, כל זה עדין לא אומר שהאידאולוגיה שלך זהה לשלהן, וזה לא אומר שאם הן אנטי-ציוניות, גם אתה אנטי ציוני.
כמו שהליכוד יושב בקואליצה עם מפלגות חרדיות, ובכך נותן לגיטמציה למפלגות ששואפות לכך שישראל תהיה מדינת הלכה, ובכך לבטל את האופי הדמוקרטי של מדינת ישראל (לא נראה לי שלמישהו יש ספק לגבי חוסר יכולתה של תאוקרטיה, להיות גם דמוקרטיה), זה לא אומר שהוא עצמו תומך במדינת הלכה (אני די בטוח שאורח החיים של ביבי יפגע מזה באופן אישי), וזה לא אומר שהוא מתנגד לאופי הדמוקרטי של מדינת ישראל.

אבל מעבר לזה, הויכוח פה עקר לחלוטין, כי ברמה המהותית גולני צודק - מפלגות השמאל לא יכנסו לקואליצה עם המפלגות הערביות, כל עוד האחרונות לא יעברו שינוי גישה משמעותי. אחרי הכל רב הח"כים הערבים קיצוניים יותר מאבו-מאזן בהתנגדול שלהם לישראל, מה שהופך אותן למוקצות, ומדיר באופן אוטומטי ציבור שלם מהרשות המבצעת. יש לערבים עכשיו מפלגה חדשה, שלפחות ברמה ההצהרתית שואפת למתן את השיח, ולעסוק יותר בסוגיות שנוגעות לערבים אזרחים ישראל, אך כפי שזה נראה כרגע, היא לא הולכת לעבור את אחוז החסימה.

ישן 11-12-2012, 08:25
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אם אני נותן לגיטימציה לדעה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
אם אני נותן לגיטימציה לדעה שלך, זה לא אומר שהדעה שלי ושלך זהות.

נכון, אבל כשאתה נותן לגיטימציה לדעות שהן הרבה מעבר לחופש הביטוי, זה כבר נהיה בגין "בהתחלה הם לקחו את הקומוניסטים..."
ציטוט:
במידה רבה גם לתת למפלגות האלה להיות חלק מהכנסת זה לתת להן לגיטימציה.

נכון מאוד ועל כן בג"ץ כושל בתפקידו כל פעם מחדש כאשר הוא לא פוסל מפלגות שע"פ חוק אסור להן לשבת בכנסת, קרי-המפלגות הערביות.
ציטוט:
אפשר גם הפוך:
לשיטתך, כשחברי הכנסת הערבים נבחרים לכנסת ישראל, הם נותנים למדינה "הציונית" לגיטימציה,
אז הם ציונים.
כשהם חוברים לקואליציות עם מפלגות ציוניות - הם ציונים.

לא, מבחינתם זה שיטה. מטרת ישיבתם בכנסת היא פגיעה בממסד הציוני מבפנים ועל כן כל הפעולות שהם מבצעים הן לגיטימיות.

לשם השוואה בלבד, אם יש בחור דתי שמשרת כמסתערב וכחלק מהפעולה שלו הוא נדרש להשכב אפיים ארצה, להתפלל למכה ולשבח את מוחמד הרי שהוא לא הפך מוסלמי אלא מבצע זאת על מנת שישיג את מטרתו.

מעבר לכך, המפלגות הערביות מציעות מצע קטן מאוד, אם בכלל, שהוא מעבר ל"לחסל את המדינה היהודית ולהקים מדינה ערבית במקום" ועל כן תמהני איזה אינטרס משותף יכול להיות לכל מפלגה אחרת בישיבה אתן.
ציטוט:
להצביע למפלגה עם דעה X כן יכול להצביע על כך שהדעות של המפלגה ושלי זהות,
למרות שגם זה לא מחייב.

קשה מאוד למצוא מפלגה עם דעות זהות, אבל זה כן אומר שאתה מזדהה עם מרבית המצע שלהם או לחילופין היא מהמפלגות שאתה הכי מזדהה עם המצע שלהן.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 11-12-2012, 12:22
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=sheep]אם אני נותן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
כשאתה נותן לגיטימציה לדעות שהן הרבה מעבר לחופש הביטוי

לא, זה לא "הרבה מעבר" לחופש הביטוי.
כרגיל, בפורום הזה חושבים שגבול חופש הביטוי נמצא איפה שהדעה שלך נגמרת.
מוסלמים שלא רוצים לחיות במדינה יהודית (אבל רוצים לחיות במדינה הזו),
דעתם לגיטימית, סבירה, ובשום צורה לא נמצאת "הרבה מעבר" לחופש הביטוי, גם אם אתה לא מסכים איתם ולא חולק את השקפת עולמם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
תמהני איזה אינטרס משותף יכול להיות לכל מפלגה אחרת בישיבה אתן.

האינטרס בהרכבת קואליציה ברור, והוא לא נובע מאידאולוגיה בלבד:
קביעת מדיניות, שליטה במדינה, הרכבת ממשלה, מינוי שרים, חקיקה לפי רצונך,
זה במיוחד ברור כשאין אופציה להרכיב קואליציה בלעדיהם.

זה שאתה הופך את זה לעניין אידאולוגי לא אומר שזה כך.
שוב, ישיבה עם ערבים לא אומרת שאתה אנטי-ציוני, ולא הופכת את דעותיהם לדעותיך.

ישן 11-12-2012, 13:10
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אפשר להתווכח על כל דבר - אבל במקגרה הז, ויכוח משמעו להלחם על עמדה שכולה שגוייה
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אפשר להתווכח עם זה, אבל לא בא..."

אין מה לעשות, החפיפה בין התומכים בביטול המדינה היהודית, לבין אלה שתומכים ב"התנגדות" - היא כמעט מלאה (גם אם הם מצליחים להוציא מפיהם גינוי פה ושם...).

מעבר לכך, מי שמתנגד לעמדות הקוראות לביטול הדמוקרטיה במדינת ישראל, לא יכול לטעון שיש לגיטימציה לקריאות לביטול זהותה היהודית של המדינה. מה לעשות, המדינה מוגדרת גם כיהודית וגם כדמוקרטית (גם אם נתעלם מהעובדה שברגע שתחדל מלהיות יהודית, הרי שתחדל מלהיות דמוקרטית, בהתבסס על התקדימים היפים בכל שאר מדינות ערב), ועל כן קריאה לביטול כל אחת משתי הרגליים, משמעה התנגדות קיום המדינה.
מה לעשות, סיכוי היהודים לשרוד כאן במידה והמדינה תחדל מלהיות הבית הלאומי של העם היהודי, הם אפסיים. זה לא מקרה שאלה שתומכים בכך, הם אלה שניתן לזהות אצלם גם תמיכה בטרור אנטישמי...
ישן 11-12-2012, 13:17
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]כשאתה נותן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
לא, זה לא "הרבה מעבר" לחופש הביטוי.
כרגיל, בפורום הזה חושבים שגבול חופש הביטוי נמצא איפה שהדעה שלך נגמרת.
מוסלמים שלא רוצים לחיות במדינה יהודית (אבל רוצים לחיות במדינה הזו),
דעתם לגיטימית, סבירה, ובשום צורה לא נמצאת "הרבה מעבר" לחופש הביטוי, גם אם אתה לא מסכים איתם ולא חולק את השקפת עולמם.

אולי אנחנו לא חיים באותה מדינה, אבל במדינת ישראל שלילת זכות קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית זה לא חוקי ועל כן מעבר לגבולות חופש הביטוי, אותו כנ"ל בעידוד פעילות טרור (או כל פעילות בלתי חוקית אחרת).

כשם שכ"ך הוצאה מחוץ לחוק בגלל שהייתה לה "אידיאולוגיה לא חוקית", כך המפלגה של טיבי וזועבי צריכה להיות....

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 11-12-2012, 11:51
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "בין איזה גושים, סגמני... אי אפשר לעשות חצי עבודה..."

בתור איש ימין קיצון רציתי לנצל את נוכחות אנשי מרכז אצלנו בפורום ולשאול אותם מה דעתם

על קואליציה שתכלול את מפלגות המרכז עד המרכז הקיצון.

מה לדעתם ידרשו ומה יקבלו אנשי מרכז קיצון כזהבה גלאון בתמורה לישיבתם בקואליציה? מה תהיה עמדתם העקרונית של אנשי מרכז הכפר כגון אסנע או מרכז הספינה כזועבי בנוגע לזכויות תפילה יהודיות בקבר רחל, מערת המכפלה והכותל? האם אנשי מרכז מתונים כטיבי יסייעו לאנשי מרכז כמו לבני ואשכנזי לחמוק מצווי מעצר לונדונים או שאולי ינטרו לה בגלל הזדהותו של אולמרט, מורה ורבה בתורת המרכזיות עם אבו מאזן והפניית הגב הקרה לחמאס?

צריך לזכור שגם בפן הכלכלי צריך יהיה לשלב את ראייתם המרכזית של יוסי יונה, סתיו שפיר, איציק שמולי עם השוליים הימניים סהרוריים של הקואליציה העתידית כמו לפיד ועוםר שלח אשר בתורם יצטרכו להתפשר לפחות גם קבוצת חרדים מרכזית אחת כגון אגו"י

צ'מע. אם לא הייתי חוזה כבר בעבר ובטוח ביכולת ההזק קצרת הטווח של המרכז כשהוא מקבל מושכות לרבע שעה - הייתי מבקש לחזות ולו לשנה אחת ב'איך מתחזקים' משמעת קואליציונית בגוש מרכזי שכזה.

ישן 11-12-2012, 20:12
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "סקר וואלה!: הפער בין הגושים מצטמצם: 6 מנדטים בלבד"

כמו שאמר ביבי, בוא נדבר דוגרי.
המפלגות הערביות לא ישבו בקואליציה, כי אין כנראה שום מפלגה שאינה ערבית שתהיה מוכנה לשבת איתן תחת האידיאולוגיה הנוכחית שלהן. בנוסף, ותקנו אותי אם אני טועה, כ אני לא ממש בטוח לגבי זה, אבל אם אני זוכר נכון, הן גם באופן מסורתי לא ממליצות על מועמד לראשות הממשלה לנשיא, כך שהן לחלוטין מחוץ למשחק.
אם יאיר לפיד ישב עם החרדים, זה יהיה כנראה נס. כלומר, אני רואה מצב שבו הוא נכנס לממשלה של ביבי שיש בה גם חרדים, כשהוא מסורס לחלוטין מכוח, אבל אני ממש לא רואה חרדים ממליצים על ראש ממשלה שיכול להקים קואליציה רק בעזרתו של יאיר לפיד - כזו שיש לו בה כוח מהותי.
לכן, אפילו אם העבודה, התנועה, יש עתיד ומרצ ממליצות לנשיא על אותו מועמד לראש ממשלה, מה שבעייני דווקא די סביר שיקרה, אם יהיה סיכוי כלשהו שאותו אדם באמת ימונה לראש ממשלה כתוצאה מכך, עדין הגוש הזה רחוק 14 מנדטים מ-60 ושישה מנדטים מאלו שבוודאות ימליצו על ביבי.
ביבי הולך להיות ראש הממשלה הבא, וזה היה ברור עוד לפני שנקבע תאריך לבחירות. הדבר היחיד שעדין פתוח זה איזו קואליציה הוא ירכיב, וכאן יש כמה אפשרויות:
אופציה א' חרדים + ימין קיצוני - יאפשר לביבי להמשיך במדיניות הכלכלית שלו, וימנע כל סיכוי לתהליך מדיני (אם זה היה תלוי רק בביבי, זה בדיוק מה שהוא היה רוצה, אבל לא ברור כמה השפעה תהיה ללחץ בינלאומי בהקשר הזה).
אופציה ב' - חרדים + מפלגת מרכז כלשהי (ובאמא'שכם, עזבו את השם. גם אני חושב שזה פופוליזם זול, אבל ככה הם קוראים לעצמם, אז שיבושם להם) - במצב כזה לביבי יש יותר גמישות בכל הנוגע לעניין המדיני, ולתמרון מול הקהילה הבינלאומית, אבל גם יותר סיכויים להתנגדות מתוך הקואליציה למהלכים שהוא רוצה לעשות, ויותר סיכויים לסכסוכים פנימיים בין השותפות הקואליציוניות שלו, מה שיוביל לחוסר יציבות.
אופציה ג' - ממשלת אחדות רחבה שכוללת כמה ממפלגות המרכז-שמאל - לדעתי אופציה כזו תהיה מפתיעה, ויכולה להיות רלוונטית רק אם ביבי יחליט אחרי הבחירות שהוא רוצה שהממשלה החדשה שלו תוביל את ישראל לדרך אחרת מזו בה היא הלכה בארבע השנים האחרונות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:36

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר