לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-12-2012, 20:28
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
מגעיל השופט רובינשטיין פסל את קמפיין "עוצמה לישראל" בטענה שהוא גזעני

פסילה ראשונה במערכת הבחירות לכנסת ה-19. יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט אליקים רובינשטיין נענה לבקשת קבוצת פעילי שמאל בראשות מוסי רז (מרצ) והוציא צו האוסר על מפלגת עוצמה לישראל להמשיך בקמפיין בחירות בו פרסמו על גבי אוטובוסים כרזות עליהן הופיעה המילה "נאמנות" בערבית ומתחתיה הכיתוב: "בלי חובות אין זכויות". העותרים טענו כי מדובר בגזענות. השופט רובינשטיין קיבל את הטיעונים ואמר כי בכרזה יש "הכללה עם סממנים גזעניים" ולכן הורה להפסיק את קמפיין עוצמה לישראל.

http://www.nrg.co.il/online/1/HP_487.html

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-12-2012, 07:23
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני רואה שהמושג גזענות (וגם..."

שטויות כאלה.

לא, הקמפיין הזה כמו קמפיינים אחרים שמופנים ליהודים אבל עוסקים בהטחת האשמות בערבים,
הוא קמפיין מסית נגד ערבים במובן הרגיל של המילה, והוא מעודד גזענות ושנאה בהגדרה הרגילה שלה.
אני לא משתמש במילים סתם, וחבל שאתה בוחר לעשות אחרת.

העלאת טענות על זה שערבים לא משלמים מיסים ולא משרתים בצבא - הן בסדר, אבל השאלה היא לאיזו מטרה אתה מעלה את הבעיות האלה.
מובן מאליו שהחבר'ה האלה לא מעלים את הבעיות האלה כדי לנסות לפתור אותן, הם עושים את זה בשביל הפרובוקציה.
מעניין שבשיח הזכויות הם טרחו להזכיר רק ערבים - אבל חרדים לא.

צריך לשאול מה הם כן ניסו להשיג בקמפיין.
הקמפיין נועד לדעתי להבעיר את השנאה נגד הערבים ולשייך את שנאת הערבים למפלגה הזו,
כדי שמי ששונא ערבים יבחר בהם. אני גם מאמין שזה עובד.

ישן 13-12-2012, 07:43
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
השאלה [מבחינתי] היא הפער שבין הפתיחות של ועדת הבחירות [ב20 שנים האחרונות]לאמירות קשות
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "שטויות כאלה. לא, הקמפיין הזה..."

ומעשים קשים של ח"כים ערביים [נסיעה פיזית לארצות אויב והזדהות קולנית עם כאלה ש'הגברת המתח בין יהודים לערבים' הוא לחם חוקם] מול קמפיין מעורר מתח אך בהחלט כזה המציג בעיה מהותית.

האם רובינשטיין היה פוסל קמפיין זהה נגד חרדים? לדעתי לא.
האם הרטוריקה הערבית כנגד המדינה [קרי כנגד 'היהודים'] עדינה יותר ולכן ועדות הבחירות לא נזעקו כנגדה? סביר שלא (ועזוב את הפרט הטכני אם מישהו התלונן או לא)

מי שקיבתו השיפוטית מסוגלת להכיל בשם חופש הבטוי את 'גנין-ג'נין אמור להצליח להתמודד עם 'אין זכויות בלי חובות'. זה שזה נעשה במסגרת מערכת בחירות צריך לאפשר עוד יותר את 'חופש הדיבור' ולא להפך. ארוכה הדרך בין לכתוב 'נאמנות' בערבית לבין 'מוות לערבים' [או 'נמשיך בהתנגדות' שזה בעצם 'מוות ליהודים' שהיא אבן יסוד בחופש הבטוי של הפרלמנטר הערבי].

נ.ב

ברור שמבחינה 'שיווקית' רובינשטיין עשה בדיוק את מה שבן ארי ואלדד התפללו לו. העיסוק בסיסמה שלהם יעשה לא על גבי אוטובוסים אלא במהדורות חדשות (אומנם בעוינות ובלעג, אך יעשה) או על גבי פורומים, הקיפוח של חופש הבטוי היהודי מול חופש השסוי הערבי ידחף לחזית וכן הלאה. אלדד הרי לא נאבק על הקול שלך והפעם גם לא על שלי. הוא בחר להתמקד במרווח שבין בנט לבין וולפה [שלא רץ] לבין ימניים כאלה שמתלבטים אם יש מישהו שמתקרב לימניותם ואם להצביע בכלל. הצרוף של בן ארי מצמצם את קהל היעד צמצום נוסף - כמעט רק לדתיים. קהל היעד שלהם יתעורר יותר מדיון סוער על עוינות מערכת המשפט לימין וצביעותה מאשר משלטי חוצות עליהם מילה בודדה עם ניקוד.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 13-12-2012 בשעה 07:53.
ישן 13-12-2012, 09:28
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "09:23 שיפ: לדעתי, לא צריך..."

אז אני חושב הפוך. אני חושב שבהחלט יש טעם לפסול קמפיין שמסית, פשוט שני הקמפיינים לא באמת מסיתים.

בכל מקרה, גם אם זוהי אמונתך (או של כל אדם אחר) ראוי לגנות באותה נשימה גם את הקמפיין המכוער והרדוד של ציפורה (כ"כ רדוד שאני מתפלא שהוא בכלל מופיע במילים ולא בציורים, ביבי וליברמן עם ניבים וקרניים וברקע ערי ישראל נשרפות ומנגד ציפורה עם הילה וארץ ישראל המוקטנת שלי יפה וגם פורחת...)

כשבית המשפט פוסל את הקמפיין הנ"ל ולא פוסל את הקמפיין המכוער של ציפורה- יש לכך רובד נסתר לא כ"כ נסתר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 13-12-2012, 13:47
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אתה יכול להסביר למה הקמפיין..."

הסתה
כשאני עושה מסע תעמולה אנטי ערבי, אנטי חרדי או אנטי יהודי (ופונה לציבור הכללי) - אני מסית נגדם.
מה שיש כאן זה בדיוק זה - "הערבים לא משלמים מיסים, הערבים לא משרתים בצבא, צריך לשלול מערבים את הזכויות, צריך לבטל את הערבית כשפה רשמית, צריך לתת לצה"ל לכסח ערבים (את ההם שמעבר לגבול)".

כמו שנאמר באשכולות אחרים על הסתה,
אתה לא צריך ממש לקרוא להפעיל אלימות נגד חרדים/ערבים כדי להסית נגדם (למרות שגם את זה יש בקמפיין).
אתה יכול להסתפק במסע דה-לגיטימציה נגדם, להציג אותם כאויבי הציבור החילוני/יהודי, ולחכות לראות איך הציבור המוסת יגיב.

גזענות
זה גזעני בגלל שמדובר בהדבקת תוית על ידי יהודים כלפי ערבים רק בשל היותם ערבים.
תוכל לתרץ ולהגיד "זה בגלל הפעולות שלהם" - אבל זה לא נכון,
ערבי א' עשה פעולה, ערבים א', ב', ג', ד' מואשמים רק בגלל שהם ערבים (ולא בשל פעולותיהם). זו גזענות.
בדומה, אם חלק מהיהודים בעלי הון נצלנים, לא נכון לצאת למסע הסתה גזענית נגד היהודים כמכלול.

ישן 13-12-2012, 17:55
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[U]הסתה[/U] כשאני עושה מסע..."

אני אחזור על השאלה שלי: איפה במודעות של עוצמה לישראל אתה רואה שמישהו כתב "הערבים לא משלמים מיסים, הערבים לא משרתים בצבא" וכו'? ושים לב שאני מבקש שתראה לי משהו פיזי ולא את הפירוש שלך (או של רובינשטיין) למה שאתה חושב שעומד מאחורי הדברים. אני לא רואה במודעות האלה מסע דה - לגיטימציה אלא ביטוי לבעיות אמיתיות שיש לנו במדינה וצריכות לקבל פתרון. אם נקבל את הגישה שלך אז כל שימוש בביטוי לגייס חרדים למשל, או כל ביטוי בסגנון דומה, הוא גם הסתה, גזענות, תעמולה אנטי חרדית וכו'. רובינשטיין לא אמור להחליט ע"פ מה שהוא חושב שעומד מאחורי המודעות האלה, אלא ע"פ מה שכתוב בהן בפועל. אם נתחיל לפסול תעמולת בחירות ע"ס ניחוש או פרוש של מה שמישהו חושב על קמפיין מסויים כנראה שנצליח לפסול את הקמפיינים של רוב המפלגות המתמודדות.

ישן 13-12-2012, 19:46
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
ראיתי את זה עכשיו. אתה טוען שזו הכללה.. עליך מוטלת ההוכחה
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "תיארתי כבר למה מה שהם עושים..."

לכל היותר אתה יכול לומר שזה פונה לדוברי ערבית וגם אם אתה צודק. הם עושים את זה כי הפשיעה, הזלזול בחוק והשנאה לישראל רווחים במגזר הערבי. זה כמו קמפיין למכירת פאות. נכון, אפשר לשים שלטי חוצות בערים חילוניות לחלוטין כדי לשכנע את הציבור החילוני לקנות פאות. נכון , יש גם כמה חילוניות (שחקניות?) שישתמשו בהן, אבל עדיין - הקמפיינים האלה מופנים למגזר החרדי, לא מכיוון שכולו רוכש פאות אלא מכיוון שהוא רוכש פאות הרבה יותר מהחילוניים.

למשל, מרצ סבורה שהמתנחלים מנצלים את המדינה מבחינה כספית. נו, זה קמפיין קסנופובי? כי הוא מכליל נגד המתנחלים? יש לפסול את הקמפיין הזה?

תתייחס לכרזה עצמה ולא לפרשנות שלך.

ישן 13-12-2012, 16:21
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
שטות גמורה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "השופט רובינשטיין פסל את קמפיין "עוצמה לישראל" בטענה שהוא גזעני"

קודם כל, לא צריך לפסול קמפיין אלא במקרים קיצוניים ביותר. כשהייתי ילד פסלו תשדירי בחירות של העבודה אשר השמיצו ילדה ספציפית שהופיעה בתשדירים של הליכוד ופסלו תשדיר של כהנא שכלל תצוגה גרפית של דם נשפך וכדומה. פסלו גם תשדיר של ש״ס שבו עובדיה יוסף אמר שאלוהים יעניש מי שלא יצביע ש״ס. פסילות כאלו הן לגיטימיות. אבל הן מקרי קיצון. הקמפיין הנ״ל הוא לגמרי בטווח הלגיטימי, ואם נפסול כל רמיזה כלשהי שהיא גזענית או מכלילה נצטרך לסגור חצי מהשיח הציבורי בישראל. המסר של ״עוצמה לישראל״ ידוע. אם היא לא נפסלת על בסיס גזענות מלרוץ לכנסת אזי בוודאי שאין מה לפסול קמפיין שלה שמציג את עמדותיה!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:00

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר