לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-12-2012, 22:58
  משתמש זכר Smilop Smilop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.12
חלום הבלהות של בנימין נתניהו

הבחירות הסתיימו. להלן התוצאות:

הליכוד ביתנו - 38 מנדטים
העבודה - 20 מנדטים
הבית היהודי - 13 מנדטים
ש"ס - 11 מנדטים
הערבים - 10 מנדטים
התנועה - 10 מנדטים
יש עתיד - 6 מנדטים
יהדות התורה - 5 מנדטים
מרצ - 4 מנדטים
עוצמה לישראל - 3 מנדטים

בנימין נתניהו מתכוון להקים ממשלה, אבל מפלגת העבודה והתנועה מצהירים שלא ישבו עם ביבי בממשלה.

מה שברור שיהדות התורה בטוח בקואליציה. אז נקודת ההתחלה היא 43 מנדטים. אז מה נשאר?

האפשרויות הן כאלו:
1. ש"ס + לפיד - 17 מנדטים (בלתי אפשרי - ממשלה של 60 ח"כים בלבד)
2. ש"ס + בנט - 24 מנדטים
3. בנט + לפיד - 19 מנדטים (ממשלה צרה)
4. בנט + ש"ס + לפיד - 30 מנדטים

במילים אחרות - אין לו ברירה, אלא להכניס את בנט. בנט דורש את תיקי השיכון והפנים שהיו אצל ש"ס, אבל גם ש"ס דורשת אותם, אבל נתניהו הבטיח שהשיכון ישאר בליכוד: http://news.walla.co.il/elections/?w=/2780/2599353. יותר מזה, ש"ס דורשת שינויים מרחיקי לכת בתקציב, שינויים יותר כבדים מהשינויים שדרשה וגרמו להקדמת הבחירות.

ספק אם לפיד יסכים בכלל לשבת עם ש"ס ומה הוא ידרוש חוץ מזה?

ואז... השעון המעורר העיר אותו
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-12-2012, 06:17
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
[1] כשראיתי את הכותרת מפיך הייתי בטוח שאמצא כאן תמונה של... [נו טופ, אתה מזדקן]
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "חלום הבלהות של בנימין נתניהו"

[2] בוכלטריה של 'גמ'נירוצה תיק'שיכון' ו'אבל הבטחת' הינה לחם חוקו של כל רוה"מ בהרכיבו ממשלה. בסוף יושבים כולם יושבים עם כולם לפי אינטרסים חוץ מציפי שהיא ברוגז ומזהבה שאף אחד חוץ משלושת הדובים וברגותי לא רוצה לשבת איתה.

[3] אני לא חושב שקואליציה עם בנט היא החלום השחור של נתניהו. בסיס ש"ס+בנט הוא הבסיס היציב ביותר שהוא יכול ליצור לצורך משילות. אני כן חושב שהפניית עורף לציונות שקולה וערכית שמיוצגת ע"י בנט וע"י האגף האידאולוגי בליכוד תבעט את נתניהו למציאות אלקטורלית לא יציבה תוך חודשים ספורים. יותר קל לדניס רוס לתווך בין הפלשתינים לישראלים מאשר לנתניהו לתווך בין לפיד ללבני ליחמוביץ ללפיד ולמופז ועוד להושיב אותם על אותו שולחן.

ישן 23-12-2012, 08:32
  משתמש זכר Smilop Smilop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.12
אני לא מסכים
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "[1] כשראיתי את הכותרת מפיך הייתי בטוח שאמצא כאן תמונה של... [נו טופ, אתה מזדקן]"

אני חושב שיש פה בעיה רצינית של ראש הממשלה.

לפיד רואה את עצמו כ"מנהיג גוש" - הוא יהיה מוכן להכנס לממשלה, אבל בתנאי שישיג מספר דברים קודם לכן. לדעתי הוא ידרוש הסדר לגיוס חרדים ואת חידוש המו"מ.

אם זה יקרה, זה יעמיד את נתניהו במצב לא נעים מול החרדים (בנושא הגיוס) ומול בנט (בנושא המו"מ).

אם הוא ילך על ש"ס ובנט בלבד, הוא יצטרך להתקפל בנושא התקציב (בשביל ש"ס) ולפתור את העימות שפתח בנט מול ש"ס על תיק השיכון ותיק הפנים - הסיכוי שש"ס יוותרו על התיקים האלו הוא קטן. אני לא בטוח מה עם בנט.

בכל מקרה, הוא יהיה כבול - זו לא הממשלה שהוא חלם עליה קודם.

לכן, יש סיכוי סביר שהוא יפנה דווקא למפלגת העבודה, אבל מפלגת העבודה זה אומר מו"מ ואז בנט בחוץ וגם שם סביר שיצטרך להתקפל בנושא התקציב.

ש"ס מקבלת כאן כוח עצום. למעשה ש"ס יכולה לבוא לראש הממשלה ולהגיד לו שאם הוא לא נותן לה את תיק השיכון והפנים ועושה שינויים כבדים בתקציב, הם מסירים את התמיכה שלהם בו כראש ממשלה (לאו דווקא תומכים במישהו אחר) ואז להקשות על נתניהו בהרכבת ממשלה.
ישן 23-12-2012, 09:53
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
לש"ס יש ת-מ-י-ד כח עצום כי היא זו שמוכנה להתפשר כמעט על כל עיקרון תמורת תקציבים
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "אני לא מסכים"

[למה רק 'כמעט' - כי בענין ירושלים העתיקה היא אמרה 'לא רבתי' מוחלט]

נתניהו מדבר על 'משילות' שמשמעותה בעברית קואליציה יציבה. אין מיצב קואליציות טוב משס" ואגו"י בעשור האחרון. ליכוד+חרדים זה הבסיס שאני מניח שנתניהו רואה לכל קואליציה עתידית.

מבחינה כלכלית יחימוביץ בהחלט יכולה להסתדר עם ש"ס [ולנו יהיה קשה להסתדר עם שתיהן]- קואליציה שכזו אינה בלתי אפשרית ולייצר מראית עין של מו"מ בשביל להרגיע את מספר 20 בעבודה לחצי שנה עד להתפלגות שבוא תבוא בעזרת פרץ - זה לא קשה כל כך

לפיד לדעתי אינו שבוי באגו של עצמו ובכבלי טינה כמו לבני ולכן כבר אינו רואה עצמו כמנהיג גוש. המירב שהוא רואה עצמו [בטעות לדעתי] הינו כ'מרכז'. למרכז אין קיום בלי שותפות קואליציונית והוא יצטרך וידע להתפשר.

אני מבחינה אישית אראה כל קואליציה של נתניהו בלי בנט כ'שרוניזציה' של נתניהו. לא בשל שחיתות אלא בשל חולשת עמוד שדרה שכדוגמתו ראינו בכניעה המיותרת לכנופיות הבזבזנים של ערוץ 10 וקשת.
אם נתניהו חושב קדימה [לא במובנה המופזי של המילה כמובן אך בהחלט במובן לקחים של מי ששברה לכיוון מרצ] - הרי שהוא אמור לדעת שהוא יפסיד הרבה כח פוליטי אם ישבור שמאלה בקואליציה שלו.

נ.ב

בסעודת השבת עלתה תאוריה מענינת לפיה מופז יעבור את אחוז החסימה רק בגלל אנשים שירצו להצביע ללבני ובטעות [כפולה כמובן] ישלשלו לקלפי את הפתק של קדימה

ישן 23-12-2012, 11:12
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
אני חושב שש"ס מקבלת יותר מידי קרדיט בסקרים וכך גם התנועה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "העניין הוא כזה - בנט ככל..."

כולם ציפו שהחזרה של דרעי תחזיר את ש"ס לימי ה17 מנדטים מה שלא קורה בסקרים וסביר להניח שגם לא יקרה בתוצאות האמת.
מצד שני יש שתי מפלגות חדשות שיכולות לקחת מצביעים מש"ס: זאת של אמסלם (שאני פחות מאמין שתיקח מצביעים מהציבור החרדי אלא יותר משל קדימה,לפיד והתנועה) וזאת של אמנון יצחק שסביר להניח שלא תעבור את אחוז החסימה אבל קורצת לציבור גדול של חוזרים בתשובה.
באשר לנתניהו-למרות הדברים שאמר אתמול אני מניח שבנט יהיה שר בכיר (פנים או שיכון) וש"ס תקבל את מה שנשאר מבין השניים וכך בעצם הוא מרצה את שתי המפלגות וחוסך לעצמו כאב ראש בעת הרכבת הממשלה
(תזכורת: בנט טען בראיון שהוא רוצה את שני התיקים הנ"ל,ש"ס טענה אותו דבר ואמש נתניהו הצהיר שמשרד השיכון יהיה בידי הליכוד)

ישן 23-12-2012, 12:52
  erez_350 erez_350 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.02
זאת דעתי לגבי המנדטים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "חלום הבלהות של בנימין נתניהו"

הליכוד ביתנו - 38 מנדטים או 35
העבודה - 20 מנדטים =======> 17
הבית היהודי - 13 מנדטים =======> 12 או 13
ש"ס - 11 מנדטים
הערבים - 10 מנדטים ==> או צונחים ל 7 , במידה ובג"צ לא מחזיר את זועבי ויש קריאה להחרים את הבחירות

התנועה - 10 מנדטים כן 9 או 10
יש עתיד - 6 מנדטים --לא אלה סקרים בזמן עמוד ענן היום זה בין 9 ל 12
יהדות התורה - 5 מנדטים
מרצ - 4 מנדטים >יכול להיות שלראשונה ישארו בחוץ אבל בכל מקרה 3 או 2
עוצמה לישראל - 3 מנדטים --> לא יכנסו בכלל או עם 2
יכול להיות שיכנסו הישראלים ואמסלם

בכל מקרה הטענה שנתניהו יצטרך את בנט נכונה לדעתי, וגם בגלל זה הוא דיבר על "הסולם"
הוא אמר "מי שידבוק בסרבנות לא יהיה בממשלה שלי", בנט למיטב ידעתי השתמש ב"סולם"
לא חושב שתהיה בעיה ללפיד לשבת עם חרדים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:38

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר