לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-12-2012, 18:42
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי fap שמתחילה ב "אז שיוציאו "תקן" פליז, מי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fap
אז שיוציאו "תקן" פליז, מי שרוצה ירכוש בכספו פליז "ייצוגי".

ובאותה הזדמנות מי שרוצה נשק, נעליים, מדים וכל פריט ציוד אחר טוב יותר שירכוש.
ציטוט:
לא נראה לי שיש מישהו שחושב שמעיל נראה ייצוגי יותר מפליז.

ה"ייצוגיות" נובעת משני דברים-
1) האחידות. כאמור, פליזים יש בשלל דוגמאות, חברות, צבעים וכו'. מעיל א' יש אחד.
2) ייעוד. מעיל א' נלשב רק על א' ועל כן שומר על צורתו, פחות או יותר. פליז שיילבש גם על א' וגם על ב' יהיה מטונף אחרי שבוע שטח או שבוע ייזומות. נעליים מלוכלכות אפשר לגלח"צ, הרבה יותר קשה לכבס פליז לפני יציאה הבייתה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-12-2012, 07:29
צלמית המשתמש של fap
  fap fap אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.09
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=fap]אז שיוציאו "תקן"..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
ובאותה הזדמנות מי שרוצה נשק, נעליים, מדים וכל פריט ציוד אחר טוב יותר שירכוש.

רגע, רגע... איך זה שונה מזה שחיילים קונים היום פליז? דבר שנחשב "טוב יותר"? שעולה כסף? שהצבא מאשר?
אז כן, זה עובד ככה בחיים - מי שיש לו כסף מקבל דברים טובים יותר. קונספט מהפכני ומופרך.

ציטוט:
ה"ייצוגיות" נובעת משני דברים-
1) האחידות. כאמור, פליזים יש בשלל דוגמאות, חברות, צבעים וכו'. מעיל א' יש אחד.

הצעתי בדיוק את זה, להחליט על פליז אחד, מחברה אחת, בצורה אחת, וככה יהיה "פליז א' ".

ציטוט:
2) ייעוד. מעיל א' נלשב רק על א' ועל כן שומר על צורתו, פחות או יותר. פליז שיילבש גם על א' וגם על ב' יהיה מטונף אחרי שבוע שטח או שבוע ייזומות. נעליים מלוכלכות אפשר לגלח"צ, הרבה יותר קשה לכבס פליז לפני יציאה הבייתה.

אוקיי, יש בזה מעט הגיון. עדיין אפשר לפתור את זה בכמה דרכים:
1. אין בעיה, על אחריות החיילים לצאת הביתה מדוגמים.
- אם אתה רוצה ללבוש פליז בשבוע שטח, אין בעיה, אל תשים אותו כשאתה יוצא הביתה.
- אם אתה רוצה ללבוש פליז ביציאה הביתה, אין בעיה, אל תשים אותו כשאתה הולך להתלכלך.
2. פתרון ל-1: לעשות הפרדה בין פליז א' ופליז ב'. למרות שזה ידרוש ממך לקנות שני פליזים.

כמובן כל מה שאני מציע יהיה בגדר מותרות, תמיד תוכל להסתפק במצב הקיים וללבוש מעיל א'.
ישן 30-12-2012, 07:48
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי fap שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]ובאותה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fap
רגע, רגע... איך זה שונה מזה שחיילים קונים היום פליז? דבר שנחשב "טוב יותר"? שעולה כסף? שהצבא מאשר?

גם המצב הזה הוא לא תקין, אבל הוא בבחינת חצי רעה.
פעם אגב היה אסור לנוע עם פליז לא צה"לי (כשצה"ל היה מנפק מתי מעט פליזים) אבל אני מניח שזה שונה בדומה לחוק ה"מותר לעמוד בשלשות עם משקפי שמש", קרי דרך אמא.
ציטוט:
אז כן, זה עובד ככה בחיים - מי שיש לו כסף מקבל דברים טובים יותר. קונספט מהפכני ומופרך.

אנחנו יכולים לדון על זה שעות אבל זה יהיה הדיון הכי לא רלוונטי בעולם. צה"ל החליט שכ"צבא העם" הוא לא תומך בהתנהלות שכזו וזהו.

נכון לא נכון זה דיון אחר לחלוטין. "מי שיש לו יותר כסף מקבל דברים טובים יותר" זה אמירה מאוד נועזת כשמדובר על חבורה של ילדים בני 18 שהוכרחו להתגייס. אבל בכל מקרה זה לא משנה את העובדות.
ציטוט:
הצעתי בדיוק את זה, להחליט על פליז אחד, מחברה אחת, בצורה אחת, וככה יהיה "פליז א' ".

ציטוט:
1. אין בעיה, על אחריות החיילים לצאת הביתה מדוגמים.
- אם אתה רוצה ללבוש פליז בשבוע שטח, אין בעיה, אל תשים אותו כשאתה יוצא הביתה.
- אם אתה רוצה ללבוש פליז ביציאה הביתה, אין בעיה, אל תשים אותו כשאתה הולך להתלכלך.
2. פתרון ל-1: לעשות הפרדה בין פליז א' ופליז ב'. למרות שזה ידרוש ממך לקנות שני פליזים.

כמובן כל מה שאני מציע יהיה בגדר מותרות, תמיד תוכל להסתפק במצב הקיים וללבוש מעיל א'.

אם סעיף 1 שלך היה נכון, צה"ל היה נראה עוד הרבה יותר עצוב מאיך שהוא נראה היום והיום הוא נראה עצוב מאוד.

שאר הסעיפים מתבטלים על סמך זה שסעיף 1 לא יכול להתקיים לעולם.
סעיף 2 מתבטל על סמך זה שצה"ל, לפחות רשמית, מתנגד לקניית ציוד צבאי לשימוש עצמי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 30-12-2012, 08:44
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי fap שמתחילה ב "איך אני אוהב טיעונים של "כי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fap
איך אני אוהב טיעונים של "כי ככה החליטו". כמה טיפוסי לצה"ל. ממש מראה על עומק מחשבתי.

איך אני אוהב ילדודס שרק מחפשים על מה להתבכיין.

צה"ל החליט כי צה"ל ממתג את עצמו כצבא העם. בתור ארגון שכזה הוא לא יכול להרשות לעצמו חוסר שוויון בתוך השורות.
זה לא הגיוני ששני חיילים שמשרתים באותו תפקיד, באותה דרגה ובאותו מקום יתנהלו באופן שונה לחלוטין. בטח ובטח לא הגיוני שלאחד יהיו סיכויי שרידות גבוהים יותר בגלל שההורים שלו יכולים לקנות לו חליפה קרמית עם סוללת כיפת ברזל אישית, בעוד שלחייל שני לא יהיה כסף לקנות גרביים.

אבל אני מניח שאתה לא רואה את הבעיה, בעייניך זה גם בטח רלוונטי שחיילים עשירים משלמים לחיילים עניים כדי שיסגרו שבתות בשבילם.
ציטוט:
לפני שאתה ממהר לבטל את כל הסעיפים, מוטב אולי שתבין את כוונתי: על אחריות החיילים להיות מדוגמים, קרי, חייל לא מדוגם יקבל תלונה.

ומי יבדוק את זה בדיוק? היחידה תשלח את כל הקצינים להסתובב בכל ריכוזי החיילים בארץ ולודא שכל החיילים מדוגמים?

הטענה שלי היא שאם האחריות תוטל על החיילים הצבא יראה עוד יותר כמו בדיחה. אני כמובן מדבר באופן טבעי יותר על הבסיסים העורפיים, שם החיילים נראים יותר כמו תיכוניסטים שמחופשים לראפרים בבגדי זית, או משהו כזה.

נכון, הטיעון הזה יכול לתפוס גם עכשיו. אבל הרבה יותר חיילים נמנעים לשים פליז על א' בגלל שזה לא חוקי, מאשר כאלה שירתעו לשים פליז אם הוא מלוכלכך. זה דרדור אמצעים פשוט. מה גם שזה הטיעון השולי יותר ממה שאמרתי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 30-12-2012, 10:43
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי fap שמתחילה ב "אוהב את אלה ש"ראו הכל והבינו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fap
אוהב את אלה ש"ראו הכל והבינו הכל". אותם אנשים שמביאים את ההגיון לצה"ל.

מת על אלה שיום וחצי בצבא וחושבים שהם מבינים את המערכת יותר טוב מכל המאות אלפים שכבר עברו אותה.
ציטוט:
אתה לא צריך ללכת אלף צעדים קדימה, דיברנו על פריט לבוש יחיד אז בוא נמשיך לדבר עליו, ההתנהלות לא תהיה שונה בכלל.

אבל ככה זה בדיוק עובד. למעשה זה ההבדל בין חייל שרואה רק את המטר וחצי מסביבו ומסוגל לחשוב עד מחר בבוקר במקסימום, לבין חייל שמבין את המערכת ומסוגל לראות גם השלכות לטווח ארוך.
אם חיילים יכולים לרכוש לעצמם פליזים אז הם יכולים לרכוש לעצמם גם נעליים ווסט ומדים.
למעשה, ככה נהוג בצבא האמריקאי למשל. בתוך המשכורת שלך מגולמים גם דברים כמו לבוש וציוד לחימה ויש לך מפרט של ציוד שמאושר ע"י הצבא שאתה חייב לרכוש מכספך האישי.
ההבדל כמובן נעוץ בדבר הראשון שאמרתי לך אבל אתה משום מה בוחר להתעלם ממנו, הצבא האמריקאי הוא צבא התנדבותי מקצועי וכאמור הציוד מגולם במשכורת שלהם (כך למשל חייל שמשרת במקום שמוגדר קר יותר יהיה זכאי לתוספת לקניית ביגוד חם. לוחם מקבל יותר כסף לרכוש ציוד לחימה וכו').
צה"ל הוא צבא התנדבותי שמושתת על ילדים בני 18, שנשענים על ההורים שלהם מבחינה כלכלית. הוא לא יכול להרשות לעצמו להתנהג בצורה דומה לצבא האמריקאי שכן זה ייצור חוסר שוויון קיצוני במערכת שכל מהותה לגלם שוויון.
ציטוט:
אנחנו במדינה מספיק מפותחת בשביל שהצבא יוכל לדאוג שלחיילים שלו יהיה עוד פריט לבוש. יודע מה? גם במימון הצבא.
אז שיחלקו ביום הגיוס גם פליז. נשמע מופרך?

בכלל לא ועל כך אין ויכוח.
מצד שני יש פה שיקולים כלכליים ופוליטיים שגם לי וגם לך אין גישה אליהם, ככה שאין לנו באמת מה להגיד בנושא כרגע.

מעבר לכך, ההתקטננות האמיתית פה היא שלכם. על ב' יש טעם להעדיף פליז על מעיל. ההשפעה בלחימה היא בעלת משקל רב מאוד. מצד שני על א' אין באמת טיעון ללמה עדיף פליז על מעיל, להיפך המעיל מגן טוב יותר מגשם, מחמם לא פחות (אפילו יותר) ואפילו יש לו קפוצ'ון.
ציטוט:
לגבי האכיפה, בדיוק כשם שמ"צ בודקים גלח"צ, הם בודקים שהמדים שלך לא מרוחים בבוץ וזרע.

יפה ולכן האחריות היא לא על החיילים.

אגב, מפקדים ויחידות נענשים על כך שהחיילים שלהם חוטפים דו"ח מ.צ, לא רק החיילים שחוטפים את הדו"ח.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 30-12-2012, 11:56
צלמית המשתמש של fap
  fap fap אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.09
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=fap]אוהב את אלה ש"ראו..."

מצטער, עברתי את הגיל שבו אני חושב שאבא יודע הכל. אנשים ש"מבינים את המערכת" יכולים גם להיות מפגרים, ובטוח לא כולם חושבים על הכללים בצבא או עושים משהו כדי לשנות אותם.
רק לא מזמן התירו לבנות להסתובב עם סנדלים בקיץ. זה אומר שמאות אלפי אנשים ש"הבינו את המערכת" טעו לפני כן? אם היינו מנהלים את הדיון הזה לגבי סנדלים לפני שנה, היית טועה עם אותם טיעונים.

מה שהצחיק אותי בתגובה שלך זה שאתה מסביר כמה פליז על ב' זה חשוב ללחימה. and yet, הצבא לא מנפק פליזים בחינם ללוחמים ממה שידוע לי.
לעומת פליז על א', שלא באמת מקנה יתרון משמעותי כמו בלחימה (לפי דבריך), פה הצבא אומר -עצור- צריך שוויון. קצת סתרת את עצמך. אבל זה בסדר, העיקר שיהיה שוויון בדברים החשובים.

ציטוט:
צה"ל הוא צבא התנדבותי שמושתת על ילדים בני 18, שנשענים על ההורים שלהם מבחינה כלכלית. הוא לא יכול להרשות לעצמו להתנהג בצורה דומה לצבא האמריקאי שכן זה ייצור חוסר שוויון קיצוני במערכת שכל מהותה לגלם שוויון.

לא התעלמתי מהטיעון, חשבתי שהסברתי את עצמי. כל עוד לא מדובר באמת בחוסר שוויון קיצוני, הדיבורים שלך חסרי משמעות. במקרה של פליז וסנדלים, לא מדובר בחוסר שוויון קיצוני.

אם חייל מקבל תלונה על משהו שהוא עשה - סימן שלא מילא דבר שהיה באחריותו.
זה שיחידות נענשות ידוע לי, בשביל זה ליחידה יש את הזכות לשפוט את החייל ולהעניש אותו אם ביקש להישפט בה.
ישן 30-12-2012, 12:01
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי fap שמתחילה ב "מצטער, עברתי את הגיל שבו אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fap
מה שהצחיק אותי בתגובה שלך זה שאתה מסביר כמה פליז על ב' זה חשוב ללחימה. and yet, הצבא לא מנפק פליזים בחינם ללוחמים ממה שידוע לי.

מה שהצחיק אותי זה יכולת הבנת הנקרא הלוקה בחסר שלך.
אני אומר שבאידיאל צריך לנפק פליזים. זה שלא מנפקים זה לא אומר שצריך לקנות אותם מהכסף האישי של החיילים.
אני גם אומר שצריך לנפק נעליים טובות יותר. זה שלא מנפקים לא אומר שזה תקין לקנות נעל הרים ב1000 שקל.

אגב, אני לא יודע מה המצב עכשיו, אבל בתקופתי היה אפשר לחתום על חומיות בקו חורף.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:25

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר