לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה אשכול שאלות נפוצות ותשובות עודכן ב-30.10 בנושאי באנרים לפרש. אתם מוזמנים להכנס. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > פרש > משוב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-12-2012, 17:25
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
הודעה חשובה אז לאן נעלמנו ?

אתמול (25/12/12) בסביבות השעה 3:50 לפנות בוקר, משהו לא ברור עבר על השרת שמארח את האתר (שחגג [השרת, לא האתר] את יום ההולדת ה 7 שלו לפני כמה חודשים) - והביא אותו למצב של קיפאון. בהדלקה חוזרת שלו, נראה היה שנדפקו קבצים מהותיים שבהם יש צורך עבור כל תוכנה שרצה על השרת.

אחה"צ ביליתי אני, והשרת, מתחת למזגן המקפיא של חברת בזק בינלאומי, במשך מספר שעות, בנסיון להביא את המערכת בחזרה לחיים על ידי העתקה ידנית של קבצים ממערכת הפעלה מקבילה. לצערי, כל מה שהיה איתי, עלי, היה חדש מדי, ודברים השתנו מאז שמערכת ההפעלה הותקנה על השרת, לפני כ 7.5 שנים... והייתה אי התאמה, כזו שלא איפשרה למערכת ההפעלה לחזור לעלות.

אפשר היה להתגבר על זה עם עבודה סיזיפית של החלפת מספיק קבצים עד שדברים יעבדו, אבל צפיתי שפעולה זו יכולה לקחת לי מעל ל 24 שעות, וגם אז, המערכת תהיה במצב שמתכנתים קוראים לו "חצי אפוי" - מצב לא בריא לכל הדעות.

לפיכך, לקחתי איתי הביתה את הכוננים הקשיחים של השרת, חיברתי אותם למחשב, ויצרתי שרת חדש בענן של אמאזון, והעליתי לתוכו את כל החומר מהגיבוי היציב האחרון שהתבצע לשרת, שהיה ב 24/12 ב 5 בבוקר שעון ישראל (לצערי אתמול השרת מת לפני שהגיבוי היומי רץ) - ועבדתי על כך כל הלילה.

החל מהבוקר, האתר פועל מתוך הענן של אמזון (וייתכן שיצטרך לעבור עוד כיוונונים - ובעקבות כך - הפסקות שירות נוספות - נשתדל שלא בשעות השיא), ואני מקווה שהוא יעבוד טוב. כל המידע שהוכנס לאתר החל מהגיבוי האחרון (כאמור 24/12 5:00) - אשכולות, תגובות, והודעות פרטיות - כאילו לא הוכנס. לתשומת לבכם.

לא כל הדברים פועלים עדיין. אני מחזיר אותם לפעילות בשלבים. אין צורך להודיע לי שדברים לא עובדים. רק כשאחשוב שסיימתי, אבקש ממי שנתקל בדברים נוספים, להודיע לי.

אנו מצטערים בפני כל מי שניתקנו לו את "אינפוזיית-פרש" גם לנו היה חסר...

המשך גלישה מהנה!

נ.ב. האתר עדיין לא פועל לכולם, משום שלא כל שרתי ה DNS התעדכנו. אם יש לכם מכרים שלא מצליחים להתחבר לאתר, ניתן להתגבר על ידי בעיה זו על ידי הוספת מיפוי ידני בין www.fresh.co.il ל IP החדש שלנו, 54.246.111.111, על ידי הוספת שורה בסוף קובץ ה HOSTS במחשב, שבה כתוב כך:
קוד:
54.246.111.111 www.fresh.co.il

קובץ HOSTS נמצא ב:

Windows: %systemroot%\system32\drivers\etc\hosts
Mac/Linux: /etc/hosts

משתמשי ויסטה/7, שימו לב: ייתכן מאוד שקובץ זה יהיה מוגן משינויים בגלל תכונת ה UAC שנוספה החל מויסטה. כדי לערוך אותו בכל זאת, לחצו על כפתור ה start, כתבו שם את המילה notepad מבלי ללחוץ על אנטר, ואז notepad יופיע כתוצאת חיפוש. לחצו עליה כפתור ימני, ובחרו באפשרות Run as administrator. כך, תוכלו לפתוח את הקובץ בנתיב הנ"ל וגם לשמור אותו אחרי שהוספתם את השורה הרצוייה.

אם אתם עושים שינוי זה במחשבכם, אל תשכחו להסיר אותו בעוד מספר ימים, משום שאם לא תעשו זאת, אם בעתיד נחליף כתובת IP ונעדכן את ה DNS, האתר יעלם לכם.

לחלופין (ואולי יותר פשוט) : אפשר לעבור להשתמש בשרתי DNS איכותיים יותר, שמתעדכנים כמו שצריך, כגון אלה המסופקים על ידי Google - יש להם גם כתובות שמאוד קל לזכור: 8.8.8.8 ו 8.8.4.4. מדריך מלא כיצד לעשות הגדרות אלו למי שלא מכיר, ניתן להוריד מכאן. בתור אחד שמשתמש בשירות הזה כבר זמן מה, אני יכול להגיד שהוא גם פועל הרבה יותר מהר, ובצורה יותר אמינה, מאלה שסופקו לי לאורך שנים רבות על ידי שלל ספקי האינטרנט בישראל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:47

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר