לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-12-2012, 10:15
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09
סינריו אפשרי להקמת הממשלה הבאה. זה באמת אפשרי?

תוצאות הבחירות:

ליכוד 34
בית יהודי: 19
עבודה 17
יש עתיד 11
שס 11
אגודת ישראל 6
מפלגות ערביות 11
התנועה 11
ס"ה: 120

(מנדט-שניים לפה ולשם בין שס, בנט, לפיד לא ישנה הרבה)

בנט מציע לשלי את התיקים החברתיים, לשס את הפנים וכו', ללפיד את מה שהוא רוצה, לאגודה את יו"ר ועדת הכספים וכו'.

בנט ראש ממשלה עם קואליציה של 64 מנדטים. ביבי עם 34 מנדטים באופוזיציה. ובנוסף, ח"כים ימיניים עוזבים את הליכוד ומצטרפים אחרי הבחירות לבנט (חוטובלי, אלקין וכו)

זה אפשרי?

אחרת ביבי יצטרך לתת הרבה יותר לאותם מפלגות (לפיד, בנט, תנועה) ממה שבנט יציע, אבל ביבי יקח למפלגה שלו הרבה פחות תיקים (יחסית לגודל המפלגה) כדי לשכל מפלגות הקואליציה יהיה מרוצים. חוץ מהחכ"ים של הליכוד שיידפקו.

ז"א קואליציה של 5 מפלגות בינוניות בגודלן תהיה יותר שוויונית כלפי הח"כים של המפלגות וכולם מרוצים. בנט יכול לתת לשס, ללפיד, ולשלי יותר ממה שביבי יכול להציע. כולל שרים, סגן שרים, יו"ר ועדות וכל זה.

נערך לאחרונה ע"י Eli173 בתאריך 28-12-2012 בשעה 10:35.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-12-2012, 18:05
  dj skyline dj skyline אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "סינריו אפשרי להקמת הממשלה הבאה. זה באמת אפשרי?"

לצערי זה שבנט יהיה ראש הממשלה הבא ישאר בגדר חלום בלבד.

1) לדעתי אין סיכוי שבנט יקבל 19 מנדטים....נכון, יש כרגע זליגה של קולות מביבי לבנט אבל זה ייפסק להערכתי והוא לא יקבל יותר מ 15-16 מנדטים וזה אופטימי.....
2)הספירה שלך לא נכונה מבחינת חלוקת המנדטים: יש לך כ-4 מנדטים למרצ, עוד כ 3 מנדטים (להערכתי זה 4 עם שאיפה ל 5) לעוצמה לישראל, ועוד 2-3 מנדטים (להערכתי) שילכו לכל אותן מפלגות שלא יעברו את אחוז החסימה ויזרקו לפח.
שזה מותיר אותנו עם כ-10 מנדטים שיילקחו לאותן מפלגות שרשמת, כלומר זה תסריט שונה ממה שתיארת.
3) באמת נראה לך שביבי יוותר על להיות ראש ממשלה? הוא יהיה מוכן למכור הכל בשביל להיות ראש ממשלה, ראינו כבר שאידאולוגיה זה לא הצד החזק שלו.
4) לצערי מה שהכי מפחיד אותי זה שביבי יעשה קואליציה עם השמאל הקיצוני קרי שלי+לפיד+לבני או שלי + אחד מהם אם יספיקו מנדטים לכך.
כמובן שהם לא יסכימו לשבת עם ביבי בקואליציה כל כך מהר והדבר ידרוש מביבי לוותר על המון דברים.
שים לב: בראש ובראשונה ביבי לא חזר בו מהרעיון המטופש והבלתי ישים של 2 מדינות ל 2 עמים
בנוסף שים לב לכל הקמפיין נגד בנט ולכך שביבי אמר שאצלו בקואליציה לא ישב מי שקורא לסרבנות (אני יודע זה אמור להיות תקף גם מהצד השני - גם מיכאלי קראה לסרבנות למרות שבנט לא!) ואחר כך הודיע שאצלו בקואליציה לא יהיה שר שתומך בסרבנות

כל שנותר הוא לקוות לטוב

ישן 31-12-2012, 12:14
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "לפיד יסכים לכל הסכם שביבי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tal-T
לפיד יסכים לכל הסכם שביבי יציע לו, כנ"ל ש"ס. קצת עבודה עם לבני וגם היא איתו בקואליציה, והנה קואליציה ושוב ביבי על הכיסא..

כמובן שהייתי שמח לתרחיש שאתה מציג, למרות שמה שווה שבנט ראש הממשלה עם כזאת קואליציה.

רק שאני אבין, אני רואה שיש כאן אהדה נרחבת לבנט הא?
מסתבר שאני לא לבד.

לא מסכים איתך לגבי הרישא. אני חושב שבנט, עם שיתוף פעולה בנושא הכלכלי/חברתי מצד ש"ס, ושלי, ולפיד יצליח להחזיק קואליציה יציבה. אני לא מחפש לדפוק כאן את הליכוד, אני רק מציג סינריו שבו המפלגה הגדולה ביותר בכנסת (גם אם היא פי 2 ויותר מהמפלגה השניה) לא תהיה מפלגת השלטון. אני לא מדבר על 27 מנ' מול 28 מנ' כמו שהיה מול ליבני אלא אשכרה מפלגה גדולה כזאת באופוזיציה.
וגם כשיש שותפות אמיתית בין מס' מפלגות בינוניות בגודלן, השותפים מרגישים (לענ"ד) שווים בערכן ומאמין שיהיה שת"פ אמיתי, למרות הפערים במצע וכו'.

אהדה נרחבת לבנט? אהדה, אבל לא אהדה נרחבת. לענ"ד הוא דתי-מחמד מידי לטעמי והייתי מעדיף שיו"ר המפד"ל יהיה יותר דתי-לאומי.
ישן 01-01-2013, 23:53
  apile apile אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "סינריו אפשרי להקמת הממשלה הבאה. זה באמת אפשרי?"

השאלה שלך מעידה על בעיה עמוקה בחברה הישראלית לדעתי - חוסר מודעות פוליטית בסיסית.

המצאת איזשהו תרחיש שמבוסס על מקרה שקרה (בבחירות האחרונות, כשביבי הרכיב ממשלה על אף שלבני קיבלה יותר מנדטים) מבלי באמת לחשוב על מה נכון לישראל.
בארץ כבר מזמן שכחו שכאן לא מצביעים לנשיא כמו בארה"ב, אלא למפלגה. ויש כאן גם אופוזיציה. לא הגיוני שאנשים יצביעו למי שיותר מגניב (שלי,בנט,ד"ר לפיד,ציפורה לבני) מבלי להבין את המשמעות הנוראית לריבוי המפלגות המזעזעות האלה...

בנט עם שלי יחימוביץ'? נו באמת... תראה, זה לא תרחיש שנשמע ממש חסר סיכוי, אבל השאלה היא אחרת - האם אתה רואה טעם בקואליציה כזאת? לא עדיף כבר קואליציה בה הליכוד מוביל עם 50 מנדטים? גם אם אני יותר תומך במצע של הבית היהודי, אני חושב שעדיף ממשלה חזקה ויציבה שנוטה שמאלה לעומת הבית היהודי (ליכוד) ולא ממשלה שתרצה את כולם (האזרחים). תפקידה של הממשלה הוא לא לגרום לאזרחים לחייך כי יש להם "נציגים" שלהם בתוך הממשלה.
ישן 03-01-2013, 07:26
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
יתרונות וחסרונות:

היתרון לכאורה: אם השמאל בחלקו הגדול יצטרך להתחבר לדתיים וחרדים הם יפסיקו לפלג את העם ולהסית את עמי העולם נגד ישראל.

אבל אם זה ייכנס להרגל שלהם שלא עושים רשעות ולא בוגדים במדינה, הם חוששים שיפסיקו לפחד מהם ולהתחנף להם, ובקודנציה הבאה לא יהיה להם דרך קלה ובטוחה להמשיך להיות במרכז העניינים. לכן זה צפוי שגם כשהם יהיו בממשלה הם ימשיכו לפלג את העם ולמשוך שמאלה, ולהסית את עמי העולם נגד המדינה היהודית. הם לא מסוגלים אחרת.

זה לא מצב פשוט. הדרך היחידה זה להחזיר אותם בתשובה. אבל בשביל זה גם אנחנו כולנו צריכים לחזור בתשובה. כולנו יחד.

http://dc.fresh.co.il/dcboard.cgi?a...&om=93379&omm=1

רק חזרה בתשובה, זה טוב ליהודים !

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 03-01-2013 בשעה 07:51.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:45

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר