לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-01-2013, 10:28
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
מגעיל הקלות הבלתי נסבלת של פיטורי עובדים בישראל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-01-2013, 11:42
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני רגיל ממך לתשובות קצת יותר מעמיקות. נסה יותר להבא..?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "חחח על הסיפא שלך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
כמו להגיד "ברוסיה שודדים אנשים בפארקים-זה מה שקורה שאין אדם כמו סטאלין".

בכל אופן, מה שמתואר בכתבה גרוע יותר מהחגיגות הלא מוצדקות בנמל אשדוד. אבל היי - הכסף יותר חשוב מהכל בעידן של היום - מה זה כבוד האדם...

ישן 06-01-2013, 12:36
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני ממש לא מאושיות הכלכלה של הפורום
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אני רגיל ממך לתשובות קצת יותר מעמיקות. נסה יותר להבא..?"

לאחרונה יש כאן כנופיה מאוד יעילה ואכזרית של קפיטליסטים וליבריטריאנים שבטח יותר מאוחר יענו יותר בפירוט, ויותר בהתלהבות ממני לגבי מה רע בסיפא שלך. אישית אני פשוט מבין החוצה מהחלון של תאי הקט ב"סקטור הפרטי" וחושב על מקומות עם ועדים שאני מכיר במסגרת עבודה מולם, מכיר במסגרת הנסיון התעסוקתי של אמא שלי, מכיר דרך סיפורים של עוד אדם קרוב שעובד בארגון עם ועד מאוד חזק. אין לי אפשרות כרגע להרחיב, אבל איך נגיד? אני עומד לחלוטין מאחורי הדוגמא של "משטר סטאלין VS משטר בלי סטאלין". ועדי עובדים בישראל, במשחק סכום אפס, הם דבר מזיק. תמיד ישנם האנשים שנהנים מקיום משהו מזיק... הנה אני, אישית, מאוד "נהנה" מהאשכנזיות הברורה מאוד (מבחינת מראה) שלי. גם הילדים שלי מאוד נהנים. אבל... אני חייב להיות הגון ולהודות שיותר מדי פעמים, בלי שרציתי, היא פשוט עזרה לי להגיע למקומות שאחרים היו צריכים להגיע אליהם לפני. היא גם עזרה לי מאוד לא להיות אדם שאפתן, או מצטיין. היה לי קל, נעים ונוח. הלך לי בקלות יחסית. זה עדיין מאוד מאוד "עוזר" לי. אני מתייחס לוועדים בדיוק כפי שאני מתייחס לאותו "פור" שהיותם אשכנזי "קלאסי" עדיין פה ושם נותן לך:

לפעמים זה פשוט עוזר לך יותר בקלות להגיע לאן שמגיע לך

לפעמים זה עוזר לך להגיע לאן שלא מגיע לך

לפעמים זה נותן לך ראש שקט להתמקד בלהצליח

לפעמים זה מעודד אותך דווקא לא להתאמץ

זה תמיד לא רלוונטי ככל שזה נוגע להתקרבות למצב שבו "כשרון מוביל להצלחה/קידום".

ישן 06-01-2013, 12:06
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
חכה חכה ששרוקי יחזור הביתה! זה הולך להיות אשכול ארוך ארוך... :)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "הקלות הבלתי נסבלת של פיטורי עובדים בישראל"

רק במאמר מוסגר אומר בינתיים שבפעמים בהם נזקקתי ל'ועד שלי' ול'ארגון היציג' - קיבלתי קדחת.

התנהלות אישית נכונה בחסות חוקי העבודה [שהם טובים!] תסייע לעובד לשמור על זכויותיו הרבה יותר מחמשת הפוליטיקאים המקומיים במקום העבודה שלוקחים ממך ככה וככה שקלים בכל חודש כדי לתת לך קומקום חשמלי בראש השנה ומתקמבנים עם המעסיק או עם האגף הבטלניסטי בעסק.

מנסיוני המצומצם - הועדים מגנים על הבטלנים שמסכנים את קיומו של העסק/המוסד ולא על העובדים הפגועים הזקוקים לעזרה. מוסד יעוץ וסיוע דמוי 'סנגוריה צבורית' לעניני עבודה יעשה עבודה טובה בהרבה מכל ועד ועאלק מנהיג פועלים בסגנון עמיר פרץ.

כמובן שזכות ההתארגנות היא זכות בסיסית של העובדים כשם שהזכות לפטרם בהליך חוקי ומסודר היא זכותו הבסיסית של בעל העסק.

אל תבחן את יעילות מוסד הועד וההתארגנות לפי 'הועדים החזקים' [כלומר אלה שגם אם יפגע בעסק תמיד יוכלו להזיק למדינה מספיק בכדי שתעדיף לשפוך את מיסיך ומיסי כדי לכבות את המדורה ולהשיג שקט רגעי על חשבון כלל המשק].
ישן 06-01-2013, 16:03
צלמית המשתמש של רועי AZ

מה לעשות. אם יש ועדים שבראשם חסרי עמוד שדרה או כאלה שמוכרים את עובדיהם
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "חכה חכה ששרוקי יחזור הביתה! זה הולך להיות אשכול ארוך ארוך... :)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
רק במאמר מוסגר אומר בינתיים שבפעמים בהם נזקקתי ל'ועד שלי' ול'ארגון היציג' - קיבלתי קדחת.

אז כן, גם זה קיים לצערי. אבל אני מדבר על כאלה שמתפקדים..

ואם שלך לא מתפקד - אמורים להתקיים בחירות להחלפת הועד כל כך וכך שנים.

התנהלות אישית נכונה בחסות חוקי העבודה [שהם טובים!] תסייע לעובד לשמור על זכויותיו הרבה יותר מחמשת הפוליטיקאים המקומיים במקום העבודה שלוקחים ממך ככה וככה שקלים בכל חודש כדי לתת לך קומקום חשמלי בראש השנה ומתקמבנים עם המעסיק או עם האגף הבטלניסטי בעסק.

נדמה לך שלקשיי יום עפ"י רוב, או סתם אדם מן השורה - יש אפשרות וזמן להשקיע בלרוץ לבתי משפט שמושכים ומושכים ומושכים זמן?העניינים הללו לא אמורים לצאת בכלל מחוץ לכתלי מקום העבודה.

מנסיוני המצומצם - הועדים מגנים על הבטלנים שמסכנים את קיומו של העסק/המוסד ולא על העובדים הפגועים הזקוקים לעזרה. מוסד יעוץ וסיוע דמוי 'סנגוריה צבורית' לעניני עבודה יעשה עבודה טובה בהרבה מכל ועד ועאלק מנהיג פועלים בסגנון עמיר פרץ.

הניסיון שלך מצומצם וחסר ידע מוחלט. עוזרים לכולם.

כמובן שזכות ההתארגנות היא זכות בסיסית של העובדים כשם שהזכות לפטרם בהליך חוקי ומסודר היא זכותו הבסיסית של בעל העסק.

נכון, בשביל זה במקומות היכן שיש ועד עובדים, יש ועדת משמעת, המורכבת מנציגי ההנהלה והועד ושם מתדיינים ומגיעים לכלל החלטה - לא באופן שרירותי!

אל תבחן את יעילות מוסד הועד וההתארגנות לפי 'הועדים החזקים' [כלומר אלה שגם אם יפגע בעסק תמיד יוכלו להזיק למדינה מספיק בכדי שתעדיף לשפוך את מיסיך ומיסי כדי לכבות את המדורה ולהשיג שקט רגעי על חשבון כלל המשק].

אני לא בוחן כלום - אני רק יודע שבמקומות עם ועדים מאורגנים - חוצפת הפיטורים ב SMS ועוד כהנה מקרים- לא הייתה מתרחשת!

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 06-01-2013 בשעה 16:06.
ישן 06-01-2013, 18:44
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
הם לא היו חסרי עמוד שדרה. האפשרות השניה שהעלת היא הנכונה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "מה לעשות. אם יש ועדים שבראשם חסרי עמוד שדרה או כאלה שמוכרים את עובדיהם"

ולכן אני מ-ת-ע-ב אותם. ולא, לא ניתן להחליף אותם. יותר פשוט ופחות מסוכן להכנס להליך ריצה בפוליטיקה המקומית לתפקיד ראש עיר מאשר להציג אלטרנטיבה ליו"ר ועד.

הידע שלי בחוקי עבודה הוא לא רע. עזרתי ויעצתי לעובדים מהסקטור שלי ומסקטורים אחרים. כולם קיבלו כתף קרה מהועדים שלהם גם בסיטואציות בהם כל מה שהיו צריכים זה הליך פרוצדורלי קדם משפטי פשוט כדי לקבל זכויותיהם. זה לא מקרה נקודתי.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 06-01-2013 בשעה 18:49.
ישן 06-01-2013, 20:00
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "הם לא היו חסרי עמוד שדרה. האפשרות השניה שהעלת היא הנכונה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
ולכן אני מ-ת-ע-ב אותם. ולא, לא ניתן להחליף אותם. יותר פשוט ופחות מסוכן להכנס להליך ריצה בפוליטיקה המקומית לתפקיד ראש עיר מאשר להציג אלטרנטיבה ליו"ר ועד.

ג-ם א-נ-י !-!-!-!

יכול להיות.. אני לא פוסל את זה. בטח שזה מה שקורה בנמל אשדוד!!

הידע שלי בחוקי עבודה הוא לא רע. עזרתי ויעצתי לעובדים מהסקטור שלי ומסקטורים אחרים. כולם קיבלו כתף קרה מהועדים שלהם גם בסיטואציות בהם כל מה שהיו צריכים זה הליך פרוצדורלי קדם משפטי פשוט כדי לקבל זכויותיהם. זה לא מקרה נקודתי.

גם את זה אני לא פוסל..

ישן 06-01-2013, 15:54
צלמית המשתמש של רועי AZ

הקשר הוא שעם ועד חזק ברקע, אף מנהל לא היה מעז אפילו לחשוב על צעד מכוער שכזה..
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "מה הקשר בין פיטורים מבזים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
מה הקשר בין פיטורים מבזים לבין ועד חזק או ועד בכלל? אפשר לחשוב שבמקומות שיש בהם ועדים חזקים אין בוסים שמבזים את העובדים שלהם ומתייחסים אליהם כמו לחרא. בכל מקום יש אנשים טובים יותר וטובים פחות, ובוסים טובים יותר וטובים פחות, לועד אין שום קשר לעניין. אם בכלל ועד מקשה על פיטורים של מנהל שמתייחס לעובדים שלו כמו חרא לאורך זמן, הרי גם למנהל יש קביעות ואסור לגעת בו.

במנהל אי אפשר לגעת עם ועד או בלעדיו.. מנהל נשאר בעמדת הניהול עד אשר הדירקטוריון מחליט אחרת ואין שום קשר לקביעות.

אבל בהחלט אפשר לסנדל ולהרגיע ולהראות לו מה הגודל האמיתי שלו במידה ושכח..

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 06-01-2013 בשעה 16:08.
ישן 06-01-2013, 17:31
צלמית המשתמש של רועי AZ

זה בדיוק מה שחשבתי בשניות שלקח לדף להטען..
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "שום דבר ממה שכתבת הוא לא..."

ציטוט:
שום דבר ממה שכתבת הוא לא נכון, אבל הדעות של שנינו בעניין ידועות והוויכוח מיותר.

ויכוח מיותר.. וכמובן ששום דבר ממה שכתבתי לא נכון בעינייך, כי אז היית נחשב סוציאליסט.

ישן 06-01-2013, 19:35
צלמית המשתמש של רועי AZ

יש בין להתנהג בגסות כי למנהל יש אופי חרא, והוא ממורמר על כל העולם ולאו דווקא עובדיו
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "זה לא קשור לסוציאליסט או לא,..."

ציטוט:
זה לא קשור לסוציאליסט או לא, זה קשור למציאות. מנהל שיש לו אישיות חרא, או שיחסי האנוש שלו גרועים, ישאר כזה בלי קשר לשאלה אם יש ועד במקום העבודה או לא. המציאות מוכיחה שגם במקומות עבודה מאוגדים יש מנהלים שמתייחסים לעובדים כמו זבל ולכן אני חושב שהטענה שלך לא נכונה.

(ואני מכיר ראשי ועדים שגם את זה מנעו)

לבין לפטר אנשי מילואים כי נקראו בצו - או לפטר באמצעות SMS - הבדל של שמיים וארץ (וזה בעיניי.)

נוכחתו של ועד עובדים חזק, נועד גם כדי לדאוג לתנאי העובדים, שלא יורעו או שיעודכנו מפעם לפעם - בהסכמי שכר שנתיים עם ההנהלה (במסגרת מו"מ) וגם כדי מראש למנוע מצב כמו שמתואר בכתבה. עובד לא אמור בכלל לגשת לבית משפט בענייני עבודה. אני מניח, שלא היית רוצה לרדוף אחרי מה שמגיע לך או אחרי הצדק, בגלל שלמנהל מסויים לא מתאים כך או אחרת.

זה בדיוק כמו שתבוא ותגיד לי, שאם אני בא לתקוף אותך - לא תצלצל למשטרה כי יש בתי משפט ואם עשיתי לך נזק - תתבע אותי.

(ולעובדה שיש ועדים שמתנהלים לא כמצופה מהם - וכן - יש חריגות שכר הזויות - אני איתך בזה - אין סיבה שלא יתקיים ועד עובדים)

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 06-01-2013 בשעה 19:38.
ישן 06-01-2013, 19:28
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "הקלות הבלתי נסבלת של פיטורי עובדים בישראל"

שים לב שברוב הדוגמאות פה, המנהל עבר על החוק, והחברה שילמה פיצויים. כלומר- אפילו לפי הכתבה הזאת, החוק מספק הגנה לא רעה לעובד. אז למה צריך ועד?

וקצת יותר ברצינות- אני לא מתנגד לוועדים. בשוק חופשי יש לכל עובד את החופש להתארגן. אבל בישראל יש כפיה מוגזמת. ראשית- כופים על העובד להצטרף להסתדרות. מספיק ששליש מהעובדים מצטרפים להסתדרות, ופתאום ההסתדרות מייצגת את כולם. ואם אני לא רוצה? ואם אני רוצה ללכת להסתדרות המתחרה? אני לא יכול. כפיה.

שנית- כמו שלעובד יש חופש להתארגן, למעסיק אמור להיות החופש לפטר עובדים לא מתאימים. מבחינת המעסיק, זה יכול להיות גם עובד שמארגן חתימות על הקמת ועד. בסופו של דבר, העסק שייך לבעלים שלו, לא לעובדים ולא למדינה. מבחינתי- למישהו לא מתאים מה שקורה במקום העבודה שלו, הוא מוזמן ללכת, או להקים חברה מתחרה. אבל מי שסיכן את כספו- עושה בעסק מה שהוא רוצה. זה נכון גם בנוגע לכפיית שכר מינימום על ידי הממשלה.

שלישית- הבעיה עם רוב הוועדים פה היא במגזר הציבורי. תבין, כשוועד מתנגש עם המעסיק, העובדים מונעים מעצמם להחריף את המהומות, כי הם יודעים שאם הם יגזימו החברה תפשוט רגל, ואז גם הם וגם הבעלים יפסידו הרבה. נכון, זה קורה לפעמים, אבל במקרה כזה העובדים בוחרים במודע ללכת עד הסוף. אבל במגזר הציבורי, חברות לא פושטות רגל. אין באמת פחד שהחברה תיכשל, ולכן העובדים יכולים להחריף כרצונם ולדרוש שכר כרצונם. גם למדינה לא תמיד יש בעיה להיכנע להם, כי הכסף לא שייך לה. הכסף הוא המיסים שאתה ואני משלמים. אז המדינה תיתן להם מה שהם רוצים אחרי מו"מ שנועד רק לעיתונות, ותעלה לנו קצת מיסים. חושב שאני צוחק? ראה מה קרה לאחר כל הסכמי השכר המטורפים שנפלו עלינו בשנתיים האחרונות. מיליארדים על גבי מיליארדים. ועכשיו יש בור, ועכשיו מעלים מיסים. ומי מרוויח מזה? אותו מיעוט שסוחט את כל המדינה.

רביעית- בתי המשפט בישראל מוכוונים יותר מדי נגד המעסיק. האם שמעת על השביתות בפלאפון? העובדים רוצים להקים ועד. דרישה לגיטימית, רק שעד היום ההסתדרות לא הוכיחה שיש לה שליש מחתימות כל העובדים. משום מה לא זרקו אותה מכל המדרגות עד שתראה אותן. בנוסף- פס"ד חדש קובע שלמעסיק אסור להביע עמדה בנושא! שתבין, בית המשפט אוסר על המעסיק להגיד לעובדים שהדרישות שלהם עשויות לגרום לבעיות כלכליות בחברה. עד כדי כך? אתה מבין את האבסורד?

ישן 06-01-2013, 19:54
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "שים לב שברוב הדוגמאות פה,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki

וקצת יותר ברצינות- אני לא מתנגד לוועדים. בשוק חופשי יש לכל עובד את החופש להתארגן. אבל בישראל יש כפיה מוגזמת. ראשית- כופים על העובד להצטרף להסתדרות. מספיק ששליש מהעובדים מצטרפים להסתדרות, ופתאום ההסתדרות מייצגת את כולם. ואם אני לא רוצה? ואם אני רוצה ללכת להסתדרות המתחרה? אני לא יכול. כפיה.

יכול להיות, אני ממש לא בטוח. אבל אתה יודע מה, גם אם כופים עלי חברות בהסתדרות בניגוד לרצוני (מה אתה יודע, אני לא ישן טוב בלילה בגלל זה) - אני מוגן מפני החלטות שרירותיות של ההנהלה - אז מה באמת איכפת לי?

שנית- כמו שלעובד יש חופש להתארגן, למעסיק אמור להיות החופש לפטר עובדים לא מתאימים. מבחינת המעסיק, זה יכול להיות גם עובד שמארגן חתימות על הקמת ועד. בסופו של דבר, העסק שייך לבעלים שלו, לא לעובדים ולא למדינה. מבחינתי- למישהו לא מתאים מה שקורה במקום העבודה שלו, הוא מוזמן ללכת, או להקים חברה מתחרה. אבל מי שסיכן את כספו- עושה בעסק מה שהוא רוצה. זה נכון גם בנוגע לכפיית שכר מינימום על ידי הממשלה.

אז בית הדין לעבודה חושב אחרת. עם כל הכבוד למעסיק ולכספו, את הכסף הזה הוא מרוויח בזכות אנשים מסורים. אנשים שב-א-מ-ת נותנים את הנשמה ובאים בשמחה כל בוקר לעבודה, ונותנים תפוקה ופריון והם גם כאלה שאין להם לאן ללכת כמו לעובדי ההיי טק. לצערי הרב, בגלל מדינות העולם השלישי - היכן שאין אורח חיים מערבי ומעמדו של הפועל נחות מן המוצר אותו הוא מייצר אז נקל להתייחס כך גם לעובדים המקומיים. כי סה"כ יש תחליף. את מי זה מעניין שלעובד יש פיות להאכיל ולדאוג להם לקורת גג ויוקר המחיה כאן הוא מעבר לכל פרופורציה.

שלישית- הבעיה עם רוב הוועדים פה היא במגזר הציבורי. תבין, כשוועד מתנגש עם המעסיק, העובדים מונעים מעצמם להחריף את המהומות, כי הם יודעים שאם הם יגזימו החברה תפשוט רגל, ואז גם הם וגם הבעלים יפסידו הרבה. נכון, זה קורה לפעמים, אבל במקרה כזה העובדים בוחרים במודע ללכת עד הסוף. אבל במגזר הציבורי, חברות לא פושטות רגל. אין באמת פחד שהחברה תיכשל, ולכן העובדים יכולים להחריף כרצונם ולדרוש שכר כרצונם. גם למדינה לא תמיד יש בעיה להיכנע להם, כי הכסף לא שייך לה. הכסף הוא המיסים שאתה ואני משלמים. אז המדינה תיתן להם מה שהם רוצים אחרי מו"מ שנועד רק לעיתונות, ותעלה לנו קצת מיסים. חושב שאני צוחק? ראה מה קרה לאחר כל הסכמי השכר המטורפים שנפלו עלינו בשנתיים האחרונות. מיליארדים על גבי מיליארדים. ועכשיו יש בור, ועכשיו מעלים מיסים. ומי מרוויח מזה? אותו מיעוט שסוחט את כל המדינה.

אני איתך ועם הברווז. כן יש חריגות שכר שצריכות להיעצר ומיידית!

רביעית- בתי המשפט בישראל מוכוונים יותר מדי נגד המעסיק. האם שמעת על השביתות בפלאפון? העובדים רוצים להקים ועד. דרישה לגיטימית, רק שעד היום ההסתדרות לא הוכיחה שיש לה שליש מחתימות כל העובדים. משום מה לא זרקו אותה מכל המדרגות עד שתראה אותן. בנוסף- פס"ד חדש קובע שלמעסיק אסור להביע עמדה בנושא! שתבין, בית המשפט אוסר על המעסיק להגיד לעובדים שהדרישות שלהם עשויות לגרום לבעיות כלכליות בחברה. עד כדי כך? אתה מבין את האבסורד?

זה לדידך. אני שב ומזכיר לך שעם כל הכבוד ל"בעיות הכלכליות" בחברה יש בני אדם שם למטה.

ישן 06-01-2013, 20:11

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "[QUOTE=shruki] וקצת יותר..."

1. אתה חושב? דוגמא קלאסית- הרכבת. גילה אדרעי פוטרה/הודחה למרות הוועד החזק, והיא בכלל רצתה להצטרף להסתדרות אחרת, כזאת שהיתה מגנה עליה (כוח לעובדים). מבלי להתייחס לסיבות (המוצדקות לטעמי) מדוע זה קרה לה, הכריחו אותה להצטרף לארגון עובדים שלא מגן עליה.

2. זה לא בית הדין, זה המחוקק. אתה יכול להגיד לי "הרוב קובע", אבל לרוב אסור לקבוע לפגוע במיעוט, נכון? לא היית רוצה (בהקצנה) חוק שאוסר להעסיק עובד בשם רועי, נכון? גם אם "הרוב קובע". זה הכסף של המעסיק, והוא יהיה חייב לתת תנאים טובים כדי שיבואו לעבוד אצלו. אם תחום העיסוק דורש אנשים משכילים, הוא יצטרך לתת יותר. אם התחום פשוט וכל אחד יכול לעשות אותו, הוא ייתן פחות.
את מי זה מעניין שלעובד יש פיות להאכיל? לא את המעסיק.. זה לא התפקיד שלו. וזה גם לא מעניין אותך. הרי אם זה היה מעניין אותך היית תורם כמיטב יכולתך לעניים. נכון שאתה לא עושה זאת?
הזכרת את יוקר המחיה. טעות חמורה- יוקר המחיה נובע כולו מהגנות ממשלתיות, איסורים על ייבוא, וועדים חזקים שמקבעים שוק עבודה קשיח, ומיסוי גבוה שנובע מהצורך לממן את כל אלו. עמלות הבנקים יקרות כי הבנקים מעסיקים עובדים מיותרים (גם כי השוק סגור למתחרים חדשים, נכון). קח דוגמא קלאסית- מה אתה חושב היה קורה לו היה ועד בחברות הסלולר לפני הרפורמה? כל הלחץ שהפעילו הטייקונים על הממשלה והכנסת (לחץ זה הוא גורם ישיר ליוקר המחיה, כידוע לך), היה מוכפל כי גם 15 אלף עובדים שעמדו בפני פיטורים היו לוחצים. וההסתדרות היתה מתערבת, ומשביתה את המשק למען עובדי הסלולר, והרפורמה היתה נדחית. והנה אתה ואני היינו משלמים פי 3 על סלולר כדי למנוע פיטורים עובדים. אז הנה דוגמא קלאסית כיצד יוקר המחיה נובע משוק עבודה קשיח.
הזכרת גם עולם שלישי. מעניין, במדינות מערביות מתקדמות אין שכר מינימום שנקבע על ידי הממשלה, אלא במו"מ על ידי ארגוני עובדים והמעסיקים. ואיכשהו הם יותר עשירים מהעובדים פה... מה זה אומר לך? שכשהשוק חופשי יותר, והעובד יודע שהוא יכול לאבד את מקום העבודה שלו, הוא יותר אחראי. והוועד, ששוב- אני לא מתנגד לקיומו, יותר אחראי, והמעסיק מגיע עם הוועד לעמק השווה. לבד, בלי חוקים.

3. אלו לא חריגות.. זה שכר שנקבע במו"מ בין עובד שיודע שתמיד יקבלו את דרישתו לבין מעסיק שלא אכפת לו כי את הכסף הוא לוקח ממך וממני.

4. אז אותו אדם מקבל שכר מינימום של 4300 אבל משלם פי 2 על כל מוצר שהוא קונה... מה עשית בזה? שלא לדבר ששכר המינימום גורם לאבטלה.

ישן 06-01-2013, 20:35
צלמית המשתמש של רועי AZ

גילה אדרעי ביזתה את הסמכות העליונה (ביה"ד לעבודה) בהתנהגות נלוזה ומגיע לה על כך
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "1. אתה חושב? דוגמא קלאסית-..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
1. אתה חושב? דוגמא קלאסית- הרכבת. גילה אדרעי פוטרה/הודחה למרות הוועד החזק, והיא בכלל רצתה להצטרף להסתדרות אחרת, כזאת שהיתה מגנה עליה (כוח לעובדים). מבלי להתייחס לסיבות (המוצדקות לטעמי) מדוע זה קרה לה, הכריחו אותה להצטרף לארגון עובדים שלא מגן עליה.

אין שום קשר לאן רצתה להצטרף.

2. זה לא בית הדין, זה המחוקק. אתה יכול להגיד לי "הרוב קובע", אבל לרוב אסור לקבוע לפגוע במיעוט, נכון? לא היית רוצה (בהקצנה) חוק שאוסר להעסיק עובד בשם רועי, נכון? גם אם "הרוב קובע". זה הכסף של המעסיק, והוא יהיה חייב לתת תנאים טובים כדי שיבואו לעבוד אצלו. אם תחום העיסוק דורש אנשים משכילים, הוא יצטרך לתת יותר. אם התחום פשוט וכל אחד יכול לעשות אותו, הוא ייתן פחות.
את מי זה מעניין שלעובד יש פיות להאכיל? לא את המעסיק.. זה לא התפקיד שלו. וזה גם לא מעניין אותך. הרי אם זה היה מעניין אותך היית תורם כמיטב יכולתך לעניים. נכון שאתה לא עושה זאת?

שמע, החוק (והמחוקק) במדינת ישראל - נועדו ע"מ להגן על העובד הקטן מפני הדורסנות של הביג בוס. החוק שהצעת הוא אפליה ברורה ומונעת זכותו הבסיסית של כל אדם (או אלה ששמם רועי) להתפרנס בכבוד. מנגד, זו איננה זכות בסיסית לכל אדם (למעסיק) להתעמר בעובד שלו - מה לעשות כך נקבע גם בתורה.

ואתה צודק שרוקי ידידי - את מי זה מעניין שלעובד יש פיות להאכיל? הרי המעסיק צריך לנהוג במכוניות יוקרה ולקנות וילות יוקרה לו ולילדיו - באמת, להטריד אותו בעניין שולי כזה..?!?!

מאיפה אתה יודע כמה זה מעניין/לא מעניין אותי העוני במדינה - למרות שזה תפקיד המדינה לדאוג להם..

הזכרת את יוקר המחיה. טעות חמורה- יוקר המחיה נובע כולו מהגנות ממשלתיות, איסורים על ייבוא, וועדים חזקים שמקבעים שוק עבודה קשיח, ומיסוי גבוה שנובע מהצורך לממן את כל אלו. עמלות הבנקים יקרות כי הבנקים מעסיקים עובדים מיותרים (גם כי השוק סגור למתחרים חדשים, נכון). .

מכל מלל הדברים שכתבת - אני חייב לשאול אותך שאלה אחת.

מה זה בעינייך עובדים מיותרים?? נניח ותנובה מעסיקה 15000 עובדים. אז בוא ונניח שהם יקצצו בסביבות 3000 איש והאחרים יקצצו בשכרם וירוויחו 2500 שקל בחודש . האם זה יוריד את מחיר הקוטג'? אם זה יוריד את מחירי המשכנתא המטורפים? האם זה יוריד את מחירי הדלק הלא שפויים? האם תתאפשר רמת חיים נאותה במדינה?

ישן 06-01-2013, 21:04

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "גילה אדרעי ביזתה את הסמכות העליונה (ביה"ד לעבודה) בהתנהגות נלוזה ומגיע לה על כך"

1. לא בדיוק. גם לו היתה מבזה את בית המשפט ואפילו יורקת על השופטת- ההסתדרות היא זאת שהדיחה אותה (וזאת כי היא ניסתה להצטרף לארגון אחר, שהודיע שהוא תומך בה ובמאבק שלה). העיקרון פה הוא שלך כעובד אין זכות ללכת לארגון עובדים אחר גם אם אתה רוצה, וגם אם הארגון הנוכחי לא מגן עליך. אין לך זכות כזאת. נשמע לך הגיוני?

2. ממש לא אפליה. אם אתה טוען שהרוב יכול לחוקק מה שהוא רוצה, הוא יכול לחוקק גם חוקים נגד רועי. הרוב החליט לחוקק חוק שיאסור על דוגמניות להיות רזות (אפליה בוטה). המחוקק קובע בחוק כמה דקות פרסומת ישימו לך בכל שעה. איך זה נשמע לך? לא נשמע לך מגוחך? זה מגיע מאותו מקום. אני כותב לך שוב- מדינות מערביות מתקדמות באירופה- אין בהן שכר מינימום שנקבע בחוק, רק שכר שנקבע במו"מ בין המעסיק לוועד. רוצה דוגמאות? דנמרק. גרמניה (ברוב המקצועות). שוודיה. ואיכשהו אין שם עניים מתגוללים ברחובות..
עריכה- זה מה שקורה כשהוועד חזק מדי.
http://www.calcalist.co.il/world/ar...3587932,00.html
עכשיו 18 אלף איש מפוטרים כי הוועד ביקש יותר מדי... איך זה בתור הצלחה כבירה?

עזוב את הדמגוגיה בצד- אדם פותח עסק כדי להרוויח. אדם לא פותח עסק מטוב ליבו. מכוניות יוקרה ווילות? א'- מה רע בזה? ב'- טענה מאוד מרקסיסטית, לטעון שתמיד הבוס הוא הנצלן. עזוב עכשיו כל מיני תשובה וכאלו. מרבית החברות בישראל, מבחינת מספרן וגם מבחינת העובדים שהם מעסיקים- חברות קטנות ובינוניות. זה המהנדס שמעסיק כמה שרטטים. המוסכניק שיש לו כמה מכונאים, בעל חנות הירקות שיש לו כמה שליחים. לאלו אתה קורא "טייקונים חזיריים"? ברצינות? הם הסתכנו ויזמו, השקיעו את כספם. מה שהעובד לא עושה, הוא הרי שכיר. הוא לא
זה שמשכן את הבית כדי להקים עסק. ולא זה שלווה מכל בני המשפחה שלו. אז מאיפה הרוע והשנאה הזאת?

אני יודע שזה לא מעניין אותך כי אתה חושב שתפקיד המדינה לדאוג להם. "את מי זה מעניין שלעובד יש פיות להאכיל ולדאוג להם לקורת גג ויוקר המחיה". את זה אתה כתבת. אז תגיד לי אתה- אתה מוכן להמשיך לשלם פי 3 לסלולר כדי שלא יהיו מפוטרים? אתה מוכן לקנות רק טלוויזיות תוצרת הארץ כדי שלא יפטרו אנשים? מוכן לקנות רק מוצרים יקרים מישראל ולא זולים מחו"ל כדי שלאנשים תהיה עבודה. אני יודע שלא. אין בנאדם שיקנה רק מוצרים יקרים מתוך אידיאל של דאגה לעובדים. זאת ההוכחה שאתה, כמו כל אחד אחר, חושב על הכיס שלך. וזה לגיטימי!

4. מה זה עובד מיותר? עובד שהתפוקה שלו קטנה מהעלות שלו. פשוט וקל. אם אתה עולה 5000 בחודש ומייצר ב-6000 שווה לי להעסיק אותך. נכון? אם אתה עולה לי 5000 אבל מייצר ב-4000 למה לי להעסיק אותך?
וכן, אם תנובה תעיף עובדים מיותרים, והבנקים, והמפעלים שמוגנים על ידי המכסים, ומונופול המלט, וחברות הסלולר, אז המחירים יורדים. שיהיה לך כלל אצבע בחיים- כל חוק שווה עוד עליה במחיר הקוטג'. ככל שיש יותר חוקים כאלו, יוקר המחיה מצטבר ומצטבר. אתה רוצה בריאות לכולם? מחירי הדירות עולות. אתה רוצה חינוך חינם מהגן עד תואר שלישי? מכוניות מתייקרות פי 2. אתה רוצה תחבורה ציבורית זולה? מחיר הדלק עולה פי 3. אין אפס. אין דבר כזה חינם. מישהו חייב לשלם. בכל המדינות הקפיטליסטיות יוקר המחיה נמוך מאלו הסגורות והנוקשות. כוח הקניה של האמריקאי גדול פי 2 כמעט משלך, והם עוד במצב לא משהו, שתבין. כל זה ממבנה משק מיושן וסגור שדואג רק למקורבים.

נערך לאחרונה ע"י shruki בתאריך 06-01-2013 בשעה 21:11.
ישן 06-01-2013, 22:08
צלמית המשתמש של רועי AZ

כל מה שכתבת כאן - מתומצת לשתי מילים - קפיטליזים חזירי..
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "1. לא בדיוק. גם לו היתה מבזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
1. לא בדיוק. גם לו היתה מבזה את בית המשפט ואפילו יורקת על השופטת- ההסתדרות היא זאת שהדיחה אותה (וזאת כי היא ניסתה להצטרף לארגון אחר, שהודיע שהוא תומך בה ובמאבק שלה). העיקרון פה הוא שלך כעובד אין זכות ללכת לארגון עובדים אחר גם אם אתה רוצה, וגם אם הארגון הנוכחי לא מגן עליך. אין לך זכות כזאת. נשמע לך הגיוני?

ההסתדרות היא שהדיחה אותה, וביה"ד לעבודה נתן יד למהלך בעקבות הביזוי בהתנהגותה. ולא, אינני מוצא פסול בכך שאני חבר, גם אם בעל כורחי בארגון שסה"כ מגן עלי. אני מוותר על זכותי לעבור לארגון עובדים אחר. אבל לפחות יש מי שייצג אותי כנגד העושק שהיה צפוי לי ללא אותו ארגון.

2. ממש לא אפליה. אם אתה טוען שהרוב יכול לחוקק מה שהוא רוצה, הוא יכול לחוקק גם חוקים נגד רועי. הרוב החליט לחוקק חוק שיאסור על דוגמניות להיות רזות (אפליה בוטה). המחוקק קובע בחוק כמה דקות פרסומת ישימו לך בכל שעה. איך זה נשמע לך? לא נשמע לך מגוחך? זה מגיע מאותו מקום. אני כותב לך שוב- מדינות מערביות מתקדמות באירופה- אין בהן שכר מינימום שנקבע בחוק, רק שכר שנקבע במו"מ בין המעסיק לוועד. רוצה דוגמאות? דנמרק. גרמניה (ברוב המקצועות). שוודיה. ואיכשהו אין שם עניים מתגוללים ברחובות..

די נו. דמגוגיה בחצי לירה. המחוקק לא מחוקק מה שהוא רוצה, אלא לטובת האזרח (לפחות בכל הקשור לדיני עבודה) וזכויותיו הבסיסיות. ואם יש חוק שאוסר על עידוד לאנורקסיה, זה לא כי זה חוק דפוק אלא כי יש פוסטמות בנות עשרה שרוצות לחקות מודל מסוים והורים ללא שליטה שמושפעים בעקבות כך - אז כן - החוק הזה סופר דופר היגיוני. הזכות להרוויח כסף לא באה על גבם של אלה ש"מייצרים" את הכסף.

עריכה- זה מה שקורה כשהוועד חזק מדי.
http://www.calcalist.co.il/world/ar...3587932,00.html
עכשיו 18 אלף איש מפוטרים כי הוועד ביקש יותר מדי... איך זה בתור הצלחה כבירה?

יפה, פה אני מאשים הן את החברה וגם את הועד עצמו. אלה, על שלא עשו דבר כדי למתג את עצמם מחדש וליהענות לאתגר הניצב בפניהם בעידן החדש ולנסות לכבוש את פלח השוק המדובר. וכן - למי שלא ממתג עצמו מחדש אין זכות קיום (כך בכל אופן לימדני המרצה בשיעורי השיווק בי"ד).. וכן את אלה, שבאמת לא לקחו שניים שלושה צעדים אחורה וניסו להבין שאולי יש בעיה וע"מ שהמפעל שלהם ישרוד צריך לוותר.

כן ועדים צריכים לפעמים גם לוותר.

אבל מה אתה מצפה מהעובדים אם ההנהלה שלהם כושלת?

עזוב את הדמגוגיה בצד- אדם פותח עסק כדי להרוויח. אדם לא פותח עסק מטוב ליבו. מכוניות יוקרה ווילות? א'- מה רע בזה? ב'- טענה מאוד מרקסיסטית, לטעון שתמיד הבוס הוא הנצלן. עזוב עכשיו כל מיני תשובה וכאלו. מרבית החברות בישראל, מבחינת מספרן וגם מבחינת העובדים שהם מעסיקים- חברות קטנות ובינוניות. זה המהנדס שמעסיק כמה שרטטים. המוסכניק שיש לו כמה מכונאים, בעל חנות הירקות שיש לו כמה שליחים. לאלו אתה קורא "טייקונים חזיריים"? ברצינות? הם הסתכנו ויזמו, השקיעו את כספם. מה שהעובד לא עושה, הוא הרי שכיר. הוא לא
זה שמשכן את הבית כדי להקים עסק. ולא זה שלווה מכל בני המשפחה שלו. אז מאיפה הרוע והשנאה הזאת?

וואללה.. אדם פותח עסק כדי להרוויח - מאה אחוז. אבל כשבנאדם שוכח שמי שמייצר את מה שהוא מוכר ומרוויח ממנו כסף - הם בני אדם כמוהו - זה קפיטליזם חזירי. אני לא אומר תתחלק שווה בשווה איתם. אבל אל תדרוס את זכויותיהם. עם כל הכבוד וההערכה על כך שהוא משכן את ביתו ולווה מבני משפחתו - מי שיש לו חלק לא פחות מכך, שהוא מצליח למכור ולהחזיר את ההשקעה ולהרוויח, הם אותם אנשים שקופים בעיניי שרוקי שם למטה בפס הייצור.

השנאה היא לאותם בעלי חברות כ"א (ובכלל מעסיקים), שהרוויחו הון על חשבון העובדים - קיבלו עבורם כספים רבים מן המעסיק, אבל נתנו תנאים מתחת לכל ביקורת - עשקו, מנעו תנאים בסיסיים וארגנו הסעות שערוריתיות לעובדים - וחיפשו בכל דרך איפה רק להרוויח. והעובדה שיכול העובד לבחור אם מתאים לא אם לאו ומכאן להשאר או ללכת כי יהיה מי שכן ירצה - לא אמורה להצדיק התנהגות שכזו

אני יודע שזה לא מעניין אותך כי אתה חושב שתפקיד המדינה לדאוג להם. "את מי זה מעניין שלעובד יש פיות להאכיל ולדאוג להם לקורת גג ויוקר המחיה". את זה אתה כתבת. אז תגיד לי אתה- אתה מוכן להמשיך לשלם פי 3 לסלולר כדי שלא יהיו מפוטרים? אתה מוכן לקנות רק טלוויזיות תוצרת הארץ כדי שלא יפטרו אנשים? מוכן לקנות רק מוצרים יקרים מישראל ולא זולים מחו"ל כדי שלאנשים תהיה עבודה. אני יודע שלא. אין בנאדם שיקנה רק מוצרים יקרים מתוך אידיאל של דאגה לעובדים. זאת ההוכחה שאתה, כמו כל אחד אחר, חושב על הכיס שלך. וזה לגיטימי!

מוזר, מרבית המוצרים שאני קונה, הם אכן לא תוצרת הארץ (רכב, חשמל ואלקטרוניקה, ביגוד והנעלה, ממתקים, תמרוקים ושאר מותרות) - בעיקר כי אין ייצור מקביל בארץ.. אז מביאים מחו"ל ועדיין אין תחרות...

מה ההסבר שלך?

4. מה זה עובד מיותר? עובד שהתפוקה שלו קטנה מהעלות שלו. פשוט וקל. אם אתה עולה 5000 בחודש ומייצר ב-6000 שווה לי להעסיק אותך. נכון? אם אתה עולה לי 5000 אבל מייצר ב-4000 למה לי להעסיק אותך?

כמה אתה מכיר ויודע שזה קורה? בחייך דמגוגיה זולה - אם כבר אני בטוח שהיחס הוא - עולה 2500 ומייצר ב 7500..

וכן, אם תנובה תעיף עובדים מיותרים, והבנקים, והמפעלים שמוגנים על ידי המכסים, ומונופול המלט, וחברות הסלולר, אז המחירים יורדים. שיהיה לך כלל אצבע בחיים- כל חוק שווה עוד עליה במחיר הקוטג'. ככל שיש יותר חוקים כאלו, יוקר המחיה מצטבר ומצטבר. אתה רוצה בריאות לכולם? מחירי הדירות עולות. אתה רוצה חינוך חינם מהגן עד תואר שלישי? מכוניות מתייקרות פי 2. אתה רוצה תחבורה ציבורית זולה? מחיר הדלק עולה פי 3. אין אפס. אין דבר כזה חינם. מישהו חייב לשלם. בכל המדינות הקפיטליסטיות יוקר המחיה נמוך מאלו הסגורות והנוקשות. כוח הקניה של האמריקאי גדול פי 2 כמעט משלך, והם עוד במצב לא משהו, שתבין. כל זה ממבנה משק מיושן וסגור שדואג רק למקורבים.

כמה עובדים מיותרים יש? יש לך נתונים ממשיים להראות לי? או שתסתפק רק בסיסמאות?

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 06-01-2013 בשעה 22:18.
ישן 07-01-2013, 19:20

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "כל מה שכתבת כאן - מתומצת לשתי מילים - קפיטליזים חזירי.."

קפיטליזם לא יכול להיות חזירי מכיוון שקפיטליזם=חופש. החזירות היחידה היא של מי שחושב שאדם אחר צריך לממן אותו. תעשיין שגרם לכנסת לחוקק חוק מכסים כנגד ייבוא תוצרת זולה יותר- הוא חזיר. אברך שדורש שכולנו נממן את לימודיו- הוא חזיר. חקלאי שמקבל הגנה חוקית כנגד ייבוא ירקות מחו"ל- חזיר. אלו הם החמדנים והחזירים האמיתיים.

1. אתה רציני? אף אחד לא מונע ממך להצטרף לוועד שהקימו העובדים, אבל למה מחייבים? אתה שמח על כך כי גם ככה היית רוצה ועד. אז אין לך בעיה. אבל מה עם מי שלא רוצה ועד? למה מכריחים אותו? אני לא אומר שאסור להקים ועדים! להיפך, לכל אחד מותר להתאגד במסגרת החופש שלו (שוב- קפיטליזם=חופש). אבל למה מכריחים אותי להצטרף לוועד? גם אם אני לא רוצה? זה נראה לך הגיוני? למה בית המשפט אוסר על המעסיק להגיד לעובדים שהקמת ועד עלולה לגרום לירידה ברווחים? לא לגיטימי שהמעסיק יתריע בפני העובדים שוועד זה לא תמיד דבר טוב? ראה חברת הממתקים שקישרתי אליה. נכון, המכירות ירדו בגלל טעמי הצרכן. אבל החברה היתה שורדת לו היתה מקצצת בשכר. אבל הוועד החליט שלא, ואז 18 אלף איש פוטרו. שאלת אותי בסוף התגובה כמה עובדים מיותרים יש. התשובה תמיד בדיעבד- העובדים שפוטרו כדי שהחברה תמשיך לעבוד- הם העובדים המיותרים. אין מודל קסום שיכול להגיד בדיוק מי מיותר (למרות שבכמה חברות זה מאוד ברור- זה שבא בתשע ולא עושה כלום, בדרך כלל מישהו ותיק שמקושר היטב..).
תראה איזה טעות לוגית יש לך בתגובה- אתה טוען שהוועד בא כדי להגן על העובד העשוק, אבל כשאני כותב לך שבמדינות מתקדמות יותר אין שכר מינימום והוועד קובע את השכר במו"מ עם ההנהלה, אתה פתאום לא סומך על הוועד ודורש שהמחוקק יתערב? תחליט- אתה סומך על הוועד או לא? אתה סומך על המחוקק או לא?

2. לול. המחוקק עושה כדי להגן על האזרח/עובד? לא. תפסיק להמעיט בערך של עצמך, אל תהיה ווסל. אתה ושבעה מיליון איש חכמים הרבה יותר מ-120 ח,כים וכמה עשרות פקידים. מי בדיוק אמר שדוגמניות צריכות להיות מלאות? ולמה נקבע BMI כזה ולא אחר? ואתה באמת חושב שאנורקסית שתראה שעל המודעה עם הדוגמנית הרזה יש משפט שאומר שהיה שימוש בפוטושופ, תחלים פתאום? אנחנו מדברים על מחלת נפש שקיימת כב כמעט 2000 שנה. איזה דוגמניות רזות היו אז בדיוק?
הזכות להרוויח כסף נתונה לכל אחד. התערבות ממשלתית מביאה לאבטלה ולעוני. שכר מינימום גבוה מדי בישראל גרם לפיטורי המוני אנשים כשהמפעל שלהם עבר למדינות אחרות. שכר מינימום גבוה מדי גרם לעוני בקרב נשים ערביות שהיו מוכנות לעבוד בפחות מזה כמשכורת שניה, ועכשיו הן לא עובדות כלל. הנה, זה מה שגרם שכר המינימום שלך. אני אפילו לא מדבר על זה שמעסיקים מעדיפים להעסיק עובדים לא חוקיים בפחות משכר מינימום, ואז אנשים שומרי חוק נדפקים, ואלו שמוכנים לעבור על החוק מרוויחים, עובדים ומעסיקים גם יחד. אותו דרפורי שמרוויח 15 ש"ח לשעה לקח את העבודה לאתיופי או הערבי שעבדו ב-23 ש"ח בשעה. מה עשית בזה?

3. ברור לשנינו שאדם אחד ששם את כל הונו בעסק שווה יותר מאדם אחר שהוא אחד מתוך מאתיים עובדים, נכון? לדרוס? אני שוב מפנה אותך למדינות בהן אין שכר מינימום. איפה אתה חושב חיים טוב יותר, שוודיה/שוויץ/דנמרק או בישראל עם שכר המינימום? שנינו יודעים את התשובה...
אני גם מחכה לאדם הראשון שיצליח להסביר מדוע שכר מינימום נקבע על כמה שנקבע. אומר לך מראש- אי אפשר. שכר מינימום נקבע מתוך פופוליזם. פעם זה "אלף דולר", פעם זה אחוז מהממוצע. מישהו זרק מספר והנה כולם עומדים דום.
אני לא יודע על איזה חברת כוח אדם אתה מדבר. אני מדבר איתך על כלל העסקים בישראל ואתה מביא לי 4 חברות כוח אדם? אני כותב לך על כך שרוב העובדים מועסקים בחברות קטנות ובינוניות ואתה מדבר על טייקונים? אתה מביא אנקדוטות ומנסה להסיק מהן. הניסיון להיטיב עם עובדי חברות מסוימות גורם לכך שכל עשרות האחוזים האחרים נדפקים מזה. נשמע לך כמו הצלחה כבירה?

לגבי המוצרים שלך- אני לא יודע בן כמה אתה, באמת, אבל אני מניח שאתה בתחילת ה-20. ואומר לך מדוע. אני מחזיר אותך לסוף שנות ה-80/תחילת ה-90. אז ישראל החלה באמת להקים משק חופשי ולהסיר מכסים ומכסות. פעם נאלצת לקנות מקרר אמקור כי כל מקרר אחר מחו"ל היה עולה פי 2 עם כל המכסים (תשאל את ההורים או את הגולשים היותר מבוגרים פה). בתקופה הזאת הורידו מכסים והנה קיבלת מוצרי חשמל (לא רק מקררים) זולים יותר. התוצאה- המפעל הישראלי נסגר. נכון, באסה, יש כמה מאות מובטלים. אבל 5 מיליון איש קונים מקרר זול יותר. שווה? לי נראה שכן. בסוף שנות ה-90 היה מכס על פסטה מיובאת. כולם קנו אוסם. היום אני קונה שקית פסטה תוצרת איטליה בחצי המחיר של פסטה אוסם. אני חוסך המון כסף במהלך כמה שנים על זה. אולי אוסם פיטרו בגלל זה, אבל כולנו אוכלים פסטה זולה יותר. אתה יודע למה אתה משלם מיסים על הרכב שמכפילים את מחירו? כזכר לתקופה שייצרו פה רכבים ורצו להגן על התעשיה המקומית. אז הנה סוציאליזם חזירי במלוא הדרו- בשביל תעשיין אחד וכמה מאות עובדים, כולנו שילמנו פי 2 על רכב טוב יותר מחו"ל. רק שפה, לצערי, הממשלה התאהבה בהכנסות הללו, וגם כשהמפעל הישראל כשל, עדיין נשאר המס. חבל. שואל אותי למה עדיין יקר פה? כי על בשר מיובא יש מכס של מעל 200%!!!!!! כלומר על בשר מיובא אתה משלם פי 3 ממה שהיית צריך לשלם. כל זה כדי להגן על כמה מגדלי עדרים. אתה מוכן לשלם פי 3 על בשר בשביל להגן עליהם? כל הכבוד לך, ברצינות, אבל לי זה יקר. אותם מכסים של מעל 100% יש גם על עוף, ביצים, מוצרי חלב, שמן זית, ירקות וכו'. ואם המוצר מחו"ל כל כך יקר, ברור שהיצרן הישראלי יכול להעלות מחיר בכיף כי הוא יודע שאין לו תחרות. כל תחום שיש בו תחרות- מחירו לצרכן ירד. ברגע שייכנסו בנקים זרים לארץ עבורך ועבורי (כרגע הם פה רק לניהול השקעות לאמידים מאוד), יש לך ספק שהעמלות תרדנה?
http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1000754407
למה אסור להקים בנק כזה פה? כי ככה. כי בעלי הבנקים מחוברים לשלטון. סוציאליזם חזירי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:08

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר