לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-01-2013, 15:51
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=צ'אקי.]"[I]אם תכריחו..."

בוא נגיד (תאורטית, כן?) שעשיתי מילואים בתפקיד "פקידותי" ומטופש (ומיותר) לחלוטין בזמן עמוד ענן. איזה סל זכויות זה היה מעניק לי? זה היה נותן לי אור ירוק להמשיך עם הקו מחשבה שביטאתי בפוסט הקודם או שבשביל זה הייתי צריך להיות חלק מהכוחות בהמתנה לקראת כניסה לעזה?

אין, לא הייתה ולא תהיה שום הצדקה הגיונית לזה שהחרדים הם קבוצה שמצד אחד הם בעלי אורח חיים בדלני, מצד שני הם דורשים שאורח החיים הבדלני שלהם ימומן ויתוחזק ע"י הקבוצות האחרות באוכלוסייה ומצד שלישי הם מנסים לאנוס את הקבוצות האחרות באוכלוסייה לתת כבוד למאפייני אורח החיים הבדלני שלהם.

מוסדות הרבנות, הכשרות, הקבורה ומוקדי כוח פוליטיים שונים נמצאים בידיים שלהם והם משתמשים בכוח שלהם תוך התעלמות מוחלטת מהרצונות של האוכלוסייה החילונית שרבים ממנה לא מעוניינים בזה שהדת תהיה מעורבת בחיים שלהם. הקונפליקטים שלי עם חרדים לא נולדו מישיבה מול החדשות. הם נולדו מזה שאני חי איתם באותה שכונה ובאותו בניין. אני יודע טוב מאוד איך חרדים שנכנסים לבניין עם 90% חילונים לא סופרים בכלל את החילונים כי הם מוצפים בתחושה של עליונות מתנשאת על החילונים המסכנים שלא מבינים שהאמת נמצאת אצל החרדים ובאורח החיים החרדי. אני בז לחרדים באותה מידה שבה הם בזים לחילונים. אני בז לאמונות המגוחכות והילדותיות שלהם באותה מידה שבה הם בזים לחוסר האמונה של החילונים ואני מוכן להילחם בהם באותה מידה שבה הם מוכנים להילחם בחילונים.

נערך לאחרונה ע"י צ'אקי. בתאריך 06-01-2013 בשעה 15:55.
חזרה לפורום
ישן 06-01-2013, 16:50
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "בוא נגיד (תאורטית, כן?)..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
בוא נגיד (תאורטית, כן?) שעשיתי מילואים בתפקיד "פקידותי" ומטופש (ומיותר) לחלוטין בזמן עמוד ענן. איזה סל זכויות זה היה מעניק לי? זה היה נותן לי אור ירוק להמשיך עם הקו מחשבה שביטאתי בפוסט הקודם או שבשביל זה הייתי צריך להיות חלק מהכוחות בהמתנה לקראת כניסה לעזה?

ברור שלא, אבל הרי הטענה שלך זה שהם לא "נושאים בנטל". זה בגלל שהחוק מתיר להם לא להתגייס,אותו חוק גם פטר אותך משירות מילואים.

אם אתה דורש שהם יתגייסו לצבא, אפילו אם רק לתפקיד פקידותי מטופש ומיותר לחלוטין, אז הרי שגם אתה צריך לעשות מילואים ולו בתפקיד פקידותי מטופש ומיותר לחלוטין.

אלא אם הטענה שלך אחרת. גם היא אגב תהיה רלוונטית גם לגבייך כנראה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

חזרה לפורום
ישן 06-01-2013, 17:57
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "בוא נגיד (תאורטית, כן?)..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.

אין, לא הייתה ולא תהיה שום הצדקה הגיונית לזה שהחרדים הם קבוצה שמצד אחד הם בעלי אורח חיים בדלני, מצד שני הם דורשים שאורח החיים הבדלני שלהם ימומן ויתוחזק ע"י הקבוצות האחרות באוכלוסייה ומצד שלישי הם מנסים לאנוס את הקבוצות האחרות באוכלוסייה לתת כבוד למאפייני אורח החיים הבדלני שלהם.

מוסדות הרבנות, הכשרות, הקבורה ומוקדי כוח פוליטיים שונים נמצאים בידיים שלהם והם משתמשים בכוח שלהם תוך התעלמות מוחלטת מהרצונות של האוכלוסייה החילונית שרבים ממנה לא מעוניינים בזה שהדת תהיה מעורבת בחיים שלהם. הקונפליקטים שלי עם חרדים לא נולדו מישיבה מול החדשות. הם נולדו מזה שאני חי איתם באותה שכונה ובאותו בניין. אני יודע טוב מאוד איך חרדים שנכנסים לבניין עם 90% חילונים לא סופרים בכלל את החילונים כי הם מוצפים בתחושה של עליונות מתנשאת על החילונים המסכנים שלא מבינים שהאמת נמצאת אצל החרדים ובאורח החיים החרדי. אני בז לחרדים באותה מידה שבה הם בזים לחילונים. אני בז לאמונות המגוחכות והילדותיות שלהם באותה מידה שבה הם בזים לחוסר האמונה של החילונים ואני מוכן להילחם בהם באותה מידה שבה הם מוכנים להילחם בחילונים.
צודק. הכשרות צריכה להיות בידי הקתולים והרבנות הראשית בידי הפרוטסטנטים.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 07-01-2013, 04:06
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
+1
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "את מה שכתבת ניתן לכתוב על..."

באותו אופן ש־"הרבנות הראשית" לא צריכה להיות שלוחה ממשלתית (מלבד בתי הדין הרבניים, שצריכים להסתפח לדעתי למשרד המשפטים), כך גם "מינהל התרבות", "מינהל הספורט", ועוד שלל ארגונים ממשלתיים.

לגבי הכשרות, דרך אגב, מבחינה חוקית אין בעיה שאדם יקים בעצמו גוף הכשר שינפיק תעודות, רק שלא יקרא לזה בשם "כשרות".
גם לגבי קבורה, אדם יכול לבחור להיקבר בבית עלמין אזרחי חילוני, או אף לצוות שגופתו תישרף.

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 07-01-2013 בשעה 05:16.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:19

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר