לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-01-2013, 00:50
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
שאלה לא מובן לי - לצה"ל חסר סד"כ והוא מסרב לקבל אותי?

אני מניח שזה לא קשור לפורום מתגייסים וסדירים כי את הסדיר שלי כבר סיימתי. אם אני טועה, התנצלותי ואבקש להעביר לפורום המתאים.

בקצרה מבלי להיכנס לנסיבות שבגינן אני מעוניין לחזור:
עשיתי שרות מלא ללא שום בעיות משמעת וללא שום בעיות רפואיות או כלכליות. ואני מעוניין לעשות שרות סדיר מלא נוסף בתנאים רגילים לגמריי, ללא שום הטבות או הקלות מיוחדות ועם שכר סדיר רגיל כמו כולם. פרופיל 97, כשיר רפואית, גיל צעיר של 23 שנה - אז איפה הבעיה?

לצה"ל חסר סד"כ והצפי שבשנים הקרובות עם גידול של האוכלוסיה הערבית והחרדית לעומת זאת של האוכלוסיה המשרתת המצב של צה"ל רק יהייה רע. הרבה יותר רע. שמעתי מספיק פעמים כאן ממכם בפורום, אנשי צבא שיודעים קצת על מצב הסד"כ במערכת, שצה"ל משווע לסד"כ והמצב בכי רע. ובעיקר חוסר בסד"כ של קרביים, אז הנה אני, מעוניין לשרת שרות מלא נוסף בקרבי, בא לתרום לצה"ל ולמדינה למרות שכבר עשיתי את השלוש שנים שלי. אני באמת לא מבין למה הגוף הזה הולך עם הראש בקיר לפעמים.

אני משוחרר שנתיים ואני סה"כ חי חיים רגילים כמו כל החיילים המשוחררים. לומד ועובד והכל בסדר. לא חייתי בהמתנה באזרחות למקרה שאחזור.
רציתי לבדוק אם קיימת אפשרות לחזור מול צה"ל ואם התשובה הייתי חיובית בפנייה אליהם, סיכוי גדול מאוד שהייתי עוזב הכל עכשיו , ועולה על מדים מחדש.
חבל צה"ל. חבל שעל חסמים בירוקרטיים, אתם מפספסים את אלה המוכנים לתרום וממשיכים בו בעת לשווע לסד"כ.

אין שום הבדל בכשירות שלי לבין כשירות של מלש"ב בן 18. מתנדבים מבוגרים ממני בגיל בכמה שנים מעליי, צה"ל מקבל ללא בעיה, רק כי הם באים ממדינה אחרת. אז אני יותר צעיר וכשיר פיזית ומקבל סירוב ללא שום נימוק משכנע.

הנה המסמך הרשמי שקיבלתי מצה"ל לגבי פנייתי בנושא אחרי צנזור של פרטים אישיים שלי ושל הגורמים הרלוונטים:

https://2013-uploaded.fresh.co.il/2...08/54301479.jpg
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-01-2013, 01:18
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "לא מובן לי - לצה"ל חסר סד"כ והוא מסרב לקבל אותי?"

ההבדל בינך לבין המלש"ב בן ה-18 או המתנדב שהגיע ממדינה אחרת הוא שאין לצבא אפשרות חוקית לגייס אותך.
אתה לא יכול לחתום על חוזה עם הצבא כדי שיגייס אותך. הצבא יכול לפעול רק במסגרת שמגדיר לו החוק. יש לזה שם. זה נקרא.... עיקרון החוקיות.

למה אתה מצפה מהסגן שענתה לך למכתב? שתייצר חוק חדש יש מאין בתוך שבועיים?
קצת מעבר להגדרת התפקיד שלה, הייתי אומר...

המחוקק אולי יכול לטפל בזה, אבל לעבור את כל הבלאגן של החקיקה רק בשביל 2 וחצי אנשים שאשכרה חיים בסרט של להתגייס מחדש זה פשוט לא משתלם. וזה עוד בלי להיכנס לבירוקרטיה הצבאית המיותרת שודאי תיוצר בשביל בזה ("מדור מתגייסים פעם שניה בבקום", "מדור מתגייסים פעם שלישית בבקום", מחלקה באכ"א, ימצאו מה להנפיץ)...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 08-01-2013, 01:24
  aceofw aceofw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "לא מובן לי - לצה"ל חסר סד"כ והוא מסרב לקבל אותי?"

אינני מכיר מקרים כאלה, אני מכיר מקרים של מתנדבים ואפילו הם עברו מדורי גיהינום כדי לשרת. אולי יעזור אם תפרט על התפקיד שעשית בשירותך הרגיל, אך להרגשתי ומהכירי את צה"ל, זה לא אתה - זה צה"ל.

צה"ל מטבעו (ומטבעו של כל ארגון גדול) לא אוהב חריגים, הם מהווים השקעה גדולה יחסית של משאבים לבדר"כ לא הרבה תפוקה. ומה שאתה מבקש הוא חריג בהחלט, ועלול לפתוח פתח לבעיות בירוקרטיות, או אחרות (צריך להוריד אותך בדרגה, לפסול מקצוע, להוציא כסף על מסלול הכשרה מחדש?) וכו'. לצבא עדיף כבר לשמור אותך ביחידת המילואים שלך וזהו, אם אתה לא עושה מילואים על אחת כמה.

ושנית, כשצה"ל מדבר על "חוסר בסד"כ", הכוונה היא לאחד או שניים, והפיתרון הוא "איזה יופי TsAcHi ייתן יד לכמה שנים" אלא דווקא ברמת "איך אני מארגן עכשיו עוד 1000 מלש"בים כל מחזור".

"באחת ידו עושה במלאכה, ואחת מחזקת השלח"

ישן 08-01-2013, 02:15
  שלוות-עולמים שלוות-עולמים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.02.11

אני לא מכיר אותך או את עברך הצבאי אבל אשתדל לתת תובנה או שתים.

1) שרות סדיר נוסף (להלן שס"נ) מתאפשר לרוב רק לבעלי תפקידים שיש לצבא ביקוש גבוהה עבורם וזה ע"מ לתת "למערכת" זמן לארגן תקן עבור החייל.
ובהרחבה, בעבר היה מצב שכל מג"ד היה יכול ללחוץ על "הקשר האהוב שלו" לחתום שס"נ ולהישאר איתו כמה חודשים והשכר הוא כמובן שכר סדיר ולא קבע, כאן הבעיה, התברר שהיו יותר מידי מקרים של ניצול סמכות, הרי אם החייל ממשיך לשרת מעבר לשלוש שנים מגיע לו שכר קבע! אבל מה יעשה המג"ד ואין לו תקן? פשוט מאוד, קצת לחץ על הקשר/ פקידה/ אחר והופס! יש לו מישהו לצידו שלא עולה כסף-תקן לגדוד אבל מאוד יעיל למערכת...
לצערי אני לא זוכר מי פנה לבג"צ או מתי אבל אחרי תהליך כזה או אחר (אם יש מישהו שיוכל למצוא את המקור המדויק מה טוב,) בג"צ פסק ששס"נ יותר רק לקומץ "בעלי מקצועות" וגם זה לרוב לתקופה שלא תעלה על כמה חודשים בודדים (הייתי רושם במדויק יותר אבל אני לא יודע מה הגבולות של ב"מ בתחום).
מכאן תבין שזה ממש לא רק עניין של "משתלם" או לא למערכת, בלי לדעת מה המקצוע הצבאי שלך, יכול מאוד להיות שאסור לגייס אותך מחדש בלי לתת לך תקן קבע! ותקן קבע עולה כסף...

2) אם אתה מעוניין כן לנסות לחזור לצבא אני ממליץ לך לחפש בגוגל או לשאול חברים לגבי "תקן קבע ראשוני" והסינונים שיש אחרי ה 7 שנים הראשונות, יכול מאוד להיות שאחרי שתבין מי נגד מי לא תרצה כ"כ לקחת את הסיכון.
אני מניח שאם שלחת מכתב ופנית לאכ"א יהיה קצת קשה להוריד אותך מהרצון לחזור כ"כ מהר, ההמלצה שלי היא שתפנה לגורמים בתוך הצבא שמכירים אותך אישית(קצינים וסתם חברים של חברים) ותברר לגבי תקנים פנוים, אם יש...
במידה ואתה מעוניין אתה מוזמן ליצור איתי קשר בהודעות פרטיות ואשמח לנסות להכווין אותך אם אוחל, בהצלחה!
ישן 08-01-2013, 17:25
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
אולי תכתוב כמה מילים...

1. באיזה חיל היית.
2. מה היתה דרגתך.
3. לא מבין, אתה רוצה להתחיל את כל המסלול מחדש כולל טירונות?
4. פשוט מתגעגע לחמין של יום שבת ושמירות?
5. לא רוצה לחתום בקבע.?

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 08-01-2013, 22:04
צלמית המשתמש של bazz2701
  bazz2701 bazz2701 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.11
ניסית לעבור ליחידה אחרת במילואים?

אני מכיר כמה אנשים עם געגועים לצה"ל .אבל כל האנשים האלה לא עושים מילואים מסיבות שונות(כמו יחידה לא פעילה )..ולי משום מה הצבא לא נותן לשכוח את עצמו .נגיד לפני כמה שנים למרות ה"פגרה" של שנתיים מקווי חי"ר זומנתי פה ושם לכמה דברים כמו אימונים ועבודות על הכלים בימ"ח.
ומבחינתי צה"ל צודק.זה לא לגיון הזרים ולא תוכנית כבקשתך.ואם יגייסו אותך ויום אחד יעברו לך הגעגועים?
בכל אופן לא מובן מה גורם לבנאדם לרצות לשרת עוד שירות נוסף התנדבותי (אם לא נחשיב משכורת של לוחם לשכר).בכל אופן זה לא תקין .אבל אם אתה רוצה להתגייס למג"ב אני לא חושב שתהיה בעיה.רק בתור איש קבע.או שאם בכלל חסר לך אקשן בחיים אפשר להתגייס למשטרה כחולה

נערך לאחרונה ע"י bazz2701 בתאריך 08-01-2013 בשעה 22:12.
ישן 17-01-2013, 11:53
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08

תודה רבה לכולם על התגובות וצר לי על התגובה המאוחרת. אחרי ההסברים שלכם התגובה של צה"ל בהחלט מובנת לי ואני מקבל אותה. בכל מקרה, מעבר לפנייה אני לא מתכוון להמשיך לנסות. מקבל את ההחלטה וממשיך הלאה.

אני כרגע מתחיל שנה קשה של שיפור ציונים ועשיית פסיכומטרי בכדי להתקבל לאוניברסיטה.
זוהי שנת מבחן עבורי. אם בסופה אראה שנכשלתי לההתקבל או מנגד, אגלה שלימודים אקדמאיים לא מעניינים אותי מספיק בשביל לבלות בהם בשנים הקרובות, אז בהחלט יש סיכוי לא רע שאקנה כרטיס חד כיווני לפריס ב2014 לנסות להתקבל לFFL, למרות שהסינונים שם די קפדניים.
יצרתי איתם כבר קשר ראשוני השבוע. זה מאוד מעניין אותי.
ישן 20-01-2013, 09:41
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "1. יש גם אנשים שלומדים לתואר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -TsAcHi -
1. יש גם אנשים שלומדים לתואר ונשארים בסופו של דבר בלי שום דבר ביד.
בסופו של דבר מדובר בצבא בשכר . אמנם לא מזהיר אבל גם לא רע. ככה ש300 אלף ש"ח ביד, אזרחות זרה וידיעת השפה הצרפתית על בורותיה בגיל 29 הם לא ממש שום דבר. תראה לי כמה בני 29 נמצאים עם יתרה כזו בעובר ושב. מי שבלגיון כמעט ולא יבזבז אגורה עד השיחרור. הצבא ידאג לכל צרכיו.

נכון, אתה לא יוצא עם כלום לחלוטין ביד. אני מניח שיש גם נטוורקינג של בוגרי הלגיון, מצד שני אני מניח שמרבית התעסוקה נשארת בתחום הבטחוני ואני לא יודע אם זה משהו שמדבר אלייך.
הכסף הוא לא משמעותי במיוחד, אתה כנראה תחסוך את רובו שזה כן משמעותי, אבל זה לא שאתה "לא מבזבז אגורה עד השחרור". "הלגיון ידאג לכל צרכיו" זה אמרת כנף.

מבחינתי היתרון היחסי לא קיים, אם אתה רואה אותו אז אני לא אתוכח. אתה צריך לזכור (או לנבור קצת יותר לעומק) בקשר לדברים אחרים- הלגיון הוא הרבה יותר מסתם צבא, הוא אמנם כבר לא בסטטוס המיתי של פעם אבל הוא בהחלט נכנס לך הרבה יותר לתוך החיים האישיים. יש איסורים, למשל, על חתונה בשבע השנים הראשונות בלגיון. השירות המינימלי הוא 5 שנים והפרת חוזה היא עסק מאוד בעייתי. במהלך השירות הראשוני שלך (5 שנים) אאז"נ אסור לך לצאת לחופשה מחוץ לגבולות צרפת. וכו' וכו' וכו'.
ציטוט:
2. הדרישות הראשוניות אבל המסלול שהם עוברים מאוד קשה ויש הרבה שמנופים במהלכו.

לא הייתי בלגיון אבל אני מוזן קצת מתרבות הפופ (ספרים, תעודה, אינטרנט וכו') ואני לא זוכר שהמסלול שלהם קשה במיוחד.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 18-01-2013, 15:26
צלמית המשתמש של ctua
  ctua ctua אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.07
צחי אם אתה כבר מתכוון לנסות ללמוד משהו
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "תודה רבה לכולם על התגובות וצר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -TsAcHi -

אני כרגע מתחיל שנה קשה של שיפור ציונים ועשיית פסיכומטרי בכדי להתקבל לאוניברסיטה.
זוהי שנת מבחן עבורי. אם בסופה אראה שנכשלתי לההתקבל או מנגד, אגלה שלימודים אקדמאיים לא מעניינים אותי מספיק בשביל לבלות בהם בשנים הקרובות

אז אתה יכול להכנס לאתר אכ"א קודם , הם בד"כ מחפשים לגייס לקבע אנשים עם השכלה אקדמאית מסוימת. תבדוק במה הם מעוניינים ומה בד"כ הכי נפוץ ותלך לנסות ללמוד את זה , במקרה כזה אם תהיה מרוצה תוכל לנסות לחזור לקבע ולהרוג שתי ציפורים במכה אחת ואם לא אז ניסית כמו שבכל מקרה התכוונת לעשות...

ובנימה אישית - גם אני לפני כמה שנים כשהייתי בן 23-24 הרגשתי ככה וגם שלחתי מכתבים (ונדמה לי שגם אני פתחתי כאן אשכול בנושא...) ובסוף החלטתי ללכת ללמוד וכרגע אני די מרוצה , אל תחליט בפזיזות ובכל מקרה אם אתה מגלה שאתה לא בנוי ללימודים אז יש המון מקצועות ועבודות שטח שלא כוללות ללכת ללגיון הזרים.

ישן 17-01-2013, 16:11
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "תשמע, אני אגיד זאת נורא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
אני יכול לומר לך שהוא אכן "לא נורמלי" - מבחינה זו שחשוב לו לשרת את המדינה שלו ולהוכיח את עצמו ולתת את המקסימום - וואלה, הלוואי עליי כל העצלנים, הסטלנים והברברנים אצלנו בארץ היו כאלה "לא נורמליים".

וואלה, אני לא רוצה להיות זה שלוקח פה צד, אבל בנאדם שמחפש לשרת את המדינה שלו לא מחפש להתנדב ללגיון הזרים...

לצחי יש את השיקולים שלו וזה בסדר. הוא ילד גדול. אבל נא לא לעטוף את זה באידיאולוגיה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 17-01-2013, 16:31
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "לו הייתי כותב [b]רק[/b] "לשרת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
לו הייתי כותב רק "לשרת את המדינה שלו" מילא... אבל כתבתי יותר מזה. כשאתה קורא רק חצי משפט, אתה מחמיץ חצי מדברי הכותב

באמת רוג, חשבתי שאתה מעל לזה.

כאמור, צחי אדם בוגר וחופשי וזכותו לקבל את ההחלטות שלו. זה לא אומר שזה לגיטימי לטעון שהוא מחפש לשרת את המדינה רק בגלל שזה טריגר חיובי טבעי לאנשים, במיוחד בפורום הזה.

מי שמחפש לשרת את המדינה ונכשל בגיוס מחדש לצה"ל מנסה להתקבל למג"ב, לשב"כ, למוסד, למשטרת ישראל, למכבי האש, למד"א או לאבטחת קניונים.

מי שמנסה להתגייס מחדש לצה"ל, נכשל ובמקום מחפש להתגייס ללגיון הזרים- מחפש משהו אחר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 17-01-2013, 17:40
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]לו הייתי כותב..."

אם הוא קודם היה הולך לליגיון הזרים - ניחא. אבל סדר העדיפויות של הבנאדם הוא קודם כל לנסות לשרת את המדינה ואם לא ניתן לו אז לפנות לליגיון הזרים. אתה טוען שמניע שלו הוא לגמרי מפטריוטיות ואני לא טענתי אחרת - מעט מאוד פטריוטים רוצים להתגייס לשירות סדיר שני, וזה לא אומר שהם לא פטריוטים. זה לא משנה את העובדה שהבנאדם כבר שנה ויותר מנסה למצוא דרך להתגייס חזרה לצה"ל. זה לא מכתב אחד ודי, יורדים מן הארץ. לבנאדם חסר משהו - וזה פייר, לכולנו חסר משהו - והוא רוצה להשלים אותו בשירות צבאי נוסף והוא מנסה כבר הרבה זמן לעשות את זה בארץ. אתה קופץ פה סתם בלי טעם.

ישן 17-01-2013, 17:48
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אם הוא [b]קודם [/b]היה הולך..."

אתה עושה פה מישמש רציני. אני לא טענתי שצחי לא פטריוט, אני טענתי שאתה הופך את זה למשהו שהוא לא.

חסר לו משהו והוא רוצה להשלים אותו בשירות צבאי נוסף, שיבושם לו. נא לא להפוך את זה ל"הוא בסה"כ רוצה להקריב מעצמו למען המדינה ולא מרשים לו". אם הוא היה מחפש אאוטלט לשירות למען המדינה הוא היה מוצא אלטרנטיבה. הבחור רוצה לעשות צבא ולא איכפת לו איפה, זה פשוט נוח יותר בארץ מאלפי סיבות.

אני חושב שהשימוש שלך במונחים כמו לשרת את המדינה, פטריוטיזם וכו' בהקשרים כאלה יוצר זילות נוראית.

אני לא מאלה שטענו שצחי משוגע בגלל מה שהוא בוחר לעשות (אם כי אני כן חושב שהוא עושה טעות, אבל זכותו) אבל ההערות שלך גרמו לי פה לנקוט צד מאוד ברור, דבר שקיוויתי להימנע ממנו.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 17-01-2013, 18:32
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07

לפני כשמונה-תשע שנים הוחלט בצה"ל שאין יותר שירות סדיר נוסף (שס"ן) שלא בתנאי קבע.
שס"ן מתאפשר רק למי שסיים שירות וממשיך בשירות ברצף, זה תקן זהה לתקני מילואים בתנאי קבע - רק שמילואים בתנאי קבע (מת"ק) מיועדים למי שכבר השתחררו (גם אם היו אזרחים יום אחד..).
הבדלים אמיתיים כמעט שאין - בכל מקרה מדובר בשירות קבע, למעשה, ללא תנאי הקבע (כגון קרן השתלמות, נקודות קבע וכדומה). שס"ן עושים על מדי א', מת"ק על מדי ב'..

האופציה היחידה שלך היא לחזור לשירות קבע - וזה לא חייב להיות במקצוע המקורי שלך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:26

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר