לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-01-2013, 16:26
  Tal-T Tal-T אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.06
חיל האוויר עושה לי עוול.

בתור אחד שמאוד אוהב (בצורה כללית) את הצבא ומערכת הביטחון, תמיד "סינגרתי" את אותם גורמים כשחיילים או נערים בני גילי יצאו נגד המערכת והתלוננו על הקשיים.
לצערי הגיע השלב בו גם אני נחשפתי לזוועות הבירוקרטיה וההליכים שבמערכת המעוותת הזאת שנקראת צה"ל.
אני אשתדל לקצר:
ילד ביטאון, שרוט בצורה קשה, רכבת למסדר הכנפיים כל חצי שנה, מאוד מאוד מאוד רוצה להגיע לקורס טיס.
לאחר הצו ראשון השגתי נתונים כאלה: פרופיל 97 , קב"א 56 ודפ"ר 70/80 (משתנה כל הזמן באתר שלהם).
התחלתי את תהליך המיון, עברתי את המיונים לצוות אוויר, את ירפ"א א' חלק א' (סימולטורים, פסיכוטכני ושאלון אישיות) וירפ"א א' חלק ב' (סימולטורים), ואז זומנתי לירפ"א ב'.
נכנסתי לשיחה עם פסיכולוגית, שאמורה להימשך כ-20-30 דק' (כך היא נמשכה אצל כל מי שהיה איתי), רק שאיתי השיחה נמשכה 5 דקות מקסימום.
במהלך השיחה היא שאלה מספר שאלות מצומצם מאוד, שאלות כמו למה אני עושה רק 3 יח"ל במתמטיקה (דבר מאוד אבסורדי במידה וזה מהווה גורם מכריע בהחלטתם האם להעביר אותי שלב או לא, כיוון שבחדר ליד תלויה כתבה ממוסגרת על בחור שהתגייס לקורס טיס בלי תעודת בגרות כלל וסיים אותו בהצלחה), או שאלות שמתבססות על דברים שכתבתי בשאלון האישיות בירפ"א א'. לדוגמא, נשאלתי (בירפ"א א') האם התנדבתי אי פעם באיזושהי מסגרת או האם אני מתכוון להתנדב בעתיד. עניתי שלא, אבל לא מזמן נפתחה כלבייה בחולון ואני מתכוון להתנדב שם. היא לקחה את זה, ושאלה "למה לא התנדבת עד עכשיו?" . לא נלחצתי מהשאלה ועניתי שאני בדיוק מסיים תקופת בגרויות לחוצה, ובנוסף העמותה נפתחה לא מזמן ואני מתכוון להתנדב בזמן הקרוב.
השיחה הסתיימה ולאחר כמה דקות הודיעו לי שלא עברתי לשלב הבא.
מיד ניגשתי לפסיכולוגית כדי לשאול מה אוכל לעשות כדי לשנות את זה/לערער והיא ענתה שעליי לחכות שלושה חודשים ואז לערער במכתב.
כך עשיתי, המתנתי שלושה חודשים ושלחתי מכתב ערעור מאוד מפורט שכתבתי מהלב ובו הדגשתי את כל הסיבות שאני חושב שמצדיקות צ'אנס נוסף בשבילי.
נעניתי בשלילה, במכתב שחתום על ידי קצינה בדרגת רס"ן, אז כתבתי עוד מכתב, שלחתי והם החזירו לי תשובה שעליי לחכות שלושה חודשים נוספים בין ערעור לערעור.
בינתיים, יש לי חבר שהתגייס לא מזמן ומשרת באותו בסיס של הירפ"א.
לפני כמה ימים הוא חזר באוטובוס הביתה עם כמה בנות מהבסיס, דיברו קצת ואז התברר לו שהן אלה שקוראות את מכתבי הערעור (חיילות בנות 19, פקידות ללא שום הכשרה). הוא שאל איך זה הגיוני, כיוון שסיפרתי לו שעל מכתב התשובה חתמה רב-סרן, והן ענו שהן קוראות את המכתב, לוקחות אך ורק נתונים יבשים, זאת אומרת שתי שורות, מעבירות לרב סרן, שמקבלת החלטה על סמך אותם נתונים יבשים (שמה כבר יכולים לשנות? אלה אותם נתונים שבגללם נכשלתי!) וחותמת על מכתב תשובה.
בנוסף, הן שאלו את חבר שלי איך קוראים לי, כי הן זוכרות את השמות של כל המערערים, אז הוא ענה להן, ומה שהיה להן להגיד זה "הוא??!! טל?!! החופר הזה!!!?! כתב מכתב של שני עמודים!!!"

מסתבר שלא הצלחתי לקצר לכם, אבל הנקודה שלי היא, מה לעזאזל קורה פה ומה אני צריך לעשות? איזה מין נוהל דפוק זה שמלש"ב עם נטו רצון טוב ומוטיבציה לשירות משמעותי, כותב מכתב של שני עמודים, ואף גורם מוסמך לא באמת קורא אותו, אלא שלוקחים שוב את הנתונים היבשים ומודיעים לו שהערעור לא התקבל!
איך קצינה בדרגת רב סרן יכולה להיות כל כך חצופה ולחתום על מכתב תשובה, כשהיא בכלל לא קראה את הערעור שלי, ועוד לכתוב בתשובה שלה "קראתי את מכתבך בעיון, אך לצערי......"

מה עליי לעשות? בלהט הרגע עם כל העצבים והרגשת ההשפלה אפילו המילה "בג"ץ" עלתה בראשי.
אשמח לשמוע את דעתכם הכללית על העניין.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-01-2013, 22:39
  Tal-T Tal-T אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "עשו לך עוול? הם חייבים לך..."

ראשית, לא התאוננתי על כך שפסלו אותי. בעצם כן, אבל לא בשביל זה פתחתי את הנושא, מומלץ שתקרא עד הסוף. התאוננתי על כך שאף אחד לא טרח לקרוא את הערעור שלי, וכשהחזירו לי תשובה, קצינה בוגרת ואחראית (כביכול) כתבה שהיא כן קראה את המכתב, בעיון, ובהתבסס על קריאתה היא החליטה לפסול את הערעור שלי.

ויודע מה? אני גם מתאונן על כך שפסלו אותי, אבל זה נושא אחר:
ישבו איתי מלשבי"ם שטענו שתי טענות: הראשונה, הם בכלל לא רוצים קורס טיס. בכלל בכלל לא רוצים. השנייה, מספר חבר'ה, שלאחר מכן עברו, אמרו שבסימולטורים (החלק הכי גדול במיונים) הם לא הבינו כלום, לא הצליחו כלום, יורטו עשרות פעמים והשיגו תוצאה גרועה (בחלק מהשלבים בסימולטורים הוא מראה לך את התוצאה שלך ונותן לך סטטיסטיקה מפורטת על מה הצלחת, מה לא הצלחת ואיך).
אני לעומתם, שטס בסימולטורים כבר 4 וחצי שנים, סימולטורים הרבה יותר מורכבים (FSX) מהסימולטורים במיונים, הצלחתי מאוד, ויותר מזה, היה לי מאוד מאוד קל.

הטענה של יחידת המיון היא שמסתכלים על כל הנתונים, אבל עובדה שבכל שלב מסתכלים על כל הנתונים, ועד שנוספו לנוסחה הנתונים שהציבה הפסיכולוגית, כן נמצאתי מתאים וזומנתי לשלב הבא.
ישן 08-01-2013, 23:29
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "ראשית, לא התאוננתי על כך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tal-T
ראשית, לא התאוננתי על כך שפסלו אותי. בעצם כן, אבל לא בשביל זה פתחתי את הנושא, מומלץ שתקרא עד הסוף. התאוננתי על כך שאף אחד לא טרח לקרוא את הערעור שלי, וכשהחזירו לי תשובה, קצינה בוגרת ואחראית (כביכול) כתבה שהיא כן קראה את המכתב, בעיון, ובהתבסס על קריאתה היא החליטה לפסול את הערעור שלי.

אתה צודק שזה לא בסדר שאדם חותם על מכתב תשובה, וטוען שהוא קרא את המכתב המקוריף למרות שהוא כלל לא ראה אותו. מצד שני עליך לקחת בחשבון שזה קורה בכל מקום ולא רק בצבא. אין מה לעשות, אנשים בכירים (קצינים, ח"כים, שרים, מנכ"לים וכו') נוטים להיות מאוד עסוקים, ולקבל המון פניות. אין להם זמן לשבת ולקרוא את כל הפניות, ולכן הם מסמיכים אחרים לעשות זאת בשמם. לא הוגן? נכון, אבל אלה החיים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tal-T
ישבו איתי מלשבי"ם שטענו שתי טענות: הראשונה, הם בכלל לא רוצים קורס טיס. בכלל בכלל לא רוצים. השנייה, מספר חבר'ה, שלאחר מכן עברו, אמרו שבסימולטורים (החלק הכי גדול במיונים) הם לא הבינו כלום, לא הצליחו כלום, יורטו עשרות פעמים והשיגו תוצאה גרועה (בחלק מהשלבים בסימולטורים הוא מראה לך את התוצאה שלך ונותן לך סטטיסטיקה מפורטת על מה הצלחת, מה לא הצלחת ואיך).
אני לעומתם, שטס בסימולטורים כבר 4 וחצי שנים, סימולטורים הרבה יותר מורכבים (FSX) מהסימולטורים במיונים, הצלחתי מאוד, ויותר מזה, היה לי מאוד מאוד קל.

הטענה של יחידת המיון היא שמסתכלים על כל הנתונים, אבל עובדה שבכל שלב מסתכלים על כל הנתונים, ועד שנוספו לנוסחה הנתונים שהציבה הפסיכולוגית, כן נמצאתי מתאים וזומנתי לשלב הבא.

ופה אתה כבר ממש לא צודק. אתה לא יכול להיות אובייקטיבי לגבי עצמך. כל אחד בטוח שהוא הכי מתאים לתפקיד בו הוא מעוניין, ורבים טועים. לכן יש אנשי מקצוע שתפקידם לקבל החלטות בנושא הזה. יכול להיות שהיית הכי תותח בסימולטורים, אבל מישהו החליט מתישהו שזה לא הדבר היחיד שמשפיע על קבלה לקורס טייס (וכנראה בצדק). אם הפסיכולוגית מצאה אותך לא מתאים, כנראה הייתה לה סיבה לכך, הרי היא לא הכירה אותך לפני זה, ולא היה לה שום אינטרס "לדפוק אותך".

אני חושב שהדבר הכי טוב שאתה יכול לעשות זה להפנים את זה שאתה לא הולך להיות בקורס טייס, ולגייס את המוטיבציה שלך בשביל לעשות את המקסימום בתפקיד שכן תגיע אליו.
בהצלחה.

ישן 09-01-2013, 07:44
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "ראשית, לא התאוננתי על כך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tal-T

אבל כן קוראים את המכתבי ערעור.

זה שאולי לא מקדישים לזה תשומת לב כפי שהיינו רוצים זה עניין אחר. זה מעצבן, זה מתסכל וזה הכל. אבל זה גם תקין בסופו של יום.
ציטוט:

ואם חה"א לא בוחן כמה אתה מצליח בסימולטור אלא אספקטים אחרים? ואם אותם אנשים הניבו תוצאות הרבה יותר טובות גם באופן יחסי וגם באופן שולי, ממך בשאר המדדים?

אני מבין את התסכול שלך, אבל אתה צריך לראות גם את מידת ההתנשאות שלך עצמך, אתה כאילו מחליט לחה"א שבכל זאת יש לו נסיון קל בתחום, את מי הוא צריך לקחת ומי לא...

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 09-01-2013, 17:39
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12

לא ממיינים לקורס טייס לפי ביצועים בסימולטורים ולא לפי מוטיבציה. יצא לי להכיר כמה טייסים/נווטים במהלך השירות שלי. רובם בכלל לא רצו להיות טייסים. חלקם רצו להיות גיטריסטים, האחרים שחקנים ועוד שלל חלומות שלא קשורים בכלל לטיס. בנוסף לזה, אני בטוח שהם היו פחות טובים ממך ופחות מאחרים בסימולטורים בירפ"א. האם זה אומר שהמיון של צ"א הוא גרוע? או האם זה אומר שנעשה למישהו עוול? לא ולא. הביצועים שלך בסימולטורים לא מעניינים אף אחד. עם כל הכבוד, הדברים שלמדת בארבע שנים עד הגיוס, כולם ילמדו בפרק זמן פי כמה וכמה יותר קצר. ומוטיביציה זה דבר נזיל - היום יש לך, מחר לא יהיה לך.

ובסך הכל הצבא לא הוגן. תילמד לחיות עם זה.

בכל אופן, בהצלחה בדברים האחרים שתבחר לעשות.
ישן 09-01-2013, 11:42
  Tal-T Tal-T אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "חיל האוויר עושה לי עוול."

אילצתם אותי לגלוש לנושא אחר בכלל.
התנשאות? ממש לא. קוראים לזה עובדות, הנבתי תוצאות טוב יותר משל הרוב בסימולטורים, לא כי נולדתי טייס F16, כי יש לי ניסיון.
אתם תופסים את זה כאילו אני קבעתי שמגיע לי לענוד כנפי טיס מעכשיו, וזה ממש לא מה שאני אומר.
מה שאני אומר זה שהייתי בשלב כלשהו במיונים, ביחד עם כולם, ואספקט אחד פסל אותי, של פסיכולוגית (יומרני ככל שיהיה, אני יודע בדיוק מה מטרת השיחה). הפסיכולוגית שואלת שאלות אופנסיביות, דוחקת אותי לפינה ובוחנת כיצד אני מתמודד. אני לא יכול לפסול או לפקפק באבחנה שלה, אבל בכל זאת, דעתי היא שאני לא נוטה להילחץ, ודווקא דיבורים זה כן התחום שלי (בבקשה אל תגידו שאני מתנשא. אני גרוע במתמטיקה, נשרתי מפיזיקה), ומי שמכיר אותי (בין היתר אדם אחד עם ניסיון עשיר בתחום של ראיונות אישיים במערכת הביטחון) היה מאוד מופתע כששמע שדווקא אצל הפסיכולוגית נפלתי.
הותצאה היא, שבגלל שיחה כזאת, שאמורה להימשך מעל ל20 דקות, ומשום מה אני היחיד שניתנו לו רק 5 דקות להוכיח את עצמו, אני לא עובר לשלב הגיבוש, שלב באורך של שבוע שבו אני באמת יכול להוכיח את עצמי ולתת לבוחנים כלים לקבוע אם אני מתאים או לא.
ישן 09-01-2013, 16:38
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "אילצתם אותי לגלוש לנושא אחר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tal-T
אילצתם אותי לגלוש לנושא אחר בכלל.
התנשאות? ממש לא. קוראים לזה עובדות, הנבתי תוצאות טוב יותר משל הרוב בסימולטורים, לא כי נולדתי טייס F16, כי יש לי ניסיון.

אז כנראה שחה"א מחפש משהו שאינו נסיון בשלב הסימולטורים.
ציטוט:
אתם תופסים את זה כאילו אני קבעתי שמגיע לי לענוד כנפי טיס מעכשיו, וזה ממש לא מה שאני אומר.
מה שאני אומר זה שהייתי בשלב כלשהו במיונים, ביחד עם כולם, ואספקט אחד פסל אותי, של פסיכולוגית (יומרני ככל שיהיה, אני יודע בדיוק מה מטרת השיחה). הפסיכולוגית שואלת שאלות אופנסיביות, דוחקת אותי לפינה ובוחנת כיצד אני מתמודד. אני לא יכול לפסול או לפקפק באבחנה שלה, אבל בכל זאת, דעתי היא שאני לא נוטה להילחץ

דעתך היא כזאת, דעת הפסיכולוגית היא אחרת.

הפיסכולוגית היא זאת שממיינת, לא אתה. זה הכל.
ציטוט:
הותצאה היא, שבגלל שיחה כזאת, שאמורה להימשך מעל ל20 דקות, ומשום מה אני היחיד שניתנו לו רק 5 דקות להוכיח את עצמו, אני לא עובר לשלב הגיבוש, שלב באורך של שבוע שבו אני באמת יכול להוכיח את עצמי ולתת לבוחנים כלים לקבוע אם אני מתאים או לא.

ומה אם בגיבוש תזחל הכי טוב מכולם אבל גם אז יפסלו אותך?
המסקנה היא כנראה שלא בוחנים את איכות הזחילה שלך, אלא דברים אחרים שניתן להסיק מכך.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 12-01-2013, 19:35
  Eagle1 Eagle1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.01.07

אם כל כך חשוב לך להתקבל לקורס ולא תצליח דרך ירפ"א ב' (שכמובן תמשיך לנסות באפיק הזה עוד ועוד), תתגייס, תהיה לוחם, תהיה קצין ותחזור להתמיין לנק' בה הפסקת- אין יותר טוב ממעט נסיון חיים ופרספקטיבה.

דבר נוסף- כל תהליך המיון של הצ"א מורכב מנוסחאות ושיקלול ציונים מצטברים לאורך המיונים.
יכול להיות שהגעת לפסיכולוג בציון שהוא גבולי, והיה נדרש ציון גבוה יותר מהציון שנתנו לך כדי להמשיך למיונים הרפואיים.

סימולטור הוא לא כלי שמוכיח למי יש רמת טיסה טובה יותר או לא אלא רק כלי מנבא של פוטנציאל הטסתי ובעיקר אישיותי ואופי.
הכרתי אנשים בדיוק כמוך, ילדי סימולטורים מגיל 3, מלכי השמיים עם רשיון פרטי לצסנה, שנפלו בצ'ק 10 ו15. למה? כובע. כי הם לא התאימו למשבצת של "לוחם צוות אוויר".
מחפשים לוחמים, ולא רק מפעילי מטוס.

ישן 18-01-2013, 13:27
  משתמש זכר teddy002 teddy002 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.12

תשמע,
אני מבין את הרצון שלך להיות במקום מסוים אבל צריך להבין שלצבא יש צרכים מסוימים, ואדם שמאוד יתאים לו ליחידה מסוימת הוא ידחוף אותו לשם, לפעמים גם צריך להפעיל לחצים על הצבא. לדוגמא אני התקבלתי ליחידה מסוימת במודיעין וחבר שלי התקבל ליחידה אחרת כזו הנחשבת פחות טובה והוא שלח מכתבים, לחץ, מחא ואיים שהוא חוותם וויתור אם לא יקבל את היחידה השנייה והלחץ עבד.
בנוגע לנושא הרס"ן, כל פעם שאתה שולח מכתב לאנשים בכירים כנראה הם לא יקראו את המכתב אלא פקיד כלשהו שעונה על פי הנחיות הממונה עליו או כפי שכתבת נותן את עיקרי הדברים לראייתו, זהו הליך מקובל ואין לך מה לעשות בנידון.
קורס טיס זה קורס מאוד מאתגר ומעניין, ולהגיד שהוא הכי טוב והכי יוקרתי זו פשוט הנחה של הציבור, ישנן יחידות שיכולות לפתח אותם, שאתה יכול להתפתח בהם ולהביא אותך למקומות מאוד טובים בעתיד, ועם נתונים גבוהים כמו שלך אתה יכול לנצל את זה בשביל לעסוק בתפקידים אחרים ומאוד טובים. קורס טיס זה לא הכל בחיים וצריך להבין שיחידות האיתור יש להם כלים משלהם להעריך את האנשים שעומדים מולם, ואם לא מתקבלים לקורס טיס כנראה ישנם גורמים שהם רואים לנכון. ואגב חבר שלי עשה 3 יח"ל במתמטיקה ויש לו באופן כללי ממוצע סביר וקב"א סבירה והוא באמצע קורס הטיס שלו... כנראה שזה לא רק זה.
בכל אופן שיהיה לך הרבה בהצלחה.

"זה לא מספיק שאנחנו עושים כמיטב יכולתנו, לפעמים עלינו לעשות את מה שנדרש"
- וינסטון צ'רצ'יל

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:13

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר