לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-01-2013, 09:17
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אתה מבלבל בין עבריינות לבין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
אתה מבלבל בין עבריינות לבין אפליה.
אגב, אם תשאל את ערביי ישראל, חלק לא קטן מהם יגיד לך שהעדר האכיפה המשטרתי בכפרים הוא גם סוג של אפליה. אבל זה יותר נתון לוויכוח.
מאז הקמת המדינה היו מעט מאוד תכנוני בניה שיועדו לקהל הערבי.
היו כאלו לחרדים, היו לחילוניים, היו לכיפות סרוגות. לא היו כאלו לערבים, למעט ישובי הבדואים בנגב.

כתבתי תגובה אתמול אבל קרס לי :\

בכל מקרה, זה דיון מעגלי. אני בתגובה יכול לטעון שהעדר אכיפה הוא בהחלט אפליה. כנגדנו לא כנגד הערבים.

ואולי הסיבה שבגינה נוצרו פתרונות בנייה לכל המגזרים פרט למגזר הערבי הוא כי בכלל המגזרים חשים במצוקה ולכן פועלים על-פיה, במגזר הערבי לא מגיעים למצב שבו חשים במצוקה כי העבריינות שם כ"כ מושרשרת שלא מגיעים למצב בו יש מחסור בדירות ועל כן לאף אחד לא נופל האסימון.

יתרה מכך, אפליה נוספת כנגד המגזר היהודי- כל מי שמשתחרר מצבא ההגנה לישראל מקבל חלקת אדמה מופשרת עם היתר בניה על חשבוני, בתנאי והוא איננו יהודי.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-01-2013, 09:55
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אין ויכוח כמעט על כלום. חוץ..."

ציטוט:
אין ויכוח כמעט על כלום.
חוץ מבשני דברים, מי האחראי ומי צריך לשבור את המעגל.
ובשני המקרים התשובה היא שאת אחריותו של הריבון, הרי אם אתה ערבי מתון שומר חוק, עדיין אתה תפגע מהערבי העבריין. הכוח להפסקת העבריינות הוא בידיים של ממשלת ישראל. יחד אתו הכוח להפסיק את האפליה.

ופה יש מקום לפתוח דיון צד, האם מדינת ישראל היא אכן הריבון בכפרים הערביים.

התשובה בעיניי היא לא מובהק.
ציטוט:
מבחינתי על זה ראוי שתפתח אינתפאדה שלישית.

אני מצטט את המשפט הזה בכוונה כדי שתבהיר אותו. אני מאוד מקווה שלא הבעת פה רגשי תמיכה בטרור כנגד אזרחי מדינת ישראל. אנא ממך- הבהר את הנקודה שלך.
ציטוט:
החלת החוק בישובים הערביים צריכה להעשות נקודה. ברגישות ובנחישות, אבל אם הרבה נחישות.
במקביל אליה צריכים גם לחדול את כל האפליות המתרחשות.

אין ספק. אבל זה קצת קשה להתמודד מול אוכלוסיה שתקרא לך כובש פאשיסט אנס ורוצח בכל ימות השנה, אבל במקרה חירום לא תהיה לה בעיה להשתמש בזרועות המבצעות של הסרטן הציוני כדי שיציל אותם מטביעה או מגגות של בתים עליהן אותה אוכלוסיה לכודה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 13-01-2013, 10:28
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77]אין ויכוח..."

הנקודה להבהרה, שאר הדברים אחר כך.

מבחינתי במידה וכתוצאה מהחלטה להכיל את החוק על כלל ערביי ישראל תפתח אינתיפאדה שלישית על ידי הקיצוניים שבהם, זאת לא סיבה שלא לעשות זאת.
אני מוכן לקחת את הסיכון שכתוצאה מאיסוף של נשק לא חוקי יהיו התפרעויות שנצטרך להפסיק בכוח.

טוב, עד שמגיעה קבוצת הלימוד אלי הביתה אנסה להסביר את שעומד מאחורי תפיסת עולמי.
לא יכול להיות אדם ללא אזרחות, וחייב להיות שוויון בפני החוק.
אפליה לא יכולה להיות על רקע של דת או מוצא.
בנוסף ישנן זכויות מסוימות שהשאיפה היא שתהיינה לכל אדם. (חופש תנועה, חופש עיסוק וכד')
כפועל יוצא מכך אנחנו לא יכולים להישאר בשטחים.
הצד השני של זה היא שאזרחות היא מחייבת.
לא אכפת לי מה חושב האזרח. (בין אם זה ערבי שקורא לי פשיסט, בין אם זה חרדי שרואה בי חמור) אכפת לי מה עושה האזרח. זכותו לחשוב ולהגיד מה שהוא רוצה. כשזה מגיע לעשיה כולם אמורים להיות שווים בפני החוק.
לטוב ולרע.

לוקלוק צודק, יש אפליה, אני אזרח סוג ב' יש לי חברים בכיתה שהם עוד לא בני 24 והם כבר בסוף בית הספר לרפואה שלהם.
אתה צודק, נהג ההסעות הדרוזי שלי קיבל חתיכת אדמה בגלל שירותו הצבאי.
החרדי גם הוא אזרח נבחר לעומתי. הוא פטור משירות צבאי ועבודה ויש לו משכנתא בתנאים מעודפים.

במדינה שאני רוצה לחיות בה, אתה יכול להתפלל למי שאתה רוצה, לחשוב מה שאתה רוצה. אבל אתה צריך לקיים את החוק.
אתה צריך ללכת לצבא, לעבוד, לשלם מסים.
לא אכפת לי מה חושב הערבי, אבל במידה ויורים על אזרחי המדינה שלו והוא קיבל פקודה להגן עליהם במסגרת שירותו הצבאי הוא יהיה מחויב למלא את הפקודה הזאת.
מצד שני, תפיסת עולמם של אלו במנהל המקרקעים לא תוכל להחליט שלקבוצות מסוימות מקצים יותר/פחות קרקעות מסיבות לא ענייניות.

נערך לאחרונה ע"י eshely77 בתאריך 13-01-2013 בשעה 10:39.
ישן 13-01-2013, 10:34
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "הנקודה להבהרה, שאר הדברים אחר..."

אז אני מציע לערוך את התגובה הראשונית שלך. זה נשמע מאוד כאילו אתה תומך באינתיפאדה נוספת ולא בהכלת ריבונות ישראלית על ערביי ישראל, אפילו במחיר של אינתיפאדה.

בנוסף לכך ראוי לציין עובדה חשובה לא פחות לדיון. אתה מדבר על אינתיפאדה נוספת. האינתיפאדות היו ברובן סכסוך ישראלי-פלסטיני. העובדה שהאוכלוסיה הערבית מיקמה את עצמה בצד הפלסטיני של הסכסוך (ובאינתיפאדה השנייה אפילו הייתה טריגר משמעותי) מראה שלא רק שאין ריבונות ישראלית על ערביי ישראל, אלא שערביי ישראל מזדהים כאויבי המדינה הציונית.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 13-01-2013, 10:45
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "הנקודה להבהרה, שאר הדברים אחר..."

ציטוט:
בנוסף ישנן זכויות מסוימות שהשאיפה היא שתהיינה לכל אדם. (חופש תנועה, חופש עיסוק וכד')
כפועל יוצא מכך אנחנו לא יכולים להישאר בשטחים.

למה צריך לדחוף את השטחים לכל מקום? חשבתי שאנחנו בדיון על ערביי ישראל? אתה רואה אותי דוחף את יהודי ארה"ב לכל דיון על יהודים במדינת ישראל?
או שסתם אתה לוקח על עצמך את דמותו של קאטו הזקן?
ציטוט:
הצד השני של זה היא שאזרחות היא מחייבת.
לא אכפת לי מה חושב האזרח. (בין אם זה ערבי שקורא לי פשיסט, בין אם זה חרדי שרואה בי חמור) אכפת לי מה עושה האזרח. זכותו לחשוב ולהגיד מה שהוא רוצה. כשזה מגיע לעשיה כולם אמורים להיות שווים בפני החוק.
לטוב ולרע.

נכון, אבל אז צצים אנשים כמוך ואומרים "זה לא ייתכן שמדינת ישראל שכבשה את טייבה פתאום מכילה על תושבי היישוב את חוקיה, זה לא חוקי לא אתי ולא בלהבלה".
ציטוט:
לוקלוק צודק, יש אפליה, אני אזרח סוג ב' יש לי חברים בכיתה שהם עוד לא בני 24 והם כבר בסוף בית הספר לרפואה שלהם.
אתה צודק, נהג ההסעות הדרוזי שלי קיבל חתיכת אדמה בגלל שירותו הצבאי.
החרדי גם הוא אזרח נבחר לעומתי. הוא פטור משירות צבאי ועבודה ויש לו משכנתא בתנאים מעודפים.

זה הייתי אני.
ציטוט:
במדינה שאני רוצה לחיות בה, אתה יכול להתפלל למי שאתה רוצה, לחשוב מה שאתה רוצה. אבל אתה צריך לקיים את החוק.
אתה צריך ללכת לצבא, לעבוד, לשלם מסים.
לא אכפת לי מה חושב הערבי, אבל במידה ויורים על אזרחי המדינה שלו והוא קיבל פקודה להגן עליהם במסגרת שירותו הצבאי הוא יהיה מחויב למלא את הפקודה הזאת.
מצד שני, תפיסת עולמם של אלו במנהל המקרקעים לא תוכל להחליט שלקבוצות מסוימות מקצים יותר/פחות קרקעות מסיבות לא ענייניות.

אה, אז תגיד שאתה רוצה לחיות בנרניה וזהו...

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 13-01-2013, 10:56
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77] בנוסף ישנן..."

צודק, לגבי השטחים. שכח מזה שייך לויכוח אחר.

מעולם לא אמרתי את זה, שאי אפשר וכו' וכו' וכו'.
להפך, אני אומר שאין חצי. כבשת, החלטת שזה שלך, אז האנשים שם הם אזרחים שלך.
וללהיות אזרח יש משמעות. אותו כנ"ל לגבי להיות ריבון.

כן אבל מגיע גם קרדיט ללוקלוק, הוא ציין לראשונה את נושא אי השירות הצבאי.
אבל יש מספיק קרדיט לכולם - קבלת.

אני מת על סיפורי נרניה אבל מתחבר מאוד למגילת העצמאות.

ציטוט:
במקור נאמר על ידי דוד בן גוריון
מדינת ישראל תהא פתוחה לעליה יהודית ולקיבוץ גלויות; תשקוד על פיתוח הארץ לטובת כל תושביה; תהא מושתתה על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל; תקיים שויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות; תשמור על המקומות הקדושים של כל הדתות; ותהיה נאמנה לעקרונותיה של מגילת האומות המאוחדות. מדינת ישראל תהא מוכנה לשתף פעולה עם המוסדות והנציגים של האומות המאוחדות בהגשמת החלטת העצרת מיום 29 בנובמבר 1947 ותפעל להקמת האחדות הכלכלית של ארץ-ישראל בשלמותה.

ישן 13-01-2013, 10:59
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "צודק, לגבי השטחים. שכח מזה..."

ציטוט:
וללהיות אזרח יש משמעות. אותו כנ"ל לגבי להיות ריבון.

אבל אתה גם לא הריבון ב"שטחים", אז מה אתה רוצה?
ציטוט:
אני מת על סיפורי נרניה אבל מתחבר מאוד למגילת העצמאות.

מגילת העצמאות זה נחמד והכל, אבל איפה היא כותבת משהו על שוויון חובות? איפה היא מפרטת שמדינת ישראל תקיים שוויון חובות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין? איפה רשום שהוקף יהיה מחויב לשמור על המקומות הקדושים של כל הדתות?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 13-01-2013, 11:07
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "רוצה שטחים יהיה שטחים. אני לא..."

ציטוט:
רוצה שטחים יהיה שטחים.
אני לא ריבון? אם עכשיו יוצא מטוס עמוס בנוסעים מירדן ורוצה לנחות ברמאללה?
אם עכשיו רוצה תושב רמאללה לנסוע לארצות הברית?
למה לארצות הברית לחבר שלו בשכם.
אם הוא רוצה לייצא את המוצרים שלו?
עזוב, אם עיריית ג'נין רוצה לבצע קידוח של מים שטח המקיף את ג'נין כדי לספק מים לתושבי ג'נין? הרי אקוויפר ההר גם שייך לנו.

שוב, אתה מתלונן על החובות אבל אין ויכוח.
אנחנו הריבון ואנחנו צריכים להכיל את החובות והזכויות על כלל תושבי המדינה.

אתה יודע מה ההגדרה של ריבון?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 13-01-2013, 11:34
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "האמת שאולי לא. אשמח לשמוע,..."

ריבון הוא הסמכות היחידה שבידה היכולת לפעול באלימות ע"פ החוק.

יש מצבים של מדינות/איזורים ללא ריבונות, כמו שנהוג באפריקה ולאחרונה יותר ויותר במזה"ת.
יש מדינות שהן ריבוניות, כלומר שרק למדינה מותר להפעיל בה אלימות דרך המשטרה ו/או הצבא. כמו מדינות מערביות מתוקנות.
ויש איזורים שבהם יש ריבוי ריבונות (ואולי בפועל אין ריבונות) כמו באיו"ש. שם חלק מהאיזורים צה"ל הוא הריבון ובחלקם פת"ח הוא הריבון. ואני אפילו לא מדבר על קבוצות חמושים אחרות כמו גא"פ, חמאס וכו' שמערערות את ריבונותו של הפת"ח.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 12-01-2013, 23:02
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "חלק מהאשמה היא ..."

בהחלט.
ואחת הבעיות העקביות שלנו עם ערביי ישראל זה שאנחנו מאפשרים להם את המשחק הכפול.
אי אפשר לשבת בקהל של ברצלונה לבושים בחולצה של ריאל, ובטח שאי אפשר לצפות לאדישות מצד הקהל של ברצלונה אם הם חושבים שיש סיכוי שהאוהד הנ"ל ישבור את הרגליים של מסי, אם רק יתנו לו הזמנות.

מאחר וערביי ישראל הם אזרחים, אמורים לחול עליהם כל החובות והזכויות של האזרחים.
אמורים להכיל עליהם את החוק, בלי שום מעמד מיוחד.
החל מהאיסור לירות באוויר בחתונות וכלה בגיוס לצבא.
מצד שני הזכויות צריכות להיות זהות. הקצאות הקרקע צריכים להיות כמו שהן לכל שאר אזרחי מדינת ישראל.

ישן 13-01-2013, 18:18
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
יצאת מצביע עוצמה לישראל :)
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "צודק. מבחינתי צריך לגייס אותם..."

אפילו אני לא קיצוני עד כדי כך ומוכן לאפשר מסלולים אחרים פרט לשירות הצבאי ושלילת האזרחות היא בעיני אמצעי אחרון שאי אפשר לנקוט בו באופן מיידי.

על כל פנים נמשיך בסקירת האפלייה נגד יהודי ישראל .

תכנון ובנייה: לא רק שהערבים מסרבים לבנות לגובה, בפועל נותנים להם להפר את חוקי התכנון והבנייה. אז נגד מי האפלייה כאן? חוקית, כמו שאמר שיפ - אין חוק אחר לערביי ישראל. מעשית - הם בונים איפה שהם רוצים , בניגוד ליהודים. כלומר דה יורה - אין הבדל , דה פקטו - האפלייה היא נגד היהודים. הערבים יכולים לטעון שלא מאשרים להם תוכניות מתאר - אבל במבחן המעשה אף אחד לא הורס בתים בטייבה בגלל שנבנו בניגוד לחוקי התכנון והבנייה.

גביית מס : גם כאן החוקים הם אחידים, אלא שרשויות המיסים למינהם (מס הכנסה, מע"מ) ממעטים להכנס לכפרים הערביים , עד שכל כניסה שלהם זוכה לכותרות וכל יציאה לברכת הגומל. כלומר דה פקטו - הערבים מאיימים על היהודים והיהודים לא גובים מהם מס.

תשלום ביטוח לאומי. הערבים מקבלים תשלומי ביטוח לאומי יותר מחלקם באוכלוסייה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:46

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר