לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-01-2013, 18:52
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אוי די, אתה מדבר שטויות - לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
אוי די, אתה מדבר שטויות - לא מספקים אוכל כשר בצבא? מספקים. אי אפשר להתפלל בצבא? אפשר. לא אלו תנאי השירות שדורשים האברכים ואתה יודע זאת היטב.

אני מצטער, אבל אני חושב שאתה לא יודע על מה אתה מדבר.

כמו שאני ואחרים אמרנו לאורך האשכול וכפי שידוע לכל מי שהיה בצבא, צה"ל עושה הכל למען קבוצות המיעוטים שבתוכו- צמחוניים מקבלים אוכל מיוחד (הן בשוטף והן במנות קרב), טבעוניים מקבלים נעליים מיוחדות, אוכל מיוחד ושאר ת"ש, גדודים של בני מיעוטים (ובני מיעוטים שמפוזרים ביחידות ה"רגילות") יוצאים קומפלט לכל חג שיש להם במחיר של גיוס חטיבות מילואים שיחליפו אותם בתעסוקה.

כנ"ל לגבי החרדים- יש מסגרות שמתאימות לשירות של חרדים. נצח יהודה (שמושך דווקא יותר ביינישים חזקים מחרדים אבל ניחא), שח"ר כחול וכו'. כל מה שנדרש מצה"ל על מנת לאפשר גיוס חרדים היא הגדלת המסגרות הללו ופתיחת מסגרות דומות.

העניין היחידי הוא שיקולי עלות מול תועלת ובזוית הצבאית אני חושש שהעלות גדולה מהתועלת.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-01-2013, 07:46
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
הגיוני
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אני מגזים כדי להעביר את..."

דרעי לא דואג ומעולם לא דאג לצבור המצביעים שלו. הוא רוצה קהל שבוי. הוא רוצה כח שיוכל לסחור בו עם חבריו המורשעים מקדימה לשעבר.

דברים השתנו מאז שנשלח לכלא ובטח ובטח מאז שהוקמה ש"ס. ענין קיפוח ושסע העדתי תופסים פחות את קהל המצביעים ועניני כלכלה לא נשפטים רק לפי גני אל המעין והשגת קצבה גבוהה יותר.

לעניות דעתי בקרב קהל המצביעים הלא חרדי של ש"ס תופסת דמותו של הרב עובדיה יוסף את המקום המרכזי בהחלטה לשלשל לקלפי ש"ס. מעין 'כבוד למנהיג הטוב' או 'כן לזקן'. במקום השני עומדים אצלם לדעתי שקולים בטחוניים-מדיניים ונאמנות לקו הניצי ולארץ ישראל. מבחינה כלכלית הם שיכים לשכבות הבינוניות-נמוכות בהכנסה אבל להבדיל ממצביעי ההכנסה הגבוהה של השמאל-שמאל קיצון הם אינם מתגעגעים לימי הסוציאליזם [שאיפשר את התעשרות מקורבי המנגנון מהשמאל ודחק אותם לשוליים]. הם עובדים ברובם ואינם נהנים מקצבאות ומה שיענין אותם הם יוקר המחיה והמיסים העקיפים [מסים ישירים הם בלאו הכי לא גבוהים בעשירונים הנמוכים]. הקהל הלא חרדי של מצביעי ש"ס גם לא רואה בשרות הצבאי איזה עול נוראי וזר שיש לחמוק ממנו ואינו שואף להסתגר בדלת אמותיו.

קהל המצביעים החרדי של ש"ס ממוגנט סביר להניח גם הוא לדמותו של הרב עובדיה יוסף ולהשקפתו התורנית. אכן קהל זה הולך ומתרחק ממעגלי העבודה ונהנה ותלוי בקצבאות למינהן. עם זאת, עדיין אינו מצוי בעמדת הסתגרות כמו אצל החרדים האשכנזים ובטח שלא כמו אצל החסידים שבהם. כלכלה ובטחון בהחלט מדברים אליהם. באותה משפחה תמצא אחים אברכים ואחים חילים עם אחיינים חילונים או סרוגים או חרדים יותר וכן הלאה. המצוקה הכלכלית אליה מנותבים אנשי תורתו אומנותו אינה נראית להם קוסמת או מובנת מאליה וחיפוש אפשרויות השתלבות במשרות הוראה או עבודה חלקית לצד לימוד תורה אינם דבר פסול בעינהם. גם הקבוצה החרדית ספרדית לא רוצה להדחף למחנה מבודד ובודאי שלא תכפיף עצמה כקולקטיב באופן אוטומטי לעסקני המפלגה אלא רק לאמירות מפורשות של סמכות הלכתית בסדר הגודל של הרב עובדיה.

דרעי אכן מתכוון למראית עין של נסיון השתלבות כדי לרצות את הקהלים הללו ומניעת השתלבות בפועל כדי להותיר בידיו קהל שבוי לצרכיו. מתכוון, אבל זה לא ילך לו. יותר מדי שנים של חיים בין נהנתי אלפיון עליון ציניקנים מסוגם של רמון ואולמרט לבין עמדת 'קדוש מעונה' בשב"ס ניתקו אותו מהשטח.הוא מתפרץ לדלת שנסגרה קצת אחרי שהוא, המקטרת והשד העדתי שלו נכנסו למעט מדי שנים בכלא. הקהל הלא חרדי של המצביעים שלו רוצה 'לחם+עבודה+לא להתפוצץ באוטובוסים' ואינו מעוניין בנדבה חודשית באדיבות הברון דרעי. הקהל החרדי שלו לא מעונין להדחף לחצר סגורה ולהבדיל מדרעי אינו משתוקק להיות וסאל של אגו"י.

דרעי אכן לא מעונין שקהלו ישתלב בצה"ל ובמעגלי העבודה והחברה הישראלית. קהלו דווקא די מעונין.

ישן 17-01-2013, 09:21
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
כנראה שלא הסברתי את עצמי כמו שצריך
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אתה באמת מאמין בזה? אגיד לך..."

לדעתי:
[1] דרעי לא מעונין בגיוס תומכי ש"ס ובטח שלא בגיוס אברכים. הוא מעונין בבידודם מהחברה הישראלית ובהפיכתם לשבויים שלו ולכלי לצרכיו הפוליטיים-אישיים.
[2] דרעי יוצר מראית עין של מעונין בשילוב שכזה הן כמס שפתיים כלפי מצביעים פוטנציאלים של שותפיו מהשמאל האופורטוניסטי [רמון, לבני וחבורתם] והן כלפי מצביעי ש"ס שחפצים באמת ובתמים בשילוב בצבא ובשוק העבודה.
[3] דרעי ימסמס כל נסיון לגיוס חרדים ספרדים או לשילובם בשוק העבודה וירתום את קשריו בחצר הרב עובדיה לצורך יצירת 'בסיס הלכתי' לבדלנות החביבה עליו.
[4] דרעי הוא אדם דוחה שלא סופר את המצביעים שלו ממרחק פייפ.
ישן 16-01-2013, 09:17
צלמית המשתמש של ilane
  ilane ilane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.02
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לא הבנתי מה אתה אומר..."

הפתרון צריך להיות כולל, שיוויוני ובעל קריטריונים ברורים

אני מסכים שיש אזרחים(חרדים/דתיים/חילונים) שהצבא יכול לוותר עליהם ולתת להם להקדיש את זמנם לאמנותם בין אם מדובר בתלמיד תורה או בפיזיקאי מוכשר במיוחד.
צריך לקבוע מכסה שנתית(לא גדולה) שכזו עם קריטריונים ברורים ולמצוא את המובחרים ביותר שלא יוחויבו בגיוס כל עוד הם עוסקים בכך.
את אלה המדינה צריכה גם לממן.

כל השאר צריכים להתגייס כל עוד מצבם הבריאותי/נפשי מאפשר זאת בין אם מדובר בשירות אזרחי לסוגיו או בשירות צבאי.

בנוסף צריך לקבוע מגבלות לגבי מי שלא נמצאה סיבה מוצדקת לחוסר השירות שלו, החל משלילת רישיון נהיגה, שלילת קצבאות שונות, קבלה למשרות ציבוריות, כללים נוקשים יותר לקבלה ללימודים גבוהים ,קבלת מלגות ללימודים גבוהים וכו'.

It's Never Lupus

ישן 16-01-2013, 11:23
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "בתנאי "בהנחה ש..." הפשרות של..."

אין מה לעשות, יש קונפליקטים שלא ניתנים לפשרה. קבוצות של חרדים לעולם לא יסכימו למד"סניקית ונשים לעולם לא יסכימו לא לשרת בצבא בגלל שיש חרדים. גם החילונים לעולם לא יסכימו.

הפתרונות האפשריים הם לא לגייס חרדים, כמו שקורה עכשיו, או לגייס חרדים למסגרת מיוחדת שבה הם יוכלו לשרת מבלי לפגוע במסורת ובאמונה שלהם, שוב, כמו שקורה עכשיו (החל מנצח יהודה ועד שח"ר כחול). אז או לשמור את הסטטוס-קוו, או להרחיב את המסגרות המיוחדות.

שווה לציין שגם לבדואים, דרוזים וצ'רקסים יש מסגרות ייחודיות לעצמם.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 16-01-2013, 11:33
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אין מה לעשות, יש קונפליקטים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אין מה לעשות, יש קונפליקטים שלא ניתנים לפשרה. קבוצות של חרדים לעולם לא יסכימו למד"סניקית ונשים לעולם לא יסכימו לא לשרת בצבא בגלל שיש חרדים. גם החילונים לעולם לא יסכימו.

הפתרונות האפשריים הם לא לגייס חרדים, כמו שקורה עכשיו, או לגייס חרדים למסגרת מיוחדת שבה הם יוכלו לשרת מבלי לפגוע במסורת ובאמונה שלהם, שוב, כמו שקורה עכשיו (החל מנצח יהודה ועד שח"ר כחול). אז או לשמור את הסטטוס-קוו, או להרחיב את המסגרות המיוחדות.

שווה לציין שגם לבדואים, דרוזים וצ'רקסים יש מסגרות ייחודיות לעצמם.
זה מפלג את הצבא!
איתי בטירונות היה בחור שבזמן שאנחנו רצנו מצד לצד, ישב בצל ונח לו, כולה כי היה רמדאן.
בושה וחרפה! אתה יודע איך זה מפלג את הצבא?????????!!?@#?@#$@?$#

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 16-01-2013, 11:37
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]אין מה לעשות,..."

אני אגב מסכים עם הטענה שזה מפלג את הצבא. אני גם חושב שזה מגוחך שכשיש חג שאיננו יהודי אז החוגגים אותו יוצאים הבייתה באופן גורף.

העניין פה הוא עלות מול תועלת. אני לא חושב שיש הרבה לצבא להרוויח במצב שבו יש גיוס גורף של כלל החרדים, אבל האישיו פה הוא לא צבאי/בטחוני- הוא נושא פנים טהור.

בדיוק כשם שמבחינה צבאית יכול להיות מועיל יותר לא לגייס את כלל הנשים, אבל יש דרישה לשוויון אז ממציאים שטיק של נשים שמשרתות שנתיים.

החשיבות שהציבור חש בשירות של החרדים לא קשור לסד"כ הלוחם הדל עד מאוד של צה"ל, אלא ש"כולם צריכים לעשות צבא" ואם אנחנו אכן מכריחים את כולם לעשות צבא צריך לתת להם את התנאים המינימליים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 16-01-2013, 12:48
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "אני לא יודע אם יש נתונים על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilane
אני לא יודע אם יש נתונים על זה אבל להערכתי הפתרונות האלה יקרים מאוד ביחס לתועלת שלהם
יש הבדל גדול בתועלת של גיוס רווק בן 18 לשלוש שנים,לעומת גיוס של אדם נשוי עם ילדים(שטרוד כבר בעינייני משפחתו וכו') לתקופה קצרה יחסית.

נכון ובגלל זה צה"ל לא נלחם על המגזר הזה.
ציטוט:
המטרה היא לא לגייס רק כדי להגיד שגייסנו ועכשיו החילונים לא פראיירים.

אז מה המטרה?
ציטוט:
וכמו שכתבתי השירות יכול להיות גם אזרחי/קהילתי כך שכל אחד לפני תחילת חייו האזרחיים יתרום מספר שנים לשירות המדינה.

מסכים.
ציטוט:
* גם אלא שיוכרזו אמנתם(חרדים או חילונים) אמנתם לא יהיו מוגבלים לאחר תקופה (3-4 שנים) מכל מגבלות

אמור שנית?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 16-01-2013, 17:30
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
יש פה הטעיה לא קטנה, לא בהכרח בזדון
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "אני לא יודע אם יש נתונים על..."

העלויות הנוספות לצבא מגיוס בעלי משפחות היא פיקציה. מדוע?
ראשית, אני לא מכיר, ואפילו במגזר החרדי, יותר מדי בני 18 עם שלושה ילדים.
שנית, מי מממן היום את אותם אברכים בעלי משפחות? הרי הם אינם חיים מהאוויר. אם הם ״תורתם אומנותם״ הרי שאינם עובדים ולפיכך פרנסתם באה מהמדינה דרך קצבאות ביטוח לאומי למיניהן. במלים אחרות, הכספים למימון משפחות אותם חרדים שיתגייסו יגיעו מאותו מקום שהם מגיעים היום או, לכל היותר, תהיה העברה מתאימה של כספים מביטוח לאומי למשרד הביטחון.
העלות הנוספת האמיתית היחידה היא בהטחת התנאים הייחודיים לחרדים במסגרת יחידות כמו נצח יהודה. ואני לא סבור שמדובר בתוספת כל כך גדולה יחסית ליחידה רגילה. שכן, השינויים הם בעיקר מינהליים כגון אי נוכחות חיילות, זמני תפילות מיוחדים וכו׳. יש אלמנטים בעלי עלות גבוהה יותר כמו מזון בכשרות מיוחדת אבל מדובר בתוספת עלות לא עצומה. ויש לעומת זאת הרבה מאוד מה להרוויח מצירוף סד״כ לוחם לצבא. כפי שכתבתי בעבר, צירוף של גדוד חי״ר אחד בלבד על בסיס מגויסים חרדים משמעו שיחרור משהו כמו 10 גדודי מילואים בשנה מפעילות מבצעית, ועלות חיילי המילואים בדרך כלל גבוהה בהרבה מעלות הלוחמים הסדירים גם אם מדובר בחרדים. שלא לדבר על עצם היתרון של הקלת הנטל.
ישן 16-01-2013, 18:04
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אבל כבר יש מסגרות חרדיות בצבא... ואפילו גדוד לוחם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
והייתי מבדיל בין ש״ס ובין החרדים האשכנזים. אצל ש״ס הרגש האנטי ציוני הרבה פחות משמעותי והדרישות הדתיות הרבה יותר סבירות (כנהוג אצל הספרדים בכלל לעומת האשכנזים, ובייחוד אצל המצדדים בגישתו של הרב עובדיה יוסף). לא מקרה הוא שבין חיילי צה״ל יש רבים שמצביעים ש״ס. לא בלתי סביר בעיני שש״ס מכירה באמת, שרוב החרדים באמת לא מסוגלים ללמוד תורה ברצינות במשרה מלאה. על מי שכן עובדיה יוסף ילחם בחירוף נפש, אבל על מי שלא הרי שמוטב שיתגייס למסגרת שבה יהיה סיכוי מינימלי שיחזור בשאלה.

זה ניתוח אחד.

ניתוח אחר יהיה שכנראה המסגרות החרדיות ה"אשכנזיות" באמת מונעות מאידיאולוגיה ואמונה מסוימת ושש"ס מונעת מדברים אחרים...

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 16-01-2013, 17:25
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "דרעי: רוב החרדים צריכים להתגייס לצבא"

הוא צודק וטועה כאחת.
צה"ל הוא צבא מדינת ישראל, השאלה הוא על צביון המדינה ועל צביון הצבא. אם המדינה היא חילונית והצבא חילוני, אז החרדים יגויסו בכפיה ויותר מזה גם מי שת' אומנותו.
אם המדינה"יהודית" והצבא יהודי, אז אין נשים עם גברים בצבא, הצבא כשר למהדרין, והם כבר יבואו לבד כי חייבים לפי ההלכה .(חוץ ממתי מעט שתורתם אומנותם כרשב"י ור"ח בן דוסא)

אבל אם המדינה חילונית והצבא חילוני, החרדים ימלטו מגזירת הגיוס כמו שניסו להמלט באירופה, ותורכיה,כי ההלכה אוסרת.

וכן ליהודי שומתו"מ ההלכה מעל בג"צ ומעל המפקד ומעל הכל.

צריך פשוט להחליט על הצביון.
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 17-01-2013, 01:00
צלמית המשתמש של סוכן שקט

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני מנסה להבין אם אתה מתאר את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
אני מנסה להבין אם אתה מתאר את המצב, או מצדיק אותו.
גם אם מבחינת החרדים יש הצדקה לא לשרת בצבא כפי שהוא היום, זה לא אומר שהמדינה צריכה לקבל את ההצדקה שלהם, ולפטור אותם משירות.

א. מתאר את המצב
ב. תלוי אם זו מדינה חילונית אתה צודק, אך אם צביון המדינה יהודי המדינה היהודית אכן צריכה לקבל את הצדקת חלק מהם שלא לשרת.
במקור נכתב על ידי יחזקאל

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 17-01-2013, 04:30
צלמית המשתמש של סוכן שקט

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אז חרדי לא צריך להתגייס גם ליחידה כשרה למהדרין כי ה״צבא לא יהודי״?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אני
צה"ל הוא צבא מדינת ישראל, השאלה הוא על צביון המדינה ועל צביון הצבא. אם המדינה היא חילונית והצבא חילוני, אז החרדים יגויסו בכפיה ויותר מזה גם מי שת' אומנותו.
אם המדינה"יהודית" והצבא יהודי, אז אין נשים עם גברים בצבא, הצבא כשר למהדרין, והם כבר יבואו לבד כי חייבים לפי ההלכה .(חוץ ממתי מעט שתורתם אומנותם כרשב"י ור"ח בן דוסא)

אבל אם המדינה חילונית והצבא חילוני, החרדים ימלטו מגזירת הגיוס כמו שניסו להמלט באירופה, ותורכיה,כי ההלכה אוסרת.

וכן ליהודי שומתו"מ ההלכה מעל בג"צ ומעל המפקד ומעל הכל.

צריך פשוט להחליט על הצביון.

צריך, חייב, רוצה,מותר הם מילים שיש להן שלל פרשנויות.
אני אומר לך כך צריך הוא לא, חייב, רוצה, ומותר, זה תלוי במה שכתבתי למעלה.
במקור נכתב על ידי יחזקאל

ישן 17-01-2013, 23:22
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
התשובה פשוטה: הם מיעוט שמפחדים להתעסק איתו
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי jefferson82 שמתחילה ב "אם יש חוק שירות חובה, למה יש כאלה שלא משרתים?"

בעיקר בגלל שהם היו ונישארו לשון מאזניים פוליטית בין הימין לשמאל. יש כמובן הסברים פורמאלים על כך שלימוד התורה שומר על עם ישראל ושהצבא "יקלקל" את האברכים ויעביר אותם על אמונתם. אני מניח שאתה מוכן לקבל את ההסברים האלה עוד פחות מימני ולכן פתחתי בסיבה האמיתית לאפליה.
ועוד משהו-כשסוף סוף יתחילו לגייס את החרדים באופן המוני (במסגרות מתאימות וכו') תיראה בהתחלה זעקה גדולה עם הרבה איזכורים של נאצים, שואה, אנטישמים וקידוש השם, אבל בסופו של דבר הרוב המכריע יתגייסו כמו טאטלה ואחרי כמה שנים זה כבר יהפוך ברור מאליו ואף אחד לא יבין למה זה לקח כל כך הרבה זמן.
ישן 18-01-2013, 14:27
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי jefferson82 שמתחילה ב "אם יש חוק שירות חובה, למה יש כאלה שלא משרתים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jefferson82
מישהו מוכן לענות?

בלי לערב כוחות על טבעיים, איך אפשר להסביר את ההגיון מאחורי המצב הזה?

חרדי שווה יותר ממני? צריך לשמור עליו שלא ייפגע בלחימה? הזמן שלו שווה יותר משלי, אז אסור לקחת ממנו שלוש שנים + מילואים ל20 שנה? למישהו יש הסבר ?
כי חוק שירות ביטחון (ולא "חוק שירות חובה")אינו מחייב את כל תושבי ישראל לשירות ביטחון. הוא מחייב כל אדם שנדרש על ידי הפוקד להתייצב לשירות ביטחון לשרת שירות ביטחון. החוק נותן לפוקד שיקול דעת ללא גבול בבחירת האנשים שמהם הוא ידרוש להתייצב. ההגבלות על שיקול הדעת המנהלי אינם מצויים בחוק הזה. (או בחוק כלשהו, אם כבר מדברים על זה.)

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:07

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר