לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-01-2013, 12:08
  משתמש זכר Swinger7714 Swinger7714 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.03.10
אוניברסיטת או מכללה?

שלום,

מישהו שמשרת איתי ביחידה אמר לי שהיום בתחום ההנדסה, למעסיקים כבר לא כל כך חשוב אם יש לך תואר של מכללה או תואר של אוניברסיטה, בניגוד לשנים עברו. כמובן שזה אינטרס שלו להאמין בדבר כזה, כי הוא מתכנן מייד אחרי השחרור ללמוד הנדסה במכללה, אז הוא לא בדיוק אובייקטיבי.

תמיד הייתי בטוח שאני אלמד הנדסה באוניברסיטה, אבל לאחרונה התחלתי להרתע מקושי הלימודים, מאחוזי הנשר המטורפים, ותנאי הקבלה הגבוהים. אחותי שסיימה תואר בהנדסה באוניברסיטת בן גוריון, אמרה לי שבשנה א' התחילו איתה 40 איש, ובסוף שנה ד' שרדו רק 7(!!!).

השאלה שלי היא האם באמת תואר אונברסיטאי שווה את כל המאמץ המטורף הזה, רק כדי שתוכל להגיד שיש לך תואר מאוניברסיטה? האם באמת יהיו מעסיקים שלא יהיו מוכנים לקבל אותי לעבודה רק כי סיימתי תואר במכללה, אפילו אם אני יהיה ממש טוב ואפגין ידע רב בתחומי?

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i22.photobucket.com/albums/b326/Swinger7714/Swinger-1.png?t=1268825224]

בין אם אתה חושב שאתה יכול או לא יכול, בכל מקרה אתה צודק.

הבלוג של הכלב של פבלוב

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-01-2013, 17:26
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Swinger7714 שמתחילה ב "זה גם מה שאני חושב, במידה וכל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Swinger7714
השאלה היא מה קורה כאשר מגיע אלייך בוגר אוניברסיטה עם ממוצע 75(כי מה לעשות אוניברסיטה זה קשה), ומולו מתמודד בוגר מכללה עם ממוצע 90 (אני יוצא מנוקדת הנחה שהלימודים במכללה קלים יותר, אפילו שאין לי דרך להאמת את זה). האם עדיין אני מעדיף את הבוגר אוניברסיטה?

תלוי באוניברסיטה (אין דין הטכניון כדין אוניברסיטת אריאל), תלוי במכללה (אין דין מכללת בראודה כדין מכללת שקר כלשהו ע"ש סמי בורקס), ותלוי במעסיק.
קח בחשבון שככל שתנאי הקבלה והלימודים במוסד מסוים יהיו מאתגרים יותר (בין אם מדובר באוניברסיטה או מכללה), כך הבוגרים של אותו מודר יהיו נחשבים יותר. המעסיקים אינם פראיירים.

באופן אישי, במרבית המקצועות, אני לא רואה סיבה למישהו שמתקבל לאוניברסיטה לבחור ללכת למכללה.

ישן 19-01-2013, 18:00
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "אבל אם בשורה התחתונה מעסיקים..."

יש מקצועות שזה עדיף בהן, יש כאלה שזה לא משחק יותר מדי.

ובכל מקרה זה לא הפקטור היחידי- אם אני בוגר מכללה טובה, עם ציונים גבוהים ועם נסיון מעשי בתחום רוב המעסיקים יעדיפו אותי על בוגר אוניברסיטה בינונית, עם ציונים בינוניים וללא נסיון מעשי.

בסופו של דבר זה לא סכום אפס. זה תלוי מה אתה רוצה ללמוד ואיפה. אני מניח שבמקצועות ההנדסה יש הכי הרבה משקל למוסד הלימודים. מצד שני אני גם מניח שעדיף בוגר מצטיין מאורט בראודה או ממכללת סמי משהו באשדוד (שמישהו אמר לי פעם שהם מאוד נחשבים בהנדסה, אז נניח שהם כאלה) מאשר בוגר בינוני מינוס מאת"א.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 19-01-2013, 18:51
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "אם ככה, אני חושב שזה רק מעיד..."

לא, בגלל שכאמור לא הכל נגזר מרמת הלימוד.

קודם כל, אני מניח שבחוגים שאני לא קשור אליהם מלמדים באוניברסיטה דברים שרלוונטים למחקר אבל לא לעיסוק בתחום, במכללה לא מלמדים זאת.

בנוסף, כאמור, במכללה עומס הלימודים גדול יותר כי אתה צריך ללמוד גם דברים שלא רלוונטים לתחום המיידי שלך, בעוד שבמכללה בד"כ לומדים רק את אותו התחום.

כך שאם אני צריך לשלב עבודה עם הלימודים (וגם אם לא למעשה) אני יכול להשקיע הרבה יותר זמן לימוד מחוץ לשיעורים במכללה מאשר באוניברסיטה וכך להגיע לתוצאות גבוהות יותר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 19-01-2013, 21:06
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "חשבתי שבתור מעסיק אתה מעוניין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי marin
חשבתי שבתור מעסיק אתה מעוניין בטובים יותר - אלו עם הנתונים הגבוהים יותר (כי זה בערך המדד היחיד שיש לך).

אני אכן מעוניין בטובים ביותר אבל זה לא אומר בהכרח אלה בעלי הנתונים הגבוהים ביותר.

קודם כל- ציונים אפשר לכמת, רמה של מוסד קצת יותר קשה. אנחנו כמובן לא מדברים על מצב מובהק של טכניון לעומת מכללת אחלה, אלא של נניח, אוניברסיטת חיפה אל מול אורט בראודה (במה שקשור להנדסה, אני מניח שההשוואה במקום, אם לא תדמיין השוואה שהיא כן במקום).

כמעביד כנראה שאעדיף מצטיין מבראודה על בינוני מחיפה.

וכאמור- יכול להיות שנכנסים גורמים נוספים למשוואה, כמו למשל נסיון מעשי שלבוגר מכללה יותר סביר שיהיה מאשר לבוגר אוניברסיטה.
ציטוט:
היתרון היחיד בערך של האונ' היא שהיא מהווה סנן כלשהו (לא נכנס לטיבו).

גם מכללות מסננות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 19-01-2013, 20:45
צלמית המשתמש של Kartman
  Kartman Kartman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.02
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לא, בגלל שכאמור לא הכל נגזר..."

זה לא כזה נכון..
מה שאני לומד ומה שחברים בטכניון לומדים (באותה הנדסה - תעו''נ) יחסית חופף.
אבל קיימים הבדלים, ואני יכול לתת דוגמא:
גם אצלי וגם אצלם לומדים שפת C. אצלי ממשיכים ולומדים JAVA, אצלם C++ (או C#, לא סגור על זה).
אבל מצד שני, אני לומד חלק ממקצועות הכלכלה שאצלם בכלל לא לומדים (ואני מניח שאצלם לומדים גם דברים שאצלנו לא לומדים...)
ככה שזה לא כזה ממוקד במכללה. לפעמים זה נראה שאנחנו לומדים דברים מיותרים למדיי (מישהו אמר התנהגות ארגונית??)
ואגב, לדעתי וממה שאני יודע - בהנדסה חשוב יותר הניסיון. אם אין לך ניסיון אתה לא באמת מועיל במשהו (כי גם בעבודה בתכל'ס אתה ממשיך ללמוד ולהתפתח..) להבדיל ממשפטים למשל - שהשוק מוצף מפה ועד הודעה חדשה ויעדיפו בעיקר את אלו עם הציונים הגבוהים.

כל העולם כולו מכבי חיפה!

ישן 31-03-2013, 07:04
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "אם ככה, אני חושב שזה רק מעיד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי marin
אם ככה, אני חושב שזה רק מעיד יותר על אותה מכללה.
או על אותו טכניון. יש בוגרי טכניון שמספרים לנו שאצלם רמת הלימודים ממש גבוהה ובגלל זה הציונים נמוכים (תרגיל לקורא: האם הטענה קונסיסטנטית בהינתן סט ההנחות הטריביאליות על משמעות המילים בשפה העברית?), ומנגד יש הטוענים שכל הסיפור בטכניון הוא שהמבחנים לא הוגנים "אפילו ביחס לחוסר ההגינות האקדמי שכבר התרגלנו אליו". מי צודק? beats me. אבל כל מה שאתה יודע ממה שאמר לך סווינגר למעלה זה היחס בין שני דברים. זה לא אומר לך שום דבר על הערך האבסולוטי שלהם.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 30-04-2013, 07:26
  Harmonic Oscillator Harmonic Oscillator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.12
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "סטודנט מצטין זה סטודנט בטופ..."

התגובה היא לך לפסטן ותוספות כלליות.

לדעתי אין טעם להשוות מוסדות ללא ציון פקולטה ספציפית, או אפילו על פי קורסים אם רוצים לדייק (ואז הקושי של הפקולטה נמדד כמעין ממוצע של הקורסים הניתנים בה).
לדוגמא (משמועות) ביולוגיה בטכניון נחשב פחות מבמוסדות אחרים בעוד הטכניון נחשב מוביל בהנדסת חומרים.

לגבי ממוצעים בטכניון, 60 ממש לא נחשב מספיק. אבל קיבלתי את התחושה שיותר קל לקבל ראיונות עם ממוצעים יחסית נמוכים אם הם מהטכניון (אזור ה 75-80).

הבעיה בנסיון להשוות קושי בין מוסדות זה שהוא אינו אבסולוטי אלא תוצאה של הרגשה אישית, כמו כן אין הרבה אנשים שעברו קורסים דומים במוסדות שונים.
ישן 31-03-2013, 06:58
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "יש מקצועות שזה עדיף בהן, יש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
בסופו של דבר זה לא סכום אפס. זה תלוי מה אתה רוצה ללמוד ואיפה. אני מניח שבמקצועות ההנדסה יש הכי הרבה משקל למוסד הלימודים. מצד שני אני גם מניח שעדיף בוגר מצטיין מאורט בראודה או ממכללת סמי משהו באשדוד (שמישהו אמר לי פעם שהם מאוד נחשבים בהנדסה, אז נניח שהם כאלה) מאשר בוגר בינוני מינוס מאת"א.
אני לא בטוח. אני לא יודע שום דבר על מכללת סמי שמעון (חוץ מזה שהשם הוא סמי שמעון ולא סמי משהו, ומזה שהיא במקור מב"ש ויש לה סניף שני באשדוד), אבל בהינתן הסטיגמה על מכללות וההתלהבות מאוניברסיטות (שאני לא יודע אם מוצדקת!) יש מצב שהייתי מעדיף בוגר ת"א עם "solid 80" מאשר בוגר סמי שמעון עם 99.999999. מצד שני, אני לא מעסיק, אז מה אני בכלל יודע מהחיים שלי?
יש מצב שמעסיקים ממש בקיאים ברזי האוניברסיטות והמכללות, ויודעים מה הסילבוסים ומה רמות המרצים, והתרגולים והעבודות והמבחנים ויכולים לעשות השוואות ממש חכמות בין בוגרי מוסדות שונים ולנרמל את הציונים ממוסדות שונים לסקאלת "עד כמה המועמד ג2ר". אבל משום מה לא נראה לי.

ישן 12-03-2013, 22:51
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Swinger7714 שמתחילה ב "אוניברסיטת או מכללה?"

בגדול אונברסיטה יותר טובה ממכללה מהסיבה הפשוטה שכל מי שלומד באונברסטיה יכולה ללמוד במכללה אך לא כל מי שלומד במכללה יכול ללמוד באונברסטיה (הנחת מקצוע ספציפי)

אם אתה לומד חשבונאות במכללה למשל..
רופין יותר טובה מהמכללה למנהל למה אני חושב כך .? כי אחוזי המעבר של המבחנים במועצה גבוה יותר מהמכללה למנהל (ואף ממרבית האונברסטאות) האם רופין יותר טובה ? יותר תורמת וכו' ?
לא כי לבוגרי המכללה למנהל יותר קל למצוא מקום עבודה לאחר הלימודים!

בגדול צריך פרוטקציות אם אין פרוטקציות צריך ללמוד במקום שיאפשר לך למנף את עצמך למשל בבינתחומי יבואו אליך בשנה ראשונה סמסטר א' ויבחרו משם סטודנטים לאגף החשב הכללי במשרד האוצר ואני סטודנט מצטין במכללה אחרת לא נחשב בכלל! אז ? איזה מכללה נחשבת יותר טובה ?

ישן 31-03-2013, 07:20
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

ציטוט:
שלום,
שלום לך!

ציטוט:
מישהו שמשרת איתי ביחידה אמר לי שהיום בתחום ההנדסה, למעסיקים כבר לא כל כך חשוב אם יש לך תואר של מכללה או תואר של אוניברסיטה, בניגוד לשנים עברו. כמובן שזה אינטרס שלו להאמין בדבר כזה, כי הוא מתכנן מייד אחרי השחרור ללמוד הנדסה במכללה, אז הוא לא בדיוק אובייקטיבי.
נדייק: בהינתן ניסיון למעסיק לא אכפת אם יש לך תואר של מכללה או אוניברסיטה, ואפילו לא אכפת להם אם יש לך תואר. גם זה לא לגמרי מדויק, אבל בלי שתי המילים בהתחלה זה בכלל לא נכון. בהינתן שני בוגרי אוניברסיטה (או מכללה) טריים, ללא שום ניסיון התואר הוא הדבר היחיד שמבחין ביניהם, ולכן הוא מאוד משמעותי. ניסיון כמנהל משמרת ב-012 או ברמן לא נחשב.
מלכוד 22 ברוב המקרים הוא שכדי לקבל ניסיון צריכים לקבל אותך לעבודה בפעם הראשונה, שבה אין לך ניסיון, ואז התואר קובע.
אם יש לך ניסיון ממקום אחר כלשהו, המוסד לתואר פחות משנה (אבל זה לא שאדישים לזה, 90 בהנדסת חשמל מהטכניון זה עדיין יותר מרשים מ-90 מכל מכללה שהיא, בלי קשר לשאלה עד כמה זה קשור לעבודה שלך...), ואז זו באמת דילמה.

ציטוט:
השאלה שלי היא האם באמת תואר אונברסיטאי שווה את כל המאמץ המטורף הזה, רק כדי שתוכל להגיד שיש לך תואר מאוניברסיטה? האם באמת יהיו מעסיקים שלא יהיו מוכנים לקבל אותי לעבודה רק כי סיימתי תואר במכללה, אפילו אם אני יהיה ממש טוב ואפגין ידע רב בתחומי?
להפגין ידע, כולל "ידע רב תחומי", זה נחמד, אבל כאמור - הגורם הראשון במעלה הוא הניסיון.
אני בטוח שיהיו מעסיקים שלא יסכימו להעסיק בוגר מכללה רק בגלל זה, אבל זה לא מעניין. השאלה היא האם לא יהיה אפילו מעסיק אחד שיסכים להעסיק בוגר מכללה? כנראה שלא. מצד שני, ישנה השאלה של התנאים...

ישן 30-04-2013, 14:05
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile

כפי שכתבו לך - אחרי שכבר עבדת בתחום - לא כ"כ משנה (אם כי עדיין קיים סיכוי שיקחו בוגר טרי בהנדסת חשמל מהטכניון עם ממוצע מעל 80 (נדיר...) ולא בוגר מכללה עם נסיון של שנה...

זה מאד תלוי בסוג ההנדסה, בסוג המעסיק (רפא"ל ואלביט מקפידים לקחת בוגרי טכניון, למשל, וכנל תעשיה אוירית), וגם במוסד הלימודים.

אני יכולה להגיד שודאות שבמקצועות של הנדסת תעשיה וניהול והנדסת תכנה - בד"כ אין בעיה עם בוגרי מכללות. הנדסת מכונות, חשמל, חומרים, ביוטכנולוגיה ומזון, כימית ואוירונאוטיקה - יש בהחלט משקל למוסד הלימוד.

ולמי שהביא את אונ' חיפה כדוגמה - אין שם לימודי הנדסה כלל. גם בעברית אין למעט הנדסת תכנה. ככה שהתחרות היא בין אב"ג, את"א ברילן והטכניון להמוני מכללות...

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:02

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר