לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-01-2013, 17:56
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
ההישג של יאיר לפיד גדול מדי?

בתוכנית לונדון וקירשנבאום דיברו על כך שמדובר במפלגה שכל 19 החברים בה שעומדים להיכנס לפרלמנט הם טירונים שמעולם אפילו לא היו חברי כנסת וחלקם פתאום ימצאו את עצמם בעמדה בכירה של שרים ללא כל ניסיון שהיה יכול לתת להם את הכלים להתמודד עם האתגר. אז נכון, יש ביניהם אנשים כמו ראש עיריית הרצליה וראש עיריית דימונה שהזירה הפוליטית לא זרה להם לחלוטין אבל כמו שאמר אברהם פורז (לשעבר שר מטעם מפלגת "שינוי" ז"ל) זו לא מפלגה עם וותק ככה שאין שם מישהו עם ניסיון בכנסת שיכול לעזור לחברי הכנסת הטריים להבין איך לשחות בטינופת הפוליטית.

דיברו על זה שלפיד לא באמת ציפה להישג כ"כ גדול ושסביר להניח שהוא היה מעדיף לזכות בפחות מנדטים כדי שהכהונה הראשונה של "יש עתיד" תהיה מאין תקופה של בית ספר.

גם דיברו על זה שדוחפים את לפיד לכיוון שר החוץ בתור מקפצה לראשות הממשלה.

בתור אחד שהצביע ל"יש עתיד" אני די בלחץ. אני לא דמיינתי שמפלגה חדשה עם טירונים טריים תזכה בכזו כמות של מנדטים וכשאני קורא פוסטים של אנשים בדף הפייסבוק של לפיד שבהם מצביעים קוראים לו לנסות להקים ממשלה במקום נתניהו אני לא מבין איזה חשיש הם שותים . הבן אדם עוד לא יודע איפה הוא חי... איך מצפים ממנו לעמוד בראש המדינה?? זה טירוף מוחלט.

מחשבות?

נערך לאחרונה ע"י צ'אקי. בתאריך 23-01-2013 בשעה 17:59.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-01-2013, 18:03
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
זו היתה כפי הנראה המחשבה של עוד מאות אלפים כמוך..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "ההישג של יאיר לפיד גדול מדי?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
בתור אחד שהצביע ל"יש עתיד" אני די בלחץ. אני לא דמיינתי שמפלגה חדשה עם טירונים טריים תזכה בכזו כמות של מנדטים

מחשבות?

מחשבות אתה רוצה? ובכן מי שצריך לחשוב זה אתה..

ישן 23-01-2013, 18:57
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אני מניח שתפקיד ראש ועד הבית לא היה משאת חייך"

בנאום ניצחון שלו הוא אמר:

"לפני עשר שנים בדיוק, ב-2003, בלילה כמו הלילה הזה, ישבתי בבית הורי בזמן ששודר מדגם הטלוויזיה. ובעשר בערב, בדיוק כמו היום, עלו הגרפים הצבעוניים והכריזו ש"שינוי", מפלגתו של אבא שלי, זכתה ב-15 מנדטים.
כולנו קפצנו וצרחנו והתחבקנו, ואז גילינו שאבא נשאר לשבת בכורסה שלו, ונראה רציני ומהורהר וכמעט עצוב. ופתאום השתרר שקט, ואני שאלתי אותו, "מה קרה?" והוא אמר, "כרגע הבנתי את כובד האחריות שנחתה עלי."
לא הבנתי אותו אז, חשבתי שמותר לשמוח קצת לפני שהוא מתחיל להתעסק בכובד האחריות. אני מבין אותו הלילה."

בגלל שהוא עדיין לא פוליטיקאי משופשף ומניפולטיבי אני נוטה להאמין שהוא כנה. גם אני הייתי נכנס ללחץ במצב כזה.
ישן 23-01-2013, 18:31
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "אני זוכר איך זה היה כשהפילו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
אני זוכר איך זה היה כשהפילו עלי את תפקיד ועד הבית בבניין שלי. פתאום נותנים לך קלסרים עם טונה ניירות, גישה לחשבון בנק שיש בו 30 שקל ואומרים לך תנהל את כל הבניין הזה כשאתה אפילו לא יודע את השם של המנקה ומי החברה שמתחזקת את המעלית. הייתי במצב של הלם והיה לי קול בתוך הראש שצעק "תברח!". יאיר עובר עכשיו אותו דבר אבל בצורה חריפה יותר פי בערך מאה מיליון.
מסכן יאירוש.

אז שיתאבד.
לא. באמת. שיתאבד. זה לא יתקן את תוצאות הבחירות, אבל גם זה משהו.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 24-01-2013, 09:53
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
התשובה פשוטה
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "מנצל את האשכול לשאלה - למה..."

כי בנט נמצא ימינה מהליכוד, על נישה של מפלגה יהודית/ימנית/בעלת זיקה לכיפות סרוגות. במשפט קצר: הוא גלגול של מפלגה שקיימת פחות או יותר מאז ומתמיד.

לפיד: לא נמצא ימינה או שמאלה משום מקום. הוא מפלגה שבאה "יש מאין". האלקטוראט שלו יותר נזיל מאשר הסטודנטים ב BA כללי. מצביעים רבים מאוד התוודו (כולל פה בפורום: בוודאי בכל מקום שאני מכיר) שהם בחרו בלפיד על סמך תחושת בטן שלא קשורה באידאולוגיה (אנשים הצביעו לבנט כי "הוא לא יוותר לערבים" - אתה יכול ללעוג, אבל זו סוג של אידאולוגיה). חלק נכבד ממצביעי לפיד התלבטו בין:

שלי/לפיד
ביבי/לפיד
ציפי/לפיד
בנט/לפיד

לו קדימה ורשימתו של ברק היו קיימות אני מניח שגם היו "חולקות" עם לפיד "חצאי מצביעים".

אין שום מפלגה אחרת משמעותית שחתך המצביעים שלה אפילו קרוב לכלומניקיות אידאולוגית כזו... יש המון "לא מבינים" שמצביעים לכל המפלגות, אבל בשום מפלגה אין בסיס מצביעים יציב של אנשים שלא מסוגלים לתת אפילו תירוץ בודד, אידאולוגי, ללמה הצביעו עבורה. אני מסתכל אצלי בעבודה... כל אלו שהצביעו ללפיד הם אלו ששבוע לפני הבחירות הסתובבו בין כולם ושאלו כל אחד "למי אתה מצביע? למי אתה חושב שכדאי להצביע?". אני מסתכל על היום-יומיים של אחרי הבחירות... למצביעי לפיד יש מין חיוך מטופש כזה... אני רגיל לחיוך מטופש אצל אנשים שנראה להם שהמפלגה שלהם "ניצחה", אבל זה מין חיוך אחר... ואז נזכרתי! זה אותו חיוך מטופש שהיה לאלה שהיו באים לעבודה למחרת גמר "כוכב נולד" כאשר המועמד החביב עליהם זכה.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 24-01-2013 בשעה 09:56.
ישן 24-01-2013, 18:52
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "התשובה פשוטה"

אני מגיב לך כי זה יותר נוח מבחינת מיקום (כמובן שזה מיועד לכולם) וגם בגלל ההרחבה.

המילה "אידיאולוגיה" היא בידיוק הבעייתית פה, מי אמר ששיקול אידיאולוגי הוא שיקול חזק יותר משיקול אחר?
יותר מזה - אני מכיר לא מעט אנשים שהצביעו לבנט על אף האידיאולוגיה וגם אנשים שלא הצביעו לו אבל אמרו "אידיאולוגית הוא לא מתאים לי, אך הוא בהחלט מועמד ראוי" (וידוי, אני אחד מאותם אנשים)

אני לא חושב שזה נכון להתייחס לבית היהודי של הבחירות הקודמות כאותה מפלגה כמו זאתי של הבחירות הנוכחיות, אני מאמין שחלק נכבד ממצביעיה גם לא עשו את הקישור הזה. בסופו של דבר הם בחרו את נפטלי בנט (ואני מאמין שכל מי שאומר שהוא הצביע למפלגה ולא לאדם בודד משקר לעצמו, לא שמעתי מערכת בחירות אחרת שכל מי ששאלת אותו למי הוא מצביע אמר את שם ראש המפלגה) כי הם חיפשו להצביע למה שהם מאמינים בו אבל כל מועמד מהעבר איכזב אותם.

יאיר לפיד הוא גם כזה בסופו של דבר, יש לו מצע מאוד יפה, אבל אין לנו שום מושג איך הוא הולך להתנהג ואיך זה יבוא לידיי ביטוי, אני חושב שהמבחן הראשון שלו יהיה איזה תיק הוא יקח לעצמו - האם יקח תיק בתחום אותו הבטיח לשנות, או יקח תיק בתחום המקפצה לראשות ממשלה (חוץ, ביטחון) הוא לא כוס התה שלי אבל אני מאוד מקווה שלא יקשיב ליועצים שנותנים לו עיצות שמתאימות לשנות ה90, שיראה מה יצא מפרץ, ליבני ואפילו מליברמן ויבין שאנחנו כבר לא חיים בתקופה שמדובר בקרש קפיצה. אם יקיים את מה שהבטיח לנבחרים הסיכויי שלו להתקדם גבוה יותר.
פה נכנס הקטע ש"אידיאולוגיה" היא לא בהחלט מילה חשובה יותר מדברים אחרים - עובדתית בתחום הביטחוני מדיני אנחנו לא באמת רואים צעדים דרמתיים בין ימין לשמאל - אולי כל אחד מדבר שונה, אבל שזה מגיע לביצוע אי אפשר לדעת מי יצא למלחמה ומי ילך להסדר מדיני. כמו שכתבתי - לפיד הציג מצע מאוד מעניין בתחום החברתי-כלכלי, אני לא חושב שמישהו מקבל החלטות פחות טובות כי אלו השיקולים שלו.

בקשר לבנט - אני לא חושב שהוא שונה מלפיד, כי כמוהו גם עם בנט אנחנו לא באמת יודעים כיצד יתפקד כראש מפלגה גדולה, מי שבחר בו לקח הימור מסויים שהוא יתנהג כמו שהוא מקווה שהוא יתנהג (בין אם זה איש ימין עם נטייה ללאומנות שחושב שבנט יחזיק את ביבי בוובוס, בין אם זה איש ימין שחושב שמדובר בשילוב שישמור על האינטרסים של הימין בישראל ובין אם זה אדם שהוא אפילו מעט שמאלה מהליכוד ומאמין בדעותיו של בנט בעיניינים הפני חברתיים) אבל אף אחד מאיתנו לא יכול להגיד "זה בנט, אני יודע בידיוק מה בחרתי)

בסופו של דבר אני חושב שהצבעה לבנט כמו ליאיר לפיד באה הרבה כדי להגיד שאנחנו לא מרוצים ממה שהיה עד עכשיו.

ישן 24-01-2013, 19:21
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני מגיב לך כי זה יותר נוח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High_Hopes
אני לא חושב שזה נכון להתייחס לבית היהודי של הבחירות הקודמות כאותה מפלגה כמו זאתי של הבחירות הנוכחיות, אני מאמין שחלק נכבד ממצביעיה גם לא עשו את הקישור הזה. בסופו של דבר הם בחרו את נפטלי בנט (ואני מאמין שכל מי שאומר שהוא הצביע למפלגה ולא לאדם בודד משקר לעצמו, לא שמעתי מערכת בחירות אחרת שכל מי ששאלת אותו למי הוא מצביע אמר את שם ראש המפלגה) כי הם חיפשו להצביע למה שהם מאמינים בו אבל כל מועמד מהעבר איכזב אותם.

במידה מסויימת אתה צודק ובנט הצליח למשוך אחריו אנשים שהצביעו לו אישית אבל גם בלעדיו הבית היהודי הייתה נכנסת לכנסת וכנראה הייתה בערך בגודל של מרצ/התנועה.

לא כך הדבר במפלגה של לפיד שבלעדיו לא הייתה אפילו מתקרבת לאחוז החסימה.

ישן 24-01-2013, 20:50

שים לב שלמעשה אתה עונה לעצמך...
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני מגיב לך כי זה יותר נוח..."

לא אומר כביקורת: כהערה למשהו שנראה לי שלא שמת לב אליו...

"מפלגת מצברוח" זה לא מונח מדעי מוחלט, כמובן. זה מונח שנולד בסלנג (בעיקר של אינדבידואלים-ימניים-חילוניים) כשם למפלגות אמצע רוויות שמות גדולים ומעוטות אידאולוגיה (יוצאת מן הכלל: שינוי, שלא מקובל לקרוא לה מפלגת מצברוח).

עכשיו למונחי סלנג יש את הדינאמיקה שלהם, ומן הסתם תמיד קמים מתישהו אלה שרוצים "לקדד" את הסלנג, או במקרה שלך: לעקם אותו בצורה מלאכותית.

"מפלגת מצברוח" היא משהו שברור שהוא כזה... משהו שלא צריך הנחות, על הנחות, כפי שאתה הבאת. אני לא טענתי שהבית היהודי היא נקיה מפופוליזם: אבל הבאתי די הוכחות כדי להראות שאין לה את מינימום המאפיינים של "מפלגת מצברוח". ובראש ובראשונה? יש לה בסיס מצביעים משמעותי שלא צריך מצברוח... גם אם נשלוף את עצמות זרח ורהפטיג מקברן, ונעמידו בראש המפלגה הדתית לאומית הזו... היא עדיין תכנס לכנסת. זהו: קייס קלוזד. זו לא מפלגת מצברוח... זו מפלגה שגדלה/התרחבה בהתאם לטרנד מסויים. אבל לא מפלגת מצברוח.

באותה המידה אני יכול לקחת את מר"צ הצעירה של 1992: איחוד גאוני בין שלושה שותפים שונים לחלוטין, שהיו ממש צריכים זה את זה. מפלגה שצצה בדיוק כאשר הצבעתי בפעם הראשונה... התגייסתי זמן קצר אחרי הבחירות, והשתחררתי זמן קצר לפני רצח רבין. אני זוכר את מצביעי מר"צ פזורים בכל מקום סביבי בקבוצת הגיל שלי... היו אפילו כמה חובשי כיפה, אבל בעיקר? זו הייתה מפלגה שקיבלה המוני קולות של אנשים שממש לא היו... לא היו מר"צ! כשהיינו לפעמים מוצאים זמן לשבת במועדון המאולתר, ורואים חדשות על התרקמות הסכמי אוסלו, היה לא אחד, ולא שניים מאלה שידעתי ש"שמו מר"צ" שהיו זורקים "מישהו צריך להוריד את הרבין הזה, ודחוף!" (דיבור מאוד נפוץ ב 1994-5). אז מה נגיד? שמר"צ היא מפלגת מצברוח? יש לי רק דברים רעים להגיד על הכנופיה הפוליטית שמנהיגה את מר"צ אבל "מפלגת מצברוח זה לא אחד מהם". 'צתער אבל... הם לא עונים לדרישות. יש להם יותר מדי שלד בתוך השומן. המפלגה של לפיד היא כל כולה שומן בלי שום שלד. זו מפלגת מצברוח.

ישן 24-01-2013, 13:55

אני?
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב ":D אני לא יודע מה ישמח אותך..."

שעוד לפני הבחירות כתבתי פה שאני חושב שנתניהו צריך לחבק חזק את לפיד לקואליציה? אני מחכה שהוא יוכיח שהוא לוזר?

אז ככה:

1. הוא לא יהיה "לוזר" (אם כבר) אלא "לוזר פוליטי". זה לא אותו הדבר.
2. אני מניח שהייתי הרבה פחות לעגן כלפיו לולא הסתבר שיאיר עדיין יהיר ושאינו מחובר לחלוטין ל"דור החדש" של האינטרנט וכו'... אתה יודע... כל הפלופ עם לספר בנאום הנצחון שלו על "אבא שנשאר לשבת בכורסא" בזמן שכל צ'אקי היום יודע שלפני שאתה מספר סיפור שהוא בעצם משל (ולא סיפור חיים אמיתי) אתה יושב חמש דקות וחושב על כל מיני השלכות כמו "לא ליפול בפרט שגוגל+10 שניות של איזה נער ממיסט משועמם יכול לחשוף".
3. אני מניח שהייתי עוד פחות לעגן לולא הסטטוס המטופש הזה בפייסבוק. ראה הסבר בסעיף 2.
4. אתה נורא מתאמץ להוכיח שיאיר לפיד מנהיג כוח פוליטי מקצועי ושהוא ממש, אבל ממש לא "פרצוף יפה עם ג'ל" אבל... כמעריץ מספר אחת שלו פה בפורום, תקרא את ההודעות שלך בשלושת הימים האחרונים בצורה ביקורתית ותראה שאתה בעצם האדם העיקרי פה שמוכר אותו כ"פרצוף יפה עם ג'ל". לא ישירות - במשתמע. אתה נשמע כמו אוהד כדורסל אחרי הפיינלפור שמנסה להוכיח שהקבוצה שלו זכתה בגלל שהיא טובה, לא בגלל שהקבוצה החזקה באמת הודחה במפתיע במשחק חצי גמר "נוק אאוט סטייל". עכשיו אין בעיה עם גישה כזו באופן כללי, הבעיה היא ש... כשאתה מנסה לשווק אישיות ברמה מדינית, ברטוריקה של פרשן ספורט זה לא נשמע רציני.
5. לא שחכנו לך את "BelivNi" בחתימה לפני בדיוק 4 שנים. זו, כנראה, שיטה...

ישן 24-01-2013, 13:57
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב ":D אני לא יודע מה ישמח אותך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
אני לא יודע מה ישמח אותך יותר - לראות את המדינה מגיעה למקום טוב יותר בזכותו או לראות את המדינה מתרסקת בגללו רק בשביל לומר אח"כ: "אמרתי לכם שהוא לוזר".

אל תהיה כמו הרפובליקנים בארה"ב שמבלים 4 שנים אחרי הבחירות בלהתפלל שהנשיא הדמוקרטי ייכשל והמצב יחמיר רק בשביל שהם יוכלו לכבוש שוב את הבית הלבן. בקיצור, אל תהיה כמו גולני ושרוק

אל תטעה : ישמח אותי מאוד להודות בעוד ארבע שנים שטעיתי לגבי לפיד וחבורתו ושאנחנו חיים במקום טוב יותר בזכותו.
מצד שני (להבדיל), אמרתי בזמנו גם שאשמח מאוד אם יתברר שאני טועה לגבי תהלך אוסלו...

http://www.baking.co.il

ישן 24-01-2013, 14:14
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "אני לא זוכר שהייתה לך את אותה..."

1) אני לא זוכר שהעלת פעם סטטוס כ"כ פקאצי של ביבי.

2) גילוי נאות- כשהייתי בטירונות העלו חייל מכל מחלקה באמצע שבוע שדאות לבסיס, להתקלח, לנסוע לאולפני הרצליה לתכנית של יאיר לפיד, לאכול שווארמה בכיכר רבין, לישון לילה בחדר בבא"ח ולרדת למחרת חזרה לשבוע שדאות.
אני לא זוכר כלום מאותה תכנית חוצמזה שהאולפן היה כ"כ קר שכבר העדפתי לישון בבריכה מכוסה בפלג אוהל איפשהו בשטחי ברוש ושהקומיקאי(ת) שאמור להיות בסוף התכנית לא הגיע לאולפן אז שמו קטע מוקלט שלו ואמרו לנו לצחוק צחוק מזויף ולמחוא כפיים בזמנים מסויימים. על שתי המשימות הגבתי בנחירות.

ככה שתיאורטית היית חושב שאמורה להיות לי פינה חמה בלב ליאיר "הכי ישראלי בעייני זה לשקר לכולם במצח נחושה" לפיד...

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:25

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר