לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-01-2013, 19:51
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אהבתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "מחקר חדש: ואגנר לא שנא יהודים"

"הוא ביקר את ההתבדלות היהודית ואת תאוות הממון היהודית". מכיוון שזו רק כותרת ואני לא יודע מה ההקשר, אני נמנע ממלהציע לכותב שייבחן את נטיותיו האנטישמיות שלו עצמו, שכן אפשר להחליף את המשפט הנ"ל ב "הוא ביקר את ההתבדלות היהודית ואת תאוות היהודים לדם נוצרי" (ובכלל, יהודי גרמני בתקופת וואגנר עשו, בחלקם, מאמץ כביר לא להתבדל).

בכל אופן, אני נוטה לא לייחס יתר חשיבות למחקרים בימינו שמציעים "קריאה מחודשת" ב-השלם את החסר. צריך להשלים עם העובדה שגאונים במדע, באומנות ובתחומים אחרים, לא היו תמיד סימפטיים במיוחד, ובדרך כלל דעותיהם לא תאמו את הליברליזם הפרוגרסיבי המהולל של ימינו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-01-2013, 09:11
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
לא עדיף לזייף עתיקות ולמכור למוסאייוף?
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "כפרופסור למדעי הרוח היית יכול לכתוב ספר על 'המצאת העם היהודי לצרכי הקולוניאליזם'"

א. אני מבין בזה (בעתיקות: רק נשאר להשלים את הצד הטכני ובשביל זה יש פה בפורום כמה מדעני צמרת שישמחו לעזור לי) כבר יותר
ב. הוא איש עשיר שממילא לא חסר לו
ג. ככה אני מציל עתיקות אמיתיות, משום שהוא יוציא כספים על זיוף
ד. אני אסגור את המינוס בצורה דיסקרטית יותר
ה. לא יכתבו עלי בעיתון הארץ
ו. אני אטוס ללונדון ביזנס ולא אהיה צריך להתבזות עם לתת חתימות על הספרים שלי למאות מוסלמים עם מבט של כלב חולה + עשרות סלפ הייטינג ג'וז שנראים כמו שולמית אלוני
ז. זה מאוד פלילי אבל לפחות לא מעודד שנאה. מוסאייוף אפילו העיד בבית משפט שבשביל זיופים ממש טובים לא איכפת לו לשלם.

ישן 28-01-2013, 23:11
צלמית המשתמש של trionax
  trionax trionax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.02
שלח הודעה דרך ICQ אל trionax
הנאורות נשפכת להם מהאזניים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "מחקר חדש: ואגנר לא שנא יהודים"

ואגנר היה אנטישמי, ולמרבה הצער גם רב שאר המלחינים הגדולים מהתקופה שלו, כולל ליסט ושופן.
ההבדל הוא שואגנר התגאה באנטישמיות שלו ובין היתר יצא נגד אחד המלחינים היהודים בתקופה (מנדלסון) ואמר שיהודים לא יכולים פשוט לכתוב מוזיקה טובה לא משנה כמה הם ינסו, כי אין להם את הנפש לכך והכל ישמע רדוד וחלול.
הוא גם כתב הרבה מאוד על כמה שהיהודים הם חולי בחברה וצריך לפטור את העם הגרמני מהחולי הזה.

בהתייחסות למה שנכתב במאמר, ה"חוקר" איכשהו הופך את העובדה שוואגנר השמיץ את מנדלסון, אבל גנב ממנו מוטיבים ליצירות כהוכחה לזה שהוא לא באמת שנא אותו. האמת היא שכמו כל אנטישמי, לא הייתה לו בעיה גם להשתמש בגאוניות של היהודי לצרכיו, ותוך כדי להכפיש אותו שהוא לא יכול לכתוב מוזיקה ראויה.

הארץ שם לו למטרה למחוק כל זכר לאמת ולהציג כל נרטיב, לא משנה כמה הוא מופרך, רק בשביל לערער על היסודות וההסטוריה של העם הזה והמדינה הזאת.

נערך לאחרונה ע"י trionax בתאריך 28-01-2013 בשעה 23:22.
ישן 29-01-2013, 12:51
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
מגעיל "הארץ" כשופר של חלקים נרחבים בשמאל במדינת ישראל - כולל פותח האשכול.
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי trionax שמתחילה ב "הנאורות נשפכת להם מהאזניים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי trionax
הארץ שם לו למטרה למחוק כל זכר לאמת ולהציג כל נרטיב, לא משנה כמה הוא מופרך, רק בשביל לערער על היסודות וההסטוריה של העם הזה והמדינה הזאת.

אחרי זה מתפלאים למה יש מפלגות כדוגמאת עוצמה לישראל ומדברים איתי על לאומנות ופאשיסטיות.

ישן 29-01-2013, 16:01
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב ""הארץ" כשופר של חלקים נרחבים בשמאל במדינת ישראל - כולל פותח האשכול."

מעבר לדעותיו האנטישמייות שהוא הכריז עליהן בפומבי.
הסיבה הנוספת לסלידה מהאדם (לא בהכרח מהמוסיקה שהוא כתב) זאת החיבה של אדולף היטלר למוסיקה שלו.
אגב. מי שזוכר בסרט "אפוקליפסה עכשיו" יש את הקטע המדהים שבו להק מסוקים תוקף כפר של הוויאטקונג, המוסיקה המושמעת דרך מערכת ההגברה של המסוק היא מאחת האופרות הידועות של וואגנר ושמה (א.א.ל.ט.) היא "מעוף ציפורי הטרף".
זאת מוסקיה עם השפעה פסיכולוגית מאד מיוחדת הגורמת לאדם להכנס למצב של תקיפה/התגוננות.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

ישן 29-01-2013, 20:02
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "ומה עם הנינים של וגנר? אין להם מניות כלשהן?"

נתחיל מהצד הפרקטי הנינים של ווגנר לא מרוויחים כסף מהמוזיקה שאני שומע.

אם נהיה עניינים, אז אומנם אני לא קונה תוצרת גרמניה אבל זה רק בגלל שככה אבא שלי חינך אותי. אבל עקרונית אין לי שנאה, כעס או משהו דומה לדור השלישי והרביעי של גרמניה.
אני שופט אנשים על פי המעשים שלהם והדעות שלהם, לא לפי המעשים והדעות של הסבים שלהם.

אבל אתה עסוק כל הזמן בלדבר על סמלים, אז צר לי לבשר לך התעשייה הגרמנית וחברות שהעסיקו עובדי כפיה בזמן המלחמה עצמה, השתתפו במכרזים שהיו קשורים להשמדה והרוויחו מכך כסף, משמעותיים לנרטיב של השואה הרבה יותר ממלחין שנפטר 50 שנה קודם שפרצה המלחמה.

ישן 29-01-2013, 20:18
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "נתחיל מהצד הפרקטי הנינים של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77

אם נהיה עניינים, אז אומנם אני לא קונה תוצרת גרמניה אבל זה רק בגלל שככה אבא שלי חינך אותי. אבל עקרונית אין לי שנאה, כעס או משהו דומה לדור השלישי והרביעי של גרמניה.
אני שופט אנשים על פי המעשים שלהם והדעות שלהם, לא לפי המעשים והדעות של הסבים שלהם.

אני מסכים איתך בכל מילה. גם לי אין דבר נגד הנכדים והנינים. (בתקווה שהם לא מחליטים לחזור אל השורשים אלא להוקיע אותם..)

אבל אתה עסוק כל הזמן בלדבר על סמלים, אז צר לי לבשר לך התעשייה הגרמנית וחברות שהעסיקו עובדי כפיה בזמן המלחמה עצמה, השתתפו במכרזים שהיו קשורים להשמדה והרוויחו מכך כסף, משמעותיים לנרטיב של השואה הרבה יותר ממלחין שנפטר 50 שנה קודם שפרצה המלחמה.

וזה כסף שמאוחר יותר הגיע אלינו בצורת שילומים מגרמניה - ועדיין משולם כרנטה חודשית ע"י ממשלת גרמניה.

לכל אורך הויכוח, שכחת משהו. כתבתי בין הודעותי הראשונות, שמי ששומע את ואגנר בביתו - שיבושם לו. וזה גם אתה זה, שאמנם טרח לציין שלא השווית אותו אלי, אבל הזכרת אותו איתי באותה נשימה וציינת כמה אתה די אוהב אותו. (לא הבנתי את ההשוואה חסרת הטעם הזו) - אז אם בכל זאת טרחת להזכיר אנטישמי בהקשר אלי - ובכן - לא הייתי מופתע.

ישן 30-01-2013, 13:33
צלמית המשתמש של רועי AZ

שמע, צודק! גם לך עומדת הזכות להשוות או לעשות אנאלוגיה.. לא רק לי.
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "קודם כל ההשוואה באה כדי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
קודם כל ההשוואה באה כדי להעביר את הדרך בה אני תופס את מה שאתה מייצג.
ולציין שלמרות כל מה שאני חושב עליך אחת לאיזה זמן אני מסכים עם דעתך.
ו
כדי להסביר את האנלוגיה.
ווגנר, שמבחינת תפיסת עולמו או לפחות הדרך בה מחנכים אותנו לגבי תפיסת עולמו מעורר בי שאט נפש.
זה לא מפריע לי כמובן להנות מהמוזיקה שלו.
גם תפיסת עולמו של רועי AZ, שאומנם לא ייצר שום דבר כמו ווגנר מעוררים בי לא פעם תחושות מאוד לא נעימות אומר אחת לאיזה זמן משהו שאני מסכים איתו.

אולי עכשיו האנלוגיה קצת יותר ברורה.

רק שלהבדיל, אני שונא יהודים שעסוקים בלשנוא את עצמם ולאהוב את מי שהוא בעצם אוייבנו (וגם מחפשים בנרות איך לטהר את שמו) המשותף ולהזדהות עמו. ואגנר,שהוא בעצם האויב המשותף שלנו, שנא יהודים לשם שנאת יהודים.

ישן 30-01-2013, 19:15
צלמית המשתמש של רועי AZ

חזרת להתנהג כמו ילד בן שמונה?
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אתה שונא יהודים ששונאים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
אתה שונא יהודים ששונאים יהודים (מעיד על שנאה עצמית?) אבל בדרך אתה גם משלם לחברה שמממנת את עדאללה... מה אגיד לך, הסתירות הולכות ונהיות יותר ויותר מופרכות

היית ממושמע מאז הפעם ההיא! תחזור לגודל הטבעי שלך ילד!

ישן 30-01-2013, 22:52
צלמית המשתמש של רועי AZ

זו המציאות.. אבל אתה מציג אותה כאילו אני עושה זאת ביודעין ובמכוון!
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אני לא מבין מה אתה מנסה לומר...."

לא ידעתי את הפרט הזה - עד אשר ציינת אותו.

אין לי עם מה להתעמת - הודיתי שיש בי רגשות שליליים חזקים, כלפי כאלה שאני חושב שהם עסוקים בשנאה עצמית.

זו זכותי!

ישן 30-01-2013, 23:52
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "זו המציאות.. אבל אתה מציג אותה כאילו אני עושה זאת ביודעין ובמכוון!"

אז זהו, זו הנקודה שניסיתי להעביר בפניך גם אז ואני חושב שסופסוף הצלחתי - אתה לא רצית ולא התכוונת לממן את עדאללה כשקנית את הפורד שלך. זה קרה בלי ידיעתך, ללא אישורך ולו הייתה לך היכוולת למנוע זאת אני מאמין שהיית פועל כדי למנוע זאת.
עצם העובדה שכספך שימש את עדאללה לא הופך אותך לשונא ישראל, לאוטו-אנטישמי או מלא שנאה עצמית, נכון?
אם כך, מדוע כשמישהו נהנה מהמוזיקה של וואגנר זה הופך אותו לשונא עצמו או אוטו אנטישמי?

אני מבין את הזעם על המחקר הקיקיוני הזה (שים לב שבשום מקום לא הכחשתי שוואגנר היה אנטישמי, ד"א) אבל זה לא הופך את ההאזנה למוזיקה שלו, את השימוש בMRI של סימנס או הנהיגה בBMW לשנאה עצמית

ישן 30-01-2013, 23:59
צלמית המשתמש של רועי AZ

לאן הלכת...
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אז זהו, זו הנקודה שניסיתי..."

לא על זה (השמעה כן או לא) הדין ודברים ביני לבין אשלי.. אלא על עצם האנלוגיה שהוא עשה ביני לבין וגנר.

הוא ציין שכשם שדעותיו של המלחין מעוררות בו שאט נפש, כך גם דעותיי (ולפעמים הוא מסכים איתי, כשם שהוא "די אוהב את וגנר").

הבהרתי לו שלפחות אני חש ברגשות שליליים חזקים כלפי מי ש(כך אני חושב) הוא יהודי, העסוק בשנאה עצמית ולאהוב את האויב (ולאו דווקא ואגנר) - הרי שלואגנר היתה שנאה לשם שנאה..

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 31-01-2013 בשעה 00:01.
ישן 03-02-2013, 23:10
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בן השיח שלך חסום אצלי
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]אין לך דברי..."

ובכל זאת, אתה מצטט אותו ולכן אני קורא. תשאל אותו בבקשה מניין הוא הקריץ את האגדה על פורד שמממנת את עדאללה

ford motor company (יצרנית המכוניות הידועה) איננה קשורה בשום צורה ל - ford foundation (יצרנית הדם היהודי הידועה) כבר 50 שנה וכאשר היו השתיים קשורות , זה היה בתקופה ש - ford foundation לא הייתה אנטי ישראלית.

בקיצור, פורד מכוניות קשורה לקרן פורד, כמו שעדאללה הגנן שלנו לשעבר קשור לעדאללה הארגון.
ראיתי שהמעשייה הזאת חוזרת על עצמה שוב ושוב. מעניין אם יש לזה מקור או שמדובר בעוד שקר.

הנה אגב קישור המתייחס לקרן המענקים של חברת המכוניות של פורד וקובע..

The Fund is not associated with the independent Ford Foundation based in New York.

http://www.apts.org/grantcenter/fun...or-company-fund

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י looklook בתאריך 03-02-2013 בשעה 23:12.
ישן 29-01-2013, 21:05
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77] אם נהיה..."

זה מזכיר לי את הוויכוחים שהיו בארץ בזמן ההחלטה על השילומים מגרמניה.
רמת הוויכוחים הביאה עד זריקת רימון (א.א.ל.ט.) בכנסת ופציעת מספר חברי כנסת וחברי ממשלה.

אבי ז"ל שאיבד בשואה את כל משפחתו (הם היו משפחה של 14 נפשות) ונשארו רק הוא ואחיו, התנגד נמרצות לשילומים בטענה "לא קונים דם בכסף". אבי שהיה בעל מפעל אבל ללא רשיון נהיגה, כאשר הזמין מונית והגיע מונית מסוג מרצדס, הם שילם לנהג אולם לא נסע איתו. גם מכונות למפעל שלו הוא סירב לקנות מתוצרת גרמנית.

אני, מחזיק כיום רכב מתוצרת אופל (שמיוצר בספרד) אולם מסרב בתוקף לבקר בגרמניה. למרות שאני מודע לגרמניה האחרת.

ישן 29-01-2013, 21:32

איזו השפעה יש לואגנר כיום?
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "איפה היית, כשטענתי שלמוזיקה יש יותר השפעה מאשר לפח על גלגלים?"

ולמה הייתי אמור להגיב באיזה מקום לגבי איזה אוטו? מתי טענתי שקניית רכב גרמני זה שירות לאנטישמים? הטיעון נגד רכב גרמני בא ממקום של לחיות עם עצמך - לא איך אתה עם הגרמנים של היום. תודה לאל הגרמנים יכולים לשרוד בלי השוק הישראלי. , מה שאומר שישראלים שחשים צורך יכולים להמנע מקניית רכב גרמני.

מצד שני אני זוכר אותך בזמן מלחמת לבנון ה-2 מתווכח איתי וטוען בזכות האפסים ההיסטריים ברוטר שהדליפו פרטים מזהים על חללי צה"ל עוד טרם ההודעה למשפחות (מה שגרם במקרה אחד לכמעט אסון עבור אם ממושב בית עובד שבנה נפצע, אולי שמועה לא אחראית גרמה לה לחשוב שהוא נהרג) - כך שככל הנראה רגישות מהסוגים האלה ממך והלאה.

ישן 30-01-2013, 19:29
צלמית המשתמש של רועי AZ

לא אמרתי שלואגנר יש השפעה כיום. כתבת בדיוק על מה הוא השפיע בעבר
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "איזו השפעה יש לואגנר כיום?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
ולמה הייתי אמור להגיב באיזה מקום לגבי איזה אוטו? מתי טענתי שקניית רכב גרמני זה שירות לאנטישמים? הטיעון נגד רכב גרמני בא ממקום של לחיות עם עצמך - לא איך אתה עם הגרמנים של היום. תודה לאל הגרמנים יכולים לשרוד בלי השוק הישראלי. , מה שאומר שישראלים שחשים צורך יכולים להמנע מקניית רכב גרמני.

כשענית לדורון ובעצם חיזקת את דעתי מדוע אין להשמיע אותו..

מצד שני אני זוכר אותך בזמן מלחמת לבנון ה-2 מתווכח איתי וטוען בזכות האפסים ההיסטריים ברוטר שהדליפו פרטים מזהים על חללי צה"ל עוד טרם ההודעה למשפחות (מה שגרם במקרה אחד לכמעט אסון עבור אם ממושב בית עובד שבנה נפצע, אולי שמועה לא אחראית גרמה לה לחשוב שהוא נהרג) - כך שככל הנראה רגישות מהסוגים האלה ממך והלאה.

מצד שני - הזיכרון שלך על הפנים. מעולם לא תמכתי במעשה מתועב מהסוג שאתה מתאר לעיל ויותר מכך - לא זכור לי מאז תחילת חברותי בפורום, איזשהוא דין ודברים איתך, למעט תגובה או שתיים שרשמת לי לא זוכר על מה - כך שלדבר על הרגישות שלי היא ממך והלאה..

ישן 02-02-2013, 23:49
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני עדיין טוען שלא היו דברים מעולם..
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "איזו השפעה יש לואגנר כיום?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h

מה לגבי הוכחה כלשהיא - או מנגד - התנצלות?

ישן 30-01-2013, 19:18
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
ובכל זאת, רק הטיעון של "היטלר לא אהב אותו" לא מספק בעיני
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "לא יודע מה עבר בדיוק בראש של מי שהחליט מה שהחליט"

והוא גם לא נכון עובדתית. הקישור בין וגנר לנאציזם והיטלר היה ידוע תמיד כהרבה יותר מאשר רק ההעדפות התרבותיות האישיות של היטלר. כפי שציינת נכונה בעצמך. עובדה שאיננו מודעים לשום דבר אחר שהיטלר אהב (חוץ מיהודים מתים ואת אימא שלו) וזה לא מעניין אותנו.
ולגבי השם היטלר, אני חייב אנדקוטה כללית ואישית-
האירוניה היא שהיטלר לא היה שמו המקורי של אדולף...מה שמזכיר את הסיפור של השחקן מייקל קיטון, ששמו המקורי היה מייקל דאגלס אבל כשהוא ביקש קריירה כשחקן כבר היה מייקל דגלאס אחד. האירוניה היא כמובן שאביו של מייקל (קירק האגדי) כלל לא נולד "דגלאס" אבל שינה את שמו לזה משם מאוד לא קליט ומאוד יהודי...
היו כמובן הרבה יהודים שנולדו לפני שהיטלר התפרסם ושמם היה "אדולף". כך לגבי אחד מהדודים של אימי שנולד בארה"ב והיה ידוע במשפחה בהצטיינותו כספורטאי ואיש צבא במלחמת העולם השניה. הוא אומנם לא שינה את שמו פורמלית אבל הקפיד שיכנו אותו "אל"...
גם למג"ד של אבא שלי במלחמת ששת הימים קראו "אדולף". נידמה לי שהוא כן שינה בשלב כלשהו גם את השם הפרטי וגם את שם המשפחה.
ישן 29-01-2013, 21:27

כאדם דתי אני מניח שלך קל לצנזר לעצמך, בדלת אמותיך, אי אילו דברים
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אז באמת לא כדאי לנגן אותה..."

אולי לא "קל" במובן הפשוט של המילה, אבל בהחלט קביל עבורך שיהיו תחומים שהותוו מלאכותית בחייך.

אני מסוגל לשמוע כמה רצועות בודדות של ואגנר ולהנות ממש - אבל זה נכון לרוב היוצרים הקלאסיים, פחות או יותר (את מוצרט אני מכבה בכל מקרה). העידן של האלף השלישי כולל למעשה קרבה בלתי אמצעית בין האדם כפרט ובין כל המגוון העצום של תרבות, אומנות ומדיה (דרך המסוף הפרטי שלכל אחד מאיתנו יש: מחשב או סמארטפון, או פלטפורמות תצוגה והשמעה נוחות כגון MP3). זה אומר שאי אפשר בפועל ליצור שום מחיצה בינך, כאדם פרטי, ובין מה שאתה אוהב לשמוע. יצא לי לשמוע מוסיקה (ולהנות) של אנשים שנחשבו לאנטישמים, שונאי ישראל, פדופילים או סתם אנשים שאנסו את הבת שלהם שנים על גבי שנים. אני לא אגיד לך שהפסקתי לשמוע אותם, אולם בחלק מהמקרים זה לא עודד אותי לחפור בקריירה האומנותית של אותו אדם.

אופרות, ספרות וקולנוע אלו ממילא אומנויות שזרות לי קח שעבורי די קל להגיד "את סארמגו אני שם בתור רגל תותבת לארון ספרים".

ברמה הרשמית החרמתו של ואגנר נקבע ממזמן ואני לא רואה שום סיבה, או דחיפות, בכלל לעסוק בכך. כל הבאזז התקופתי סביב עניין החרמת ואגנר בא בעיקר ממקומות של רצון להרגיז ו"לעקוץ" את מי שהם תופשים כאוייב החופש... אתה יודע... כמו שבערב ה 4/11 כל שנה אני מקפיד לשאול איזו קולגה ילידת קיבוץ אם מחר יש לה "יום בחירה" כי זה ה"פסטירבין שלכם ואתם בטח עולים לרגל לאיזה גבעת חביבה או נווה שלום". סתם רצון להרגיז מישהו.

ישן 03-02-2013, 19:55
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
מחקר: המכשפה הרעה מעמי ותמי לא שנאה ילדים

"המכשפה לא הייתה שונאת-ילדים שתיעבה כל ילד באשר הוא נמוך קומה וקטן בשנים", אומר עירד עתיר. לכל היותר, לדבריו, היתה המכשפה ילדופובית מסוג מיוחד . "הנסיונות של המכשפה לפתות ילדים בעזרת ממתקים ולהכניס אותם לתנור שלה , הם חלק מתורת החינוך הנוקשה בה דגלה המכשפה על רקע המציאות הסוציו-פוליטית והתרבותית של תקופתה ולאור טעמיה הקולינריים האנינים, במקביל; יש לזכור שהילדים שהגיעו אליה , בפרט עמי ותמי, גזלו את ממתקיה ולמרות שהיו טעימים במיוחד (הילדים, לא הממתקים), סירבו לתת לה ביס ואף התגרו בה וגרמו לה להזיל ריר " למעשה, אומר עירד, יש לנו עדויות ממקורות אמינים, כמו אגדות עם, שהמכשפה אהבה מאוד ילדים, עם אורז בצד.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 03-02-2013, 21:54
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני מכיר פירסום מאוחר יותר של נוירולוג מאוניברטת באר שבע"

ממש לא חירטוט.
יש סיכוי שהמקורי הוא מב"ש. אני אנסה למצוא את המאמר.
ל NEJM יש חוש הומור של חנונים. אני מניח שאם אתה בראש הפירמידה אתה יכול להרשות את זה לעצמך.
לפני שלשה חודשים פורסם שם מאמר על הקשר שבין אכילת שוקולד לקבלת פרסי נובל. http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMon1211064

המאמר ההוא, שאתו נפתח השיעור באנדוקרינולוגיה על ענקות, לא טוען שהוא בצע ביופסיה למוח של גוליית אלא נותן דרך מעניינת להסתכל על סיפור תנ"כי.

בפתיחה לשיעור על שחלה פוליציסטית המרצה הביא לנו ציטוט מהרד"ק שמראה שהרד"ק הבין שרחל אשתו של יעקב סבלה משחלה פוליציסטית ובנוסף הוא ידע שאם היא תרזה הסיכוי שלה להיכנס להריון גדול יותר.
זה לא הופך אותו לחרטטן. זה פשוט הופך את השיעור לכזה שאתה זוכר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:59

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר