לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-02-2013, 08:29
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
זו תמונת סטיל...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מגזניום שמתחילה ב "תמונה אחת ששווה הרבה מילים.. ככה הצבא שלנו נראה"

אני בשביל למצוא תמונה סבירה אחת של כל הילדים , יחד, בשביל לשלוח לדודה בחו"ל מצלם משהו בין 5-15 תמונות.

הפתרון הטוב ביותר לבעיה שאתה מתאר ("החייל מושפל וכו' וכו'") היא קודם כל להפסיק להתרגש ולהעלות את החיילים למדרגת אלים אולימפיים. לך על המודל הבריטי, ותזנח את המודל האמריקאי.

אצל הבריטים יש כבוד לסדר, ויש כבוד לצבא, אבל ישנה הבנה שצבא מודרני, וחייל מודרני, אינו תבליט על שער נצחון רומי (*) - הוא אדם. מדינה/צבא/אימפריה יכולה, ולפעמים חייבת, לספוג תבוסות או אפילו השפלות. החוכמה היא לדעת איך לא נתפסים להיסטריה. עדיף לך להיות אדם שמסוגל "לבלוע" את הגלולה המרה של השפלות "פעם ב" מאשר לשחק אותה "300 ספרטנים" וע"י כך לתת לאוייבים שלך מטרה מאוד קלה (בסך הכל הם צריכים להרים לספרטני את החצאית ושיראו לו את התחתונים... "תמונת נצחון" אידאלית).

אצל האמריקאים לצבא, ובכלל סמלי המדינה, מעמד אגדתי כמעט. הם, כמובן, יכולים להרשות לעצמם את זה מאחר ו:

א. אין להם עימותים בגבולות יבשתיים, או בפנים המדינה, מה שאומר שאין ממש אוייב שיוכל להשפיל את סמלי המדינה לעיני האזרחים.
ב. הם יכולים להרשות לעצמם "להביא בראש" בצורה חסרת פרופורציה לכל מי שהם רוצים - ואין להם גם בעיה אחרי זה לשקר ולחפות שזו הייתה "להקת חמושים שהסתתרו בחתונה כשהם מחופשים לילדים ונשים".
ג. האזרח הממוצע לא לא שירת בצבא ולכן קל יחסית למכור לו סיפורים לגבי מה רוצים שיחשוב שקרה.

* רוב שערי / תבליטי הנצחון הרומיים מתעדים נצחונות על אוייבים שהיו הרבה-הרבה יותר חלשים מאשר רומא.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-02-2013, 17:52
  ארצנו ארצנו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.13
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "זו תמונת סטיל..."

אני חושב שאתה מפספס מעט את הפואנטה...
השאיפה, לפחות מבחינתי(כלוחם לשעבר), היא ליצור הרתעה מאסיבית אצל הציבור הפלסטיני מפני חיילים.

המטרה האמיתית היא לא לשמוע על פלסטיני שבעט בחייל ואז אזקו אותו ופרקו לו את התחת, המטרה האמיתית היא ליצור מצב בו הפלסטיני כל כך מפחד מהתגובה של החייל ומריץ בראש את הסיכוי שהוא יגמור עם 2 ידיים ו2 רגליים מרוסקות ואז יצא לו כל החשק לבעוט בחייל, ואז לא תהיה בעיטה - וגם לא תגובה.
כל העקרון בלשבור לפלסטיני שבעט בחייל את כל העצמות לא נשען על איזה "מודל בריטי" של גאווה מאוד חזקה של הלוחם אלא פשוט מאוד - יצירת הרתעה חזקה בתודעה של הציבור האויב, אם גם אתה תבעט בחייל, גם אתה תצטרך גבס ב7 מקומות שונים בגוף...
ישן 04-02-2013, 00:57
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
הרתעה מוחלטת לא תהיה לך
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ארצנו שמתחילה ב "אני חושב שאתה מפספס מעט את..."

תמיד יהיו כאלו שהם פנאטים מספיק או לא חושבים שני צעדים קדימה שיעשו מעשים כמו בתמונה וגרועים הרבה יותר. זה כמו חמומי המוח האלה שדוקרים אפילו שברור להם שיתפסו אותם ושישבו הרבה שנים בכלא על זה. או כמו בדוגמא החביבה עלי, של הדמות שמגלם ג'ון מלקוביץ בסרט קון אייר. הוא מאיים לירות בטייס אם לא יציית לו. הטייס עונה שאם הוא יירה בו לא יהיה מי שיטיס את המטוס והדמות של מלקוביץ עונה שהוא אף פעם לא חושב כל כך הרבה קדימה...
אז כן, מי שמרים יד על חייל צריך לגמור עם היד שבורה בשלוש מקומות+ראש פתוח+אף שבור+דרושות. ועדיין, שאף אחד לא יחשוב שזה ימנע לחלטין תקיפות כאלו. גם היום יש הרתעה-הפלסטינים יודעים היטב שלהרים יד על חייל יסתיים בסבירות גבוהה בזה שתיתפס (בניגוד להשלכת אבנים מרחוק) ותחטוף כהוגן. ואכן, מקרי תקיפה מסוג זה של חיילים הם נדירים.
ישן 04-02-2013, 09:38

המטרה שלי היא להוציא את המיטב עבור ישראל
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ארצנו שמתחילה ב "אני חושב שאתה מפספס מעט את..."

הערבים הללו בשטחים (אגב: חדל לקרוא להם "פלסטינים" הם ממציאים את עצמם כ"עם", בין השאר, משום שישראלים רבים מאמצים את מטבע הלשון הזאת! - כדאי להתחיל לשפר את מצבינו מפה - לא ממכות מחסנית לפרצוף, אם כבר) אינם מעניינים אותי. מי שעוקב אחרי מה שאני כותב יודע את זה. יודע גם שאני בהחלט מטיף לכך שבמלחמת האזרחים שיש תסריט שהם יכפו עלינו - כאשר הם יפסידו, הם יפסידו הכל כולל הכל (יעופו מפה).

עד לימים עצובים אלה אני משתדל להתנהל בהתאם למה שיש לי, לא בהתאם לרפלקסים ותגובות פבלוביות.

תביט ימינה, תביט שמאלה... מצריים, סוריה, ירדן, בחריין... רוצה עוד? נראה לך שאין גבול לכמה שהם מסוגלים לפחד? בסוריה - ששנים היללנו אותה כמדינת משטרה מושלמת - לציבור נשבר מתישהו שהוא יצא להפגנות, למרות שפעם אחר פעם צלפים הורידו אנשים שירדו שיש סיכוי טוב שהם יירו.

כוח הוא כלי עבודה. אלימות היא כלי עבודה. הם לגיטימיים: אבל הם לא שיטה - הם רכיב. אם תפעיל כוח באופן רציף למטרות הרתעה, תשאר בלי הרתעה, עם המון ביקורת מצד אנשים מבפנים ומבחוץ ובמצב שבו לא תוכל יותר להשתמש בכוח מרוסן מפני שלא יפחדו ממך בכלל יותר.

כרגע המצב שלנו סביר ביותר: האלימות תחת שליטה. הערבים בשטחים השמינו - נהיו מפונקים. הראיסים שלהם מדברים המון שופוני אבל יש להם המון מה להפסיד. הם זוכרים מה נהיה מברגותי. האם זה אידאלי? ממש לא. האם רדיפה אחרי "תמונת נצחון" של חיילי צה"ל מול פורעים היא פתרון? ממש ממש לא.

ובכל מקרה אם תקרא שוב את מה שכתבתי - הביקורת שלי הייתה סביב הפאניקה הרגילה האוחזת בישראלים בכל פעם שמרכבה נחדרת/מסוק מופל/חייל מושפל. חבר'ה.... אם אתה משדר לאוייב שלך "אני מזועזע מזה שהצלחת לפגוע לי בפרט בודד" - אתה למעשה מעלה לו להנחתה משהו מאוד מאוד פשוט לביצוע. זו הסיבה שנתתי את המודל האנגלי - כי מה ששידרו האנגלים היה "אולי תביסו אותנו היום, אבל בסוף אנו ננצח".

ישן 04-02-2013, 14:40

ערבוש זה סוג של כינוי גנאי
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ארצנו שמתחילה ב "גם אני חושב שחייל שמקבל בעיטה..."

"פלסטיני" זו נקיטת עמדה. להגיד שבגלל שאסור להגיד "ערבוש" אומרים "פלסטיני", זה כמו להגיד שבגלל שאסור להגיד "אין אלוהים" באיזה פורום דתי, אז מתחילים להגיד "בעזרת השם" בכל סוף משפט.

ולגבי מה מרגיש החייל - צריך להיות לא חד מימדיים: אני טוען בתוקף שכל חייל/כוח צריך לשאוף לערך הנצחון, לא להתפס בסיטואציה בעלת השלכות תעמולתיות/מוראליות שליליות (ובו זמנית גם להיות חייל שעושה את תפקידו הרגיל).. מצד שני החייל, וכל שכן האזרח, צריך להיות מוכן לכך שבמשחק שבו שתי קבוצות - אחת תמיד תפסיד, או שיהיה תיקו... במילים פשוטות: לפני הדרבי כל צד אמור לטעון בראיון שהוא לא מקבל פחות מנצחון. אחרי הדרבי חייב להיות לפחות צד אחד מאוכזב - ועדיין הוא לא אמור ללכת לשבת שבעה על עצמו.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 04-02-2013 בשעה 14:45.
ישן 03-02-2013, 12:58
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מגזניום שמתחילה ב "תמונה אחת ששווה הרבה מילים.. ככה הצבא שלנו נראה"

זהו, החלטת שהתמונה האומללה הזו מראה מה הצבא שווה?
לא במקום לקחת תמונה אחת ולהסיק ממנה לגבי כל האירוע, גם אם זו תמונה לא כל כך נעימה.
בפורום צו"ב יש אשכול שלם על נהלי ההתמודדות של חיילי צה"ל בהפגנות באיו"ש (כולל פתיחה באש).

האירוע המדובר היה ניסיון פלסטיני אתמול להקים מאחז ליד הכפר בורנין, האירוע עבר לפסים אלימים ולכן יש גם תמונה מהסוג הזה (חייל מחליק על אבן והפלסטיני מנצל את זה לבעיטה)
סופו של דבר, היו מעצרים, שימוש בגז מדמיע ופלפל והמאחז פורק

עוד תמונות מהאירוע שאולי יעזרו לך לשנות את דעתך
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 04-02-2013, 01:06
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מסכים לגמרי לגבי האלפ"א האישי
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1) הרס"ן ללא הקסדה ועם..."

אני תמיד מרגיש לא נוח לראות חיילים מנסים לפזר הפגנה כשהם מצוידים למלחמה באויב סורי מחופר. כבדים, לא ממוגנים באופן מתאים לאיום, מצוידים בנשק שלכל היותר טוב במצב הזה למכות קת או קנה-תוך הסתכנות ששימוש לא זהיר מסוג זה יסתיים בחטיפת נשק (ואת זה ראיתי בעיניים בקטטה בין חיילים בקורס) וכמובן שזה יראה רע מאוד במצלמות (וזה חלק בלתי נימנע בכל העניין, כידוע). גז הפילפל הוא אמצעי יעיל מאוד ואלגנטי (הרבה יותר מאלה). הייתי מוסיף גם שוקרים חשמליים. באופן כללי, כשברור שהמשימה היא עימות עם מתפרעים/מפגינים (כלומר, זה לא רלוונטי לחיילים שהם בסיור שיגרתי ונתקלים בטיפוסים הבעייתיים), הכח צריך לקבל אמל"ח מתאים מסוג זה, מיגון מתאים עם מינימום ציוד אחר (כדי לצמצם את הסירבול) ואולי גם מדים מסוג שמזכיר משטרה יותר מאשר צבא (בשביל המלחמה התיקשורתית). נשק ארוך הייתי נותן רק לאחוז קטן מהכח לשם אבטחה.
לא מדובר כאן בהצואה עצומה שכן אני לא מדבר על לצייד כל לוחם בכל זה, אלא להחזיק כמות מסוימת כציוד ייעודי באחזקת הגיזרה ולחלק לקראת המשימה של התמודדות מול המתפרעים (והמהומות הן בדרך כלל צפויות מראש). וכמעט שכחתי, חלק מהחיילים צריכים להיות מצוידים במצלמות. המתפרעים אוהבים את זה עוד פחות מהחיילים וזה מאפשר לכידה מאוחר יותר של משתתפים מרכזיים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:21

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר