לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-02-2013, 23:06
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
מידע תגובה סורית לתקיפה שם? האקרים מסוריה פרצו לדוא"ל כתבי הארץ

אולי כדאי לשייך לאשכול התקיפה.. ואולי לאשכול ההומור.

השיטה פשוטה יחסית, אך יעילה: phishing .
העובדים קיבלו מייל מ-"עמוס שוקן", הקורא להם לפתוח קישור "לכתבה באתר הגארדיאן". הקישור הוביל ל-"דף הכניסה לדוא"ל הארגוני", וכשהעובדים הסקרנים הקלידו את שם המשתמש והסיסמא- הם עברו לידי ההאקרים.

רשימת השמות והססמאות פורסמה ע"י "syrian electronic army", והארץ נאלץ להשבית את שרת הדוא"ל שלו.

כמו כן:
ציטוט:
באוקטובר ובינואר בשנה שעברה הותקפו שרתי הארץ על ידי האקרים. האקר שהזדהה כ"אנונימוס פלסטין" לקח אחריות על התקיפה לפני שנה, ולאחר מכן התנצל על כך: "אנחנו מצטערים, לא ידענו ש'הארץ' הוא עיתון טוב, מתנצלים על כך – תהיו בטוחים שאף אחד לא יפגע בכם שוב", כתב בהודעה שפירסם.

------------------------------------------
מה בעצם אמור עובד אחראי לעשות? מייל המקשר לבקשת שם וסיסמא זה לא משהו כ"כ מופרך.

ואיך זה שאין פיתרון טכנולוגי לפישינג? תוכנה המותקנת על המחשב, ומאשרת שמסך הזדהות הוא אכן של הארגון שהמשתמש חושב שבפניו הוא מזדהה?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-02-2013, 01:04
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "תגובה סורית לתקיפה שם? האקרים מסוריה פרצו לדוא"ל כתבי הארץ"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
השיטה פשוטה יחסית, אך יעילה: phishing .
יעילה נגד מפגרים, או לכל הפחות - בניסוח עדין יותר - אנשים שלא בדיוק יודעים להשתמש במחשב ובאינטרנט...
ציטוט:
מה בעצם אמור עובד אחראי לעשות? מייל המקשר לבקשת שם וסיסמא זה לא משהו כ"כ מופרך.
זה כן מופרך והוא לא אמור להכניס את שם המשתמש והסיסמה שלו.

[הגישה המחמירה אומרת שאתה לא אמור להכניס שם משתמש, סיסמה, או כל נתון אישי אחר (תאריך לידה, כתובת, וואטבר) כאשר לא מדובר בהתקשרות שאתה יזמת. זו לא גישה חדשה למחשבים או לאינטרנט, כמובן. היא הייתה קיימת הרבה לפני שצץ המושג "phishing". זו אותה גישה שאומרת לא למסור מס' כרטיס אשראי למישהו שמתקשר אליך וטוען שהוא מחנות ורוצה לאשר הזמנה, אלא להתקשר אליהם למספר שאתה מכיר ולמסור את נתוני האשראי.]

עובד אחראי אמור לדעת שלארגון שלו אין בכלל מערכת ארגונית כזאת...

ציטוט:
ואיך זה שאין פיתרון טכנולוגי לפישינג? תוכנה המותקנת על המחשב, ומאשרת שמסך הזדהות הוא אכן של הארגון שהמשתמש חושב שבפניו הוא מזדהה?
יש פיתרון. הוא נקרא "דפדפן".
כשאתה גולש לאתר בכל דפדפן מודרני (אקספלורר, פיירפוקס, אופרה, ספסארי, כרום, זיבי, וואטבר), אם אתה גולש לאתר דרך SSL/TLS (כלומר, כתובת שמתחילה ב-https ולא ב-http) הוא מוודא שהכתובת שאליה גלשת באמת שייכת לארגון שהאתר מתיימר לייצג. רק צריך להקליק שם ליד שורת הכתובת, להעיף מבט על מה שכתוב ועל מי שרכש את הסרטיפיקט, ולהחליט אם זה נשמע לך הגיוני או לא.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 03-02-2013, 08:20
צלמית המשתמש של מיצו
  משתמש זכר מיצו מיצו אינו מחובר  
מומחה בתחומי התעופה הצבאית והלוט"ר, ונגיעה אישית לנושא בניית דגמי מטוסים

חבר מתאריך: 10.11.02
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "הממ...בלי לדעת כלום, אבל אולי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
הממ...בלי לדעת כלום, אבל אולי זו הבעיה?
https://www.haaretz.co.il/exchange

לא זו לא הבעיה. הבעיה במקרה הזה היא העובדה שהגורם האנושי, דהיינו אנשי מערכת, לא היו מתודרכים בצורה בסיסית ולא יודעו כיצד אפשר בנקל להימנע מתחבולות מסוג פישינג. הגורם האנושי הוא הגורם שהכי קל לעבור אותו במקרה הזה. אישית אני זוכר שמערכת הארץ היתה אחד הגופים הראשונים שבזמנו הושבת כמעט לגמרי בגלל אחת התולעים שהיו נפוצות בימיו הראשונים של וינדוס אקס פי, לפני גירסת השירות השלישית שסגרה חלק מהבעיות האלה.

מבלי להסיט את הדיון בפורום זה לענייני מיחשוב, במחקר שביצעו באנגליה הוכיחו שמשהו כמו 80% מעובדי חברות הייטק, דהיינו אנשים שאמורים להיות בעלי מודעות טובה יותר מסתם אדם ברחוב, הפקירו ומסרו פרטים מזהים שידועים רק להם תמורת משהו פעוט כמו חפיסת שוקולד.

ישן 03-02-2013, 12:21
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "הממ...בלי לדעת כלום, אבל אולי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
הממ...בלי לדעת כלום, אבל אולי זו הבעיה?
https://www.haaretz.co.il/exchange
בלי לדעת כלום, אולי זאת הבעיה?

כשמתרגלים לכך שמסך אדום של אזהרה זה מצב רגיל ותקין, באמת "העובד האחראי" יתקשה לשים לב לכך שיש סרטיפיקט בלתי-תקין אחר. אבל מה זה אומר על אנשי המחשוב של הארגון?
(כמובן שאולי בתוך הארגון מופנים ל-IP אחר, מקבלם סרטיפיקט אחר, וכו' וכו', אבל הרי התחלנו מ"בלי לדעת כלום")

ישן 03-02-2013, 08:59
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
זו הדעה שלך
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי mc3 שמתחילה ב "זה יותר דומה ל"סע לחניון ליד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mc3
זה יותר דומה ל"סע לחניון ליד המערכת, שים את המפתחות על הגג ולך לעבודה כרגיל.

כל ארגון שאני מכיר מנחה להזהר ממקרים כאלו ומודיע שלעולם לא יבקש למסור שם משתמש וסיסמא.

ח...

אני לא שופט את רמת המחדל בהתאמה לגודל הנזק, אלא ביחס לקלות שבה אפשרי להונות את מי שהיה חלק מהמחדל.

לו הייתי מכיר אותך "בחיים האמיתיים" הייתי אומר לך עכשיו משהו כזה, בידידות כמובן:

"בתוך כשלושה חודשים אפתיע אותך עם הוכחה חותכת ופשוטה לכך שנפלת קורבן להונאה מאוד מאוד שקופה, פשוטה אבל כזו שעשויות היו להיות לה תוצאות די חמורות".

מן הסתם לא הייתי מנסה להפיל אותך בפישינג דרך האי מייל, אבל אני מבטיח לך שהיית נופל בקלות לאיזשהו פישינג שבשורה התחתונה משמעותו הייתה "אם רק היית חושב - לא היית נופל" (*)

* כמובן שזה יהיה פסק דין קנטרני מצידי - כי האמת היא שמה שנכון להגיד הוא "אתה חי בשגרה, ואני העוקץ: זה אומר שכל עוד אהיה נחוש, סבלני ושקט: אני אפיל אותך".

ישן 03-02-2013, 09:44
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בכל בוקר נתון יש לי במייל 2/3 אזהרות על תרגילי עוקץ
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי mc3 שמתחילה ב "אין לי ספק שאפשר להפיל אותי..."

ואני לא מדבר על "מכתבי שרשרת" שרלוונטיים לימי הווינדווס NT. אין מה לעשות ולרובינו יש עוד הרבה דברים לעשות מעבר ללהביט אל מעבר לכתף. ומה עוד שעולם המחשוב הוא רב מימדי ולא תמיד אדם בכלל מבין את המשמעות של כל קליק שהוא עושה (ולראיה: הגאות העצומה באפליקציות פלא משפרות חיים בסמארטפון שהן למעשה סוסים טרוייאניים בפוטנציה מאחר ומקבלות גישה שוטפת לכל מאגר הנתונים האישי שלך). אי אפשר כל הזמן לעצור ולבדוק על "וי" שאתה מסמן/מוריד כאשר אתה מאשר משהו... ישנם מקומות, כמו הארגון לו אני שייך, שפשוט מגדירים "סביבת עבודה" ממוחשת מבוקרת שבה רק מנהל הרשת קובע מה מראש יותקן. ע"י כך הוא מונע ממני לבצע אחוז נכבד מהטעויות הפשוטות, אבל... ביננו? מי מאיתנו לא סומך על אי אילו לוגואים כאילו מדובר על שר הבטחון המדבר אליו אישית? כאילו שגוגל חייבת לנו משהו באמת. חברה משוכללת מפיקה יתרונות עצומים מהמורכבות והשכלול - אבל לאלה יש גם מחיר נלווה. הביקורת שלי הייתה נגד אלה שמנסים ליצור תמונה כאילו פשעי הונאת מחשב היא קטגוריה נפרדת - אני טוען שזו סתם עוד הונאה. והונאות ונעשי עוקץ עושים את אותו שימוש, באותן חולשות אנוש, כל הזמן. ישנן 2 דרכים להמנע מפישינג פשוט:

1. להיות פרנואיד (ואז בהגדרה אתה מונע מעצמך להיות חלק ממכונה משוכללת)
2. לאמץ מספר מצומצם של כללים, שרובם נוגדי פזיזות, אשר מקפיצים אותך בסך הכל ליגה אחת למעלה במעלה סולם האבטחה, וע"י כך מגינים עליך מרוב רובם של תרגילי העוקץ - שמטיבם מחפשים את הפרצה הקלה. לדוגמא? אחרי שקרו לי/לעמיתים כמה פאשלות בשל לחיצה אקראית על "שלח" באי מייל/לחיצה אקראית על "בקש חברות" בפייסבוק (כאשר בפועל אותו אדם חיפש מידע על האדם לו הציע בטעות חברות, בעוד שהוא התכוון בעצם להיות עוקב סמוי!) הרגלתי את עצמי להשתמש רק במקשי "פייג דאון/פייג אפ" או החיצים במקלדת כאשר אני סוקר דפים שמכילים הרבה אפשרויות ללחיצה בלתי הפיכה על מקש/ שיוצר אינטראקציה.

באותה המידה עובדים אמורים לתרגל עצמם לכלל של "דקת צינון" לפני כל ביצוע מהלך שיוצר אינטראקציה לא הפיכה. הבעיה היא שהפישינג לרוב יפתיע אותך במקום הכי בנאלי. זה כמו שבארה"ב אימצו את שיטת "7 שניות איחור" בשידור חי של אירועים רגישים, כדי להמנע מאיזה שד נשי להראות לצופה התמים - אבל סביר להניח שלא עושים זאת בכל שידור, מה שאומר שתאורטית "עוקץ" שיחפש בכוונה להראות איזה ציץ מציץ, יעשה את זה דווקא בתוכנית בוקר באיזה ערוץ נוצרי.

ישן 03-02-2013, 12:41
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "זו הדעה שלך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
אני לא שופט את רמת המחדל בהתאמה לגודל הנזק, אלא ביחס לקלות שבה אפשרי להונות את מי שהיה חלק מהמחדל.

לו הייתי מכיר אותך "בחיים האמיתיים" הייתי אומר לך עכשיו משהו כזה, בידידות כמובן:

"בתוך כשלושה חודשים אפתיע אותך עם הוכחה חותכת ופשוטה לכך שנפלת קורבן להונאה מאוד מאוד שקופה, פשוטה אבל כזו שעשויות היו להיות לה תוצאות די חמורות".

מן הסתם לא הייתי מנסה להפיל אותך בפישינג דרך האי מייל, אבל אני מבטיח לך שהיית נופל בקלות לאיזשהו פישינג שבשורה התחתונה משמעותו הייתה "אם רק היית חושב - לא היית נופל" (*)

* כמובן שזה יהיה פסק דין קנטרני מצידי - כי האמת היא שמה שנכון להגיד הוא "אתה חי בשגרה, ואני העוקץ: זה אומר שכל עוד אהיה נחוש, סבלני ושקט: אני אפיל אותך".

אילו היו תופסים אותם באמצעות תקיפה ממוקדת, של מישהו שעקב אחריהם שלושה חודשים, זה היה בסדר גמור. כלומר, זה לא בסדר במובן שאנחנו עדיין לא רוצים שזה יקרה, אבל זה לא מביך ומטופש באותה רמה. כשיש עוקץ שכל העיסוק שלו זה לחפש איך להפיל מישהו שחי בשגרה, ליפול לעוקץ זה "מקובל", או לפחות נסבל.

אבל לא על זה מדובר. לקבל מכתב בדואר (ישראל, לא אלקטרוני...) שבו כתוב "אני נסיך ניגרי גולה. בוא תביא לי את כל הכסף שלך, ואני מבטיח להחזיר לך!! באמא שלי!!!!!111111" ובמקום להגיב ב-"חח (ל"ת)" ולזרוק אותו לפח, לשלוח את כל החסכונות שלך לנסיך הניגרי זה מטופש.

אתה נעלב מהמילה טיפש או מטופש? אין לך מה להעלב. כולנו טיפשים בנושא כזה או אחר. למען האמת, כולנו כושלים בהרבה יותר מנושא אחד. כל עוד אנחנו מודעים לזה ועושים את הטרייד-אוף מבחירה אין בזה שום דבר מעליב. גם רכב זה רק כלי עבודה. יכול להיות אדם שלא יודע להחליף צמיג (וזו לא בדיוק פיזיקה גרעינית). יכול להיות שהוא מעדיף להזמין חברת שירות בשביל דבר כזה, ולקחת מונית להמשך הדרך. מי שלא יודע להחליף צמיג הוא בהחלט סוג של טיפש, אבל מי אמר שזה כל כך נורא? לא אני. יש גם כאלה שפעם ידעו, ובשלב מסוים החליטו שזה מתחת לכבודם, ובגלל זה הם לא עושים את זה לבד. גם בסדר. זכותם. כל עוד הם מודעים למחיר שהם משלמים תמורת זה.

בכל שניה נופלים אלפי אנשים בעולם ל"מתקפות" מטומטמות כאלה. לעשות מזה כתבה בעיתון? מביך לגמרי.
זה כמו לדווח בעיתון "ג'יש כתב איזו חפירה על ל"ב ב-20 פלוס". אני אוהב לקרוא את ההודעות האלה, אבל אתה ברצינות חושב שזה משהו שצריך להגיע לעיתון?
ועוד לדווח דבר כזה על עצמך כאילו שזה מביא לך כבוד? הם לא דיווחו "צבא אסד חטף כתב בכיר של הארץ", ואפילו לא "ההאקרים האגדיים של צבא הסייבר הסורי בסיוע איראן ולורד זינו חדרו למחשבי 'הארץ' ושאבו משם מידע סודי ומגניב כזה או אחר", אלא "שלחו לנו מייל וביקשו את הסיסמה שלנו, ומאחר שאנחנו מפגרים הבאנו להם. חח. אופסי." מצטער. אני לא מתרשם...
http://www.haaretz.co.il/captain/1.1920357

ישן 03-02-2013, 15:40
  משתמש זכר אל-בחאר אל-בחאר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
מה עם הפנייה למקור הידיעה?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "תגובה סורית לתקיפה שם? האקרים מסוריה פרצו לדוא"ל כתבי הארץ"

קרן אור פתח אשכול עם קביעה שהיתה התקפה של האקרים מסוריה על "הארץ" בלי להפנות אותנו למקור הידיעה. אלמנטרי ווטסון. המקור הוא - אתר הארץ, כאן אגב - החמודים ב"הארץ" מחקו את הסיסמאות שההאקרים פרסמו, כאילו לא ניתן לראות אותם באתר של ההאקרים.
יכול היה קרן אור לציין שבידיעה נמסר שהיתה תגובת נגד של פצחן (בלשונו של הארץ) ישראלי נגד אתר עתונות סורי.
וגם אם היתה התקפה כזו, איך יודעים שהם מסוריה? כי הם אמרו שהם מסוריה או כי הפרטים פורסמו באתר
שמזדהה כ- syrian electronic army SEA ? נו שוין. אז אמרו. זה ידוע שכללי האתיקה של האקרים מחייבים אותם להצהיר עבור מי הם פועלים, אחרת רשיונם יישלל.
על אותו משקל אפשר לטעון שמדובר בכלל באמריקאים, כי הדומיין של האתר ה"סורי" רשום על כתובת במדינת פנסילבניה בארה"ב (למי שמאמין שהמידע ב- whois אמין).

נערך לאחרונה ע"י אל-בחאר בתאריך 03-02-2013 בשעה 15:52.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:40

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר