לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-02-2013, 03:28
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
אשכול העוסק בהונאת ההתחממות הגלובלית

טוב, בעקבות שטף של "הפתעות" בשבועיים האחרונים לגבי ההתחממות הגלובלית - או יותר נכון, לגבי כמה שמופרכת הטענה של ההתחממות הגלובלית, חשבתי לפתוח אשכול שירכז ידיעות בנושא... בפעם הבאה שמישהו טוען שאנחנו מחממים את הכוכב לכת שלנו, אפשר יהיה לשלוח אותו לכאן

נתחיל למשל, בידיעה די ישנה, על כך שהקרחונים בעולם גדלים. כן כן, גדלים. מדף הקרח של אנארקטיקה למשל, שבר שיאים חדשים בשנה האחרונה. למעשה, כמות הקרח באנטרקטיקה היא הגדולה ביותר מאז החלו למדוד את הקרח באנטרקטיקה באמצעות לוויינים לפני 33 שנים. כמובן, כל מיני מדענים לכאורה מיהרו לטעון שזו "תופעה מוזרה של ההתחממות הגלובלית". כשכל הטוענים שלהד"ם קפצו על המציאה כהוכחה לכך שההתחממות הגלובלית מעשה ידי אדם היא הונאה, טענו המדענים שזו למעשה תופעה מקומית של אנטרקטיקה הנגרמת בגלל החור באוזון ושינוי דפוסי הרוחות. כן, מה ששמעתם. אם אכן זו הייתה תופעה מקומית, עוד היה איזשהו היגיון לטענה שלהם, אך למעשה, ב2012 התברר שגם הקרחונים בהרי ההימאליה גדלים להם. לא רק זה, אלא שלעיתון הטלגרף הבריטי הייתה החוצפה לטעון שגדילת קרחוני ההימאליה היא "למרות ההתחממות הגלובלית". אל תקנו את השקר של תופעה מקומית.

אבל אם אתם מאמינים שהאדם גורם לכדור הארץ להתחמם, לא קרחונים יבלבלו אתכם. הרי ידוע שדובי הקוטב והפינגווין הקיסרי הולכים ונכחדים. או שלא? מחקר חדש על מושבות הדובים והפינגווינים מגלה שלמעשה כמות הפרטים במושבות הידועות גדולה ב66% ממה שדווח בעבר ובנוסף התגלו מושבות חדשות. סכנת הכחדה? לא ממש.

אבל רגע, אתם חושבים, ממשלות ואומות התריעו והזהירו ואמרו שיש התחממות. מה, לא נאמין למועצת האומות המאוחדות? אתם יודעים, אותו או"ם ש... אהה.. גנז דו"ח המעיד שהשפעתה של השמש על הטמפרטורה של כדור הארץ גדולה בהרבה מן הנטען?

זו רק ההתחלה חברים... ההתחממות הגלובלית מעשי ידי אדם היא הונאה. אני מתכוון לאסוף כאן מספיק הוכחות בשביל לקחת מדעני אקלים לבית משפט

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-01-2014, 22:19
  משתמש זכר BurningBush BurningBush אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.10
אגב, החבר שלך מהרדיו שריאיין את גור
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "בהתחשב בכך שמיליארדים יוצאים..."

הביא כדוגמה לשקרנות המדענים את האדמה השטוחה.

אמור לו שחתימת מאות ואלפי המדענים שטענו שמלחמת כוכבים של ריגן אינה אפשרית משום שכדור אינו יכול לפגוע בכדור, היא דוגמה טובה יותר לנוכלות המדענים השמאלנים. שיבואו היום ויתנצלו על השקר. לא מאמין להם, ולי יש קצת מושג על מדע ומדענים שמאלניים.

השמאל מטבעו מרקיב אמת.
וידוי חיים שור."אני הייתי מאלה שפתחו לאש"ף את הדלת לאמריקה. משרד המדינה האמריקאי לא רצה לתת להם אשרות. טיפלנו בזה שיקבלו אשרות, והם נכנסו ובעזרתנו כבשו את אמריקה. זה מה שהם רצו, אני אישית הזמנתי אותם לחוגי בית של יהודים אמריקאים. הם הצליחו בזה בעזרתנו. בלעדינו הם לא היו מצליחים בזה לעולם". כל פעם שאני קורא את חתימתי נחמץ לבבי. האיש שיכל בן בסיירת. מתעתע בנו אלוהי ישראל.

ישן 09-01-2014, 22:13

אומר לך מה מציק לי בסכמתת הפנזי הגדולה בעולם
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "בוא נגיד שאתה וכל מי שטוענים..."

כדי לשלוט בכמות הזיהומים הנפלטים לסביבה, החליטו גופים בין לאומיים לחלק למדינות שונות היתרים לזיהום. השיקולים של כמה היתרים ינתנו לכל מדינה נמצאים בידי ועדה שכמובן משתמשת במוסר של גולדסטון לחלק מכסות זיהום.

לכל מדינה גוף שמקציב היתרים לתעשיות, מפעלים וארגונים על פי שיקולים של חברי הגוף, שיקולים כמו תמיכה פוליטית, קשר משפחתי, חבר מביא חבר או שוחד הכל כיד החמידה השורה על החברים.

העניין הוא שמפעל מוגבל בכמות הייצור אם אין לא מספיק היתרים לזיהום. הולך בעל המפעל למפעל אחר שיש לו היתרים מיותרים וקונה ממנו. תהליך איטי ומייגע.

בא נביא החימום הגלובלי, המנבל (מלשון נובל) אל גור, ואומר, אל תגורו עדיני נפש חסרי נשימה, אפתור לכם ידידי השמאלנים הירוקים את הבעיה. הקים בורסה לסחר בניירות זבל, עירב בנושא את אובמה ועוד כמה מכובדים ומכלום עלה ביליונר חדש על מישור הצדק הכלכלי.

ירצו לחנוק את ישראל, אין קל מזה. יגבילו את כמות הזיהום שלה. אולי יתנו את זה לאבו מאזן שמתכונן לבנות מערכת תנורים. סין והודו ימכרו את הסרטיפיקטים שלהם וייצרו זבל מזוהם כרצונם ממילא שהרי לטענתם מגיעה להם הפליה מתקנת. פוליטיקאים מושחתים יתעשרו וחסידי הססטינביליטי יצלבו זרועות עד המפגש הבא בדורבן ד"א וירגישו כאילו הצילו את העולם מזיהום הסביבה ומהיהודים.

זה רק חלק ממה שמפריע לי.
וידוי חיים שור."אני הייתי מאלה שפתחו לאש"ף את הדלת לאמריקה. משרד המדינה האמריקאי לא רצה לתת להם אשרות. טיפלנו בזה שיקבלו אשרות, והם נכנסו ובעזרתנו כבשו את אמריקה. זה מה שהם רצו, אני אישית הזמנתי אותם לחוגי בית של יהודים אמריקאים. הם הצליחו בזה בעזרתנו. בלעדינו הם לא היו מצליחים בזה לעולם". כל פעם שאני קורא את חתימתי נחמץ לבבי. האיש שיכל בן בסיירת. מתעתע בנו אלוהי ישראל.

ישן 06-02-2013, 12:16
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני אמנם לא מהפזורה הישראלית, אבל כמה נקודות בקצרה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אגף התגובות בכתבה מענין אפילו עוד יותר. כמה אמוציות הענין הזה מוציא מאנשים :)"

בעולם המערבי - ובמיוחד בחלק דובר האנגלית - הליבריטריאניזם/בדלנות היא תנועה מאוד שורשית וחזקה. במסגרת זו תובנות/אמונות/תאוריות קשר המגדירות נסיונות להידוק השליטה הממשלתית בחיי הפרט מאוד נפוצות. "המאבק בהתחממות הגלובאלית" הוא מונח אשר ממנו נגזרות עשרות של פעולות כלכליות/פוליטיות/חברתיות אשר בפועל (בין אם בכוונה או בין אם כתוצר נלווה) מהדקות פיקוח על הפרט. המתנגדים למעורבות הממשל בחיי הפרט טוענים ש:

1. התערבות כזו אינה מוסרית/חוקתית
2. (החלק היותר קונספירטיבי) - החוקים המיועדים לכאורה להלחם בהתחממות הגלובאלית למעשה נועדו ליצור מין "דיקטטורת צללים" או "שלד שלטוני" שעליהם ניתן יהיה לאט לאט, או מהר-מהר, לכפות סדר שלטוני חדש, הדוק יותר וכזה המגביל את חופש הפרט.

המתנגדים החריפים לתאוריות ההתחממות בהרבה מקרים (ואני מדבר על הזרם המרכזי, השפוי) הם גם יורוסקפטיים (אנטי רעיון האיחוד האירופי כגוף פוליטי), נגד התחזקות הממשל הפדראלי בארה"ב (כולל ריכוזי סמכויות בשם המלחמה בטרור) ונגד פעולות של הגבלות מרחיקות לכת על אחזקת נשק (מאחר ואלו לכאורה מיועדות להכין את הקרקע ליתר שליטה בחיי הפרט) וכן בעד אקטים של "דמוקרטיה ישירה" ונגד שיטות ממשליות של "דמוקרטיה עקיפה" (המאפשרות, למעשה, להטות את "רצון העם" ולגרום לייצוג הפוליטי בפועל להיות שונה אידאולוגית מההרכב והגיוון האידאולוגי של ציבור הבוחרים).

בציבור האמריקאי רבים מהדוברים בעניין זה יראו (בצדק) כאנשים הזויים על גבול הפארנויה לצופה הישראלי הביקורתי. מה שכן בבריטניה ישנם כמה אנשים מאוד מעניינים המשוייכים לזרם זה ואשר אומרים המון דברי טעם. אחד הידועים בהם הוא דניאל האנן (Daniel Hannan). ידיד ישראל, יורוסקפטי ופרו-שרוקי מושבע. מבקר פה ושם גם בארץ. איש ששווה להקשיב לו (הוא מהראשונים שפתחו ערוץ יוטיוב משלהם והוא אמן של יחסי ציבור). הוא אחד מאלה שהיו מעורבים בפרסום הפארסה של הסתרת תוצאות מחקרי ההתחממות הגלובאלית באחת האוניברסיטאות בבריטניה (נצחון תעמולתי גדול לשרוקים ולרוגים).

ישן 07-02-2013, 16:36
צלמית המשתמש של KRIDoron
  משתמש זכר KRIDoron KRIDoron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.09
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אותה טענה נפוצה היא טענה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
הוא לא מאמין שהוא רם משאר האנושות.

טוב, אתה יודע- גם אני לא. אבל אני כן מאמין שיש ערכים אחרים שצריכים להתקיים מלבד חופש מוחלט. ד"א, באוטופיה ליברטריאנית יש לך את החופש לעשות הכל כל עוד אתה מוצלח. החופש שלך תלוי במשאבים שעומדים (או שאתה מצליח לגייס) לרשותך. במקרה כזה רק מי שיש לו איזו רשת ביטחון כלכלית יכול ליזום בצורה חופשית, כי עבור אדם שאין לו רשת כזו, המשקיע את כולו ביזמות כושלת, המחיר יהיה אובדן הכל. בנוסף, גם העניין של פגיעה באחר הוא סובייקטיבי. אם אדם מעסיק עובדים בצורה נצלנית, האם זה חופש שצריך להינתן לו? אם בנק או מוסד פיננסי מכניס אנשים לעסקאות מפוקפקות בלי שהם מבינים זאת זה צריך להיות מותר?

ישן 07-02-2013, 21:12
צלמית המשתמש של KRIDoron
  משתמש זכר KRIDoron KRIDoron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.09
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "והנה הגענו לאותם טיעונים..."

לא, התגובה שלי איננה זהה לתגובת איש הקש הסוציאליסטי שלך, מאחר ואני דיברתי על בעיות קונקרטיות שאני מזהה עם חזון כלכלת השוק החופשי-לחלוטין, אתה מוזמן להגיד למה לדעתך האיום של הדרדרות לעוני לא ירתיע אנשים מלקחת את הסיכונים הטמונים ביזמות פרטית, וידרבנם דווקא ללכת ב"מסלול בטוח" של עבודה שכירה כלשהי, אפילו במחיר תנאי תעסוקה לא טובים. והתגובה לדוגמה שלך שונה משלי לא בגישתה, אלא בכך שאני (שלא למדתי כלכלה) מדבר על עקרונות מנחים לעיצוב הכלכלה ואתה התרכזת בשיטה ספציפית למימוש עקרונות אלו והחסרונות שלה. באותה מידה אדם בעל דעות ימניות כלכלית יכול להכריז כי הוא בעד "חופש לכל אדם לעשות ככל העולה על רוחו, בתנאי שאיננו פוגע באחר", בלי שתהיה לו הבנה עמוקה של מנגנון השוק החופשי לפרטי פרטיו.
מכל מקום, למה אתה חושב שלעצור אנשים מלהדרדר לעוני הוא עניין רגשי גרידא? אישית כן, מפריע לי שיש אנשים בארץ שצריכים לחטט בפחי זבל בשביל אוכל. מודה. אבל בסופו של דבר גם מי שלא שם זין על העניים יסבול מתופעת העוני. עוני הוא בעיה חברתית ולא אינדיבידואלית. לעניים אין שום תמריץ לשחק לפי הכללים, ולכן ככל שיהיו יותר עניים תהיה יותר פשיעה. אם אתה חושב שאפשר לברוח ע"י מעבר למגורים באיזורים פחות עניים, או שכל אזרח ישכור חברת אבטחה, אז רק צריך להסתכל על הכמויות העצומות של מהגרי העבודה הלתי חוקיים מארצות העולם השלישי לעולם המערבי שמוכיחים שקשה מאוד לעצור אדם שכבר אין לו שום דבר להפסיד.

ישן 07-02-2013, 21:27
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אנשים הם חמדנים
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי KRIDoron שמתחילה ב "לא, התגובה שלי איננה זהה..."

משחר ההיסטוריה האנושית, עוד הרבה לפני שנוצרו רשתות הבטחון החברתיות אנשים הפגינו יזמות עסקית ולקחו על עצמם סיכונים פיננסיים ופיזיים כדי לצבור הון. רובנו לא מעוניינים בלקיחת סיכונים גדולים, אבל יש די והותר אנשים שאפתנים, יוזמים וחמדנים מספיק כדי לקחת סיכון, ואלה האנשים שיקימו עסקים גם אם הסיכון האישי יהיה גדול מזה שקיים היום. זה מצד אחד. מצד שני, ההשקפה הליברטאנית שוגה בכך שהיא מניחה שהשוק, מכיוון שהוא זקוק למגזר צרכני גדול ולכח עבודה איכותי, ידאג לרווחת העובדים. זה נכון בתאוריה, אבל באופן מעשי אנחנו רואים יום יום איך התאוריה הזאת אינה עומדת במבחן המציאות. מעסיקים מחפשים תמיד איך להוריד עלויות והם לא דואגים לרווחת האיש מן הרחוב. שרוקי יגיד שהשוק לא מקדם את האינטרס התאורטי הזה משום שהמדינה ממלאת את הפונקציה הזאת, ועד שהיא לא תחדל השוק לא ייתפוש את מקומה. אבל בעצם, אין סיבה לחשוב שהשוק לא יאמץ את המבנה הכלכלי של ימי הביניים שבו ההמונים המרוששים שרתו שכבה דקיקה של בעלי הון שחיו ברווחה יתרה. זה המודל ששלט באנושות במשך אלפי שנים, ומעולם לא צצה לה כלכלת שוק חופשי במודל האוטופי של שרוקי.

נערך לאחרונה ע"י Sam Weller בתאריך 07-02-2013 בשעה 21:29.
ישן 07-02-2013, 23:35
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי KRIDoron שמתחילה ב "לא, התגובה שלי איננה זהה..."

היא זהה בדיוק. ומדוע? כי כפי שאתה מודה, אתה משחק על הרגש. מה זה אומר "לא טוב שיש עניים"? "אסור שיהיו עניים"? "מפריע לי שיש עניים"? זאת תגובה רגשית. מצד שני, אם אני כותב "התערבות ממשלתית מעלה את יוקר המחיה ולכן יותר אנשים מחטטים בפחים", זאת תגובה רציונלית ולא כזאת שמנסה לשחק על הרגש. כתבתי פה כבר פעם על כך שבמדינות חופשיות יותר האזרחים עשירים יותר, וזה לא במקרה. למה שמישהו ינסה וייכשל? יש הרבה סיבות, אבל למה צריך סיבות אם ההיסטוריה מוכיחה לנו שזה עובד? מדוע ישראל היא אומת הסטרט אפים? כי ההייטק הוא בערך התחום היחידי החופשי פה. מדוע ארה"ב צמחה בקצב מטורף במאה ה-19, בלי מס הכנסה פדרלי ובלי בנק מרכזי? כי אנשים סיכנו את חייהם כדי לכבוש את המערב, כדי למצוא זהב, הם משכנו הכל כדי להניח פסי רכבת, התעלמו מכל שיקול של רווח כדי להפוך את העולם לטוב יותר (ע"ע ניקולה טסלה ומה עשה לו אדיסון), כיצד ממציאי חשמל משני הסוגים והמלחמה ביניהם הביאה לשיפור ניכר בחיי האדם על ידי כך שהצליחו לרתום את הכוח המופלא הזה לטובת האדם. לא ממשלות, יזמים (ווסטינגהאוז ואדיסון). זה שוק חופשי. לזה הוא מביא.

ישן 10-01-2014, 14:28
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי אינקה שמתחילה ב "הנקודה היא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אינקה
שגם השיטה הקפיטליסטית וגם השיטה הסוציאליסטית מביאות למצב רע.
הבעיה היא בטבע האנושי, לא בשיטות.
חשבו שהשיטה הסוציאליסטית תפתור את הבעיות אבל מסתבר שאת הטבע האנושי זה לא כ"כ מעניין.
אבל זה שהשיטה הסוציאליסטית בפועל לא עובדת לא הופך את הקפיטליזם למשהו טוב, אולי קצת פחות צבוע (ואולי קצת פחות גרוע במובן מסוים), זה הכל.

גישת השוק החופשי היא התחלה מאוד טובה.
נטולת יומרות ושקרים.

קודם מבטלים את השחיתות הגדולה - הממשלתית,
אחר כך מבטלים את הקפיטליזם התאגידי - מעורבות ממשלתית במשק שמיועדת לקדם אינטרסים של התאגידים הגדולים.

ואז - מתחילים.
חינוך ומודעות למצב מובילים ללא מעט פרוייקטי צדקה.
דבר שכמעט ולא קורה במדינות סוציאליסטיות,
אבל ככל שהמדינה משחררת את הרסן - רואים שמתרחש.

מעניין מאוד שהמדינה שהובילה במשך שנים את גישת השוק החופשי
היא התורמת הכי גדולה לצדקה.
ושכשאותה מדינה זנחה גישה זו - לטובת גישת השוק המתוכנן, כמות התרומות הצטמצמה משמעותית.
ישן 06-02-2013, 21:43
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
שי גולדן, סוג די לא נעים של עיתונאי לכשעצמו אמר שכעורך יש שלושה סוגי ארגונים מפחידים:
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה צריך לקרוא כתבות על בשר..."

ארגוני נשים, ארגוני הומוסקסואלים והסוג השלישי עימו מעולם לא העז להסתבך - ארגוני זכויות בע"ח.
לי זה נשמע די מוזר כי רוב אוהבי החיות שאני מכיר הם די נחמדים והומוסקסואלים לא רבים עם מי שלא רב איתם. לגבי תעשיית ארגוני 'זכויות האשה' אני דווקא מסכים עימו. מדובר בקבוצות המספקות פרנסה ואור זרקורים לכמה עסקניות ושיצרו נזקים גדולים מאוד לתעסוקת המין הנשי בעשרים הנשים האחרונות ושמנסות ללא הצדקה להתלות בהקרבה של ראשונות הפמיניסטיות מהמאות הקודמות.
ישן 09-02-2013, 18:26
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אתה פשוט לא מכיר את פיתה (בלי חמוס) והקיצונים מהם
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "שי גולדן, סוג די לא נעים של עיתונאי לכשעצמו אמר שכעורך יש שלושה סוגי ארגונים מפחידים:"

אני מכיר אישית כמה מדענים ששספגו התקפות אלימות מהמטורפים האלה. כולל שריפת מכונית, נסיון להצתת בית, פלישה לבית ואיום בסכין על בת משפחה (המדען עצמו לא היה בבית) וכדומה. אני עצמי ספגתי גידופים ברמה הנמוכה ביותר אבל לא יותר מזה. היו כמובן מקרים רבים של חבלה במעבדות, חלקם עם סיכון גבוה לאנשים ולבעלי חיים (אם אתה רוצה באמת להתעלל בחולדת מעבדה, שחרר אותה לרחוב). בעיר שגרתי בה הטמבלים האלה גם השתוללו רעולי פנים בסניף בנק שלטענתם מממן ניסויים בבלי חיים. למזלם, אף אחד לא ירה בהם שם.
פסיכים אלימים תמיד ימצאו אג'נדה לפרוק תחת האיצטלה שלה את הצרכים האישיים שלהם.
ישן 06-02-2013, 16:13

חבל שאתה מובל על ידי אינטואיציות ואמוציות פוליטיות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אשכול העוסק בהונאת ההתחממות הגלובלית"

ההתחממות הגלובאלית היא עובדה שנתמכת באינספור מדידות. גם במודלים שמראים את ההתחממות וחוזים את המשכה יש אזורים שבהם יש התקררות, אבל אלה אפקטים לוקאליים. כל הדיונים על שיטות המדידה, אפקטים אורבניים וכדומה הם כבר נחלת העבר. אני מציע לך לעקוב אחרי הפרסומים של ריצ'ארד מילר מברקלי בעניין. הוא פקפק בנתונים והלך ובדק אותם בעצמו.

עד כאן לגבי העובדות. לגבי הפרשנות, כאן ברור שאין וודאות. תנודות אקלימיות היו בכדור הארץ תמיד, והגורמים להן שונים. אין וודאות לכך שהאדם הוא הגורם המרכזי בהתחממות הנוכחית. ברור שגם יש מוטיבציה פוליטית מאחורי פרשנויות, ויש אופנה ודיבור"נכון". אבל בסופו של דבר, גם אם אתה לא מקבל את התאוריה המרכזית, להרבה מהגישות הטכנולוגיות והחברתיות "להלחם" בהתחממות ולהמעיט פליטת גזי חממה יש דיבידנדים גדולים נוספים לאיכות הסביבה (זיהום וכדומה) ואפילו לכלכלה. יש להן כמובן גם מחיר, לפעמים גבוה, ואפשר להתווכח על הכדאיות שלהן, אבל הדרך לעשות זאת היא לא בהכחשת העובדות.
ישן 06-02-2013, 16:37
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "חבל שאתה מובל על ידי אינטואיציות ואמוציות פוליטיות"

ציטוט:
יש אזורים שבהם יש התחממות, אבל אלה אפקטים לוקאליים

FTFY

אני מצטער, סאם, אבל ההתחממות עצמה איננה עובדה. תנודת הטמפרטורות בעולם משתנה מיום וליום ומשנה לשנה ואין שום רצף עלייה בטמפרטורות הממוצעות. הטענה שהעולם עצמו מתחמם מתבססת על מדידות לוקאליות במקומות מוגבלים, תוך הסתרת נתונים שלא התאימו לטענה - זוכר את קליימטגייט?

אולי העולם מתחמם - זה כל כך לא ברור שדת החממיזם החליפה את שם האלפא והאומגה שלה ל"שינוי אקלימי" - ואולי לא. הוויכוח צריך להתחיל מכך. הנתונים בשטח לא תואמים את הטענה הזו.

הטירוף החממיסטי מוביל לכל מיני פעילויות חסרות שחר לחלוטין. כך למשל, הEPA, הסוכנות להגנת הסביבה, קבעה מכסת מינימום לייצור ביו-דלק ב2012 שדרשה ייצור של 32 מיליון ליטר ביו-דלק. מכסה זו הייתה כל כך לא רציונלית שחברות המייצרות ביו-דלק לא יכלו לעמוד בה. הייצור הגיע לקצת פחות מ10,000 ליטרים. חברות הביו-דלק נאלצו לפנות לבית המשפט להגנה מפני הרודנות של EPA ובית המשפט צידד בהן... מה שלא מנע מEPA לקבוע מכסה חדשה - של 53 מיליוני ליטרים - ל2013.
לא מאמין?
http://www.foxnews.com/politics/201...ofuel-estimate/

ישן 06-02-2013, 17:09

הייתי סקפטי כמוך
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE]יש אזורים שבהם יש..."

בתור מדען פקפקתי בטרנד של התחממות גלובאלית, ובתור מי שמכיר את הקהילה המדעית אני יודע גם כמה העשיה המדעית נתונה לנטיות האנושיות המקובלות של נהירה עם העדר, ונכונות להטות פרשנויות לכיוון שיביא יותר פרסום ומימון. אז כשנתיים עקבתי אחרי הפרסומים בנושא בספרות המקצועית, בעיקר ב Nature ו Science , ובסופו של דבר השתכנעתי לגבי ההתחממות. ברור שהייתי חשוף יותר למאמרים שמצדדים בנושא מאלה שמתנגדים, אבל כמדען אני יודע שטרנדים שאינם נתמכים בעדויות נסיוניות דועכים לבסוף. כאן מתרחש משהו אחר. יותר ויותר מדענים מקבלים את התצפיות, והדיון כבר באמת אינו נסוב סביב שיטות המדידה וכדומה, אלא סביב הגורמים. גם הסקפטיים בקהילה המדעית נוטים כיום לקבל את המדידות שמצביעות על התחממות, אבל הם מפקפקים בייחוסן לפעילות האנושית. בנושא הזה, אני מודה שהבנתי מוגבלת, ועוד לא השתכנעתי ב-100%.

כשאני מוריד את כובע המדען, אני נוטה כבן אדם להיות זהיר. בנושא ההתחממות הגלובאלית אני גם מעדיף להיות זהיר, ולמרות ספקותיי, אני מעדיף לעשות משהו ולשלם מחיר מסויים, על פני לא לעשות דבר ולהסתכן בהחמרת המצב. השאלה היא כמובן מהו מחיר סביר. יש דברים שאני מקבל ותומך בהם בלב שלם (תמיכה במו"פ של אנרגיה ממקורות מתחדשים, אנרגיה גרעינית, פעילויות חינוכיות) ויש דברים שאני פחות מתלהב מהם. לשימוש בפחם ובדלק יש מחיר סביבתי גבוה שאינו קשור להתחממות. בערים הגדולות זיהום ממכוניות הוא גורם מובהק למחלות בדרכי הנשימה ותמותה, אז שווה בעיני לפעול להפחתה של הזיהום הזה בלי קשר להתחממות.

אני חושב שהכפפת הנושא להשקפות פוליטיות היא טעות. זה מביך בעיניי שהימין הכלכלי שבו אני תומך מתכחש לעובדות, וזה מרגיז אותי שהשמאל מנצל את התאוריות לטובת שינויים שאין קשר בינם לבין ההתחממות הגלובאלית דבר וחצי דבר. הייתי שמח לראות דיון שנעזר בניתוח מפוכח של הסיכונים ושל העלויות ומנסה למצוא דרך ראלית ועניינית להפחית פליטה של גזי חממה ושאר מזהמים. כשם שאני לא ממהר לאמץ את טענות המיינסטרים של הקהילה המדעית, אני גם מפקפק בטענות הסקטור הפרטי לגבי המחיר של מעבר לטכנולוגיות ירוקות. אני זוכר את נבואות הזעם של חברות מסחריות כשהחלו בחקיקה לצמצום השימוש ב CFC. נו...

אני ממליץ בכל לבי, שתקרא פחות מאמרי דעה שנכתבים מפוזיציה פוליטית ותנסה להתרכז בפרסומים שמתייחסים למדע עצמו. אם אתה יכול לקרוא פרסומים מדעיים ממש, מה טוב, אם לא, עדיין תוכל למצוא מאמרי דעה של מדענים שמגובים בנתונים כמו זה:

http://online.wsj.com/article/SB100...2796327348.html
ישן 06-02-2013, 17:51
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "הייתי סקפטי כמוך"

סאם, תעשה לי טובה, תמצא את המאמר המדעי על מודל האקלים של UC Davis מ2006 (או 2007, לא זוכר בדיוק). הרי בתור מדען אתה יודע היטב שכדי שתוצאה של ניסוי תהיה רלוונטית צריך שיהיה ניתן לשחזר אותה בניסוי דומה. הכישלון (או ההצלחה, תלוי איך אתה רוצה לראות זאת) של המודל של UC Davis היה בדיוק זה - מערכת האקלים שהם ייצרו לא סיפקה את אותן התוצאות פעמיים, לא משנה אילו תוצאות.

ראיתי מספיק כיצד עובדת הקהילייה המדעית כדי לדעת שכמו כל חברה אנושית אחרת, כשמשהו מתקבל כאקסיומה, הרי שהוא מתקבע במוחם של אנשים כעובדה בלתי מעורערת. ניסיון של מדענים שמקבלים תוצאות שונות לערער על ה"עובדה" הזו מתקבל באותו היחס שנתנה הכנסייה הקתולית לגלילאו כשהלה טען בחוצפתו שהארץ נעה סביב השמש. בארץ, ניתן בקלות למצוא דוגמא לכך בפיזיקאי פרופסור ניר שביב - והוא אפילו לא טוען שכדור הארץ לא מתחמם, רק שאנחנו לא אחראיים להתחממות זו - שכבר עשר שנים מדירים אותו מכל פרסום מקצועי בגלל דברי המינות והכפירה שלו.
כשזה מגיע להתחממות הגלובלית, מדענים שמעיזים לכפור בתיאורייה במפורש נדחקים מן הפרסומים המדעיים. ראיתי (ותרגמתי) מחקרים מדעיים שהראו באופן די ברור שאין שום תבנית למזג האוויר וטמפרטורת כדור הארץ נעה בצורה כה רנדומלית עד כי לא ניתן לקבוע מגמה כלשהי, לכאן או לכאן. ישבתי מול הנתונים היבשים (ואני מודה, חלק ניכר מהם היה מעל להבנתי), לא מול פרסומים בז'ורנל.

שתבין, אני לא מתווכח על הצורך להקטין את זיהום הסביבה. אני לא חושב שתמצא הרבה אנשים שמעדיפים אוויר מחניק ופיח על אוויר נקי. השקעה במו"פ של טכנולוגיות נקיות, אנרגיה ירוקה וכדומה זה חשוב - אבל א) לא דחוף מספיק כדי להשקיע את המשאבים האדירים שמושקעים בכך וב) לא מצדיק את כמות הכסף שאתה ואני משלמים על כך.
רק עליית מחירי המזון בעולם בגלל השימוש בקנה סוכר ותירס להפקת ביו-דלק לבדה הופכת את האנרגיה הירוקה ליקרה מדי. ההצדקה היחידה לכך היא "הצלת העולם"... אבל כפי שאני טוען, אנחנו לא באמת צריכים להציל את העולם.. ובמקרה זה, אפילו לא את עצמנו.

ישן 06-02-2013, 18:11

לא כל כך מבין על איזה מודל אתה מדבר
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "סאם, תעשה לי טובה, תמצא את..."

כדי להראות התחממות לא צריך מודל, אלא רק אנליזה של נתונים. מודלים עוסקים בחיזוי, או מנסים לשחזר מדידות על מנת לבסס תאוריה. כאמור, אני לא נותן משקל גדול במיוחד לתוצאות הכמותיות של המודלים, אני כן מתייחס לנתונים שמצביעים על התחממות גלובאלית מדידה, ולכך שיש אפשרות, לא בלתי סבירה שהאדם תורם להתחממות.

אני בהחלט חושב שדלק מבוסס על צמחים, ובעיקר גידולי מזון הוא בהחלט דוגמא להחלטה פוליטית שהרציונל מאחוריה הוא לא סביר. אני גם חושב שההחלטה לבטל או לצמצם פרוייקטים להקטנת הנזק של תחנות כח פחמיות "בגלל שאנחנו רוצים להפטר מפחם" היא טעות. אבל אני גם חושב שחברות האנרגיה אינן שיות תמימות בנושא. קצת יותר הגיון וקצת פחות פוליטיקה מחנאית היו מועילים לכולם.
ישן 09-02-2013, 18:19
מנהל

כמו שסאם ואחרים כתבו צריך להבחין בין נושאים שונים
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "סאם, תעשה לי טובה, תמצא את..."

יש את הסוגיה האם האקלים משתנה
יש את הסוגיה של הסיבה או הסיבות לכך
יש את הסוגיה של מה אפשר לעשות

לגבי הראשון, אני די נשתכנעתי שאכן יש שינוי אקלימי.
לגבי הסיבות-קשה לדעת. היו בהיסטוריה האנושית תקופת התחממות והתקררות משמעותיות (כפי שחוו המתיישבים בגרינלד על בשרם...). מצד שני יש כל מיני עדויות לקשר בין רמות תוצרי זיהום שונים ובין השפעות אטמוספריות רלוונטיות למזג האוויר. קשה כאן להגיע לוודאות של מאה אחוז לכאן או כאן וכל אחד ישחק עם הנתונים ככה שיחזקו את דעתו.
ֿלגבי מה אפשר לעשות-כאן הפוליטיקה עוד יותר משמעותית. בגדול, אני מסכים עם סאם שעדיף לצמצם סיכונים. כמויות הפחמן הדו חמצני (למשל) באוויר היום הם גבוהות בהרבה ממה שהיו לפני המהפכה התעשייתית, וקשה להאמין שאין לזה השפעה כלשהי, שלא לדבר על מתכות כבדות, וכו.
ישן 09-02-2013, 18:38
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כמו שסאם ואחרים כתבו צריך להבחין בין נושאים שונים"

אוקיי, בוא ואציג לך שאלה פשוטה - כמה כסף עלתה לך אישית ההתחממות הגלובלית ב2012?

אני לא מדבר רק על עליית מחירי הדלק (שאותה ניתן לתרץ בטיעוני איכות הסביבה שעליהם אין ויכוח) אלא על הכסף שנלקח ממך בתור מיסים והושלך למחקרים בלתי פרודוקטיביים בנושא ההתחממות, אל חורים בלתי יצרניים ולעיתים אף מזהמים יותר (כמו אנרגיה סולארית, כל מיני תקנות של EPA ושאר ירקות)?

ייתכן שהאקלים משתנה - מה שהמודל של UC Davis הראה בעיקר היה שקשה למצוא דפוסים של ממש באקלים - אבל בלי שום הוכחה אמיתית לכך, קל וחומר ראיות ממשיות שאנחנו אחראים\תורמים לכך, אני לא רואה שום סיבה לבזבז כמות כזו של משאבים על ההונאה הזו כשיש בעיות אמיתיות, אקוטיות, שזקוקות לפיתרון.

ישן 09-02-2013, 20:59
מנהל

יש נושאים הזויים יותר ופחות שעלו לך אישית הרבה יותר כסף...
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אוקיי, בוא ואציג לך שאלה..."

ראה, זה לא מסוג הדברים שאפשר להתייחס אליהם במונחי תפוקה מול השקעה בשנה אחת. אנחנו מדברים על מדיניות שתישא פירות בטווחים של שנים והרבה יותר. אתה יכול אגב להסתכל על מחקר בסיסי בתחום הביולוגיה והתחומים המשיקים האחרים לרפואה ולשאול מה הטעם ואם לא חבל על הכסף כי זה בינתיים לא נתן כלום. בהנחה שיש התחממות גלובלית, ובהנחה שהיא מעשי ידי אדם, הרי שייקח שנים לא מעטות להגיע לבלימה, שלא לדבר על היפוך מגמה. לכן, חשוב להגיע לנתונים אובייקטיביים ואמתיים ככל שניתן על אמיתות התופעה וההשפעה האנושית עליה. מעבר לשימוש במקורות אנרגיה פחות ומזהמים, ואולי גם פחות מתכלים ויותר זולים בטווח הרחוק הוא עניין רצוי ביותר גם אם אתה לא מאמין כלל בהתחממות הגלובלית. מעבר מפחם (ואולי גם נפט) לגז טיבעי ניראה כמו רעיון טוב לפחות עד שהטכנולוגיה תתקדם מספיק למקורות אנרגיה פחות מזהמים ובעלויות סבירות. וזה לא יקרה עם מחיר הבנזין יהיה כזה שאין תמריץ לפתח אלטרנטיבות. זה פחות או יותר ההגיון האובאמי, ואני לא בטוח כלל וכלל שהאני מרוצה מהיישום שלו...
ישן 09-01-2014, 23:02

הנקודה רביעית והפיכת השדה המגנטי
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יש נושאים הזויים יותר ופחות שעלו לך אישית הרבה יותר כסף..."

אפילו מצאת מה ניתן לעשות, מה תהיינה תוצאות התיקון וכמה זמן ייקח להן להתגשימן?

תופעה שלגביה הוכחות ממשיות היא החלשת השדה המגנטי באיזור אמריקה הדרומית דבר שגורם ללווינים להפגע מפרוטונים. שינויים בשדה המגנטי קיימים מאז היווצרות הארץ ובעלי החיים נאלצו להתמודד עם התופעה (נדידת בעל כנף). גם טלסקופ האבל שינה את פעילותו כדי להתמודד עם התופעה.

אולי הדרך לפתור את השינוי האקלימי היא להשלים איתה ולהתמודד עם תופעות הלואי. אף אחד לא מתכונן להזיז את קיסריה או ונציה השוקעות.

ישן 03-01-2014, 19:06
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "כבר שבוע שקבוצת חממיסטים..."

אחרי יותר משבוע של ניסיונות כושלים לחלץ את ספינת החממיסטים מן הקרח, פונו מדעני החממה ושאר הנוסעים באמצעות מסוק. בטרם שככו השקרים לגבי הקרח, התברר ששוברת הקרח הסינית "דרקון השלג" תקועה גם היא בקרח עבה....http://www.telegraph.co.uk/news/wor...uck-in-ice.html

סופת השלג במזרח ארצות הברית ממשיכה לשבור שיאי קור. בניו-אינגלנד מצפים לעד 70 סנטימטרים של שלג וטמפרטורות שיגיעו מתחת לאפס גם בסולם פרנהייט.
http://boston.cbslocal.com/2014/01/...ach-record-low/

במינסוטה מדובר על קור עז שכמוהו לא נשמע כבר 20 שנה
http://minnesota.cbslocal.com/2014/...early-20-years/

אך בעוד שיאי קור ושלג נשברים בכל העולם, הודיעו כוהני החממיזם שההתחממות הגלובלית "מתעצמת" - http://www.telegraph.co.uk/earth/en...ntists-say.html

לדעתי האישית זהו אקט של יאוש הדומה להבטחות של חורבן והרס על ידי כוהני שקר שמתעצמות ככל שהמאמינים הולכים ומתמעטים...

ישן 06-01-2014, 16:24
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי double_o שמתחילה ב "מדובר במה שנקרא שערוריה..."

זה נורא נוח לטעון שזו שערורייה מומצאת... וכמובן שוועדת החקירה הפנימית של אוניברסיטת איסט אנגליה (איזה עוד ועדות הוקמו בדיוק?) לא מצאה שום הוכחה לכך שאוניברסיטת איסט אנגליה מעורבת בהונאה גלובלית ענקית.

השאלה נורא פשוטה - אם לא היה דבר שלא כשורה בפעילות של ג'ונס, בריפה, מאן וחבריהם, מדוע הם היו צריכים להסתיר נתונים? מדוע הם סירבו אז ומסרבים עד היום למסור את הנתונים הגולמיים שלהם לPeer Review מדעי? למה לקח לאוניברסיטת איסט אנגליה שלוש שנים למסור את המידע שהיה לה (ואגב מאז כבר הוכרז שזה לא היה כל המידע השלם)?

למאן, אגב, יש את החוצפה לטעון שמחקר ההוקי-סטיק שלו הוכח בPeer Review למעלה מ20 פעמים, אף כי הוא עדיין לא משחרר את הנתונים שלו... איך בדיוק זה יכול להיות?

נערך לאחרונה ע"י MS_Rogue בתאריך 06-01-2014 בשעה 16:32.
ישן 13-01-2014, 18:03
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "איך התהפכו היוצרות: המגזין..."

אתה לא מדייק (תגובה כללית על דבריך באשכול).
אני לומד מדעי כדור הארץ, והיום בדיוק העבירו לנו הרצאה על הנושא.
1) קליימטגייט נחקר ע"י 3 ועוד חקירה שונות, ולא נמצא ממצא שמעיד על הסתרת מידע רלוונטי כלשהו.
2) אחרי קליימטגייט חוקר מברקלי החליט לחקור מחדש את המודלים, תוך שימוש בתחנות מדידה חדשות, והגיע למודל דומה לקיים.
3) ההתחממות הגלובלית לא מתייחסת לאירועים נקודתיים, אלא לממוצע עולמי. נכון שהיו אירועים נקודתיים שבהן הקור שבר שיאים, אבל השאלה הרלוונטית היא האם זה השפיע על ממוצע הטמפ' העולמי לאורך זמן (נאמר, 20 שנה). עד שלא נדע, קשה להתייחס לממצאים האלה כסותרים.
4) עשרות שונות של שיטות מחקר ומדידות שונות הראו שקשירת כמות הCO2 באטמוספירה היא זו שתואמת ביותר את עליית הטמפ' המדודה.
תיאוריות אחרות עומדות בזה פחות טוב. לדוגמה, תיאוריית פעילות השמש של ניר שביב לא מסבירה מדוע מ2010, כשנרשמה ירידה בפעילות השמש, לא נרשמה ירידה בשיעור דומה בטמפ'.
5) לגבי הטענה של ההתקררות הגלובלית - עשו מחקר ב2008 שסוקר את כמות המאמרים שפורסמו בגליונות מדעיים (לא טיים או ניוזוויק) - ועולה שבשיעור ניכר רוב המאמרים עסקו בהתחממות גלובלית ולא בהתקררות. לא כדאי להסתמך על מגזינים כמו טיים בחדשות מדעיות...
6) ועדת הIPCC, המכילה מאות מדענים שעסקו בסיכומם של מאות דו"חות ומאמרים, הגיעה למסקנה בדו"ח שפורסם לפני כמה חודשים שאומנם תיאוריית הCO2 היא זו שמסבירה בצורה הטובה ביותר.
לפי המרצה שלי, הויכוח הרציני בקהילה המדעית היום הוא לא על האם יש יותר CO2 באטמוספירה כתוצאה מפעילות אנושית (כי על זה הרוב מסכימים שכן) אלא על "הרגישות האקלימית" - כלומר, עד כמה האטמוספירה מושפעת כתוצאה מהעלייה הזו. המס' המקובל בקרב תומכי התיאוריה הוא העליה של 3 מעלות צלזיוס לכל הכפלה בכמות הCO2, בעוד המתנגדים נוקטים במס' 1.5 מעלות.

תראה, אני גם די ספקן, אבל אחרי ההרצאה הזו אין ספק שיש נק' טובות לטובת התיאוריה של התחממות.
הנה מספר הרצאות ומקורות:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
http://magazine.isees.org.il/Articl...x?ArticleId=161
http://www.actcool.org.il/_Uploads/...es/GWREPORT.pdf

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 13-01-2014 בשעה 18:08.
ישן 13-01-2014, 19:02
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אתה לא מדייק (תגובה כללית על..."

מוזר שכשיש אירועים מקומיים שלכאורה מוכיחים את הטענה (כמו העובדה שעונת ההוריקנים של 2012 הייתה עוצמתית במיוחד) אז אין למדעני החממה שום בעיה לטעון שאירועים מקומיים אלו מוכיחים את התיאוריה, בעוד שכשיש אירועים מקומיים (שלא לדבר על תופעות גלובליות כמו התפשטות הקרחונים) שעומדים בניגוד לטענה, אלו רק "אירועים מקומיים שאינם קשורים לשום דבר".
כל מה שאמרת נשמע טוב על הנייר... רק מה, תופעות גלובליות (התפשטות הקרחונים בהימליה, החוג הארקטי ואנטארקטיקה) והעובדה שב15 השנים האחרונות, למרות שכמויות הCO2 ממשיכות לעלות, הטמפרטורות התייצבו, מקלקל את התיאוריה. הרי אם העלייה בגזי החממה היא הגורמת להתחממות לכאורה, הרי שההעלייה הניכרת בפליטת CO2 הייתה צריכה להאיץ את התהליך. במקום זאת דו"ח האו"ם מסוף 2013 קבע שב15 השנים האחרונות הייתה פאוזה בעלייה בטמפרטורה הממוצעת. אתה מבטל את התיאוריה של פרופסור שביב על סמך שנה אחת שבה לא הייתה קורלציה אבל נשאר עם תיאוריה שכבר 15 שנים היא ללא קורלציה.

ואני ממשיך לחזור למודל של UC Davis... בשנים 2006-2009, הם בנו מערכת ממוחשבת ובכל פעם קיבלו תוצאות שונות - מה שהעיד על כך שהמודל שהם השתמשו בו היה פשוט בלתי ניתן לצפייה. היו מי שביטלו את המודל בשל כך שהוא לא מספק תוצאות שאפשר לחזור עליהן, אך למעשה, הכיאוטיות של המודל היא חיקוי מושלם למערכות מזג האוויר שלנו שלא מספקות לנו תוצאות שניתן לצפות מראש ונדמה שאותם התנאים לא מספקים אותן התוצאות בכל פעם. החשיבות של המודל הזה היא בכך שהוא מעמיד באור מאוד שנוי במחלוקת את אותם המודלים של מזג האוויר שמחזירים בכל פעם את אותה התוצאה. הטענה שאני שמעתי היא שהמודלים הללו אינם שלמים ואינם לוקחים בחשבון את כל הפאקטורים שקיימים בעולם האמיתי ולכן התוצאות שלהם אינן נאמנות למציאות.

ישן 14-01-2014, 06:21
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אני יכול לדבר על המרצה שלי -..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yishain11
אני יכול לדבר על המרצה שלי - והוא דווקא לא הביא כדוגמה אירועים נקודתיים, והדגיש שקשה להתייחס לאירועים כאלה בהקשרים גלובליים, גם לא לטובת התיאוריה.
לפי הגרף שהוא הראה אי ההתאמה בתיאוריה של פרופסור שביב הייתה החל מ2010 ועד היום - שהירידה בפעילות השמש די חדה, בעוד העליה בטמפ' ממשיכה לעלות.
יש שלושה מודלים מרכזיים היום: המודל של NASA, המודל של NOAA, המודל של ההוא מברקלי (אחרי קליימטגייט). שלושתם חוזים (וכרגע נראה שהם צודקים) עליה בטמפ'.

כאמור - מכיוון שב15 שנה האחרונות אין עלייה בטמפרטורות - אז יש התאמה בין התיאוריה של שביב לבין המציאות,
ולצידה - חוסר התאמה של אותם "מודלים מרכזיים". כולם חוזים עלייה משמעותית ב15 שנה האחרונות. עלייה שפשוט לא התרחשה.
הNON EVENT של המאה ה21.

תופעה מאוד ידועה היא תופעת "איי חום עירוניים": בערים הגדולות יש חסימה של הרוחות, ואחוז פד"ח גבוה משמעותית - מה שמעלה את הטמפרטורות.
ואזורים אלו גדלו מאוד במאה שנה האחרונה, אך קצב הגידול הצטמצם מאוד בעשור האחרון.
אם מסתמכים בעיקר על מדידות בשולי אזורים כאלו (שהפכו משטח כפרי לשטח עירוני צפוף למרות שהם מהווים חלק קטן משטח העולם) מגיעים למסקנות מאוד מעוותות.

לפי אותם המודלים - שטח הקרח ועוביו באנטרטיקה היה צריך לקטון משמעותית.
במציאות - הוא גדל משמעותית.
תחנות המחקר הראשונות שהוקמו באנטרטיקה - נמצאות היום עמוק מתחת לקרח.
ההתעלמות המוחלטת מהמדידות באנטרטיקה, ומהעצרות ההתחממות - מראות על חוסר רצינות.

את היחס בין תחזיות המודלים למציאות שנמדדה - ניתן לראות פה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.drroyspencer.com/wp-content/uploads/CMIP5-90-models-global-Tsfc-vs-obs.jpg]
ישן 23-01-2014, 06:39
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "מבצר החממיזם "Nature" לא יכול..."

טוב, מאחר ויש לי גישה בעבודה, קראתי את המאמר המקורי ב-Nature. האמת? ההסבר שמובא שם, של התקררות גוף עצום של מים (להם יש קיבולת חום גבוהה יחסית) שיכול להשפיע מאד על הטמפ' הממוצעת בעולם, נשמע לי סביר עד סביר מאד (ולא ברור איך לא חשבו על זה קודם, בהתחשב בכך שהאוקיינוסים מהווים 2/3 משטח הכוכב הזה). מה שכן, אני מסכימה עם מארק קיין, שצריך לחזור ולבדוק את המודלים הקודמים, עם הכנסת משתנה ה-PDO, ולבדוק איך התקופות החמות של האוקיינוס השקט משפיעות על הטמפ' הממוצעת. איכשהו יש לי תחושה שימצאו מתאם לא רע בין עלייה בטמפ' הממוצעת, לטמפ' החלק המזרחי של האזור הטרופי באוקיינוס השקט....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 23-01-2014, 08:37
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "טוב, מאחר ויש לי גישה בעבודה,..."

ההסבר בנייצ'ר (לצערי קראתי רק חלק ממנו מפאת קוצר הזמן) אכן נשמע מתקבל על הדעת. רק מה - זה בעצם מוכיח שהמודלים שהיו קיימים עד כה, שהתעלמו לחלוטין משטח האוקיינוסים, אינם שווים הרבה. כל המודלים שמוכיחים, לכאורה, את ההתחממות הגלובלית למעשה מוכיחים רק את בורות החממיסטים. כל הטענות בדבר פליטות של גזי החממה והשפעת האדם למעשה אינן קשורות (כפי שאני טוען כבר שנים).

השאלה הגדולה היא האם כוהני דת החממה יבחרו לקבל את העובדה שמה שהם חשבו שהוא אמת מדעית מופרך לאור המידע החדש או שמא הם יעדיפו לדבוק בדוגמה הדתית שלהם. יש לי החשש שלפחות לזמן מה, האחרון יהיה הבחירה המועדפת

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:33

הדף נוצר ב 0.25 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר