לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
צפה בתוצאות הסקר: האם כשאתם עורכים הודעה אתם ממלאים את שורת "סיבת עריכה"?
כן 3 15.00%
לא 10 50.00%
לא ידעתי שיש בכלל שורה כזאת 0 0%
אני לא עורך הודעות 1 5.00%
אחר 6 30.00%
מצביעים: 20. אינך רשאי להצביע בסקר זה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-02-2013, 23:07
  ארצנו ארצנו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.13
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "|אויש| זה גם לא מוסרי לכתוב..."

ממש לא...
תרשה לי לתקן אותך...
יש הבדל בין איסור שהוא "רק כשלעצמו" ובין איסור "רע כי נאסר"...
הראשון כולל כל הדברים שאסור לעשות כתוצאה מכך שהם לא מוסריים, הם מעשים רעים בפנים עצמם...
השני כולל בתוכו את הדברים שאסור לעשות כי יש ציווי בחוק כנגדם...

לדוגמא: החוק האוסר על רצח והחוק האוסר על עקיפה פס לבן רצוף בכביש, הראשון הוא רע כשלעצמו, זאת אומרת ברור לכולם שרצח הוא דבר לא מוסרי, השני הוא רע כי נאסר, אסור לעקוף פס לבן כי יש חוק שאומר כך, זה לא חשוב שהסיבה שהחוק נחקק היא כדי להגן על בטיחות הנהגים, כי מבחינה מוסרית, אין בעיה לעקוף פס רק כי הוא לבן, יכלו לצייר במקום פס לבן פס בצבע ורוד ולהחליט שפס ורוד לא עוקפים, זאת אומרת, במעשה שהוא "רע כי נאסר" אין שום מעשה שהוא רע מוסרית, להבדיל מ"רע כשלעצמו" שהוא מעשה שגם אם לא היה נאסר בחוק, הוא אסור כי הוא רע מבחינה מוסרית.

האיסור לעבור על חוקי האתר הוא "רע כי נאסר", אין פה שום מעשה שהוא רע מבחינה מוסרית ולכן אין שום דבר לא מוסרי בלעבור על חוקי האתר...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-02-2013, 19:11
  ארצנו ארצנו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.13
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "בדיוק אתמול השתתפתי..."

זה נכון מאוד.
אבל במקרים בהם יש קונצנזוס מאוד רחב, ניתן להסתכל על "מוסר כללי", זה ברור שיש בעולם אנשים שרצח בעיניהם הוא לא מעשה רע, אבל יש רוב מאוד מאוד מוחלט שחושב שרצח הוא כן רע... והרוב הזה נמצא בכל התרבויות והלאומים, ככה שניתן באופן כללי לקבוע קווי מוסר שרוב רובם של האנשים מסכימים בדעותיהם לגביו...
מצד שני, אם יבוא מישהו מלפלנד ותספר לו שעברת על פס לבן בכביש, הוא לא יבין למה זה מעשה רע, רק אחרי שתספר לו שלעבור על פס לבן מסכן את בטיחות הנוסעים ויכול לגרום לתאונה ושיש גם חוק נגד זה, הוא יבין למה זה רע, האיסור על עבירה על פס לבן נועד לשמור על בטיחות ומהלך חיים תקין... החברה שאנחנו חיים בה הפכה את המושג "פס לבן" ל"קטע כביש בו יש פס לבן אין מספיק שדה ראיה לעבור אליו וזה מסכן בלה בלה בלה", אני מדבר מבחינה פילוסופית נטו, אם במקום פס לבן היה פס ורוד, אז אסור היה לעבור פס ורוד אבל אין רוע במעשה של לעבור על פס לבן בעצם המעשה...
ישן 14-02-2013, 22:20
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ארצנו שמתחילה ב "כמה שטויות אתה כותב... אם אני..."

כמה טוב שאפשר להתפלסף... אבל מה לעשות, אתה לא חי בעולם דמיוני שסובב סביבך. לא אתה הקמת את המדינה ובמקומות בהם מצוייר פס לבן יש גם יש מכוניות ועצם כך שאתה עובר את הפס הלבן מסכן אותן ואותך. אז אולי כשתקים מדינה תוכל לעבור את הפס הלבן בלי לסכן אף אחד, אבל עד אז, במציאות, במדינה בה אתה חי וכל מדינה אחרת, לעבור פס לבן זה לא מוסרי כיוון שזה מסכן אנשים אחרים. זכותך להתאבד אבל אין לך זכות להרוג...

לגבי הברברת שלך על מי עזב מה, אתה שוב מדגים את אומץ המקלדת המפורסם שלך. אתה מברבר בלי הכרה, בלי לדעת עם מי אתה מדבר ומה אתה אומר. ביום שתתרום למדינת ישראל כמו שאני תרמתי, אז תברבר. עד אז, בהצלחה בבחינות הבגרות.

ישן 14-02-2013, 22:48
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ארצנו שמתחילה ב "ממש לא... תרשה לי לתקן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ארצנו
לדוגמא: החוק האוסר על רצח והחוק האוסר על עקיפה פס לבן רצוף בכביש, הראשון הוא רע כשלעצמו, זאת אומרת ברור לכולם שרצח הוא דבר לא מוסרי, השני הוא רע כי נאסר, אסור לעקוף פס לבן כי יש חוק שאומר כך, זה לא חשוב שהסיבה שהחוק נחקק היא כדי להגן על בטיחות הנהגים, כי מבחינה מוסרית, אין בעיה לעקוף פס רק כי הוא לבן, יכלו לצייר במקום פס לבן פס בצבע ורוד ולהחליט שפס ורוד לא עוקפים, זאת אומרת, במעשה שהוא "רע כי נאסר" אין שום מעשה שהוא רע מוסרית, להבדיל מ"רע כשלעצמו" שהוא מעשה שגם אם לא היה נאסר בחוק, הוא אסור כי הוא רע מבחינה מוסרית.
נכון. אין שום דבר רע בחציית קו הפרדה לבן בכביש. נכון, קו הפרדה לבן בכביש שצוין על ידי הרשות המוסמכת ברשות ובסמכות הוא בדיוק כמו קו לבן שילדות קטנות מציירות כשהן משחקות קלאס.

אני עדיין בעבודה, וכל-כך עייף, שאין לי מילים שיביעו עד כמה שהאמירה הזאת מטומטמת. אז נסתפק בזה.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:02

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר