לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-02-2013, 21:37
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי orenp1 שמתחילה ב "צהל החליט :כ 4000 אנשי קבע יפוטרו בארבע השנים הקרובות"

הדיון בתקשורת מאוד רדוד.
יש כסף--> התעצמות ורכש (ובשקט בשקט, העלאת מצבת אנשי הקבע. לא בטוח שזה רע- זה הכרחי לצבא טכנולוגי ועתיר ידע- אבל הדיון הציבורי בנושאים האלה הוא 0).

אין כסף--> פיטורי אנשי קבע (שרק חלקו הקטן מתבצע בפועל)/ העלאת גיל הפרישה/ מעבר לפנסיה צוברת.

זה הכל? אין אפשרויות אחרות? אאוט-סורסינג? הפרטה? ויתור על משימות? שינוי במבנה הכוח? שינוי בדוקטרינה? שינוי הנהלים? הרי הצבא יורה לעצמו ברגל: אם הפרסומים על אנשי קבע מתמצים בתיאור השכר "המופרז" שלהם מחד ובדיווח על קיצוצים המוניים שלהם מאידך, זה מקשה על גיוס ושמירת משרתים איכותיים.

הייתי רוצה שתקציב הביטחון יחולק לסעיפים:
* עלות קיום גרעין של צבא לוחם (אוגדות, טייסות, שייטות וכו'- כולל רכש שוטף, אחזקה ואימונים); סעיף שאמור להיות קבוע, עד כדי שינויים קיצוניים בסביבה הביטחונית.
* עלות בט"ש (כולל בניית גדרות, פיתוחים יעודיים לנושא, מבצעים); סעיף המשתנה לפי האיומים בכל תקופה
* עלות פיתוח והתעצמות; חלק מהסעיפים קבועים (פרויקטים רב-שנתיים) וחלק משתנים (פרויקט מסתיים או שהתחלתו נדחית)
* משימות לאומיות (מורות חיילות, מקא"מ, גיוס בדואים, גיוס חרדים)

בפועל היו קצת דיבורים בנושא, מהדיבורים על עלות גדר ההפרדה בגבול מצרים, דרך ההתבטאות של אולמרט כי ישראל השקיעה 11 מיליארד ש"ח בהכנות לתקיפה באיראן. הייתי רוצה לראות עוד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-02-2013, 23:13
  asafk.asafk asafk.asafk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.10
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "מסכים."

לי נראה שפיטורים על רקע קיצוץ הם לא "פתרון קסם" למרות שהם מהלך די קל לביצוע. אם אני לא טועה כזה קיצוץ בכוח אדם עולה כסף לפחות לשנתיים הראשונות - כי מדובר בפיצויים מוגדלים והוצאות פרישה שהן לא קטנות, וגם ארגון מחדש של יחידות וכל זה עולה, ועולה הרבה.
אם אני מבין נכון מה שאני קורא בעיתונות, מדובר, שוב, על "קיצוץ רוחבי" כלומר כל יחידה צריכה לרדת באחוז מסויים מכוח האדם, ולעולם הקיצוץ הזה יהיה באותן דרגות וקבוצות גיל, פחות או יותר (בעיקר גילאי 30 עד 38 שהכי "זול" לפטר אותם) - ושוב כמו ב2003-2004 הצבא ימצא את עצמו ביום שאחרי בלי עמוד שדרה מקצועי בהרבה מדי מקומות.
אגב, הפיטורים של 2003 - 2004 היו משמעותיים יותר (כמות יותר מכפולה של אנשי קבע שהלכו הביתה) ובמקומות רבים הנזקים מורגשים עד היום (במקומות אחרים הם לא מורגשים בכלל, יש לציין). אגב, אז לא "פוטרו" אנשי קבע, אלא "שוחררו לאזרחות". הפעם לפחות לא מכבסים מילים.

אני שואל את עצמי - יש אלטרנטיבה? מדברים בשקט בשקט מדי פעם על הקטנת הצבא. פחות כוח לוחם, כן, פחות יחידות מתמרנות. אולי זה פתרון? "זה התקציב, ואיתו אנחנו יכולים לקיים ככה וככה יחידות מתמרנות שישמרו על רמה גבוהה" במקום "זה התקציב ואיתו אנחנו יכולים לקיים רמה בינונית כזו וכזו במספר היחידות הנתון" ? מה עדיף? אולי צבא כזה יהיה כשיר באותה מידה להתמודד עם איום הייחוס?

כאמור... רק חושב בקול רם.

אסף.

ישן 12-02-2013, 23:05
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
דה-מרקר: "לא יהיה קיצוץ 
ב-2013-2014", אומר בכיר לשעבר, "צחקתי על כך כשהייתי במערכת ו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי orenp1 שמתחילה ב "צהל החליט :כ 4000 אנשי קבע יפוטרו בארבע השנים הקרובות"

http://www.themarker.com/news/1.1927640

תקציב מע' הביטחון לא מקוצץ לעולם, בזכות יחסים טובים עם ראש הממשלה והאוצר.
התקציב מתנהל בלי קשר למה שמפורסם ונקבע בממשלה; האוצר מעביר כספים כ-"הקדמה של שנה הבאה", כך שהתקציב גדול ממה שהממשלה מאשרת.

ציטוט:
לא פלא שבמהלך 2012 אמרו בכירים באוצר ל–TheMarker כי לא יהיה קיצוץ בתקציב הביטחון ב–2013, מכיוון ש"אנחנו חייבים להם 3 מיליארד שקל משנים קודמות". לחוב הזה אין ביסוס ברשומות. "לא יהיה קיצוץ ב–2013–2014", אמר באחרונה בכיר לשעבר במערכת. "צחקתי כשהייתי במערכת ואני צוחק כיום כשאני שומע על קיצוץ של 4.5 מיליארד שקל בתקציב הביטחון ב–2013 ו–2014. לא יהיה קיצוץ כזה, ואני מוכן להתערב על כך עם כל אחד. בעבר כשדיברו בתקשורת על קיצוצים - בחדרי חדרים סיכמו על תוספות. גם האוצר וגם הביטחון שתקו. ב–2013 וב–2014 תקציב הביטחון יגדל. מנואל טרכטנברג ‏(יו"ר הוועדה לשינוי כלכלי־חברתי לשעבר&#8207 דרש קיצוץ של 3 מיליארד שקל בתקציב הביטחון ב–2012. אז הוא דרש".
ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, אמר באחרונה לתקשורת, כי המדינה הוציאה 11 מיליארד שקל על הפרויקט האיראני. המספר הזה נהפך מקובל בשיחות עם בכירים במערכת הביטחון ובאוצר. זו גם הסיבה להתנפחות בתקציב הביטחון ב–2012. מי שמדבר על קיצוץ בשכר ובתנאי השירות של אנשי הקבע בצה"ל נופל למלכודת של מערכת הביטחון. הכסף הגדול של המערכת מושקע בפרויקטים הרב־שנתיים של הצבא. ושם הביקורת האזרחית אינה קיימת או כמעט שאינה קיימת. "אני יושב בראש ועדת מכרזים, מגישים לי הצעה אחת שעולה ים כסף - ואין לי את הכלים לבחון אותה", הדגים זאת בעבר אחד ממנכ"לי משרד הביטחון, שלא לייחוס.
ישן 14-02-2013, 11:09
  משתמש זכר teddy002 teddy002 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.12

בצהל יש בזבזנות של כספים וזה לא סוד, יש אנשים שיעילותם במערכת נמוכה מידי בשביל לכלכל אותם, יש יחידות בצהל שמקבלות אשראי בלתי מוגבל ולכן יש באיזורים אלה בזבזנות גדולה ואולי גרוע מזה. ובכלל, בצהל זה מתחיל מהדברים הקטנים כמו אוכל, אני לא מכיר את כל הבסיסים בארץ אבל יצא לי להיות בלא מעט בסיסים וכמויות האוכל שנזרקות לפעמים גדולה יותר מכמות האוכל שנאכלת. הבירוקרטיה הצהלית עצומה וזה גורם לנזקים של מיליונים מי יודע אולי מיליארדים, זוהי בירוקרטיה שמתבטאת בנושאים שלא אמורים להיות כמו נניח חוסר תיאום בין פיקודים שגרם לכך שצהל שלח מטוס לסחורה שעלה לא מאות אלפי שקלים במקום לשלוח את זה במשאיות כפי שהתחילו בקיצור שלל סיפורים שכאלה ישנם בצהל.
בקיצור, חבל .

"זה לא מספיק שאנחנו עושים כמיטב יכולתנו, לפעמים עלינו לעשות את מה שנדרש"
- וינסטון צ'רצ'יל

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:28

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר