לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-02-2013, 00:42
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אופס: האם יאיר לפיד הסתבך בשקר טיפשי על אי עישון גראס בחייו?

חיים משגב טוען בבלוג שלו שבעוד יאיר לפיד הצהיר בריש גלי שמעולם לא השתמש בסמים, הרי שהגיעו לידו עדויות מאנשים (עלומי שם כמובן) שטוענים בתוקף שהוא עישן איתם גראס יותר מפעם אחת, ואף סיפק להם.
http://blogs.haaretz.co.il/urimisgav/334/
האמת שכמו משגב גם אני התפלאתי מאוד על ההצהרה של לפיד. אני מאמין לו שלא עישן בתיכון (ואת זה הוא הדגיש בעיקר) כי בתקופה שלי, ואני צעיר מימנו, גראס היה מקובל רק בקרב מיעוט קטן מהתלמידים. אחרי הצבא, זה היה סיפור אחר וכמעט לא היה מישהו שלא התנסה לפחות פעם אחת. ואגב, העדויות אכן מתייחסות לתקופה של שנות העשרים-שלושים לחייו.
אם העדויות מהימנות אזי שיקול הדעת של מר לפיד דפוק יותר משחשדתי אי פעם, וכמובן שאי אפשר להאמין לו בכלום. הוא יכול היה, כמו ברק אובאמה, להודות שהשתמש בעבר הרחוק ולהכות על חטא ואף אחד לא היה עושה מזה יותר מדי עניין. הוא גם יכול היה להתחמק מתשובה. אבל להצהיר באופן ברור וישיר שלא עישן בזמן שיש אנשים שעשה זאת בנוכחותם? זה ממש לבקש ליפול לפח הקלינטוני של שקר מטומטם מול פני האומה. יכול להיות כמובן שעבדו על משגב, אבל חוסר נכונותו של לפיד להגיב לטענות מרמז שלא כך הדבר. עכשיו השאלה היא רק האם התקשורת תמשיך לנדנד בעניין...הארץ בהחלט עשוי לעשות זאת, משיקוליו הוא.
ואגב, מהעדויות בכתבה עולה גם דמות של ערס בריון. לא הפתעה גדולה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-02-2013, 01:52
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אופס: האם יאיר לפיד הסתבך בשקר טיפשי על אי עישון גראס בחייו?"

חמוד שהכותב (שמודה בביצוע חוזר ונשנה של עבירה שעונה 3 שנות מאסר) מתרגם "להתארגן" למי שלא חי בכוכב הזה.

פחות חמודה הדוגמה איך אפשר לגרום לכל שטות להישמע (קצת יותר) חכמה אם מוסיפים "מבחינה סטטיסטית" בהתחלה: "מבחינה סטטיסטית, קיים סיכוי לא גבוה שישראלי חילוני שהתבגר כאן משנות השמונים ואילך לא התנסה מעולם בשאכטה." - ואיפה הסטטיסטיקה המדוברת?
על זה נאמר: 95% מהסטטיסטיקות שאתם קוראים מונפצות...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 11-02-2013, 05:19
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
דווקא יש סטטיסטיקות
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "חמוד שהכותב (שמודה בביצוע..."

ולא, אני ממש לא בטוח שמשגב כתב את זה משום שהוא באמת מכיר סטטיסטיקות ולא בגלל שכל מי שהוא מכיר התנסה בזה...
הכל מקרה, הסטטיסטיקות של הרשות למלחמה בסמים מדברות על כעשרה וחצי אחוז מאוכלוסיית בני ה18-40 בשנת 2001 שהתנסו לפחות פעם אחת בסמים. צריך כמובן להביא בחשבון שהסקרים נערכים מדגם של ככל האוכלוסיה. יש שכבות שהשימוש שלהם בסמים נדיר הרבה יותר. למשל חרדים. מצד שני יש שכבות שצורכות הרבה יותר. צריך גם לקחת בחשבון שבמשאלים כאלו לא תמיד דוברים אמת....
אם אסתפק ב״נידמה לי״, אז כמעט שהכרתי מאז השיחרור מהצבא, ושהיה מבוגר ממני בעשור או צעיר ממני התנסה לפחות פעם או פעמיים בנקביס או סם אחר. אצל הרוב זה גם לא היןה לזה כל המשך. לא כולם כמובן, אבל הייתי אומר בהערכה גסה שהרוב.
אבל בעיני הנקודה הבאמת משמעותית כאן היא השקר לכאורה, שהוא אידיוטי לחלוטין.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:18

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר