לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-02-2013, 08:35
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
הלוחם שחיסל את בן לאדן - מובטל וחי בפחד (Ynet)

הוא ירה במנהיג אל-קאעידה - אבל לא יכול לציין זאת בקורות החיים. בראיון ארוך הוא מספר: "הוא דחף את אשתו וניסה להגיע לרובה, יריתי למצח שלו, בם! בם!". כיום הוא פרוד מאשתו, שסיפרה: "אנחנו רוצים למחוק אותו מחיינו, מטעמי ביטחון"
יצחק בן חורין, וושינגטון

לוחם יחידת הקומנדו המיוחדת "אריות הים", שלטענתו חיסל את אוסמה בן לאדן , מספר לראשונה על הרגע שבו ירה במנהיג אל-קאעידה – ועל חייו הקשים מאז. בראיון רחב יריעה שהתפרסם אתמול (יום ב') בכתב העת "אסקווייר" הוא מתאר את המבצע אך גם מותח ביקורת על ארצות הברית, שנכשלה לדבריו בסיוע ללוחמים המיומנים והאמיצים ביותר שלה להשתלב בחיים האזרחיים.

הלוחם אינו חושף את שמו כדי לא להפוך יעד לחיסול בעצמו, ובראיון בן 15 אלף המילים הוא מכונה "היורה". הוא מתאר כיצד הוא הגיע לדלת חדר השינה בקומה השלישית של הבניין באבוטבאד שבפקיסטן וראה את בן לאדן נע לאורך החדר. לדבריו, הוא אוחז באחת מנשותיו הצעירות בעת שניסה להגיע לקלצ'ניקוב הקצר שלו שהיה על מדף.

"הוא נראה מבולבל והרבה יותר גבוה ממה שציפינו", סיפר היורה, "הוא אחז את אשתו ודחף אותה לפניו. נראה היה שהוא משתמש בה כמגן אנושי. מבחינתי הזיהוי היה מיידי. היה ברור לי שזה הוא. גם במבנים שבהם התאמנו היו מטרות עם פרצופו. זה היה הוא".

העיתונאי פיל ברונסטין לשעבר עורך "סאן פרנסיסקו כרוניקל", אומר כי הוא ביצע תחקיר וכי הוא בטוח בזהות הלוחם שהתייצב ראשון מול בן לאדן וחיסל אותו בתוך שניות ספורות. בעוד לוחמים אחרים ירו מיד מהמותן לעבר בן לאדן, מעבר לוילון, הוא היה מי שירה את היריות הקטלניות.

החיסול ערך כ-15 שניות. "יריתי שתי יריות למצח שלו. בם! בם! אחרי הכדור השני הוא התמוטט לרצפה לפני המיטה שלו ויריתי בו שוב, לאותו מקום, וראיתי אותו נושם את נשימתו האחרונה. הוא היה מת. הלשון שלו השתלשלה החוצה". היורה סיפק גם תיאור מחריד ומפורט של ראשו הפתוח של בן לאדן וציין: "הציבור האמריקני לא רוצה לדעת איך זה נראה".
לכתבה המלאה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-02-2013, 17:27
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "הלוחם שחיסל את בן לאדן - מובטל וחי בפחד (Ynet)"

כתיבה תבוסתנית של האסקווייר ויותר ממנו של העיתונים בארץ.
(הכתבה המקורית באתר האסקווייר כאן)
הבחור שהתראיין לא מבקש ללכלך על היחידה או איזשהו גורם אחר.
הוא מבקש לזרז את התביעות שלו להכרה על מעשיו וכנראה גם עבור נכות נפשית.
בניגוד לחברו שמיהר להרוויח מכתיבת ספר, הלוחם הזה לא מבקש להתעשר, אלא רק את הזכויות (שלדעתו, או לדעת עורכי דינו) מגיעות לו.

יש גם נקודות טובות שעולות בכתבה.

בין השאר, הלוחם מספק הסבר לירי שלו שממנו נהרגו בן-לאדן ואחת מנשותיו.
לדבריו בן-לאדן היה חמוש והוליך את אשתו לפניו כמגן אנושי.
הלוחם ירה בהם בגלל הנשק שבידי המחבל וגם כי חשש שהבעל יפעיל חגורת נפץ שמוסתרת על גופה של האישה.יש לציין כי תיאור הירי דומה מאד למתואר בסרט "כוננות עם שחר".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:15

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר