לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-02-2013, 21:37
  cryh00 cryh00 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.13
יום סיירות 2013 חדש

יום סיירות 2013 חדש
בס"ד

יום סיירות(יום שדה) 2013 17.1

הקדמה:כל מה שתקראו כעת מנקודת מבט שלי בלבד כאחד שעבר את היום סיירות ועל סמך דברים שחוויתי ועברתי ביום זה.

קוראים לי אדיר מתאמן בכושר קרבי 3 פעמים בשב וע והתאמנתי חצי שנה בכושר קרבי לפני היום סיירות.

עשיתי את היום סיירות ב17.1 בינואר יום אחד בלבד כי (באוקטובר המועד השני של היום סיירות הוא יומיים. זה שני המועדים היחידים שיש ינואר ואוקטובר.) מי שרוצה לשאול שאלות שישאיר לי את הפייסבוק שלו ואחזור אליו.

היינו אמורים להגיע ב7 וחצי לוינגט כל מי שקיבל את הזימון הגעה.הגענו חילקו לנו מספרים בדקו אותנו שאנחנו כשרים להתחיל את היום הפיזי תתדרכו אותנו ובסביבות השעה 8:40 התחלנו את ריצת האלפיים.בהתחלה המפקד שאחראי על יום זה מפחיד ואומר שכל מי שחושב שהוא לא יצליח לעמוד ביום הזה שיקח את הרגלים שלו וילך,כי אם הוא יתחיל אותו ואחרי 20 דקות ירצה לעזוב זה יחשב לו כוויתור.(כאמור 20 ילדים כמו ועזבו בגלל השיחה שלו).

היינו ביום הסיירות 600 ילדים והיציאה לריצת אלפיים התבצעה כך שחילקו אותנו לקבוצות כך שבכל קבוצה 70-90 ילדים יצאו לריצה האלפיים,שהמטרה היחידה של הריצה היא חלוקה לקבוצת ואין לה שום השפעה על היום סיירות.(כמובן שצריך לרדת מ10 דקות כדי שלא יעיפו אתכם לפני שעוד התחלתם את החלק הפיזי)

לקחו אותנו לחימום קל לפני הריצה,ולאחר מכן יצאנו לריצת האלפיים.יצאנו לריצת ה2000 ואני הגעתי מקום 18. באופן אישי הרגשתי שהריצה לא הייתה לי קשה כל כך אך הרגשתי כבדות ברגלים בגלל שרצנו על חול שהקשה עלינו.לכן חשוב להתאמן על חול לפני היום סיירות.אחרי שסיימנו לרוץ היה לנו מנוחה של שעתיים,בכדי שיחלקו את כל ה600 ילדים לקבוצות כך שבכל קבוצה 16-22 ילדים.

במשך השעתיים הביאו לנו לאכול ולשתות.(כמובן שרצוי לשתות ולאכול.כל מי שאומר לכם שאסור לשתות ולאכול זה לא נכון. ביום עצמו שיתחיל החלק הפיזי ויהיה מנוחה בין האלונקה לספרינטים המגבש יחייב אתכם לשתות)

ולאחר מכן חילקו אותנו לקבוצות,אני הייתי קבוצה בת 19 ילדים ובמשך היום פרשו מרצונם 2 ילדים ונשארנו 17.סיום ההקדמה.

החלק הפיזי:

ספרינטים-חלק ראשון.

הגענו לדיונות,והמגבש הסביר לנו שהיום הזה הוא יום אישי ומעכשיו מתחילים את היום סיירות באופן רשמי.המגבש הוציא אותנו לריצה מסביב הדיונה שנראה ונלמד אותה שכולם יבינו לאן לרוץ.ה3 ספרינטים ראשונים המגבש לא היו מבדק אלא כדי להכניס אותנו ליום עצמו.אחרי 3 ריצות המגבש אומר שה8 ילדים הראשונים שבאים הוא רושם אותם.היה לנו 13-15ספרינטים מעייפים מאוד.אחרי 3 ריצות 2 ילדים פרשו(זה חלק קשה כי אתה נכנס בשלב זה לפעילות הגופנית,אחרי שאתה נכנס לזה ,זה כבר יותר קל,וגם כמובן לכולם אין כח ומתחיל לעבוד החלק המנטלי),ונשארו 17 ילדים.

הריצה הייתה כך שהדיונה היא למטה ואנחנו רצים אליה מלמעלה ככה שיצא מצב שהרבה ילדים נפלו אחד על השני,אני באופן אישי לא נפלתי אף פעם ולא הגשתי להם עזרה אלא המשכתי לרוץ.מתוך ה13-15 ריצות הגעתי:4 פעמיים מקום ראשון. 2 פעמיים שני. 3 פעמיים שלישי. 2 חמישי. 1 שישי.ופעמיים לא לקחתי כלום.טיפ:תמיד עקפתי לקראת הסוף.בגלל שכולם רצים סביב הדיונה ונוצר מצב שיש סיבוב וכולם מאטים תמיד עקפתי לקראת הסוף ונתתי את כל כולי גם אם בהתחלת הספרינט לא הייתי ראשון. תתנו את כל כולכם עד הסוף ואל תעצרו לפני.אחרי שסיימנו את החלק הפיזי הראשון וזה הספרינטים נתנו לנו מנוחה של 8 דקות לשתות 4 כוסות מים ולפתוח אלונקה.

חשוב להגיד:בזמן המנוחה בודקים אותך שאתה עוזר לחברים פותח אלונקה עוזר לאנשים לשתות,ככה שתראו שאתם נחמדים.

אלונקה-חלק שני.

המגבש שאל מי יכול להסביר איך מרמים אלונקה ומורידים,הצעתי את עצמי להסביר, והסברתי בביטחון מלא.חשוב מאוד לא לדבר בגמגום ולהיות ברורים ושיראו שאתם יודעים מה שאתם אומרים.

כעת הם אמרו לנו שאת 6 האנשים הראשונים הם כותבים אצלם 4 שלוקחים את האלונקה,ו2 שלוקחים את הג'ריקן מים שהוא כבד ולא נוח להרים אותו.רצנו סביב הדיונה של הספרינטים כך ש4 הראשונים שמגיעים ראשון מרימים את האלונקה ויוצאים לעוד סיבוב בהליכה-יתרון להגיע ראשון ככה שמי שלוקח את האלונקה עושה את זה בהליכה ובזמן הזה מסדיר נשימות ונח,בזמן שמי שלא לוקח כלום יוצא לעוד ריצה ומתייעף.

היה בערך 10-11 ריצות מעייפות מאוד שהזמן נראה כעוצר ולא זז. אני אישית לקחתי את האלונקה תמיד בכל ה10 פעמים. (ובאותו רגע ראיתי שגם החברים בקבוצה שמים לב לזה שאני מגיע ראשון )

החלק של האלונקה היה מאוד מעייף וזה נראה שכל פעם שאנחנו יוצאים לריצה להגיע לאלונקה זה לא נגמר.

חלק שלישי-חפירת בור.

החלק של חפירת הבור לי אישית היה הכי קשה בגלל שאני פחות עבדתי על אימוני כח בכושר קרבי.המגבשים אומרים שעכשיו כל אחד חופר בור רוחב מטר אורך מטר והכי עמוק שאפשר.יש לי חברים שהיו כמה ימים לפני ביום סיירות וביקשו מהם בחלק של החפירה משהו שונה:1.מאחד ביקשו לחפור תעלה.2..חבר אחר ביקשו ממנו לחפור בור באורך מטר רוחב מטר ועומק מטר.ככה שתהיו מוכנים להכל והכל יכול להיות.

חפרנו במשך 25 דקות שהיו לי הכי קשה בכל היום הזה.הבור שלי היה יותר עמוק מכולם . ולא הפסקתי לחפור אפילו לרגע לא הפסקתי.הרגשתי שהגב שלי נתפס ולא הפסקתי

לא להפסיק לחפור,ולחפור בצורה טובה,תשימו לב שאתם לא מעיפים על חברים שלכם חול,ואני מניח שבחלק הזה רואים איך אתם מתנהלים בחפירת הבור אם אתם חופרים לא טוב,נלחצים,מתבלבלים,מבינים את המשימה.

אחרי 25 דקות אמרו לנו להפסיק לחפור ושכל אחד יעמוד בתור הבור שהוא חפר.שאלו אחד אחד מה הייתה המשימה? היה אחד לידי שאמר שהמשימה הייתה לחפור בור,וזה טעות.תהיו ברורים בתשובה:המשיהמ הייתה לחפור בור באורך מטר רוחב מטר והכי עמוק שאפשר.ואז שאלו את זה שהיה לידי שיתן מספר מ1-10 כמה הוא היה נותן לבור שהוא חפר?!הוא נתן 6 והסביר גם למה אבל לא שמעתי.שהם הגיעו כמובן שעניתי בביטחון וכבר תכננתי מה לענות שהם ישאלו אותי מה המספר שהייתי מביא לבור שהחפרתי מ1-10 אבל בסוף הם לא שאלו אותי את זה,אלא שאלו אותי משהו יותר קשה וזה:אם יש לך בור רוחב מטר אורך מטר ועומק מטר כמה ליטרים תוכל להכניס לבתוך?באותו שנייה הייתי בהלם מהשאלה והתחלתי לחשוב,הם ראו שאני חושב והמשיכו לזה שלידי ובינתיים אמרו לי שאני אחשוב על התשובה,אחרי שהם עברו אליו צעקתי להם 1000 ליטרים,וזה כבר לא עניין אותם כל כך.

אחרי שסיימו לעבור אחד אחד ביקשו מאיתנו לכסות את הבור שזה חלק לא פחות קשה ומי שסיים שיעזור לחברים שלי שלא סיימו,ככה שתעזרו לאחרים לכסות את הבורות.הם נתנו לנו מנוחה של 6 דקות עד לחלק הבא שבזמן הזה היינו צריכים למלא את השקים בחול בעזרת דלי שבתוכו מסומן עד היכן צריך למלא+זמן לשתות וכמובן שכולם שותים.

חלק רביעי

שקי חול+זחילות.חלק חדש ביום סיירות שלא היה בשנים הקודמות זה זחילות.

המשימה הייתה לעושים כמה שיותר סיבובים סביב הדיונה.שמנו את כל השקים של כולם במעלה הדיונה ואנחנו היינו למטה ככה שהיינו צריכים לזחול עד לשקים מי שמגיע לשק ע"י זחילה לוקח אותו עושה סיבוב סביב הדיונה מניח אותו למעלה,עעושה סיבוב לבד בלי השק עד לקו שזוחלים וכך מתחיל שום בלי לעצור במשך 30-40 דקות.א.זחילה מלמטה למעלה ב.לקיחת שק ולרוץ סביב הדיונה.ג.הנחת השק וריצה עד לקו הזחילהד. ושוב אותו דבר.

כאשר הגענו לקו הזחילות היינו צריכים לצעוק באיזה סיבוב אנחנו ומה המספר שלנו שהם ירשמו את זה אצלם.

שימו לב:שאתם זוחלים מסתכלים עליכם שאתם לא מרמים ולא מרימים את הישבן שלכם כלפי מעלה.הם גם מעירים למי שמרים את הישבן בזמן הזחילות.

בסוף החלק הזה הם שאלו כל אחד ואחד כמה סיבובים הוא עשה ובאיזה חלק הם עצרו אותו.אני הייתי מקום ראשון ועשיתי 10 סיבובים,היו שני ילדים שעשו 9 סיבובים עוד 3 שעשו 8 סיבובים וכל השאר 7,6,5 וגם 4 סיבובים.

אמרתי להם שעשיתי 10 סיבובים ושאמרתם לנו להפסיק הייתי בדרך לסיבוב ה11 סוף הזחילותחשוב להיות ברורים היה ילד אחד שאמר לא זוכר או 5 או 6 ושאלו אותו שוב 5 או 6 הוא אמר אה טוב 6. הוא גם יכל להגיד 5 ותהיו בטוחים שהם יודעים כמה עשיתם ואותו ילד במקום לפרגן לעצמו יכל להגיד 5,תזכרו לספור כמה פעמים הסתובבתם ולדבר צורה ברורה ולא לרמות, אמינות!!

חשוב להגיד שהזחילות היו כלפי מעלה ככה שזה היה יותר קשה.

זה החלק האחרון מבחינה פיזית ביום הסיירות אך קשה מאוד.

אחרי שנגמר החלק הפיזי המגבשים עושים שיחת מוטיבציה ואומרים שהיינו טובים שכל הכבוד שסימנו את היום הזה ועכשיו שכל אחד יציג את שמו איפה הוא גר ולומד והאיפה ואיך הוא התאמן לפני היום סיירות.

זהו נגמר החלק העיקרי ונשאר רק שאלון סוציומטרי ובוא כל אחד מהקבוצה מדרג ממקום ראשון עד המקום האחרון מי הוא חושב שמתאים להיום במטכ"ל או בשייטת 13.(לא לשקר הם כבר יודעים את כל השקרים ומי שהיה מצוין ביום הזה תשימו אותו במקום הראשון.

חשוב להגיד:יום הסיירות ממיין ל:א.גיבוש מטכל.(שבתוכו יש גיבוש 669 יחידות חילוץ והצלה של חיל האויר ,מטכל ו לסיירת שלדג )ב.שייטת 13.ג.חובלים.ד.צוללות.ה.ויחידית 504 הפעלת סוכנים.

מתוך 600 הילדים שהיו 70 קיבלו גיבוש מטכל.28 קיבלו גיבוש שייטת 13.200 + חובלים.וכל השאר אני כבר לא יודע.

אני קיבלתי גיבוש מטכל עם עוד אחד מהקבוצה שלי. ולא ידוע לי על מישהו מהקבוצה שקיבל שייטת 13 אבל ראיתי 2 ילדים שהיו איתי בקבוצה שקיבלו גיבוש חובלים.

חשוב:א.לא לשכוח את הדף ששלחו לכם ואת השאלון הרפואי כולל הדף שכתוב שזומנתם ליום זה,בלי הדף של השאלון הרפואי לא תוכלו להתחיל את היום.ב.לתת את כל כולכם זה פחות מ4 שעות החלק הפיזי.ג.תחשבו שהיום סיירות זה רק חלק קטן מההגעה ליחידה שאתם רוצים להגיע,יש עוד גיבוש שהיום סיירות זה רק אימון קטן בתוך הגיבוש וזה פי 10 יותר קשה מהיום סיירותד.להתחיל להתאמן לפני בקבוצה של כושר קרבי לעשות מודלים וסימולציות לפני באותו מקום שעושים את היום סיירות כי זה מקום פתוח ואפשר להתאמן שם.ה.לעזור לחברים למרות שזה לא העיקר ביום הזה והיום הזה הוא אישי.ו.מי שפורש או לא מודיע שהוא לא מגיע מחשב כוויתור ולא יהיה אפשר לעשות שוב את היום סיירות.ז.מי שעושה את היום סיירות ביום שישי אין ריצת 2000)ח.ריצת האלפיים רק מחלקת לקבוצות.ט.ריצות ארוכות יעשו לכם לספירנטים בגלל שזה מפתח סיבולת לב ריאה.

גיבוש מטכל/שייטת 13א.נתונים מתאימים להגעה ליום סיירות צורכי הצבאב.יום הסיירות עצמו.ג.מבדקים רפואים ביום אחר במידה ועברת את יום הסיירות בדיקה של 3 דקות.ד.מבחנים פסיכולגים.ה.גיבוש מטכל/שייטתו.בידוק ביטחוני מעמיק.

סיימנו בסביבות השאלה 3 וחציי את היום סיירות. שיהיה בהצלחה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:42

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר