לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-02-2013, 19:42
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
פרשת האסיר X

NFC:
רשת ABC חושפת פרשה ביטחונית: איש קהיליית המודיעין הישראלית בעל אזרחות אוסטרלית נכלא בזהות בדויה בכלא איילון ושם קץ לחייו לאחר שהושם בבידוד

http://www.news1.co.il/Archive/001-D-321682-00.html

וואלה: סוכנות אוסטרלית: האסיר X ביקר באירן, בסוריה ובלבנון
http://news.walla.co.il/?w=/16/2616483

וואלה: מי שכונה קפטן ג'ורג' והיה חוקר בכיר ביחידה 504, התייחס לפרשת "האסיר X" בשיחה סגורה. "המדינה יודעת להפעיל לחצים. אני מאמין שרצו לבודד אותו כי הוא ידע חומר רגיש""המדינה מנסה לייאש אותך, ההתאבדות עושה לה את העבודה"

http://news.walla.co.il/?w=/551/2616555

מעריב: סוכנות ידיעות אוסטרלית דיווחה כי שירות הביטחון חקר את "סוכן X" בחשד שריגל למען ישראל ובין השאר ביקר באיראן, בסוריה ובלבנון. עיתונאי שהתעמת עם זיגייר בירושלים בתחילת 2010, נענה בתגובה זועמת: "מה השטויות האלה? איני מעורב בריגול"

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...1&cat=666&loc=1

וואלה: קרוביו הגדירו אותו בעל אופי בעייתי, ונטען כי חבריו הסטודנטים היו מסוריה ואירן. מבנה אישיותו של בן אלון נחשף אט אט, ומעלה תהייה: האם יש קשר בינו לבין חיסול מבחוח?

http://news.walla.co.il/?w=/551/2616534

NFC:
עיתונים באוסטרליה פרסמו פרטים חדשים על מי שכונה האסיר X
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.news1.co.il/img/midBull.jpg]
היה אחד משלושה אוסטרלים בעלי אזרחות ישראלית שנחשדו כמי שעובדים עבור המוסד

http://www.news1.co.il/Archive/001-D-321749-00.html

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 13-02-2013 בשעה 19:53.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-02-2013, 20:33
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
ברור :)
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אם אני אוסיף תמונה מהאוסף של צ'אקי - יש סכוי שזה יעורר בך יותר ענין?"

הפיהוק כמובן אינו אישי כלפיך, אלא כלפי הדרמה המלאכותית שנוצרת סביב הפרשיה. איש שעבד או לא עבד בשורות המוסד נתפש, ככל הנראה, מנסה לחבל בבטחון המדינה ונעצר. הוא קיבל, לפי הפרסום, סעד משפטי בעת מעצרו, והובא לפני שופט, אבל העניין נשמר הרחק מעיני הציבור. ארעה "תקלה" בעת מעצרו והוא שם קץ לחייו. את עובדת מותו לא ניתן היה להסתיר, וכך התגלגלו הדברים לתקשורת. ראשי הארגונים וראש הממשלה הגיבו, כמקובל, בהיסטריה וניסו להסתיר דברים ובכך הזינו את הדמיון של יצרני הדרמה, במקום לתת גירסא אפרורית ומשעממת של הארועים שתוריד את העניין מסדר היום.

בקיצור, נערים היינו וגם זקנו, ואת הרוטינה הזו והצרמוניה אנחנו כבר מכירים.
ישן 13-02-2013, 20:53
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "ברור :)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sam Weller
הפיהוק כמובן אינו אישי כלפיך, אלא כלפי הדרמה המלאכותית שנוצרת סביב הפרשיה. איש שעבד או לא עבד בשורות המוסד נתפש, ככל הנראה, מנסה לחבל בבטחון המדינה ונעצר. הוא קיבל, לפי הפרסום, סעד משפטי בעת מעצרו, והובא לפני שופט, אבל העניין נשמר הרחק מעיני הציבור. ארעה "תקלה" בעת מעצרו והוא שם קץ לחייו. את עובדת מותו לא ניתן היה להסתיר, וכך התגלגלו הדברים לתקשורת. ראשי הארגונים וראש הממשלה הגיבו, כמקובל, בהיסטריה וניסו להסתיר דברים ובכך הזינו את הדמיון של יצרני הדרמה, במקום לתת גירסא אפרורית ומשעממת של הארועים שתוריד את העניין מסדר היום.

בקיצור, נערים היינו וגם זקנו, ואת הרוטינה הזו והצרמוניה אנחנו כבר מכירים.
איזה סוג של סעד משפטי הוא קיבל? עיקרון פומביות הדיון הוא אחד החשובים ביותר בשיטות משפטיות רבות, ביניהן זו של ישראל. אני אוותר לך הפעם על רשימת תקדימים חופרים של בית המשפט העליון שעוסקים בו.

יכול להיות שיש מקרים שבהם עקרונות אחרים 'מנצחים', ואינני אומר שזה אחד מהם. כידוע, אני רחוק מלהיות ילדת פרחים שמצביעה מרצ, אבל ברגע שהעניין כבר ידוע אין מה לזלזל בו (כמובן שזה לא אומר שהכליאה לא הייתה מוצדקת, או שהיה צריך להדליף את הסיפור).

כשההחלטה מתקבלת בחדרי חדרים אין איש שיבטיח לך ש"הסעד המשפטי" שהוא קיבל בכלל היה עורך-דין אמיתי...

אגב, יש עוד מספר עקרונות ששווה לחשוב עליהם. לדוגמה העיקרון שלא מענישים ללא משפט. אז כן, יש ממנו חריגות - ענישה מנהלית קיימת, אבל היא בעיקר בדברים כמו קנסות; לא שלילת חופש לפרק זמן בלתי מוגבל. (ויש מקרים שהם דה-פקטו ענישה ללא משפט שהם בעייתיים מאוד. לדוגמה, זה שהוצל"פ יכולה לפרק לך את הצורה בלי לבדוק מי חייב למי לפני כן...)

ואדגיש שוב - בהנחה שבאמת היה מדובר במרגל אימתני אני לא מרחם עליו יותר מדי. בכלל, אני לא מאלה שנורא עצובים כשלאויבינו קורה משהו רע. אבל יש סיכונים במערכת שמאפשרת מהלכים כאלה, גם לאזרחים תמימים ושומרי חוק. שווה לדבר עליהם - במובן של דיון ציבורי - מדי פעם. זה לא אומר שצריך לקבל את העמדה הבכיינית של "ראשת" מרצ זהבת גלאונת כפי שהיא צוטטת בכתבה שלת עיתונת הארצת - שאסור לטפל במרגלים בשושו. אבל צריך לדאוג שזה לא יזלוג יותר מדי מעבר לשם. (וזה כן זולג, לידיעתך.)

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 14-02-2013, 20:11
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
דבר אחד שהיה ברור-אני ממש, אבל ממש, לא חושב שיש כאן משהו ייחודי לישראל
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני מניח שאם אנשים מתוך..."

בארה"ב פוסט 9.11, עשו דברים כאלה בהיקף הרבה יותר גדול, ובצורה חמורה יותר. ועדיין עושים במידה מסוימת למיטב ידיעתי, ומדינות שונות באירופה שיתפו עם זה פעולה באופן מלא. במידה מסוימת, קשה להימנע ממדיניות כזו, ומכך שזה ייצור פתח למעשי עוולה קשים . ככל שאני שומע יותר על המקרה הנוכחי בישראל, אני מתרשם שדווקא המדינה פעלה באופן מיטבי לא לפגוע באסיר מעבר להכרחי מבחינת חופש פעולה להגנה משפטית ויידוע הגורמים הלרבנטים כולל משפחתו והממשלה של המדינה שבה היה אזרח.
ובכל זאת, אני חושב שמדובר בצעדים שצריך מאוד מאוד להזהר בהם.
ישן 14-02-2013, 07:15

לצערי אני נאלץ להסכים איתך. אסור שנימוקי בטחון יהיו בכל מקרה מעל הכל
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "ברגע שאתה מקבל את הנחת העבודה..."

כי אז יהיו (ובעצם כבר ברור שישנם) מי שינצלו זאת.

אני לא רוצה שמעצרים מנהליים יהיו כלי מובן מאליו בידי כוחות הבטחון ובטח שלא מוכן שיתקיימו הליכי מעצר ללא הגנה משפטית לעצור ומבלי מעורבות ישירה והערכות מצב חוזרות של היועץ המשפטי וביהמ"ש העליון.
[לפי מה שפורסם בערוץ 2 - כל מנגנוני 'הבקרה' הללו התקיימו במקרה הנוכחי]

תמיהות העולות מפרשה זאת כלפי מערכת הבטחון:
[1] מה הערך שיש במעצר מנהלי וחשאי בכדי להסתיר זהות ומעצר של מי שהאויב בהכרח יודע כבר את זהותו ומודע לניתוק המגע שלו?
[2] האם לא הגיע הזמן שמערכת הבטחון תבין שיש מידע שלא ניתן להסתיר?

תמיהות העולות כנגד ח"כי הציר מרצ-חד"ש-תע"ל
[1] חסינות היא חסינות אבל העבריין החסין הוא עדיין עבריין. מה האידאולוגיה שונאת ישראל של חד"ש ותע"ל הרוויחה מהענין - זה ברור אבל מה הרוויחה מכך אידאולוגית מרצ? למשפחה, למערכת המשפט וכנראה גם לאוסטרלים - הדברים היו ידועים, הליכי מעצר חשאיים יתקיימו כאילוץ כל זמן שהג'מע של דב חנין ואחמד טיבי במרחב הסובב ימשיכו להקדיש את עיקר חייהם לתוכנית להעבירנו מן העולם אז מה הועילו רשעים במעשיהם?
[2] האם גלאון לא יכלה או לא פנתה כבר בעבר ליועץ המשפטי, לשר המשפטים, לראש המוסד וכן הלאה והאם נבצר ממנה לפנות לבג"צ בדי להגן על זכויותיו של העצור? אם עשתה זאת ושמעה הנמקות טובות למעצרו - מה טעם מצאה לחשוף בפומבי בשאלה רטורית - פרשה בת שנתיים (למעט כמובן הרצון 'להכניס' למערכת הבטחון הציונית איזו 'קטנה').
[3] היכן היו חנין וגלאון בזמן שמערכת החוק רמסה זכויות מובנות של קטינות שנעצרו לזמן ארוך יותר ממעצרו של סוחר סמים מתחיל בגין 'אי הזדהות'?
[4] האם גלאון לא חשה אי נוחות משותפותו למעשה שלה של מי שהיה יועצו של ראש ארגון טרור?

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 14-02-2013 בשעה 07:21.
ישן 14-02-2013, 16:24
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
לא מבין את הביקורת על חברי הכנסת
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "לצערי אני נאלץ להסכים איתך. אסור שנימוקי בטחון יהיו בכל מקרה מעל הכל"

הם לא חשפו את הפרשה, אלא רק ניצלו את פרסומה באוסטרליה כדי לצבור עוד כמה נקודות בביצה הפוליטית שלהם.

לשאלותיך למערכת הבטחון:
1. לא כל מעשה בגידה מצריך מפעיל או שמירה רציפה על קשר עם המפעיל. וענונו פעל עצמאית, למשל. סוכן או מרגל יכולים לעבוד תקופות ארוכות ללא קשר עם מפעיליהם משום שכל יצירת קשר מסכנת אותם, ולפעמים הם מיועדים רק להעביר ידיעה אחת ספציפית מאד ברגע האמת.

2. למערכת הבטחון אין אינטרס מיוחד לצאת בהודעות לתקשורת על ארועים מסוג זה. מותו של זיגייר לא היה סוד גדול - משפחתו ידעה, ממשלת אוסטרליה ידעה ולכל הצדדים היה נח, מטעמיהם הם, לא לצאת לתקשורת. הבעיה היחידה שאני מוצא בהתנהלות של משרד ראש הממשלה היא שברגע שהעסק פורסם (או 5 דקות לפני) לא יצאה הודעה רשמית שמפרטת את כל הפרטים שידועים לנו היום, ובמקום זה הופעלה הצנזורה והיה נסיון להשתיק את העסק.
ישן 14-02-2013, 13:52
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
סיכמת את העניין הכי טוב שאפשר...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "ברור :)"

אבל יש לציין פרט חשוב:

אם תצולם בריטית חטובה אלמונית עם פס החוטיני מבצבץ אל מעל לקו המכנס שלה - זה יהיה נון אישיו.

אם תצולם קייט מידלטון חטובה עם פס החוטיני מבצבץ אל מעל לקו המכנס שלה - זה ביג אישיו (כולל ניתוחים מקיפים לרוחב ולעומק).

ישראל/יהודים הם "משפחת המלוכה" של הקונספירטורים - ותוסיף לכך את המובטלים לעתיד - העיתונאים כותבי העברית שצריכים לצייץ לנו שהם קיימים ועוד פה - קבל המון כותרות דביקות שמאחוריהן כלום בריבוע (*)

* בעצם לא כלום בריבוע מאחר וכלל ה"רק נושא אחד יכול להיות ממש בכותרות" הוא כלל די עקבי - העיסוק הכפייתי של העיתונות העברית בכל מה שאינו חשוב (ביחס לגודל הכותרות) דן את הציבור הישראלי לכך שנושאים שבאמת חשובים לחייו - נושאים אלו ידחקו תמיד לעמוד 5.

ישן 14-02-2013, 11:13
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
הצנזורית וראש המוסד מפתיעים ותומכים בחברי הכנסת שחשפו את הפרשה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "פרשת האסיר X"

YNET -
"חברי הכנסת שחשפו במליאה את פרשת "האסיר X" ספגו ביקורת חריפה מצד אנשי ימין, אבל ראש המוסד דווקא מעניק להם תמיכה מפתיעה, וגם הצנזורית הראשית לא יוצאת נגדם ...

לכל מי ששואל אותי אני אומרת כי בעולם החדש לא ניתן ברוב המקרים להסתיר דברים. בעידן שאנחנו חיים בו, במדינה הדמוקרטית שאנו חיים בה, לא נכון להסתיר הרבה דברים, נכון להסתיר אך ורק את הליבה, וככה פועלת הצנזורה ופועלים כל הארגונים שאני עובדת איתם ואני אומרת לך ידם לא קלה על ההדק ...

הבוקר פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי ראש המוסד פרדו אמר אתמול בשיחות סגורות דברים חד-משמעיים: "לא יעלה על הדעת שמישהו יעז לנסות ולהגביל את זכותם של חברי הכנסת לפעול או את החסינות שלהם. אם מישהו טוען שיש לעשות זאת זה קשקוש מוחלט. אם היו שואלים אותי, הייתי אומר שלא יעזו לפגוע בעצמאותם ובתפקידם", הוסיף פרדו, שאמר את הדברים לגורמי מקצוע שונים. לדברי הגורמים, ראש המוסד הוסיף כי "אנחנו חיים במדינה דמוקרטית, ולכל אחד יש את תפקידו. לנו יש את התפקיד שלנו, לבתי המשפט יש את תפקידם וגם לחברי הפרלמנט יש את תפקידם שלהם - ושכל אחד ימלא את תפקידו באמונה".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4344908,00.html
ישן 14-02-2013, 11:15

עיתון כוויתי מקשר בין X לבין חיסול מבחוח
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "פרשת האסיר X"

העיתון אל ג'רידה מצטט מקורות מערביים עלומים שטוענים כי בן זיגייר, סוכן המוסד שהתאבד בכלא הישראלי, היה אחד ממחסליו של פעיל גיוס הכספים של חמאס, מחמוד מבחוח
יממה אחרי חשיפת פרשת "האסיר X" בתחקיר באוסטרליה, הודה שר החוץ בוב קאר בפני ועדת הסנאט האוסטרלי כי הממשל אכן ידע על מהלך מעצרו של בן זייגר בישראל.

http://www.mako.co.il/news-military...0&pId=786102762

סכום ביניים: העצור הובא בפני שופט. היו לו עורכי דין ולאו דווקא קוטלי קנים. משפחתו ידעה מהמעצר. המדינה השניה שבאזרחותה החזיק ידעה מהמעצר. היועץ המשפטי לממשלה וחברי כנסת ידעו מהמעצר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:06

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר