לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-02-2013, 16:52
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
שוב בחורה הוטרדה באוטובוס ע"י חרדים.

"נועה קנטמן, בת 22, עלתה על אוטובוס אגד מצפת לאשדוד, וסבלה במשך כל הנסיעה מהצקות והטרדות מצד נוסעים חרדים ... "עליתי ראשונה לאוטובוס אגד בקו 985. לא היה איתי אף אדם באוטובוס, אז התיישבתי מאחורי הדלת הקדמית, ליד הנהג. עם הנסיעה עלו נוסעים חרדים והתחילו הבעיות", סיפרה. "עוד בצפת עלה מישהו וביקש שאעבור אחורה אבל לא הסכמתי. בחצור עלו חרדים רבים ואז התחילו הקריאות. כל מי שעלה אמר לי לעבור אחורה. הם אמרו לי שאני טמאה וצעקו שכדאי להתפלל את תפילת הדרך ממש חזק כי יש טומאה באוטובוס". לדבריה, "איש אחד נעמד ממש קרוב אליי, ביקש ממני לעבור אחורה ואמר שזה לא לעניין. הוא נורא הפחיד אותי אז החלטתי לפנות למשטרה..."

מאגד נמסר בתגובה כי "מדיניות החברה ברורה ואומרת שאין להתערב בנעשה באוטובוס. כל אדם רשאי לשבת היכן שהוא חפץ. רק כאשר מסתמנת מגמה של כפייה ממשית שגובלת באלימות, נהג האוטובוס נדרש להתערב ואם אינו מצליח להסתדר בעצמו, עליו להזעיק את המשטרה. במקרה זה, הנוסעת התמודדה מבלי לערב את הנהג מול אלו שלא סבלו את נוכחותה והתקשרה בעצמה למשטרה. אנחנו נזמן את הנהגים ונלמד את שהיה שם, כאשר על פניו נראה שהם פעלו ללא דופי וכמצופה מהם. חברת אגד מגנה את המעשה, ומצרה שהוא התרחש במרחב הציבורי של האוטובוסים שלנו".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4345900,00.html

-------------------------------------

התגובה של אגד ממש עלובה בעיני.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-02-2013, 21:01
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מה נהג אגד צריך לעשות במצב כזה?"

זו אופציה. אופציה שמתאימה למצבים יותר חמורים, ויש תקדימים לזה.

אני לא חושב שזה פתרון הולם למצב הספציפי הזה. אם נהגי אגד יסעו לתחנת משטרה בכל פעם שתהיה פגיעה אפילו מאוד קלה בחוקים, יהיו שיבושים חמורים בתנועת האוטובוסים שלהם. צריך להפעיל שיקול דעת במצבים כאלה. האירוע לא היתדרדר לכן לדעתי היה מיותר לעשות את זה במקרה הזה.

תחשוב על כל העימותים שיצא לך להתקל בהם באוטובוס, אפילו על עימותים שהיו בין הנהג לנוסעים ערסים, שכוללים איום על הנהג. נראה לך הגיוני שבכל הפעם נהגים יסטו מהמסלול ויפגעו בתנועת האוטובוסים? צריך להתנהג באחריות, להפעיל שיקול דעת ולמצוא פתרון ביניים הולם. במצב חמור, לסוע לתחנת המשטרה בלי שישימו לב.
ישן 17-02-2013, 19:40
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
לרבים בפורום זה הייתה יותר מהזדמנות אחת להשתמש בשירותי הסעת ההמונים של מדינת ישראל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "שוב בחורה הוטרדה באוטובוס ע"י חרדים."

בכל אוטובוס שמרכז בתוכו טיפוסים שונים, כמה מהם יהיו גם משונים וחלק מאלה יהיו מטרידנים של ממש. טיפוסים המחפשים תשומת לב, רעש ובלגאן. בחברה החרדית הם מוצאים את פורקנם על ידי הטרדת נשים באוטובוס, בחברה החילונית הם ימצאו סיבות אחרות , השאלה היא אם יש איזו הנחייה של הרבנים לציבור שלהם לאכוף חוקי הפרדה באוטובוס, או שיש כמה פסיכים שעושים את זה על דעת עצמם. אם זה המצב הרי שסיפור המטרידן , נשאר סיפור של מטרידן ולא צריך להופיע בכותרת ראשית בעיתון.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 18-02-2013, 13:28
  שרקן שרקן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.02
אין לי טענות כלפי החרדים באותו אוטובוס
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "שוב בחורה הוטרדה באוטובוס ע"י חרדים."

האשמה כולה (והאחריות כולה וגם החובה לפצות בכסף רב מהכיס הפרטי את הנפגעת) חלה על הנהג.

היה עליו לנקוט בשלושה צעדים (שכל אחד מהם יכול אם הוא מתקיים - לייתר את האחרים):

1. לעצור את האוטובוס ולהזהיר את התוקפנים (כן. גם תקיפה או הטרדה מילולית היא תקיפה או הטרדה) שאם לא יחדלו ממעשיהם - יורדו מהאוטובוס.

2. אם המשיכו - להורידם.

3. אם סרבו לרדת - לנסוע לתחנת המשטרה ולבקש סיוע.

אחרי האירוע השני או השלישי, הקהילה החרדית עצמה (כלומר הפלגים ממנה שנוהגים כך) כבר תדאג שהמטרידים הללו ייעלמו כלעומת שבאו. אם לא בגלל ההבנה שההתנהגות של "נציגיהם" בזויה, אזי בגלל שוועת הנוסעים שסובלים מהעיכוב בהגעה לייעד בגלל העשבים השוטים.

אני משוכנע שפיצוי בגובה משכורת חודשית אחת ישכנע את הנהג לבצע את חובתו לדאוג לרווחת לקוחות החברה המעסיקה אותו.
ישן 18-02-2013, 21:26
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "כמו שכתבתי לשרוקי, אני קצת..."

תגובה לשניכם- כבוד לאזרח זה גם לתת לו לפעול לפי השקפתו ודיעותיו. אין לי בעיה בתור מזרחי אם אשכנזי יקים חברת הסעות רק לאשכנזים. כלומר- זה בטח לא יגרום לי לאושר, אבל אני לא חושב שיש לי זכות להגיד לאדם מה לעשות בחברה הפרטית שלו.

ולדי- זה לא שהם ליברטריאנים, כן? הם פשוט רוצים להסתגר בעולם הפרטי שלהם, וזה עולה בד בבד עם השקפת עולם כזאת.
וכן- כל עוד החברות הללו אינן פרטיות לגמרי (הרי חלקן מסובסד, חלקן או לא כולן קיבלו מונופול מהממשלה), וכל האזרחים מממנים אותם מכיסם, אכן אין מקום לאפליה. אבל אז נוצר מצב של רעה שנובעת מרעה קודמת. אני בעד לבטל את שתי הרעות הללו.

ישן 18-02-2013, 23:32

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אז אבוי לאותו משק מופרט."

במשק פרטי אסור לאדם לעולל לאחר כל דבר שיחפוץ בו. יש גבולות.

מה זה השפלה מבחינתך? כאשר אתה משכיר את הדירה שלך, אתה בוחר למי להשכיר, ורוב האנשים עושים אפליה מכוונת ומודעת מתוך הנחה, שמגזרים מסויימים ישמרו על תשתיות הדירה יותר טוב. האם זו לא זכותך לקבוע למי אתה משכיר את הנכס שלך שהוא חשוב לך? מי קבע שהממשלה תפעיל באותו עניין שיקולים יותר טובים משלך?

ההנחה היא שכאשר יש היתר להפליה, האוכלסיה המופלת נוטה לסבול פחות, כי האפליה אינה מחתרתית, והאוכלסיה כמובן יכולה לחפש פתרון בשבילה, וסביר להניח שימצאו לה פתרון עוד לפני שהיא תתחיל לחפש, כי יקום יזם שיבין את הפוטנציאל ויתן להם את הפתרון בעצמו. המצב היום הוא שיש אפליה מחתרתית ולא מצליחים לתת פתרונות לאותן אוכלסיות מופלות כי המשק ריכוזי. זה יותר גרוע מהסדום ועמורה שאתה מדמיין לעצמך כאשר אתה חושב על המשק הפרטי שאנחנו חושבים עליו.

אם אגד תכריז לצורך העניין שהיא לא מעוניינת בהסעת חרדים, מיד תקום מטרופולין ותשמיע את קולה בכל מקום שיהיה מוכן להשמיע אותו, ותגיד במפורש שהם פותחים את דלתות האוטובוסים שלהם בברכה לחרדים. לא רק זה, הם אפילו יפעילו קווים יעודיים שנוסעים בהם ריכוזי אוכלסיה חרדים. מיד לאחר מכן יקפצו על ההזדמנות דן, קווים וויאולה וירכבו על ההזדמנות. שבוע לאחר מכן אגד תבקש סליחה, או שתפסיד נתח שוק לא מבוטל (חרדים), פלוס נתח שוק נוסף שיש לו בעיה עם ההצהרה של אגד (לא חסרים כאלה, נכון?).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
ומה בעצם ההבדל בין זה לבין היתר להפעלת אלימות? מותר להשפיל אדם אחר אבל אסור להכותו? מותר להפריט את הכבוד האנושי אבל לא את הגוף? מי קבע?

ההבדל הוא מאוד ברור. אני לא מבין מהיכן מגיעה השוואה בין אפליה לבין אלימות. אפליה זה לא השפלה, אפילו לא במונחים של המדינה הסוציאליסטית שלנו.

מה זה "העדפה מתקנת"? זה בעצם המילה "אפליה" שעברה עשר כביסות, ויצאה מהמכונה בדמות "העדפה מתקנת". לשיטתך, המדינה משפילה גברים, עשירים ומעמד גבוה על ימין ועל שמאל כאשר היא נותנת העדפה מתקנת לאוכלסיות הנגד שלהם. המדינה קובעת את מי אפשר "להשפיל" ואת מי לא.

כמו ששרוקי אמר, "כבוד לאזרח זה גם לתת לו לפעול לפי השקפתו ודיעותיו". כאשר מישהו כופה עלי לעשות משהו בניגוד לרצוני אני מרגיש מושפל לא פחות. זה לא נעים.
ישן 19-02-2013, 04:42
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אז אבוי לאותו משק מופרט."

ראשית, אני חושב שתסכים שמי שבאמת רוצה להפלות, בין אם בכניסה למועדון או בהעסקת עובדים- יעשה זאת בצורה מתוחכמת. שנית- אני לא חושב שתפקיד המדינה לחנך אותנו ולהעניש אותנו אם אנחנו לא חושבים כמו הזרם המרכזי. שלישית- כפי שכתב ולדי- אני לא רואה הבדל מהותי בין אפליה שעושה אדם פרטי/לקוח/משכיר דירה לבין אותו אדם שפותח עסק. מדוע זה בסדר מבחינת החוק שאני לא אקנה מערבי אבל לא בסדר שלא אמכור לו?

ולבסוף- אולי הטיעון המרכזי שלי- אם אדם מוכן לוותר על נתח גדול מפוטנציאל הלקוחות שלו בשל אידיאולוגיה גזענית/דתית כלשהי, זאת הבעיה שלו. הוא זה שיכול להפסיד מזה, והוא לוקח את הסיכון על עצמו.

ישן 18-02-2013, 22:49

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "תגובה לשניכם- כבוד לאזרח זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
תגובה לשניכם- כבוד לאזרח זה גם לתת לו לפעול לפי השקפתו ודיעותיו. אין לי בעיה בתור מזרחי אם אשכנזי יקים חברת הסעות רק לאשכנזים. כלומר- זה בטח לא יגרום לי לאושר, אבל אני לא חושב שיש לי זכות להגיד לאדם מה לעשות בחברה הפרטית שלו.

יפה אמרת, במיוחד במשפט המודגש.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
ולדי- זה לא שהם ליברטריאנים, כן? הם פשוט רוצים להסתגר בעולם הפרטי שלהם, וזה עולה בד בבד עם השקפת עולם כזאת.

ולכן אני מפקפק בכוונות שלהם. הם רוצים להסתגר וזה בסדר, לפחות מבחינתי, אך זה לא מסתדר עם דברים אחרים שהם עושים. אני אפילו לא יודע מאיפה להתחיל. הקהילה שלהם סגורה לכאורה - יש כניסה אבל אין יציאה, כלומר תקציבים נכנסים לחרדים אבל כמעט ואין יוצא. הם, בשונה מנטורי הקרתא, יודעים להנות מהיתרונות של המדינה כשנוח להם, אבל ברגע שיחקקו פה חוקים קפיטליסטיים (מס על שכבות חלשות לדוגמא), תקום זעקה גדולה.

בגדול אני מאוד מעריך את העצמאיות של המגזר החרדי, במובן שהם יודעים לקחת אחריות על הקהילה שלהם ולפתור את הבעיות שלהם בעצמם. זה לא רק מוניות השירות שאתם מדברים עליהן, אלא גם מכולות קהילתיות שהם מקימים בשכונות חרדיות לא למטרות רווח, ובכך מצליחים לרכוש כמויות סיטונאיות ולהוזיל מחירים בעשרות אחוזים ביחס למשק.
ישן 19-02-2013, 08:39
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "טוקבקים מאתר כיכר השבת בתגובה לסיפור הזה."

באותו מקום תגובה
43. היא בחרה לשבת שם,לא פרובוקציה אלא כי נוח לה לשבת שם,ואין שום סיבה בעולם שהיא תיכנע לגחמות של אנשים ריקים ומשועממים!!

מבטיח לכם שהרב שטיינמן היה עולה לאוטובוס ,ממשיך אחורה ומתיישב איפשהו-ולא צועק לה טמאה .

אין שום הצדקה לאלימות מכוערת שכזו!

42.מותר לשבת ליד אשה שלא מדברת הרבה כל האיסור לא לשבת ליד אשה משום שנאמר במשנה "אל תרבה שיחה עם האשה" ולא מצד נגיעה כי אם זה היה מצד נגיעה אז היה צריך לעשות קודם כל ביטוח צד ג' היות שביטוח חובה לא מועיל לעניין זה משום שביטוח חובה יכול לעלות יותר מהאשה עצמה לכן מסתפקים בביטוח צד ג'

35. לצערינו זו מציאות קשה שאין לה פיתרון!!!!

גם אני כחרדייה נתקלת לא פעם במבטים או במשפטים שלא אמורים להיאמר!!!! ואני לבושה בצניעות ובמעמד המכבד!!!

אך, אלו אנשים יוצאי דופן!! לא נתייחס אליהם...

27. החרדי שהטריד הוא טמא ומסואב

וכן הלאה, לא אור ולא חושך אנשים עם דעות לכאן ולכאן .
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 21-02-2013, 14:00
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
שוב בחורה הוטרדה באוטובוס ע"י חרדים.

"רינת עם־שלום, אישה חרדית תושבת צפת, טוענת שנדרשה בשבוע שעבר לעבור לירכתי אוטובוס 'אגד' שבו נסעה... רינת עלתה לאוטובוס בצפת והתמקמה בספסל הרביעי. הנסיעה עברה בשקט עד שעלתה לאוטובוס קבוצה של חרדים, ושניים מהם דרשו ממנה לעבור לחלק האחורי של האוטובוס.

עם שלום: "החלק האחורי של האוטובוס היה פשוט מפוצץ בנשים שצייתו לגברים והתיישבו שם כמו חיילות. אני ישבתי בספסל הרביעי, ובספסל שמולי ישבה אישה צעירה עם תינוקת בת יומה. הם ביקשו שאעבור לאחור. בהתחלה הייתי סבלנית והסברתי להם שנוח לי היכן שאני יושבת ושלא מתאים לי להצטופף עם כולן מאחור ואז אחד מהם הרים את הקול ואמר לי שמדובר בקו מהדרין, ולכן אין לי זכות לשבת בחלק הקדמי. הסברתי לו שלא יעזור לו, ואז הוא צעק שאם ככה, אז אני צריכה להסיר את כיסוי הראש שלי, שכן אני מבזה את ההלכה. בחרתי להתעלם ממנו ונותרתי במקומי, אלא שהוא לא ויתר ו'התלבש' על הצעירה עם התינוקת. היא הסבירה לו שהיא צריכה להניק את הילדה ולכן יותר נוח לה לשבת היכן שהיא יושבת, אבל הוא דרש ממנה לעבור לשבת בצד שבו אני ישבתי, והיא נכנעה והתמקמה במושב שמאחוריי".

בהמשך הנסיעה, לדבריה של עם שלום, פנה חרדי אחר אל הצעירה ודרש ממנה שוב לעבור לירכתי האוטובוס. "קלטתי שהיא במצוקה", מספרת עם שלום. "היא ניסתה להסביר לו שנוח לה במקומה, אבל הוא הרים את קולו והיה ברור שהיא לחוצה. "בשלב הזה כבר לא יכולתי לשתוק, קמתי ממקומי ונעמדתי בינו לבין הספסל שהיא ישבה בו, ואמרתי לו בקול רם שאני רוצה לראות מה הוא יעשה לה, או לי, ושאני לא אתן לה לקום ממושבה בשום מצב.

"הוא האדים ואני מודה שהלב שלי פשוט דהר, אבל לא נתתי לו לראות את זה ונשארתי לצדה עוד כמה דקות. אז הוא כנראה הבין שלא ילך לו איתי. בהפסקה קמתי ממקומי כדי לגשת לשירותים, אז הוא זינק, חסם לי את הדרך ושאל אם הבנתי סוף סוף שאני צריכה לעבור אחורנית. אמרתי לו שזה לא יקרה ושאחרי ההפסקה אחזור למקומי וכך באמת עשיתי.

"אחרי ההפסקה חזרתי למקומי ובמשך כל הדרך שוחחתי עם האישה שמאחוריי. גם את זה הם לא אהבו. הם ניסו להשתיק אותנו ובסופו של דבר פשוט נעצו בשתינו מבטים מאיימים. זאת הייתה נסיעה איומה, אבל אני שמחה שעמדתי על שלי ולא נכנעתי להם. מה שאני לא מצליחה להבין זה את הנשים שישבו מאחור ושתקו. "אף אחת לא העזה לקום ולהתייצב לצדי. אף אחת מהן אפילו לא הצליבה איתי מבט, הן פשוט ישבו שם כנועות וצייתניות, וזה פשוט הרג אותי. הרי הם מתנהגים כך כי יש נשים שמאפשרות את זה, וזה חייב להיפסק".

מ'אגד' נמסר בתגובה: "תפקידו של נהג ציבורי הוא להוביל את הנוסעים בבטיחות ליעדם והניסיון להטיל עליו את האחריות לפערים ולמחלוקות בחברה הישראלית אינו רציני ואינו תורם דבר לפתרונם. אגד פועל על פי הנחיות בג"צ ומאפשר לכל נוסע ו/או נוסעת לשבת בכל מקום שיבחרו. נהגי האוטובוס מונחים שלא להתערב בסידורי הישיבה אלא אם יש מקרה קיצון המחייב התערבות, דבר אשר לא התרחש במקרה זה. לו הנוסעת שהוטרדה היתה פונה לנהג ומודיעה לו כי היא הוטרדה, הנהג היה מתגייס לעזרתה ובמקרה הצורך אף מזעיק את גורמי אכיפת החוק, כפי שאירע במקרה של טניה רוזנבליט ובמקרים נוספים".

http://www.mynet.co.il/articles/0,7...4347506,00.html
ישן 21-02-2013, 23:41

אני רק שאלה

להיכנס בבתי עסק ובעובדים שלהם הפך לספורט לאומי בלי ששמתי לב? פשוט יש כבר שני גולשים באשכול שמשליכים בוץ על אגד והנהגים שלה. אם כן, תרשו לי גם להשתתף בספורט המגניב הזה.

אתמול הלכתי לסניף של שופרסל דיל. לקחתי מהמדפים לחם, חלב, חומוס ונקניקיות. בשמחה ובששון הלכתי לקופה המהירה בתקווה לצאת מהסופר כמה שיותר מהר. כאשר הגעתי לקופה נפלו פניי... צ'יקו הערס עמד שם עם 15 מוצרים. אישה אמיצה במיוחד העירה לצ'יקו שזו קופה מהירה, ועפ"י תקנון הסופר הוא לא יכול לקבל בה שירות עם יותר משמונה מוצרים. צ'יקו כמובן הגיב בבוז ואמר: "טפו עלייך, שכנזייה מניאקית" (אוי הגזענות). מרינה הקופאית כמובן נשארה אדישה למצב. כל שאר האנשים שעמדו בתור גם כן היו אדישים, חוץ מהאישה האמיצה שעמדה על שלה למרות שהרגישה מאוד מאויימת, והיתה בטוחה שבכל רגע צ'יקו יכה אותה בגלל תנועות הידיים המאיימות שהשתמש בהן כשצעק. היא המשיכה לעמוד על שלה עד שצ'יקו עזב את המקום. אני שמח שהאישה היתה עקשנית. זה היה מסר לכל האנשים שעמדו בתור ולא העירו לצ'יקו כי הם פוחדים להסתכל לפחד בעיניים. אולי ההתנהגות ההירואית שלה תביא לשינוי מחשבתי בישראל. שינוי שיוביל אותנו לעתיד טוב יותר...

אני דורש תגובה משופרסל דיל, ואני מצפה שהיא תהיה לא פחות מ - "צריך להעלות את צ'יקו על המוקד".
כמו כן, אני דורש שמרינה הקופאית תפוטר לאלתר ותעמוד לדין, מכיוון שלא אכפה את התקנון של שופרסל דיל.

כמה משפטים של רצינות - תימצאו מישהו אחר להשליך עליו בוץ. אגד זה בסך הכל עסק שרוצה להרוויח ואין לו שום כוונות זדון, ולראייה הם ביטלו את המושג "קווי מהדרין" בחברה שלהם, והם התיישרו עם החוק שהמדינה חוקקה בנוגע למקומות ישיבה. הנהג הוא בסך הכל נהג (כמו הקופאית) שרוצה להתפרנס, וזה ממש לא תפקידו לאכוף חוקים או לפתור סכסוכים חברתיים במדינה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:01

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר