לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-02-2013, 15:38
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "כמה זמן לפני יום הזיכרון סוגרים את בתי הקולנוע?"

החוק שאוסר הצגת חמץ בפסח הוא כפייה דתית במיטבה.
גם החוק האוסר על "עינוגים ציבוריים" ביום הזיכרון הוא מיותר. הוא מיותר לא בגלל שאני חושב שזה רעיון טוב ללכת לקולנוע ביום הזיכרון, אלא בגלל שאני מאמין שדברים כאלה צריכים לנבוע ממוסכמות חברתיות ולא מחקיקה. רובם המוחלט של האנשים לא ירצו ללכת לקולנוע ביום הזיכרון. בעלי בתי הקולנוע יכולים להבין זאת, וסביר שהיו מחליטים שלא לפתוח ביום הזיכרון, גם אם הדבר היה מותר על פי חוק. אם בכל זאת היה בעל קולנוע שהיה חשוב לו לפתוח ביום הזיכרון, והיו אנשים שהיו מעוניינים ללכת לקולנוע שלו באותו יום, אני לא רואה איזו זכות יש למדינה לאסור זאת עליהם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-02-2013, 20:12
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "החוק שאוסר הצגת חמץ בפסח הוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
גם החוק האוסר על "עינוגים ציבוריים" ביום הזיכרון הוא מיותר. הוא מיותר לא בגלל שאני חושב שזה רעיון טוב ללכת לקולנוע ביום הזיכרון, אלא בגלל שאני מאמין שדברים כאלה צריכים לנבוע ממוסכמות חברתיות ולא מחקיקה.

כלומר אתה אנרכיסט.
ציטוט:
רובם המוחלט של האנשים לא ירצו ללכת לקולנוע ביום הזיכרון.

אולי בשנתיים-שלוש הראשונות. מהר מאוד זה יישכח. אולי אפילו יהפוך לחגיגה כמו בארה"ב.

אדרבא- זה ייתן גושפנקא לאנשים שרוצים לחגוג את היום שבו מתו החיילים הכלבים הציוניים.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 26-02-2013, 20:28

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit] גם החוק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
כלומר אתה אנרכיסט.

לא... אם הייתי אנרכיסט הייתי כותב שכל הדברים צריכים להיקבע על ידי מוסכמות חברתיות.
מכיוון שכתבתי שרק דברים כאלה צריכים להיקבע על ידי מוסכמות חברתיות (ובמשתמע, דברים אחרים כן צריכים להיקבע בחקיקה), אני לא אנרכיסט.

ציטוט:
אולי בשנתיים-שלוש הראשונות. מהר מאוד זה יישכח. אולי אפילו יהפוך לחגיגה כמו בארה"ב.

לא בטוח שאתה צודק - הנה תראה, מעולם לא היה חוק שאוסר על נסיעה ברכב ביום כיפור, ועדין רוב האנשים בוחרים שלא לעשות זאת. מעולם לא היה חוק שאומר שצריך לעמוד בצפירה, ועדין רוב האנשים בוחרים לעמוד בצפירה.

ציטוט:
אדרבא- זה ייתן גושפנקא לאנשים שרוצים לחגוג את היום שבו מתו החיילים הכלבים הציוניים.

מי שרוצה לחגוג את היום הזה, יכול לעשות את זה גם היום, גם בלי שיפתחו מסעדות ובתי קולנוע (ואני לא ממש רואה את זה קורה). אני לא חושב שהפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית יחליט ללכת לראות סרט בקולנוע ביום הזיכרון, כדי לחגוג מוות של חיילים... זה לא הסגנון שלהם.

ישן 27-02-2013, 13:01
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]כלומר אתה..."

ציטוט:
לא... אם הייתי אנרכיסט הייתי כותב שכל הדברים צריכים להיקבע על ידי מוסכמות חברתיות.
מכיוון שכתבתי שרק דברים כאלה צריכים להיקבע על ידי מוסכמות חברתיות (ובמשתמע, דברים אחרים כן צריכים להיקבע בחקיקה), אני לא אנרכיסט.

אז איך מפרידים בין דברים שצריכים להיות מוסכמה חברתית ודברים שצריכים להיות מקובעים בחוק?

הייתי מניח שלא לגנוב, לרצוח או לאנוס הרבה יותר בסיסיים, מובנים מאליהם וחשובים כדי שהחשיבות שלהם תייצר "מוסכמה חברתית" ועדיין, הפלא ופלא יש חוקים בקשר אליהם ואפילו עם החוקים עדיין אנחנו לא קרובים למניעה.
ציטוט:
לא בטוח שאתה צודק - הנה תראה, מעולם לא היה חוק שאוסר על נסיעה ברכב ביום כיפור, ועדין רוב האנשים בוחרים שלא לעשות זאת. מעולם לא היה חוק שאומר שצריך לעמוד בצפירה, ועדין רוב האנשים בוחרים לעמוד בצפירה.

1) אני די בטוח שיש חוק עזר עירוני בקשר לנסיעה ביום כיפור.

2) כמה עשורים אחורה אותה תופעה הייתה רווחת בכלל חגי ישראל, היום רק בכיפור וגם זה מתנדף, רוצה לנחש מה יהיה עוד כמה עשורים?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 27-02-2013, 13:38

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]לא... אם..."

ציטוט:
אז איך מפרידים בין דברים שצריכים להיות מוסכמה חברתית ודברים שצריכים להיות מקובעים בחוק?

הייתי מניח שלא לגנוב, לרצוח או לאנוס הרבה יותר בסיסיים, מובנים מאליהם וחשובים כדי שהחשיבות שלהם תייצר "מוסכמה חברתית" ועדיין, הפלא ופלא יש חוקים בקשר אליהם ואפילו עם החוקים עדיין אנחנו לא קרובים למניעה.

איסור על התנהגויות שפוגעות שאופן ישיר בזכויות של אנשים אחרים, צריך להיות מעוגן בחוק. זה טוב שאסור לך לרצוח על פי חוק, כי אם תרצח אותי, אתה תפגע בזכות שלי לחיים. זה טוב שאסור לך לגנוב על פי חוק, כי אם תגנוב ממני, אתה תפגע בזכות שלי לקניין.
חוקים אמורים להגן על זכויות של אנשים ולא לעגן מוסכמות מתחומי הדת, המסורת והתרבות. הדברים הללו צריכים לבוא מבחירה, או לא לבוא בכלל.

ציטוט:
1) אני די בטוח שיש חוק עזר עירוני בקשר לנסיעה ביום כיפור.

2) כמה עשורים אחורה אותה תופעה הייתה רווחת בכלל חגי ישראל, היום רק בכיפור וגם זה מתנדף, רוצה לנחש מה יהיה עוד כמה עשורים?

1) אני די בטוח שאין כזה... אפשר לסגור כבישים במקומות מסויימים (כמו שעושים גם בשבת), אבל אין שום איסור לנהוג בכבישים שאינם פתוחים.

2) אם בעוד כמה עשורים זה יתנדף גם בכיפור, סימן שהאנשים לא ירצו בזה, ואין עם זה שום בעיה. איך שאני רואה את זה היום, רובם המוחלט של האנשים דווקא נהנים מיום אחד בשנה בלי מכוניות, ולכן הכבישים כמעט ריקים ביום כיפור, אבל אם בעתיד המצב יהיה אחר, זה בסדר. תרבות ומוסכמות חברתיות זה נושא גמיש שמשתנה עם השנים.

ישן 27-02-2013, 14:03
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]אז איך..."

ציטוט:
איסור על התנהגויות שפוגעות שאופן ישיר בזכויות של אנשים אחרים, צריך להיות מעוגן בחוק. זה טוב שאסור לך לרצוח על פי חוק, כי אם תרצח אותי, אתה תפגע בזכות שלי לחיים. זה טוב שאסור לך לגנוב על פי חוק, כי אם תגנוב ממני, אתה תפגע בזכות שלי לקניין.
חוקים אמורים להגן על זכויות של אנשים ולא לעגן מוסכמות מתחומי הדת, המסורת והתרבות. הדברים הללו צריכים לבוא מבחירה, או לא לבוא בכלל.

אני בטוח שאם הייתי מתאמץ מספיק והיה לי כוח- הייתי מוצא פגיעה ישירה באחת הזכויות שלי. בטח משהו באיזור של קניין רוחני או הזכות לכבוד.

מעבר לכך, ישנם לא מעט חוקים שלא קשורים ישירות במניעת פגיעה בזכויות, אלא בדברים אחרים- ספציפית בנושאי לאום. למשל חוק הדגל, הסמל והמנון המדינה.
ציטוט:
2) אם בעוד כמה עשורים זה יתנדף גם בכיפור, סימן שהאנשים לא ירצו בזה, ואין עם זה שום בעיה. איך שאני רואה את זה היום, רובם המוחלט של האנשים דווקא נהנים מיום אחד בשנה בלי מכוניות, ולכן הכבישים כמעט ריקים ביום כיפור, אבל אם בעתיד המצב יהיה אחר, זה בסדר. תרבות ומוסכמות חברתיות זה נושא גמיש שמשתנה עם השנים.

כנ"ל- בעוד כמה שנים אנשים יחליטו שלא בא להם יותר מדינה ציונית ולא בא להם יותר דגל עם מגן דוד והמנון יהודי, אז יחליפו. בשביל מה צריך חוק?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 27-02-2013, 14:17

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]איסור על..."

ציטוט:
מעבר לכך, ישנם לא מעט חוקים שלא קשורים ישירות במניעת פגיעה בזכויות, אלא בדברים אחרים- ספציפית בנושאי לאום. למשל חוק הדגל, הסמל והמנון המדינה.

כפי שאמרתי, לכל מדינה צריכים להיות סממנים מסויימים, כמו דגל, המנון, מטבע וחגים. אין שום בעיה עם זה שאלו נגזרים ממסורת יהודית או מהדת היהודית, שכן אנו חיים במדינה יהודית. אני דיברתי על חוקים שפוגעים בחופש של אזרחים, וכאן אין פגיעה כזו.

ציטוט:
כנ"ל- בעוד כמה שנים אנשים יחליטו שלא בא להם יותר מדינה ציונית ולא בא להם יותר דגל עם מגן דוד והמנון יהודי, אז יחליפו. בשביל מה צריך חוק?

אם רוב האנשים יחליטו שזה מה שבא להם, אז גם חוקים אפשר לשנות.
אם היום אינדיבידואל כלשהו מחליט שהוא לא רואה בעצמו ציוני, אין שום חוק שיכול להפריע לו בכך.

ישן 27-02-2013, 14:21
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2] מעבר לכך,..."

ציטוט:
כפי שאמרתי, לכל מדינה צריכים להיות סממנים מסויימים, כמו דגל, המנון, מטבע וחגים. אין שום בעיה עם זה שאלו נגזרים ממסורת יהודית או מהדת היהודית, שכן אנו חיים במדינה יהודית.

אוקיי, אז מי קבע שדגל המנון וכו' הם כן סממנים שבסדר לעגנם בחוק, אבל עמידה בצפירה ביום הזכרון או ביום השואה הם לא?
ציטוט:
אני דיברתי על חוקים שפוגעים בחופש של אזרחים, וכאן אין פגיעה כזו.

אה כן? חגים לא פוגעים בחופש של אזרחים?
ציטוט:
אם רוב האנשים יחליטו שזה מה שבא להם, אז גם חוקים אפשר לשנות.
אם היום אינדיבידואל כלשהו מחליט שהוא לא רואה בעצמו ציוני, אין שום חוק שיכול להפריע לו בכך.

זה לא רלוונטי למה שכתבתי בכלל.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 27-02-2013, 14:32

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]כפי שאמרתי,..."

ציטוט:
אה כן? חגים לא פוגעים בחופש של אזרחים?

כל עוד אתה לא אוסר עליהם לעשות מה שהם רוצים באותה חגים, אז לא, זה לא פוגע בחופש שלהם.
מעבר לזה, כפי שכבר ציינתי, לכל מדינה צריכים להיות חגים וימי חופש, כך שאין פה שאלה של 'האם' אלה שאלה של 'אילו'. ברגע שזה המצב, אין שום בעיה להעדיף את אלו שנגזרים מתרבותו של הלאום.

ציטוט:
זה לא רלוונטי למה שכתבתי בכלל.

זה דווקא כן.
אדם בודד לא יכול להחליף את הדגל של המדינה, גם אם מאוד ירצה בכך. אם ביום העצמאות, הוא יחליט שהוא רוצה לתלות דגל של ברזיל במקום דגל ישראל, אף אחד לא יכול לעצור אותו, אבל זה לא יוביל לשינוי דגל המדינה. אם לעומת זאת רב האזרחים יחליטו שהם רוצים דגל אחר, הם יוכלו פשוט להביא לשינוי החוק, כך שאני לא ממש מבין איך הדוגמה שהבאת מוכיחה משהו.

ישן 27-02-2013, 14:37
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2] אה כן? חגים..."

ציטוט:
כל עוד אתה לא אוסר עליהם לעשות מה שהם רוצים באותה חגים, אז לא, זה לא פוגע בחופש שלהם.

אבל אתה כן, כברירת מחדל.
ציטוט:
מעבר לזה, כפי שכבר ציינתי, לכל מדינה צריכים להיות חגים וימי חופש, כך שאין פה שאלה של 'האם' אלה שאלה של 'אילו'. ברגע שזה המצב, אין שום בעיה להעדיף את אלו שנגזרים מתרבותו של הלאום.

אתה מתחמק.
איזה טיעון ענייני יש נגד הפיכת כיבוד הצפירה לחוק, אם יש לך כבר חוקים שלא קשורים למניעת פגיעה בזכויות ושנגזרים מהלאום?
ציטוט:
זה דווקא כן.
אדם בודד לא יכול להחליף את הדגל של המדינה, גם אם מאוד ירצה בכך. אם ביום העצמאות, הוא יחליט שהוא רוצה לתלות דגל של ברזיל במקום דגל ישראל, אף אחד לא יכול לעצור אותו, אבל זה לא יוביל לשינוי דגל המדינה. אם לעומת זאת רב האזרחים יחליטו שהם רוצים דגל אחר, הם יוכלו פשוט להביא לשינוי החוק, כך שאני לא ממש מבין איך הדוגמה שהבאת מוכיחה משהו.

מה זה קשור?
לאותו אדם אסור לשרוף את הדגל של המדינה בטענה שהוא לא מייצג אותו, בדיוק באותה מידה שלאותו אדם צריך שיהיה אסור לשים מוזיקה בפול ווליום ולרקוד בזמן הצפירה אע"פ שהוא חש שהקורבנות לא קשורים אליו.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 27-02-2013, 14:50

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]כל עוד אתה..."

ציטוט:
אבל אתה כן, כברירת מחדל.

ברור הדברים אתה לא. בדברים שכן, זה רע וצריך להימנע מכך.

ציטוט:
אתה מתחמק.
איזה טיעון ענייני יש נגד הפיכת כיבוד הצפירה לחוק, אם יש לך כבר חוקים שלא קשורים למניעת פגיעה בזכויות ושנגזרים מהלאום?

אני לא מתחמק בכלל.
זה שעל הדגל יש מגן דוד ושני פסים זה לא כופה עליך שום דבר, ולא פוגע בשום זכות בסיסית שלך. אם לעומת זאת תכפה את כיבוד הצפירה, אתה תפגע בזכותם של אנשים להמשיך ללכת, ותכפה עליהם לעמוד.

ציטוט:
מה זה קשור?
לאותו אדם אסור לשרוף את הדגל של המדינה בטענה שהוא לא מייצג אותו, בדיוק באותה מידה שלאותו אדם צריך שיהיה אסור לשים מוזיקה בפול ווליום ולרקוד בזמן הצפירה אע"פ שהוא חש שהקורבנות לא קשורים אליו.

מעולה. במצבים מאוד קיצוניים של התנהגות פרובוקטיבית, שבאופן מובהק כל מטרתה לפגוע בכבודם של אחרים או אמונות שלהם, אפשר להפעיל חקיקה. מדובר כאן בשמירה על כבודם של אנשים (שזו זכות), ולא בשמירה על אלמנט תרבותי כזה או אחר.
בעל פיצריה לא כשרה, שמוכר פיצה עם פפרוני במשך כל השנה,ורוצה להמשיך למכור חמץ בפסח, לא עושה זאת כדי לעורר פרובוקציה, אלא משום שזו הפרנסה שלו, והוא רוצה להמשיך להתפרנס ממה גם במשך השבוע הזה. אם הוא היה מחליט שהוא רוצה דווקא במהלך השבוע הזה לפתוח דוכן פיצות באמצע רחוב מאה שערים, זה היה כבר סיפור אחר.

ישן 27-02-2013, 14:57
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]אבל אתה כן,..."

ציטוט:
ברור הדברים אתה לא. בדברים שכן, זה רע וצריך להימנע מכך.

אבל שוב- אתה כן בברירת מחדל.
ערבים נפגעים מכך שהדגל שלהם הוא עם מגן דוד ושההמנון שלהם הוא נפש יהודי. חרדים נפגעים מכך שחוקי המדינה הם לא חוקים הלכתיים והחילוניים נעלבים בגלל שהם מפרשים חוקים מסויימים ככפייה דתית.

בפורים למשל יש חוק שמותר לעשות רעש כל הלילה. אתה יודע כמה אנשים נפגעים מזה?
ציטוט:
אני לא מתחמק בכלל.
זה שעל הדגל יש מגן דוד ושני פסים זה לא כופה עליך שום דבר, ולא פוגע בשום זכות בסיסית שלך.

כל המתנגדים לכך טוענים שזה פוגע בזכותם לשוויון, למשל. אי אפשר להגיד שהם טועים בהרבה.
ציטוט:
אם לעומת זאת תכפה את כיבוד הצפירה, אתה תפגע בזכותם של אנשים להמשיך ללכת, ותכפה עליהם לעמוד.

כמו שנגיד אתה פוגע בזכותם של אלו שרוצים לקנות בסופר כשיש חג (חג חילוני גמור כן?) בגלל שיש חוק שבחגים סוגרים את החנויות?
ציטוט:
מעולה. במצבים מאוד קיצוניים של התנהגות פרובוקטיבית, שבאופן מובהק כל מטרתה לפגוע בכבודם של אחרים או אמונות שלהם, אפשר להפעיל חקיקה. מדובר כאן בשמירה על כבודם של אנשים (שזו זכות), ולא בשמירה על אלמנט תרבותי כזה או אחר.

אבל זה לא כתוב בחוק ומה שלא כתוב בחוק מותר. זה החוק.

אז תעצור מישהו שרקד ברחוב וקרא קריאות שמחה במהלך הצפירה, באיזה אשמה?
ציטוט:
בעל פיצריה לא כשרה, שמוכר פיצה עם פפרוני במשך כל השנה,ורוצה להמשיך למכור חמץ בפסח, לא עושה זאת כדי לעורר פרובוקציה, אלא משום שזו הפרנסה שלו, והוא רוצה להמשיך להתפרנס ממה גם במשך השבוע הזה. אם הוא היה מחליט שהוא רוצה דווקא במהלך השבוע הזה לפתוח דוכן פיצות באמצע רחוב מאה שערים, זה היה כבר סיפור אחר.

כנ"ל אדם שבבעלותו חברה בינ"ל כלשהי שנאלץ לסגור את החברה במהלך חג שרלוונטי רק למדינה אחת.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 27-02-2013, 15:15

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]ברור הדברים..."

ציטוט:
אבל שוב- אתה כן בברירת מחדל.
ערבים נפגעים מכך שהדגל שלהם הוא עם מגן דוד ושההמנון שלהם הוא נפש יהודי. חרדים נפגעים מכך שחוקי המדינה הם לא חוקים הלכתיים והחילוניים נעלבים בגלל שהם מפרשים חוקים מסויימים ככפייה דתית.

אף פעם אי אפשר לרצות את כולם, אבל המדינה צריכה שיהיה לה דגל כלשהו. מזה נובע שלמדינה בהכרח יהיה דגל שחלק מאזרחיה לא מרוצים ממנו. זה נזק שאי אפשר להימנע ממנו.
חוק חמץ, לעומת זאת, המדינה ממש לא צריכה, ולכן זה נזק שבהחלט אפשר להימנע ממנו.

ציטוט:
כמו שנגיד אתה פוגע בזכותם של אלו שרוצים לקנות בסופר כשיש חג (חג חילוני גמור כן?) בגלל שיש חוק שבחגים סוגרים את החנויות?

כן, בדיוק ככה.
גם זה חוק מיותר.
כל בעל עסק צריך להיות רשאי לפתוח את העסק שלו מתי שהוא רוצה, ובלבד שהוא דואג לזכויות סוציאליות מינימליות לעובדים שלו.

ציטוט:
אבל זה לא כתוב בחוק ומה שלא כתוב בחוק מותר. זה החוק.

אז תעצור מישהו שרקד ברחוב וקרא קריאות שמחה במהלך הצפירה, באיזה אשמה?

התכוונתי שאין לי בעיה אם יחליטו לחוקק חוק שמונע מאנשים לפעול באופן מכוון בצורה שתפגע ברגשותיהם של ציבורים אחרים. אפשר לקרוא לו "חוק איסור פרובוקציה".

ציטוט:
כנ"ל אדם שבבעלותו חברה בינ"ל כלשהי שנאלץ לסגור את החברה במהלך חג שרלוונטי רק למדינה אחת.

נכון.
גם זה מיותר.

ישן 27-02-2013, 15:20
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]אבל שוב- אתה..."

ציטוט:
אף פעם אי אפשר לרצות את כולם, אבל המדינה צריכה שיהיה לה דגל כלשהו. מזה נובע שלמדינה בהכרח יהיה דגל שחלק מאזרחיה לא מרוצים ממנו. זה נזק שאי אפשר להימנע ממנו.
חוק חמץ, לעומת זאת, המדינה ממש לא צריכה, ולכן זה נזק שבהחלט אפשר להימנע ממנו.

המדינה צריכה חוק חמץ באותה מידה שהיא צריכה חוק דגל או חוק המנון.

אתה יכול לטעון שכל נושא החמץ לא רלוונטי ללאום, אבל זה יהיה טיעון אחר.
ציטוט:
כן, בדיוק ככה.
גם זה חוק מיותר.
כל בעל עסק צריך להיות רשאי לפתוח את העסק שלו מתי שהוא רוצה, ובלבד שהוא דואג לזכויות סוציאליות מינימליות לעובדים שלו.

אבל לפני הודעה אחת כתבת שכל מדינה חייבת שיהיו לה חגים...
ציטוט:
התכוונתי שאין לי בעיה אם יחליטו לחוקק חוק שמונע מאנשים לפעול באופן מכוון בצורה שתפגע ברגשותיהם של ציבורים אחרים. אפשר לקרוא לו "חוק איסור פרובוקציה".

ושוב- כמעט כל פעולה שמישהו מבצע תפגע למישהו אחר ברגשות, אז האם יזרקו אותי לכלא אם יברח לי גרעפס בפומבי ואיזה מישהי תיעלב מכך?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 27-02-2013, 15:30

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]אף פעם אי..."

ציטוט:
המדינה צריכה חוק חמץ באותה מידה שהיא צריכה חוק דגל או חוק המנון.

לא היא לא.
יש מלא מדינות בעולם (כולן חוץ מאחת) שמסתדרות יופי בלי חוק חמץ.

ציטוט:
אבל לפני הודעה אחת כתבת שכל מדינה חייבת שיהיו לה חגים...

אבל לא אמרתי שצריך לחייב בעלי עסקים פרטיים לסגור את העסקים שלהם בחגים הללו.

ציטוט:
ושוב- כמעט כל פעולה שמישהו מבצע תפגע למישהו אחר ברגשות, אז האם יזרקו אותי לכלא אם יברח לי גרעפס בפומבי ואיזה מישהי תיעלב מכך?

יש הבדל בין זה שעשיתי פעולה שרציתי לעשותה, בלי שום כוונה לפגוע במישהו, ומישהו בכל זאת בחר להיפגע מזה, לבין פעולה שנעשתה בכוונה כדי לפגוע במישהו.
אם אני הולך ברחוב בפסח ואוכל פיתה, ואדם דתי רואה אותי ונפגע מזה, זו בעיה שלו. אם, לעומת זאת, אני פותח דוכן לממכר פיתות בלב מאה שערים בפסח, כשכל מטרתי היא לעשות פרובוקציה, זו כבר צריכה להיות בעיה שלי.

ישן 27-02-2013, 15:47
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]המדינה צריכה..."

ציטוט:
לא היא לא.
יש מלא מדינות בעולם (כולן חוץ מאחת) שמסתדרות יופי בלי חוק חמץ.

וואי בני חלאס להיות ילד קטן. תקרא את כל מה שאתה מגיב לו-

ציטוט:
אבל לא אמרתי שצריך לחייב בעלי עסקים פרטיים לסגור את העסקים שלהם בחגים הללו.

אוקיי, אז אני מבין שחגים זה סתם יום שקוראים לו בשם אחר?
ציטוט:
יש הבדל בין זה שעשיתי פעולה שרציתי לעשותה, בלי שום כוונה לפגוע במישהו, ומישהו בכל זאת בחר להיפגע מזה, לבין פעולה שנעשתה בכוונה כדי לפגוע במישהו.

ומי בדיוק יקבע אם הייתה כוונה להעליב או לא?
אגב, בכל חוק אחר יש אמנם מדרגיות (כלומר מי שהתכוון לכך נענש יותר) אבל בסופו של דבר כולם נענשים, גם מי שלא התכוון לבצע את העבירה.
ציטוט:
אם אני הולך ברחוב בפסח ואוכל פיתה, ואדם דתי רואה אותי ונפגע מזה, זו בעיה שלו.

שוב זה הנקודת מבט שלך, נקודת המבט של האדם הדתי הפוכה. מה הופך אותך לטוב יותר ממנו ולדעתך לחשובה יותר משלו?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 27-02-2013, 16:00

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]לא היא..."

ציטוט:
וואי בני חלאס להיות ילד קטן. תקרא את כל מה שאתה מגיב לו-

you mad?

ציטוט:

אני יכול, אבל אני לא רוצה.
אני רוצה לטעון שחוק חמץ לא משהו שחייב להיות במדינה, בלי קשר להאם נושא החמץ קשור או לא קשור ללאום היהודי.

ציטוט:
אוקיי, אז אני מבין שחגים זה סתם יום שקוראים לו בשם אחר?

כן. כמו פורים וחנוכה, שהם סתם ימים שקוראים להם בשם אחר, ומותר לפתוח בהם חנויות כמו בכל יום אחר.

ציטוט:
ומי בדיוק יקבע אם הייתה כוונה להעליב או לא?
אגב, בכל חוק אחר יש אמנם מדרגיות (כלומר מי שהתכוון לכך נענש יותר) אבל בסופו של דבר כולם נענשים, גם מי שלא התכוון לבצע את העבירה.

אז אתה מסכים איתי שאפשר לקבוע אם הייתה כוונה או לא (הרי בתי המשפט עושים את זה כל הזמן, כדי להעניש יותר את אלו שהתכוונו). אז בחוק הזה, להבדיל מהחוקים האחרים, ניתן יהיה להעניש רק את אלו שהתכוונו.

ציטוט:
שוב זה הנקודת מבט שלך, נקודת המבט של האדם הדתי הפוכה. מה הופך אותך לטוב יותר ממנו ולדעתך לחשובה יותר משלו?

שום דבר לא הופך אותי ליותר טוב ממנו, ולכן אם ינסו לחוקק חוק שיפגע בחופש שלו להחזיק בדתו, למשל חוק שיאסור עליו לחבוש כיפה בציבור, אני אתמוך במאבק שלו למנוע זאת.
המדינה לא צריכה להתערב בחופש שלי שלא לקיים את הדת, בדיוק כמו שהיא לא צריכה להתערב בחופש שלו כן לקיים את הדת, וכך שנינו נהיה שווים לחלוטין, בלי שאף אחד מאיתנו יותר טוב או יותר חשוב מהשני.

ישן 27-02-2013, 16:09
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]וואי בני חלאס..."

ציטוט:
you mad?

לא.עייף...
ציטוט:
אני יכול, אבל אני לא רוצה.
אני רוצה לטעון שחוק חמץ לא משהו שחייב להיות במדינה, בלי קשר להאם נושא החמץ קשור או לא קשור ללאום היהודי.

אז היית מודיע לי מראש שאתה מתכוון להחליף נושאים באמצע דיון, הייתי נמנע מהשטות הזאת מלכתחילה.
ציטוט:
כן. כמו פורים וחנוכה, שהם סתם ימים שקוראים להם בשם אחר, ומותר לפתוח בהם חנויות כמו בכל יום אחר.

אבל בפורים ובחנוכה אתה פוגע בחברות שמייצרות מוצרים חלופיים לאזני המן וסופגניות!
ציטוט:
אז אתה מסכים איתי שאפשר לקבוע אם הייתה כוונה או לא (הרי בתי המשפט עושים את זה כל הזמן, כדי להעניש יותר את אלו שהתכוונו). אז בחוק הזה, להבדיל מהחוקים האחרים, ניתן יהיה להעניש רק את אלו שהתכוונו.

כן, כי בתי המשפט מאוד מוצלחים בתחום הזה.
אני גם ממש רואה שופט דן האם האדם אכל פיתה בהתרסה או לא. במיוחד אם זה שופט ערבי.
ציטוט:
המדינה לא צריכה להתערב בחופש שלי שלא לקיים את הדת, בדיוק כמו שהיא לא צריכה להתערב בחופש שלו כן לקיים את הדת, וכך שנינו נהיה שווים לחלוטין, בלי שאף אחד מאיתנו יותר טוב או יותר חשוב מהשני.

אבל אנחנו לא מדברים פה על דת אלא על לאום.
אני מאמין ששמירת כשרות, בין היתר, היא מאפיין של הלאום היהודי לא פחות מאשר של הדת היהודית. אני חלק מקבוצה לא קטנה יותר מהקבוצה שלך (וסביר מאוד שאפילו גדולה יותר) שטוענת שאין שום קשר בין הדת היהודית ללאום היהודי.
למה שהקבוצה שלך היא זאת שתקבע?

עכשיו תגיד למה הקבוצה שלי וכו' ואז נחזור לאותה נקודה של תקדימים, סטטוס קוו וכו'.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 27-02-2013, 16:17

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]you..."

ציטוט:
אבל בפורים ובחנוכה אתה פוגע בחברות שמייצרות מוצרים חלופיים לאזני המן וסופגניות!

לא אתה לא, כי אתה לא מחייב אף אחד בחוק למכור או לקנות סופגניות.

ציטוט:
כן, כי בתי המשפט מאוד מוצלחים בתחום הזה.
אני גם ממש רואה שופט דן האם האדם אכל פיתה בהתרסה או לא. במיוחד אם זה שופט ערבי.

אם אתה לא מאמין ביכולת של בתי המשפט לעשות את העבודה שלהם, אז כל הסיפור הזה של כן צריך חוק כזה או אחר או לא צריך, שאנחנו חופרים עליו פה שעה, הוא לא רלוונטי, כי אין מי שישפוט כמו שצריך האם הופר החוק או שלא.

ציטוט:
אבל אנחנו לא מדברים פה על דת אלא על לאום.
אני מאמין ששמירת כשרות, בין היתר, היא מאפיין של הלאום היהודי לא פחות מאשר של הדת היהודית. אני חלק מקבוצה לא קטנה יותר מהקבוצה שלך (וסביר מאוד שאפילו גדולה יותר) שטוענת שאין שום קשר בין הדת היהודית ללאום היהודי.
למה שהקבוצה שלך היא זאת שתקבע?

עכשיו תגיד למה הקבוצה שלי וכו' ואז נחזור לאותה נקודה של תקדימים, סטטוס קוו וכו'.

זה בכלל לא רלוונטי אם שמירת כשרות זה סממן דתי או סממן לאומי, או סממן דתי וגם סממן לאומי.
בין אם זה כך או אחרת, אין סיבה לכפות את השמירה על הסממן הזה בחוק.
גם לשים דגל ישראל על האוטו לקראת יום העצמאות זה סממן לאומי, ואין שום סיבה לחוקק חוק שיחייב את כל האזרחים לעשות זאת.

ישן 27-02-2013, 16:23
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2] אבל בפורים..."

ציטוט:
לא אתה לא, כי אתה לא מחייב אף אחד בחוק למכור או לקנות סופגניות.

אבל אתה נותן לסופגניות ולאוזני המן יתרון פרסומי בחינם! תחשוב על השטיפת מוח שעושים לילדים!
ציטוט:
אם אתה לא מאמין ביכולת של בתי המשפט לעשות את העבודה שלהם, אז כל הסיפור הזה של כן צריך חוק כזה או אחר או לא צריך, שאנחנו חופרים עליו פה שעה, הוא לא רלוונטי, כי אין מי שישפוט כמו שצריך האם הופר החוק או שלא.

קודם כל- מובן שאני מפקפק ביכולת של בתי המשפט לעשות את העבודה שלהם.

שנית, גם בית משפט שלא הייתי מפקפק ביכולתו לא היה מסוגל להכריע בעניינים כאלה.
ציטוט:
זה בכלל לא רלוונטי אם שמירת כשרות זה סממן דתי או סממן לאומי, או סממן דתי וגם סממן לאומי.
בין אם זה כך או אחרת, אין סיבה לכפות את השמירה על הסממן הזה בחוק.

ולכן גם חוק הדגל וההמנון לא רלוונטים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 27-02-2013, 13:06
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כי היום יש חוק שאוסר על ערבים..."

1) התכוונתי לאחינו השמאלנים, לא בני דודינו הערבים.
לא שמאלנים כמו חאצ'קון, אלא שמאלנים כמו אלו שמפיצים תמונות של ג'יפים של מג"ב בוערים בשטחים ורושמים "לייק למי שאוהב את המג"בניק שלו מדיום רייר, שיתוף למי שמעדיף אותו וול-דאן".
או נגיד אלו בעברית ובאת"א שמפגינים עכשיו בעד שחרור מחבלים.

2) סיפור שהיה כך היה.

יום הזכרון 2010 למיטב זכרוני, אני צריך לרדת מרמה"ג לצאלים. אני מתכנן את הנסיעה שלי- כמה שאני יכול, ככה שבזמן הצפירה אהיה בתחנת רענון של כביש 6 (הצפונית ליד מחלף בקה-ג'ת). זה גם בטחותי יותר וגם יש שם דגל שאוכל להצדיע לו.

שעת הצפירה מגיעה, אני נעמד ומצדיע, בכביש מאחוריי נהגים שלא תכננו את המסלול (או שיש להם סדרי עדיפויות שונים משלי) עוצרים על הכביש ונעמדים. ז"א, הנהגים היהודים. הנהגים הערבים דופקים רייסים במהירויות מופרזות (בעיקר משאיות) ומצפצפים עם הצופר שלהם. לא כאזהרה אלא כמו שמצפצפים אחרי בדרך מיד-אליהו הבייתה אחרי שמכבי מנצחת את פנאתינייקוס בחנוכה וצועקים, כמובן.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 26-02-2013, 20:43
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "החוק שאוסר הצגת חמץ בפסח הוא..."

ציטוט:
החוק שאוסר הצגת חמץ בפסח הוא כפייה דתית במיטבה.

להזכירך אתה חי במדינת ישראל, אשר מייצגת את הלאום היהודי.

לא את הלאום הכלל אזורי (למרות שזה חלומם הרטוב של לא מעט שמאלנים שונאי ציון...).

המינימום שאפשר לעשות בפסח, זה לכבד את המסורת ואת ההסיטוריה שלנו בתור עם, ולא להציג חמץ בפומבי.

אם בא לך לאכול פיצה ופיתה עם חומוס בביתך או באיזה כפר ערבי נידח, אתה מוזמן לעשות זאת, ואני יותר ממשוכנע שאף אחד לא יגביל אותך, או ימתח עליך ביקורת.

אבל ראבק, מזה ועד לפתיחת מאפיות ופיצריות בחג יהודי עתיק יומין, בלב אוכלוסיה יהודית זה כבר גובל בהפקרות, וביזה לדת שאתה שייך לה.

אני יכול להעיד לך על עצמי שאני רחוק מלהיות מסורתי, או דתי, אני אוכל לעיתים בשר עם חלב (אתה יודע, גלידה אחרי איזה האמבורגר...), ופירות ים, אני נוסע בשבת, אני לא מניח תפילין או מתפלל.

אבל ביום כיפור אני צם, בפסח אני לא אוכל חמץ, בראש השנה תפוח עם דבש, וכ'ו...

ואני לא עושה את זה בגלל שאני "חייב" לעשות את זה, אני עושה את זה כי טוב לי עם זה, ואני מאמין שלכל יהודי באשר הוא, חייבת להיות זיקה כלשהיא לדת, אם נשכח את ההיסטוריה והמנהגים שלנו, בסופו של דבר נשכח את עצמו, ואז כבר לא נהיה שונים מהשאר.

ישן 26-02-2013, 21:33

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]החוק שאוסר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
אני אוכל לעיתים בשר עם חלב (אתה יודע, גלידה אחרי איזה האמבורגר...), ופירות ים, אני נוסע בשבת

להזכירך אתה חי במדינת ישראל, אשר מייצגת את הלאום היהודי.

לא את הלאום הכלל אזורי (למרות שזה חלומם הרטוב של לא מעט שמאלנים שונאי ציון...).

המינימום שאפשר לעשות, זה לכבד את המסורת ואת ההסיטוריה שלנו בתור עם, ולא לאכול שרצים ולחלל שבת קודש!

אם בא לך לאכול לחלל שבת בביתך או באיזה כפר ערבי נידח, אתה מוזמן לעשות זאת, ואני יותר ממשוכנע שאף אחד לא יגביל אותך, או ימתח עליך ביקורת.

אבל ראבק, מזה ועד לנסוע ברכב בשבת, בלב אוכלוסיה יהודית זה כבר גובל בהפקרות, וביזה לדת שאתה שייך לה.

אני יכול להעיד לך על עצמי שאני רחוק מלהיות מסורתי, או דתי, לא צם ביום כיפור ואוכל חמץ בפסח.

אבל אני לא אוכל שרצים, ולא מחלל שבת, בראש השנה תפוח עם דבש, וכ'ו...

ואני לא עושה את זה בגלל שאני "חייב" לעשות את זה, אני עושה את זה כי טוב לי עם זה, ואני מאמין שלכל יהודי באשר הוא, חייבת להיות זיקה כלשהיא לדת, אם נשכח את ההיסטוריה והמנהגים שלנו, בסופו של דבר נשכח את עצמו, ואז כבר לא נהיה שונים מהשאר.

you see what i did there?
סביר שלא...

ישן 27-02-2013, 08:53

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "[QUOTE]אני לא ממש מבין איפה..."

הכפילות הדתית-לאומית במושג 'יהודי' יוצרת בלבול בקרים רבים וגם במקרה הזה.
מדינת ישראל בהחלט יכולה להמשיך להיות מדינתו של הלאום היהודי, גם בלי חקיקה דתית כלל, בדיוק כמו שצרפת היא מדינת הלאום הצרפתי, למרות שאין בה חוקים מבוססי דת. חוק השבות, למשל, הוא החוק החשוב ביותר היום בשמירת האופי היהודי של מדינת ישראל, והוא לא כופה דת בשום צורה.
מעבר לזה גם סממנים דתיים מסוימים של המדינה היהודית יכולים בהחלט להישמר, מבלי שהדבר יהווה כפיה דתית. כל מדינה צריכה שיהיו לה חגים ומועדים, למשל, וברור שבמדינה יהודית יהיו החגים והמועדים מבוססים על חגי ומועדי ישראל.

ישן 27-02-2013, 14:29
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]שהצרפתים כבר..."

ציטוט:
אם הצרפתים הם כבר לא צרפתים, רק בגלל שבצרפת יש 10% מהגרים, כנראה שאנחנו כבר ממש לא יהודים, שכן בישראל יש 25% שאינם יהודים.

אל תהיה אנאלי. הכוונה היא שההגירה משנה את פני החברה הצרפתית כך שהאלטרנטיבות שלהם הן או שינוי חברתי או יצירת חוקים שכופים על המהגרים את החברה הצרפתית.

כן, גם ישראל מאבדת מיהדותה עקב הגירה ולכן אנחנו פועלים כנגד זה, לפחות חלקית.
ההתנגדות להגירה הבלתי חוקית מאפריקה לא נסובה רק סביב הפשיעה, למעשה הפשיעה היא חלק מאוד קטן ומאוד טווח מיידי של הנושא, הבעיה העיקרית שעומדת מול עייני אנשי החזון שמסוגלים לחשוב יותר מצעד אחד קדימה היא מה שנהוג לקרוא לו "האיום הדמוגרפי".
ציטוט:
מעבר לזה, כפי שאמרתי זה לא רלוונטי לדיון, שכן ההגירה לצרפת נובעת מחקיקה שנוגעת להגירה, ולא מחקיקה שכופה דת. אם הדיון היה על ביטוח חוק השבות הדוגמה הזו הייתה רלוונטית.

לא זה לא.
אתה טענת שצרפת מצליחה לשמור על תרבות צרפתית מבלי שהמדינה כופה זאת על אזרחיה בעזרת חוקים.
אני הוכחתי שלא כך הדבר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 27-02-2013, 14:38

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]אם הצרפתים..."

ציטוט:
אתה טענת שצרפת מצליחה לשמור על תרבות צרפתית מבלי שהמדינה כופה זאת על אזרחיה בעזרת חוקים.
אני הוכחתי שלא כך הדבר.

אבל כן כך הדבר.
במשך מאות שנים התרבות נשמרה בלי שהיה צורך בחוקים שיגנו עליה, ואם לצרפת הייתה מדיניות הגירה נורמלית היא הייתה ממשיכה להישמר בלי שהיה צורך לכפות אותה על אנשים בכוח.

מעבר לזה, המצב שאנו מדברים עליו הוא שונה מאוד, שכן אתה לא כופה את הדת היהודית על אילו שאינם יהודים. בכל כפר ערבי אפשר לקנות ולהציג חמץ כמה שרק רוצים, גם בפסח. מה שאתה עושה זה לכפות על יהודים, שהמדינה הזו היא מדינת הלאום שלהם, לקיים תרבות שהם לא רואים בה את תרבותם, או לכל הפחות מקשה עליהם לנהוג באופן חופשי בשם תרבות שהם לא מרגישים שייכות אליה.

ישן 27-02-2013, 14:48
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2] אתה טענת..."

ציטוט:
אבל כן כך הדבר.
במשך מאות שנים התרבות נשמרה בלי שהיה צורך בחוקים שיגנו עליה

מאות שנים?
פה כבר צריכה להישאל מהי בעייניך התרבות הצרפתית.
מעבר לכך, העולם של החל מהחצי השני של המאה ה20 שונה מהותית מכל מה שקדם לו. כמו שאמרתי- הגלובליזציה מטשטשת זהויות לאומיות אלא אם אלו נכנסות למגננה.
ציטוט:
ואם לצרפת הייתה מדיניות הגירה נורמלית היא הייתה ממשיכה להישמר בלי שהיה צורך לכפות אותה על אנשים בכוח.

מדיניות הגירה שמבוססת על מה?
נכון, הרצון לשמר את התרבות הצרפתית.
אני מתחיל לזהות מה מגמה מסוימת. שבשביל לשמר תרבות או לאום צריך לחקק חוקים. עדיין לא שמת לב?
ציטוט:
מעבר לזה, המצב שאנו מדברים עליו הוא שונה מאוד, שכן אתה לא כופה את הדת היהודית על אילו שאינם יהודים. בכל כפר ערבי אפשר לקנות ולהציג חמץ כמה שרק רוצים, גם בפסח. מה שאתה עושה זה לכפות על יהודים, שהמדינה הזו היא מדינת הלאום שלהם, לקיים תרבות שהם לא רואים בה את תרבותם, או לכל הפחות מקשה עליהם לנהוג באופן חופשי בשם תרבות שהם לא מרגישים שייכות אליה.

קודם כל דיברתי על הצפירה, לא על חוק החמץ.
מה שאתה מעלה היא סוגיה אחרת שטובים ורבים לא הגיעו בה למסקנה והיא מהי הזהות היהודית.
וסוגיה אחרת, יותר גלובלית של מהן גבולות המדינה.
במילים אחרות ובקצרה- ואם אזרחי ישראל (בחלקם כמובן, שכן לא כל ואפילו לא רוב אזרחי ישראל החליטו שהלאום שלהם כולל מכירת חמץ בפסח, אז נניח חלק שווה באוכלוסיה) שיהדות היא כביכול הלאום שלהם יחליטו שכל שאר הסממנים כבר לא רלוונטים להם? או אדרבא- שהלאום שלהם הוא בכלל לא יהודי?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 27-02-2013, 15:04

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]אבל כן כך..."

ציטוט:
מאות שנים?
פה כבר צריכה להישאל מהי בעייניך התרבות הצרפתית.
מעבר לכך, העולם של החל מהחצי השני של המאה ה20 שונה מהותית מכל מה שקדם לו. כמו שאמרתי- הגלובליזציה מטשטשת זהויות לאומיות אלא אם אלו נכנסות למגננה.

תרבות משתנה ומתעצבת כל הזמן. אין שום סיבה להיכנס למגננה כדי למנוע ממנה לעשות זאת. תרבויות שנכנסות למגננה כדי למנוע מעצמן להשתנות מוצאות את עצמן במצבים מגוחכים, כמו להתלבש כאצילים פולנים בני המאה ה-16, או לגור באוהל במדבר, עמוק בתוך המאה ה-21.

ציטוט:
מדיניות הגירה שמבוססת על מה?
נכון, הרצון לשמר את התרבות הצרפתית.
אני מתחיל לזהות מה מגמה מסוימת. שבשביל לשמר תרבות או לאום צריך לחקק חוקים. עדיין לא שמת לב?

למדיניות הגירה יש הרב מטרות. חלקן תרבותיות, חלקן סוציו-אקונומיות וחלקן אחרות.
בכל מקרה, כפי שכבר ציינתי כמה פעמים, חוקי הגירה אינם רלוונטיים לדיון, שכן הם אינם פוגעים בשום צורה שהיא בזכויות של אזרחי המדינה.

ציטוט:
קודם כל דיברתי על הצפירה, לא על חוק החמץ.

לא משנה. הטיעונים הם אותם טיעונים.

ציטוט:
מה שאתה מעלה היא סוגיה אחרת שטובים ורבים לא הגיעו בה למסקנה והיא מהי הזהות היהודית.

וזה למעשה שורש העניין.
הזהות היהודית תהיה מה שיהודים יחליטו שהיא תהיה, ואין שום טעם לנסות לכפות עליהם מאפייני זהות כאלה או אחרים. זו לא הדרך בה מתעצבת זהות.

ציטוט:
במילים אחרות ובקצרה- ואם אזרחי ישראל (בחלקם כמובן, שכן לא כל ואפילו לא רוב אזרחי ישראל החליטו שהלאום שלהם כולל מכירת חמץ בפסח, אז נניח חלק שווה באוכלוסיה) שיהדות היא כביכול הלאום שלהם יחליטו שכל שאר הסממנים כבר לא רלוונטים להם? או אדרבא- שהלאום שלהם הוא בכלל לא יהודי?

לא. זה אומר שהסממנים האלו כבר לא רלוונטיים, לפחות לגבי חלק מהלאום היהודי.

ישן 27-02-2013, 15:11
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]מאות שנים? פה..."

ציטוט:
למדיניות הגירה יש הרב מטרות. חלקן תרבותיות, חלקן סוציו-אקונומיות וחלקן אחרות.
בכל מקרה, כפי שכבר ציינתי כמה פעמים, חוקי הגירה אינם רלוונטיים לדיון, שכן הם אינם פוגעים בשום צורה שהיא בזכויות של אזרחי המדינה.

הם כן. אם צרפת תחל מדיניות הגירה חדשה, האזרחים-מהגרים-ישנים יכולים לטעון שזה פוגע בזכות שלהם לאיחוד משפחות, נניח.

וזה כן רלוונטי לדיון.
הטענה שזה פוגע בזכויות אזרחים היא רק אחת מהטענות שהעלת.
האחרת הייתה שלא צריך חוקים כדי לשמר תרבות או זהות לאומית.
ציטוט:
לא משנה. הטיעונים הם אותם טיעונים.

הם לא.
ציטוט:
וזה למעשה שורש העניין.
הזהות היהודית תהיה מה שיהודים יחליטו שהיא תהיה, ואין שום טעם לנסות לכפות עליהם מאפייני זהות כאלה או אחרים. זו לא הדרך בה מתעצבת זהות.

אוי נו באמת.
אז מי הוא יהודי?
ומי אתה כמייצג הקבוצה שלך שיקבע מהי היהדות ולא אני?
ציטוט:
לא. זה אומר שהסממנים האלו כבר לא רלוונטיים, לפחות לגבי חלק מהלאום היהודי.

או שאותה קבוצה- הטשטשה הזהות היהודית שלה והיא מתכחשת לכך.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 27-02-2013, 15:20

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit] למדיניות..."

ציטוט:
הם כן. אם צרפת תחל מדיניות הגירה חדשה, האזרחים-מהגרים-ישנים יכולים לטעון שזה פוגע בזכות שלהם לאיחוד משפחות, נניח.

אין זכות בסיסית כזו.
אם החוקים לא יפלו בין הזכות לאיחוד משפחות של אזרח אחד לאחר, ולא תהיה פגיעה בזכות לשוויון, לא תהיה בעיה.

ציטוט:
וזה כן רלוונטי לדיון.
הטענה שזה פוגע בזכויות אזרחים היא רק אחת מהטענות שהעלת.
האחרת הייתה שלא צריך חוקים כדי לשמר תרבות או זהות לאומית.

לא. אמרתי שאסור לחוקק חוקים שפוגעים בחופש הפרט, בשם השמירה על תרבות או זהות לאומית.
מדיניות הגירה לא פוגעת בחופש הפרט.

ציטוט:
אוי נו באמת.
אז מי הוא יהודי?

אתה תקבע לך ואני אקבע לי.

ציטוט:
או שאותה קבוצה- הטשטשה הזהות היהודית שלה והיא מתכחשת לכך.

ישן 27-02-2013, 15:51
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]הם כן. אם..."

ציטוט:
אין זכות בסיסית כזו.
אם החוקים לא יפלו בין הזכות לאיחוד משפחות של אזרח אחד לאחר, ולא תהיה פגיעה בזכות לשוויון, לא תהיה בעיה.

אבל שוב- יש, כברירת מחדל.
למה למהגרים אפריקאים פתאום יהיו קשיי הגירה לצרפת? זה חוסר שוויון!
ציטוט:
לא. אמרתי שאסור לחוקק חוקים שפוגעים בחופש הפרט, בשם השמירה על תרבות או זהות לאומית.
מדיניות הגירה לא פוגעת בחופש הפרט.

מעניין, הנה ציטוט שלך:
ציטוט:
באופן מפתיע התרבות הצרפתית מצליחה להישמר גם בלי שהמדינה הצרפתית תכפה אותה בחוק על כלל אזרחי צרפת.

לא. לא נראה כאילו זה מה שטענת.
ציטוט:
אתה תקבע לך ואני אקבע לי.

לא תודה.
ציטוט:

או, סופסוף טיעון רלוונטי.
ושוב- פה יש ויכוח שלא ניתן יהיה ליישב ע"ג הפורום שכן כבר עשרות שנים מנסים ליישבו.
אבל כן יש נגזרות משפטיות שאני מבין קטן מאוד בהם שכן רלוונטים לנושא, כמו למשל שימור הסטטוס קוו.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 27-02-2013, 16:11

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]אין זכות..."

ציטוט:
אבל שוב- יש, כברירת מחדל.
למה למהגרים אפריקאים פתאום יהיו קשיי הגירה לצרפת? זה חוסר שוויון!

זה חוסר שוויון כלפי אנשים שאינם אזרחי צרפת. יש מלא חוסר שוויון כלפיהם - הם גם לא יכולים להצביע בבחירות בצרפת, או לקבל זכויות סוציאליות מממשלת צרפת.

ציטוט:
מעניין, הנה ציטוט שלך:

לא. לא נראה כאילו זה מה שטענת.

הנה עוד אחד.
ציטוט:
אני דיברתי על חוקים שפוגעים בחופש של אזרחים, וכאן אין פגיעה כזו.

זה כן מה שטענתי.

ציטוט:
לא תודה.

אתה מעדיף שאתה תקבע לי ואני אקבע לך?

ציטוט:
או, סופסוף טיעון רלוונטי.
ושוב- פה יש ויכוח שלא ניתן יהיה ליישב ע"ג הפורום שכן כבר עשרות שנים מנסים ליישבו.
אבל כן יש נגזרות משפטיות שאני מבין קטן מאוד בהם שכן רלוונטים לנושא, כמו למשל שימור הסטטוס קוו.

אם כבר, אז חוק החמץ הפר את הסטטוס קוו...
לא שאני חושב שהסטוטס קוו הוא איזה עיקרון קדוש.

ישן 27-02-2013, 16:26
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]אבל שוב- יש,..."

ציטוט:
הנה עוד אחד.

זה כן מה שטענתי.

לא אמרתי שלא טענת זאת, אמרתי שזה רק אחת משתי טענות שהעלת.
ציטוט:
אתה מעדיף שאתה תקבע לי ואני אקבע לך?

עוד פחות.
ציטוט:
אם כבר, אז חוק החמץ הפר את הסטטוס קוו...
לא שאני חושב שהסטוטס קוו הוא איזה עיקרון קדוש.

לא, הוא נתן לסטטוס קוו תוקף ע"י עגונו בחוק.

בדיוק כשם שעשה חוק כבוד האדם וחירותו שחוקק רק ב92. 6 שנים אחרי שחוקק "חוק המצות", אגב.

בדיוק כשם שיעשה החוק המדובר אם יחוקק.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 07-03-2013, 22:23
  ally89 ally89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.13
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "כמה זמן לפני יום הזיכרון סוגרים את בתי הקולנוע?"

אחרי שקראתי כמעט את כל האשכול הייתי חייבת להרשם ולהגיב

במיוחד לגולני ולתבור שמביעים פה את מירב התמיכה לכפייה הדתית הזאת.

החבר שלי, שאני איתו כבר כמה שנים טובות הוא בחור צעיר בתחילת שנות ה-20 שלו, שסובל מבעיה לא מובנת לרופאים בארץ (שגם לא כל כך מתאמצים למצוא מהי) שמהווה כאבי בטן חדים ומשתקים ולילות שלמים בשירותים מאכילת דברים טובים לחלוטין שלא היו מזיזים בכלל לאדם מן השורה.
מדובר בבחור בגובה 1.90 שמשקלו בשנה האחרונה נע בין 46-50 ק"ג (והוא יותר מתקרב ל-46 רוב הזמן).
אחד המאכלים היחידים בעולם שלא מעוררים את כאבי התופת האלה שהחבר שלי חי מיום ליום הם לחמניות מלחם לבן רגיל. ולא סתם, זה צריך להיות ממקום נקי ומבוקר בו האופים משתמשים בכפפות בכל זמן בו נוגעים באוכל כמו שופרסל או סופר אלונית אחרת שוב- מתעוררים הכאבים הנוראיים האלה. כמו כן גם כדאי שהלחמניות יהיו טעימות שכן זהו מירב התפריט של הבן אדם והוא לא צריך לסבול גם טעם מגעיל בנוסף לתפריט הדל וכאבי הבטן הקשים שחווה. דרך אגב הקפאה שלהם ושמירה לאח"כ היא לא אופציה מאותן הסיבות.
רק שתבינו מה זה כמעט רק לחמניות- הוא לא יכול לאכול חלב, כל דבר שיש בו סיבים תזונתיים, יותר מידיי שומן (בשר וכו'), שום תבלין חוץ ממלח, יותר מידיי אורז או דברים שגורמים לעצירות. מה שהוא כן אוכל זה לחמניות עם ריבה עם מרגרינה (לא יותר מידיי כמובן) עם ביצה (רק קשה) עם שוקולד פרווה (שוב מתנגש עם השומן), ממרחים למיניהם (מכל מה שאמרתי עד עכשיו אחד מכל אחד ליום אם בכלל. רוב הימים הוא אוכל רק מרגרינה וריבה כי בשביל השאר הוא לא מרגיש מספיק טוב), מרק (גם כן שומני אז רק קערה ביום),פסטה (בלי כלום כמובן) ועוף מכובס (שמגעיל לי את הצורה ואני מעריצה אותו שהוא מכניס את זה לפה בשביל החלבונים).
אם יש משהו שזכור לי משנה שעברה זהו פסח, שכן זה הפסח הכי נוראי שעברתי.
זהו הפסח הראשון שעברנו ביחד לאחר שעברנו לגור לבדנו.
אני לא ידעתי מה מחכה לי והוא לא ידע עד כמה זה קשה כי עד עכשיו ההורים שלו דאגו להכל וגרמו לזה להראות קל.
הייתי צריכה לנסוע לכל הערים באזור המגורים שלי ולחפש לו לחמניות כשרות לפסח מקמח תפוחי אדמה או קמח תירס (מה שנגמר בערך יומיים לאחר סדר פסח והמלאי לא מתחדש כמעט בשום חנות). היו ימים שלמים שהוא לא אכל כמעט כלום והיו ימים שהוא אכל דברים לא מספיק טובים שהובילו לעוד כאבים.

אני לא אומרת את כל זה שתרחמו עליו.
אני אומרת את זה כי אתם מדברים על החוק הזה בצורה כל כך שטותית כאילו הוא בכלל לא משפיע על אנשים, אבל יש הרבה כמו החבר שלי שכן נפגעים. כן, לבן אדם במצב קריטי "רק שבוע" בלי חמץ יכול להשפיע קשה מאוד. החוק הזה הוא דיקטטורה ואנשים לא צריכים לסבול ממנו. גם אנשים שרוצים לאכול חמץ רק לשם הנאה.
אף אחד לא מנע משומרי מסורת למיניהם לשמור על כשרות בביתיהם. לכפות את זה על אנשים אחרים זה פשוט רוע לב וצרות עין מבחינתי.

נערך לאחרונה ע"י ally89 בתאריך 07-03-2013 בשעה 22:26.
ישן 08-03-2013, 08:11
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי ally89 שמתחילה ב "אחרי שקראתי כמעט את כל האשכול..."

1) טיעון מצוין. יש בנאדם אחד עם מחלה נדירה מאוד ולכן כל העולם צריך להתיישר על פיו.

2) אם אכן קראת את כל האשכול כמו שאת טוענת, הרי שאת מתהדרת ביכולת הבנת הנקרא קלוקלת מאוד. אף אחד לא דיבר פה על למנוע מהחבר שלך לקנות לחם חס וחלילה.
אבל אפילו אם היינו מדברים על זה, החבר שלך לא היה צריך להתייסר בכאב בלתי נסבל. בסה"כ לעשות צ'אקי, לקנות קצת לחם לפני החג ולהקפיא אותו.
אלא אם המחלה של החבר שלך גורסת כי הוא חייב לאכול לחם טרי בלבד.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 08-03-2013, 18:29
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי ally89 שמתחילה ב "1. אין לו קרוהן/קוליטיס זה מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ally89
.
2. כנראה שהקריאה שלך היא זו שקלוקלת כי בפירוש כתבתי שלהקפיא גורם לאותם התוצאות וגם שיש עוד הרבה אנשים כמוהו.

1) אותן התוצאות= לחמניות לא טעימות. שאני אגב חולק על זה אבל זה ממש לא העניין.
2) שוב, אני חותך אצבע אם את קראת והבנת את כל האשכול, אז כדי לפשט לך את העבודה- לא מדברים פה על לא למכור לחם, אלא על לא להציג אותו.
עכשיו תמשיכי עם ההגיון העליון שלך.
ציטוט:
ממה שקראתי פה זה לא חדש שאתה אגואיסט ואידיוט אבל זאת התגובה הכי בלתי הולמת שראיתי בחיים שלי.

לא רק זה, אני גם אונס כלבלבים בזמני הפנוי. דא"ג ברוכה השבה סיוון.
ציטוט:
איך שומרי מסורת בארצות שאין בהם את החוק הפשיסטי הזה מסתדרים? יפה מאוד.

נכון. הם קונים בסופרמרקטים כשרים בהרבה יותר כסף.
ציטוט:
אני באמת מכל הלב מאחלת לך שיהיה לך את מה שיש לחבר שלי

תודה, אני באמת צריך דיאטה ואסור לי לחמניות...המחלה שלו נשמעת לי אידיאלית.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 26-02-2013, 21:14
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "הגם אתה,ברוטוס?"

עד חקיקת החוק ב2008 דווקא לא עשיתי את זה. אם אכלתי חמץ בפסח (ואני מודה, לעיתים זה קרה, אף כי בדרך כלל לא) הרי שזה נעשה בביתי, בלי לעשות מזה עניין ובטח בלי להתנהג בצורה שלא מכבדת את החג. חקיקת החוק מבחינתי היוותה עבירה על הקוד המוסרי שלי - אני נגד כפיית אמונות, מכל סוג שהוא, על אחרים. אתה רואה אותי כאן בפורום קם ומגן על זכותם של הדתיים לאמונתם ואתה רואה אותי קם ומתקומם נגד כפיית אמונה על אחרים. זו בדיוק הגישה שלי בחיים. כן, אני יודע שלקנות חמץ בפסח כדי לעשות דווקא זה קצת ילדותי אבל מה לעשות, אין לי משהו אחר שאני יכול לעשות. את החמץ, אם אוכל, אוכל בביתי (מתוך כבוד לשכנים) אבל אקנה אותו פשוט על העיקרון.

הרשה לי לסובב את השאלה ולהציג אותה אליך - אם איווט ליברמן היה משתלט על הממשלה ומחליט (כחלק מקמפיין הנישואין אזרחיים שלו) שמעתה והלאה, רק נישואין אזרחיים יחשבו חוקיים במדינת ישראל ומעביר חוק כזה, האם היית מוכן שיכפו עליך נישואין אזרחיים?

ישן 27-02-2013, 16:15
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אז אתה מצפה שיתנהגו אלייך..."

סליחה, מה?

אתה עם הצביעות הבלתי נסבלת שאתה מציג באשכול הזה טוען שאני לא מכבד מישהו? ברגע שעברו על הקו האדום היחיד שלי בעניין זה, הרי שהם הרוויחו את חוסר הכבוד שבא בתגובה.

ואתה, איפה אתה תשים את הגבול? כשיחקקו חוק שאוסר על נסיעה בכיפור (כי אין כזה חוק)? לא. מה דעתך על חוק שאוסר על נסיעה בשבת? אולי אז? אולי כשזה יתחיל לפגוע לך בצורת החיים תשנה דעתך? אולי כשיחקקו חוק שמפאת שמירת השבת יפסיקו את כל שידורי הטלוויזיה ויחסמו את האינטרנט בשבת? איפה זה יתחיל להיכנס לך לחיים, ואז אתה תתחיל להתבכיין?
זו מדינה יהודית דמוקרטית, לא מדינת הלכה. וזה אומר שבמדינת ישראל מי שלא רוצה לשמור שבת, לא חייב. מי שלא רוצה לשמור כיפור, לא חייב, ומי שלא רוצה לאכול כשר לפסח בפסח לא חייב. עצם הניסינות לשנות את זה כדי לכפות את הדת על אנשים... מה אגיד לך.... אין לי אפילו מילים לתאר כיצד זה גורם לי להרגיש

ישן 27-02-2013, 16:31
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "סליחה, מה? אתה עם הצביעות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
אתה עם הצביעות הבלתי נסבלת שאתה מציג באשכול הזה טוען שאני לא מכבד מישהו?

מי שגר בבית מזכוכית- אל לו לזרוק אבנים.
ציטוט:
ברגע שעברו על הקו האדום היחיד שלי בעניין זה, הרי שהם הרוויחו את חוסר הכבוד שבא בתגובה.

נאה דורש נאה מקיים.
לדרוש שיכבדו אותך תו"כ שאתה רומס את כבודם של אחרים לא מוסיף הרבה תוקף לטענה שלך.

לטעון שמותר לך לאכול ביום כיפור ולצאת לעשות מנגל שינקן על הכביש מחוץ לקיבוץ זה שני דברים שונים מאוד.
ציטוט:
ואתה, איפה אתה תשים את הגבול? כשיחקקו חוק שאוסר על נסיעה בכיפור (כי אין כזה חוק)? לא. מה דעתך על חוק שאוסר על נסיעה בשבת? אולי אז? אולי כשזה יתחיל לפגוע לך בצורת החיים תשנה דעתך? אולי כשיחקקו חוק שמפאת שמירת השבת יפסיקו את כל שידורי הטלוויזיה ויחסמו את האינטרנט בשבת? איפה זה יתחיל להיכנס לך לחיים, ואז אתה תתחיל להתבכיין?

אין ספק שצריך למצוא נקודת אמצע כלשהי. נקודת אמצע לא נמצאת בהשבתת המדינה בשבת, אבל היא בפירוש לא נמצאת בצד של מותר לי לעשות מה שבא לי.
ציטוט:
זו מדינה יהודית דמוקרטית, לא מדינת הלכה. וזה אומר שבמדינת ישראל מי שלא רוצה לשמור שבת, לא חייב. מי שלא רוצה לשמור כיפור, לא חייב, ומי שלא רוצה לאכול כשר לפסח בפסח לא חייב.

וואו. החיכוך בין יהודית ודמוקרטית הוא אחד מהמסובכים במדינת ישראל. מעולם לא שמעתי או קראתי פירוש יותר פשטני לחיכוך הזה. תמחק את זה, מעולם לא שמעתי נימוק יותר פשטני ומגוחך למה זה דמוקרטיה.
ציטוט:
עצם הניסינות לשנות את זה כדי לכפות את הדת על אנשים... מה אגיד לך.... אין לי אפילו מילים לתאר כיצד זה גורם לי להרגיש

1) כאמור, בעייני ובעייני רבים (אולי אף הרוב, דמוקרטיה וכל זה) זה לא עניין דתי אלא לאומי.

2) עצם הניסינות לשנות את זה כדי לכפות את הדת האתאיסטית על אנשים... מה אגיד לך.... אין לי אפילו מילים לתאר כיצד זה גורם לי להרגיש

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 27-02-2013, 18:38
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אוי די, באמת? אני צבוע? איפה..."

ציטוט:
אוי די, באמת? אני צבוע?

כן.
ציטוט:
איפה עשיתי מנגל שינקן מחוץ לקיבוץ? בוא תראה לי איפה אני צבוע - כשאפילו כשאני קונה חמץ בפסח במחאה על חוק כופה, אני אוכל אותו בביתי מתוך כבוד לשכנים?

מי אמר שאלה הסיבות שבגינן אתה צבוע?
ציטוט:
אם הדרך היחידה שלך לטעון שאני צבוע זה להכניס לי מילים לפה - מילים שמתנגשות עם מה שכן אמרתי - אולי שווה לך לשנות את הטיעון קצת.

טוען שאני צבוע, מכניס לי מילים לפה ואח"כ טוען שאני מכניס לך מילים לפה.
ציטוט:
ולגבי הטענה על כפיית האתאיזם - אם רק תמצא מקום אחד בו הצעתי לכפות על מישהו את ערכי הג'יהאד האתאיסטי - אחת התנועות הכי מגוחכות בהיסטוריה האנושית - אולי יהיה לך טיעון...

עצם העובדה שאתה מנסה לכפות על אנשים דברים שמבחינתם זה לחלל את דתם- אתה כופה עליהם את דתך.

זה לא משנה כמה בעינייך הטיעון לגיטימי. זה בבחינת נאה דורש נאה מקיים. אם אתה רוצה שלטיעון שלך יהיה תוקף אסור לך לעשות את אותו הדבר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 27-02-2013, 18:47
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "כמה זמן לפני ערב פסח מפסיקים למכור חמץ?"

אהלן גולני, תסלח לי שאני פונה אליך כך, פשוט כתבת את דבריך בהרבה הודעות וקצת קשה לענות לכולן ביחד.

בגדול- אין קשר לעניין ההמנון והדגל לבין זכויות כלשהן, כפיות וכו'. נדמה לי שאתה יודע את זה וסתם כותב.

הכפיה המדוברת פה היא על האדם לגבי הזכויות האישיות שלו. דגל והמנון הם עניין המדינה עצמה, בהגדרתה כמדינה, בהצגתה מול מדינות אחרות. הרוב יקבע את הדגל וההמנון. אם הרוב בעתיד יחליט שהדגל יכיל בולבול זקור, זה מה שיקרה. פה הרוב כן קובע, כי לא מדובר בזכות האישית של אדם. בניגוד למשל להכרחת אדם לא לעבוד ביום מסוים.

שאלת לגבי חגים? יופי. גם בחג לא נכריח אדם שלא לעבוד אם הוא לא רוצה. החג הוא של המדינה, לא של האדם. מוסדות המדינה ישבתו בימים הללו, כמו בשבת. זהו המקום בו התרבות היהודית, דת או לאום, נכנסת. לא בכפיה על אדם לא למכור פיצה לאדם אחר. עסקים פרטיים לא יושבתו בכפיה. לא בכיפור, לא בפסח ולא בשבת.

ואתה באמת רוצה חוק פלילי שיעניש אדם שלא עומד בצפירה? נשמע לך הגיוני?

ישן 27-02-2013, 19:20
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אהלן גולני, תסלח לי שאני פונה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
הכפיה המדוברת פה היא על האדם לגבי הזכויות האישיות שלו. דגל והמנון הם עניין המדינה עצמה, בהגדרתה כמדינה, בהצגתה מול מדינות אחרות. הרוב יקבע את הדגל וההמנון. אם הרוב בעתיד יחליט שהדגל יכיל בולבול זקור, זה מה שיקרה. פה הרוב כן קובע, כי לא מדובר בזכות האישית של אדם. בניגוד למשל להכרחת אדם לא לעבוד ביום מסוים.

שאלת לגבי חגים? יופי. גם בחג לא נכריח אדם שלא לעבוד אם הוא לא רוצה. החג הוא של המדינה, לא של האדם. מוסדות המדינה ישבתו בימים הללו, כמו בשבת. זהו המקום בו התרבות היהודית, דת או לאום, נכנסת. לא בכפיה על אדם לא למכור פיצה לאדם אחר. עסקים פרטיים לא יושבתו בכפיה. לא בכיפור, לא בפסח ולא בשבת.

כל מה שאמרת הוא נחמד מאוד כשמדובר בכל דמוקרטיה אחרת.

הדבר שמייחד את מדינת ישראל מכל דמוקרטיה אחרת הוא היותה יהודית.
כאמור, זה אחד החיכוכים היותר בעייתים. מהי יותר- דמוקרטית או יהודית, איפה עובר הגבול וכו'. זה נושא שלגיטימי לפתוח לדיון, אבל את נושא היותה יהודית לא לגיטימי.

עכשיו יבואו בני, רוג ובטח שיפ בשלב מסוים ויגידו "יופי יהודית אבל כשרות וכיפור ופסח זה דת שדוחפים לנו לגרון וכופים עלינו וכו'" ועל כך הטענה שלי שזה לא דת, או לא בהכרח דת. בדיוק כשם שברית מילה וחתונה עם חופה וקידושין ואפילו (!) בר מצווה זה לא בהכרח דת, אלא מסורת וחלק מהלאום.

ואז השאלה- בוא נעזוב שנייה את חוק המצות, אם כל מה שמייחד אותנו כעם- לא מאז 1948, לא מאז 1897 וגם לא מאז 1878 אלא מאז ומעולם הוא רק דת, אז מי אנחנו בכלל ואיזה הצדקה יש לקיום שלנו?

אם כל הדברים הללו שלמעשה מייחדים אותנו כעם הם אך ורק דת אזי שלמדינת ישראל אין זכות קיום מחד (כי מי שמע על מדינה בשביל קבוצה דתית? מדינות נותנים לעמים) ומאידך אם כל קיומה של מדינת ישראל מושתת על ייחוד הדת הרי שאנחנו דווקא צריכים להיות מדינת הלכה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 27-02-2013, 19:34
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=shruki] הכפיה המדוברת..."

לפני שאתה מתחיל לדחוף לי מילים לפה (או לגרון) אין לי בעיה עם פסח וכיפור - כיוון שאין שום חוק שכופה עליי לחגוג אותם. אני רוצה לחגוג את חגי ישראל לא כי אני חייב אלא כי יש לי הזכות להשתייך לעם ישראל ולחוג אותם. אני רוצה לאכול כשר לפסח שבעת ימים לא כי אני חייב אלא כי אני יכול... כל זמן שלא אונסים אף אחד לחגוג, לא תשמע ממני התנגדות... להיפך.

רק מה, גם אם נעזוב לרגע את חוק המצות (ובטח שאחרי הפייל המוחלט של הטיעון שלך לגביו כדאי לעזוב אותו) עדיין נותרת השאלה - האם נכון או מוסרי לחייב אנשים לחגוג? האם תחוקק חוק שמאלץ אנשים לציין את חגי ישראל ומועדיו ולחגוג בהתאם?

ישן 27-02-2013, 19:43
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 138 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "לפני שאתה מתחיל לדחוף לי..."

ציטוט:
לפני שאתה מתחיל לדחוף לי מילים לפה (או לגרון) אין לי בעיה עם פסח וכיפור - כיוון שאין שום חוק שכופה עליי לחגוג אותם. אני רוצה לחגוג את חגי ישראל לא כי אני חייב אלא כי יש לי הזכות להשתייך לעם ישראל ולחוג אותם. אני רוצה לאכול כשר לפסח שבעת ימים לא כי אני חייב אלא כי אני יכול... כל זמן שלא אונסים אף אחד לחגוג, לא תשמע ממני התנגדות... להיפך.

רק מה, גם אם נעזוב לרגע את חוק המצות (ובטח שאחרי הפייל המוחלט של הטיעון שלך לגביו כדאי לעזוב אותו) עדיין נותרת השאלה - האם נכון או מוסרי לחייב אנשים לחגוג? האם תחוקק חוק שמאלץ אנשים לציין את חגי ישראל ומועדיו ולחגוג בהתאם?

אתה ממש כושל בתחום הנאה דורש נאה מקיים.

אתה דוחף לי מילים לפה, בהתחשב בכך שמעולם לא דיברתי על להכריח מישהו לחגוג חג.

שנית- "הפייל המוחלט", אנא רד ממרום מושבך ונמק איפה בדיוק הכשל פה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 27-02-2013, 19:52
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=shruki] הכפיה המדוברת..."

ענייני הלאום הללו הם עניינה של המדינה כמדינה. קרי- מוסדות המדינה סגורים בשבת חג או כיפור. לא עסקים פרטיים. במוסדות המדינה ישמרו כשרות, לא במוסדות פרטיים (שזה מה שקורה היום- המטבח בצבא כשר, אבל אין חוק שמכריח בתי מלון להיות כשרים, רק הרצון שלהם בתיירים ישראלים ודתיים. יש מתי מעט שבחרו לפנות לקהל אחר כמו המלון הסקוטי).

לגבי דת ולאום- אני לא רואה את הסתירה. החגים הדתיים הפכו לחגים לאומיים, לפסח יש מעמד חוקי כיום שבתון ממשלתי. השפה הפכה לשפה רשמית, התרת ההגירה למדינה כרוכה בהוכחת דתך כיהודית או החלפת הדת ליהדות. אבל לא בעניינים האישיים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:47

הדף נוצר ב 0.32 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר