לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-03-2013, 20:41
  AsafP AsafP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.12
מקלטים דומים מאוד ממעברת "חוטר" בבאר יעקב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "המקלט הכי קטן בארץ(?)"

בבאר יעקב סמוך לחוות אלנבי הייתה מעברה גדולה בשם "חוטר" שהוקמה על שטח בו עמדו מבני בית חולים צבאי בריטי שהיה שם לפני קום המדינה. המעברה פונתה לפני שנים רבות ועל חלק משטחה נבנתה שכונת וילות באותו שם. מדרום לשכונה (בינה לכביש 431) יש שטח בור בו ניתן לראות עדיין כמה שרידים מהמעברה, מגדל מים חומות אבן וכמה מקלטים מאוד דומים לאלו שרואים בתמונה שהבאת. מעניין התזמון של הפוסט שלך - הייתי שם רק לפני שבועיים-שלושה וצילמתי אחד מהמקלטים כי הם סקרנו אותי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

המקלט שבתמונה קבור עמוק יותר באדמה יחסית לשלך, אך יש בשטח מקלטים אחרים עם בלט יותר גבוה. ייתכן שהייתה גם סחיפה עם השנים. בכל אופן מה שמעניין הוא הנסיבות שבגינן נבנו - אותן אני יודע בודאות כי הדברים נכתבו בספר על באר יעקב שכתב בן המעברה יהודה דוד: המקלטים הוקמו ב1956 עם מבצע קדש והגברת המתיחות באיזור. בסמוך היה בית ספר של המעברה והרעיון היה להכניס לשם את הילדים במידה ותהיה הפצצה מצרית. היות והמקלטים הם די קטנים (ניתן עדיין להכנס אליהם ולהיווכח - האמת שאני אפילו נדהמתי מכמה שהם קטנים - מספר מועט של אנשים יאלץ לשהות שם בצפיפות מחרידה). הוא כותב שלא הסתפקו בהם וביצעו גם חפירות. כל העסק הזה הוקם בחופזה.

ייתכן שגם המקלט שלך הוקמו על שטח של מעברה שהייתה בראש העין, אני מעלה את ההשערה שאולי זה היה סטנדרט של מקלטים למעברה שהוקמו בחופזה באותה תקופה במטרה לתת מחסה בעת הפצצה/הפגזה.

נערך לאחרונה ע"י AsafP בתאריך 08-03-2013 בשעה 21:10.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-04-2013, 13:36
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
לא על שטח של מעברה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי AsafP שמתחילה ב "מקלטים דומים מאוד ממעברת "חוטר" בבאר יעקב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AsafP
ייתכן שגם המקלט שלך הוקמו על שטח של מעברה שהייתה בראש העין, אני מעלה את ההשערה שאולי זה היה סטנדרט של מקלטים למעברה שהוקמו בחופזה באותה תקופה במטרה לתת מחסה בעת הפצצה/הפגזה.

הרחוב בו המקלט צולם נמצא על מורדות הגבעות המזרחיות של רה"ע, במרחק של לפחות חצי ק"מ מזרחה מהמעברה שבה החלה העיר. אותה מעברה התבססה על הבסיס ח"א הבריטי ראס אל עין, שהיה בסיס לוגיסטי שנתן שירות לבסיס האוויר סירקין הסמוך וכן בסיס מבצעי של האוגדה המוטסת ה-6 וחט' החי"ר Oxfordshire and Buckinghamshire Light Infantry. עד היום ניתן לראות ברחבי השכונה הותיקה (ראש העין הישנה) מספר מחסנים מתקופת הבסיס הבריטי שעדיין עומדים ואף נמצאים בשימוש - מסתבר שמבנים אלה ייחודיים למדי ולא נבנו בבסיסים בריטיים אחרים ברחבי העולם אלא רק בארץ ישראל, וייחודם בכך שהם בנויים קירות לבנים וגג פח בעוד שבשאר העולם המבנה היה בנוי כולו פח.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:34

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר