לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-03-2013, 23:34
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
רק בשביל להשחיר את שם ישראל בעולם...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "האם יש מישהו שחסר לו פרטים על..."

לו מישהו היה יודע, עד כמה העיתון הזה מצוטט ע"י "חובבי ציון" למיניהם בעלם, אולי, אולי היה נוהג אחרת
אני כבר מזמן הסקתי את מסקנותי לגבי העיתון המכובד הזה ופשוט ביטלתי את המנוי....

נ.ב.
לדעתי עיתון הארץ הוא עיתון חשוב בנושא הכלכלה וכתבות בנושא, אך בפוליטקה דרכנו חלוקות מאוד

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-03-2013, 02:35
צלמית המשתמש של dsho
  dsho dsho אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "את הפרוטוקולים האלה צריך..."

אם נשים לרגע בצד את המניעים של עיתון הארץ לפרסם חומרים גנוזים מהפרשה שהכל בעצם ידוע עליה, עצם הצורך של הארץ להילחם על כך עם המדינה דרך בג"ץ מעלה חשד שאולי דברים לא השתנו. על פי הכתבה, גם כשהמדינה נאותה לשחרר את החומרים החסויים מלפני 29 שנים טרח מי שטרח למחוק ולצנזר, כולל את שמו המסווג של הרמטכ"ל באותה תקופה, משה לוי, כדי שלא נדע מי היה.

הכתבה מזכירה שוב שהנפגעים היחידים מהפרשה החמורה, חוץ משני המחבלים שנרצחו במעצר, היו שלושת אנשי המנגנון שניסו לעשות את הדבר הנכון ונודו. הרוצח (על פי הודאתו) אהוד יתום המשיך לעשות חיל בארגון עוד שנים לפני שהיה לחבר כנסת. נותן הוראת הרצח (על פי החקירה) אברהם שלום אמנם הוכרח לפרוש, אך המשיך אחר כך בתפקידים ציבוריים כאילו כלום לא קרה. מי שניהל את מסכת ההונאה והשקרים, יוסי גינוסר, המשיך בתפקידים ציבוריים וגם עשה מיליונים בעסקים עם הרש"פ. ואחד מהשניים בראש הפירמידה, שכיסו ביודעין על רצח ואישרו את ההמצאה הגאונית של חנינה למפרע, הוא היום נשיא מדינת ישראל. אז אולי כן טוב שמישהו מזכיר את העבר מידי פעם.

עריכה: סליחה נחמיה, התגובה היא לאזרח.

נערך לאחרונה ע"י dsho בתאריך 03-03-2013 בשעה 02:43.
ישן 03-03-2013, 09:37
צלמית המשתמש של האזרח

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי dsho שמתחילה ב "[font=Verdana]אם נשים לרגע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dsho
אם נשים לרגע בצד את המניעים של עיתון הארץ לפרסם חומרים גנוזים מהפרשה שהכל בעצם ידוע עליה, עצם הצורך של הארץ להילחם על כך עם המדינה דרך בג"ץ מעלה חשד שאולי דברים לא השתנו. על פי הכתבה, גם כשהמדינה נאותה לשחרר את החומרים החסויים מלפני 29 שנים טרח מי שטרח למחוק ולצנזר, כולל את שמו המסווג של הרמטכ"ל באותה תקופה, משה לוי, כדי שלא נדע מי היה.

הכתבה מזכירה שוב שהנפגעים היחידים מהפרשה החמורה, חוץ משני המחבלים שנרצחו במעצר, היו שלושת אנשי המנגנון שניסו לעשות את הדבר הנכון ונודו. הרוצח (על פי הודאתו) אהוד יתום המשיך לעשות חיל בארגון עוד שנים לפני שהיה לחבר כנסת. נותן הוראת הרצח (על פי החקירה) אברהם שלום אמנם הוכרח לפרוש, אך המשיך אחר כך בתפקידים ציבוריים כאילו כלום לא קרה. מי שניהל את מסכת ההונאה והשקרים, יוסי גינוסר, המשיך בתפקידים ציבוריים וגם עשה מיליונים בעסקים עם הרש"פ. ואחד מהשניים בראש הפירמידה, שכיסו ביודעין על רצח ואישרו את ההמצאה הגאונית של חנינה למפרע, הוא היום נשיא מדינת ישראל. אז אולי כן טוב שמישהו מזכיר את העבר מידי פעם.

עריכה: סליחה נחמיה, התגובה היא לאזרח.

תשים לב איך אתה כותב. האם אהוד יתום אי פעם הואשם ברצח? או ראש השב"כ הואשם כשותף לרצח.
היצר המזוכיסטי להראות לכולם עד כמה שאנחנו בסדר. למי בדיוק להראות? בכל אומה ואומה במהלך ההיסטוריה שלה היו מקרים דומים. האם גם שם כל הזמן מעלים ודשים עוד ועוד.(דיר יאסין, סאברה ושאתילה) למי זה מוסף, תשימו לב חברים מי זה מעלה את המקרים האלה. לדעתי זה רק להוסיף עוד כמה נקודות לאותו הכתב או לאותו העיתון תחת הכותרת "זכות הציבור לדעת"
האם בארה"ב מעלים כל הזמן מה עשו חיילה בויטנאם, או הצרפתים מה עשו באלג'יר או הבריטים באימפריה שלהם כלפי תושבי המקום. עם ישראל נמצא כל הזמן במלחמת הקיום. אולי זה לא נראה לך,
אך כבר הציטוטים של "הארץ" מתנוססים באתרים אנטי ישראלים בעולם. האם לזה מתכוון העיתון הנכבד
כאשר ממחזר את הידיעה עוד ועוד...?

ישן 03-03-2013, 15:52
צלמית המשתמש של האזרח

תגיד, אתה בסדר ומבין עברית...?
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אהוד יתום נחנן בהליך יותר..."

איפה כתבתי שהעיתון מפברק? ומפרסם שקרים?
למען הסר ספק לאנשים כמוך אשר קוראים אולי חצי משפט וכבר מבינים מה כתוב בהמשך.
אז עוד פעם כותב, שהעיתון אמין מאוד, אלא שכל הזמן הוא ממחזר ידיעות אשר אינן תורמות דבר לעם ישראל ורק מוסיפות לכל שונאי ישראל, עד כמה היהודים ברברים והורגים שבויים מסכנים...

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 03-03-2013 בשעה 15:56.
ישן 03-03-2013, 16:59
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי dsho שמתחילה ב "[font=Verdana]אם נשים לרגע..."

אהוד יתום אמנם המשיך בשב"כ ולבסוף היה חבר כנסת, אבל בג"ץ פסל לו הרבה מועמדויות לתפקידים ציבוריים, למשל בג"ץ לא איפשר לו לכהן בראשות המטה ללוחמה בטרור. לגבי אברהם שלום, אני רואה שהוא באמת כיהן כדירקטור בתעשייה האווירית (זה לא גוף פרטי?) וכחבר מועצה ב"מפקד הלאומי", שזו תנועה פרטית עד כמה שאני מבין.

כמו שאתה מבין, עם אהוד יתום מיצו את הדין באופן עקיף בכך שפסלו לו מועמדויות לתפקידים ציבוריים, חוץ מתפקיד הח"כ שהגיע יותר מאוחר, אבל זה אפשרי מבחינת החוק בגלל "חורים" בחקיקה. עבריינים בהחלט יכולים לכהן בכנסת, ולראיה יש והיו עבריינים מורשעים בכנסת. עד כמה שאני יודע, אברהם שלום פנה בעיקר לסקטור הפרטי לאחר שפרש מהשב"כ, ולבג"ץ אין ממש סמכות לפסול מינויים בסקטור הפרטי (במידה וכיהן בתפקידים בכירים בסקטור הציבורי, אשמח לדעת באיזה).

לגבי שאר המעורבים בפרשה - הם לא הודו במעשים או במעורבות, לכן חפותם לא נפגעה עד כה, ולא היה ניתן לפסול מינויים ציבוריים שלהם.
ישן 03-03-2013, 22:12
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "נחש מה היה קורה אם הייתה חתוף..."

זה לא רלונטי ולא הייתה לי שמץ של טענה אם אחד מהחטופים היה מרוצץ את גולגלתו של החוטף במהלך הארוע.

החוטפים נעצרו והוצאו להורג או נרצחו, תבחר את הטרמינולוגיה שבא לך, על ידי אברהם שלום וחבורתו (מבחינתי נותן ההוראה מטונף באותה מידה כמו המבצע.). תהה הסיבה אשר תהה, היא לא תלבין את העובדות.

עכשיו, לאחר שנתפסו בקלקלתם, החליטו להפליל קצין בכיר כדי שיישב בבית סוהר במקומם. פה כבר לא הייתה סערת רגשות, זה היה הרבה אחרי הארוע, ובכל זאת, הם תיאמו, בישלו והפלילו קצין על לא עוול בכפו רק כדי לצאת נקיים מהארוע שהם יצרו, תוך ציפייה שעקב מעמדם וההתכופפות האוטומטית של כל הדרגים מטעמי בטחון המדינה, האמת תשאר חבוייה.

אני מניח שחטוף שמחרבן במכנסיים מצדיק את כל זה.

ישן 03-03-2013, 08:26
  bertold bertold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "את הפרוטוקולים האלה צריך..."

ציטוט:
את הפרוטוקולים האלה צריך לפרסם במלואם.

ואם הפרוטוקטלים יהיו ללא שמות של אנשי שב"כי אלה יהיו חסויים מסביות בטחוניות אמיתיות - מה זה יעזור לך ?
ציטוט:
התנהגות ראש הממשלה והנשיא דאז היא כתם שחור עצום מימדים בהיסטוריה הישראלית, שלא לדבר על התנהגות אנשי השב"כ

זאת בדיוק הנקודה.
זה שזה כתם שחור זה ברור וברור מזמן.
האם חייבים לעשות את הכתם יותר שחור ויותר גדול ?

ציטוט:
חופש המידע הוא חלק בלתי נפרד מהדמוקרטיה.

דמוקרטיה זה לא משהו שנולד בין רגע (כמה עשורים בתולדות המדינה זה בדיוק רגע אפילו פחות מזה).
לכן יש להזהר עם השיפוט הזה לאחור כאשר אחרי 30 שנה אתה שופט העבר על פי חוקים של ההווה.
ולכן לדעתי הארץ הגזימו עם חקירה שלהם
ישן 03-03-2013, 17:52

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "[QUOTE]את הפרוטוקולים האלה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי bertold
דמוקרטיה זה לא משהו שנולד בין רגע (כמה עשורים בתולדות המדינה זה בדיוק רגע אפילו פחות מזה).
לכן יש להזהר עם השיפוט הזה לאחור כאשר אחרי 30 שנה אתה שופט העבר על פי חוקים של ההווה.
ולכן לדעתי הארץ הגזימו עם חקירה שלהם

תרשה לי לתקן אותך. "הארץ" לא שופט אלא מסקר. מי שאחראי על השיפוט הוא בית המשפט. לא שאני בא לגונן על עיתון הארץ ועל ההתנהלות הכללית שלו, אבל אני לא רואה כל בעיה בסיקור לאחור. ראוי שפרטים, שהיו חסויים, יחשפו לאחר שהותרו לפירסום. אף אחד גם לא מתכוון לשפוט את המעורבים לפי חוקים, שניכנסו לתוקף לאחר המאורעות - זה בלתי אפשרי לפי עקרונות יסוד של מערכת המשפט. כל מה שמבקשים זה שהצדק יצא לאור, וזה בסדר.
ישן 03-03-2013, 21:25

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "[QUOTE]תרשה לי לתקן אותך...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי bertold
זאת השאלה - מה בדיוק מבקש מי שמבקש את הצדק ? מה עוד חסר לו ?

הציבור רוצה שעבריינים ישאו אות קין על מצחם, גם אם הם קיבלו חנינה. זה המינימום שאפשר לבקש לאחר שחננו עבריינים לטובת ביטחון המדינה. הם אמנם לא עבריינים מורשעים, אבל הם עבריינים, שכן ביצעו עבירה והודו בה. השופט שמגר אמר, שאי אפשר לחון את מי שלא ביצע עבירה. וזה אומר הכל על האנשים האלה.

לדוגמא, אם פרטי הפרשה לא היו נחשפים, סביר להניח שבג"ץ לא היה מטרפד מינויים של יתום לתפקידים ציבוריים, כי אות הקין היתה דוהה עם השנים. הפרסומים איפשרו לצרוב את אות הקין כל כך חזק על מצחו, שגם אחרי שנים רבות עדיין זכרו לו את זה וטירפדו כמעט כל ניסיון שלו לכהן בתפקיד ציבורי (והוא ניסה הרבה).
ישן 04-03-2013, 15:58
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי שקר כלשהו שמתחילה ב "אתה מסוגל להבחין בין סתם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שקר כלשהו
אתה מסוגל להבחין בין סתם אמצעי פיגורטיבי לדמגוגיה זולה?

כן, אפילו לא רע בכלל.

ציטוט:
אני לא חתרתי להגחכה, אלא להמחשה.
ועכשיו אתה לא רק דמגוג שולי, אלא גם נודניק שנטפל לטפל.

לא יודע למה חתרת, אני רק יכול לקרוא את מה שיצא לך ויצאה לך הגכחה לא רעה בכלל.

ציטוט:
תוכל להתייחס גם לתוכן? למשל, היחס בין חנינה לעמדות חברתיות? הקשר בין מרחב ההכרעה של הסמכות לבין מעמדו במרחב הציבורי?

עמדות חברתיות אינן לגטימציה להוצאה להורג של עצורים, לא משנה כמה הציבור תומך בהן. לפי ההגיון שלך, צריך לחון את מבצעי הלינץ' ברמאללה כי העמדות החברתיות הפלסטיניות תמכו במעשה.

מרחב ההכרעה של הסמכות או יותר נכון הסמכות עצמה נגזרת מהמותר לה על פי חוק. המעמד בדעת הקהל חסר חשיבות.

ציטוט:
לא שזה קשור במיוחד לצבא ובטחון,
אבל אם אתם מתכוונים לצייר מצג שווא של עמדות "דמוקרטיות" על מנת לגזור קלון נצחי, מישהו חייב להעמיד אתכם במקום הקטן והצבוע שלכם.

אין לזה שום קשר לדמוקרטיה, יש לזה קשר לסמכות. מי שמחסל עצורים, מפליל קצין בכיר, מעלים ראיות בשם בטחון המדינה מאותם גופים שאמונים על ביטחון המדינה משקר בוועדות חקירה, נוהג כאחרון העבריינים ובסוף נאנס לספר את האמת כי באמת כבר אין ברירה אחרת, ראוי לקלון נצחי.

ישן 04-03-2013, 16:29
  שקר כלשהו שקר כלשהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.09.08
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "[QUOTE=שקר כלשהו]אתה מסוגל..."

"עם נבר תתברר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
זא לא תוכנית ריאליטי.

מה עוד? נחליט אם איציק מרדכי הופלל על פי אסמסים?

כלומר, פסיקה משפטית תוכרע ע"י הציבור הרחב.
(הגרסה הדמגוגית לשיטת המושבעים)

ולעניין - התשובה הקטגורית והפשטנית להפליא היא: כן, אם החברה הישראלית תתמוך חד משמעית ברצח, לדוגמא על רקע כבוד המשפחה, גם מערכת המשפט בסופו של יום תתיישר. למה? כי כך כללי המוסר והאתיקה מורכבים, מאידאות תלויות תרבות. פעם היו מוציאים להורג מכשפות, להזכירך.
דוגמא עכשווית להשפעה תרבותית על מערכת המשפט תהיה סוגיית ברית המילה. ודי לחכימא, למרות שבמקרה שלך, אולי כדאי להרחיב...
לגבי עצם המושג "חוק".
ראשית, החוק מעניק סמכות חנינה בידי הנשיא. "חוק זה חוק". לכן, אם הנשיא נתן חנינה גורפת, כל אזרח שומר חוק צריך לכבד אותה.
שנית, החוק אינו חצוב בסלע, הציבור (באמצעות נציגיו בכנסת) למעשה מנסח את החוקים הללו. כך ששוב, הציבור אכן קובע מיהו עבריין.
ישן 04-03-2013, 18:53
  שקר כלשהו שקר כלשהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.09.08
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "אני לא נצמד ללשון החוק. אני..."

השיקול העיקרי בחנינה הוא שיקול הדעת של הנשיא (פרה-רוגטיבה).
בעניין קו 300, התעוררה השאלה רק מכיוון שהחנינה ניתנה בטרם העבריינים נשפטו (לכאורה חפים מפשע) ולכן נדרש בית המשפט לדון על התפר שבין חסינות לחנינה. בהנחה (הבלתי מבוססת) שאהוד יתום היה נמצא אשם ברצח, והנשיא היה חונן אותו לאחר מכן - לא היה צורך בהמצאת שיקולים, כיוון שמרחב ההכרעה של הנשיא הוא עצמאי.

בכוחה של חנינה גורפת לנקות עבריינים גם מן ההרשעה, לפחות במישור המשפטי.
לאיזו אשמה אתה מתכוון? לאשמה פלילית? היא אינה רלבנטית מחוץ לאולם המשפט.
אם הכוונה שלך לקלון, אז בהחלט בסמכותו של הנשיא להסיר את הקלון.

נערך לאחרונה ע"י שקר כלשהו בתאריך 04-03-2013 בשעה 19:11.
ישן 04-03-2013, 22:01

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי שקר כלשהו שמתחילה ב "השיקול העיקרי בחנינה הוא..."

ציטוט:
בכוחה של חנינה גורפת לנקות עבריינים גם מן ההרשעה, לפחות במישור המשפטי.
לאיזו אשמה אתה מתכוון? לאשמה פלילית? היא אינה רלבנטית מחוץ לאולם המשפט.
אם הכוונה שלך לקלון, אז בהחלט בסמכותו של הנשיא להסיר את הקלון.

בדיוק לזה היתה הכוונה. חנינה מנקה את העבריינים מן ההרשעה.
בנוגע לאשמה, הכוונה היתה גם במישור המשפטי וגם בערכי מוסר ציבוריים.

אם הם נקיים מאשמה כמו שאתה טוען, איך אתה מסביר את ההתערבות של בג"ץ במינויים ציבוריים של יתום? הרי לדעתך הוא נקי מאשמה ולצורך העניין יכול להיות מועמד לכל תפקיד ציבורי. הרי בג"ץ לא פוסק לפי דעת קהל. כל פסיקה שלו צריכה להיות מלווה בנימוקים המבוססים על החוק. תקן אותי אם אני טועה.

מכיוון שזו היתה החלטה תקדימית, שגם לא חזרה על עצמה עד כמה שאני יודע, העניין מורכב מאוד. מצד אחד הם לא נמצאו אשמים במישור הפלילי כי לא סיימו את ההליכים נגדם. מצד שני הם הודו באשמה וקיבלו חנינה לפני פסק דין והרשעה.

במדינות מסויימות נהוגה שיטת צדק הניקראת "צדק מעברי". זה מוכר במיוחד בדרום אפריקה, שלאחר נפילת משטר האפרטהייד ניסתה להתמודד עם פעילות בעייתית (יש יאמרו "עבריינית"), שנעשתה ע"י אנשי משטר האפרטהייד. לפי העיקרון הזה, מחליטים שלא לשפוט את כולם מכיוון שרובם פעלו בחסות החוק ובסמכות המשטר הקודם, אבל מצד שני זה לא ניקה אותם מאשמה כלפי הציבור. זאת אומרת, שהאשמים (לכאורה) סחבו את התיק על גבם כל חייהם, וזה מנע מהם השתלבות בחיים הפוליטיים ובמגזר הציבורי.

זו למעשה עשיית צדק עקיפה שמשתמשים בה במקרים בתקופות מעבר. העיקרון גם יכול לשמש כעיקרון מנחה לאחר סכסוך אלים או משטר דיכוי שהסתיים. העו"ד ניר פלסר, כתב ספר שנקרא "צדק מעברי" ובספר התייחס לפרשת השב"כ. לפי התזה שלו, בית המשפט העליון למעשה השתמש בעיקרון לאחר פרשת השב"כ. מחד, בחרו שלא לנקוט בהליכים משפטיים נגד הנאשמים, והחליטו לא "לנער" את השב"כ בפרק זמן קצר, אלא החליטו לטפל בזה באופן הדרגתי והכניסו את השב"כ לתהליך של דמוקרטיזציה. הצדק עם הנאשמים בפרשה נעשה בדמות "הצדק המעברי". כמובן שהעליון מעולם לא השתמש במונח הזה באופן רשמי (לפחות ממה שידוע לי). זו רק תזה של העו"ד ניר פלסר.

מעניין אותי מה דעתך על התזה הזו?
ישן 04-03-2013, 16:54
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "[QUOTE=שקר כלשהו]אתה מסוגל..."

ציטוט:
עמדות חברתיות אינן לגטימציה להוצאה להורג של עצורים, לא משנה כמה הציבור תומך בהן. לפי ההגיון שלך, צריך לחון את מבצעי הלינץ' ברמאללה כי העמדות החברתיות הפלסטיניות תמכו במעשה.
הם נשפטו בישראל.

ציטוט:
מרחב ההכרעה של הסמכות או יותר נכון הסמכות עצמה נגזרת מהמותר לה על פי חוק. המעמד בדעת הקהל חסר חשיבות.
ומאיפה החוק מגיע? לא יודע אבל חוק זה חוק!!111

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 04-03-2013, 17:29
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "נקודה מעולה: הם נשפטו בישראל..."

ציטוט:
נקודה מעולה: הם נשפטו בישראל כי הרשות לא רצתה לגעת בהם בגלל הלגיטימציה החברתית הפלסטינית למעשה. זה הןפך אותם לחסינים? בוודאי ובוודאי שלא.
מה שהיה הופך אותם לחסינים זה אילו הרשות לא הייתה מצויה תחת שלטון (במובן כזה או אחר) של ישראל.

ציטוט:
עכשיו, אם יחוקק חוק שיתיר לאנשי שב"כ להרוג עצורים, אז זה יהיה חוקי. בזמן המעשה וגם 30 שנה לאחריו, לא חוקק חוק כזה. זו הנקודה.
זו רחוקה מלהיות הנקודה. על כך שהריגת המחבלים הייתה בלתי-חוקית לפי לשון החוק איש אינו מערער. הטיעונים כאן (ואז, ובכל דיון מאש ועד היום) עסקו באלף נושאים אחרים, אבל דווקא לא בזה.

כאן אני רואה הרבה נקודות אחרות: ש'הארץ' חופר בנושא בגלל אג'נדה מסוימת שיש לו; שהמטרה כאן היא ללכלך על מדינת ישראל; שהמטרה כאן היא ללכלך על אנשים כאלה ואחרים ("לצרוב אות קלון" או כל ניסוח שיזרקו); זה ראוי או שזה בלתי-ראוי לעשות כך; שהיה נכון להרוג את המחבלים אף אם לא היה זה חוקי; שבלי קשר להאם הריגתם הייתה מוצדקת, שמניעת הליך משפטי בעניינים הייתה נכונה, ועוד.

הרבה נקודות העלו כאן. שאלת אי-החוקיות הפורמאלית ממש אינה אחת מהן.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 04-03-2013, 14:31

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי שקר כלשהו שמתחילה ב "עאלק אות קין, אם אהוד יתום..."

אני לא אמרתי שהשופט שמגר התכוון להטיל קלון נצחי במישהו. בית המשפט העליון החליט לחנון את הנאשמים שהודו בעבירה משיקולים מסויימים. השאלה אם השיקולים היו רלוונטיים או לא היא לא הדיון כרגע. מה שאני אומר זה שראוי לפרסם כל פרט חדש שמתפרסם על הפרשה כדי שהציבור יוכל להיחשף אליו גם אם הפרשה ניטחנה עד דק. חשוב קודם כל לפרסם, ושהציבור יעשה עם המידע הזה מה שבא לו. אם הציבור בוחר להטיל בהם אות קלון, זה בסדר. לא רוצה, זה גם בסדר.

אתה מתעלם מהעובדה שהציבור עובר שינויים חברתיים, המדינה לפעמים עוברת שינויים מדיניים, ולפעמים אפילו המשטר משתנה באופן משמעותי. אני לא אומר שצריך לשפוט לאחור לאחר השינויים, אבל כן צריך לתת לציבור את האפשרות להיחשף לכל המידע שניתן לפרסם כדי שהוא יוכל "לשפוט" חברתית את העבריינים, שאולי פעם נחשבו לנורמטיביים בעיניו, אבל לא בהכרח כאלה כיום.
ציטוט:
השופט שמגר רק ניסח מחדש את דבריו של הגל

זו הפרשנות שלך לניסוח שלו. לא עובדה. וזו תישאר הפרשנות שלך בלבד, עד שתביא סימוכין לדעתו של שמגר בעניין.

פרשנות נוספת שקיימת (להבדיל ממך, אני מדגיש שזו פרשנות ולא עובדה) היא שהנשיא החליט לחנון את הנאשמים ובית המשפט העליון תמך בזה כדי למנוע שיתוק של השב"כ. הפרשה הזו חשפה התנהלות קלוקלת של השב"כ לאורך שנים, ולא רצו לפתוח את תיבת הפנדורה כדי שהאירגון יוכל להמשיך לתפקד.
ישן 03-03-2013, 18:59
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "[QUOTE]את הפרוטוקולים האלה..."

אמרתי במלואם והתכוונתי לזה. צריך לוודא ששוב - זה לא יקרה. הדרך הכי בטוחה לוודא זאת היא פרסום מוחלט.
מצד שני, הסתרת שמות אנשי השב"כ נועדה יותר להגן על בטחונם האישי מפני נקמה.

הדמוקרטיה הישראלית התהוותה בין השאר בשני פסקי דין מרכזיים - בג"צ "קול העם" מאת השופט אגרנט (שהגדיר את גבולות סמכות השלטון להגביל את חופש הביטוי), ופסק הדין בפרשת טבח כפר קאסם, מאת השופט בנימין הלוי. ואני לא סתם קושר את השניים זה בזה.
שני פסקי הדין האלה ניתנו בשנות החמישים, ללמדך שהדמוקרטיה בישראל היתה ראויה כבר בשנות החמישים, ולכן הטענה שלך שדמוקרטיה מתהווית בעשרות שנים היא רק תירוץ.

ישן 03-03-2013, 21:18

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב ""שבויים" הם בטוח לא. וגם לא..."

אני לא כל כך אוהב את טיעון המדרון החלקלק, אבל יש דברים בגו. אחד מאנשי השב"כ המעורבים בפרשה, יוסי גינוסר, היה ראש צוות החקירה של עיזאת נאפסו, שהואשם בריגול לטובת אש"ף ובבגידה במדינה. פרטי המקרה כמובן לא פורסמו במלואם, אבל מהגלוי מסתבר שהודאת הנאשם ניסחטה באמצעות עינויים לא מידתיים וצוות החקירה מסר עדויות שקר בבית המשפט. דרך אגב, אם פרשת קו 300 לא היתה מתפרסמת, נאפסו לא היה יודע על מעורבתו של גינוסר בפרשה, ולא היה מצליח להוכיח את חפותו כי הטיפול בתיק שלו כבר הסתיים.

אז זה התחיל בעדויות שקר ועינויים לא מידתיים והגיע עד רצח של מחבלים. ובשני המקרים היה מעורב יוסי גינוסר. לא שאני חושב שזה היה עלול להתדרדר לרצח של אזרחים נורמטיביים, אבל טוב שפרשת השב"כ נחשפה, וטוב שהוא נתון לביקורת הציבור כשאפשר.

זה שהם ניסו להסתיר, זה טוב. זה אומר שהם מבינים את חומרת המעשים ומפחדים ממערכת המשפט, אבל לדעתי זה לא מספיק. במידה ונעשה מעשה חמור שאפשר לפרסם אותו, אז צריך לפרסם כמה שיותר פרטים. ככה יהיו להם הרבה יותר סיבות לפחד.
ישן 05-03-2013, 01:32
  edge540 edge540 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
אי אפשר ללמד אדם שראשו מלא עד אפס מקום בטעיות
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי dsho שמתחילה ב "[font=Verdana]אני מניח..."

לקחת חיי רוצח זה לא רצח, אלא הריגה ! גם אם תעמוד על הראש, זה לא ישנה זאת !

אני לא חושב שחיסולם נעשה בצורה נאותה כלל וכלל, אך במדינה שלנו יותר חשוב לדאוג לרווחת הרוצח
ולא לרווחת חפים מפשע !
ראה מקרה סמיר קונטר - סיים תואר (אם אינני טועה) על חשבון המדינה (משלמי המיסים התמימים)
אחרי שכבוד השטן הנ"ל חיסל משפחה על חוף נהריה, שכל הפשע שלה היה עצם קיומה ?!!?!?!?!!!

די לאיוולת הזו ! למחבלים נגמרת הזכות לחיות ברגע שביצעו את זממם !

למעט חקירה (ולאחריה הוצאה מיידית להורג) אין מה לבזבז עליהם ולו שניה מיותרת של זמן וכסף.

נ.ב
אפשר להשאיר אחוז אחד מהם בחיים למיקוח והחלפת רוצחים בחברה שלנו (גוויות בדר"כ)
עד היום נאלצנו לשחרר אלפי רוצחים בעד מספר גוויות או במקרה הטוב כמה שבויים בודדים, ואותם רוצחים,
מה איתם ?! ... חלקם חזר לרצוח ומשוחרר עד היום !
כל הכבוד למוסר המעוות של מדינת ה...
ישן 05-03-2013, 02:04
  edge540 edge540 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
אתה צודק! בתי הדין בארץ מזמן בפשיטת רגל מוסרית
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "שום תנאי מהקיים לגבי בית דין..."

ולא צריך להתרכז בבית דין שדה אלה לגישה באופן כללי למחבלים(=רוצחים)

אנסים רוצחים (כולל נהגים מסוממים שרוצחים משפחות שלמות) וגנבים (הכבדים לא הפשוטים)

מקבלים תמיד יחס רחמני משופטי ישראל (במיוחד אנסי/רוצחי ילדים וזקנים - אלו הגרועים מכולם ... כאילו שתבין זאת), כי הרי ברור שמגיע להם שיתחשבו ברגשות שלהם, נכון ?

מה שמוכיח שאין מוסר ומכאן שאין שום צדק... אבל שוב, איך אדם "יפה נפש" ואוהב חוק (לא מוסר) שכמותך
יבין בכלל על מה אני מדבר ???? (קראתי הרבה מהודעותך והדעות שלך הינן - בשפת הצפונבונים - ליברליות קיצוניות)

שום דבר לא מחזיק מים כשאין מוסר !

לכן כיום חשוב, אצלינו בארץ, לעשות הכי הרבה כסף ובטעות לא להתפס אחרי שדרסת מישהו (""חסר חשיבות לחלוטין"")...

נערך לאחרונה ע"י edge540 בתאריך 05-03-2013 בשעה 02:06.
ישן 05-03-2013, 09:52
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי edge540 שמתחילה ב "אתה צודק! בתי הדין בארץ מזמן בפשיטת רגל מוסרית"

לא הזלתי דמעה בזמנו על החיסול של שני המחבלים אבל...

אותי לימדו שלא מחסלים שבויים, ברגע שהם הרימו ידיים ו\או נאזקו ונקשרו כמו תרנגול הודו לחג המולד אסור לגעת בהם, עד כמה שיהיו שפלים...
מה שכן, צריך, במקרים כאלה כמו עם סמיר קונטאר, או מחבלים רוצחים דוגמת המקרה המדובר או רוצחי משפ' פוגל, לחסל אותם ברגע ההתקלות, צריך לחלחל את זה למטה עד רמת החפ''ש, ואז לא נצטרך לממן קייטנה למחבלים, או להחליף אלפים תמורת גופה או שתיים..
חלאות כמו סמיר קונטאר, שרוצץ את גולגולתה של עינת הרן בת הארבע!!! בקת הרובה, מאבדים את הזכות לחיות.
אבל עד כמה שזה קשה, אסור לחסל שבויים..
כמובן שבזמן מלחמה צריך להתייחס לכל שבוי כראוי..

ישן 06-03-2013, 06:10
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
אני לא מצליח להבין איך חלק מכם יורד על השב"כ בצורה כזו,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "פרשת קו 300: עדויות חסויות של חיילים ואנשי שב”כ נחשפות"

אני לא מצליח להבין איך חלק מכם יורד על השב"כ בצורה כזו, זו ממש הפקרות. זה שלא מתפוצצים פצצות ברחובות זה רק בגלל עבודת הקודש של השב"כניקים. אז בעברית יפה אומרים "של נעלך מעל רגלך". הדבר היחידי שנכון הוא, שאנשי השב"כ השתמשו ביותר מידי כח וזאת על מנת לקבל מידע לגבי החשש שבאוטובוס ישנם מטעני נפץ. זו לא הייתה הוצאה להורג כמו שחלק מכם כותב מבלי לדעת את הפרטים ומבלי להכיר את הנפשות הפועלות. ההתנהלות של בכירי השב"כ בנסיון לטייח את הטעות בחקירה, היא בהחלט בעייתית, אבל לדעתי טופלה בקשיחות שטילטלה את השב"כ יותר מידי וללא צורך. אנשי השב"כ עושים עבודת קודש, פה ושם יש כשלונות, צריך להבין ולסלוח ולא לתקוע גלגלים בעגלה הזו. אנחנו הורסים כל חלקה טובה שיש במדינה הזו, להשתלח בצורה כזו בשב"כ זו טעות חמורה.
ישן 06-03-2013, 07:28
צלמית המשתמש של dsho
  dsho dsho אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.09
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "אני לא מצליח להבין איך חלק מכם יורד על השב"כ בצורה כזו,"

ציטוט:
הדבר היחידי שנכון הוא, שאנשי השב"כ השתמשו ביותר מידי כח וזאת על מנת לקבל מידע לגבי החשש שבאוטובוס ישנם מטעני נפץ. זו לא הייתה הוצאה להורג כמו שחלק מכם כותב מבלי לדעת את הפרטים ומבלי להכיר את הנפשות הפועלות.

תיקון קטן, הנה ציטוט בנוגע לנסיבות מותם של שני המחבלים:

"...משנודע כי שניים מן המחבלים נלכדו, ניגשו ראש השב"כ ויתום לראותם. המחבלים היו מוטלים על הקרקע, ואנשים שנקבצו סביבם היכו בהם. גם יתום, שכדבריו נסחף באווירת ה"עליהום", סטר לאחד המחבלים. לפני שעזב את המקום הורה ראש השב"כ ליתום, להרוג את שני המחבלים. עד מהרה, וללא היסוס, ניגש יתום למילוי פקודתו של ראש השב"כ. הוא הזעיק רכב והורה לאנשיו להעלות עליו את שני המחבלים הכפותים והחבולים. לאחר שיצא לדרך חיפש ומצא מקום מבודד. בפקודתו הורידו אנשיו את המחבלים מן הרכב, ובכוונה לגרום למותם, היכו אותם - יתום ואנשיו - בראשיהם באבנים ובמוט ברזל. לאחר שווידא כי הם מתים, הורה יתום לאנשיו להעמיס את גופותיהם על הרכב והוביל אותם לבית-חולים בו קבע רופא את מותם."

מקור: החלטת בג"ץ 4668/01 מתאריך 27-12-01 בנוגע לפסילת אהוד יתום ממינוי ציבורי.
ישן 06-03-2013, 07:43
צלמית המשתמש של האזרח

לתופעה זאת קוראים "מזוכיזם"
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "אני לא מצליח להבין איך חלק מכם יורד על השב"כ בצורה כזו,"

יש "יפי הנפש" אשר בעברית צחה כותבים על הרוצחים של השב"כ.
הם יושבים בסלון ביתם, שומעים שריקת כדורים ופגזים בטלביזיה שלהם. הם לא הריחו את ריח המלחמה
איפה הם היו כאשר רצחו מאות האזרחים בפיגועים. שם קולם לא נשמע ולא יישמע.
כתבתי כבר מזמן שהאשכול הזה כבר מזמן מיצא את עצמו...

ישן 08-03-2013, 21:28
  משתמש זכר nabato nabato אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.11
השב"כ הוא גוף חשוב ומוערך,אך זה לא מצדיק כל מעשה ולא משחרר מביקורת.
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "כשדנים במעשים של אנשי..."

גם השב"כ מורכב מאנשים ואלה מטבעם טועים וסובלים מכל חולשות האנוש הרגילות.
ולכן גם השב"כ למרות הישגיו והצטינותו,לא חף מטעויות ולא כל מעשה שאנשיו עושים נכון ומוצדק.
מתוקף תפקידו,ניתנו לאנשיו סמכויות רחבות ויוצאות דופן,אבל אם סמכויות אלה לא יופעלו נכון ,הסכנה תעלה
על התועלת.כמו עם כל כלי אחר בעל עוצמה.
ולכן:
1.אם אנשי שב"כ,הרגו אדם [גם מחבל] ללא אישור.
2.ואם אנשי שב"כ,העידו שקר,והעבירו דיווחים שקריים לממונה.
3.ואם אנשי שב"כ הטילו אשם שווא על חף מפשע [בוודאי כשהוא קצין בכיר].
-התנהלותם לא תקינה וללא סמכות והדבר חייב להיבדק ולהיחקר.

ואם בעקבות הבדיקה עולה כי האנשים פעלו במודע ,תוך התעלמות מכוונת מהחוק וההוראות הממונה,יש בהחלט מקום להסיק לגביהם מסקנות,גם אישיות.
אך אם מתברר בבדיקה,כי האנשים ,פעלו מתוך מחשבה כי הם פועלים נכון ובמסגרת סמכותם,יש מקום לחדד ולהבהיר את נוהלי העבודה.ולא לייחס חובה אישית לאנשים שפעלו מתוך רצון לבצע את תפקידם.

זה לא טובתו ,של אף אחד ,שגופי מודיעין יוכלו להרוג אנשים,בלא אישור דיווח או בקרה.
היום האוייב חובש כאפייה,בשנות ה 50 הוא השתייך למפלגה הלא נכונה ומחר יחליט מישהו שהאוייב
חובש כיפה וגר במאחז,או לובש חולצת "שלום עכשיו" וגר בשנקין.

ויכוח דומה ניטש בזמנו ,בנוגע להפעלת אלימות בחקירות שב"כ.כיום כמעט כל אנשי החקירות באירגון,משוכנעים כי בעקבות ההגבלות החקירות רק השתפרו והפכו יעילות יותר.

ולכן השב"כ חייב לפעול תחת בקרה וביקורת.
ישן 05-04-2016, 23:09
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
פרשת קו 300: איך אלכס ליבק דפק לי את הבית במונטה קרלו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "פרשת קו 300: עדויות חסויות של חיילים ואנשי שב”כ נחשפות"

http://www.haaretz.co.il/blogs/davidratner/1.2903148

כשהצלם של "חדשות" לחץ על הכפתור והנציח את המחבל שהורד מהאוטובוס באזיקים, נגוזו הבית בקריביים, המאהבת המולאטית, היאכטה וכל שאר מרכיבי העולם החלופי שבניתי לעצמי

כתבות קודמות

כך שברו בכירי השב"כ את קשר השתיקה סביב פרשת קו 300. המפגש הלילי עם ביניש בחניון, האכזבה מרה"מ פרס, מאמצי ההסתרה של אברהם שלום ויוסי גנוסר, והייסורים של שלושת בכירי השב"כ שחרגו מהשורה

http://www.haaretz.co.il/magazine/kav300/1.1483815

פרשת קו 300 הצילה את השב"כ. הלקח מהפרשה שזעזעה את הארגון מוכיח שכאשר לא נכנעים, אפילו השררה מרכינה את ראשה. בסופו של דבר המנגנונים הדמוקרטיים של המדינה עובדים

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/292/797.html
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:58

הדף נוצר ב 0.24 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר