לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-03-2013, 12:55
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
ארץ ישראל, עם ישראל, תורת ישראל... האומנם?

תמיד לימדו אותי שהציבור הדתי לאומ הוא זה שחרת על דגלו את הערכים של ארץ ישראל, תורת ישראל ועם ישראל.

כשבעין בלתי מזוינת ניתן היה לשים לב שבמשולש הזה הצלע של ארץ ישראל היא הרבה יותר משמעותית.
ערכים הומניים שיוחסו ליהדות הוצאו החוצה מאחר והם שייכים ליפי נפש.
לאט לאט גם הערך של עם ישראל הלך וכורסם, בהתחלה זה היו השמאלנים עכשיו זה גם החרדים.
ובעצם גם הערך של תורת ישראל הולך לספוג מכה קשה.
שכן בלי לזלזל באיכות לימוד התורה במכינות ובלי להתעלם מהרמה הנמוכה שחלק לא קטן מהחרדים מציג. עדיין עיקר לימוד התורה של עם ישראל קורה בבני ברק ובירושלים על ידי לובשי שחורים שלא משרתים בצבא.
ועוד מעט יתברר שגם הצלע האחרונה במשולש, קרי ארץ ישראל גם היא תפגע.

כי מי שליבו היה גס בגר ובתושב. מי שבוחר להציג אנושיות כחולשה במקרה הטוב או כבוגדנות ושתוף פעולה עם האויב בדרך כלל. סופו שאפילו העקרונות המקודשים לו ימצאו ריקים מתוכן.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-03-2013, 19:03
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77] כי מי שליבו..."

אנסה להסביר על גסות הלב.

כשבשנות ה-70 התחיל מפעל ההתנחלות, מה ראו ראשוני המתיישבים בסבסטיה?
הם ראו בצדק את החזרה לארץ אבות. הם ראו ארץ מובטחת. הם גם ראו את מקום יפה ונעים לגידול הילדים. בשום נקודת זמן הם לא באמת ראו את השכן הערבי שלהם.
הם חשבו על הבעיה הזאת שתיעלם לה מעצמה. הקשר שלו לאדמה שבא הוא גר לפחות ארבע דורות בד"כ יותר היה לחלוטין לא רלוונטי מבחינתם.
ככל שמפעל ההתיישבות הלך והתרחב, הלא יהודי שהתגורר שם נהפך להיות פחות ופחות רלוונטי.
ולא, זה לא קשור לטרור. זה קשור לזה שהם היו שקופים.
למעט בודדים יוצאי דופן, כמו הרב פרומן, אף פעם לא עלתה השאלה בצורה מסודרת מה יהיה בגורלו של אותו אדם שאתרע מזלו ויום אחד קמו אנשים והקימו בית בשכנות לו.
בלב של האנשים שהקימו את המפעל הזה, בשום נקודת זמן לא נמצא מקום ללא יהודי שחי שם ושלפחות מבחינה טכנית, בעבר הקרוב הוא היה שם קודם.
זה לא רוע, זה גסות. הלב פשוט נהיה גס ללא יהודי.

אתה לגמרי צודק לגבי ההכללות שבצעתי, ברור לי שברמה הפרטית אני טועה.
אבל כגוף, ככוח מניע, אתה מוזמן למצוא לי דיונים רציניים שקרו על ידי המנהיגים או על ידי הפעילים הבולטים שמעלים את שאלת הערבים תושבי איו"ש ואת הדרך בה הם דנים. ולמצוא את ההומניות בדיון הזה.

ישן 05-03-2013, 20:40
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "מנהיג של גוש אמונים שהולך..."

אני לא מבין למה אתה מתכוון כשאתה שואל אם "באיזה שהוא שלב עניין אותו מה קורה לפלסטינאי הזה", אבל לא צריך להבין למה אתה מתכוון כדי לראות את הבעייתיות בטיעון שלך. כשהקימו את אחוזת בית עניין מישהו מה יקרה לערביי יפו? למה אתה לא בא בטענות למקימי ת"א למשל? איך שאני רואה את זה המתנחלים והפלסטינאים היו יכולים לחיות בשלום ובסימביוזה אם צד אחד לא היה מפתח עניין בהרג של הצד השני. אתה בטוח שמפעל ההתנחלויות הוא זה שהופך את החיים של הפלסטינאים לבלתי אפשריים (וההכללה הגורפת הזו לא נכונה כמו כל שאר ההכללות שלך באשכול), או אולי זה הצורך של המדינה להתגונן כנגד הטרור שגורם לזה?

ישן 05-03-2013, 21:14
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני לא מבין למה אתה מתכוון..."

מטרת מפעל ההתנחלות הייתה ועודנה לנשל את הערבים מהאדמה הזאת.
בבסיס המפעל עומדת ההנחה שהארץ הובטחה לעם ישראל מרבש"ע, הערבים הם נטע זר שכבש את הקרקע, אם תצרף להנחת היסוד הזאת את התפיסה של טוהר המחנה ועם לבדד ישכון. הרי שתגלה שבשום נקודת זמן לא הייתה שום כוונה לחיים של סימביוזה.
לו הייתה כוונה כזאת, היית שומע אותה בתוך השיח הפנימי והחיצוני של ההנהגה ושל המתנחלים עצמם. אבל זה לא השיח וגם לא אלו הפעולות שננקטו.
אני לא מכיר אפילו לא החלטה אחת עקרונית שהתקבלה על ידי מנהיגי הציבור הדתי לאומי ביחס לאיו"ש שהכילה בתוכה את הסוגיה של איך מבטיחים שלא פוגעים בזכויות של הפלסטינאים ואיזו שהיא הבנה של הרגישות בהקמת ישובים.

ישן 06-03-2013, 17:37
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "מטרת מפעל ההתנחלות הייתה..."

ציטוט:
מטרת מפעל ההתנחלות הייתה ועודנה לנשל את הערבים מהאדמה הזאת

זו טענה קשה, אבל אני אשמח לדעת על מה אתה מבסס אותה חוץ מעל פירוש שלך של המצב. יש משהו רשמי שמוכיח את הטענה שלך? חוץ מזה שעובדתית ישנה סימביוזה בין לפחות חלק מהמתנחלים לבין חלק מהפלסטינאים, הרי באזורי התעשיה בשטחים חלק לא קטן מהעובדים הם פלסטינאים והם מרוויחים סכומי כסף יפים יחסית לאלה שמועסקים במפעלים פלסטינאים. אני לא מצליח להבין למה אתה דורש מהמתנחלים מה שאתה לא דורש מאף אחד אחר. למה הם צריכים לדאוג לזכויות של הפלסטינאים באופן מיוחד? אתה דואג לזכויות של השכנים שלך איפה שאתה גר? תושבי עומר דואגים לזכויות של תושבי ב"ש? תושבי סביון דואגים לזכויות של תושבי גני תקווה? בשביל זה יש במדינה הזו גורמים שזה התפקיד שלהם, גם בשטחים. אני לא מכיר את השיח הפנימי של הנהגת המתנחלים ואני דיי בטוח שגם אתה לא מכיר אותו מספיק כדי לדעת על מה הם מדברים בדיונים הפנימיים שלהם. אבל גם אם אתה צודק ולא התקבלה אף החלטה שמבטיחה שלא יפגעו זכויות הפלסטינאים זה לא מוכיח שהם רוצים לפגוע בזכויות שלהם באופן מכוון, או לא רוצים לחיות איתם בסימביוזה.

ישן 04-03-2013, 16:38
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
דיבורים בעלמא - זו המהות של השמאל הישראלי.
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "דברים בעלמא"

1600 נרצחים ועשרות אלפי פצועים לא מטרידים אותם בכמיהה לשלום הנכסף.

גם לא ההסתה הפלסטינית, ב"חינוך" הפלסטיני את הדור הבא שלהם.

גם לא הדו פרצופיות והידיעה שיש לפלסטינים מטרה אחת סופית - חיסול מדינת ישראל.

העיקר - דיבורים פסאודו אינטלקטואליים ונאורים על ה"שלום" ועל "ערכים" ו"הומניות". אותה מכבסת מילים, שבעצם מעולם לא היתה תקפה כלפי היהודים עצמם, אלא רק כלפי אחרים ולכן מצפים מהיהודים לקיימה. לקיימה כן, אך שיקוים כלפיהם - זה בשום אופן!

השמאל פשוט מלבה את אש השנאה, עם שפיכת הדלק שלו ע"י הצגתנו כמסוכנים לשלום העולם וכמדינת אפרטהייד והפצת תעמולה ארסית אנטישמית - כפי שהיה כלפי יהודים מזה כ 2000 שנה.

ישן 04-03-2013, 18:07
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני חושב שדי חיזקתי את דברייך..
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "מסכים איתך לגבי צביעות השמאל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
לפיכך, אם פותח האשכול רוצה לעסוק בנושא באופן רציני, שומה עליו להשתמש בדוגמאות קונקרטיות.

באופן רציני?

אתה לא מאמין ברצינות של האוטואנטישמיות של השמאל בישראל?

ישן 11-03-2013, 12:06
צלמית המשתמש של רועי AZ

אין לי מושג לאיזו יהדות אתה קשור..
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "השמאל מבליט את היופי שביהדות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
דוחה מכל וכל את השלילי שבה. לצערי היום בולטת יותר השלילה - הנקם, שנאת האחר, ההפליה (שמקורה אינו בתורה), ההסתגרות וההתבדלות.

אבל אין דבר שלילי אחד ביהדות שאני מכיר.

ישן 11-03-2013, 17:33
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
ואני חושב שזה בולשיט
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "אני חושב שהבחור די צודק,"

כמו אשלי, גם אני "שמאלני" וגם אני לא לגמרי חילוני. יש לי הרבה כבוד לדת היהודית ואין לי שום דבר אישי נגד חרדים בכלל, וכאלו שמשרתים בפרט. להיפך, הכרתי מספיק חרדים שהעדפתי על פני רוב החילונים ואני חושב שיש יסודות תרבותיים (כאלו שלא קשורים ישירות לדת) מאוד מאוד יפים בקרב החרדים שיצא לי להכיר בהשוואה לממוצע החילוני ויש מה ללמוד מהם.
זה לא סותר בשום צורה את זה שאני אתקומם בנושא ה"שוויון בנטל" או שאני אהיה מעונין ביותר חופש מדת במדינת ישראל (אם כי אני מתון בעניין הזה-מעונין לשמור על יסודות יהודים בפרהסיה הישראלית). הנסיון להכניס "שינאה" לעניין הוא סתם דמגוגיה. יש מן הסתם כאלו ששונאים, זה לא הופך את הטענות והדרישות שהם שותפים להם למופרכות
ישן 11-03-2013, 17:25
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לוותר על המדינה היהודית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
בתנאי שהגוי השולט עלינו בתוכה ו/או מחוצה לה לא ימנעו מאיתנו קיום תורה ומצוות.
מדינה תוקם אך ורק אם בואו של המשיח וכל מי שמנסה לרקדם את העת חוטא חטא בלתי יכופר.

מי שהקים ובנה מדינה לתפארת אלו דוקא השמאלנים הציוניים, שבאו ארצה עח מנת לבנות בה - מה שהפך כיום לצורך להבנות בה על כל ההיבטים השליליים שבכך.

לא יודע אם אתה מכיר את היהדות, אבל, חלק מהדברים שלך נכונים וחלק לא.
ישנם מצוות, כמה מהמצוות זה ישוב הארץ(ולא כיבוש הארץ כפי שחברינו המתנחלים חושבים, אבל בסדר),
יש איסורים כגון אחת משלושת השבועות: "השבעתי אתכם בנות ירושלים וגו'"(אם התנחלויות יכולות לעורר אצל אובמה חמה כלפי ישראל, זו בעיה).
מעל הכל עומדת התורה שתורה שכולה כנגד כולם, אפילו (לחברינו שדוגלים בארץ ישראל השלמה) נאמר בגמרא "על מה אבדה הארץ, על עוזבם את תורתי".
מלבד זה, מדינת ישראל(אם היהודים בתוכה ירצו שהיא תמשיך ליהיות קיימת), בגבולות הקיימים לא מעירה את חמתם של הגויים, כמו שכיבוש שטחים מעיר....
כל זה במאמר מסויג, כי באמת צריך דעה של גדולי דור להכריע במצבים כאלו,
מאד ומתמיד כשיהודים היו בגולה, הם התייעצו עם רבניהם, פעמים רבות היו משלמים כסף רב לשחד ממשלות והיו מצילים הרבה יהודים(כפי שיעקב שלח דורון לעשיו אחיו על אף ששנא אותו).

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 11-03-2013 בשעה 17:27.
ישן 04-03-2013, 18:41
צלמית המשתמש של רועי AZ

להגיד לך שברור לי לחלוטין מה האינטרס שלך? לא יכול
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "מאחר והזמן שלי מאוד קצר בימים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
מה האינטרס שלי?

אבל באינספור אשכולות, אתה חוזר על מנטרות שחוקות, שהוכיחו לך פעם אחר פעם אחר פעם - שאין להן אחיזה במציאות והפריכו אותן חזור והפרך.

ובעצם.. אתה יודע שאין להן אחיזה. ואתה מתעקש. ואתה מתעלם. ואתה הופך אותנו לרעים בכל הסיפור.

למה? אם אתה יודע שאין אחיזה לדברים במציאות. למה אתה מתעקש? מה האינטרס שלך?

תוותר על הרעיונות שלך. זה פוגע בי ובעוד מיליונים שחושבים כמוני ואחרת ממך ולא רוצים לא רוצים להחזיר שטחי מולדת תמורת ניירות חסרי ערך.. לא מאמינים לפלסטינים במיל. יודעים שיש להם מטרה אחת - להשמיד את מדינת ישראל.

הם רוצים זכות השיבה מלאה של כל הפליטים.. אתה תתן להם אותה?

ישן 04-03-2013, 14:07
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "ארץ ישראל, עם ישראל, תורת ישראל... האומנם?"

ציטוט:
תמיד לימדו אותי שהציבור הדתי לאומ הוא זה שחרת על דגלו את הערכים של ארץ ישראל, תורת ישראל ועם ישראל.

מי שלימד אותך, עשה עבודה שטחית.

בנושא ארץ ישראל - לא מדובר רק במובן השטחי (הגדלת השטח) אלא במובן הרחב (התגייסות לצבא ולקרבי, מגורים בשכונות מצוקה, התנדבות למען הקהילה)
כשמדובר על תורת ישראל - מדובר לא רק במובן השטחי (לימוד תורה) אלא במובן הרחב ("לא תעשם עטרה להתגדל בהם ולא קורדום לחפור בהם", "כל המשים על לבו שיעסוק בתורה ולא יעשה מלאכה ויתפרנס מן הצדקה, הרי זה חילל את השם וביזה את התורה וכיבה מאור הדת וגרם רעה לעצמו ונטל חייו מן העולם הבא", "לא תגנוב").
כשמדובר על עם ישראל - מדובר על הפחתת השנאה ולשון הרע בין המגזרים השונים.
ההסתה נגד החילונים והשירות בצבא מצד אחד, ונגד החרדים מצד שני הוא חלק מזה.
ומדובר על "יציאה מהגטו" - חיים בשכונות שאינן הומוגניות ועבודה בסביבה מעורבת אפילו שזה מזיק לחינוך הילדים.

אז לא מדובר בשינוי שחל בקרב הדתיים - אלא בחוסר הבנה שלך.
ישן 04-03-2013, 19:01
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אין בשמאל דבר מלבד האגו המנופח שלו עצמו .
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "ארץ ישראל, עם ישראל, תורת ישראל... האומנם?"

ציטוט:
תמיד לימדו אותי שהציבור הדתי לאומי הוא זה שחרת על דגלו את הערכים של ארץ ישראל, תורת ישראל ועם ישראל.

כן, ורק עכשיו התפקחת וגילית את האור. בינינו , אתה דתל"ש כבר הרבה שנים ומתוכם שמאלן גם לא מעט שנים. אז אפשר לחסוך את ה"תמיד". שמור אתזה לאנשים שלא ראו אותך כותב כאן . גם אני דתל"ש אבל יש כאלה שעוזבים מקום ומביטים אליו אחורה בהערכה ומבינים שהחיובי בו עולה על השלילי ויש אנשים שעוזבים מקום ולא שוכחים להשאיר אחריהם גפרור בוער.

ציטוט:
כשבעין בלתי מזוינת ניתן היה לשים לב שבמשולש הזה הצלע של ארץ ישראל היא הרבה יותר משמעותית.

הלוואי, בפועל התרחש התהליך ההפוך של התחרדלו"ת שאין שום קשר בינה לבין ארץ ישראל. החלק של הדאגה לארץ ישראל הוא בדיוק החלק של הדאגה לכלל ישראל . ולראייה - האנשים בשמאל , יפי הנפש, הם מאוד סלקטיבים ב"הומאניות" שלהם. את בני הציונות הדתית אתה רואה בגרעינים בעיירות פיתוח ואיפה אתה רואה את השמאלן המצוי? מפגין נגד המלחמה מול בית הקפה שלו בתל אביב? מפגין נגד פגיעה בזכויות החרדונים לטובת מתנחלים שגורשו מחבל עזה? הומאניות my ass

ציטוט:
ערכים הומניים שיוחסו ליהדות הוצאו החוצה מאחר והם שייכים ליפי נפש.

המצאה . עורבא פרח.

ציטוט:
לאט לאט גם הערך של עם ישראל הלך וכורסם, בהתחלה זה היו השמאלנים עכשיו זה גם החרדים.
ובעצם גם הערך של תורת ישראל הולך לספוג מכה קשה.

המהלך של ההתחברות עם לפיד ושכבות מעמד הביניים הוא גם טבעי וגם חלק מההתחברות לעם ישראל, הלוואי ולפיד היה ראוי לכך. הדתיים הלאומיים, ברובם , אינם שונאים את החרדים, אבל אין הלכה למשה מסיני שהם חייבים לשבת איתם בקואליציה. אוהבים אותם באופוזיציה.

ציטוט:
שכן בלי לזלזל באיכות לימוד התורה במכינות ובלי להתעלם מהרמה הנמוכה שחלק לא קטן מהחרדים מציג. עדיין עיקר לימוד התורה של עם ישראל קורה בבני ברק ובירושלים על ידי לובשי שחורים שלא משרתים בצבא.
ועוד מעט יתברר שגם הצלע האחרונה במשולש, קרי ארץ ישראל גם היא תפגע.

יצא לי לשמוע דברי תורה של חרדים ודברי תורה של דתיים לאומיים. אי אפשר בכלל להשוות את איכות הלימוד של דתיים לאומיים לחרדים . הדתיים הלאומיים עולים עליהם עשרות מונים. בכל זאת, יפה שנפשך העדינה יוצאת אל לימוד התורה? זה מההומאניות?

ציטוט:
כי מי שליבו היה גס בגר ובתושב. מי שבוחר להציג אנושיות כחולשה במקרה הטוב או כבוגדנות ושתוף פעולה עם האויב בדרך כלל. סופו שאפילו העקרונות המקודשים לו ימצאו ריקים מתוכן.

גר ותושב תמימים שלא הזיקו לעם ישראל או אויב מר ורצחני? והאנושיות המופגנת כלפיו? ההומאניות הטמונה בשנאת האחים ואהבת הזרים היא ההתגשמות בת זמננו לנבואה היהודית עתיקת היומין

מי שמרחם על אכזרים סופו שיתאכזר לרחמנים

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 04-03-2013, 19:51
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אין בשמאל דבר מלבד האגו המנופח שלו עצמו ."

משעשע שדבריך הנוטפים משנאה מסתיימים בהאשמה של שנאת אחים.

אני לא כזה דתל"ש...
אני אפילו משתדל לקבוע עתים לתורה. לא תמיד בהצלחה אבל עובד על זה.
בהחלט לא מקפיד על קלה כבחמורה ומשתמש בחשמל בשבת... ובזה נגמר הדו"ח שלי לזה שרואה בעצמו מועמד טבעי לתפקיד הרו"ח של רבש"ע.

עם כל הכבוד ללימוד התורה בישיבות של הציונות הדתית ויש לי לא מעט כבוד. ישיבות העילית החרדיות לא רואות אותן ממטר.
אני שמח על כניסת לפיד לממשלה, אני אשמח מאוד אם יהיה קטליזטור להשתלבות החרדים בחברה הישראלית. בוודאי שצריך להלחם בבורות שיש שם ושאלו שתורתם איננה אומנותם או שהם בעלי אומנות גרועים צריכים להתגייס.
אבל אין לי אלא להסכים עם חנאב שיש כאן הכרזת מלחמה על הציבור החרדי, והכרזת מלחמה על אלו שבמשך 2000 שנה שמרו על העם היהודי.

ישן 04-03-2013, 20:08
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "משעשע שדבריך הנוטפים משנאה..."

ציטוט:

עם כל הכבוד ללימוד התורה בישיבות של הציונות הדתית ויש לי לא מעט כבוד. ישיבות העילית החרדיות לא רואות אותן ממטר.

אני מרשה לעצמי לנחש שאבחנה רפואית נחרצת כל כך לא היית נותן על סמך אותה כמות ואיכות נתונים שיש לך בנושא הנוכחי.
עברת ב"מרכז הרב","הר המור", "שבי חברון" וכו' ובחנת את הלומדים שם לעומת הלומדים של "חברון" "פוניביז'" וכו'?
ייתכן שאצל הציונים הדתיים יש פחות לומדי תורה איכותיים מאוד לעומת החרדים, ייתכן גם שלצבא שמחייב את חייליו לעשות מליון בירורים וליישם אלף כללי בטיחות לפני שהם פותחים באש יהיו פחות דוצי"ם, השאלה היא מה המחיר שהצבא הזה ישלם.
אבל אם תיקח את העילית של לומדי התורה הדת"ל ותשווה אותם לעילית של לומדי התורה החרדים אולי העילית של החרדים תהיה יותר גדולה מספרית אבל אני בספק אם תעקוף בקלילות את העילית הסרוגה.
אגב,קשה לי להשתחרר מהתחושה שאם לא היה מדובר בלהכות במתנחלים לא היית רץ מהר כל כך להגן על החרדים...
ישן 04-03-2013, 20:23
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77] עם כל הכבוד..."

מקבל את הרישא, בעיקר אין לי דרך למדוד ומקבל את זה שסיכוי טוב שהישיבות שציינת לא נופלות מישיבות העילית החרדיות.
מקבל את הדיוק שלך.

לגבי החלק השני, האמת היא שרגע אחרי הבחירות שמחתי, קיוויתי לממשלת בנט+לפיד מתוך כוונה שהחרדים יהיו בחוץ כדי שיהיה זרז לתהליכים שצריכים ממילא לקרות.
ככל שחלף הזמן הבנתי את הבעייתיות. ראיון ישן עם הרב דויד בלוך, רב חרדי שלימד במדרשיה הדגיש לי את הבעייתיות. המשפט שלקחתי מהכתבה, (מגזין ארץ אחרת, גליון מספר 51, מאי יולי 09), זה שמה שעומד בבסיס החרדיות זה הידיעה שהנין של החרדי יהיה גם הוא חרדי.
מאחורי המשפט הזה יש לא מעט עצמה והמון משמעות.
בנוסף הבנתי שגיוס בכפיה יהפוך את מדינת ישראל לאחד המקומות היחידים בעולם שבו כתוצאה מחוק יהודי שרוצה להקדיש את חייו ללימוד תורה לא יוכל לעשות זאת.
תקרא שוב את שכתבתי ותגיד לי אם זה נשמע לך סביר לגבי מדינת ישראל.

מודה ומתוודה, ומעולם לא הסתרתי זאת. אני מתנגד למפעל ההתנחלות, בטח כפי שהוא מיושם כיום. ולא בגלל שחברון זה לא ארץ ישראל, זה יותר ארץ ישראל מתל אביב. אלא בגלל אותם דברים שכתבתי לא מעט פעמים כאן.

אבל שינוי התפיסה שלי, (ויש כאן שינוי, כי ברמה האישית מאוד יש לי סוג של רצון להראות לחרדים) לא בא בגלל הרצון להתנגד לבנט. (הוא אחלה גבר ואני יודע זאת ממקור ראשון) אלא בגלל המהות.

ישן 14-03-2013, 11:46
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
לא על זה מדובר
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "מקבל את הרישא, בעיקר אין לי..."

מדובר על מניעת תקציב ממשלתי מישיבות על בסיס סירוב לשרת בצבא.

לכן:
כל מי שרוצה ללמוד - ילמד.
גם כל ישיבה שרוצה לא לשלוח את בניה לצבא - מוזמנת לוותר על חלקה של המדינה במימונה ולעשות כרצונה.
כנראה שיהיה גם מצב ביניים - ישיבות שישלחו חלקית לצבא - ויקבלו רק חלק מהתקציב.
וייתכן שיהיה מצב שהיה קיים בעבר ונפסק - שבו חלק מהאברכים יצטרכו לשלם לישיבה תמורת הזכות ללמוד.
הנחה היא שהדבר יצור הפרדה בפועל - בין ישיבות בדלניות ואיכותיות שלא ישלחו לצבא ויעמידו רף קבלה גבוה, לבין ישיבות שבהן רק המתמידים והמצטיינים לא ילכו לצבא.

הרף שנקבע על 2000 תלמידי ישיבה פטורים - אומר שכנראה יהיה קיצוץ משמעותי בתקציב המיועד לישיבות.
ישן 04-03-2013, 20:16
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
לא, כי דבריך היו דבש ושושנים
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "משעשע שדבריך הנוטפים משנאה..."

ציטוט:
משעשע שדבריך הנוטפים משנאה מסתיימים בהאשמה של שנאת אחים.

אני לא כזה דתל"ש...
אני אפילו משתדל לקבוע עתים לתורה. לא תמיד בהצלחה אבל עובד על זה.
בהחלט לא מקפיד על קלה כבחמורה ומשתמש בחשמל בשבת... ובזה נגמר הדו"ח שלי לזה שרואה בעצמו מועמד טבעי לתפקיד הרו"ח של רבש"ע.

אני אגנוסט, מה לי ולרו"ח של הרבש"ע , קשקוש. ומי מינה אותך למטיף המוסר של הדור? מה יש להם לשמאלנים שכל היום עסוקים בלהטיף ולהטיף ולהטיף כל היום קושטים אחרים ולא את עצמם , למרות שהשמאלנים ( ככל שהם קיצוניים) מנצחים בתחרות הציבור הבלתי מוסרי ביותר בישראל בפער עצום מול כל קבוצה אחרת בחברה

בסדר. מאיפה הנחרצות?
אני שמח על כניסת לפיד לממשלה, אני אשמח מאוד אם יהיה קטליזטור להשתלבות החרדים בחברה הישראלית. בוודאי שצריך להלחם בבורות שיש שם ושאלו שתורתם איננה אומנותם או שהם בעלי אומנות גרועים צריכים להתגייס.
אבל אין לי אלא להסכים עם חנאב שיש כאן הכרזת מלחמה על הציבור החרדי, והכרזת מלחמה על אלו שבמשך 2000 שנה שמרו על העם היהודי.
הצילו יהודים , הצאר גזר עלינו לשבת באופוזיציה.הכרזת מלחמה עלאק אפילו בנט ולפיד לא אומרים שיכחידו את לימוד התורה החרדי בישיבות העילית, אז הגפני'ז ישבו באופוזיציה והרב הראשי יהיה ציוני, ממש אסון

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 11-03-2013, 08:20
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
ארץ ישראל, עם ישראל, תורת ישראל

הפכו ומסתבר שתמיד היו לכלי מיקוח קואליציוני.
אין עקרונות, אין מחויבויות אין תום לב.
אפילו ביחס אל ארץ ישראל הכל תלוי ב"תשלום" - ומדינת ישראל בכלל מוקצה מחמת מיאוס המונהגת ע"י אוכלי טריפות ובועלי נידות.

עבורי שלושתם הם נכסי צאן ברזל שקבעו וקובעים את דרכי:
ארץ ישראל - היא הטריטוריה (על פי המקורות ועקבות ארכיאולוגיות חלקיות) בה התפתח עם ישראל ממשפחה, לשבטים ובתקופה מאוחרת יותר לעם. מה שמצדיק/מחייב את קיומה של מדינת ישראל באתר שבה הוקמה ועלינו לשמרה מכל משמר.
עם ישראל - הוא אותו העם אליו אני משתייך ופועל למען המשך קיומו, שגשוגו והתרכזותו במדינת ישראל.
תורת ישראל - מהווה את הבסיס המוסרי - חברתי עליו אמור להיות מושתת העולם. נכון שיש בתוכה גם הרבה מהרוע, משילם והנקם - אבל ישנם בא חלקים המרוממים את נפש האדם. המחייבים לשמר את היחס בין אדם לחברו אפילו אם הוא עבד או גוי. אני בחרתי בטוב ושולל תמיד את הרוע.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:06

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר