לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-03-2013, 20:27
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני מקווה שכתבת את מה שכתבת..."

אני יודע שזה הימור,
אבל עשיתי כל כך הרבה סימולציות על המניה הזאת, שאני מוכן ללכת כבר עד הסוף.

אני לא רואה מצב שבו המניה צונחת, לגוגל יש הרבה יותר מה להציע מאשר לאפל - שהייתה תמיד חברת יוקרה לסמארטפונים, ולא היה לה שום נישה אחרת.

לגוגל יש סוס מנצח בדמות מנוע החיפוש הכי דומיננטי בעולם, בלי שום מתחרה בעתיד הקרוב + מערכת הפעלה לסמארטפונים הכי מתקדמת, ובעלת התפוצה הנרחבת ביותר, וכן..
היא ממשיכה להתפשט.

אני לא אנליסט, אני לא בוגר תואר ראשון בכלכלה, והידע העיקרי שלי מסתכם ב"לילה כלכלי", וכמה ספרים שקראתי בנושא.

ועדיין אני מאמין, שהמניה הזאת תמשיך לרוץ למעלה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-03-2013, 20:43
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אני יודע שזה הימור, אבל עשיתי..."

כמו ששימי זכר יפה, אמרת דברים דומים על מלאנוקס. אמרת, ולא ידעת כי אינטל הולכים להתחרות במוצר הדגל שלהם, מה שכמובן הסעיר את כל המשקיעים וגרר ירידות חדות. (שימי- זה כבר התחום שלך, אני רק קראתי את זה באנליזה, הבנתי שאינטל תיכנס לתחום של הקישוריות בצורה כזאת או אחרת..).

תשמע לי- אני לא אשכנע אותך לא להשקיע בה, ואני גם לא אגיד לך ללכת ליועץ השקעות, אם כי תמיד נחמד להיעזר בבעל רישיון. מה שאגיד לך זה לחשוב שוב האם אתה מוכן להסתכן בהשקעה ללא פיזור של התיק, והאם לא עדיף לך בסכום כזה כבר לפזר על פני מספר מניות או ת. סל או קרנות נאמנות. אני בטוח שזה גם נאמר בספרים שקראת.

ישן 04-03-2013, 20:28
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני מקווה שכתבת את מה שכתבת..."

מה גם שהשער שלה נמצא עכשיו בשיא של כל הזמנים (מ 2004) - 816$.

אינני מייעץ דבר, אך לדעתי, משיא יש הרבה יותר סיכוי לרדת מאשר לעלות...

נ.ב. לפני כ 8 חודשים, פתחת (Narion) אשכול דומה על מלאנוקס: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=566467

אז השער שלהם היה 106.82, ואמרתי אותו דבר. היום הם 50. הם נפלו ל 70 חודש בלבד אחרי שאמרתי לך את מה שאני אומר עכשיו.

אבל שוב, אין בכך המלצה שלא לרכוש. בהחלט ייתכן שהמנייה תהיה שווה 5000 דולר בעוד חודש. גם בהחלט ייתכן שהיא תרד ל 647, כפי שקרה לה לפני רבעון, ירידה מ 755 דולר.

כדי לסבר לך את האוזן - אם אתה קונה במחיר של היום (בהתעלם מעלויות ברוקר) ב 100 אש"ח, זה יוצא 32 מניות של גוגל. נניח שהם יורדים אותה ירידה שירדו לפני רבעון, 100 וקצת דולר, אתה מפסיד כ 3200 דולר שהם כ 12,000 ש"ח (בהנחה שהדולר לא ירד בינתיים, כי אם כן, תפסיד יותר.) - שוב - לפני עמלות קניה/מכירה, ועמלות המרת מט"ח...

בהצלחה במה שתבחר

ישן 04-03-2013, 21:01
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אני מודה שקיבלתי כאפה מצלצלת בכל התחום של מלאנוקס..."

לא יודע, האם לאנליסטים האלה יש במקרה לונג על המניה?

אגב, לגבי העמלה המופרזת שטענת לגביה בבנק. זה מה שהבנק שלי אומר כרגע במסך רכישת ני"ע זר:

‏להלן פרטי העמלות שייגבו בקשר עם פעולה זו:

‏1‏. עמלת "קניה, מכירה ופדיון של ניירות ערך בחוץ לארץ" בשיעור של: ‏0.300%‏ ,
‏מזערי: ‏25.00‏ ‏USD‏,מירבי: ‏7,500.00‏ ‏USD‏,

‏2‏. הוראה שלא תבוצע תחויב בעמלת "קניה, מכירה ופדיון של ניירות ערך בחוץ לארץ ‏(כולל קניה/מכירה שלא בוצעה)" בשיעור של: ‏25.00‏ ‏USD‏.
‏שיעור הנחה בחשבון: ‏100%‏,סכום עמלה לחיוב: ‏0.00‏ ‏USD‏.

‏3‏. דמי ניהול פיקדון ני"ע הנסחרים בחוץ לארץ בשיעור של: ‏0.780%‏ לשנה,
‏שיעור הנחה בחשבון לנייר: ‏0%‏ ,שיעור עמלה לחיוב לנייר: ‏0.777%‏ ,
‏שיעור הנחה בחשבון לרביע: ‏0%‏ ,שיעור עמלה לחיוב לרביע: ‏0.777%‏ .
‏מירבי: ‏10,750.00‏ ש"ח לנייר, ‏מירבי: ‏10,750.00‏ ש"ח לרביע,
‏דמי הניהול ייגבו בתחילת כל רביע, עבור הרביע הקודם או בעת המכירה ‏יחסית למספר הימים בהם הוחזקו ניירות הערך, לפי שוויים ביום האחרון ‏של הרביע הקודם, או לפי שוויים ביום המכירה.

‏4‏. הוצאת קורספונדנט תתווסף לעמלת הבנק ותכלול עמלת ברוקר, סליקה וכל עמלה ‏המועברת לצד ג' ושתידרש להשלמת ההוראה. עמלת ברוקר מוערכת בטווח של 4‏-‏0‏ סנט למניה אמריקאית, לנ"ל יתווספו ‏3.00‏ ‏USD‏ בגין הוצאות סליקה.
‏במקרה של ביצוע בחלקים, הוצאות הסליקה ייגבו ברמת ביצוע.

ישן 05-03-2013, 19:37
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=שימי]לשם כך היית צריך..."

ראשית- כי המלצה כזאת עלולה להוות עבירה על החוק

שנית- זה יהיה ממש מטומטם להסתמך על המלצה של מישהו בפורום. אני חושב שזה ממש מטומטם לשים את כל הקלפים שלך על המלצות של אנליסטים או מנהלי השקעות, אז של גולש אנונימי בפורום?

אגב, ואם המניה תגיע ל-850 ותרד ל-750? ואם היא תגיע ל-850 וגוגל תחלק דיב', ואז המניה יורדת ובגלל שאתה משלם מס דיבידנד התשואה שלך נפגעת?
למה אתה מתעקש להשקיע רק בנייר אחד?

ולבסוף- לעולם אל תסתכל על השקעות קודמות שלך ותגיד- מה היה אילו. כי אתה לא תצא מזה.

ישן 06-03-2013, 05:15
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בשורה התחתונה אני מסכים עם שניכם...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "שמת לב שלא אני ולא שימי כתבנו..."

אבל אני עדיין חושב שגוגל היא חברה שהיא שונה לגמריי מאפל או כמובן ממלאנוקס.

בעוד שלאפל יש מתחרות מפלצתיות בשוק, שע"פ כל האניליסטים ימשיכו לנגוס בנתח שוק של אפל גם בשנים הבאות (עם סמסונג בראש כמובן, נוקיה עם הלומיה וסדרת הטלפונים המאוד זולים שהיא משיקה, וZTE שפורחת לה בסין).

לגוגל יש א-פ-ס מתחרות, אין שום מנוע חיפוש, שאפילו קרוב אליה בפופלאריות.

תוסיף לכל התבשיל גם את האנדרואיד, שיוצא מגבול הסלולאר והטאבלטים אל עולם המכוניות, וכלי בית ביתיים (כן, במכוניות החדשות יש ICS 4, כנ"ל במקררים עם מסך מגע, תנורים, ועוד...).

ותראה, שהעתיד של גוגל ורוד, ורוד מאוד אפילו.

נדבר שוב בעתיד.

ישן 02-02-2014, 20:22
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "שמת לב שלא אני ולא שימי כתבנו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
שמת לב שלא אני ולא שימי כתבנו לך שהיא תעשה ההפך? כתבנו לך שהסתמכות על נייר אחד בתיק זאת טעות, והמניה יכולה גם לחטוף חזק למטה בדיוק כמו שקרה עם מלאנוקס... ואם אז היית נכנס במאה אלף ש"ח למלאנוקס, איפה היית עכשיו?

אזכיר לך שוב שכשאפל היתה ב-700 אנליסטים טענו גם כן שהיא תגיע לאלף דולר.

אה, והכי חשוב- ייתכן שגוגל תגיע לאלף ותיתן לך תשואה של כעשרים אחוז. אבל אם המדד ייתן לך יותר, אז למעשה הפסדת פה. כך שלהסתכל רק על הנייר ולא על השקעה אלטרנטיבית זאת טעות.

אין לי תואר ראשון בכלכלה,
אין לי מושג אפילו איך קונים מניות.

אבל עדיין הצלחתי בסימולציה של מספר חודשים, להפוך 100 אלף ש"ח ל135 אלף ש"ח.

מעניין מה שרוקי חושב על זה...

ישן 10-02-2014, 21:53
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "חשפת את עצמך לסיכון גדול,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
חשפת את עצמך לסיכון גדול, ועשית במשך קצת פחות משנה 35%. בתקופה המקבילה הנאסד"ק עלה ב-27%. אם היית משקיע במדד במקום במניה של גוגל, היית מרוויח אמנם 8% פחות, אבל הסיכון שלך היה משמעותית קטן יותר.

לא חושב שחשפתי את עצמי לסיכון, מכיוון שהשקעתי במניה יציבה.

גוגל זה העתיד, וזה רלבנטי גם לעוד שנה מהיום.

אני משוכנע שהמניה רק תמשיך לנסוק.

יש להם מונפול רציני בשוק, ואין חברה שאפילו קרובה לדגדג אותה (יש לה את מערכת ההפעלה לסמארטפונים הכי נפוצה בעולם, ויש להם את המנוע חיפוש הכי פופלארי ברשת).

גוגל ממשיכה להתפתח כל הזמן, היא רוכשת המון חברות, והיא מצליחה לפרוץ גבולות.

מי שלא הולך לשים כסף על המניה הזאת הוא טיפש.

ישן 10-02-2014, 22:48
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]חשפת את..."

כי מיקרוסופט ויאהו לא היו מונופולים?

אגב, אם מי שלא שם כסף על גוגל טיפש, מה זה אומר עליך, שלא שמת כסף על יאהו? התשואה שלה מהיום שפתחת את האשכול ועד היום היתה 58%. האם זה הופך אותך לסופר טיפש? לא. בדיוק כפי שהשקעה בגוגל לא הופכת אותך לגאון. תן לי להוריד אותך לקרקע- ההסתברות שתצליח לקלוע בול במניה מסוימת יותר מהמדד היא אפסית לאורך זמן. אתה כמובן גם יכול לשחק ברולטה ולהתפוצץ מגאווה אם תזכה, אני מניח שלא היית זורק לשם מאה אלף ש"ח.

ממש כמה תגובות למעלה אפשר לראות עדות לכך שהפסדת על הנייר ברולטה

"כדאי לעשות ALL IN ?

(כן, כן - החוק החשוב ביותר בשוק ההון זה לעולם לא לשים את כל הביצים בסל אחד) מסתבר שפעם כן היית זהיר יותר..

אבל...

המניה שלהם כל כך קורצת.

מן הסתם לא קיימת שום מניה בעולם שרק תשמור על תשואה, אבל לדעתי מלאנוקס תמשיך לגדול.

יש לה טכנולוגיה ייחודית, ונתח שוק דיי רציני.

יש דיבור על כך שהטאבלטים החדשים שיתמכו בויינדוס 8, יעבדו בקישוריות עם ממשק של מלאנוקס."

ועוד משהו קטן- בהשקעה במנייה זרה אתה לא יכול לשכוח את המטבע. סימולציה זריזה מראה שאם הדולר היה ממשיך לרדת, למשל ל-3.3 , שער בו כבר שהה בעבר, התשואה השקלית שלך היתה 26.7 אחוז. וזה כבר כמו מדד הנאסדק כפי שציינו למעלה. בהתחשב בתנודה העודפת של גוגל על המדד, ההשקעה לא היתה שווה את העמלות הגבוהות שיש במסחר בני,ע זרים.
ישן 10-02-2014, 23:21
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "לא מבין למה אתה חוזר למלאנוקס..."

זה מה שאני מנסה להסביר לך- פעם היתה לך פדיחה, ופעם הצלחה. אך משום מה אתה מתייחס רק להצלחה שלך.

לגבי כשלונות גוגל, אתה מתכוון פרט לגוגל פלוס? לא זכור לי שיוטיוב עברה כבר לרווח אחרי שנים של הפסדים.
לגבי תחרות- אין חברה שאין לה תחרות. אולי חברת החשמל וגם זה כבר לא בטוח..

חשבת פעם כמה גוגל תלויה במייסדים שלה? יותר מהתלות של אפל בג'ובס? מה יקרה אם הם יילכו? או שמידט?
מה יקרה אם משחקי המס של גוגל לא יוכלו להימשך כמו היום? אתה יודע כמה זה יפיל את המניה?
http://www.calcalist.co.il/local/ar...3619546,00.html

http://www.themarker.com/wallstreet/1.2197965

לסיכום- אני לא אומר לך לא להשקיע בגוגל. אני אומר לך שמסוכן להשקיע במניה בודדת. יש לך מאה לשים בסה,כ? למה שלא תחלק? למה לא לשים חלק באפיק סולידי, חלק באג"ח קונצרני, וחלק במניות לפי בחירתך, אם אתה לא רוצה להשקיע במדד מסוים? במיוחד כשאתה כותב שאתה שוקל לפתוח עסק ולהפוך לעצמאי. טווח הפעולה שלך קצר, ואין לך יכולת להתמודד עם תנודתיות גבוהה בהשקעה כשהמניה יכולה גם ליפול כפי שהיא עולה. אם אתה חושב עליה לטווח ארוך, שים אותה לפנסיה, לא לתיק שאמור לשמור לך על הערך+ עד שתפתח עסק.
ישן 10-02-2014, 23:41
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]חשפת את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
לא חושב שחשפתי את עצמי לסיכון, מכיוון שהשקעתי במניה יציבה.

הכל יחסי. אין השקעה בלי שום סיכון. אפילו אג"ח ממשלתי מגלם סיכון מסויים.
המניה של גוגל אכן יציבה, באופן יחסי, ולכן הסיכון שלך היה נמוך יותר מאשר אם היית משקיע במניה בודדת של חברה יותר גדולה. מצד שני גם פוטנציאל הרווח שלך היה גדול יותר אם היית משקיע בחברה פחות "יציבה". המניה של Micron Technology, למשל, עלתה בפרק הזמן המקביל ב-260%, בזמן שהמניה של גוגל עלתה רק ב-35%.
אז כן, הסיכון בהשקעה במניה בודדת של חברה גדולה נמוך יותר מאשר בהשקעה במניה בודדת של חברה קטנה, אבל הוא גבוה יותר מאשר השקעה במדד מניות, ומה שאמרתי לך למעלה זה שבמקרה הספציפי הזה עודף הרווח שלך לא מצדיק את עודף הסיכון שלקחת.

ישן 14-02-2014, 14:35
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "שרוקי חושב שאתה צריך להיות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
שרוקי חושב שאתה צריך להיות הגון ולכתוב פה מה שלחת לו בה"פ.

במקור נכתב על ידי Narion
כנראה שידע זה באמת כוח, Sorry.
___

במקור נכתב על ידי Shruki
?
___

במקור נכתב על ידי Narion
הדיון על המניה של גוגל...
הפסדתי כבר איזה 5K וירטואלים.
___

במקור נכתב על ידי Shruki
אה, כבר שכחתי מזה..
תראה, כמו שכתבתי לך אז- ייתכן שגוגל כן תגיע לאלף דולר. ייתכן שלא. מה שחשוב הוא לא לשים את הביצים בסל אחד. אתה רוצה להשקיע בה? סבבה, זאת חברה רווחית. אבל תפזר- קצת מניות, קצת אג"ח, בארץ ובחו"ל, אולי גם סחורות. הכי חשוב זה לא לסכן את כל הכסף באפיק אחד.
___

במקור נכתב על ידי Narion
יש ספר טוב שאתה ממליץ?
אגב מה אתה חושב על הבתי השקעות?
ישנם כאלה שמראים בצורה דיי קבועה תשואה יחסית יפה בכל שנה.
___

במקור נכתב על ידי Shruki
אני לא מכיר ספרים בנושא, הידע שלי מגיע מלימודים.
בתי השקעות לא ינהלו לך תיק אם אין לך כמה מאות אלפים. לא הבנתי איך הם מראים לךתשואה יפה כל שנה- בתי השקעות לא מפרסמים את התשואה שהם משיגים ללקוחות. אלא אם אתה מדבר על תשואת הגמל והפנסיה, אבל מדובר בדברים שונים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:39

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר