לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-03-2013, 21:49
  משתמש זכר Private Private אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
"יש פתרון מהיר לסרבני הגט, למה לא משתמשים בו?"

"פרשיית סרבן הגט הנמלט אחרי שעיגן את אשתו 12 שנה, מעלה תהיה קשה על בתי הדין שאינם נוקטים במה שהתורה מאפשרת להם ופותרים את הבעיה ביום אחד. כמה מכות של שוט בחדר צדדי בבית הדין והאיש יאמר "רוצה אני" בלי הרבה ברירות."

"...בלי חוכמות. מרגע שהדיינים פוסקים כי הבעל צריך לתת גט, נותנים לו ארכה מסוימת של שלושים יום ואם לא, מכניסים אותו לחדר, עם איש הוצאה לפועל שמכה אותו בשוט עד שהבעל מתרצה. אגב, במקרה שהבעל מתעלף או נזקק לטיפול רפואי, שולחים אותו לבית החולים, ואחרי שהוא מחלים, הוא מגיע לטיפול נוסף בבית הדין, עד שייתן גט או שימות – מה שיבוא קודם."

תחילה אומר שאני לא אומר שום דבר על החרדים בפוסט הזה.
אני יודע שזה רק דביל אחד(או מספר מועט של דבילים) שחושבים כך וממש מעניין אותי, מי אלה הדבילים האלה?!

ואגב, למי שייך האתר הזה?

http://www.srugim.co.il/43230-%D7%9...7%99%D7%9D?di=1
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-03-2013, 22:32
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Private שמתחילה ב ""יש פתרון מהיר לסרבני הגט, למה לא משתמשים בו?""

בכתבה מצטטת את לשונו של הרמב"ם ויש שם התניה:
מִי שֶׁהַדִּין נוֹתֵן שֶׁכּוֹפִין אוֹתוֹ לְגָרֵשׁ אֶת אִשְׁתּוֹ וְלֹא רָצָה לְגָרֵשׁ – בֵּית דִּין שֶׁלְּיִשְׂרָאֵל בְּכָל מָקוֹם וּבְכָל זְמַן מַכִּין אוֹתוֹ עַד שֶׁיֹּאמַר 'רוֹצֶה אָנִי', וְיִכְתֹּב הַגֵּט, וְהוּא גֵּט כָּשֵׁר.

כלומר המקרה צריך לעמוד בקריטוריונים שפורטו ורק אז הדין נותן וכו'.

דין הכפיה בשוטים נאמר במספר מקרים מאוד מצמצמים ולוקח זמן עד שמתברר לבית הדין שהמקרה שבפניהם אכן עונה על קריטוריונים הלכתיים מסוימים. ישנה כפיה קלה יותר המשלבת סנקציות ממוניות בשל אי הציות לבית הדין. (אציין שמדובר בנשוא הלכתי סבוך ובאם הכפיה אינה כהלכתה הגט פסול האשה נשארת אשת איש וילדיה הבאים עשויים להיות ממזרים).
כפיה בשוטים במובנה הפשטני אינה אפשרית על פי חוקי מדינת ישראל.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 06-03-2013 בשעה 22:44.
ישן 08-03-2013, 02:13

ביקשת ביקורת או תגובה?
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אם יש לך ביקורת אמיתית ואתה..."

לא נראה לי שהבנת אותי. או שהבנת ואתה ממש לקחת את זה לקיצוניות. בכל אופן, אם אתה משווע לתגובה:
ציטוט:
אם יש לך ביקורת אמיתית ואתה רוצה שיקחו אותך ברצינות אז מן הראוי שתכתוב ברצינות.

יותר רציני ממה שכתבתי אין. ואם אתה לא רואה את זה, אז צר לי. עצם פרסום הכתבה שיש דביל שתומך בלהכות גברים שלא מוכנים לתת גט, עד שהם יתנו - מהווה בשבילי (!) ביקורת מספיק בונה. אם אתה לא רואה משהו פסול בלהכות אנשים בשביל שיחתמו על מסמך - אז אתה מוזמן ללכת לאיראן, שמעתי זה הולך שם טוב. אגב, שמעתי שהמאפיה הסיציליאנית גם עובדת ככה, אתה מוזמן לבדוק את הנושא.
ציטוט:
אם אתה כותב שצריך לסרס ולהגלות את כל הרבנים אל תתפלא אם, כמו שברווז אמר, אנשים לא יתחסו אלייך.

מתי כתבתי שצריך לסרס\להגלות את הרבנים? מתי אמרתי משהו רע על רבנים? אני לא מסכים עם חלקם אבל בהחלט מכבד אותם.
אם אתה לא מסוגל לקרוא כמו שצריך אני ארשום את הציטוט שרשמתי כשפתחתי את הפוסט:
ציטוט:
תחילה אומר שאני לא אומר שום דבר על החרדים בפוסט הזה.

זה היה מובן או שאתה רוצה שאני ארשום בגדול יותר?
ציטוט:
שנית, קצת מחקר בתחום לא יזיק.

איזה מחקר דרוש לי? מה אתה חושב שאני צריך לדעת ואני לא יודע?

לגבי מה שאמרת לפני זה:
ציטוט:
אתה יודע שיש סרבני גט שנכלאים על כך שהם מסרבים לתת גט?

ברור. זה היה רשום בכל הכתבות בזמן האחרון על הגבר שברח.
ציטוט:
אתה יודע שעונש מאסר הוא העונש הכי חמור שנותנים במדינת ישראל שהיא דמוקרטיה ליברלית?

כרגע כן. אני לא יודע כמה אתה מעודכן, אז: אדולף אייכמן
ציטוט:
אתה באמת חושב שאם מדינת ישראל תאמץ עונשים כגון הלקאה למוות האנשים הראשונים בתור צריכים להיות סרבני גט ולא, נניח, מחבלים, רוצחים ואנסים?

לא. הכותרת שלי אולי הייתה פיקנטית מדי. היא נגזרת ישירות מהאתר שפרסמתי את הכתבה ממנו.
ציטוט:
היות ואתה נופל בשני הסעיפים הללו, אל תאשים אותנו אלא את עצמך.

באמת שהתאפקתי פה. לפני שאתה תוקף, תגיב כמו בן אדם.

נערך לאחרונה ע"י Private בתאריך 08-03-2013 בשעה 02:19.
ישן 08-03-2013, 10:05

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "צר לי, לא הבנתי את ההודעה..."

מסכים. באמת לא הצלחתי לרדת לסוף דעתך! בשעה 4 לפנות בוקר אני לא מתפקד משהו

אדולף אייכמן היה דוגמא לזה שהיה עונש מוות. אגב, אם תקרא בוויקיפדיה, תוכל למצוא שהיו עוד מקרים רבים שנפסק עונש מוות לאנשים במדינת ישראל. בכל פעם מחדש בית המשפט העליון הפך את ההחלטה. נושא מעניין.

משהו שראיתי רק אחר כך בויקיפדיה:
ציטוט:
על פי המשפט בישראל כיום, לפי חוק בתי המשפט, כל עבירה שעונשה מוות תידון בבית משפט מחוזי בהרכב של שלושה שופטים, שאחד מהם שופט של בית-המשפט העליון, והעבירות שבית משפט אזרחי במדינת ישראל יכול להטיל עליהן עונש מוות (שיבוצע בתלייה) הן:

לפי מה שמשתמע יש עונש מוות בישראל. פשוט לא מממשים אותו.

נערך לאחרונה ע"י Private בתאריך 08-03-2013 בשעה 10:07.
ישן 09-03-2013, 19:08
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי teddy002 שמתחילה ב "עונש מוות קיים במשפט הישראלי,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי teddy002
עונש מוות קיים במשפט הישראלי, פשוט לא משתמשים בו.

משהו שקיים דה יורה אבל לא קיים דה פקטו כמוהו שאיננו קיים.
ציטוט:
וכמובן שהוא קיים גם במערכת המשפט הצבאית.

כמובן שהוא איננו. לא במדינת ישראל, לא בצה"ל.
ציטוט:
התפישה של מערכת בית המשפט היא שאם נניח אדם ביצע פשע חמור בצורה קיצונית, עונש מוות יהיה דבר חיובי מאשר לסבול כל החיים בכלא וכן קיים עבור השופט גם הקושי שבלקחת חיים לאדם ואם הוא טוען לכפותו אז בכלל...

לא, זה לא התפיסה של בית המשפט.
ראשית- כי אם זו הייתה תפיסתו היה הרבה יותר הוצאות להורג במדינת ישראל.
שנית- כי במדינת ישראל, פרט למקרה אחד, אין מצב של מאסר עולם במובן של כל החיים בכלא, אלא במקסימום 20 שנים.
שלישית- כי במדינת ישראל מה שעומד אל מול רוחו של שופט היא לא רק ענישה של עבריין, אלא (תיאורטית) גם טובת הציבור. כלומר מערכת המשפט הישראלית תשקיע גם בשיקום האסיר ושליחתו חזרה אל החברה כאזרח מתפקד ולא רק ב"למען יראו וייראו".

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 10-03-2013, 18:38
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לא מדויק
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=teddy002]עונש מוות..."

עונש מוות נגזר בישראל מספר לא קטן של פעמים, ואפילו בעבירות שלא היו רצח. אלא שבערכאות העירעור גזר דין הומתק תמיד, למעט במקרה של אייכמן. כלומר עונש המוות קיים ויש בהחלט סיכוי שכמו במקרה של אייכמן יהיו מקרים נוספים שבהם ערכאת העירעור לא תמחק את העונש. ברור שבמה שנוגע למחבלים או רוצחים פליליים יצטרך להיות שנוי מדיניות מלמעלה אבל התשתית החוקית קיימת גם קיימת. וזאת בניגוד למדינות אחרות, כולל חלק מדינות ארה״ב, שבהן האופציה כלל לא קיימת מבחינה חוקית.
לגבי מאסר עולם. לצערי זה נכון שבמרבית המקרים מקבלים קיצוב לעשרים שנה, וזה עוד לפני קיצורי שליש. ובכל זאת, יש יותר ממקרה אחד שבהם ממאסר העולם ישבו יותר מעשרים שנה אם משום שלא היה קיצוב או אם משום שהקיצוב היה לתקופה של יותר מעשרים שנה. כך למשל במקרה של רוצחי דני כץ (יושבים קרוב לשלושים שנה, רוצחו של אורון ירדן (יושב יותר משלושים שנה, והלוואי שלא ייצא), קונטאר (ישב קרוב לשלושים שנה), עמי פופר יושב כבר יותר מעשרים שנה. יש עוד כמה מחבלים ערבים ישראלים שיושבים כבר עשרים וחמש עד שלושים שנה בכלא. וייאמר מייד, מצידי שאף אחד מכל הרשימה הנ״ל לא ייצא לעולם.
ישן 10-03-2013, 22:52
מנהל

קיצורי העונש שלהם זה נושא אחר
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "כי ריצוי העונש שלהם שרירותי...."

בפועל, יש גם מחבלים שלא הצליחו לדאוג להם בעיסקאות וישבו או יושבים יותר מעשרים וחמש שנה. דוגמא לכך היא המחבלים הערבים אזרחי ישראל שיושבים בכלא מאז תחילת-אמצע שנות השמונים על חטיפה ורצח של חיילים. כבר כתבתי בעבר בהרחבה על כך שצריך לאמץ את הצעת שולמית אלוני (שבאה כמובן מתוך מניע שונה לחלוטין) ולהתייחס למחבלים כאל שבויי מלחמה. פירוש הדבר הוא מתן רק התנאים המינימלים שאמנת גנבה מבטיחה לשבויי מלחמה (קרי, אין צורך בהשוואת תנאים לאסירים הפלילייים) ושיפוט של רוצחי אזרחים בדם קר כפושעי מלחמה. אולי אפילו להסגיר אותם לבית הדין בינלאומי וכך להעביר את תפוח האדמה למישהו אחר ולתת לו להתמודד עם דרישות לשיחרור מוקדם בעיסקאות וכדומה. התוספת הזו היא כמובן דמיונית במיוחד אבל שווה את המשחק המחשבתי
ישן 11-03-2013, 08:11
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "קיצורי העונש שלהם זה נושא אחר"

1) בגלל זה אמרתי שמחבלים הם לא פקטור להשוואה.

2) להתייחס למחבלים כאל שבויי מלחמה זה יהיה אסון עצום. זה ייתן לגיטימציה מוחלטת לפעולות שלהם. רק טמטום מוחלט או חוסר הבנה בסיסי של המציאות ומרכיביה יכול להוביל אדם לפלוט שטות שכזאת.

אל מחבלים צריך להתייחס כאל פושעי מלחמה, לא שבויי מלחמה.

להסגירם לבית הדין הבינ"ל זה גם בורות משוועת. ראשית מדינת ישראל לא חתומה על הICC וכך גם ארה"ב, כך שמלכתחילה ידוע שמי שהציע זאת לא בקיא ברזי המציאות.
שנית היות ואין הגדרה אחידה, בינ"ל, לטרור אי אפשר לשפוט טרוריסטים בצורה מספקת.
אירופה למשל לא מכירה בחיזבאללה כארגון טרור אלא כארגון גרילה. אפילו אם מדינת ישראל הייתה חתומה על הICC ואפילו אם היו שופטים שם מחבלים- האם באמת היית רוצה שידון אותם מישהו שרואה בהם לוחמי גרילה?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 11-03-2013 בשעה 08:13.
ישן 11-03-2013, 15:13
מנהל

קודם כל, אני מציע לך להירגע
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1) בגלל זה אמרתי שמחבלים הם..."

אתה יכול לא להסכים איתי אבל תחסוך את המחמאות.
שנית, זה שמישהו מוגדר שבוי מלחמה לא הופך אותו ללגיטימי. במצב היום המחבלים זוכים להינות ממילא מטוב שבשני העולמות, גם כל הזכויות של אסיר פלילי בישראל וגם יחס כאל שבויי מלחמה, הן מבחינת ההקפדה על אמנת גנבה, הן מבחינת היחס בפועל לאסירים ולהנהגה שלהם והן מבחינת העובדה שבפועל המחבלים ברובם יושבים בכלא באופן זמני עד עיסקאת החילופים הבאה. מה שאני מציע הוא מעמד של שבוי מלחמה באופן בסיסי, ומעמד פושע מלחמה בתנאים מסוימים.
ולא, לא כל מחבל הוא פושע מלחמה. מי שנילחם רק נגד הצבא הוא לא פושע מלחמה. הוא אויב.
כשמדובר במי שביצע מעשים אכזריים באופן מכוון באזרחים הרי שהוא הופך פושע מלחמה לפי כל דין. לא עומדת לו כל הגנת גרילה, כיבוש וכדומה. אם כבר הסברה, לחברינו בארץ ובעולם יהיה פרצוף מאוד לא סימפטי אם ינסו להגן על פושעי מלחמה כאלו כשהם עומדים לדין קשה במיוחד וישראל מסרבת לשחרר אותם בכל תנאי. כרגע, אין הבחנה חדה כזאת ואוהבינו נוטים לנופף באותם מחבלים שביצעו פעולות קלות או כאלו שנראות בעולם כלגיטימיות יחסית כמו התקפה על כח צבאי.
ולבסוף, נידבתי לי שכתבתי בפירוש שרעיון ההסגרה לבית דין הבינלאומי הוא סוג של פנטזיה. כל הכבוד שהבנת למה.
ישן 11-03-2013, 15:38
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "קודם כל, אני מציע לך להירגע"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
שנית, זה שמישהו מוגדר שבוי מלחמה לא הופך אותו ללגיטימי.

זה כן. זה הופך אותו לגיטימי ע"פ אמנת ג'נבה. זה גם אומר שאי אפשר להחזיק בו פרק זמן מסוים ושחייבים לשחרר אותו במסגרת חילופי שבויים. זה גם אומר שאסור לשפוט אותו כפושע מלחמה. כך שזה סותר את ה"דרישה" השנייה שלך.
ציטוט:
במצב היום המחבלים זוכים להינות ממילא מטוב שבשני העולמות, גם כל הזכויות של אסיר פלילי בישראל וגם יחס כאל שבויי מלחמה, הן מבחינת ההקפדה על אמנת גנבה, הן מבחינת היחס בפועל לאסירים ולהנהגה שלהם והן מבחינת העובדה שבפועל המחבלים ברובם יושבים בכלא באופן זמני עד עיסקאת החילופים הבאה.

ולכן מעולם לא אמרתי שהמצב הנוכחי קרוב לאידיאל- אלא שצריך לשפוט אותם כפושעי מלחמה.
ציטוט:
ולא, לא כל מחבל הוא פושע מלחמה. מי שנילחם רק נגד הצבא הוא לא פושע מלחמה. הוא אויב.

הוא גם לא מחבל- הוא לוחם גרילה. אתה רואה? הגדרות הם עסק חשוב מאוד.
כל מחבל הוא פושע מלחמה, כי מחבל הוא אדם שהשתמש באלימות מכוונת כנגד אזרחים על-מנת להשיג השפעה פוליטית. זה פשע מלחמה.
מי ש"נלחם נגד הצבא" איננו מחבל, או טרוריסט אם תרצה, אלא לוחם גרילה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 11-03-2013, 17:19
מנהל

אז אתה מוזמן לשטוח פה את הסעיפים הרלוונטיים
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "במקרה אני מקדיש ללמידת הנושא..."

בזמנו סקרתי את האמנה לצורך ויכוח אחר ואני לא זוכר שבשום מקום מוגדרת תקופת זמן לשיחרור או החלפת שבויים. ואכן, מדינות לאורך השנים שיחקו בשבויים כאמצעי לחץ על הצד השני. ההנחה היא שלשני הצדדים הלוחמים יש עניין דומה בשיחרור אנשיהם ולכן אין מה להגדיר הכרח בחילופי שבויים או פרקי זמן מכסימליים. ושוב, ישראל ממילא מחזיקה במחבלים בפועל כאסירים זמניים עד החלפת השבויים הבאה. אם הייתי חושב שישראל מסוגלת להחזיק מחבלים במאסר עולם ממש, הסיפור היה אחר לגמרי.
ועוד משהו ביחס לתגובתך הקודמת-למעשה, אין בינינו ויכוח בנקודה קריטית. אני טוען שמחבלים שרוצחים אזרחים במכוון הם פושעי מלחמה ומחבלים אחרים אינם. אתה פשוט מבצע הפרדה בין מחבלים (אלו שפוגעים באזרחים במכוון) ובין לוחמי גרילה. זאת סמנטיקה. לוחם סדיר או לא סדיר (קרי-גרילה) שמבצע פשעי מלחמה הוא פושע מלחמה. אני מעדיף להתייחס למחבלים שפוגעים בצבא כשבויי מלחמה (אם בפועל אינני מסוגל להתייחס אליהם כאסירים קשים מבחינת תנאים ומשך המאסר) ואילו לפושעי המלחמה (קרי-הטרוריסטים) כפושעים לכל דבר. משמעות ההבחנה היא, בין השאר, סיוט תעומלתי לערבים שבקשים שיחרור אסירים. מילא לבקש שיחרור של שבויי מלחמה (מה שמעלה את השאלה-האם הסתיימה כבר המלחמה שיש בכלל מקום לדון על שיחרור שבויים?), אבל לדרוש שיחרור פושעי מלחמה שפגעו באזרחים? העירבוב שקיים היום לא משרת אותנו מהבחינה הזו.
ישן 11-03-2013, 11:47
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "הו תודה! תוכל אולי להדביק..."

הנה, למשל בניו-זילנד:
Irreconcilable differences is the only ground for legally dissolving a marriage or civil union
...
What happens if my spouse or civil union partner defends the application?
If your spouse or civil union partner defends the application within the 21 days (or other time set by the Registrar), a defended hearing will be allocated before a Family Court Judge who will hear from both of you and decide whether or not the grounds for a dissolution order have been met.
http://www.justice.govt.nz/courts/f...-information#22

אם תסתכלי על החוקים של קליפורניה תגלי ש:
There seems to be a misconception in the general public that you can only obtain a divorce in California if your spouse will sign the divorce papers. I get this question a lot from our family law clients. The fact is that California is a no fault state and you do not need your spouse’s signature in order to get a divorce
כלומר שבקליפורניה היא מדינה שבה לא צריך את הסכמת שני הצדדים אלא מספיק צד אחד. מה שעוד משתמע מהכתובים הוא שקליפורניה היא יוצאת מן הכלל. או לפחות איננה המודל, שכן היא no fault state ובמדינות שהן כן fault state החוק לא תקף.
http://www.asianjournal.com/immigra...se-to-sign.html

הנה טופס ממדינת קונטיקט שדורש חתימה כהוכחה לכך ששני הצדדים מסכימים:
http://www.jud.ct.gov/webforms/forms/fm163.pdf

אם זה ממש מעניין אותך, הנה דוגמא לחוקי קונטיקט, אחת מהמדינות היותר ליברליות בארה"ב:
http://www.jud.ct.gov/lawlib/Notebo...rce/divorce.pdf

עכשיו זה בהפסקת לימודים ממבחן וגיגול של 45 שניות. סביר שחלק מהדברים שמצאתי פחות רלוונטים כי לא באמת טרחתי לקרוא משהו, אבל אם מצאתי את זה ב45 שניות, אני בטוח שתמצאי את התשובה בגיגול וקריאה של 10 דקות.
בהצלחה!

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 07-03-2013, 15:29
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
הבעיה הזאת אינה קשורה כלל למעמד החוקי
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אולי לא פשוט"

אישה חילונית עגונה בדרך כלל תמצא דרך להמשיך בחייה. נשים דתיות הן הקורבנות הגדולים ביותר של סרבני גט, ואם המדינה תיתן להן אישור שמבחינתה הן גרושות זה לא יעזור להן כלל. דווקא אפשרות המאסר לסרבני גט, הגם שהיא דרקונית מאד, היא מקום שבו המדינה האזרחית נותנת סעד ראוי ומוצדק לציבור הדתי.

לדעתי המדינה צריכה לאפשר נישואים אזרחיים, ובה בעת גם להכיר ברבנים, כמרים וקאדים כסמכות לנישואין (כמובן שצריך להיות רשיון לכך). אבל חשוב לדעתי להכריז על שני ערוצים, אזרחי ודתי, שאי אפשר לעבור ביניהם. זוג שמחליט שהוא נישא בטקס דתי, יקבל על עצמו מראש שגם הגירושין צריכים להיות דתיים, ובאותו זרם שבו התקיים טקס הנישואין. זוג שבחר בערוץ האזרחי לנישואין, יוכל להתגרש רק בגירושין אזרחיים. ההפרדה מיועדת למנוע סחטנות של אחד מבני הזוג.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:47

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר