לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-04-2013, 12:00
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "לא, למעשה בקרב היהודים יש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
לכן הם המציאו את הסוציאליזם לנגזרותיו, לכן הם מילאו את ארצות המערב בכושים, מוסלמים והיספנים, מתוך ניסיון ליצור חברה קוסמופוליטית.

דאחקות, תמיד הייתי בטוח שזה סוחרי העבדים. לומדים משהו חדש בכל יום.
ציטוט:
אבל מתישהו המערב הלבן והנוצרי יתעורר ויילחם בנגע הרע מהעולם השלישי, ויטיל את האשמה על הסוציאליסטים היהודים (שהם משום מה בעיקר אשכנזים).

אני זוכר מישהו שדיבר ככה...הוא היה נמוך עם שפם מוזר כזה ודיבר בקול צווחני...אני רק לא מצליח להיזכר בשם...

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-04-2013, 12:18
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=meac] לכן הם המציאו את..."

סוחרי העבדים ייבאו כוח עבודה שחור לארה"ב בלבד, סוחרי העבדים לא הכניסו מוסלמים ושחורים לאירופה ולא היספנים ומוסלמים לארה"ב. הם גם לא נתנו זכויות לשחורים בארה"ב. העובדות הפשוטות הן שהיהודים (שאינם חרדים) מהווים חלק מהותי גם אם לא גדול מספרית בקרב הליברלים, הם בדיוק אלו שיתמכו ברפורמות ההגירה של אובמה שנועדו לייבא ולאשרר לו מצביעים שאינם אמריקאים. היהודים הללו נפוצים מן הסתם באירופה ולא בארצות המזרח, היהודים הללו הם סוציאליסטים. ההשוואה להיטלר אינה במקום היות והשנאה שלו אליהם היתה ביולוגית, בעוד אני טוען שהאירופי/אמריקאי יתעורר ויילחם בליברלים שהרסו לו את היבשת, וזה כולל גם יהודים מתוכם.
ישן 20-04-2013, 14:47
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "איזו הוכחה אתה מחפש? שהעבדים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
איזו הוכחה אתה מחפש? שהעבדים בארה"ב היו שחורים ולא מוסלמים/היספנים? שסוחרי העבדים הביאו אפריקאים ולא היספנים או מוסלמים? אתה באמת טוען שהעבדים בארה"ב לא היו שחורים או שהיה פה קצר בתקשורת?

וואחד קצר.
אתה אמרת ש "סוחרי העבדים לא הכניסו מוסלמים ושחורים לאירופה ולא היספנים ומוסלמים לארה"ב " בכוונה הברורה שהיהודים אחראים לכך. אני מבקש הוכחות, זה הכל.

ציטוט:
היהודים היו חלק מהותי בפעילות האגודה לזכויות האזרח, היה להם שיתוף פעולה הדוק עם ארגוני שחורים. http://en.wikipedia.org/wiki/Nation...th_of_the_NAACP

העובדה הזו לא חדשה לי, אבל זה בערך כמו שתגיד שמכיוון שרוב תומכי אוסלו בזמנו היו אשכנזים משמע שהאשכנזים אחראים להסכם ותוצאותיו. שוב, לנתח תופעות חברתיות או היסטוריות בצורה כל כך פשטנית זה לא רציני.
אל תשכח שאלו שהצביעו בסופו של דבר בעד עיגון השיווין של השחורים בחוק היוו את רוב הקונגרס (ובצורה עקיפה גם ביהמ"ש העליון בהכרעות שלו) וממש לא נראה לי שרובו היה יהודי בזמנו.

ציטוט:
אני לא שופט האם זה טוב או רע, אני אומר שהלבנים מתחילים לטעון שלקחו להם את הארץ, ושהם יתקוממו, מתישהו. באירופה כבר קמו גלי לאומנות כאלו. בארה"ב זה ייקח כנראה מעט יותר זמן בשל אופי המדינה, אבל אני מאמין שזה יקרה. שוב- לא אומר האם זה טוב או רע.

לגבי ארה"ב אני בספק גדול. הkkk והניאו נאצים שם הם מיעוט זניח.
ולגבי אירופה, למעט כמה מקרים בודדים, היא בגדול עדיין שרויה בתרדמת לנוכח הסכנה המוסלמית.
ישן 20-04-2013, 15:18

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "[QUOTE=meac]איזו הוכחה אתה..."

לא היהודים, הליברלים. והיהודים ביניהם, כמיעוט קולני ובולט במיוחד.

ההקבלה לאוסלו לא מתאימה פה. היהודים שהגיעו מאירופה הביאו איתם תפיסות שפותחו באירופה, הביאו את החשיבה לפיה השיוויון הוא ערך עליון. ולכן היותם אירופאים רלוונטי.
כן, זה מעט פשטני, אבל אני לא כותב דוקטורט.
זה שבישראל יש חלוקה יחסית ברורה בין שמאל/ימין לפי מגדר (חרדים הצידה, אז מזרחיים בדר"כ מצביעים לימין, אשכנזים מתחלקים, כשהרוסים מביניהם ימניים יותר), לא קשור ישירות למוצא, אלא לסיבות סוציולוגיות אחרות, למשל מצב אקונומי או אדיקות דתית.

ונכון שוב, רוב הקונגרס לא היה יהודי, אבל גם היום רוב הקונגרס לא יהודי והכוח שלהם אינו זניח כלל. היהודים מהווים והיוו גם אז כוח חוץ פרלמנטרי לא מבוטל, והיה להם יתרון שלשחורים שנאבקו עימם לא היה- היהודים כבר היו חלק מהחברה האמריקאית. חלק משכיל ואמיד.

אני מניח שהזכרת את ה-KKK והניאו נאצים לגבי היהודים ספציפית, אבל אני מדבר ראשית על המהגרים באופן כללי ועל הליברלים יחד איתם. ותמצא תמיכה נרחבה יותר ב,מלחמה" בהם מאשר ביהודים. אני חושב שבהינתן שהיהודים בולטים יחסית מבין הליברלים, גם הם יחטפו שבבים.
ישן 20-04-2013, 13:08
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "סוחרי העבדים ייבאו כוח עבודה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
סוחרי העבדים לא הכניסו מוסלמים ושחורים לאירופה

המוסלמים הכניסו את עצמם לאירופה.
השחורים באמת נכנסו בסחר העבדים. אע"פ שארה"ב הכי בולטת בתחום (אולי בגלל מלחמת האזרחים), אירופה העסיקה הרבה (הרבה הרבה) יותר עבדים.
ציטוט:
ולא היספנים ומוסלמים לארה"ב.

גם את זה לא עשו היהודים.
ההיספנים נכנסו בתחילה בשנים שבהן לא הייתה בקרת הגירה לארה"ב (או שהם פשוט היו שם כשהאמריקאים התפשטו מערבה ודרומה). המוסלמים חלקם נכנסו באופן דומה וחלקם יובאו (כמו למשל ה"אימאם העיוור" שיובא לארה"ב מאפגניסטן אחרי שנלחם ברוסים ובמולדתו מצרים סירבו לקבלו בחזרה. האמריקאים התנדבו לייבא אותו לניו-ג'רסי ושם הוא הטיף לרצח נוצרים ויהודים והיה ממארגני הפיגועים הראשונים בבנייני התאומים ב93).
ציטוט:
הם גם לא נתנו זכויות לשחורים בארה"ב.

נכון, את זה עשה תחילה אברהם לינקולן (אולי השם מבלבל אותך, אבל הוא היה רחוק מאוד מלהיות יהודי. סתם בשביל האנקדוטה הוא היה רפובליקיני ככה שאפילו טיעון ה"יהודים הליברלים" לא יכול לפעול כאן) ואח"כ הקונגרס האמריקאי במחצית השנייה של שנות ה60.
ציטוט:
העובדות הפשוטות הן שהיהודים (שאינם חרדים) מהווים חלק מהותי גם אם לא גדול מספרית בקרב הליברלים, הם בדיוק אלו שיתמכו ברפורמות ההגירה של אובמה שנועדו לייבא ולאשרר לו מצביעים שאינם אמריקאים.

זה נכון, אבל לא קשור ולא במאום לכל הטענות המגוחכות ומופרכות שהעלאת קודם לכן.
ציטוט:
ההשוואה להיטלר אינה במקום היות והשנאה שלו אליהם היתה ביולוגית, בעוד אני טוען שהאירופי/אמריקאי יתעורר ויילחם בליברלים שהרסו לו את היבשת, וזה כולל גם יהודים מתוכם.

היטלר התלה חלק מהשנאה שלו ליהודים בביולוגיה ופסודו-מדע. בפועל הטענה שלו מרגע עלייתו ועד שתקע לעצמו כדור בראש הייתה שהיהודים משתפים פעולה עם האדומים ולכן צריך להשמידם.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 20-04-2013 בשעה 13:11.
ישן 20-04-2013, 13:23

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=meac]סוחרי העבדים לא..."

האירופים היו קולוניאליסטים, בניגוד לאמריקאים, חלק גדול מהעבדות לא היתה באירופה גופא אלא במדינות העולם השלישי. עד היום מרבית מדינות מערב אירופה אחידות מבחינה אתנית הרבה יותר מארה"ב.

ההיספנים נכנסים עד היום, על מה אתה מדבר? מי שמובילים את הניסיונות לאשרר אותם, כםי שגם אתה כתבת, הם ליברלים, בהם לא מעט יהודים. רק שלא ברור לי איך אתה כותב שזה לא קשור "לטענות המופרכות" אם זה בדיוק מה שאני כותב.

שים את השחצנות בצד, אני יודע מן הסתם מי זה לינקולן, ראה את הלינק שנתתי לליאוריף לגבי היהודים וזכויות השחורים. לינקולן רק קבע שהעבדות לא חוקית. השיוויון התיאורטי הגיע באמת בשנות -60, כשההיפים והיהודים (לעיתים היינו הך) הובילו את המאבק עם השחורים.

וצר לי לבשר לך, היהודים בהחלט הובילו את המאבק האדום בכל אירופה. מרוזה לוקסמבורג ועד אסכולת פרנקפורט, שלא לדבר על הוגי התיאוריה כולה. כן, גם אני מאמין שהקומוניסט הוא סכנה לכל מדינה בה הוא חי, אני מאמין שכל מדינה שאוסרת על פעילות ניאו נאצית בתוכה חייבת לאסור פעילות קומוניסטית (אהמ אהמ ישראל), אבל לא (לפני שתעלה את זה)- אני לא אומר שיש לקלח אותם בגז.
ישן 20-04-2013, 13:33
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "האירופים היו קולוניאליסטים,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
האירופים היו קולוניאליסטים, בניגוד לאמריקאים, חלק גדול מהעבדות לא היתה באירופה גופא אלא במדינות העולם השלישי. עד היום מרבית מדינות מערב אירופה אחידות מבחינה אתנית הרבה יותר מארה"ב.

הן אחידות משלל סיבות שונות ומשונות.
חלק מההגירה לבריטניה וצרפת, נניח, הייתה בגלל שהם אישרו מעבר חופשי בין הקולוניות שלהן לבין המדינה עצמה והרבה מאוד אנשים ניצלו זאת.
זה לא משנה את העובדה שחלק גדול מאוד מהמהגרים הם צאצאים של עבדים שהובאו לאירופה.
ציטוט:
ההיספנים נכנסים עד היום, על מה אתה מדבר? מי שמובילים את הניסיונות לאשרר אותם, כםי שגם אתה כתבת, הם ליברלים, בהם לא מעט יהודים. רק שלא ברור לי איך אתה כותב שזה לא קשור "לטענות המופרכות" אם זה בדיוק מה שאני כותב.

1) מה זה קשור? המהגרים ההיספנים (בעיקר מקסיקנים) שנכנסים היום הם לא חוקיים, אני דיברתי על חוקיים שנמצאים שם כבר מאה-מאתיים שנה.
2) אכן מרבית היהודים בארה"ב משתייכים למפלגה הליברלית, לענ"ד מסיבות שונות מאוד (מאוד) ממה שאתה חושב. למעשה לטעמי אתה בכיוון אחר לחלוטין (ליהודי ממנהטן או ל.א שאין כל קשר אמיתי בינו לבין היהדות לא איכפת כהוא זה מתיקון עולם) אבל זה שולי מאוד בהקשר הזה.
ציטוט:
שים את השחצנות בצד, אני יודע מן הסתם מי זה לינקולן, ראה את הלינק שנתתי לליאוריף לגבי היהודים וזכויות השחורים. לינקולן רק קבע שהעבדות לא חוקית. השיוויון התיאורטי הגיע באמת בשנות -60, כשההיפים והיהודים (לעיתים היינו הך) הובילו את המאבק עם השחורים.

לינקולן הורה לשחרר את כל העבדים ולהתייחס אליהם כאנשים חופשיים. זה צעד ראשון בשרשרת של מהלכים, דברים לא נוצרים בין לילה.
כן, אכן בשנות ה60 החל השיוויון להיווצר וכן, גם שם חלק מהיהודים לקח חלק. אבל הם לא "הובילו את המאבק", נוט ביי אה לונג שוט.
ציטוט:
וצר לי לבשר לך, היהודים בהחלט הובילו את המאבק האדום בכל אירופה. מרוזה לוקסמבורג ועד אסכולת פרנקפורט, שלא לדבר על הוגי התיאוריה כולה.

הבעיה שלך שמתגלמת פה בכל פסקה זה שאתה לא יודע להתייחס לדברים פרופורציונלית.
כן, היו יהודים פעילים בכל אחד מהדברים שמנית. אבל אתה עושה מעין הסקה מהפרט אל הכלל ששוברת כל הגיון.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-04-2013, 15:44

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=meac]האירופים היו..."

אחלה, אז עדיין מדינות אירופה אחידות יותר מהאמריקאים, ולכן לפי טענתי גלים לאומניים כאלו יהיה קל יותר למצוא אצלן ולא בעולם החדש.

זה לא רק בריטניה וצרפת, זה גם הולנד עם ההרתפקאות שלה בדרמ,ז אסיה או מרכז/דרום אמריקה, בלגיה והכיבושים שלה במרכז היבשת השחורה. ועדיין במדינות הללו יש פחות מהגרים מהעולם השלישי מאשר בארה"ב.

זה לא סותר. דיברתי על ניסיונות אשרור, נסיונות אשרור הם מן הסתם בנושא הלא חוקיים. אבל גם בעניין ההגירה החוקית- אתה בטח יודע שבקרב הלבנים בארה"ב יש לא מעט קולות נגד. ומי מתייצבים בראש חזית ה"בואו נבנה לנו מדינה קוסמופוליטית"? הליברלים, ובהם סיירת היהודים.
תיקון עולם זה לא רק מושג דתי. למה אתה חושב שסילברסטיין קרא כך לבלוג שלו? מאותה סיבה מגלומנית שיהודים אחרים חושבים שהם יוכלו לחנך את כל בני האדם (ומכאן התמיכה שלהם בסוציאליזם), וכמובן גם מכדי שהם חושבים שזה יאפשר להם להתערות. ואין דבר שיהודי ליברל כזה רוצה יותר מאשר שהערלים יכבדו אותו.

לקחו חלק זה תיאור שמקטין את חלקם. הם היו בעלי הברית העשירים, המשכילים ובעלי הקשרים הפוליטיים שהשחורים לעולם לא היו יכולים להשיג. הקמת ארגון קידום השחורים (צבעוניים במקור) זה שולי? הקשר שלהם למרטין לותר קינג היה שולי?

לגבי מה הבעיה שלי ומה לא- לא ניתן להכחיש את הקשר של היהודים לתופעות הללו. לא אחזור על השמות שוב, אבל המנהיגים היו יהודים. הטענה של היטלר לגבי הזהות בין הקומוניסטים והיהודים לא הגיע מהאוויר. במיוחד לאחר מרד הספרטקיסטים.
ישן 20-04-2013, 21:59
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אחלה, אז עדיין מדינות אירופה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
אחלה, אז עדיין מדינות אירופה אחידות יותר מהאמריקאים

*חלקן*
ציטוט:
ולכן לפי טענתי גלים לאומניים כאלו יהיה קל יותר למצוא אצלן ולא בעולם החדש.

אע? אתה דיברת על גלים לאומניים בארה"ב.
ציטוט:
זה לא רק בריטניה וצרפת, זה גם הולנד עם ההרתפקאות שלה בדרמ,ז אסיה או מרכז/דרום אמריקה, בלגיה והכיבושים שלה במרכז היבשת השחורה.

נו נכון. גם איטליה, ספרד, פורטוגל, שוודיה וכו'. סתם השתמשתי בשתי דוגמאות מובהקות ונוחות.
ציטוט:
ועדיין במדינות הללו יש פחות מהגרים מהעולם השלישי מאשר בארה"ב.

אני בספק- גם אבסולוטית אבל בעיקר יחסית.
ציטוט:
זה לא סותר. דיברתי על ניסיונות אשרור.

אתה לא יכול להכריז דברים כאלה ברטרו ולצפות שאני אדע לפני כן. זה לא מה שאמרת בתחילת הדיון.
ציטוט:
אבל גם בעניין ההגירה החוקית- אתה בטח יודע שבקרב הלבנים בארה"ב יש לא מעט קולות נגד.

בדיוק כמו בכל מדינה אחרת.
ציטוט:
ומי מתייצבים בראש חזית ה"בואו נבנה לנו מדינה קוסמופוליטית"? הליברלים, ובהם סיירת היהודים.

שוב, ההסקה שלך מהפרט אל הכלל לוקה מאוד.
ציטוט:
לקחו חלק זה תיאור שמקטין את חלקם. הם היו בעלי הברית העשירים, המשכילים ובעלי הקשרים הפוליטיים שהשחורים לעולם לא היו יכולים להשיג. הקמת ארגון קידום השחורים (צבעוניים במקור) זה שולי? הקשר שלהם למרטין לותר קינג היה שולי?

הם היו חלק מבעלי הברית העשירים, המשכילים ובעלי הקשרים.
ציטוט:
לגבי מה הבעיה שלי ומה לא- לא ניתן להכחיש את הקשר של היהודים לתופעות הללו. לא אחזור על השמות שוב, אבל המנהיגים היו יהודים. הטענה של היטלר לגבי הזהות בין הקומוניסטים והיהודים לא הגיע מהאוויר. במיוחד לאחר מרד הספרטקיסטים.

שוב, ברור שהיהודים היו שם. על זה אין ויכוח. הויכוח הוא על ההקשה שלך מהפרט אל הכלל.
בהקשר הזה אתה חוטא בהרבה מאוד שנאה עצמית- שזה נורא אירוני, כי זה בדיוק מה שהיה לאותם יהודים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 22-04-2013, 20:35

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=meac]אחלה, אז עדיין..."

לא חלקן, רובן. אני לא כותב כולן כי בטח תמצא איזו מדינה קטנה שאינה כבר מדינת לאום (או מדינת שני לאומים מובהקים, כמו בלגיה)

דיברתי על ארה"ב ועל אירופה, כתבתי כי באירופה זה יבוא לידי ביטוי קודם, בארה"ב לאחר מכן ואולי גם בעוצמה קטנה יותר.

בצורה יחסית, כן. מדובר באחוזים בודדים.

זה כן.

נכון, כמו במדינות רבות אחרות. זה בדיוק מה שאני אומר.

אין פה שום לקות. היהודים מובילים את הליברלים כבר שנים רבות. עוד מימי השחורים.

חלק? כמה אוכ' עשירות, משכילות וליברליות יש בארה"ב ושאין בהן יהודים? הוואספים רחוקים מזה, השחורים אז היו חלק מהבעיה, הקתולים מעולם לא הצטיינו בליברליות יתר, ושאר תומכי המאבק למען השחורים היו היפים ללא דיאודורנט. איך מישהו אמר פעם- מרוויחים כמו אפיסקופלים ומצביעים כמו שחורים.

לא, אין לי שנאה עצמית. אני שונא ליברלים (לא בהגדרה הקלאסית האירופית), לצערי חלקם הבולט הוא מהעם שלי.
ישן 20-04-2013, 13:14
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "בארצות האיסלאם היהודים היו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
בארצות האיסלאם היהודים היו סוג ב'. בארצות אירופה לאחר האמנסיפציה הם קיוו להשתלב במרחב. חוסר ההצלחה הביא לכך שהם פנו לסוציאליזם, וחלקם לליברליזם הקלאסי (בשתי השיטות, לכאורה, קל להשתלב, או כי השיוויון נכפה מלמעלה, או כי השוק החופשי מחסל אפליה בצורה יעילה יותר מהממשלה).

אחת הטענות של האנטי ציוניים (בקרב יהודים פליטי מדינות ערב מסוימות והן בקרב חלק מהמוסלמים) שמנסים להתהדר בגלימה של "אנחנו לא שונאים יהודים- אנחנו שונאים את הציונות" הייתה שיהודים במדינות מוסלמיות זכו לרמה גבוהה יחסית של שיוויון (ע"ע המשל המפורסם שכל יוצא מרוקו היה עובד אצל המלך) ורק אחרי שקמה מדינת ישראל התחילו להתנכל להם.

הפירוש המתבקש הוא שמדינות אירופה נטו יותר להתקדמות בתחום ההומני בעוד שהערבים והמוסלמים נשארו באיזור ימי הביניים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-04-2013, 13:35
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "ההבדל הוא שלפי הנצרות (ששלטה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
ההבדל הוא שלפי הנצרות (ששלטה באירופה) היהודי חייב להישמד או להיות מושמד. לפי האיסלאם הוא יכול להישאר בחיים בתנאי שהוא סוג ב'. אירופה ההומנית הובילה כמה ממעשי הטבח המזוויעים שעברו על יהודים בהיסטוריה.

אנחנו מדברים על המאה 19, לא על המאה ה15. המצב אז לא היה דומה בכלל למה שאתה מתאר.
ציטוט:
אגב, מי אמר שאין אמת בטיעוני אותם אנטי ציוניים? יש לך ספק שהיחס ליהודים בארצות ערב הורע לאחר קום המדינה? רק שהאנטי ציוניים אומרים שבגלל זה יש לפרק את המדינה/להפוך אותה לדו לאומית, אני אומר שזה לא ממש מעניין אותי, כי הארץ הזאת שלנו.

אני לא מתכוון לדון בנושא הזה בכלל כי הוא לא רלוונטי, אני רק סותר את מה שאמרת.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-04-2013, 22:02
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "למה לא דומה? כי במאה ה-19 כל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
למה לא דומה? כי במאה ה-19 כל אירופה היתה חילונית? מזרח אירופה נותרה מעוז דתי, ושם חיו כמובן קהילות יהודיות גדולות. גם במערב לקח זמן להפנים את עניין החילון.

לא, כי באירופה של המאה ה18 היהודי לא היה חייב להיות מושמד וכל מעשי הטבח שהאירופאים ביצעו ביהודים היו באתנחתא היסטורית ואכן היה תהליך של "הומניזציה" (כל זה נכון למערב אירופה, לא למזרח).
ציטוט:
ואיך בדיוק סתרת אותי? אתה טוען שיהודים לא היו ד'ימים?

היהודים היו ד'ימים, אבל היו להם זכויות רבות ומעמד גבוה יחסית.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-04-2013, 16:50
  liorif liorif אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "מסעות רצח נגד יהודים מוכרים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
מסעות רצח נגד יהודים מוכרים עוד מסביבות המאה ה-11, בדר"כ בזמן שהיה מסע צלב.
חמלניצקי למיטב ידיעתי היה נוצרי אדוק, לא נראה לי שהוא קנה את עניין המצות בדם בשביל מסע הטבח.

זה לא קשור. למעט מקרים ספורדים, מסעות הרצח האלה לא נבעו מרצון להמיר את היהודים לנצרות ומעולם לא הייתה מדיניות נוצרית רשמית באירופה שהעמידה בפני היהודים את הברירה "הצלב או החרב".
חמלינצקי לא רצח יהודים בגלל שהם סירבו להתנצר, אלא הפוגרומים בניצוחו התבצעו במסגרת המרד שלו כנגד האצילים הפולנים.
הסיבה העיקרית לפוגרומים (שבהם נרצחו גם אלפי פולנים) הייתה שהיהודים, שגם ככה נתפסו ע"י הקוזאקים והאיכרים האוקראינים כרוצחי ישו ובני זרע הכלבים, מכורח הנסיבות שימשו גם כגובי החובות עבור בעלי האדמות, בנוסף לעיסוקם המסורתי כמלווים בריבית.

ציטוט:
ובכל מקרה- דיברתי על איך רואים את היהודים. הרי גם מוסלמים טבחו ביהודים למרות הגדרתם כבני חסות.

מהדברים שלך ניתן היה להבין שמדובר היה במדיניות נוצרית רשמית של "צלב או חרב".
אצל המוסלמים, אגב, אכן התקיימה לפרקים מדיניות רשמית של התאסלמות תחת איום החרב כלפי היהודים, בין השאר בזמן שושלת "אלמוואחידון" ששלטה בצפון אפריקה בזמן שהייתו של הרמב"ם שם.
ישן 20-04-2013, 14:50
  liorif liorif אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "בארצות האיסלאם היהודים היו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
בארצות האיסלאם היהודים היו סוג ב'. בארצות אירופה לאחר האמנסיפציה הם קיוו להשתלב במרחב. חוסר ההצלחה הביא לכך שהם פנו לסוציאליזם, וחלקם לליברליזם הקלאסי (בשתי השיטות, לכאורה, קל להשתלב, או כי השיוויון נכפה מלמעלה, או כי השוק החופשי מחסל אפליה בצורה יעילה יותר מהממשלה).

הדברים נאמרו בהקצנה כי משעמם לי, אבל זה לא אומר שהם לא נכונים. רוצה לבדוק מהי הנטיה של היהודים בארה"ב (שוב, לא החרדים)? איזו מפלגה באופן מסורתי הם מחבבים? על השותפות שלהם באגודה לזכויות האזרח? אפילו בפרשת סקוקי הם היו מעורבים, ולא מהכיוון החיובי.

אגב-
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA...5%D7%9C% D7%9D

אתה לא מחדש לי דברים. אני רק אמרתי שהאבחנה שלך פשטנית ביותר.
אבל מכיוון שאתה מודה שזו הייתה מעין סוג של פרובקציה על מנת להפיג את השיעמום אז אני מניח שזה לגיטימי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:41

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר