לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-03-2013, 13:38
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "איפה הבעיה בארגון שמכיר..."

מי שמתנגד לצה"ל, מתנגד לצה"ל - זכויות האדגם מעניינות ת'תחת שלו.
שיח הזכויות הוא בסה"כ אמצעי נוסף במלחמת התעמולה נגד ישראל, שרובה ככולה ממומנת ע"י גורמי חוץ.

הרעיון של יועז הנדל היה יכול להיות חיובי, לולא העובדה שהוא חסר את ההבנה הבסיסית, שבעיני שונאי ישראל אנחנו תמיד-תמיד-תמיד ניחשב לפושעי מלחמה.

יקים יועז את הארגון וזה יפרסם דו"ח ראשון. מייד אח"כ יקרה אחד מהשניים:
1. אם הדו"ח יציב את חיילי צה"ל כהומניים והגונים, יוצגו הנדל וארגונו ככסתח"נים לא אמינים המכסים על פשעי המלחמה של כוחות הכיבוש.
2. אם הדו"ח יהיה חמור ויציג מעשים חמורים שביצע צה"ל, יבואו אותם חובבי ישראל ויגידו "רואים שאתם פושעי מלחמה?! אפילו הארגון הכסת"חני שהקמתם לא מצליח לכסות על כל מעשיכם...".

יועז הנדל היה צריך ללמוד את הלקח של וועדת כהאן שהוקמה בעקבות טבח שביצעו ערבים נוצרים בערבים מסלמים בצברא ושתילא. גם אז הסבירו כמה טמבלים שהקמת הוועדה תראה לכולם שאנחנו נאורים והומניים. מה קרה בפועל? הוועדה פעלה כפי שציפו ממנה בשמאל, והרוח החיה בה, אהרן ברק, הצליח לדחוף לדו"ח מונפץ שהטיל על ישראל אחריות עקיפה לטבח, והביא להדחת בכירים במערכת הביטחון, כוללל שר הביטחון. כיצד הגיבו בחו"ל? שונאי ישראל אמרו "רואים? ידענו שהם אשמים בטבח". האחרים אמרו: "אפילו השופטים שלכם מודים שאתם אשמים בטבח".

אין שום תוחלת בהקמת גופים שכל תכליתם חנופה לגורמי חוץ שעויינים אותנו, לא משנה מה נעשה. הנדל צריך להבין כבר מאופן ניסוח הכתבה בעיתון האנטי-ציוני "הארץ" מה צפוי לארגונו (שמוצג כ"ימני" רק בגלל שאינו ממומן מראש ע"י גורמי חוץ עויינים...).

מי שצריך לפקח על התנהלות החיילים במחסומים, זה אך ורק הצבא עצמו. מי שמתנהל בצורה לא תקינה, צריך להיענש - ע"י הצבא.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-03-2013, 14:05
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "1. זכויות אדם ויחסי ציבור הם..."

1. זכויות אדם ויחסי ציבור הם דברים נפרדים. בכל הנוגע לסכסוך הישראלי-ערבי, לעומת זאת, זכויות אדם זה שם קוד לסוג מסויים של תעמולה פרו-ערבית שאין בדל של קשר בינה לבין זכויות אדם.
2. יש ניגוד אינטרסים כשגוף ממומן ע"י גורמי שונאי ישראל בא לפקח על גוף ישראלי. החבר'ה מקבלים כסף עבור דיווחים משמיצים, ועל כן אין להם שום סייגים גם בהטיית העובדות לכיוון המתאים להם.
ניגוד אינטרסים זה, משמעותי לאין שיעור מניגוד האינטרסים המובנה, הנובע מיכולתו של גוף לפקח על עצמו. הסיבה לכך היא פשוטה: חרף נטיית כל גוף לכסתח, יש לגוף בסופו של דבר אינטרס להתנהל באופן תקין - בעוד שלגוף עויין אין בדל של אינטרס להציג תקינות בפעילות הגוף שאחריו הוא עוקב.
ישן 15-03-2013, 16:33
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "שרוק כאוות נפשך, פסטן נתן לך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
שרוק כאוות נפשך, פסטן נתן לך שתי דוגמאות ל"עם הישראלי", אך בגלל קשיים בלתי מוסברים שלך בקריאת טקסט, הצלחת לנהל איתו ויכוח על זה, במקום אשכרה לקרוא ת'טקסט...
מעבר לכך, עצתו הבריאה לעשות חיפוש בעזרת האתר החדשני גוגל, גם היא נדחתה על ידך משום מה...

ייתן שאתה מתקשה להבין טקסט פשוט

אשרוק גם אשרוק.
אתה טענת שדן אמר שאין עם יהודי, עדיין לא ראיתי בדל של הוכחה לטענה הזו. יש הבדל תהומי בין הגישה שהוא מציג בשני הקישורים שהובאו , לבין הגישה שניסית להציג בשמו.
ובגוגל אני יודע להשתמש מצויין, ואכן השתמשתי בו. אחרי שלא מצאתי שום אינדיקציה לכך שאמירות כמו אלה שהצגת אכן נאמרו, במקום להגיד שאתה שקרן, נתתי לך להנות מחמת הספק, ולנסות למצוא בעצמך תימוכין לדבריך. מה שכמובן לא קרה.

ישן 15-03-2013, 04:12
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
מעט דיוק לא יזיק
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אז אתה טוען שלא קבעת שבדיוק..."

צודק, אין שום דבר הזוי בקביעה שחזבאללה הביא לנו שקט ושלווה, יום וחצי לפני התחלת מלחמת לבנון השנייה - ושבועיים אחרי שביצעו יום קרב לכל רוחב הגזרה...
אין שום דבר הזוי בלהגיד שאין עם יהודי, אלא רק "עם ישראלי".

1. אכן עד שניה לפני המלחמה ( המטופשת) הייתה תקופת שקט ארוכה לאורך גבול הצפון והוא פרח ושגשג לעומת התקופה שלפני יציאת צה"ל מלבנון. אף אחד לא ניחש, כולל צה"ל את הצפוי מראש והתנהלו כאילו נוסעים על הטיילת בנמל תל אביב. השקט (כמו עצם קיומינו ושרידותנו כאן) הושג בזכות כוחו של צה"ל ולא בזכותו של החיזבאללה.
2. לעולם לא כתבתי שאין עם יהודי - למעט שבמקורות שלנו הוא איננו מופיע והכנוי יהודי הודבק לבני עמינו בהיותו בגולה. בכל המקורות מופיע עם ישראל. זהו העם ששכן והשוכן בארץ ישראל ובמדינת ישראל עד עצם היום הזה. על בסיס שמוש בפרפרזה הידועה: היה יהודי מחוץ למולדת וישראלי כאשר אתה חי בתוכה.
ההפרדה הסמנתית בין יהודי (שאף פעם לא התכחשתי לקיומו) לבין ישראלי - בא מתוך תפיסתי שחייבים בהפרדת הדת מהמדינה והוצאת הקביעה מיהו יהודי/ישראלי מידי הרבנות האורטודוקסית, כפי שהדבר קיים היום. יהודי בעבורי הוא מי שמרגיש עצמו יהודי ומי שהסובבים אותו מגדירים כיהודי. כאשר יהודי עולה למדינת ישראל הוא מוגדר כישראלי כפי שכונה עם ישראל במולדתו.

הוצאת דברים מהקשרם ומתן פירושים לקטעים מתוך מכתב או מתוך דיון מתמשך הם אפילו גרועים משקר.
ישן 15-03-2013, 09:59
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מעט דיוק לא יזיק"

שטויות, חודש לפני המלחמה, חזבאללה יזם יום קרב לכל רוחב הגזרה - וצה"ל אפילו חשב שתגובתו הקשה הרתיעה את חזבאללה.
כמה חודשים קודם לכן ביצע חזבאללה ניסיון חטיפה מאורגן בע'ג'ר, שנבלם רק תודות לתושייה של צנחן שהצליח לבדו להרוג ארבעה מחבלים.

אחרי שני אלה אתה כתבת לנו אודות השקט הנפלא שהביאה הנסיגה (שים לב שאני מתעלם מהפיגוע במצובה, שגם הוא לא יכול היה להתבצע טרם הבאת חזבאללה אל הגדר, בעקבות הנסיגה).

בוודאי שלא כתבת ש"אין עם יהודי" - סתם התכחשת לקיומו באמצעות השם המונפץ "עם ישראלי" כתחליף לאותו מושג - בכל הקשר שלא תרצה.

אתה כרגע טוען ש"דבריך הוצאו מהקשרם" מזכיר ש"סניקים שמסבירים לנו "למה התכוון הרב" - אירוניה משעשעת בהתחשב בכך שאתה שונא יהודים דתיים...
ישן 15-03-2013, 19:50
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אבל יש בזה מין האמת
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "שטויות, חודש לפני המלחמה,..."

בין 2000 ל 2006 בסך הכל היו הרבה פחות נפגעים בגבול הצפון, והרבה פחות תקיפות של אזרחים ישראלים שם, מכל תקופה באורך דומה שקדמה לכך מאז ראשית שנות השיבעים לפחות. היקף האירועים ב2006 היה במידה רבה בחירה של ישראל להכנס לעימות מקיף בתגובה לתקיפה המוגבלת של החיזבאללה. אני לא אומר, חוזר, לא אומר, שהיקף התגובה של ישראל היה מוטעה. אני כן חושב שהכניסה הקרקעית הייתה טעות בתנאי אותם ימים (מצבו של צה״ל וחוסר מוכנות של הדרג המדיני והביטחוני לכבוש שטח ולשלוט בו כדי לטהר מימנו את החיזבאללה).
מאז 2006 יש לומר שהיו עוד פחות תקיפות וירי מעבר לגבול. אי אפשר לדעת מה יהיה בעתיד, אבל בינתיים ניראה שההרתעה עובדת ושחיזבאללה מסתבך מכיוון אחר.
ישן 15-03-2013, 20:56
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אבל יש בזה מין האמת"

מספר החיילים שנהרגו אכן ירד (למרות שמספר החיילים במלחמה עצמה, החזיר בבת אחת את אותו ממוצע בדיוק - ואם תוסיף אליו את 44 האזרחים ההרוגים, אלה שאמורים להיות מוגנים בידי הצבא, תראה שממוצע ההרוגים עלה...). מספר האזרחים ההרוגים בפיגוע במצובה לבדו, גדול ממספר האזרחים שנהרגו כתוצאה מפיגועים מלבנון ב20 השנים שקדמו לפיגוע זה.

לא יעזור, רצועת הביטחון מנעה חדירות, ורק הבלבול הנוראי שיצרו בציבור לגבי מי צריך להבן על מי, צבא על אזרחים או להיפך, הביא לכך שבוצעה נסיגה שהייתה בה אפס חשיבה על המשמעות מבחינת האזרחים.

וכמובן, אחרי כל זה - שכחנו לדון במשמעויות של הנסיגה על התפישה של הפלסטינים את אופי הסכסוך עימנו: מי שחושב שזה מקרה שאחרי הבריחה מלבנון והפקרת צד"ל, לקח לפלסטינים פחות מ4 חודשים לצאת נגדנו למלחמה כוללת, כנראה לא שמע אף דובר פלסטיני, שכן כולם (מתונים וקיצוניים כאחד), הפנימו לקח בסגנון "ראינו שאתם מבינים רק כוח, וחזבאללה קיבל הכל מבלי לוותר על כלום".

מאז 2006 ישנה הרתעה, וישנה הפוגה ממושכת לצורך בניית יכולות מחדש - בתוספת העובדה שחזבאללה אינו אוטונומי בעולם, ולך תדע מה ההנחיות שהוא מקבל מהבוסים באיראן. הארסנל המופרע בלבנון אינו יתום, ויש לו חשיבות אדירה בכל הנוגע להרתעה איראנית נגדנו בכל הנוגע לתקיפה אפשרית שם. לבזבז את הקלף הזה, זו החלטה בעלת משמעות מרחיקת לכת, וסביר שבאיראן מעדיפים לחכות עם זה, לרגע האמת, ובינתיים רק לנופף בזה מעל לראשינו.

ההסתבכות שלהם בסוריה היא סוג של פוקס מבחינתנו. השאלה היא עד כמה הם נשחקים שם, ובכך מקרה, זה לא פוגע ביכולת הרקטית שלהם.
ישן 15-03-2013, 11:49
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "שוב חשוב לדייק - אבל זאת דרישה מוגזמת ממך"

ציטוט:
הענין הוא שאני נמנע להכנס למצב כזה

אפשר לפרש זאת בהמון דרכים יצירתיות ואמנותיות, אבל האמת היא שיש לזה רק משמעות אחת: מי שטוען שהוא נמנע מכניסה למצב מסויים, מתכוון לומר שישנה דרך להימנע מכניסה למצב כזה, ושההחלטה אם להיכנס או לא, היא שלו.

אתה יכול לטעון שמסלפים את דבריך או שמוציאים דבריך מהקשרם, ככל שתחפוץ. אלא מה? אתה כתבת את הדברים הללו בדיוק.

דבריך כאן סותרים את דבריך הקודמים - וטוב שכך. הניסיון שלך לטעון כאילו גם קודם כתבת דברים אלה, קצת מתנגש עם המציאות - אבל מילא, כבר הרגלת אותנו שיש Dan's world שבו הדברים נראים קצת אחרת.

אגב, סחתין על השימוש במילה "ישראל" 80 פעם - אם רק תוסיף "תורת ישראל", תוכל להופיע בתשדיר של בנט...
ישן 16-03-2013, 07:25
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "[QUOTE]הענין הוא שאני נמנע..."

אכן ישנה דרך להימנע מכניסה למצב בו מדינת ישראל תהפוך למדינה דו לאומית וההחלטה היא שלנו בלבד. ניתן גם להגן על קיומה ובטחונה של מדינת ישראל מתוך גבולותיה המתואמים. הוכחנו זאת לכל אורך הדרך, גם כאשר עמדנו במצבים קשים ביותר ואין כל סיבה שלא נצליח זאת גם בעתיד.

אין לי כל בעיה עם הדברים שכתבתי בדיוק. אלא שיש להציגם במכלול הדיון ולא להוציאם מהקשרם. ברור שאין לעוותם ולסלפם ו/או לשבשם.

אני מסכים שלכל אחד קיים עולם משלו וכל אחד נותן פרשנות שונה לאירועים.
כאשר אדם נוסע בכביש בהתאם למהירות המותרת: הוא נוסע על פי החוק; נהגים אחרים העחברים על המהירות המותרת בטוחים שהוא מפריע/מעקב את התנועה.
כאשר בונים בצורה סטיכית לכאורה (אבל מתוכננת) בשטחים הכבושים יש במפרשים זאת כסתימת הגולל על שתי מדינות לשני העמים וסכנה לקיומה של מדינת ישראל ויש המעודדים סתימת גולל זו, כמעשה שרק יחזק ויבטיח את קיומה של מדינת ישראל.

אין לי כל בעיה עם תורת ישראל אני מכבד אותה ובורר מתוכה את הטוב ושולל את הרע. אני מתייחס אליה כאל ספר הגות והיסטוריה וכמו כל ספר הסטוריה היא מושפעת מיוצריה.
העובדה שאינני מאמין ואינני שומר מצוות אינה משפיעה על התייחסותי
ישן 16-03-2013, 08:21
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אכן ישנה דרך להימנע מכניסה..."

עשר שנים שאתה כותב כאן ביטויים בסגנון "גבולותיה המתואמים" ותמיד-תמיד כשמבקשים ממך לדעת מה לדעתך צריכים להיות אותם גבולות חמקמקים - אתה מסרב לענות...

אכן עמדנו בכל המבחנים עד כה - אבל יש הבדל בין צרות שנכנסנו אליהן שלא באשמתנו, לבין צרות שיצרנו במו ידינו (למשל, כאשר כמה מהקדושים שלך החליטו שהדרך הכי טובה "לימנע ממדינה דו לאומית", זה להכניס לארץ 50,000 מחבלים, לתת להם רובים, ולסמוך עליהם שייצאו למלחמה במחבלים אחרים...). במקום ללמוד לקח ממבחנים שיצרנו לעצמנו במו ידינו, אתה מציע שלחזר את אותה הצלחה כבירה, ועוד טוען שזה הפתרון ש"יציל אותנו מדינה דו לאומית"...

בקיצור, מה דעתך פעם אחת להרשים אותנו, ולהראות פעם אחת ולתמיד, אחרי אינספור תחינות, את מפת ישראל "המתואמת" שלדעתך צריכה להוות את גבולותיה ארוכי הטווח של מדינת ישראל? האם שכונת פסגת זאב תיכלל בתוכה? האם מעלה אדומים? האם הרובע היהודי? האם אום אל-פאחם תיכלל בה? כמה מובלעות יהיו בה?
ישן 14-03-2013, 18:26
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

אני יכול להסביר. אני עוקב אחרי יועז הנדל בפייסבוק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "ארגון "ימני" יפעל באיו''ש לצד המטרוניטות ממחסום ווטש..."

יועז הנדל הוא כותב מוכשר ואינטיליגנטי מאוד. כן, הוא גם שייך למחנה הימין. הבעייה היא שהתפתח לאחרונה זן של ימנים שהתחילו להאמין למה שהשמאל אומר עליהם ולכן הם עסוקים בהתנצלות מתמדת על מה שהם ועל האידאולוגיה שהם מאמינים בה. כזה, למרבה הצער הוא יועז הנדל - "תראו אותי , גם אני ליברל יפה נפש". להיסטוריה היהודית יש שם לאנשים כאלה. אוהבי ריקוד "מה יפית" לפני הפריץ

אם המדינה חשה שהיא צריכה גוף ביקורת שיבקר את הצבא מבחוץ (לדעתי זה נחוץ אבל לא דחוף) שתקים אחד. כל ארגון אחר או שישמש את התעמולה השמאלנית קיצונית/ערבית נגד ישראל או שיתייחסו אליו בבוז - לכן זה מיותר.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 15-03-2013, 14:17
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בהחלט - אין ספק שלאוייב..."

בוא נחשוב רגע יחד...
הנחת העבודה שלי היא שאין ביננו ויכוח שתופעות כמו הצקות מיותרות, בריונות וניצול לרעה של הכוח של חיילים במחסום הן תופעות פסולות שאינן תורמות לבטחון המדינה ומחלישות את הצבא ואת החיילים.
בנוסף, מי שעמד במחסום יודע שהמציאות היא בעייתית. לוקחים חייל בן 19 ושמים אותו במשימת שיטור של עמידה במחסום גבול שהוא לא באמת גבול. העוברים במחסום הם לא תיירים או מהגרי עבודה אלא מקומיים ובנוסף שאחד לכמה עשרות או מאות אלפי עוברים עלול להיות מחבל. אחרי היום החמישי של 8/8 דברים בכלל נראים כך אחרת, וסיכוי טוב שבחור שהוא סך הכל חיובי ימצא את עצמו עושה דברים שבסיטואציות אחרות הוא לא היה עושה.
עד עכשיו בריק הזה ישבו נשות מחסום ווטש ושות', במקרה שלהן הרצון שלהן לתפוס חייל בקלקלתו נבע מזה שהן רוצות לפגוע בצבא. ברוב המקרים הן רק חיכו שתהיה תקלה, כדי שיהיה להן אייטם לחדשות של 8 במקרה הטוב ולרשתות הזרות במקרה הרע.
אבל למרות הכוונות הזדוניות היה ערך מוסף יחיד לפעילות שלהן. הן הקטינו את הסיכוי שהחייל ששלשום החברה שלו זרקה אותו ואתמול המפקד שלו צעק עליו יוציא את זה על הפלסטינאי שבסך הכל עובר אצלו במחסום. (בכלל המושג הזה "אצלי במחסום - יעאני הכביש באמת שייך לאבא שלי...,)
עכשיו מי אתה רוצה שימלא את התפקיד הזה. אחת שבלב שלה שמחה על התרסקות של מסוק צה"ל או אחד שלפני שנה עמד במחסום במילואים אבל יש לו תמונה קצת יותר רחבה על המציאות והוא מבין שיש דרך בה לא מתנהגים?

וכאן מגיעים לדבר היותר גדול שאולי יעשה הבחור הזה.
כן או לא שטחים זה ויכוח אחד, אבל למה דאגה לבני אדם צריכה להיות נחלת השמאל? האם קבוצה של רופאים שדווקא אין להם שום בעיה עם ישוב יהודי בארץ ישראל שהולכים ודואגים לרפואה בסיסית אצל השכנים שלהם זה מחליש או מחזק?
האם פעולות שמטרתן לנהוג בהומאניות לפלסטינאים שחיים תחת השלטון שלנו מחלישות אותנו?
ומי אתה מעדיף שיעשה את הפעולות הללו, כאלו שרוצים להשתמש במצב כדי לפגוע במדינת ישראל או כאלו שעושים זאת והנחת העבודה שלהם היא שהם רוצים שישראל תהיה חזקה?

ישן 15-03-2013, 14:40
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
לא.. היא לא שמחה בלבה על "התרסקות מסוק של צה"ל"
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "בוא נחשוב רגע יחד... הנחת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
עכשיו מי אתה רוצה שימלא את התפקיד הזה. אחת שבלב שלה שמחה על התרסקות של מסוק צה"ל או אחד שלפני שנה עמד במחסום במילואים אבל יש לו תמונה קצת יותר רחבה על המציאות והוא מבין שיש דרך בה לא

אלא ביטאה ברבים את שמחתה (כמו רבים כמוה), על מותם של חיילים שבעיניה הם רוצחים במדים.

אתה מבין, זה לא ב-א-מ-ת ההגנה על הפלסטינים, כמו השנאה ליהודים ולמדינת ישראל. והרצון לפרק את מדינת ישראל.

אף אחד מנאורי השמאל, שצווחים על זכויותיהם של אחרים, לא מחה או גינה את זו שכרתה עצמה מהעם היהודי ומדינת ישראל. זאת צביעות ממדרגה ראשונה ומציבה מראה לחברה הישראלית מפני סכנות השמאל.

ישן 15-03-2013, 17:13
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "בוא נחשוב רגע יחד... הנחת..."

כן, בוא נחשוב רגע ביחד:
המציאות במחסום היא בעייתית - והמציאות שמתארים ארגוני-הסיוע-סמימון-זר, היא הרבה יותר חמורה ממה שקורה שם בפועל. הבאתי בשעתו תיאורים שלהם (למשל, הם הצליחו להציג מחבלת שזרקה חומצה לעיניו של חייל, כמסכנה והתלוננו על כך שחיילים זכרים ערכו עליה חיפוש, מייד אחרי שנתפשה, במקום לחכות לחיילת שתגיע במיוחד...).
הקמת ארגון נוסף שיעסוק בלחפש מה לא בסדר אצלנו, יביא בהכרח רק לאחת משתי תוצאות: או שיביא תמונת מצב שצה"ל יוצא ממנה סביר (ואז יוצג ככלי שרת ציוני לא אמין שמסתיר את פשעי הכיבוש), או שיביא תמונת מצב שצה"ל יוצא ממנה רע (ואז יוצג ככלי שרת של כוחות הכיבוש, שממעיטים במציאות, אבל אפילו הם-עצמם, נאלצים להודות בחלק מהפשעים).

אין שום תסריט שמישהו, מלבד האוייב, יפיק תועלת מעוד גוף שמסתובב לחיילים בין הרגליים, ומקשה עליהם את החיים, שכאמור, גם ככה אינם קלים.

הערך המוסף היחיד של מחסום ווטץ' היה רק מבחינת יכולתם של פלסטינים שוחרי רע, להתקרב למחסום ולהצליח לסכן חיי חיילים, שהיו טרודים בהרחקת אזרחיות שכל רצונן היה בהפרעת פעילות החיילים (שאולי שכחת, אבל נמצאים שם לצורך ביטחוני די חיוני...).

אתה שואל "מי אני רוצה שיעשה את הפעילות הזו"? הצבא לבדו צריך לעשות את הפעילות הזו. כל ארגוני העלק-בייביסיטר האלה, לא מוסיפים כלום לצבא, וכל אמונה שלך כאילו הארגון הזה יבוא במקום מחסום ווטץ', ולא בנוסף אליו, היא לא נכונה. ליועז הנדל יש אפס השפעה על מחסום ווטץ', ובוודאי שאין סיכוי בעולם שיצליח לגרום לארגון הזה להפסיק למרר את החיים לחיילים, רק בגלל שהצליח לנדב כמה טמבלים לעמוד ולשמש כאדיוטים מועילים למכונת התעמולה של האוייב.

אין לי ספק שכוונותיו של הנדל ושל הטמבלים שיצטרפו אליו, הן טובות. העניין הוא שהכוונות הטובות שלהם ינוצלו להמשך ניגוח חיילי צה"ל, ויעשו את הפעילות במחסום לקשה עוד יותר. העובדה שהם תומכים בישראל, לא ממש עוזרת לנו, כאשר תוצאת הפעילות שלהם, מחלישה אותנו.

אין מה לעשות, איש לא יאמין לנו כשאנחנו מפקחים על עצמנו, וכל פעילות שלו, לא משנה מה תהיה, תנוצל לתעמולה נגדנו. לכן מראש עדיף לוותר על כל הפסאדה הזו, ופשוט להמשיך בפעילות כשגרה, תוך הענשה ע"י הצבא של כל מי שנתפס חורג מנהלים.
ישן 15-03-2013, 20:02
מנהל

אתחיל מהמקום שבו אני מסכים איתך....
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כן, בוא נחשוב רגע..."

הוספת באירגון הזה לא תוסיף דבר לישראל מבחינה הסברתית, בדיוק מהסיבות שציינת כאן ובמקומות אחרים באשכול.
זאת למעט אם באמת הם יצליחו לצמצם מקרי עוול והתנכלויות מיותרים במחסומים. וזאת הסתייגות חשובה.
צה״ל לא הצליח עד היום, או לא ניסה מספיק, להחדיר בכל מאיישי המחסומים נוהלי התנהגות הולמים. הייתי מעדיף במקום כל הארגונים למיניהם שפשוט צה״ל יקיים הדרכה מתאימה ויטיל ביקורות דחופות (זה יכול להיות מבוצע בידי אנשי מילואים ואפילו בידי מתנדבים חיילים לשעבר) כולל ענישה קשוחה למי שחורג מהנהלים ומהפקודות. בזמני ההתנהגות במחסומים הייתה מופקרת לחלוטין וזאת בהתעלמות או אף הסכמה בשתיקה מצד המפקדים. ובהתנגדות נאותה אין שום דבר מסכן או בעייתי. אפשר ללמוד מהשוטרים בארצות הברית מה הפירוש של אדיבות קשוחה. ״בבקשה אדוני״ של שוטר אמריקאי יכולה לעורר הרבה יותר יראת כבוד וחשש מאשר השתוללות מילולית של חייל ישראלי משועמם, ולא פעם גם מרושל.
כל עוד צה״ל לא מסוגל לזה, כניראה שיש מקום לארגונים שמתנדביהם יישבו במחסומים ויפקחו. ואגב, אני בספק עד כמה הפעילות הזו באמת מפריעה לתיפקוד התקין של המחסומים או לביטחון החיילים שמוצבים בהם. בינתיים, לא ידוע לי על אירוע שהתרחש במחסום ובו חייל נפגע בגלל פעילות המתנדבים. אם.יש סכנה ממשית, הרי שאני א׳ בראש ובראשונה בטענה לצבא ומפקדיו אשר לא אוסרים על הפעילות בתחומי המחסום. לצבא יש היכולת להכריז על שטח צבאי סגור והוא חייב לעשות בזה שימוש אם אנחנו מדברים על סיכון ישיר לחיי חייליו.
ישן 15-03-2013, 21:04
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתחיל מהמקום שבו אני מסכים איתך...."

לצבא אין שום יכולת לפעול נגד הארגונים האלה: גם אם תתעלם מהעובדה שצבא מורכב מקצינים שרוצים להתקדם (ואתה ממש לא מתקדם ברגע שהתקשורת עושה נגדך קמפיין על היותך "תומך בפשעי מלחמה", למשל...), הרי שהמערכת הציבורית בכללה היא אובדת עצות מול התמנון הניפי ושלל פניותיו לגורמי השמפט השונים. כשם שהמשטרה, משרד הפנים, הרשויות המקומיות, שירות בתי הסוהר, ובעצם כל רשות סטטוטורית בישראל, מוצאת עצמה מול "הארגונים הניפיים שלה" בכל נושא שלא תרצה (המסתננים, תכנון ובנייה, טיפול באסירים, שב"חים וכד'), כך גם לצבא יש את הניפים שלו, ואין לו שום יכולת להתמודד עימם, כל זמן שהמחוקק כאן פוחד מטיפול בבעייה ברמת השורש (דהיינו התמיכה של ממשלות זרות).
הקביעה שהארגונים האלה לא מסכנים חיי חיילים, רק בגלל שעדיין לא נהרג חייל במהלך פעילותם, מקבילה לטענה שעד שלא נדרסת, אין סיבה לא לחצות כבישים מהירים...
הפעילות של הארגונים האלה מכוונת לשיבוש פעילות החיילים במחסום, ובהכרח מסכנת את החיילים שם.

להכניס למקום הזה עוד ארגון, טהור-לבב וכווונות ככל שיהיה, לא תביא לכלום. אם ימצא אי-סדרים, ישתמשו בממצאיו כדי ללכלך את הצבא. אם לא ימצא אי-סדרים, יגידו שהוא מכסתח. כך או כך תשמש פעילותו לתעמולת האוייב, והערך החיובי של פעילותו, יהיה זניח בהשוואה לערך השלילי של אותה פעילות.

לבי לבי ליועז הנדל שרצה להיות בכנזת, ולא הסתדר לו. מדובר באיש ראוי ו8מוכשר להפליא, שיש מקום למצוא עבורו תפקיד ההולם את כישוריו - וכזה שיעלה בקנה אחד עם רצונו האמיתי להמשיך לתרום למדינת ישראל. במקרה הזה, כוונותיו רצויות, אך התוצאה שלהן תהיה שלילית.
ישן 15-03-2013, 21:50
מנהל

הצבא יודע יפה מאוד להשתמש בנוהל שטח צבאי סגור
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לצבא אין שום יכולת לפעול נגד..."

אם הצבא מתייחס למחסום כשטח צבאי, וזה מה שהוא, הוא יכול לסגור אותו לכניסת לא מורשים. אם הפיקוד סבור שיש סיכון בפעילות הזו במחסומים והוא לא מנסה אפילו למנוע אותה באמצעי הפשוט הזה, הרי שהוא חוטא גדול בהרבה מכל מתנדב שיושב שם והטענה צריכה להיות קודם כל אליו שכן הוא האחראי הישיר לתפקוד מיטבי של המחסומים למנוע פיגועים ולהגנת החיילים שם. מעבר לכך, אני מהמר ששום הרכב של בית המשפט העליון לא ימנע הטלת צו שטח צבאי סגור על המחסומים בטעון של סכנה לחיי החיילים. אזכיר מה שכתבתי בעבר: בית המשפט העליון מתערב מעט מאוד בהחלטות מבצעיות של צה״ל ומערכת הביטחון.
לי ניראה יותר הגיוני שהצבא אולי לא מתלהב מפעילות המתנדבים במחסומים אבל גם לא רואה בה סיכון מיוחד.
אף אחד לא יכול לנחש את העתיד, אבל אם לא התרחש אף אירוע חבלני במשך שנים ארוכות של פעילות אינטנסיבית במחסומים כניראה שאין כאן סיכון גדול. שוב, אם קיים סיכון כזה הרי שהייתי קודם כל בא לטענות לקציני הצבא שמאפשרים את הפעילות במחסומים.
ושוב, הכי פשוט זה שהצבא יטפל בנעשה במחסומים כך שכל פעילות שם תהיה מיותרת.
ועוד משהו, עם הארגון של הנדל ידווח על מקרים חריגים לצבא בלבד, הוא לא יהווה בעיה הסברתית מהסוג שתיארת אלא רק יעזור לצמצם את אותם מקרים של התנהלות בעייתית.
ישן 15-03-2013, 22:21
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הצבא יודע יפה מאוד להשתמש בנוהל שטח צבאי סגור"

ודאי שהפיקוד חוטא בכך שאינו מונע את פעילות הגופים האלה - אבל כמותו חוטאים הפוליטיקאים שלא מטפלים בהעברת הכספים מגורמים ממשלתיים זרים לאותם גופים - חוטאים גדולים מהצבא.
מה לעשות, בני אדם - בעיקר בדרגים גבוהים - חושבים הרבה על הקריירה שלהם. זה לא נעים לחשוב שאל"מ מקדיש יותר זמן למחשבה כיצד יהיה לתא"ל, מאשר לשאלה האם נוכחות שלוש פוסטמות במחסום, מפריעה לפעילות החיילים שם, אבל אני שגם אתה יודע שזו אמת פשוטה, שנובעת מפוליטיקה ארגונית יותר מאשר כל סוג אחר של פוליטיקה.
אזכיר מה שכתבתי לך בעבר - ביה"מ העליון לא צריך להתערב כמעט, כי מספיק האיום "זה לא יעבור מבחן בג"ץ", בכדי למנוע אלף ואחת פעולות ביטחוניות נדרשות. העדר התערבות מצד בג"ץ נובע מהצלחתו להטיל אימה, עד כדי כך שעצם האיום בפנייה אליו, מספיק בכדי לשבש פעילות מתוכננת.

לא יודע מי סיפר לך שלא התרחש פיגוע חבלני בעת פעילות במחסומים. אתה עצמך הגבת באשכול שבו תיארתי מקרה כזה - הבאתי את התיאור של אחת הווטצ'יות, על "ההיסטריה של החיילים" שברוב חוצפתם ערכו חיפוש על המחבלת (שהצליחה לעוור את אחד מחבריהם שתי שניות קודם לכן), מבלי שחיכו לחיילת. שנינו לעולם לא נדע האם הנוכחות של החבר'ה האלה מעודדת פעילות מחבלים או לא מעודדת אותה, אבל אני מניח שמרגע שחייל צריך להסתכל גם אחורה ולא רק קדימה, הרי שחלוקת הקשב שלו נפגעת...
לפחות בעבר, היו מקרים שהנשים הפריעו למעצר חשודים:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=364627
http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=27681

אם הארגון של הנדל ידווח לצבא בלבד, הרי שלא צריך בכלל להכריז בריש גלי על הקמתו. מרגע שהדבר נעשה כך, מובן שהתכלית היא הסברתית, וכאמור - אין שום דרך לצאת טוב הסברתית, בעניין הזה. או שארגון הנדל ייחשב לכסתחיסט המגן על פושעי מלחמה, או שייחשב לכזה שמוכיח את היות צה"ל צבא של פושעי מלחמה.

צה"ל צריך לטפל בכל התנהלות לא תקינה במחסומים, וצה"ל לבדו. אם מישהו חושד שהצבא לא כשיר לעשות כן בעצמו, שידרוש את הדחת הפיקוד הבכיר והחלפתם באנשים שלעתו יהיו אמינים יותר...

הייתי רוצה לקוות שיש תוחלת להקמת ארגון כמו של הנדל, אבל הניסיון מלמד שמלחמת התעמולה הוכרעה מזמן מזמן לרעתנו, ועדיף שנפסיק לבזבז זמן בפעולות שיכולות רק לספק תחמושת לצד השני...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:47

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר