לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-03-2013, 09:34
  Harmonic Oscillator Harmonic Oscillator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.12
ממש לא אחריות המארגנים.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "האנשים הטפשים הם אלו שארגנו את המרתון הזה למרות השרב"

המרוץ תוכנן חודשים מראש, ההערכות היא עצומה, ולא רק של המארגנים אלא גם של הרצים שמפנים את הזמן למרוץ ולתוכניות בניית כושר.
האחריות היא על הרצים, יש להם גישה למידע מלא על מזג האוויר. במקרה ומדינת ישראל היא מדינה מערבית ויש גישה לקופות חולים לייעוץ עם גורמים מוסמכים למי שחפץ בכך.
לא סובל את תרבות ה"הוא אשם" שמעודדת טימטום וחוסר אחריות.

אנשים בוגרים אמורים להבין שהם האחראיים על החיים של עצמם במיוחד כשמדובר על פעילות פנאי וולונטרית, כמה אפשר להתיחס לאנשים כמו לילדים מפונקים?
לכל היותר לעירייה הייתה אחריות להנגיש מידע רלוונטי.

נערך לאחרונה ע"י Harmonic Oscillator בתאריך 15-03-2013 בשעה 09:37.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-03-2013, 10:15
  נור השמן נור השמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.10
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "כשאני הולך לרוץ בשיא הקיץ..."

כי אתה משלם כסף לאירוע - שמארגנים אותו אנשים, שהתפקיד שלהם הוא לוודא שיהיו לך את התנאים המיטביים לריצה.
לכן אתה מקבל חולצה מנדפת זיעה, או דאודורנט, או מים בעמדות חלוקת מים.
מישהו צריך לחשוב על כל הלוגיסטיקה הזאת.
מישהו צריך לחשב את כמות המים לפי מס' המשתתפים, לבחור את התאריך, לבחור את המסלול, ואני יכול להמשיך לנצח - במטרה שכמה שפחות אנשים ייפלו במירוץ.
והמישהו הזה מקבל כסף עבור העבודה שלו.
בעיניי, משהו כמו 15 החייאות בפרק זמן מצומצם בשעות בוקר יחסית מוקדמות הוא רמז דק שמישהו פישל.

ישן 15-03-2013, 10:44

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי נור השמן שמתחילה ב "אני לוקח בחשבון שאנשים..."

אתה צריך להיות רופא/מדריך כושר/פזיולוג כדי לבדוק את הטמפרטורה, לראות שחם. להבין שחם+פעילות גופנית מאומצת= סיכון?
אתה צריך להיות איש מקצוע כדי לראות שחם ולגשת לאחד מציוותי האמבולנס לפני הארוע ולשמוע מה דעתם? לעשות גוגל לסימני התייבשות/תשישיות?
במרוצים ארוכים זה מקובל שאם מרגישים לא טוב ניגשים לאחד מציוותי הרפואה לאורך הדרך לבדיקה. אני מכיר אנשים שניגשו פעמיים שלושה לבדיקה במהלך מרתון (כמובן שבהתוצאה נפגעה).
בכל זאת בשעות הבוקר הטמפרטורות בת"א היו ב 20+, לא משהו שאנשים שרצים באופן קבוע לא חוו קודם. אנשים שרצים 10K וחצי מרתונים בארועים הנ"ל לרוב מכירים את הגוף שלהם בהקשרי ריצה לא רע ויודעים מתי הוא מתפקד "לא כרגיל". הבחירה להמשיך לרוץ במצב כזה היא שלהם.

כמו שאמרתי אתה מעודד אנשים להשאר טיפשים וחסרי אחריות בכך שאתה מפיל את כל כובד האחריות על המארגנים. רק מה? רוב הריצות אנשים רצים בלי מארגנים, ומי יהיה אחראי שם?
ישן 15-03-2013, 12:57
  נור השמן נור השמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.10
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Harmonic Oscillator שמתחילה ב "אתה צריך להיות רופא/מדריך..."

ולכן אני אומר שאנשים מטומטמים.
מעטים מקשיבים לגוף שלהם (מ-"שתיתי מספיק", דרך "חבל על הכסף, כבר נרשמתי", עובר ב-"אז מה אם התחילו לי כאבי ברכיים שבוע שעבר" ועד "נתחיל את המרתון ב-3 וחצי, נצטרף ב-5 וחצי לחצי מרתון ונשלים מרתון שלם" - אני אישית מכיר אנשים שעשו את זה).
כל מה שאתה אומר נכון - ועובדה שבנאדם מת ועוד עשרות נפגעו בחומרות פציעה שונות.
מישהו צריך להיות המבוגר האחראי.

אגב, קשה לבוא בטענות למישהו שלקה במכת חום/התייבשות. קצב ההידרדרות יכול להיות מהיר מאוד ועמו דעיכה בכושר השיפוט.

נערך לאחרונה ע"י נור השמן בתאריך 15-03-2013 בשעה 13:07. סיבה: חתחתול רנדומלי
ישן 15-03-2013, 10:22

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי נור השמן שמתחילה ב "כי אתה משלם כסף לאירוע -..."

המארגנים מציעים לך מוצר: כביש סגור למכוניות, עמדות שתיה, חולצות (אגב לא כל המרוצים בארץ מחלקים חולצות עם ההרשמה...) יום ושעה לארוע. הם ממש לא לוקחים אחריות מוחלטת על חייהם ורווחתם של הרצים.

"מישהו צריך לחשב את כמות המים לפי מס' המשתתפים, לבחור את התאריך, לבחור את המסלול, ואני יכול להמשיך לנצח - במטרה שכמה שפחות אנשים ייפלו במירוץ."

זאת לא ממש המטרה, אחרת לא היה קיום למרתון ירושלים, שכן המסלול שם לא ממש מייטבי לסיום (הרים אתה יודע, קצת מפריע לריצה).
אם המטרה הייתה שכמה שיותר יסיימו המרוץ היה מתקיים באולם סגור עם בקרת מז"א.

אנ י מתחיל לחשוש שאין לך מושג מה הם המרוצים האלו...
ישן 15-03-2013, 10:15

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי נור השמן שמתחילה ב "כשאתה משלם [B]למארגני..."

"כשאתה משלם למארגני האירוע, אתה מצפה מהם לארגן את האירוע."

ואכן כפי שסוכם בחוזה העירייה אירגנה ארוע כנדרש במועד שתואם מרואש ועליו נחתם.

"חלק מארגון האירוע, באופן מפתיע משהו, הוא לעשות את מרב המאמצים שלא תמות במהלכו.
הם לא שולטים במזג"א אבל הם שולטים יפה מאוד בתאריכים, וכל הפסד כספי שבעולם לא שווה ערך למוות ופציעה של אנשים."

מה זה מרב המאמצים? להצמיד לכל אצן מכשירי ניתור סימנים + גולף קארט עם רופא וציוד רפואי?
למה לא שולטים על מזג האוויר? הם יכלו לבנות גג זמני מעל רחובות הריצה ולהפעיל מזגנים שישמרו על טמפרטורה קבועה ונוחה.

העירייה התחייבה לספק שרות מסויים, היא לא יכולה להיות אחראית להתנהגות של אנשים בוגרים במהלך אותו ארוע. הם בחרו לקחת את הסיכון, לא רק זה אלא הם גם בחרו לשלם על זה.
וזה למרות שעמד לרשותם כל המידע העומד לראשות העירייה, ואף יותר שכן יש להם הכרות מעמיקה הרבה יותר עם הגוף של עצמם וכם גישה לרופא עם מידע אישי עליהם.

המארגנים סה"כ נותנים את התפאורה, הבחירה האם לרוץ, ועמה האחריות היא על הרצים. בין אם זה בארוע מאורגן או ריצה בשכונה.

הבעיה פה היא בחוסר אחריות. אנשים משקיעים זמן וכסף רב בריצה אולם אין להם את האחריות הבסיסית לבדוק את מזג האוויר ולעשות חושבים אם להתייעץ עם גורם מוסמך?
ישן 15-03-2013, 10:31
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי נור השמן שמתחילה ב "אני חוזר על עצמי - על המזג"א..."

לדחות את האירוע עולה המון כסף ויש לו השפעות לוגיסטיות מטורפות. את זה יכולים להגיד לך כל תושבי ת"א.
כמובן דיברת על כך שאנשים שילמו כסף, אז אנשים שילמו כסף בשביל תאריך מסוים ואז מגלים שהאירוע נדחה ליום שבו הם לא יכולים להגיע.
אנשים וציוד נשכר, שיצטרך להישכר ולהיות משונע פעם נוספת ועוד ועוד.

כמובן שביתרון הראיה לאחור אנחנו יודעים שהמחיר של הרוג ופצועים קשה לא שווים את זה,אבל את זה לא יכול אף אחד לדעת מראש.
המומחים המליצו, המארגנים הקשיבו וחלק מהמירוץ נדחה.
ופה מוטלת האחריות גם על הרצים עצמם ולא רק על המארגנים. ולראיה מאות (אלפים?) אחרים סיימו את המירוץ ללא פגע.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 15-03-2013, 20:02
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
נתחיל בזה שלא היה שום שרב, היה מזג אוויר קריר באופן ייחסי(בשעות שהיה המרתון).
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "האנשים הטפשים הם אלו שארגנו את המרתון הזה למרות השרב"

נמשיך בזה שאין כאן שום קשר לשרב, אלה אנשים שלא נמצאים בכושר ומנסים לרוץ מרחק שגדול אליהם בכמה מידות, כאשר יש מאמץ פיזי גדול ופתאומי שהגוף לא רגיל אליו, זה מתכון לאסון, שכן שלי שהשתתף היום במרתון הזה, הוא רץ מרחקים כאלה פעמיים בשבוע, אמר שלא היה חם במיוחד(בטח לא "שרב"), והוא סיים ללא כל בעיה. מי שרץ את המרתון הזה ולא מוכן פיזית, זו אחריותו בלבד, בלי שום קשר, תמיד גם אדם סופר מוכן יכול לקבל פתאום התקף לב, בגלל איזה מום בלב שלא אובחן, אלה דברים שיכולים לקרות.
ישן 15-03-2013, 14:05
  אדיר318 אדיר318 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.10
ריצת מרתון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "מרתון תל אביב: הרוג ו-7 במצב קשה בעקבות החום"

היום התחלתי את המרתון במקצה מאוד מוקדם בבוקר בשעה 05:45. התחלתי להתאמן למרתון במשך חצי שנה. הייתי צריך לעשות את ה-44 ק"מ אך בגלל מזג האוויר השרבי הוחלט רק על חצי מרתון. אנשים צריכים להבין שריצת מרתון זה לא משחק ילדים. צריך להתכונן לזה פיזית ומנטלית. ראיתי אנשים נשברים כבר אחרי 4 ו 5 ק"מ. כמובן שמצער לשמוע על נפגעים אך אנשים צריכים להקשיב לגוף שלהם. דווקא מי שנפגעו היו מי שהתחילו מקצים מוקדמים.
וַיִּסְעוּ, מִסֻּכֹּת; וַיַּחֲנוּ בְאֵתָם, בִּקְצֵה הַמִּדְבָּר. כא וַיהוָה הֹלֵךְ לִפְנֵיהֶם יוֹמָם בְּעַמּוּד עָנָן, לַנְחֹתָם הַדֶּרֶךְ, וְלַיְלָה בְּעַמּוּד אֵשׁ, לְהָאִיר לָהֶם--לָלֶכֶת, יוֹמָם וָלָיְלָה. כב לֹא-יָמִישׁ עַמּוּד הֶעָנָן, יוֹמָם, וְעַמּוּד הָאֵשׁ, לָיְלָה--לִפְנֵי, הָעָם.

ישן 15-03-2013, 14:17
  אדיר318 אדיר318 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.10
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי totaljack שמתחילה ב "מעולם לא רצתי יותר מ10 ק"מ..."

"הקיר" הזה מתרחש במהלך ה-25ק"מ-30ק"מ. באותו זמן הגוף שלך מרגיש סחוט ועייף אך אם מתכוננים נכון גופך מכיר את אותו "קיר" ומתרגל עליו ויודע איך להתמודד איתו.
אני לא מאשים את הערייה על קיום המרתון אבל מה שבאמת היה בזיון זה כמות המים שחילקו במהלך הריצה.
טוב ששתית משקה איזוטוני לפני.
וַיִּסְעוּ, מִסֻּכֹּת; וַיַּחֲנוּ בְאֵתָם, בִּקְצֵה הַמִּדְבָּר. כא וַיהוָה הֹלֵךְ לִפְנֵיהֶם יוֹמָם בְּעַמּוּד עָנָן, לַנְחֹתָם הַדֶּרֶךְ, וְלַיְלָה בְּעַמּוּד אֵשׁ, לְהָאִיר לָהֶם--לָלֶכֶת, יוֹמָם וָלָיְלָה. כב לֹא-יָמִישׁ עַמּוּד הֶעָנָן, יוֹמָם, וְעַמּוּד הָאֵשׁ, לָיְלָה--לִפְנֵי, הָעָם.

נערך לאחרונה ע"י אדיר318 בתאריך 15-03-2013 בשעה 14:19.
ישן 15-03-2013, 20:47
צלמית המשתמש של ilane
  ilane ilane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.02
היו כאלה שרצו את המרתון המלא למרות הכל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "מרתון תל אביב: הרוג ו-7 במצב קשה בעקבות החום"

http://www.shvoong.co.il/he-IL/291/14381/

"אני מתאמן למרוץ הזה עם חבר מהלימודים כבר שלושה חודשים, והקדשנו הרבה מאוד מאמץ לצורך העניין, כולל לשרוד תקופת מבחנים לא קלה בדרך. אנחנו מבינים למה המארגנים דחו, כי יש להם אחריות לאנשים, אבל מכיוון ששנינו לא יכולים לרוץ בשבוע הבא, החלטנו שאנחנו מספיק אחראיים כדי לעשות זאת בכוחות עצמנו", מסביר בן חיים את היוזמה. גם אביעד רן, בן 37 מחיפה, אשר הצטרף ליוזמה, לא בא בטענות למארגנים: "אני מבין את ההחלטה שלהם, כי אתה מבין שמי שלא מנוסה בריצה ויסיים אותה לא ב-3 שעות אלא ב-5 שעות עשויה להישקף לו סכנה, אבל זה לא מונע ממני להיות מאוכזב. יש לא מעט אנשים, כולל אנשים שהגיעו במיוחד מחו"ל שלא יוכלו לרוץ בשבוע הבא וזו האופציה היחידה שלהם, לכן אנחנו עושים את הצעד הזה, שהמסר שלו הוא שלא ניתן לכלום לעצור אותנו".

It's Never Lupus

נערך לאחרונה ע"י ilane בתאריך 15-03-2013 בשעה 20:50.
ישן 15-03-2013, 23:50
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי

לדעתי הצנועה היה כשלון מוחלט בכל תכנון המרוץ.
ראשית, כאשר מתקבלת תחזית על מזג אוויר לא מתאים, מבטלים,
יש לקחת בחשבון שדווקא במקצים הקצרים ירוצו הרבה "חובבנים" שאינם מכירים את תגובות הגוף ויעשו זאת "למען הספורט".

מעבר לאסון המצער - שכואב לי מאד. היה גם כשל תכנוני בצירי התנועה לרכב. בכל זאת מדובר בחלק מהאנשים שעובדים ביום שישי, וצריכים להגיע למקומות העבודה שלהם, זכור לי מקרה שבו עובדת סניף דואר פרצה בבכי הסטרי כי המפתחות של הסניף היו אצלה והיא לא יכלה להגיע למקום עבודתה.
רמת הליקוי הייתה כזאת שאנשים הגרים במתחם שבין רחוב הירקון, אבן גבירול, אלנבי, היו פשוט נעולים ללא כחל אפשרות לצאת מהמתחם-עם רכב. (להזכירכם יש אנשים שנוסעים מרחקים גדולים יחסית למקום עבודתם.
אני יצאתי מהבית בשעה 06:30 כדי להגיע לראול וולנברג (אני גר ליד נמל ת"א) והסתובבתי עד 10:20 כמו עכבר במלכודת עד ששחררו את צירי התנועה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 15-03-2013 בשעה 23:57.
ישן 16-03-2013, 14:36
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
לא היה מחסור במים/עמדות חלוקת מים
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

אני רצתי במקצה ה-10 ק"מ השלישי (מתוך שלושה), משמע לפניי היו אנשי החצי מרתון+שני מקצי 10 ק"מ.
במסלול ה- 10 ק"מ היו שלוש עמדות חלוקת מים, כל אחת לאורך עשרות רבות של מטרים כדי שלא יווצר עומס, ועם כמות מים מטורפת בכל אחת מהן.
אני לא יודע מהיכן אנשים מביאים את הסיפורים של היו מספיק מים. אולי הם ציפו לעמדת חלוקה בכל קילומטר?

לגבי תנאי המירוץ:
חלק גדול מהמירוץ התקיים במקומות מוצלים
מקצה ה- 10 ק"מ האחרון הוזנק בשעה 7:20. אני יודע, אני הייתי בו...
זאת אומרת שרוב הרצים - הן חצי מרתון והן 10 ק"מ, סיימו לרוץ עד השעה 8:30, כשהנחיית משרד הבריאות היתה לסיים לפני 9:30.
רק כשיצאתי ממתחם הריצה לכיוון תחנת ת"א ההגנה, רק אז התחלתי להרגיש את החום. עד אז מזג האויר בהחלט היה נסבל.
נכון, בערך בשמונה ורבע/שמונה וחצי הוזנק מקצה של 4.2 ק"מ, אבל זה לא מרחק שאמור להוות בעיה לגוף - סביב 20-25 דקות ריצה בקצב בינוני מינוס.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:57

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר